Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem jobb, ha szélesebb, mint ha túl keskeny. A Nowotex szélessége nekünk tökéletes. (Ha 1-2 cm-rel keskenyebb, még az is elmegy, de a Kushies 12 cm-re kevés volt.)

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


A Nowotex 25cm. A mosható nadrágpelenkák is kb. ekkorák széltében, de én nem tettem teljes széltében a betétet, mert kivezette a kakit. Főleg a hígabbat. Kép Nektek nincs ilyen hatása? Mondjuk a 12 cm valóban nagyon keskeny.
Biobaba a popolini biztos hogy pamut? Mert ott nem tudom hoghy tudják megoldani a technológiát. A nemszőtt, papír jelleget, és azt, hogy szétmenjen a csatornában, ne akadjon el és okozzon dugulást. De rákérdezek az ismerősömtől, ő textilmérnök, és a nemszőtt anyagok a szakterülete.
Liesel
liesel
 
 


Direki,
én kicsit más stratégiát választottam pelenka téren, mint a többiek. Mi is pont ilyesmi korban tértünk át a mosható pelenkára, a kushiest, poponellát elég drágának találtam, vettem kipróbálásra monapelt. Az pedig az ilyen pici gyereken nagyon nagynak tűnt. Internetes infogyűjtés közben találtam olyanokat, akik rendes, hagyományos hajtogatós pelenkát plusz gumibugyit használnak, tőlük kaptam kedvet erre én is. Ez nálunk is nagyon bevált egészen 6 hós koráig. Ehhez kell kb 30 db tetra pelus (a cseh a jó, mert sűrűbb szövésű, mint a magyar), néhány csomag ágnes betét és gumibugyi, amiből a megkötős tűnt a legjobbnak, de a monapel külső is alkalmazható. A hajtogatást elég gyorsan meg lehet tanulni, én nem vasaltam, hanem 70 fokon mostam, és a teregetéskor jól kisimítgattam a pelusokat. Az ágnes és a gumibugyi eléggé fogyóeszköz. Ez még a teljesen anyatejes időszak volt nálunk, ennek megfelelően jó híg kakákkal, amik a papírbetéten úgy mentek át, mintha ott sem lett volna, ezért azt nem is használtam. Tehát nálunk ez 3 hónapon át működött, mert 6 hósan annyira ficergős lett, hogy képtelenség volt ráhajtogatni a pelenkát. És addigra a monapelbe is belenőtt, úgyhogy most az hsználunk. És van 4 ajándék kushiesom, még azt is. A férjem jobban szereti a kushiest, nekem a monapel vált be.
na csak azért írtam le, mert a hajtogatós is lehet alternatíva.

szia
orsi
orsko
 
 

 
 

Pont ma spejzoltam be nowotexből, hátha tényleg megszűnik. De ha jól emlékszem már akkor is ezzel riogattak, mikor először vettem...

orsi
orsko
 
 


Orsko, most tényleg megszűnik, mert megszünt a gyár. Kép Sajnos a magyar textilipar haldoklik. De én mindenképpen gyártatok máshol. Egyenlőre viszkóz alapú lesz, mint a Nowotex volt. Tulajdonképpen ugyanolyan lesz. Most elgondolkodtam a pamut összetételűn. Megkérdezem a szakembereket róla.
Liesel
liesel
 
 


Einweg Windel-Vliesauflage Popli
a nemeten ez a neve, a Vlies azt jelenti, h vmilyen allatnak a gyapja, ugyh mostmar igazan nem tudom, milyen anyag a cucc, az angolbol meg semmi nem derul ki.
ha vkit erdekel v tobbet ki tud hamozni belole, mint en
http://popolini.com/produkte/index_d.php?language=german&gruppe1=Wickelzubeh%26o uml%3Br&gruppe2=Einlagen&VID=8GZgUlBu6d0IlH7R&p=eurov&haendler=&file=detail.php
es angolul
http://www.popolini.com/produkte/index_e.php?language=english&gruppe1=changing+a ccessories&gruppe2=liners&VID=wlRgYmkfXy5C1KDc&p=eurov&haendler=&file=detail.php

Biobaba
biobaba
 
 


OFF

Gyezsu, a Stodal szirupot milyen adagolassal adtad a gyerkocnek? Mert en azt latom rajta, h 5 eves kor folott, mennyi az adag.

Biobaba

ON
biobaba
 
 


OFF

Biobaba
A fleece angolul gyapjút jelent (vagy olyasmit), de egy anyagot is úgy hívnak, amit hasonlóra csinálnak mint a gyapjú-fleece de nem az.

ON

Nincs valami ötletetek? Lili két hete már csak időnként hord pelenkát, és azóta a bőr a fenekén nagyon csúnya lett. Piros, száraz, hámlik. Hiába kenem vödörszámra, van amitől csak jobban hámlik, de akkor is száraz. Szoktassam vissza a pelenkára?? (Ez költői kérdés volt - ha a kezemen lenne olyan a bőr, vastagon bekenném, és bekötném)
Most kezdtem el használni a Sudocrem-et, de szárazságra az sem használ.

Kati
kat_ica
 
 


szarazsagra sztem koromvirag olajat probald, jol bedorzsolod, kicsit hgyod, h szivodjon, aztan csak siman feloltozteted pelus nelkul.

Ma reggelre enyemnek is hamlani kezdett a feneke egy kicsit, meg piros holyagok vannak rajta. A Weleda popsikreme bevalt multkor, mikor ilyen volt.

OFF
az angol oldalon nem szerepel a fleece szo, ezert sem igazan ertem, h akkor most mi is tulajdonkeppen
ON
biobaba
 
 


OFF
Németül nem a betétet hívják Vlies-nek? Akármi is legyen az eredeti jelentése... Az enyém papírból volt szerintem, legalábbis nekem úgy tűnt (Nem emlékszem a márkájára)
ON

A Weleda eddig nekünk is bevált. Ez az első eset, hogy nem Kép
kat_ica
 
 


A fleece és a vlies szavakat általában a nemszőtt (nemezelt) anyagokra szokták használni, összetételtől függetlenül. A fleece angol nyelvterületen leggyakrabban pl. a polár anyagot jelenti,vagy valami nemezelt anyagot. Legalábbis valami hasonlót, mert ami nálunk polár az azért kinnt másképp néz ki. Hozzánk a távolkeleti változat jön be...
Megnéztem a Popolinit, de szerintem az viszkoz. Abból a legcélszerűbb ilyesmit csinálni, és nem írják hogy pamut lenne. Legalábbis nem láttam sehol.
liesel
 
 


aha, van egy papirbol is, az tuti

akkor nem tudom, hol lattam pamutot, hat ha nincs, akkor nincs. Kar.
biobaba
 
 


Azért rákérdezek a pamutos összetételre, hogy lehet-e gyártani, mik az előnyei hátrányai stb. Pénteken találkozok a textilmérnök ismerősömmel. Ő biztosan tudni fogja, vagy legalább azt tudni fogja, hol lehet utánanézni. Kép
liesel
 
 


OFF

Biobaba, nekem a homeopátiás gyógyszertáros azt mondta, egyévesnek adjam nyugodtan 3*1 kiskanállal (ami nem fémKép)

GyeZsu

ON
gyezsu
 
 


OFF

Gyezsu, koszi!

Biobaba

ON
biobaba
 
 


Sziasztok!

Én is új csatlakozó vagyok, én is tkp végigolvastam a topikot, de kérnélek titeket hogy a gyengébbek (mármint én) kedvéért válaszoljatok egy-két kérdésre:

1. Még csak most vagyok terhes, de már próbálok informálódni pelenkatémában. Ha mosható pelenkát akarok használni, szerintetek mi legyen egy ilyen "kezdő csomag"-ban? Gondoltam, kipróbálom az összes tipust. Érdemes ezenkivül még textilpelenkát + gumibugyit is venni? Még mi mást? Ez a Nowotel betét vagy ami helyette lesz, ez kell újszülötteknek is? És hol tudom ezeket normális áron beszerezni? (Újpesten lakom, ami közel van az természetesen előnyben!)

2. Nagyon érdekelnek a mosással/tisztitószerekkel kapcsolatos hozzászólások. Sajnos ebben is még csak kezdő vagyok, kb odáig jutottam el, hogy a mosógépbe berakom a port, a Calgon gélt, aztán vagy túlélik a ruhák azt a hőfokot amit éppen kitaláltam, vagy nem. Ezért általában nem merek semmit magas hőfokon mosni, igy viszont sokszor van, hogy a ruháknak még mindig van izzadságszaguk mikor kiszedem őket. Szeretném kipróbálni a mosószóda + ecet kombinációt. Hol lehet mosószódát kapni, milyen kiszerelésben van, és kb mennyibe kerül? Ecetből jó az egyszerű háztartási ecet? Hány százalékos. És most az igazán gyengeelméjű kérdés: hova kell rakni? Gondolom a mosószódát oda, ahova amúgy a mosóport raknám. De az ecetet? Azt is bele lehet önteni csak úgy az egyik rekeszbe? Calgont is elhagyhatom ha ecetet használok?

Köszi szépen!!!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!

Mosószódát a József körúton vehetsz a vegyszerboltban. 30 kg 3300 Ft volt ősszel. Lehet kapni kilós kiszerelésben is, de úgy 880 Ft kilója.
Ecetet a legolcsóbbat szoktam venni mosáshoz, azt hiszem 10 %-ost.
Én a mosószódát használom a Calgon helyett. Legalább olyan jó, és sokkal olcsóbb.
Az ecetet az öblítő helyére töltöm.

A pelenkákkal kapcsolatban: Novotex, vagy más papír betét szerintem csak nagyobb gyereknél hasznos. Legalábbis nálunk eleinte úgyis minden átfolyt rajta.

Remélem tudtam segíteni! Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Rokica!

Ha nem nagy kiszerelesben akarod venni, akkor az Okoszolgalatnal a Nador utcaban (okoszolgalat.hu) olcsobban kaphatsz mososzodat, ill a 11. ker.-ben, de az mar eleg messze van neked. 2 kg 330Ft.

Ecetnel en biologiai erjesztesut szoktam venni, de alt. ugyis ilyen vanKép

Ha jobban erdekelnek meg a kornyezetbarat megoldasok, nezz at a Kornyezettudatos mama topikba.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/132335.html?1111403567

Ecet, mososzoda, szodabikarbona, citromle vizkooldo. Kieg.-kent 4 ev utan csinaltam olyat , h uresen inditottam egy 90fokos mosast 1 l ecettel. Centrifuga, szivattyu kikapcsolva, igy bnne marad az ecetes viz. Hagyom egy esten at, idonkent dobot megforgatva kicsit, masnap kiszivattyuzom.

Ja es tetrapelenka azert mindenkeppen kell. Meg ha nem pelenkazol vele akkor is.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Rokica!

A mosógépünkhöz én sem nagyon értek, úgyhogy én mosóport is, ecetet is simán beleöntöm. És papírbetétet (a textiplelenkához) mi sem használtunk, amíg anyatejes kaki volt, mert azt simán ki lehetett öblíteni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok
nehany napja olvasgatom a peluskezelesi utmutatokat. Sok jo otletet kaptam, pedig nem vagyok egesz uj mama.
Ma vettem levendulaolajat, kiprobalom a pelusok "szaraz aztatasat" Kép
Petine a peluskulsokkel kapcsolatban en csak klasszikus libero kulsoket hasznalok, megkotom elol, majd hatul (nem ketoldalt) jol beturogetem a combresznel es a dereknal, nem folyik ki. Nekem bevalt, de...
kivancsi lennek a tepozaras pelenkavedore, hol lehet kapni, vagy csak rendelesre megy?
A patentosakat nem szeretem.
Udv, Hajciho
hajciho
 
 


Hajciho, venni is lehet ilyen kulsot. A Brumi-Maciban (Mester u.), a Holdboltban (XI. ker. Szabolcska M u.), az Okoszolgalatnal (Nador u.). Most tobb nem jut eszembe, de van meg mashol is.

De ahogy nezem Sepsiszentgyorgyon laksz? Akkor valoszinuleg a posta marad.

Biobaba
biobaba
 
 


Hajciho,

Nekünk is volt néhány Liberós külső, öcséméktől örököltem (vagyis anyu adta oda). Csak újszülött korban használtam, de mindig kifolyt a kaki a pelenkából, és olyan macerás volt mosni. Te beteszed a gépbe, vagy kézzel mosod?

Rokica,
Ruhákra még nem próbáltam, de pelenkákra azt javasolják, ha mosás után pisiszagú maradna, akkor legközelebb mosás előtt végezzünk gépi öblítést HIDEG vízzel (esetleg egy pici szódabikarbóna hozzáadásával).

Kati
kat_ica
 
 


Hajcihő,
írnék mélt de nem tudom az emilcímed...
Zsóka
dersu_uzala kukac freemail pont hu

Zsóka
zsóka
 
 


Biobaba kosz az infot, ismerosok altal megoldhato lenne a boltban vasarlas is, valahogy eloiteleteim vannak a postai utanvetellel kapcsolatban. Nem mukodik ez az orszaghataron keresztul Kép
Az elso idoben a Kismamat rendeltem meg igy, de a fel eves elofizetesbol megkaptam 3 szamot, azt is rendszertelenul. Reklamalaskor azt a valaszt kaptam, hogy ez mar nem az ok folsegteruletuk, sajnos

Kat_ica,
az igaz hogy a kulsoket kezzel mosom, de amikor mosom le a kakat akkor leoblitem a vedot is. Ha csak pisis nem cserelem ki.
Probaltam gepbe is tenni, de igy keveset tart,es elegge megkemenyedik a hideg viztol (oblitesekkor).

Lanyok, az ecet tudom hogy n. jo szolgalatot tesz, en is rendesen hasznalom obliteskor, de azt hallottam, hogy a mosogepben valamilyen gumipakolast meglazit. Ehhez vegkepp nem ertek, de azert nem szeretnem a gepet az ocskaba dobni idonap elott.
Hajciho
hajciho
 
 


Sziasztok,

Hajcihő, találkoztunk már az origon, üdv itt KépKép

Rokica, nowotexet akkortól érdemes használni amikor már szilárdat is eszik a baba, és ennek megfelelően a végtermék sem teljesen folyós. Addig annyira mindegy, hogy ott van-e vagy sem...

képzeljétek láttam a plusz-ban mosógépbe való golyókat. pingponglabdányi kemény műanyag izék. Érdemes olyat használni?

Én is kipróbáltam a levendulaolajos szárazontartást, nagyon tetszett, de a férjem leszavazta sajnos...

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Mért szavazta le a férjed a szárazon tartást?

Lányok, a Nowotexet ti hogy használjátok? Én csak a félbehajtást szüntetem meg, de a széleit nem hajtogatom ki. És képzeljétek, mégiscsak mosom a pelenkabetéteket, mert rájöttem, hogy ez nem macera, hanem éppenséggel egyszerűbb, mert ha csak pisi van, nem kell a betéttel bajlódni - pelenkával együtt megy a tartóba.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Orsko,
mar vartam hogy jelentkezz! Jol esik egy ismeros hang Kép
Miert nem tetszik a ferjednek a szzarazon tartas? Nen is buzlik, nem is annyira macerans.

Nagyon tetszik a szarazon aztatas , sot minden pelenkamoso ismerosomnek melegen ajanlottam. Meg visszajelzest nem kaptam, de elsore mindenkinek tetszett Kép Ugy-e nincs vedjegyezve ez a modszer ;)

Az erdekelne meg hogy ti ejjelre is anyagpelust tesztek?
Hajciho
hajciho
 
 


Szia Hajcihő!

Az én nagy találmányom, hogy éjjelre két pelenkát teszek egymásra és úgy hajtogatom meg, szóval dupla pelus. És tökéletes. A szárazon tartás pedig szerintem is fantasztikus. Felemelem a pelenkatartó fedelét, és levendulaillatot áraszt (legalábbis amíg nincs még benne sok pelus) - ezt szerintem nem hiszi el nekünk senki, aki nem textilpelenkázik Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

azért lett leszavazva, mert nem bízik abban, hogy így kellőképpen fertőtlenítettek-e a pelusok. Kicsit macerás a párom ilyen téren... orvos... azt mondta, hogy szerinte akkor jó ez a módszer, ha teljesen meg tudnak száradni a pelusok, vagyis ha pl kint a napon tároljuk őket mosásig. Nyáron lehet, hogy ez lesz.

Hajcihő, én éjjelre eldobósat használok. Szimplán lustaságból, nem akarok éjjel pelenkázni. Ámde tegnap hasmenése volt a fiamnak, nagyon kipirosodott a feneke tőle. Ezért éjjelre is moshatót kapott, monapelt két betéttel, és működött. 12 órát volt rajta és egyáltalán nem ázott át. Most nagyon lelkes vagyok, asszem ezentúl éjjelre is moshatót fog kapni. szerezhetek be egy újabb adagot, mert így kevés lesz, amennyi van.

orsi
orsko
 
 


Sziasztok,

azt hiszem en es megprobalom a dupla pelust ejjelre. Az 1 szamu fiamnak eleinte ejjel is anyagot tettem, de gyakran kellet kicsereljem a teljes gardrobot, igy melloztem s eldobost raktam; ez mellett pedig kitartottam eddig.

Orsi, igy mar ertem a felallast, en is elgondolkodtam mar azon, hogy a nedves anyagon sokkal jobban szaporodnak a korokozok mintha szarazak lennenek, vagy akar teljesen vizben. Na de nem tartom max 3 napot, igy meg turheto, s 50-60 fokon mosva gondolom a korokozok pucolnak Kép
De tudod, hogy zart viderben nem szaradnak meg egyhamar meg nyaron sem. Ha nyitva tartod a vidret ugy elillan az olaj. De kiserletezni azt lehet.
Udv, Hajciho
hajciho
 
 


Sziasztok,
ezek az olajok elvileg fertotlenitenek. A modot ne kerdezzetek, fogalmam sincs, de talan egy ilyesmikkel foglalkozo vegyesz tudja. V egy nem ilyesmikkel foglalkozo vegyesz utana tud jarni, h h mukodikKép

Ha napra vannak kiteve a pisis pelusok, akkor nem kell az olaj, mert a nap fertotlenit. De egyesevel kiteregetni a hasznaltakat... A vodorben meg nem suti mindet. Persze megszaritja.

De ha nem tartana tavol ez az illoolajos cucc a korokozokat, akkor gyanitom, h a gyerekek feneken jelentkezne a hatas. Nalunk semmi pirosodas, gomba nincs. Talan ez lehet egy meggyozo ervKép

Nowotex: szethajtogatom, es a szeleit kicsit visszahajtom. A mar kimosottal egyszerubb a helyzet, siman beleteszem.

A kulsoink mar mennek tonkre, es nemelyik rettento barna a kakitol. Nalatok is elofordul a jelenseg? (A barnasagra gondolok.)

Biobaba
biobaba
 
 


Én kb. 7 hónapja használom a külsőket, valóban már sárgásak, nem lehet kimosni rendesen. Valószínűleg majd újakat kell vennem a tesóknak. Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Milyen külsőkről van szó? Nálunk a Monapelnek inkább csak a széle szokott kakis lenni, és elég rossz a "ráhajtás" alól kimosni - nem is vagyok biztos benne, hogy sikerül.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Monapel. A sargas meg hagyjan volna, de ez barna. A 2 retegu belso retege kiszakadt,a masik meg foszlik.Kép
De a gyermek kakilt egyszer egy olyat, h utana kidobtam a belsot, mert nem volt hozza nagy bizalmam: fekete lett, pedig nem evett szentablettat a kisasszonyKép 3 napig aztattam mindenfele cuccban (mososzoda, marhaepe), dorzsoltem - semmi hatas.
Talaltam egy masik fajta kulsot a neten, persze itthon nincs.Kép De ha esetleg megis tudtok masfele kulsot (nem megkotos, nem gumibugyi, nem Poponella-Monapel fazon), es itthon kaphato...

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!
Rendelésre még készítünk CAROLINO pelenkakülsőt, ha cimke nélkül ok, szólj!
Légáteresztő, vízzáró külsöink vannak, amíg el nem fogy az anyagunk. Utánna már nem lesz ez megtalálható nálunk, csak az all-in-one pelenkánk.
Üdvözlettel: Éva
stef
 
 


Stef, ez is uaz a tipus, mint a Poponella. Nem ilyet szeretnek.

Biobaba
biobaba
 
 


A Poponella az a fajta, amit nem lehet 60 fokon mosni? Tépözáras... legalábbis nekem volt néhány ilyen, de nagyon nem szerettem, hogy külön kellett mosni a pelenkáktól.
Ha valaki mégis külföldröl vásárol, a Motherease és a RickyAirWrap nagyon jók. Szinte ugyanaz, de az egyik európai gyártmány (talán osztrák - ezesetben lehet hogy van német neve is). Sajnos nem tudom az anyagát minek hívják. Nekünk a címkét már el sem lehet olvasni annyira rongyos, magának a külsönek semmi baja.

Kati
kat_ica
 
 


Azt hiszem, a Monapelt sem szabadna 60 fokon mosni, de én ezt most kétszer megtettem...

GyeZsu
gyezsu
 
 


A Monapelen és a Poppolinon kívül nincs más márka itthon? Egyelôre csak most tájékozódom a témában, júniusra várom a babámat, úgyhogy a tervezgetés fázisában vagyok. Örömmel veszek minden jó ötletet a mosható pelusokat illetôen, mert az ismerôseim mind eldobhatósat használnak. És miért is jobbak ezek a mosható nadrágpelusok, mint a hagyományos textil, amit meg az anyukám ajánl?
larissza
 
 


Szia Larissza!

Kushies is van meg.
A hagyomanyos is teljesen jo. A moshato nadragpelus annyiban mas, h nem kell hajtogatni, es talan kicsit tobb pisit kepesek befogadni. Tulkeppen olyan mint az eldobhatos fazonja, csak kimoshatod. Sokan azt csinaljak, h hagyomanyost hasznalnak, de ilyen kulsovel, nem pedig gumibugyival. Sztem olvasgasd itt vissza az archivumot.

Biobaba
biobaba
 
 


http://lenya.de/wickeltechnik.html
-ez pelenka hajtogatas

Biobaba
biobaba
 
 


Ez a pelenkahajtogatas az un. Sarkanytures, ez akkor valik be mikor mar a klasszikusan turt pelus tul kicsinek bizonyul. En meg egy betetet is szoktam rakni, hogy vastagabb legyen a laba kozt.
Hajciho
hajciho
 
 


Kulsok tartossaga:
Szerintem kulso garniturat (a kis meretut kiveve, ami nalunk 2 honapig volt jo) minden gyerkre ujat kell venni, en tartaleknak megtartottam a regit, de tenyleg nem esztetikusak mar. Orvoshoz, nagymamahoz nem abban viszem Kép
Az elso ket gyermeknel hetente-kethetente mosogepben mostam, ezt sem szerettek. Most, a harmadik babanal, csak kezzel, szappannal folyo viz alatt atoblitem, esetleg kicsit beaztatom, es sokkal jobb tapasztalataim vannak. (Persze meg nem eleg regota probalom)
Biobaba! (04.03) (reg jartam itt) A ketretegu monapel nekem is nagyon hamar szetszakadt, szerencse, hogy csak egyet vettem probabol.
Petine
petine
 
 


CAROLINO MOSHATÓ TEXTIL NADRÁGPELENKÁK KAPHATÓAK FOLYAMATOSAN WEBOLDALUNKON VÁLTOZATOS SZÍNEKBEN!

ALL-IN-ONE PELENKA, ÍGY KÜLSŐT NEM KELL HOZZÁ HASZNÁLNI!

KAPHATÓ A PELENKÁHOZ EGY ELDOBHATÓ PELENKABETÉT IS, MELLYEL EGYSZERŰ ÉS HIGIÉNIKUS A TEXTILPELENKÁZÁS!

www.carolino-bebiteka.hu
Tel.:06-20-362-53-74
stef
 
 


Sziasztok!

Egy kis kritika az "all-in-one" pelenkákról. Lehet, hogy nem kell hozzá külsöt használni, de ez nem jelenti azt, hogy a vízálló réteg nem fog tönkremenni. És ha tönkremegy, akkor vehetsz egy új pelenkát. Ha egy külsö megy tönkre (vagy egy pelenka), akkor csak azt kell pótolni. És ott van a méret kérdése. Ismeröseim körében elöfordult több helyen is, hogy 2-2,5 éves korára a gyerek kinötte a kapható legnagyobb méretet. Azóta papírpelenkáznak, illetve az egyik kisfiú most kezd bilire járni.
Én ezért vettem külön pelusokat, meg külsöket.

Stef,
Ne haragudj, de szerintem a reklámnak a Keres-Kínálban lenne a helye. Lehet, hogy mást nem zavar, de engem igen. Föleg, hogy itt már egyszer leírtad.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!
Lányok, ha gond van a Monapelm külsőkkel, akkor jelezzétek, mert általában meg tudjuk oldani. Csere, vagy javítás van, vagy ha átgondoljuk akkor sokszor rá lehet jönni, mi okozta a gondot. Szóval én örülök a visszajelzéseknek. Kép Amúgy a külső elég nyűgös dolog a textilpelenkázásnál. Ami tuti nem ereszt át, az a nemlégáteresztős, mert az hagyományos gumibugyi anyagból készül. De az meg mint a gumibugyik is, reped. Persze erre rá lehet segíteni, mert láttam már olyat aki kitépte belőle a tépőzárat, mert rosszul nyitotta. A légáteresztősök anyaga kényesebb. De a tartósság attól is függ, mennyit van ahsználva. Az all in one pelusoknál sokszor azért tűnik tartósabbnak, mert külön külsőből használunk 2-3 darabot, mí az all in one pelusnál minden peluson van külön. Tehát kisebb az igénybevétel. A nálunk kapható all in one pelusokon viszont nem légáteresztős a külső. A Kushiesnak sem. Sőt, ilyet Európában már nem is gyártanak környezetvédelmi okokból, csak Amerikában enyhébbek a szabályzások.
Amúgy folyamatosan tesztelünk új anyagokat, most is érkezett egy lerakatnyi minta. Már emiatt is hasznosak a visszajelzések. Meg az ötleteket is örömmel fogadom. Kép
Biobaba, a szegőcsík akkor szokott foszlani, ha nem mosóhálóban mosod, vagy nem zárod a tépőzárait a külsőnek, mert a beleakadó tépőzár szétszedi.
Üdv,
Liesel
www.bababolt.com
liesel
 
 


Liesel,
Mosohaloban mosom, tepozar becsukva. V kezzel, a csapnal. Kép

Egyebkent nem tudom, h letezik-e tenyleg olyan, amelyik nem szivarog at a combnal. Eddig akarhanyat kiprobaltam, mind atnedvesedik. Ugyh mar annyira nem is izgat a dolog. Bar mig kisebb volt a gyerkoc, mintha nem lett volna ennyire latvanyos a dolog. Majd a kov gyereknel persze ujra elojon ez a gond, de addigra mar kicsit okosabb leszekKép Meg varok egy kulsore, h kiprobalhassamKép
biobaba
 
 


Ha elkezd átszivárogni, és régebben nem volt gond, akkor az általában azt jelenti, hogy egy mérettel nagyobb külső kell. Pl. L helyett XL. Ilyenkor a pelus méretét már nem is kell nagyobbra állítani, egyszerűen nagyobb külső kell.
Mi folyamatosan kísérletezünk új anyagokkal, fazonokkal. De mindig van amit nem lehet tökéletesen megoldani. Most az új külsők pl. olyan cérnával varródnak, ami víztaszító. Nem látványos változás, de hatékony lehet részben. A szegőcsík is mindig nyűg, mert a legtöbb anyag kivezeti a vizet egy idő után, még ha vízlepergetős is. Most próbálok olyan megoldást, hogy a szegőcsík kikerülhető legyen.
Üdv,
Liesel
liesel
 
 


hat mar az is megvolt, h nagyobb meretu kulsot vettem. Nem jott beKép
biobaba
 
 


Szia Liesel!

Létezhet olyan, hogy a 60 fokos mosástól a Monapel külső átereszt? Nem a szegélynél, az anyag maga. (Mondjuk tovább volt Katán a pelus, mint szokott, de azért ilyen eddig még nem fordult elő.) Érdekes, amit a méretről írsz, mert nálunk az van, hogy a legkisebb méret van nappalra, és az eggyel nagyobb éjszakára (a dupla pelushoz), és ha ez a nagyobb van nappal, akkor valószínűbb, hogy ereszt a combjánál. (Ja, nálunk textilpelus van benne.)

Én azt nem szeretem a szegélyben, hogy alá megy a kaki, és olyan nehéz kimosni.

Biobaba, mivel szoktad bekenni a szegélyt, hogy ne eresszen? Méhviasszal?

GyeZsu
gyezsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: