Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!!
Hogy maradtam én le ennyier??
Pedig dirrekt figyeltem mindig, hogy mikor indul itt is be az élet, és mégsem vettem észre??!
Öregszem...
szóval üdv. újak a fedélzeten, itt a legjobb helyen vagytok, hogy felvértezzétek magatokat minden harcra és megismerjétek a sokgyerekesek sok örömét!
Egyre többekkel találkozom, akik irigykednek a nagycsaládomra, mert ő maguk nem merték bevállalni, vagy valami miatt megálltak 1-2 gyereknél...
Nem állítom, hogy könnyű, de valóban édesek a gondjaink és imádnivalóak a kölykeink....
Irigykedem lassan, ha kismamát látok, nekem nagyon nehéz beletörődnöm , hogy ismét egy témakör, amit lezártnak kell tekintenem az életemben, pedig korban még beleférne, de 5 gyereken felül továbbiakat szülni, csak a magam örömére, hobbyból?!.sajna luxus a mai világban, nekem meg nem engedhető luxus.
Alvás:nálunk a 3 nagy vitázik rendszeresen, hogy ki aludjon az ikrekkel egy szobában, pedig a két kicsi szinte soha nem alszik végig gyetlen éjszakát sem, és mégis.
A vitában az ikrek szava döntő, az lahat velük, akit kiválasztanak...megy a harc rendesen a kegyeikért.
Nekünk 3 szoba van 5 gyereknek, több szoba nem is lesz, ezen kell osztozni.
Amíg ezek a legkomolyabb gondjaink, boldogok vagyunk és optimistán tekinthetünk a holnap elébe, nemde??
jóéjt nektek!
pkinga
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak! Szama, neked külön gratulálok, azt hiszem a te helyzetedből kevesen tudják ezt kihozni, és elkormányozni!
Kinga! én is pont így vagyok a terhességgel!
A gyerekszoba helyzet nálunk nem ilyen tuti, ha sikerül megharcolni, akkor majd vhogy bővítünk!
Most azt hiszem leragad a szemem....Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok.Az életszemlélet, ami lejön még így a neten keresztül is, annyira hasonlít az enyémhez.Csuda jó dolgokat is olvastam itt ( már amennyit így egyszerre el tudtam olvasni)!
Magunkról:
32évesen nemsokára nagycsaládos leszek.Van egy 8 éves fiúnk (Dávid).Most pedig hárnas ikrekkel vagyok 20hetes terhes.Mire megjön a nyár, már remélem itt sivít a fél "foci csapat".Az uh szerint ugyanis 3kisfiút várunk.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 

 
 

Szia Edit!Gratulálok neked!Akkor neked sürgősen be kell szerezned egy focilabdát!Gondolom már a pocakodban "edzenek" a babácskák.KépKépKép Claire!Nálunk is az a helyzet mint nálatok,bár nálunk már kamaszszoba gondok vannak.Vasárnap délután már csak a konyhában találtam helyet magamnak.Mindig befut egy-két barát,barátnő.A bővítés nálunk is a tervben van. Üdv mindenkinek:Szama
szama
 
 


Sziasztok!

Edit! Nem lesz eseménytelen az elkövetkező időszak, ezt garantálhatom! Nekem is 4 és fiú, de nekem nem egyszerre!!!!!!
Jó egészséget a terhességhez (is), minden jót Nektek!

Üdv Mindenkinek, akivel még nem találkoztam! Jó látni, hogy nem is vagyunk annyira csodabogarak, vannak nagycsaládosok szép számmal!
Gi
Anyagi
 


Edit, nagy gratula! Bele a mélyvízbe, nem lesz semmi az elején!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Részemről is üdv az újaknak!

Helyzetjelentés: Vizsgáim letéve, hiánytalanulKép, IV. félév elkezdve négynapos konzultációval, KisRobival kettesben.Kép
A héten gyógykúra van, amíg távol voltam, nem takarta be senki a nagyfiúkatKép, tehát most kezelem ki őket, apjukkal együtt.Kép

Edit!
Nálunk is 4 fiú van katonás születési leosztásban: 1-2-1 Kép Vigyázz nagyon magatokra!

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Gratula! Ügyes vagy!

Én meg majdnem elmentem dolgozni. Már el is vállaltam, 4 órásban itt az ovinkban (5 percre tőlünk). A kicsit elkezdtem előkészíteni... erre közbeszólt a polgármester. A vezető óvónő ne keressen senkit, ő ad egy nyugdíjas titkárt az ovinak.
Így én maradok a régiben, a gyerek mégiscsak ősszel kezdi az ovit, lesz nyári szüntetem, és talán többet nem lesz ilyen lehetőségem.
Azért nem kenődtem el, ennek is megvannak az előnyei! Kép
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Gabi! Hú, Te aztán ügyes vagy, gratulálok!
Fejlemény, Ábel mégsem megy suliba, mert az ovi nem javasolta. Azért a Montessoris nyílt napot nem mondtam le, mert jövőre aktuális, meg ha a tanítónő nagyon rajta lenne, hogy menjen, akkor talán még futnék egy kört az ügyben!
Nagyobb gyerekesek! Kinek mikor mentek suliba a kölykei, főként a fiúk, és hogy vált be? (Ez egy kör kérdés, de remélem nem ökör kérdés Kép)
Gi! Kár, de bírom, hogy mindenben találsz mi jót is! Hátha akad vmi más, talán jobb is!
Edit! Azt hiszem már az ikresben is láttalak, de azért még egyszer grat! Nagyon drukkolok. És azt hiszem neked írtam, hogy jár az önkormtól egy segítség, mint krízis helyzetben lévőnek!
Bocs, most mennem kell4 Üdv, és jó havazást mindenkinek! Claire
claire
 
 


SZiasztok!

Claire! Nekem fiúk. És a suli: Az elsőm nagyon nyuszi volt, bár tudtam, hogy okos, azt akartam maradjon még. Akkor éppen nem dönthettem egyedül, el kellett mennem a tanácsadóba. Szerencsére egyet értettünk, maradhatott oviban. Így ő elmúlt 7 éves is, mire elkezdte az iskolát. De ez az egy év nagyon kellett neki, teljesen kinyílt. Ma osztályelső, és már inkább irányító, mint meghúzódó gyermek. A másodiknak kicsit sok dolog összejött nagycsoportra. Akkor született a legkisebb, szoktattam oviba a 3-kat, és volt egy elsőt kezdő bátyja - Ő meg "csak" nagycsoportos lett. Annyi viselkedési probléma kijött abban az évben, hogy kérdéses volt a sulikezdés. Aztán tavaszra azt mondta az óvónő, hogy neki jobb, ha a megszokott közösséggel megy tovább a suliba, és nagyon jó tanító várta őket. Hát, ez a gyerekem elég idegesítően csinálja a sulit: figyelmetlen, pontatlan, de az eszével továbbra sincs baj. Nála jobban oda kell nekem figyelnem, ő lezserebben veszi. Na, és most a kicsinél volt ez a téma. Most nagycsoportos a 3. Jövő hónapban tölti a hatot. És ha nem ezek lennének a körülmények, simán hagynám, hogy maradjon ovis, de: olyan óvónőhöz maradna, akit nem akarok. Semmiképpen. Viszont szuper tanító várja a nagyon kislétszámú osztályt. Ha mégis csak jövőre mehetne suliba, akkor a bátyja tanítóját kapná, aki szerintem állandóan hasonlítgatná őket. Hát így most annak szurkoltam, hogy az óvónők is azt mondják, amit én. És igen, javasolják a sulit. És szerintem nála is csak annyi lesz, hogy kicsit több energiát igényel majd tőlem. És hát nem fogok kiakadni, ha (néha) nem ötöst hoz! De elég sokat hoznak a fiaim, nem bánom egyik döntésünket sem!

Hát, segítettem???
Anyagi
 


Claire, nekem az első három mind nyári gyerek, így mindegyik betöltötte a 7-et, mire ment. Suliban gondjuk nem nagyon van. Ma nagyon az a tendencia, inkább később, mert kevesebb a hátránya, mintsem ha túl korán megy. Mellesleg fiúnál szerintem hosszútávon az se árt, ha az osztályban az idősebbek között vanKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi a válaszokat! Igen, segítettetek. Mindig egyéni elbírálás alá esik! Az enyémnek sem az eszével van baj, azt mondják az óvónők, hogy sőt, de a viselkedése... Inkább aza gond, hogy az unokabátyja, akivel együtt jár oviba, és egy házban lakunk, az megy. Én amúgy sem adtam volna őket egy osztályba, de azért így egy kicsit úgy érzi, hogy ő kevesebb. Közben az egy kicsit idősebb, nagyobb, és láthatóan korábban érő gyerek. Neki vszínűleg marad az óvónéni, sőt a csoport kb harmada is. Ildinek azt hiszem igaza van, és is úgy érzem, hogy ha kicsit idősebb, nagyobb az osztályban, akkor nem frusztrélja, hogy ő a kis "mitugrálsz". Most tényleg kicsi a kortársai közt, a 18 kg-t alulról üti. Persze én is ilyen voltam, szóval még majd megnőhet, csak később. Azt hiszem akkor tudunk kisebbet tévedni, ha nem visszük el, és mehetett volna. Nem?
A körzeti suliban egyik most következő tanító néni sem szörnyű, de nem fogok sírni sem, hogy miért nem ő! A másik suli, amivel szemezek, ott meg nem ismerem még a tanító néniket!
Egyébként én sem az éltanulóságra hajtanám rá, csak oly mértékig öntörvényű, hohy nem szeretném, ha ő lenne ARosszgyerek az osztályban, mert bele lehet ragadni abba a szerepbe!
Claire
claire
 
 


Igen, általában azt mondják, ha már viszed és megbánod, már nincs visszaút, és rosszabb esetben egy életre elege lesz a suliból.
Nálunk Gergő volt hasonló méret, kb másodikban el is érte a hajdani iskolaérettségi-méreteket, a 20 kg-ot meg a 120 cm-t.Kép Pedig ugye 7 évet betöltötte suli előtt nyáron. Még azóta is pici, de majd kinöviKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, én is úgy voltam vele, hogy jobb, ha később kezdik a sulit. Az elsőnél annyira tiltakoztam is, hogy 6 évesen elkezdje! Aztán a 2-nál már magam is meglepődtem, mikor egy orvos megkérdezte, hogy és már suliba megy??? És akkor gondoltam bele, hogy tényleg, hát úgy általában én is azt mondtam, hogy jobb később! De annyit számítanak a körülmények is!
Az elsőnél pl. ő az egyetlen az osztályban, aki idősebb, mint "kellene", a másodiknál sincs "öreg". Szóval nálunk nem ez a menő! És itt szinte együtt megy az egész csoport, alig megy valaki másik suliba. Így nekik nem azzal kezdődik a tanítás, hogy napokig csak nézegetik egymást, hanem egy összeszokott társaság kerül új környezetbe. Ezt nem tudom jó-e, de könnyebb volt így kezdeni a gyerkőcöknek, az biztos. Csabinál én is féltem a rossz gyerek státusztól. Most sem mondom, hogy jó gyerek lett, mert nem az. Viszont a tanítónő azt mondja, hogy órán rendben, a szünet meg arra van, hogy kiélje magát. Hát a határokat kellene még megtalálnia, aztán nem is lenne rá panaszom. A rendszeretete valószínűleg későbbi kezdésnél is hiányos lett volna, emiatt kár lett volna várni. (Mellesleg a mostani elsősök nagyon kínlódnak a tanítójukkal, jobb, hogy nem nála van a gyerek!)
Őszintén szólva nagyobb dilemma volt a most következő csemetém, mert rá az óvónő mondta ősszel, hogy még korai lesz. Viszont én megint végigfutottam a körülményeken és abban maradtam magammal, meg a párommal is, hogy nem kéne a köv. óvónőre hagyni, inkább kicsit többet foglalkozunk a gyerkőccel (pedig nem vagyok híve az ovis oktatásnak). Szerencsém volt. Megrendeltem egy-két ovis újságot. A fiam ahogy hazahozza, már áll is neki a lapoknak, amit tud megold. Tehát nem is kellett nekem "elővennem", biztatnom. Hogy ennek hatása-e, vagy a természetes érése, de nemrég az óvónő jött oda, hogy rengeteget fejlődött a gyerek, és olyan kislétszámú osztály következik, hogy vétek lenne kihagyni. Így jól alakultak a dolgok vele is, kíváncsi vagyok, hogy fogja majd venni az iskolai akadályokat, de nem féltem őt! A legkisebb meg eleve évvesztes lesz- de már most azon szurkolok, hogy valami ritmusváltás történjen az oviban, mert... megint az az óvónő várná a lemaradókat, aki most is Kép
Anyagi
 


Na igen, sok múlik az ovin is, nálunk ugyanaz az óvónő páros marad(t) az utolsó (negyedik) évre is, aki addig vitte a csoportot, annyi plusszal, hogy ide rakták be azokat a gyerekeket, akik csak 5 évesen (utolsó évre) lettek ovisok. Ezzel együtt a csoptársak suliba menetele valóban kemény téma, Ilcsi lányom járta meg, mert összes barátnője elment előtte évben (május 30-i kislány is), bár sokáig azt mondták anyukák, hogy maradnak, végül győzött, hogy tulképp iskolaérettek voltak. Ráadásnak az osztályában is kevés a lány, szóval a barátnő téma korántsem alakult optimálisan nála. Gergőnél ugyanakkor, ugyanabban az ovis csoportban viszont maradtak a barátok. Szóval tán még azon is múlhat a dolog, hogy fiú avagy lány az illetékes gyermek!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok! Igen, biztos az is számít, hogy ki marad. Én azzal bíztatom Ábelt, hogy a kislány, akinek "együtt udvarolnak" az unokatesóval, az marad, így ő előnybe kerül. Egyébként náluk vszinűleg maradnak az óvónénik, mert vagy 9 gyerek marad a csoportból, a szomszéd nagycsoportból meg 3 , és akkor még őket töltik fel, ha jön nagycsopis! Nekem bizonyos szempontból könnyebb, ha még ovis, de ez nem komoly szempont!
Claire
claire
 
 


Nekem is mind fiú, 3 már iskolás és mindegyik évvesztes(nyertes?)
Mindig azzal érveltem, hogy az az 1 év, amíg ő a legnagyobb az ovis csoportban , nagyon jót tesz az önbizalmának, mert mindent rábíznak, ami nagyfiús feladat.
A suliban meg szinte mindig a középmezőnybe kerültünk, ami a korukat illeti, habár szentül hittem, hogy a legöregebb lesz az enyimgyerek.
eddig nem bántam meg soha a döntést, fiúknál pár hónap is sokat számít, nemhogy fél-egy év,főleg a finommotorikus mozgásoknál, türelemnél.
az is bnagyon fontos szempont, hogy ki a tanító, hány fős az osztály...nem egy könnyű döntési szituáció...és ugye ennyi gyerekkel gyakorta visszatérő téma Kép
kinga
pkinga
 
 


Kinga! Kösz a bíztatást. Nekem azt hiszem azért fura meghozin ezt a döntést, mert amikor oviba ment, kb olyan kis komoly volt, hogy egyből suliba is mehetett volna! Ez az 5-6 éves kor az első "kamaszkor"?
Meg persze első gyerek, azért is hezitálunk, igaziból érezzük, hogy nem csak neki választunk sulit, hanem jó eséllyel a többieknek is!
Claire
claire
 
 


Bizony, bizony, az 5-6 éves kor a kiskamaszkor! Emlékszem az én mindenkit elbűvölő kisebbik fiam a feje tetejére állt akkoriban.
Igaziból el sem múlik, csak beleszokunkKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ja, ahogy egyik ismerősöm mondja, 2 évesen elkezdenek ellenkezni, és 20 éves korukig abba sem hagyják, akkor meg elköltöznek otthonról Kép !
Köszi Ildi, legalább nem gondolom, hogy az enyém hülyült csak meg4 Tényleg az elhülyülés is normális? Halálira bosszant, amikor 2-3 évesen egy komoly, érdeklődő, inkább tudós típusú kölyköm hülyeségeket skandál, mindenre rákérdez, amit tudom, hogy tud, és egyáltalán, csak a marhaságokra fogékony. Ez is kortünet, vagy egyéni hülyeség. Persze akármelyik, elég bosszantó.
Tényleg: Nálatok a többedik tesót hogy viselték a nagyok? Volt testvér féltékenység, csak mindig más formában?
Azt gondolom, néha a dupla kistesó aldásra is rá lehet kenni a nagyok idétlenségét, önállótlanságát, nyafogását! Nem?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire! Nekem az elsőt nagyon lányos lett e tekintetben. Ő most is úgy anyásodik a kicsi felett. És mindig a kicsikhez fordult, mikor új érkezett. (Ma este ő vitte fogat mosni a legkisebbet, aztán be is pelenkázta!!!!) Ő inkább a másodikkal bánik nagyon csúnyán pár éve. Pedig, hogy örült neki, mikor megszületett (ráadásul névnapjára kapta!). Remélem egyszer megint eljön az az idő, amikor már ők is egy nyelvet beszélnek újra!

Én azt tapasztalom, hogy mindegyik visszafejlődik: amíg a kicsi 3 éves volt, mindig vele példálóztam, mert ő már ezt is, azt is megcsinálja, Ti meg.... Na, ma már 6 éves, és ma már ő sem csinálja azt, amit még 3 évesen rendbe tett (pl. a ruháját belevágta a szennyesbe)

Tieitek is?

Gi
Anyagi
 


Bólogatok!
Ancsi a maga 22 hónapjával alaposabb és gondosabb, meg segítőkészebb, mint a nagyok! És kis rendszerető.
Mert neki mindez még új, még élmény, még szórakozás. A nagyoknak meg munka, nyűg.

Hülyeségek skandálása egyik kedvenc falramászó témám, mindenféle nóták (kizárólag hamisan), versikék, amiből csak butaságot tud tanulni a kicsi és perzse annyiszor mondják, hogy beszáll ő is, nekem meg tiszta agymosás a monoton ugyanaz ötvenszer.

Többedik tesó nálunk spéci viszonylag, ugyebár 2-3. gyerkőcöt egyszerre kapta az akkor kétéves legnagyobb. Most a kicsinél meg elég nagyok voltak mind, max kisebbik fiamnál, aki relative bújós, anyás, ölelgetős volt, nála érezni némi testvérféltékenység-szerű valamit. Amúgy meg klasszikusan bátyók és nővérke a kicsivel, ill Ilcsi sokszor pótmamának is jó. Ami érdekes, hogy mindhárommal kicsit más a viszonya a kicsinek, mindet szereti, de más a tipikus együtt játszásuk, viselkedésük.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Olyan jól megnyugtattot!
Hogy lehet, hogy a kicsik nem hülyébbek, mint a legnagyobb, pedig többszörörsét hallják-látják a butaságnak, mint az első, az első években!
Amúgy nálunk Ádi már most,10 hósan bohóc, ha a nagyok röhögnek vmi gesztusán, azt megismétli még jó párszor a közönségnek!
Nálunk a nagy 2 évesen csak egy tesót kapott, most a kicsiknél lett nagytesósabb, vszínű a 2 év ahhoz még kevés volt. De rábízni azért...néha tutin rálehetne, néha ott hagyná, mert épp nincs hozzájuk kedve! De egy biztos, nagyon szereti őket, és irtó büszke, hogy ikrek Kép! (Persze nem is csoda, hiszen ő jósolta meg!)
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Egyszer mér írtam,csak elszállt ebben a nagy szerver átállításban.Jó lenne,ha már működne rendesen!

Köszönjük mindenkinek a gratulációkat!Próbálok az általatok leírtakból erőt meríteni!Nagyon sok érdekeset olvastam már.

Érdekes ez a visszafejlődés a nagyobb tesónál.Kíváncsi leszek ez nálunk hogy alakul majd.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Írtam ám nektek, csak elszállt. Kíváncsi vagyok, most átmegy-e?
mvica
 
 


Sziasztok!

Írtam ám nektek, csak elszállt. Kíváncsi vagyok, most átmegy-e?
mvica
 
 


Hajaj, kétszer is!

Szóval szia újra, üdv az újaknak!

Hát igen, most már "hivatalosan" is nagycsaládosok lettünk! Január 30-án megszületett Zsuzsó lányunk, 3590 g (már elmúlt 4 kgKép) és 53 cm. Nagyon kis aranyos! Éjjel alszik, nappal eszik meg bőg, de valahogy több türelmem van hozzá, mint az előzőekhez.

Azért azt jó látni, hogy ti is túléltétek számos babáitok első hónapjait. Nekem ez kicsit nehezen megy, bár gondolom, más is így van vele.Kép Viszont már vasárnap 4 hetes lesz, asszem a legjaván túl vagyunk...

Köszi, hogy vagytok!

Vica
mvica
 
 


Vica!!!
Gratula! Sok boldgoságot a kislányotokhoz! Na és sok energiát a kezdetekhez!
(Gondolj arra, hogy ez az időszak milyen gyorsan elszáll! És milyen szívesen emlékezünk ezekre a kedves napokra!)

Üdv: Gi
Anyagi
 


sziasztok!

Mivel nem jutok minden nap a babanetre, nem vagyok naprakész, ezért-mint most is sokszor csak utólag szállok bele valami támába, ami lehet már le is csengett-ezért elnézést kérek mindenkitől!
Vica-gratula a kislányhoz, bizony az nagyon igaz, amit G i írt fentebb:oly hamar elszállnak ezek a nagyon nehezen viselt időszakok,hogy észre sem veszi az ember, vagy mire feleszmél, kicsit szeretné meghosszabbítani, elcserélni esetlegesen másféle gyerekkel kapcsolatos gondra.

Például szívesen vállalnám az első hat hónapot(minden fiam minden éjjel szopott, egy éves koráig), ha cserébe kihagyhatnék egy-egy nagymenetet a kamaszodó 12 évesemmel.
Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én sokkal nagyobb kihívásnak érzem, mint az éjjeli etetést vagy a kakilt-nem kakilt-mekkorát-milyen színüt és állagút problémát anno.
Még szerencse, hogy most a naggyal megélt élményeim eltörpítik a kicsikkel felmerülő "nehézségeket", ami miatt régebben esetleg napokig rágódtam.
jó is van a rosszban--csak azt nem tudom mit kezdek majd 3 közel azonos korú kamasszal pár év múlva, amikor a picikék is kinövik a babakort?
Jó 7végét!
Kinga
pkinga
 
 


minden nap a babanetre, nem vagyok naprakész, ezért-mint most is sokszor csak utólag szállok bele valami támába, ami lehet már le is csengett-ezért elnézést kérek mindenkitől!
Vica-gratula a kislányhoz, bizony az nagyon igaz, amit G i írt fentebb:oly hamar elszállnak ezek a nagyon nehezen viselt időszakok,hogy észre sem veszi az ember, vagy mire feleszmél, kicsit szeretné meghosszabbítani, elcserélni esetlegesen másféle gyerekkel kapcsolatos gondra.

Például szívesen vállalnám az első hat hónapot(minden fiam minden éjjel szopott, egy éves koráig), ha cserébe kihagyhatnék egy-egy nagymenetet a kamaszodó 12 évesemmel.
Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én sokkal nagyobb kihívásnak érzem, mint az éjjeli etetést vagy a kakilt-nem kakilt-mekkorát-milyen színüt és állagút problémát anno.
Még szerencse, hogy most a naggyal megélt élményeim eltörpítik a kicsikkel felmerülő "nehézségeket", ami miatt régebben esetleg napokig rágódtam.
jó is van a rosszban--csak azt nem tudom mit kezdek majd 3 közel azonos korú kamasszal pár év múlva, amikor a picikék is kinövik a babakort?
Jó 7végét!
Kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!

Nálunk mára csengett le a betegséghullám, ma már mehettek a fiúk bölcsibe. Ezért én is csak olvasgattam a hozzászólásokat, írni nem volt erőm.

Vica!
Gratula a pici lányhoz, és sok-sok örömet kívánok! Bele fogsz rázódni a dologba, csak hagyj egy kis időt magadnak. Nálam is hullámzik a szervezés sikere, egyik nap úgy érzem, nekem találták ki a nagycsaládot, nem értem, mások miért félnek sok gyereket vállalni. Aztán vannak olyan napok (hetek), amikor összecsapnak a fejem felett a hullámok (és a gyerekek), és legszívesebben élném a szinglik unalmas, magányos életét. De aztán lenyugszanak a srácok, (meggyógyulnak), kisüt a nap, és újra szép az élet sok gyerekkel! Főleg, hogy KisRobi folyton mosolyog, ha meglát!Kép

Kinga!
Nagyon félek én attól a kamaszkortól, amibe te már benne is vagy! Nem is tudom, miben reménykedhetek, már most a szemembe vigyorognak néha, és lazán azt mondják, ha kérek valamit, hogy nem. Tudom, hogy dicsérettel több sikert lehet elérni, de mindig azon veszem észre magam, hogy már megint veszekszem. Lehet, hogy ez a baj?

Claire!
Nálunk is ugyanezeket a hülyeségeket csinálja Gergővel, a nagy. Azt hittem, hogy csak azért csinálja, mert nem kap elég figyelmet, de aztán akkor is rákezdte a hülyeségeket, amikor csak vele foglalkoztam (pl. sakkoztunk). Értetlenül állok a dolog előtt és nem tudom, hogyan kezeljem. Már gondolkozom a nevelési tanácsadón!

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok! Végre működik!
Vica! Gratulálok, és próbáld élvezni. Én minden nyűgjével együtt, bármikor bevállalnám az elejét, vagy mint más is írta, becserélném 1-2 nagy menetre, pedig még nem is kamaszok!
Gabi! Ezek tényleg nagyon egy ívásúak az enyémmel. Bennem is felmerült már a pszichológus gondolata. Én is szeretnén sokat dícsérni, de érdemtelenül nincs értelme. Az is marha bosszantó, amikor tényleg csinál vmit, amit meg kell dicsérni, de mire kimondod, vmilyen hülyeséggel agyonüti..., hú, nem is bosszantom magam.
Most meg rájött az irigység. Az egy dolog, hogy a játékait irigyli a Dávidtól, bezzeg ő mindenkinek mindenéhez hozzányúl szó nélkül, de már olyan hülyeségekre is irigy, hogy pl kell egy fejlesztő tornát csinálnia , néhány egyszerű gyakorlatot , és hogy ne legyen unalmas, mondtuk, hogy csinálja Dávid is. Az meg persze szívesen beszáll. Erre lökött nagyfiam kiveri a balhét, hogy az az ő tornája, azt csak ő csinálhatja! Ráadásul tudom, ha nem mondtuk volna a kicsinek is, akkor az lenne a baja, hogy bezzeg a Dávidnak nem kell, akkor neki miért!
De a nagycsalád kérdéssel én is kb úgy vagyok mint Te. Az enyémek amúgy még itthon vannak, de már nem betegek, nem tudom még mikor mennek oviba, semmi kedvem, hogy vmi újdonsággal térjenek onnan hazaKép
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Jaj,de jó!Vagy inkább nem is!Mindig azt hiszem,hogy én vagyok egy csapnivaló anya,mert az egyszem gyerekem a 8éve ellenére néha olyan szemtelen!Ha 10év múlva csinálná ezt,akkor is sok lenne.Zsarnokoskodik,kihasznál és ráadásul sokszor olyan irigy.Máskor meg ugrik az első szóra,bármit kérek:lemegy a boltba,leviszi a szemetet,segít takarítani stb.Azt meg százszor elmondja,hogy miben segít,ha meglesznek a babák.Na meg mi mindenre tanítja meg őket.
Szóval nem is lehet rá igazán haragudni,bár sokszor idegesítő a viselkedése!
Dehát ezért GYEREK!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


De jó, hogy újra megjelentetek! Az ikres topicban úgy beindult az élet, hogy meg se próbálok oda írni, lassan 40-en tartozunk oda, ami klassz, csak nehéz követni.
Vica!
Én is gratulálok Zsuzsóhoz, ha ráérsz tegyél majd fel képet róla! Amúgy nagyon klassz a profilodban levö kép, csak egy kicsit hiányos. Kép A nagyok mit szólnak a kistesóhoz? Azért irigyellek is, ma éjjel én is azt álmodtam, hogy született még egy kislányom, annyira jó érzés volt!

Gabi, Claire!
Én mindig idegenkedtem a pszichológusoktól, de így utólag be kell valljam, hogy nekem nagyon sokat segítettek és már egyáltalán nem érzem cikinek, hogy segítséget kértem. Elöször a kezdeti 3 hónapos kórházi tartózkodás miatt lettem egy kicsit depis (a fiúk a 30. hétre születtek, úgyhogy jó sokáig kellett még kórházban aszalódnunk), majd részben a fenti elözmények miatt voltak nevelési gondjaim Pankával és akkor meg a nevelési tanácsadó nemhogy segített, hanem amióta ott mindent elregéltem, megbeszéltünk azóta Panka földre szállt angyal lett, komolyan!!! És ez már több, mint 3 hónapja tart.Szerintem ne gondolkozzatok sokáig, ártani nem árthattok azzal, ha legalább egyszer elmentek és tesztek egy próbát, hátha nektek is változik otthon a helyzet. A Vérmezönél jártam egy nöhöz az ottani nev. tan.adóba, megadhatom az adatait. A tesómnak is gyökeres változásokat hozott a fiával való kapcsolatában, hogy beszélgetett vele.

Bocs, a hosszú levélért. Magunkról még annyit, hogy a fiúk egyre több szót mondogatnak, most kezdenek mondatokat összerakosgatni és borzasztóan élvezem figyelni ahogy egymással dumálgatnak! Kép
Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Szisztok! Elszállt a tegnapi levelem! Köszi Mimóza a bíztatást, még lehet, hogy "ráfanyalodunk". Én vhogy attól akadok ki, hogy tök komolyan megbeszélem vele, elmagyarázom, hogy mit miért, stb. És akkor úgy tűnik, meg is érti. Aztán csinálja az ellenkezőjét. És iszonyú látni, amikor megy fejjel a falnak!
Engem mindenesetre érdekelne annak a használható gypszichológusnak az elérhetősége, mert tök ismeretlenül nem akarnék sehová elmenni, mert ha kifogok vmi hülyét, esetleg többet árt mint használ!
Claire
claire
 
 


Én is nagyon töprengek a pszichológuson. Nekem van is, aki bevált (vidék)... Még egy kicsit várok, hátha a jobb idő hoz valami nyugisabb gyereket is nekem. Mostanában nincs lehetősége a tombolásra, mert égig ér a sár odakint. Bent meg kicsi neki a tér. Szóval, jöjjön már a tavasz!!!!
Gi
Anyagi
 


Helló!

Köszi a biztatást! Nekem általában jobban megy a hisztik kezelése, mint a csecsemőké. Egy négyévessel már lehet tárgyalni. Persze kamaszom még nincsKép Úgyhogy most nem is nagyon tudok hozzászólni a gondotokhoz.

Claire, Gi,
nekem tisztára a Mazsola ugrott be arról, amit írtok. Manócska mit csinálna?Kép

Mimóza,
igazad van, adminisztráltam! Igaz, ez a kép elég vacak, de csak ezen van rajta mind. Valahogy nincs érkezésem a fotókkal bajlódni, most visszük majd az első tekercset előhívni, apuék digitális gépében meg ott figyelnek a fotók, de nem érnek rá letölteni nekem. Még jó, hogy a leendő keresztmami küldött párat az övéiből, különben semmi fotóm nem lenne a kicsiről!KépKép

Úgyhogy most nem is rakok be ide se, mert azok kétnapos korában készültek, most meg már öthetes. Bocs, majd pótolom.

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!

Mimóza!
Jöhet nekem is annak a pszicho-néninek az elérhetősége, mert kezdek elsárkányosodni, Bence és Marci legújabb kedvenc játéka, hogy menekülnek előlem, azzal a felkiáltással, hogy jön a sárkány. Eleinte mosolyogtam rajta, de most már kezd frusztrálni.

Claire!
Nálunk is ugyanez a helyzet, tetézve azzal, hogy Gergő többször elmondja, hogy mennyire szeret, Nyuszónak becéz, majd ezek után olyan dolgokat csinál, amitől a falra mászok. Ez miért van?
Suliügyben egyre bizonytalanabb vagyok, mint abban a bizonyos szamaras mesében a molnár, attól függően, hogy kivel beszélek, változik a véleményem. Nincs mese, el kell mennem a nevelési tanácsadóba!

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!
Én már nem vagyok bizonytalan, égül nem megy, és kész.
Nem láttátok szombaton a Babaházat? Ha igen, milyen volt? Sajna én lemaradtam, pedig szerepeltem benn!Kíváncsi lettem, volna, mit hoztak össze.
Claire
claire
 
 


Sziasztok lányok,
én csak olvasó üzemmódban vagyok jelen, de élvezet olvasni benneteket. Azt látom, minél több gyerek van egy családban, annál derüsebbek az anyukák, legalábbis problémamegoldás terén.
Nekem három fiam van, 4 évesek az ikrek, 3 éves lesz a kicsi. Úgy érzem, egyelőre könnyű az életem, itthon vagyok, a nagyok délelőtt oviban, de várom a nyarat, mikor hazaköltözünk végre az új, alíg kész házunkba, én pedig visszamegyek dolgozni. Kiváncsi vagyok, hogy fog működni.
Olvastam a hozzászólásokat a szobák leosztásáról. Nálunk egy szobában van a 3 gyerek, az új helyen is csak egy gyerekszoba készült. Szerintetek mikortól igénylik igazán a külön privát kuckót? Lehet, hogy túl naívak vagyunk és azt gondoljuk, jó pár évig jó lesz így? Egy kis átszervezéssel át tudjuk csoportosítani őket (szobaleválasztás, dolgozó), ha kell, de én úgy élvezem, hogy együtt vannak, esténként sutyorognak, röhécselnek, jól kijönnek egymással.
Gabi,
gratulálok KisRobihoz, nagyon örültem, mikor olvastam róla, és pozitív értelemben irigyeltelek is. Bárcsak nekem is lenne még. A vizsgáidhoz is gratulálok, ügyes vagy.
Én is küzdök a szakdolimmal, májusban kéne leadjam, de úgy érzem soha nincs elég időm rendesen ráhangolódni. Persze, ha dolgozom, még ennyi sem lesz.
Molnárka
molnárka
 
 


Sziasztok!

Gabi! Én már be is jelentkeztem a pszichológushoz a másodikkal. Remélem vele is csodákat művel majd, mert neki lesz rossz a későbbikben, ha nem változik a stílusa...

Molnárka! Nálunk még együtt a 4 fiú, de már egyre sűrűbben emlegetik a nagyok, hogy most már kellene a külön szoba. (Pedig én is élvezem az esti zajokat, van móka nálunk is rendesen!) Persze megértem az igényüket is, én is 9-10 éves voltam, amikor már nagyon kellett nekem is a saját szoba, most a nagyfiam is 10 éves már. Igaziból azzal van a bajuk, hogy ki rakjon rendet. Mert mindig a "másik játszott és mindig nekem kell elpakolni". Nem tudom, külön birodalom esetén mi lesz, de most még mind azt ígéri, hogy ott majd rend lesz, mert ott csak ő fog játszani (ebben persze én nem hiszek!), és akkor maga után pakol el, nem a tesó után.

Most abban reménykedem, hogy lassan kifizetjük a kocsira hitelt, és akkor a bútorok következnek. Akkor könnyebb lesz a rend is, mert végre lesz helye a cuccoknak (most még alig van szekrényük, abban nyomorog a sok ruha, a sok játék...)

Na, meg végre egy kis tavasz hangulatom is lett! Kép

Gi
Anyagi
 


Sziasztok!

Molnárka!
Köszönöm a gratulációt, nagyon aranyos vagy! De jó, hogy csatlakoztál hozzánk!Kép Ha nyáron hazaköltöztök, akkor tudsz majd jönni talira! Persze, ha a munkád is engedi!
Nálunk az előző lakásban Gergőnek volt külön szobája, a mostaniban együtt van az ikrekkel, és KisRobi van külön. Azt hittem, zokon fogja venni, de örül neki, sőt azt szeretné, ha nemcsak egy szobában, hanem egy ágyban aludnának mindannyian.Kép De elmagyaráztam neki, hogy az azért nem lenne jó, mert Bencével még néha megesik, hogy bepisil, és akkor mindenkit fel kellene ébreszteni, ha egy ágyban aludnának. Mi úgy tervezzük, hogy idővel Gergő és KisRobi helyet fog cserélni, ahogy az iskolai feladatok nőnek. De ez még a jövő titka!

Gi!
Ez a pakolás nálunk is probléma, pedig én már polcokat, dobozokat, szekrényeket is beszereztem, hogy legyen hova pakolni. Néha elegem lesz, hozom a szemetes zsákot, akkor pillanatok alatt rendet raknak.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok lányok!
Örülök, hogy újra itt vagytok!

Szia Molnárka,
nagyon helyesek a fiúk, a kép alapján ti is nagyon vidám családnak tüntök! Kép

Claire, Gabi és akinek még szüksége van rá:
I. ker-i nevelési tanácsadó: 375-3130, Roham u.7.?, a Krisztina krt.-ról nyílik. Majsainé Hideg Tündéhez jártam. Nekem sokat segített, persze nem garantálhatom, hogy veletek is így lesz, de egy próbát megér. Még egy ötlet: az egyszervolt.hu honlapon a bagolyra kattintva lehet levelet írni Dr. Ranschburg Jenönek. Én megtettem, két héten belül válaszolt és adott egy jó tanácsot, ami nagyon bevált.

Szobabeosztás: nálunk Panka külön volt a fiúktól egész addig, amíg meg nem elégeltem, hogy a kiságyból kimászkáló fiúk miatt nem tudom Pankát fektetni. (Sokáig elöször a kicsiket dugtam be a rácsos ágyukba, aztán Pankával mese, játék kettesben. -sajnos sokszor fektetek egyedül)Végül összevontam a két "fektetést":Pankát bepakoltuk a fiúkhoz, mindenki egyszerre fekszik, fiúk késöbb, Panka korábban, mint az elözö szisztémánál és a fiúk mellett mesélek neki csöndben, mialatt a kicsik gyakran el is alszanak. Nálunk ez nagyon bevált, azóta Panka nyugodtabban és gyorsabban elalszik, éjjel sem jön oda hozzánk, nincsenek idöhúzó hadmüveletek. (éhes vagyok, pisilni kell stb.) Reggel pedig sokkal jobb kedvü és kipihentebb, mivel este hamarabb el tud aludni. Amióta beköltözött a fiúk szobájába azóta többet is játszanak hármasban, amit korábban nem is reméltem!

Gi!
Hurrá tavasz, le az overallokkal! Kép

Mit csináltok holnap, mentek valahova a gyerekekkel ünnepelni, vagy valamilyen jó kis gyerekprogramra? Nincs valami tippetek hova lehetne egy 5 és egy 9 éves kislánnyal elmenni?

Jó éjt!
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Mimóza! EZ a kérdés nálunk is gondot okozott: hova menjünk??? Mert az erdőben még sár van. Normális játszótér 1 van egész Esztergomban, azt meg már unja is a csapat. Aztán én kiszaladtam a kertbe, a fiúk meg már róják a köröket odakint a tavaszban. Isteni az idő végre!

Jó ötlet ez a Ranschburg, lehet, hogy még neki is írok...

Gabi!
Én hiába hozom a zsákot, nálunk már tényleg nem fér el. Az az igazság, hogy én "gondatlan szülő", inkább elviszem a gyerekeket valami jó programra, mint a pénzt gyűjtögessem. A bútorok maradtak a végére. Már 10 éve itt lakunk, még mindig van mit csinálni a házon (igaz, jó nagy, bőven elférünk!), és még rengeteg szekrényt kell összehoznunk. Most úgy tűnik, egynek nekiállunk, ami máris javít ezen a helyzeten. Mivel a boltokban nem nagyon találok olyat amiben meg is bíznék, meg még tetszene is, valószínűleg már megint magunk csináljuk. Így egy kicsit tovább tart, de olcsóbb, mint az asztalos, jobb, mint a bolti!

Szép tavaszt mindenkinek!!!! KépKépKép
Gi
Anyagi
 


Sziasztok mindenkinek!Szoktalak benneteket olvasgatni továbbra is csak mire idejutok, írni már nem megy.A szobákkal kapcsolatban:ha korábban nem is,de kamaszkorban már igénylik a külön kuckót.Na most,ha különböző természetűek-és ugye általában azok-akkor jobban előjönnek a problémák.Néhány példa:nem egyidőben szeretnek tanulni,más a zenei ízlésük,más posztert szeretnek látni a falon,az egyik sokáig alszik a másik korán kelő,nem egyforma hangszeren játszanak-jelen esetben pianínó és fuvola-az egyik rendmániás a másik kicsit lazább stb.stb.Néhány éve én is úgy képzeltem adva van két kicsi aranyos kislány,de jól meglesznek egy szobában.Amíg kicsik voltak remekül elvoltak egymással.Ha kicsit leteremtettem őket ott sutyorogtak a szobájukban:"psszt,maradjunk csendben anya ne haragudjon..."Most már viszont megérett a helyzet két külön szobára.A szekrényekkel kapcsolatban rájöttem,rájöttünk a legokosabb,ha nem új szekrényt szerzünk be hanem megszabadulunk a felesleges holmiktól.Amikor az ötödiket vártuk,"szigorú" szelektálásba fogtunk.Szükséges volt,mert,ha nem szabadulunk meg a nagy szekrénysortól akkor nem tudjuk hova tenni az újabb kiságyat.Megérte,jó tágas lett a szoba.Azután kevésnek bizonyult egy számítógép,nosza vegyünk egy másikat.Azután kisbiciklit télen,legyen annak is helye,mert ugyan hol biciklizzen a kicsi,csakis bent.Persze télen is kell labdázni,ki ne jöjjenek a gyakorlatból.Persze a szociális kapcsolatokat is ápolni kell.Jönnek a telefonok,azután jönnek a barátok-barátnők,zenét hallgatnak,számítógépeznek,a három éves leányzó repked ide-oda,mindenkit név szerint ismer.Időnként a párom a barátjával fontos frissítéseket végez a gépen.Én pedig számolok,hogy pontosan mennyien is vagyunk?Néha kétszer hozzáfogok,hogy egyszer végezzek.
Örömteli pillanatokat kívánok mindenkinek!KépKépKép
Üdv Szama
szama
 
 


Sziasztok!

Mimóza!
Köszi a számot, talán már holnap felhívom.Kép Csak azt nem tudom, pontosan mit is akarok tőle kérdezni.Kép
A mai programunkon ismerősökhöz mentünk Rákoskeresztúrra, ahol a fiúkkal a patak partján sétáltunk több órán keresztül. Ők nagyon élvezték a vizezést, és nem is estek bele Kép! Úgy elfáradtak, hogy hazafelé a kocsiban elaludtak, itthon pedig Marci egyből ment is az ágyába vacsi és fürdés nélkül Kép. Úgy örültem, hogy ilyen jó idő volt, már nagyon hiányzott, hogy fagyoskodás nélkül sétálhassunk!

Gi!
Te "gondatlan (vagy gondtalanKép) szülő", milyen igazad van! Bevallom, én nem a tartósságot tartottam szem előtt, hanem a praktikusságot. Azt is bevallom, hogy nem volt meg rá a pénzünk, de az OTP adott nekem egy hitelkártyát, arra vásároltam. Szerencsére vissza tudtuk fizetni, de többet ilyet nem csinálok, vissza is adom azt a kártyát. Mivel mi béreljük a házat, nem akartam drága bútorokba beruházni, mert ami jó ide, nem biztos, hogy jó lesz a következőbe, ha esetleg költöznünk kell, tehát viszonylag olcsón megúsztam a berendezést. A leghúzósabb tétel a srácok ágyába a kókuszmatrac volt, de az is megvan.Kép

Szama!
És pontosan hányan is vagytok?Kép
Maximálisan igazad van a szelektálással kapcsolatban, nálunk ez a költözések alkamával merül fel. Eddig háromévenként költöztünk, természetesen mindig nagy pocakkalKép! De ilyen már nem lesz többet (mármint nagy pocak Kép), úgyhogy majd rá kell szánnom magam lomtalanítás idején, illetve bababörze előtt, ami legközelebb május 14-én, szombaton lesz (http://www.kismama.hu/cikk.php?id=1&cid=16859)

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy újra van itt élet!Mostanában nagyon sokszor vacakol a babanet, nem férek hozzá a friss üzenetekhez, lemaradok arról, ami érdekel.
Szobaügy:nálunk most a 12 éves nagyot fenyegettem meg azzal,hogy ha nem ra olykor rendet, átköltözik párba a hármaskával és akkor a másodszülöttnek lesz különszobája-aki ezt 10 évesen nagyon élvezné.
Gabi-a bababörzére én is készülök kimenni, találkozhatnánk esetleg!
itt a tavasz, az udvaron puha dagonya a sár...egy kimenetel és tele a mosógép.
Készültök a húsvétra?
Nekem eddig a fagyos idő miatt semmi hangulatom nem volt hozzá, de most már nagyon oda kellene koncentrálnom...bár a lakásban kipakolgatni a hangulatfelelős díszítést.
Napos időt, vidám jókedvet.
Kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy újra van itt élet!Mostanában nagyon sokszor vacakol a babanet, nem férek hozzá a friss üzenetekhez, lemaradok arról, ami érdekel.
Szobaügy:nálunk most a 12 éves nagyot fenyegettem meg azzal,hogy ha nem ra olykor rendet, átköltözik párba a hármaskával és akkor a másodszülöttnek lesz különszobája-aki ezt 10 évesen nagyon élvezné.
Gabi-a bababörzére én is készülök kimenni, találkozhatnánk esetleg!
itt a tavasz, az udvaron puha dagonya a sár...egy kimenetel és tele a mosógép.
Készültök a húsvétra?
Nekem eddig a fagyos idő miatt semmi hangulatom nem volt hozzá, de most már nagyon oda kellene koncentrálnom...bár a lakásban kipakolgatni a hangulatfelelős díszítést.
Napos időt, vidám jókedvet.
Kinga
pkinga
 
 


bocs, ez véletlen volt
pkinga
 
 


Sziasztok!
Egy bővítés nálunk is elkelne, ami a gyerekrészleget illeti, csak sajna nem a mi kompetencánk. Kép
Gabi! Voltál már pszichológusnál?
A húsvéti készülődés abban merül ki egyelőre, hogy a gyerekeket kis húsvéti matricával ajándékozozm meg, ha jók, stb. És ezt a gyszoba ablakra ragasztgatjuk, tojás alakban. Szerencsére íyg neki álltam leszednia hóembereseket!
Nálunk beindult a bárányhimlő, egyeleőrwe csak az ikeket érinti, de azt hiszem eze múló állapot! C
claire
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: