Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

S.Orsi

Nagyon édi Máté ezzel a kicsit duzzogós pofival (vagy csak én láttam annak?).
Mindent megtesztek a szülésindításért??? Tudod mire gondolok??

Orsi

Üdv újra itt. Egy kis vérfrissítés nem árt, pláne, hogy a másik Orsi sem lesz itt a szülés után egy darabig (szerintem) mit csináltam volna itt nagy magányomban???
Hová költöztetek? Úgy látszik most mindenki az ünnepek alatt-előtt szedelőzködik új helyre. És miért költöztetek el a régi helyről?

Képzeljétek, most kedden volt egy hete, hogy összeraktam aludni a picurjaimat. Hát nem volt túl zökkenőmentes, de rosszabra számítottam.

Első nap: mind a négyen együtt aludtunk a gyerekszobában, Niki időnként bevetette magát közénk, de visszatereltük a helyére.
A következő négy napban már csak én aludtam velük, Niki próbálkozott néhányszor, de ha észrevettem, visszaküldtem az ágyikójába.

A Niki egyszer sem kelt fel a Norbira, esetleg befordult a fal felé és a Norbi is csak kétszer ébredt fel a Niki felsírásaira.
Hátránya az egésznek: Norbi nem alszik el magától az új helyén. Ma fordult elő, hogy 10 perc sírás után beájult. Mondjuk 1/2 3-tól este 1/2 9-ig biztos kifáradt.
Most már én is megint apuci mellett alszom. Jobb így. Utólag azt mondom (figyelj S.Orsi) lehet, hogy mégiscsak érdemes lett volna az első naptól kezdve így csinálni, vagy legalábbis megpróbálni.

Na mentem, mert apuci nemsokára jön.

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Szia Rózsa!

Pécsről költöztünk Kaposvárra, férjem nemrég szakvizsgázott, és meghívták egy magánklinikára dolgozni. Jó sokat dolgozik, de nagyon szereti.

Szilvit elvitte az anyukám pár napra, elmennek Halász Judit előadását is megnézni, úgyhogy tudunk kicsit készülni a karácsonyra. Most éppen apa festi a szobáját, holnap meg a bordűrt tesszük fel.
Sokat gondolkodtam én is azon, hogy összetegyem a 2 gyereket. Szilárd lassan 4 hónapos, éjszaka még 1-2x szopizik. A gondom csak az, hogy ő csak hason szeret aludni. És biztonságosabbnak érzem, ha mellettem van, és egyből meghallom, ha vmi van. Van babyphone-unk is, csak nem biztos, hogy minden "zajt" közvetít.
Szilvit elég nehéz este lerakni, mindig kijön hozzánk, és arra gondoltam, ha nem lenne egyedül a szobájában, nem jönne ki fektetés után, és éjszaka sem vándorolna át hozzánk. Mi a véleményetek?

Orsi
orsi
 
 


Szia Orsi

Nem irigyellek, karácsonykor költözni meg még lakást is felújítani na meg persze az ünnepekre is készülni??? Én már most rosszul vagyok az előttem álló 4-5 naptól. Holnap és kedden tök egyedül leszek, várható a rossz idő és nekem még le is kell menni egy-két dolgot megvenni két gyerkőccel. Főzni most két napra, aztán holnap sütni is szeretnék (életem első mézeskalácsát), ma vettünk egy csomó formát hozzá. Szerdán halászlé+rántott husi petrezselymes krumplival (nem kimondott ünnepi, de ezt jobban szeretjük) na meg beigli, pénteken jön a család akkor húsleves+töltött káposzta+pogi+muffin meg még takarítsak is. Szerintem hétvégén meg sem tudk majd moccanni.

Nálunk alvás szempontjából ua. a helyzet mint nálatok, Norbi amíg nem tudott átfordulni, csak hason volt hajlandó elaludni, ha mostanában néha el is alszik a hátán nem alszik 2 óránál többet. A hasonalvástól engem is a frász kerülgetett. Nagyon féltem, de mivel elmúlt 6 hónapos bízom benne, hogy már elég nagy ahhoz, hogy ne legyen gond. Én is azért határoztam el magam az összeszoktatás mellett, mert nálunk is a Niki külön szobában volt és az utóbbi pár hétben rengetegszer kelt fel az éjszaka kellős közepén visítva, ordibálva, úszva az izzadságban és nem igazán tudtuk mire vélni a dolgokat. Sokszor jött közénk és csak nagyon nehezen tudtuk visszazavarni a helyére.
Mióta a Norbi vele van ismét alszik egész éjjel, sőt az elmúlt héten egyetlen egyszer kelt fel éjszaka de akkor is pisilni. És az éjszakai sírások is megszüntek. Nálunk határozottan jobb most a helyzet. Én úgy indultam neki, hogy adok nekik és magunknak 1-2 hetet és ha nem sikerül akkor is legalább megpróbáltuk.

megyek, Norbi felkelt, háton aludt el


pusz
rózsa
 
 

 
 

Szia Rózsa!
Egész jól haladtam eddig, igaz elég későn feküdtem le esténként. Mézeskalács- és bejglisütéssel én is próbálkozom, remélem, lesz rá időm. Főzni csak a holnapi vacsira kell, mert utána elutazunk a nagyszülőkhöz, egyik nap az egyikhez, másiknap a másikhoz. A pár napban kb. 600 km-t autózunk. A gyerekek szerencsére jól bírják.

Alvás: Norbi fel szokott kelni éjjel szopizni? Nekem az a gondom, hogy Szilárd még szopizik, és nem úgy néz ki, mint aki egyhamar erről leszokna, és lehet, hogy mire meghallom a nyöszörgését, Szilvit is felébreszti. Szilárd is csak hason alszik, ha véletlenül a hátán alszik el, tuti, hogy negyed óra múlva felébred. Pl., ha fekve szoptatok, és mikor elaludt, eljövök mellőle, biztos, hogy rövidesen felébred. Bezzeg ha hason lenne, több órát is aludna. Most már azért kezd megtanulni aludni, nem kell a mellemen elaltani, és laposkúszásban, szép óvatosan lerakni, hanem leteszem hasra, szopizza a hüvelykujját (csak a balt!), aztán szép lassan elalszik, sírás nélkül.
Az ünnepek után, ha visszajöttünk, megpróbálom összerakni őket, és Szilárd ágyába babyphone-t teszek. Aztán majd meglátjuk, mi lesz.
Ja, és napközben mit csinálsz, ha Norbi alszik, Niki meg játszana a szobájában? Nálunk még ez is gond lehet.

Ha szenteste előtt még erre jártok: NAGYON BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYT KíVÁNOK MINDENKINEK!!!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok,

hat még mindig nem szultem!!!! 25-ére voltam kiirva és semmi jele, hogy megindulna a szulés. Kicsit letargikus hangulatban is vagyok emiatt, pedig mar csak napok kérdése.

A Karacsony nagyon jol sikerult nalunk. En is sutottem életemben eloszor beiglit és nagyon finom és szép lett. Maté szohoz sem tudott jutni, amikor meglatta a karacsonyfat. Nagyon aranyos volt. Es nagy meglepetésemre rogton megértette, hogy nem lehet hozzanyulni.

A hason alvassal kapcsolatban: nalunk is ugy volt, hogy mihelyst rajott Maté milyen jo hason aludni (2 honaposan kezdtem hason elaltatni), nagyon rovid ido mulva mar o is csak hason volt hajlando elaludni. Viszont még hetekig, mindig atforditottam a hatara miutan elaludt. Aztan, ha felébredt, sokszor szotatas helyett hasra forditottam és igy kezdett el 10 orakat egyhuzamban aludni (2,5 honapos volt). Ennek ellenére biztosan csak 10 honapos koratol aludta at az éjszakakat. Hozza kell tennem, hogy 1 éves koraig a mi szobankban aludt, én nem mertem (és nem is akartam) kulon tenni a hasonalvas miatt. Erdekes modon, amikor mar szabadon forgolodott sokat aludt az oldalan és a hatan ujra, meg mindenféle pozicioban.

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

Csak beugrottam egy kicsit.

S.Orsi

Drukkolok, hogy minél hamarabb meglegyen a babó, bár lehet, hogy már túl is vagy rajta.

Karácsony nálunk is jól telt. Nikinek nagyon tetszett a fa bár labdázott egy kicsit a gömbökkel (még jó hogy nem a törékenyeket találta meg). Rengeteg ajándékot kapott és mindegyiknek nagyon örült. Mézeskalács egy kicsit kemény lett, (bár az is igaz, hogy kicsit több méz borult bele a tésztába) de jól mutat a fán. A töltött káposztám sem sikerült, mert olyan eres káposztát sikerült vennem, hogy fél óra főzés és leégetett ujjaim ellenére sem tudtam belegöngyölni a húst. Lett belőle par.husigombóc, de a család mind elpusztította. Ezek után sütit se kedvem se energiám nem volt sütni, de így is jól eltelt az ünnep.

Hason alvás nálunk már nem működik, mert a Norbi fél pillanat alatt átfordul aztán megy az üvöltés.

Megyek mert megint főznöm kell (remélem jobban sikerül, mint karácsonykor).

Mindenkinek nagyon-nagyon boldog új évet kívánok.

Kép

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Szia Rózsa!

Szilveszterkor bulizni voltunk a gyerekekkel. Nem tudtuk kire hagyni őket. Meglepően jók voltak, nem nyűgösködtek, sőt, kifejezetten jól érezték magukat. Szilvi "vadul" táncolt, énekelt a mikrofonba, le-föl rohangászott. Még egy vázát is eltört, amit épp megmenteni próbáltam, miközben szépen elvágta a kezemet. Szilárd meg egyik kézből ment a másikba, mindenki babázni akart egy kicsit. Szóval a két gyerek volt a társaság középpontja. Este 11-kor úgy kellett Szilvit "hazaráncigálni", egyfolytában azt mondogatta, hogy bulizni akar, persze közben már tök piros volt a szeme az álmosságtól. Szilárd meg az éjféli tüzijáték és petárdadurrogtatás miatt nem tudott elaludni, úgy sajnáltam szegényt. Aztán ahogy vmennyire elcsendesült az utca, mindketten egy pillanat alatt elaludtak. Azt hittem Szilárd majd a fáradtság miatt reggelig alszik, de tévedtem. Hajnalban felébredt szopizni. (Akkor is durrogtatott vki petárdát.)
Ma itthon voltunk, pihentünk, kivételesen nem mentünk sehová. Újdonságokat próbáltam ki a konyhában, Apa meg barkácsolt a gyerekszobába valót.
Nálatok hogy indult az új év?

Vajon S. Orsival mi lehet? Már biztosan megszületett a kisbabája.

Mindenkinek (aki erre téved) nagyon boldog új évet kívánok!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok,

BUEK!
Röviden: Alexandre 2004.01.03 (9 nappal tulhordtam), 53cm, 3710gr. Mindketten jol vagyunk, még aznap hazajöhettünk a korhazbol. Majd irok részletesen, ha lesz idöm/ Maté nagyon aranyos a picivel, csak még nem veszi élölényszamba. a sok puszi mellé egy két pofon is becsuszik.

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok

Én is jövök majd bővebben.

Óriási gratula a csöppséghez. Sok boldogságot kívánok.

Kép

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Szerintetek lehet együtt fürdetni, egy kádban 2 éves lányt és kb. 6-8-9 hónapos fiút (amikortól már azért rendesen ül)? Nem a szemérem miatt, hanem higéniai okok miatt? Pl. a fiúcska "el szokta ereszteni" magát a kiskádjában.

Üdv, Lilla
mlilla
 
 


OFF, Rózsa, majdnem egyszerre szültünk, (én nem Pesten) 2001.okt. lány, 2003.júl. fiú. Kép

Lilla, ON
mlilla
 
 


Sziasztok!

Még mindig én. Olvasgattam feljebb is, ismerkedem. Már voltam itt, mikor pici Peti 1-2 hónapos volt. Nyüglődtem kicsit velük, mert
Cory, nyuli,
nekem sincs senki aki akár félórár átlibbene, amíg elugrok valami közeli helyre elintézni ezt azt. Így persze mindent a férjem intézget, ezzel is kevesebbet van itthon. Kép
De nem baj, fő az egészség Kép

Sz.Rózsa, neked már Norbi már 3 hónapos kor óta átalussza az éjszakát? Nem szopik már éjszaka?
Egyébként a nagylány nekem is így csinálta, de pici Peti már mindjárt 6 hónapos és még 2-4 szer szopik estétől reggelre.
Szeretném én is egybetenni őket alvásra, egy szobába. De Zsófi is épp 2-3 hete kezd aludni éjszaka, több mint 2 év sírós felébredéses éjszakák után. Így még nem merem. Főleg amíg még szopik a pici éjszaka. De az is lehet, hogy egy éves korában is szopizni fog még éjszaka, vagy a foga miatt Ő is felébred, mint a nővére, és akkor meg a pici megint felkeltené a nagyot.

Norbinak van már foga?

Üdv, Lilla
mlilla
 
 


Ja jó, ez az utolsó Kép
Sokan szültünk itt egyszerre. Orsi a te gyerekeid is egyidősek az enyémmel. Lilla
mlilla
 
 


Lilla!

Nekem 2001. október lány, 2003. június lány. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Hali Csajok!

S. Orsi, na végre hogy lehet gratulálni!KépKép 9 nap? Én csak 3 napot repetáztam, az is elég nehéz volt. Nagy és erős bátyó meg majd megnyugszik! Nálunk Zsófi sosem esett hanyatt állásból, mert bátyó előzékenyen leültetteKép

Lilla, én együtt fürdetem őket már jó ideje - tán 2 hónapja?Kép. Nem tudom, hogy a lány belepisil e a vízbe, de annyi tán még nem árthatKép ízelítőül:
Kép

Pár hónapja "reklámozott" valaki itten takinéni barátnőt. Hagy legyek szemtelen, szeretném elkérni az elérhetőségét, előre is köszi!

Na menek, csak a jóhírre jöttem, vizsgaidőszak van...
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Hű ezt a sok hozzászólást, kivel mi történt? Rég nem jártatok erre? Nem szép dolog. Már nagyon kifogytunk.

Orsi

Szilveszter nálunk is csöndben négyesben telt. (majd idén!!!) Picurkák időben elaludtak, de persze a durrogásra felébredtek mindketten. Niki megnézte a tüzijátékokat aztán éjjel fél egy körül aludtunk el újra mindannyian. Bár szerintem a Niki simán bírta volna, mostanában valószinű annak is köszönhetően, hogy e csuda szép időben alig tudunk kimozdulni nem bírom normál időben lerakni.

Vmelyik nap is még negyed 11-kor könyörögtem neki, hogy menjen már aludni, (álmosságnak nyoma sem volt és végigugrálta az egész napot), hatás semmi, anyai szigor, egy kis seggrepacsi és láss csodát szó nélkül 5 perc múlva aludt mint egy angyal, na azóta nem kell neki könyörögni.

Lilla

Tényleg tök érdekes, hogy ennyien szültünk egyszerre. Szerintem nyugodtan fürdesd őket együtt. Mi is tettünk már rá kísérletet, nagyon élvezték a gyerkőcök, de mivel a Niki még nem bánik annyira kesztyűs kézzel a Norbival én inkább külön teszem őket. Amúgy is a Norbi teljesen leszokott a du. alvásról, így estefelé már elég nyügi (reggel szoktam fürdetni, ébredés után).

Alsó két fogunk kibújt, harap is a lelkem ezerrel. Viszont ma térdelt először négykézláb, úgy, hogy a kezét is kinyomta. A kúszás már nagyon ment úgyis. Megfigyeli, hogy merre megyek és jön utánam. Kedvenc szórakozása, hogy a Niki bilijébe dugja a fejét. Jobb esetben csak játszik vele. Ha nagyon eldugom a Niki meg bepislant.

Nem tudom hol olvastad, de a Norbi nem alussza át az éjszakát, felkel, van, hogy csak kétszer, de tegnap például gyakorlatilag az egész éjszakát ébren töltöttük.
A Niki nem kel fel a Norbira, csak akkor ha én is mélyen alszom, és előfordult, hogy nem ugrottam egyből, akkor ő jött ki szólni nekem, de viszament az ágyba és durmolt tovább.
Norbi is pár alkalommal kelt csak fel a Nikire, szóval én azt mondom megérte egyberakni őket.

Csucsuka

A takibarátnőt én ajánlottam. A száma elég lesz?

Ti beadjátok a nyagyobbat bölcsibe-oviba szeptembertől? Én beirattam, aztán majd meglátjuk. Mindenesetre haza sem akart jönni.

Pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

S.Orsi
Gratulálok, szép nagy babád született.

Lilla
Én a pici 3 hónapos korától együtt fürdetem őket. Abból a kényszerű megoldásból született, hogy egy időben a férjem egész későig dolgozott, és nekem egyedül kellett fürdetnem őket. Egyébként olyan formatervezett kádunk van, amibe bele lehet fektetni a csecsemőt, megtámasztja a popsiját és a két karját. A másik felébe meg a nagyobbik ül. Igy egymásal szemben vannak. Mindketten nagyon élvezik a fürdést. Szilárd hatalmas szemekkel nézi Szilvit, Szilvi pedig bekrémezi, és le is locsolja vízzel. A nagy már nem pisil a vízbe, a pici meg nem kakil bele, úgyhogy nincs gond. És nem is hiszem, hogy lesz.
Megnéztem a profilodat, édesek a gyerekek. Nekünk is van hasonló képünk.

Rózsa
Nálunk is akkor áll a bál este, ha vmi miatt nem tudtunk elmenni sétálni. Ilyenkor Szilvi mindenfélét kitalál, hogy ne kelljen aludni. Az öccsére már nem hivatkozhat, mert hál'Istennek este simán le tudom rakni aludni. Ilyenkor azzal jön, hogy kakilt, vagy pisilt, és cseréljem ki a pelust. Mert ugye arról még nem akar leszokni. Újabban már akkor sem szól napközben, hogy kakilt. Korábban legalább utána szólt. Na mindegy, majd eljön az ő ideje is.

Csucsuka
Én már most szeretnék bölcsit találni Szilvinek (ami nem lesz könnyű feladat), mert időnként már nem bírok vele, és nem tudok kétfelé szakadni. Néha úszik a lakás, közben kaját kéne főznöm, szoptatni kéne, vele is kéne játszanom, mert amíg a tesója aludt, gyurmáztunk, de az egyedül már nem olyan jó, stb. Másfél évesen egy rövid ideig már volt bölcsiben, és nagyon szerette. (Mivel terhes lettem, és szabadságon voltam, nem járhatott tovább.) Most más városban lakunk, és megvártam, míg megszokja az új helyet. Szerintem élvezni fogja a hasonló korú gyerekek társaságát.

Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


sziasztok,

HAT NEM EGYSZERU!!!!!!!!!!!!!!

Most biztos mosolyogtok! De tényleg. Mar most oriasi alvasdeficitem van és a legrosszabb, hogy gyakran akkor sem tudok aludni, ha mindenki alszik. Raadasul ramjott a hires baby blouse is, egyik percben hatartalanul boldog vagyok, aztan meg sirok egy semmiség miatt. Mar most lelkiismeretfurdalasom van Mate miatt, bar nagyon aranyos mostanaban, allandoan bohockodik, de néha lathatoan neheztel ram, amiért nem tudok vele olyan sokat foglalkozni. viszont a kicsit nem bantja. sajnos Alex ossekeveri az éjjelt a nappallal, vagy legalabbis a felét, de erre szerencsére Mate nem ébred fel.

Azért olyan jo érzés, hogy most mar két gyerekunk van.

majd jovok gyakrabban, csak olyan sok mondanivalom lenne, hogy nincs is kedvem belekezdeni leirni.

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

Most csak S.Orsinak küldök képzeletben egy nagy adag kitartást!!!!!!!! Nem könnyű az eleje, de belerázódsz hamar. Minden oké lesz.

Mindenkinek puszi, majd még jövök.

Alexnek egy kis álommanó

Kép

S.Orsinak egy kis jókedv

Kép

Rózsa
rózsa
 
 


Hali Csajok!

Rózsa, igen kéremszépen, jöhet magánba is.

Bölcsi: Danó szeptember óta jár félnaposba (1/2 9- 1/2 1 ig), ha összejön, most megyünk majd "rendesbe". Nekünk nagyon bejött, kiscsávónak már nagyon kellett a gyerekközösség, mondjuk az én dolgomat nem könnyítette meg, bár nincs egésznap velem, de naponta 2x 40 perc a bölcsibe be, öltöztetés - aztán a kicsivel haza és a fordítottja. És délután van mondanivalója, csak gyözzem hallgatniKép

S.Orsi, kitartás! Majd csak jobb és könnyebb lesz, idővel... biztosanKép

Megyek, mert Zsófim tételezik....
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


S.Orsi!
Kitartás! Az elején tényleg nehéz, de hamar belelendülsz. Van segítséged? Az első egy-két hétben nagyon jól jön. Próbálj szerezni vkit, aki pl. segít takarítani, ebédet főzni, vasalni stb. Nálunk anyukám volt a segítség 3 hétig. Nagyon hálás voltam, hogy főzött ránk, és foglalkozott a nagyobbal, Szilvivel. Kb. 2hónap után alakult ki a napi ritmus a picivel, azóta könnyebb vmivel. később meg még könnyebb lesz.
SZiasztok.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni toletek, infot:
a gondom: 2 eves lesz a lanyom, mikor megszuletik a kistesoja, ha minden jol megy. De mar lassan most gondot okoz a kisagybol valo ki- es beemelgetese, hatha még nagyobb pocakom lesz. Es egyaltalan, vegyek megegy racsos agyat? Ti mikortol altattatok a nagyobbat "rendes" agyon? Mert ha nem akarom a teso szuletesekor bonyolitani ezzel is az életét, akkor lassan, 1-2 honap mulva at kene szoktatnom. Nem korai ez most, 19 honaposan?

Koszi az infot elore is.

-Afonya

ui: rettento sokat forog ejjel, keresztbe-sarokba-fejjel lefele ebred...
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Nálunk 22 hónap van a két gyerek között. Én azért nem vettem még egy rácsos ágyat, mert időközben a nagyobb (akkor még egyetlen) megtalálta a módját, hogyan másszon ki a kiságyból. Igazi bűvészmutatvány volt. Lejjeb már nem lehetett tenni az ágyat, úgyhogy úgy döntöttünk, hozzászoktatjuk a gyerekágyhoz. Eljátszottuk, hogy milyen nagylány, neki már új ágy kell. Férjem játékosan lemérte őt, hogy mekkora ágyat vegyünk, aztán együtt összeszerelték. Nagyon élvezte. Először szokatlan volt neki az új ágy, de hamar megszerette. Mindenkinek mondogatta, hogy "ninc rác". Párszor előfordult, hogy lemászott az ágyról, és kijött a szobájából. Ilyenkor mindig szépen visszavittük, akár 4-5x egy este. Főleg olyankor fordult elő, ha nem volt kellőképpen lefárasztva du. a sétával. Az is előfordult, hogy éjszaka átvándorolt hozzánk, de erről is hamar leszoktattuk, mindig egyből visszakísértük. Pár napig csinálta ezt, aztán leszokott róla. Örülök, hogy belevágtunk, és nem "kényszerítettük" tovább kiságyba. Az önállósodási vágyába ez úgyis beleillik.
Egyébként Szilvi is sokat forog, ráadásul állandóan kitakarózik. Régebben hálózsákban aludt, de most nem adom rá, mert akkor nem tud kijönni, ha felébred. Egyébként a gyerekágynak van egy kerete, nehogy leesen éjszaka.
Remélem, tudtam segíteni.
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi,
koszi a gyors valaszt. Még csak annyi, mennyi idos volt Szilvid, mikor gyerekagyat kapott? Ilyenkor egy honap is sokat szamit, bar tudom, nincs ket egyforma gyerekKép

-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Nálunk a "nagylánnyal" súlyos alvásproblémák voltak. Üvöltött a kiságyban 8 hónapos kora óta, felált benne stb. Nagyágyra tettem, de a nagyágy max. 20 cm magas csak. És körbe volt bástyázva 3 oldalról, előtte meg kerti hintaágy szivacs volt, az elég hosszú. Meg rengetegszer mellette is aludtam, még terhesen is. Így aztán sosem pottyant le. 1szer volt, hogy hallottk, koboz bent valaki... de valószínű Ő jött le az ágyról, ekkor volt kb. 14 hónapos. Szóval 10 hónapos kora óta nagyágyon alszik a lányom.
Szerintem nálatok sem korai a nagyágy. Csak valami jutalomként kell neki beigérni, és pár napig csak beszéljél róla neki. Utánna szerintem jobban fog örülni az új dolognak, és nem éri majd váaratlanul.

Lilla
mlilla
 
 


Sziasztok!

S.Orsi, mint az előttem szólóknak is, nekem is 2 hónapig voltak nehézségeim.
De utánna, mire a pici már eljátszogat, a nagyobb dackorszakos lesz, és egyre jobban kell nevelni.
CSak nevelni ne kellene Kép az olyan kellemetlen...
Ja, és én is eltüntem hónapokra, mikor megszületett a pici, jöttem tanácsért, de inkább bátorítás kellett. Mert nem volt más, mint túlélni. De eltelik az a 2 hónap!!! Ez tuti. Kép

Orsi, nem semmi kádatok lehet... Kép Nálunk is volt, hogy apa dec.ben nem jött haza fürcsire, de én egymás után tudtam csak fülrdetni őket, mivel még pici Peti nem ül(t), és normál kád van.
Neked, Szilvi mennyire szobatiszta?
Láttam róla én is képet, szép kislány, de hol a Szilárd??

Sz.Rózsa, neked Niki szobatiszta? Gratula. Nálunk Zsófi szobatisztaság terén elég dacos. Ha látom rajta, hogy jön valami, és kérdezem, hogy WC? a válasz: NEM. Mi WC-sek vagyunk, szűkítővel. A bilin csak bohóckodott. Ha WC-re ültetem, majdnem mindig pisil, főleg nagydolog után. De neked hogy van időd biliztetni? Egyedül le tud öltözni? Napközben már nincs is pelus? Zsófikám verbálisan és mentálisan mega király(lány) Kép Most "szerény" anyuka voltam. Kép Na jó, de tényleg jól fejlett, így nem akarom erőltetni a WC-t.
Gondoltam rá, hogy mostanában leveszem róla néha a pelust, hátha akkor szól. Nyár végén, ősszel, volt így de délután 4-6ig 5-6 bugyit pisilt tele, minden gond nélkül Kép
Mit csináltok olyankor Norbival, mikor egész éjszaka fel vagytok? Sír? Ringtás? Magad mellé veszed? Szoptatás+ karba alvás? Én is ettől tartok, hogy az első fogakkal, nekem is megjön pár hét múlva ez az időszak... Ráadásul a nővérével is így volt... Kép

Sziasztok, Lilla
mlilla
 
 


Sziasztok!

Megint itt.

Csucsuka

A kért telcsiszám a köv: 06-70-523-4881. Katinak hívják, tegezd nyugodtan.

Úgy érzem magam, mint akit kifacsartak, köszönhetően az elmúlt napok kevés alvásainak. Picurik fáradhatatlanok. Olyan jó lenne néha csak úgy ülni egy kicsit és bambulni, de nekem most még az is kevés lenne, ha 48 órából állna egy nap.

Norbucnak kijött a 2. foga és úgy látom jön a 3. is mellette. Kúszik-mászik ezerrel. Ja és bődületes étvágya van. Niki is tüneményes állandóan anyáskodik felette. Pár napja azzal szórakoztatott, hogy felemelte a Norbit ha kimentem aztán elkezdett kiabálni, hogy anya tessék, itt van a Nojmi (tök édesen mondja). Hál isten sikerült megmagyarázni neki, hogy ezzel nem kéne játszania. Azóta nem csinálja. Együtt eszik a bébikaját meg a tejpépet. (Niki kicsinek sosem ette meg). Nálunk a Niki augusztusban került rács nélküli ágyba, én azért nem forszíroztam előbb mert kaptunk kölcsön mégegy rácsos ágyat. Hát ahogy a Niki tud aludni én is frászba voltam, hogy hányszor fog leesni, de még nem sikerült, pedig volt hogy keresztbe feküdt azon a 70 cm-es oldalon, de inkább felrakta a falra a lábát, minthogy leesett volna. A Niki írtóra örült, hogy leszedtük a rácsot, de ő is kijön ha felébred éjszaka.

Megyek, nyekereg a fiam.

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Orsi!
És ha egyedül vagy velük, és együtt fürdenek, hogy oldod meg? Pl. melyiket veszed ki előbb, amíg őt megtörlöd, a másik mit csinál? Végig a fürdőszobában vagytok?
És amikor a nagyobb éjszaka kiment hozzátok, és visszavittétek, nem sírt?

Zsófi!
Én be akartam iratni Lilit bölcsibe szeptembertől, mentem is szülőire, megvolt, mikor lesz a beszoktatás, de megtántorodtam. Biztos hülyeség, de úgy sajnáltam. Kép Így aztán jövőre megy majd, de akkor már oviba.

Áfonya!
Nekem a nagyobbik még mindig kiságyban alszik, mert ő is nagyon forog éjszaka. Én úgy látom, nem igényli még a nagyágyat. De úgy látom, mindenki más már nagyágyban alszik.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk Kép

S.Orsi: kitartás!!!

Áfonya: nálunk 23,5 hónap van a fiúk között. Balu 22 hónapos korától alszik normál ágyon (én akkor 23-24 hetes voltam). Nagyon bejött neki Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma kiakadtam.
Megint nem aludt délben a lányom, 27 hónapos. Pedig szokott. Most akkor kakált, de utánna se szép szóra, se csúnyára nem maradt az ágyában. Kép Pedig a pici is aludt !! így jól lett volna ha alszik. Egyre több az ilyen, hogy nem alszik egész nap, de ezt nem szeretném, nekem se jó, dehát még oviban is alszanak !! Ő meg még csak 2 éves. Persze 10 hónapos korában is már csak 1szer aludt, amikor más még 14 hónaposan is 2szer alszik.
Szóval o.k., kevesebb az alvásigénye, de akkor ne aludjon 2-2,5 vagy másfél órát, de egy órát akkor is aludjon még legalább 4-5 éves koráig. Mert ugye ovi nagycsoportban 6 évesen mér nem divat aludni. úgy hallottam.

Mit csináljak ezzel a csajjal?

Lilla
mlilla
 
 


sziasztok,

köszi a batoritasokat, ma pl megint szuper jol érzem magam, pedig megint csak 3 orat tudtam aludni; szerencsére eddig délutan mind a ketten egyszerre aludtak, igy én is lefekudtem még ha nem is aludtam.

Egyébként van segitségem, a férjem itthon van két hétig (de pl ma délutan is be kellett mennie az irodaba és képzeljétek a fonoke képes volt idetelefonalni, hogy oltonybe és nyakkendobe menjen, mintha rendesen dolgozna. Felhaborito). Utana valo héten jonnek Anyukamék 2 napra meg Anyosomék 3-ra, igy végulis 3 hétig mindig van itt valaki. Meg szerencsére jol mukodik a babysitterunk is, meg a német potmama (akik rendszeresen olvasnak minket tudjak mirol beszélek) és bejarononk is van mar évek ota. Fozni egyelore nem fozunk, minden nap azt esszuk, amit egész decemberben elorefoztem és lefagyasztottam. Ha ezt mind osszeadjatok, lehet, hogy egyesek azt mondjak, akkor nincs is semmi dolgom csak a két gyerek, na igen, de az épp elég!

Maté ma rendezett eloszor cirkuszt. Ebéd utan épp szoptattam és ot apanak kellett volna lefekteni, egész addig kiabalt az agyban amig oda nem értem és azt akarta, hogy maradjak ott. Ilyenre mar honapok ota nem volt példa. pedig ma egész délelott én voltam vele, a férjem csinalt mindent a picivel (kivéve szopi, hi hih hi...) és olyan jo volt a teljes figyelmemet Matéra forditani. Voltunk kint is (én mar egy hete nem voltam kint) és szedett nekem egy csomo maragarétat a fuben.

Kérdés:
mit csinaltok a csemetével, ha nappal alszik éjszaka helyett. Alexnek ugyanis déltol éjfélig van az éjszaka és utana hol alszik, hol nem. Tudom, még egy hetes sincs, de nekem ez teljesen ismeretlen, mert Maté rogton minden éjjel aludt, csak szopni kelt fel.

Nagyagy: én is kb 20 honaposan fogom nagyagyba rakni Matét, mert addigra Alex kinovi a bolcsot és nam veszunk meg egy kisagyat.

Afonya: ha nehéznek érzed, probald minél kevesebbet emelgetni a nagyot. Bar nekem a 33 héttol voltak méhosszehuzodasaim, koraszulés veszélye is fent allt és mégis 9 nappal tulhordtam. pihenjél sokat!
puszi mindenkinek, nincs idom visszaolvasni, mert Alex felkelt
S. Orsi
S. Orsi
 


Hali Csajok!

Rózsa, köszi!Kép

Ildianyu, hát mi szépen elhúztuk a beszoktatást. Szeptemberben még majdnem mindig ottmaradtam vele, aztán szépen apránként koptam le. De ő a kezdetektől nagyon élvezte. Ebben az a jó, hogy ott lehet a gyerkőccel egy felnőtt, de idővel ott hagyhatja egyedűl. Nekem nagyon teccet, szerintem elég puha, alkalmazkodó eljárás. Most, hogy majd az igazi bölcsibe kell beszoktatni, nem lesz nehéz dolgom, mert csak a szomszéd szobába megyünk. Ja és ugyanúgy hazahozom az elején ebéd után, mint eddig. Aztán, majd ha akar ott aludhat, de nem kell.

Lilla, én délután odafexem a srác mellé, így 10 perc és alszik - más kérdés, hogy ált. én is hunyok így egy félórátKép - mert ő is le akart szokni a dui alvásról. Így müxik, én meg élvezem, ahogy bújikKép, úgy is olyan hamar elmúlik az a korszak...

Áfonya, nálunk 21 hónap van a két manó között. Danó 17 hónapos múlt, mikor megvettük neki a "nagyágyat", hogy szép fokozatosan át tudjuk szoktatni. Ahogy azt Móricka elképzeliKép. Apa összeszerelte, hogy ez lesz majd Danika ágya, ő meg belefeküdt rögtön, hogy akkor ő tentézni akar. Aznap este már ott aludt, sőt másnap délelött!!! - már akkor is csak du aludt, velem a szülői ágyon - belefeküdt, hogy álmos és tentézik, és két órát aludt isKép.

Na menek, délelött úszás.
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Csajok,
koszi mindenkinek a valaszt, ma elmegyek korulnezni ágyügybenKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Köszi, hogy leírtad a bölcsit. És akkor ez most milyen bölcsi, ha utána lesz az igazi bölcsi. Ez helyileg is máshol van? És mi a különbség?
Nekem inkább az volt a bajom, hogy azt hiszem, Lili nem élvezte volna annyira. Amikor voltunk nyílt napon, egyből el akart menni, a gyerekekhez nem ment oda. De akkor még elég kicsi is volt. Most van egy óvónő ismerősöm, meglátogattuk az óvodában, és kb. 1 óra múlva volt hajlandó Lili elmenni mellőlem. De azért ez már jó. Kép

S.Orsi!
Kitartás! Kép
Janka is azt hitte eleinte, hogy délután van éjszaka. Lehet, hogy jobb lesz. Nálunk is teljesen más a két gyerkőc alvás szempontjából. Lili már elég korán átaludta az éjszakákat, Janka is volt, hogy átaludta, de mostanában 3x kel. Kép Azért drukkolok, hogy kicsit többet tudj aludni. Kép

Lilla!
És ha nem alszik, mit csinál? Sír? Nálunk van, hogy nem alszik Lili, volt kb. 2 hónap, amikor nem aludt egyáltalán, de betettem a kiságyba, és eljátszott kb 2 órán keresztül. Ha Janka akkor aludt, még pihenni is tudtam. Most szerencsére megint alszik Lili (általában).

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Most nincs sok időm írni, mert elég késő van.

Áfonya! Mi, asszem, 20 hónapos korában kezdtük átszoktatni a nagyágyra, és pár nap alatt megszokta. A délutáni alvás simán ment, sosem jött ki. Este volt párszor, hogy kimászkált. Főleg, ha du. nem voltunk sétálni, és nem fáradt le kellőképpen.

Lilla! Felteszek majd egy képet a gyerkőcökről, ahogy fürdenek. Nagyon édesek! Szilvi egyébként még nem teljesen szobatiszta. Sokszor van, hogy bilibe kakil, pisil, főleg, ha meglátja a bilit, és eszébe jut, hogy "belepakolhat". Egy időben, csak az esemény után szólt, most gyakran már szól előtte is, és akkor szépen ül a bilin, míg nem lesz vmi. Én csak attól izgulok, és emiatt nem akarom "sürgetni", hogy nehogy az legyen, hogy ő ugyan szól, de nem tudok egyből menni, mert épp szoptatok, és nem dobhatom le a gyereket, és szegénykém nem tudja addig tartani, amit kell.

Ildianyu!
A fürdetés a következőképpen zajlik. (Pelenkázó a mosógépen.) Szilvit berakom a kád ülő felébe, elpancsol egyedül, míg a tesóját levetkőztetem meg néha masszírozgatom (sajnos nem sokszor jut rá időm és energiám). Aztán berakom mellé a picit. Szilvi bekeni fürdetővel, lemosdatja, aztán befejezem a mosdatást. Ezután Szilárdot kiveszem, megtörlöm, felöltöztetem. Beviszem a járókába, és jöhet Szilvi. Még soha nem mászott ki a kádból ennyi idő alatt. (többre egyébként nem hagytam magára, mellesleg nem is akart kimászni sose.)
Amikor éjszaka visszavittük, általában félálomban volt, és simán visszament, vagy én vittem vissza ölben, és aludt tovább. Egyszer volt, hogy később visszajött a drágám, míg én belealudtam a szopiba, és hely híján a földre feküdt le. Arra ébredtem, hogy szuszogást hallok a bölcső felől, de az nem lehet, hiszen Szilárd mellettem van. Ekkor azt hittem, Szilvi bemászott a bölcsőbe, de az lehetetlen. Mikor felültem az ágyban, akkor vettem észre, hogy Szilvi a földön fekszik. Úgy sajnáltam szegényt. Több ilyen nem fordult elő, hál'Istennek.

Na megyek, jön a köv. szopi.

Ja, van még egy kérdésem. Szilárd már tud kb. 8-9 órát egyhuzamban aludni, csk nem éjszaka, hanem hajna 4-től délig. Hogy lehetne korábbra tenni ezt az időt?

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Köszi, hogy leírtad részletesen!
Ezen felbátorodva lehet, hogy megpróbálom én is egyedül az együtt fürdetést! Kép
Sajnos nem tudom a kérdésedre a választ. Kép Szerintem örülj, hogy legalább akkor alszik ennyit egyhuzamban!
Janka mostanában éjszaka 2,5-3 óránként kel. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


sziasztok,

uristen! hogy fellendult ez a topic! csak annyit akarok Orsinak irni az alvas elorehozasarol, hogy az esti furdést és szopit szinte percre pontosan csinald és akkor elobb utobb akkor kezd majd Szilard éjszakazni, ha elég nagy mar hozza (most nincs idom visszanézni hany honapos= nalunk ez bavalt az elso gyereknél, 9 hetes korara mar képes volt este nyolctol reggel hatig aludni, de sajnos nem minden éjjel. remélem, hogy a picivel is hamar eljutunk ehhez a mérfoldkohoz!

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok,

S.Orsi, tényleg jó dolog a segítség, és a bej.nő, de leginkább az anyuka számára. Máténak viszont bej.nő ide vagy oda, a tesó megszületett, és a trónfosztottság érzése ugyanaz. Szóval elhiszem, hogy elég a 2 gyerek is önmagában. De Máté miatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod. (Persze az én szívem is összeszorult, amikor láttam a nagy sóvárgó szemeit, amikor nem vele foglalkoztam) Ez az élet rendje. Ő annyival is többet kapott belőled, amíg egyke volt. Meg fog tanulni alkalmazkodni a helyzethez.

Zsófi, az én Zsófim már ígyveszett. A melléfekvés régebben működött, ha napközben nem nagyon akart aludni, de most nem nagyon tudom kipróbálni, mert Peti csak fél órát alszik, és általában, még Zsófi alvásakor nem nagyon lenne el magában 15-30 percet a kiságyban, sem a járókában, amíg Zsófi elalszik. Szerintem vége Zsófi nappali alvásának, hacsak valami olyan nem történik, mint Ildianyu Lilijével. 3 napig próbálkoztam, eredménytelenül. Mivel már többször is volt ilyen nem alvás, akkor elég sokáig, (fél óra) lapít odabent a szobájába és játszogat Kép tök édes Kép De így hogy már "nem kell" aludni, kevésbé lapít a szobában!! Arra viszont rá tudom venni hogy csendesen legyünk, legalábbis ne kiabáljon, meg sikítozzon, ha alszik a pici. Ebben a 3 napban amíg "az átállás" volt egyébként elviselhetelenül hisztis volt. Mint még soha korábban. Ma, hogy "nem kellett" aludni, alább hagyott a hiszti.
(((Ja, és hogy Zsófika, nem a nagy kivételek közé tartozik, az alvásigényét illetőleg...:
ma beszéltem egy ismerős anyukával, a lánya 1 azaz egy éves korától nem aludt nappal !!!! Kép )))
Ez van, ja és persze ha Zsófi kevesebbet alszik, akkor a pici is. Már most majmolja a nővérét Kép A 6 hónapos is csak 3 helyett 2szer alszik.

Orsi, akkor le van véve a pelus és bugyi van helyette. Ha pelus lenne, akkor nem szólna igaz? Mert így nem történne "baleset" amíg szoptatsz.
Nálunk viszont az működik, hogy nem kapcsos bodyt adok rá, hanem fentre trikó/póló+pulcsi, lentre meg bugyi+gumis nadrág. És így le tudja húzni, meg fel is a bugyi+nadrágot. Külön móka neki, hogy "gyakorol" napközben. Gyakorolja a nadrág+bugyi le-fel-t. Megkérdeztem le tudod húzni? Megpróbálta többször, de elég hamar sikerült. És ez az öltözés is sikerélmény, tetszett neki.
Valamelyik nap levettem a pelust, és 4 pisiből 2 volt sikeres. Az egyik akkor, mikor szoptattam és letettem aludni a picit.
Nálam az a probléma, hogy csak 1 benti szandál van. És volt olyan nadrág, ami nem "fogta meg" a sok pisit, és a szandál csurom pisi. Nemtudtam rá visszadni, de ki van zárva, hogy zokniba járkáljon a kövön. Erre van valakinek ötlete?

Lilla
mlilla
 
 


Halihó!
S.Orsi!
Mindennap pontosan ugyanakkor fürdetem őket, nagyon ragaszkodom a pontos napi ritmushoz, én már csak ilyen vagyok. (Ha szeretnék a férjemmel pár órát ketteseben eltölteni, muszáj.) Vmiért a reggeli szopit hagyta el, és nem az éjszakait. Egyébként szinte minden este úgy fekszem le, hogy reménykedem benne, hátha nem kel fel éjjel. De nem vagyok elkeseredve, ha megint föl kell kelnem. Egyébként néha szugerálom is, hogy ne ébredjen fel. De az sem használ. Igy hát türelmesen várok.

Lilla! Nappalra egyébként Up and Go pelus van rajta, majdnem olyan mint a bugyi. A body gombolása számára nem jelent akadályt. Azért nem adok rá pólót, mert néha rájön a vetkőzés, és pillanatok alatt pucér lenne. Ha lecsúszik a nadrág, és kilátszana pelus, egyből "vérszemet" kapna. Amúgy már jó ideje nem csinálta, lehet, hogy elfelejtette. Ahhoz meg nincs hangulatom, hogy amikor épp szoptatok, akkor pisiljen a szőnyegre az orrom előtt. Inkább megvárom, amíg agyilag is megérik rá, és felfogja, mit jelent pelus nélkül lenni.
Szilvivel is volt egy olyan időszak (csak pár nap, az igaz), hogy nem akart du. aludni. Ilyenkor azt csináltam, hogy de. elvittem a játszótérre, és jól lefárasztottam. Ebéd után egyből elaludt.

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Nem hiányoztam senkinek sem????

Megvagyunk, alvás ügyében most tőlem ne várjatok semmi bíztatót, ugyanis gyakorlatilag négy-öt napja másfél és három óra között van az éjszakai alvás össz mennyisége. Lassan alvajáró leszek, bár ezt is meg lehet szokni. Norbi de. 10-13 óráig alszik, utána meg a Nikit rakom le. (Eddig mindig egyszerre aludtak) Kész vagyok.

Hál isten legalább akkor elvannak egymással amikor ébren vannak néha akár egy órát is, így legalább akkor van időm csinálni ezt-azt a lakásban. (főzni, vasalni)

Esti alvás viszont kezd helyrerázódni, mostanában már fél tíz körül alszanak. Ezért nem tudok túl sűrűn jönni mostanában.

Hiába, ahogy nőnek, tényleg elég sok minden változik.

Fürdésben nálunk egy újdonság van. Elkezdem engedni a Nikinek a vizet, ő meg belemászik a kádba!!!!!!. Sokszor ruhában és ott kezd el vetkőzni.

Nikivel én is lefekszek du. másképp ő sem hajlandó elaludni. Vagy elalszom én is vagy nem.

pusz mindenkinek
Vigyázzatok magatokra, eddig hagyott írni Norbi.

Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok,

lenne még egy kérdésem a nagyagy témahoz minden gyakorlo anyukahoz.
A Ti gyerekeitek halozsakban alszanak a nagyagyban vagy csak pizsamaban takaorval? Ha csak takaroval, akkor nem takaroznak ki éjjel? Mielott nagyagyba tettétek oket, kivettétek a kisagy két racsat, hogy gyakoroljon ki be maszni?

Nekem az agondom, hogy Maté sokat forog éjjel, igy halozsakban alszik. Abban viszont nem tud jarni. ezért még mindig nem vettem ki a kisagy két racsat, félek, hogy fejre esik, ha éjjel megprobal kimaszni.

most akarjuk megrendelni Maté agyat, hogy 2 honap mulva meglegyen. ez rendes agy, aminek a kulso szélére lesz egy legurulasgatlo téve és a labrészénél lesz hely fel és lemaszni.

Rozsa,
javult mar a helyzet alvas terén? Nalunk valtozo. Ma jol aludtuk, tegnap pocsékul.

Orsi,
ugy van nalatok, hogy furdés, szopi, egyedul elalvas? es hogyhogy a reggeli szopit hagyta ki? Reggel mikor kel? és nem adsz neki semmit, ha felkelt?

S.Orsi
S.Orsi
 


Orsinak alvásról:

Az első hetekben a mi kisfiunk is inkább nappal szeretett aludni, mint éjszaka. Kb. 5-6 hetes korától fürdetés után aludt a leghosszabban (5-6 órát egyben), és mivel én is szerettem volna 1-2 óránál többet aludni egyfolytában, a mi lefekvésünkhöz igazítottuk az övét. Felébresztettük és elvégeztük az esti ceremóniát, amikor nekünk az alkalmas volt, eleinte este 10-11 óra körül. Később egyre többet aludt egyben, akkor hoztuk korábbra a fürdetést. 3 hónapos korától este nyolctól reggel hétig alszik, szóval egy szavunk sincs, nagyon szerencsések vagyunk.

A kérdés az, hogyan viszonyul Szilárd a fürdetéshez? Gondolom nem hajnali négykor szoktátok fürdetni? Mi történik hajnali négykor? Csak szopik?

Sok türelmet és találékonyságot(!) kívánok,
Pilinke
pilinke
 
 


Sziasztok!

Rózsa! De igen, hiányoztál!
S.Orsi:
Este 7-kor van a fürdés, Szilvit akkor fürdetem, így hozzá igazodtunk. Aztán hárman megvacsorázunk, utána jön Szilárd szopija kb. 8-kor. Újabban elég gyorsan eszik, úgyhogy negyed óra alatt végez. Nemsokkal utána elkezd nyűglődni, úgyhogy fél 9-kor leteszem, és egyből elalszik a kiságyban. Aztán fél 12 és éjfél között ébred, szopik, aztán alszik hajnali 4-ig, megint szopik, és innentől alszik fél 12- délig. A korábbi 9 órás szopit hagyta ki. Ez csak azért gond, mert de. nem tudunk a nagylánnyal elmenni sétálni, peidg nagy szüksége lenne rá. Nekem meg az éjszakai alvásra.
Mire gondoltál, mit kéne adni, amikor felkelt?
Egyébként Szilvit a kiságyban én is hálózsákban altattam, mert rendszeresen kitakarózott. A nagyágyban még nem adtam rá, mert nem akartam, hogy esetleg leesen, mikor elindul hozzánk. Meg reggel kényelmesebb, hogy ő jön át hozzánk, és lehet még egy kicsit lustizni. Viszont rendszeresen kitakarózik, úgyhogy azt csinálom, hogy kicsit vastagabban öltöztetem fel (body, vastag pizsi, zokni), és jól befűtök a szobájába. Este lefekvéskor, és hajnalban a szoptatáskor megyek, és "ellenőrzöm": megnézem, nem hideg-e a keze, és betakargatom. Eddig még nem volt náthás, de néha köhécsel, úgyhogy lehet, hogy megdumálom vele a hálózsákot vhogy. A takarót egyébként tudatosan rúgja le magáról. Van úgy, hogy éjszaka takarnám be, ő meg álmában hadakozik ellene, úgyhogy alig tudom betakarni.

Lilla!
Itt a kép a fürdetésről:



Kép

Orsi
orsi
 
 


Orsi,

hat a helyedben én lehet, hogy beavatkoznék Szilard ritmusaba, mégpedig ugy, hogy reggel felkelteném, igy megtörne a hosszu alvas és lehet, hogy par nap mulva mar valamelyik éjszakai szopit hagyna ki. szerintem mar elég nagy ahhoz, hogy ra lehessen "eroszakolni" a nektek megfelelo ritmust. Tudom, hogy nehezen szanja ra magat az ember, hogy felkeltse a gyereket, lehet, hogy egy par napig rosszabb lesz minden, de utana tuti valtozna a helyzet.

nekem is van (lesz) a kimenetellel elég gondom. Délelott és délutan is szoktunk menni Matéval, de a pici még pl délutan elég hosszan alszik (3 orat) és mire felkel és megszoptatom, mar majdnem sotét van. Milyen jo lenne, ha nyar lenne, akkor ez mind nem lenne gond! Délelott mar voltunk ugy kint, hogy Alex a hordozokendoben jott, igy amikor hazajottunk, o akkor is aludt tovabb. De még egyedul nem voltam a kettovel kint egyszerre.

Orsi! Szilvit Te mindig a kiskadban furdetted? Vagy csak azota megint, miota megvan Szilard?

S.Orsi
S.Orsi
 


S.Orsi!
Próbáltam már, hogy Szilárdot felébresztettem reggel. Igaz, csak egy-egy alkalommal, mert pl. orvoshoz kellett menni. Az lehetséges, ha minden nap felkelteném reggel, talán átállna. Csak attól félek, nehogy az legyen, hogy éjszaka is kel, meg reggel is, és utána nem alszik de. sem.

Szilvit már jó ideje nagykádban fürdettem, mikor megszületett Szilárd. Akkor felváltva fürdettük őket. Csak amikor a férjem nem volt otthon, nekem kellett megfürdetnem mindkettőt. Nem akartam, hogy miután Szilárdot lemostam, sírjon, míg Szilvi van soron. Akkor még azt csináltam, hogy Szilvit beraktam a nagykádba pancsolni, Szilárdot masszíroztam, aztán a nagykád egyik felére ráraktam a kiskádat, bele Szilárdot. Szilvi meg a nagykádban állva nézte. De egy idő után bekéretőzött ő is, úgyhogy azóta mindketten a kiskádban fürödnek. Amikor a szüleimnél vagyunk, akkor nagykádban fürdik, az elég neki, itthon nem hiányolja. Örül, hogy a tesójával van, és ő mosdathatja. Így mindenkinek kényelmes.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


szia Orsi,

érdekes, hogy Szilvi a kiskadban akar furdeni. kivancsi vagyok, hogy nalunk is igy lesz-e, mert egy ido mulva én is egyutt akarom oket furdetni és én is ugy terveztem, hogy Mate a nagykadban és ezzel egyidoben Alex a kiskadban.

Orsi, azt hiszem Te irtad par honapja, hogy keves a tejed, mert nem tudsz pihenni, ugye? Na nekem még ugyan nem allt be a "tejhozam" biztosra, de vannak napok, amikor ugy érzem ures a mellem. Azota nem irtad meg, szoptatsz teljesen ugye? Remélem nalunk sem lesz gond.

mas!
mostanra teljesen kicsuszott a talaj a labunk alol, pedig eleinte ugy éreztem minden rendben van. Alex két napja szinte allandoan sir, olyan, mintha fajna a hasa, de egyelore nem akarom bemagyarazni magamnak, hogy kolikas lesz. A férjem is ideges, faradt, rengeteg a munkaja és keveset alszunk. Bar minden éjjel alszunk 4-6 orat. szoval, ingerultek vagyunk és raadasul ezen a héten itt vannak a szulok is, akik sokat segitenek, de akkor is zavarnak. Majdcsak tulleszunk a nehezén.

na megyek gyorsan aludni, mert ugy néz ki, Alex elaludt.

irjatok!!!
S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

Hurrá !! A "nagylány" megint alszik délben. Rájöttem mi volt a bibi. Felborult a napirend 2 héttel ezelőtt, mert a délelőtti sétát (fél 10kor) hanyagoltam a -8, -10 fok miatt és inkább kora délután a -3 fokba mentünk ki. 1 hét múlva visszaáltunk, és lám, megint alszik a királylány Kép Most megint nagy hideg jön, ma még csak -4, -5 volt, de kénytelen leszek kimenni egy rövid időre velük hidegebbe is. Orsi, te is ezt írtad, mit tesz a levegőzés... Kép Kép Kép

Rózsa, csatlakozom az alváshiányos anyák táborába Kép már 2,5 éve kezdődött a zombivá alakulásom Kép Kép
Rózsa, és mit csinál Norbi amíg Nikivel alszotok? CSendben játszogat?
Jópofa a kislányod a ruhás fürdéssel, nálunk a férjem rakta bele rendszeresen zoknistul a kádba a lányt. Kép
Ja, és hogy-hogy elvannak egymással??? Nálunk Zsófit nem köti le annyira Péter, hogy egy órát játszon vele. max. 10 percig játszik vele, aztán térül-fordul, más játékot keres, unalmassá válik neki a pöttöm.

Orsi, elég ügyes a Szilvi, hogy a body kapcsolás megy neki. Nekünk patentos van, azt elég nehéz szerintem. Nálunk le kell venni a pelust, ha "szoktatni" akarom, mert egyébként nem szól. Ezért nem is sűrűn szoktatom, mert ha nem szól, akkor még nem ért meg rá agyilag, ahogy írtad.
Orsi, S.Orsi,
én sem adok Péternek enni, ha felébredt, általában. 6kor hajnal, úgyis szopik, alszik 7ig (ekkor átcsörtet Zsófi), felébred, de akár 9ig is elvan szopi nélkül.
A nappali hosszú alvás alatt, mi történne, ha szépen felöltöztetnéd, és kimennétek sétálni. Van olyan jóalvó baba, aki nem ébred fel az öltöztetésre. Az enyém persze felébredne, de esetleg, ilyenkor kapna egy kis vígaszcicit, aztán a babakocsiba hátha visszaaludna.
Nagyon spec. kádatok van. Ilyet még nem is láttam. Már kíváncsi vagyok én is arra, milyenek lesznek egykádban Kép

Sziasztok, mennem kell, mert Péter már nem akar a kiságyában elaludni, akármennyit szopott, és a nagyágyon kell együtt altatni.

U.i.Ti a tejpépet mikor vezettétek be?
mlilla
 
 


Én vagyok megint, nálunk mostanában kezdődött az "ételek" bevezetése. Azt gondoltam, jobban fog menni, mert Peti fiú is, nagysúlyú is...
de még nem nagyon nyerő a kaja Kép
mlilla
 
 


Sziasztok!

Még mindig zombi vagyok, úgy látszik ez már nem fog helyrejönni egy darabig.

Egyébként ősz óta most előszőr ismét taknyosak a gyerkőcök. Pedig nem is nagyon járkálunk ki ebben a hidegben, tegnap is lementünk, merthogy milyen szépen süt a nap, de egy óra múlva kapkodtuk a lábainkat hazafelé, annyira hideg volt a szél.
A napközben alvásunk is gyakorlatilag nulla, fél-egy órát alszanak. Így nincs időm semmire, mert ha otthagyom őket újabban nyavalyognak, anya ez kell, anya az kell... Este 10 kor meg dőlök be az ágyba mint egy liszteszsák.
Ezért nem is nagyon van időm idejárogatni. Pedig tök jó, hogy már ilyen sokan vagyunk.

Csucsuka

Mondta a barátnőm, hogy felvettétek a kapcsolatot.

S.Orsi

Ne izgulj, annyiszor szopizzatok, amennyit csak lehet és akkor nem lesz gond, bár ez egy nagy gyerek mellett elég nehezen kivitelezhető, de másként nem megy.
Alvás: nálunk is így kezdődőtt két-három hetesen (szerintem ez a szorongásos nem alvás) és elmúlt két három hónapos kora körül. Addig meg fel a fejjel. Próbáljátok a férjeddel váltani egymást alvás ügyében (bár nálunk ez nem volt kivitelezhető, mert az enyém sokat dolgozik) vagy rendeld oda a nagyikat.

Lilla

A lányom tavaly nyáron lett szobatiszta, egyszerűen nem bírta elviselni a pelenkát. Nem bántam!!!!

pusz
rózsa
 
 


sziasztok,

Rozsa,

drukkolok, hogy helyrejojjon az alvasproblématok! Ma én is csak 3 orat aludtam (ha ez vigasztal!), mert édes nagyfiam, hajnal fél 4-tol reggel 7ig nem aludt. Ilyen mar rég nem volt. Pedig Alex mostanaban minden éjjel alszik, csak szopni kel fel.

Valoszinuleg az agond Maténal, hogy tul sokan vagyunk itt. Itt voiltak anyamék 2 napot meg rogton utana az anyosomék 4 napot. Holnap mennek, mar alig varom, mert nem igazi segitség, hiszen a gyerekek nem ismerik oket, meg ok sem tudjak, mit hogy csinalunk. Az persze jo volt, hogy foztek.

na ennyi, mert Alex majd éhen hal. Mar egy fél kilot hizott szuletése ota és holnap lesz 3 hetes!

pusz, S.Orsi
S.Orsi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: