Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én is háklis vagyok, de azért van amit át tudnék adni, főként takarításból. Próbálom rendre szoktatni a népet, de még így is rengeteget kell pakolni, amit nem nagyon tudnék átadni. Azt hiszem az a legjobb megoldás, ha belőlem csinálunk még néhányat, különböző funkcióval Kép!
Ránk is szoktak furán nézni, hogy "Úristen 4 gyerek, és mind milyen pici még!", de nem nagyon zavartatom magam. Ezt vagy érti vki, vagy nem.
Én a szűkebb környezetemben inkább elismerést érzek, de "társadalmi" szinten valóban nem megbecsült elfoglaltság.
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Mimóza!
Lehet, hogy ugyanaz a takarítónéni jár hozzátok, mint hozzánk?Kép

Claire!
Hol van az a cég, aki logisztikusnak felvenne?Kép
Hétfőn elmentünk suliba, volt egy kis szervezés! Mindenki mozgosítva volt: ikreket apa vitte, nagyi hozta bölcsiből; Gergő, Kisrobi, az anyósom meg én mentünk Szarvasra. Ők sétáltak a főiskola körül, szoptatásra bejöttek, könyvtárban szoptattam 2 zh között. De megérte, mert tőzsdei ismeretekből a négy gyerekre való tekintettel négyest kaptam!!!Kép Meg azért is jó volt lemenni, mert rengeteg bókot gyűjthettem be Kisrobira!Kép
Egyébként a klónozás gondolatát már anyósom is felvetette, elkelne nálunk is!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Gratula az eredményekhez! + a jó szervezéshez! Megy ez neked (is)!!!

Mindenki készül nagyban a karácsonyra? Itt újabban nagy a csend!

Gi
Anyagi
 

 
 

Tényleg nagy itt a csend, talán majd ünnepek után ismét beindul az élet!

Addig is mindenkinek nyugodt készülődést kívánok!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Csatlakozom Gabihoz: Már a készülődés is teljen kellemesen, gyerekesen Mindenkinél! Kép

Gi
Anyagi
 


Én is vidám, boldog karácsonyt kívánok nektek! Nekünk ma már sikeresen el is kezdödött az ünneplés, a gyülekezeti karácsonyi színdarabot 3/4 órán át néma csöndben, egy helyben ülve nézték végig a fiúk! Ilyen még az életben nem fordult elö, amióta tudnak járni, tiszta sajtkukacok.

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok ha lehet.Kép
Egy bő hete hirtelen 3 gyermekes lettem.Kép
Pontosabban eddig is 3 lányos anyuka voltam, de a nagyobbik lányom nem velünk élt.
Most már ő is itt lakik. Ez hosszú történet, majd egyszer mesélek róla, ha érdekel valakit.
Az idei karácsonykor végre nem azért sírok majd mert ő nincs velem, hanem azért mert végre velem van.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Üdv itt! Kellemes karácsonyozást, így együtt! Mesélj, szívesen meghallgatunk(-lak)! Kép
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Mindenkinek jó készülődést!
Gabi! Én is bízom benne, hogy ha sikerül leadni a drimat, figyelembe veszi a bíráló, hogy a 4 gyerek mellett miért zaklatott a stílus!
Én ma 4 gyerekkel vonultam gyógytornára, ahova igazán csak Eszternek kellett menni! KépAnyámmal vittük őket, 2 háticipelőben az aprók, és gyalog a nagyok! Főként hazafelé, a du csúcsban volt jó, a 4-6-os vili!
Szia Kata! Örüljetek egymásnak, aztán ha ráérsz mesélj!
Nálunk az ünnep folyam az ovis karácsonnyal indult pénteken, és eltart január közepéig majdnem! Csak idén elég készületlen vagyok4
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
tegnap is írtam, de nem ért ide, most ismét, nem adom fel!
Szalad a ház,nem sütöttem semmit még, holnap vendégségbe vagyunk hivatalosak, apa sajnos dolgozik folymatosan...magam vagyok az 5 pasival...nem tudom ti hogy vagytok vele,de nagyon élvezem, hogy itthon minden gyerekem+olykor a barátaik is...emlékeztet azokra a szép napokra, mikor mind a 3 nagy még itthon volt...nem volt ovi sem.
Igaz estére alig élek...
Gabi!Várom a takarítónénit, bárkit, itt lenne mit tennie folyton.Tudtok nekem az árfolymban segíteni?Heti-havi-alkalmankénti díjazás van, vagy függ a melótól:vasalás, ablakpucc esetleg csak sima kosztalanítás?
Kata-mesélj nekünk, én tuti bőgni fogok, az ilyen dolgok nagyon meindítanak, de bizti a korom is teszi..holnaptól már 37 vagyok-leírni is sok!
A gyerekeimmel vigasztalom magam, hogy nem telt hiába és nyomtalanul az eddigi majd 40(!) év,mondjuk rajtam vannak nyomok rendesen Kép
Ilyenkor jut eszembe halkan, hogy mit tesz az a hasonlókorú, akinek egy szem kölke sincs??
Kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást.Kép Aranyosak vagytok.Kép
Mesélni majd inkább az ünnepek után. Nem rontom itt ezt a szép hangulatot.Kép

Kinga!
Akkor ezek szerint én vezetek, mert én már elkezdtem a 38-at is. Most írtam át a profilomban, de olyan jó volt látni még ott a 37-et.Kép
Én sem tudom, hogy milyen annak akinek ilyen idősen még egy gyereke sincs, de én rendesen élvezem, hogy most mindhárom itthon van.Kép Néha kicsit nagy a hangzavar a 3 lány mellett, de meg lehet szokni.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Hangzavarról én is tudnék nyilatkozni! mi egy házban lakunk az egyik sógorékkal, ott van egy 6, egy 3,5 és egy 1,5 éves kisfiú, nálunk ugye a 6, a 4 éves fiúcskák, + az ikrek...Nem részletezem, remélem a házat elég erősre építették anyósék Kép! És az ikrek még be sem indultak igazán! Aki tud vhol gyerekre szerelhető hangtompítóról, vevő lennék rá :o
Kinga! Én is ezt szoktam gondolni, meg ismerek is olyat, aki ennyi idősen gyerektelen. Hát , nem irigylem, pedig néha az agyamra mennek a kölykeim!
Most nálunk is dúl a szünet, tulképpen én is szeretem, hogy nincs ovi, rohanás, stb.
Na, csak nem találtam egy helyet, ahol én vagyok a "fiatal", én 34 voltam idén.
Kata! Ezekszerint most volt a szülinapod? Mert akkor SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK? TISZTELETTEL:
(Micimackó Kép )
Claire
claire
 
 


A kívánok után nincs "?", és az ezek szerint nem egy szó, bocs!
C
claire
 
 


Claire!

Semmi gond.Kép Ilyen bakik nálam is előfordulnak. Elég ha Dóri az ölemben ül, vagy éppen már ordít valamiért.Kép
Szülinapom októberben volt. Visszaolvasva tényleg félreérthető voltam. De akkor is jó volt még a 37-et látni a profilomban. Szóval köszi!Kép
Hangtompítót ha találok, ígérem többet veszek.Kép
Pedig nálam a csajok úgy jönnek, hogy 17,5 éves 9,5 éves és 2,5 éves. Elég nagy a korkülönbség, mégis állandó a vita.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Kata! Te már profi vagy itt közöttünk - mi még csak kisdedeket nevelgetünk hozzád képest! Te már ismered a kamaszkor gyönyörűségeit is. Kép

Claire! Ez a hangtompító jó! Nekem is szóljatok, ha láttok valahol! Én a spontán játszós napokon is hangzavarral küzdök. De igaziból egy sima vacsora is egymás túlkiabálásába tud fulladni, ha mindenkinek van mondanivalója. Hát még ha katonásat játszanak!

Kinga! (Mi van a pentasonnal????)
Ugye azért nem cserélnénk!!! Kép Csak jobban van ez így. Én nem irigylem gyermektelenek szabadságát egy kicsit sem. Nem akarok önálló független nő lenni. Én mindig is ilyen családi életre vágytam!

Az eddigi tapasztalatom alapján Ti is így vagytok ezzel!
Érdekes, hogy itt az ünnep előtti utolsó hajrában mindenki hogy idesereglett! Ez is olyan jó! Gyertek pihenni máskor is!
Anyagi
 


Sziasztok!

Kinga!
Kitartás, három hét és utolérlek! Persze csak korban, de ha a doki nem intézkedett volna, akkor a fiús létszámban is.Kép
Takarítónéni nálunk alkalmanként 4000 ft-ot kér (januártól 5-ötKép), minden hétfőn reggel fél 9-től délután fél 2-ig van itt, ezalatt vasal, ablakot pucol, port töröl rendet rak, porszívózik, felmos, virágot locsol, néha gyerekfelügyel, szóval ami belefér. Kérdeztem, hogy tud-e menni, sajna neki már minden napja foglalt a héten, de ajánlott maga helyett valakit, küldöm magánban a telefonszámát.

Kata!
Örülök, hogy ránk találtál! Kíváncsi vagyok én is a történetedre, nekem is jól esik néha itt kiönteni a szívem.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Juhé, én is fiatal vagyok (idén voltam-lettem 33) ittKép.
KInga, akkor holnapra (lassan mára) boldog szülinapot!
És ha már nem írnék, mindenkinek boldog karácsonyt!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Én is benéztem és örülök, hogy ennyien írtatok. Most nyomtattam ki az utolsó lapot a karácsonyi gyerekfotós ajándék naptárból. 9 óta ment a nyomtató, már nagyon untam, persze közben lehetett ajándékokat csomagolni...

Kata!
Én is üdvözöllek! Majd mesélj...Addig is boldog nagycsaládos karácsonyt!

Ildi!
Úgy látszik mi egyidösek vagyunk.

Kinga!
Mi óránként 700 Ft-ot fizetünk a takarítónéninek és ö is mindenre kapható, söt, magától észreveszi a feladatokat, szólni sem kell neki pl. az ablakpucolás miatt. Teljesen otthon érzi itt magát (aminek persze hátrányai is vannak) és nagyon alaposan dolgozik.

Claire!
A kombucha gombáról tudsz valamit? A takarítónénitöl kaptam,de fenntartásaim vannak vele szemben... Válasz ráér az ünnepek után!

Nem tudom jövök-e még addig, úgyhogy mindenkinek békességes, fényességes, dicsöséges karácsonyt!
Mimóza és családja
mimóza
 
 


Jó éjjelt, most már az van, de ittragadtam a gépnél, így gyorsan írok szunya előtt pár sort.

Köszi a kedves szavakat, nincs a korommal se a gyerekszámmal se gond egy szál se, csak ne fogyna el az energiám olykor teljesen...

Valóban ez a béke szigete a forgatagban, addig is ülök, és amikor olvasom a hasonló gondolatokat, kisimul a lelkem és ismét tudok lelkesedni.

A kis fiatalka anyukák(Pildi, Claire) somolyognak a bajuszkájuk alatt a vén csontokon...ennyi idősen jöttek az ikreim és milyen sokat bírtam...(kellett is a kitartás)!

Anyagi:az is én vagyok, de másik fórumon, itt régi motorosként első perctől kinga nevem van.Önálló már én sem lennék, de néha olyan jó lenne azt tenni amit akarok és nem azt amit KELL!

Köszi a takarcsis tippeket, Gabi neked a számot is!!
Mimóza:nálam pont 2 hete ázik életem első ilyen teája, holnap leszűröm és elkezdjük inni,.
Ha valaki tud róla, szívesen olvasom én is-!!
eldugulok.
pkinga
 
 


SZiasztok!

Kinga! Tudom, hogy az is Te vagy, azért kérdezlek, arra mikor jársz (a másik fórumra gondolok!) Mi már beszélgettünk is msn-en! Kép
A teáról én csak jókat hallottam, de még próbálni nem próbáltam (az egyik szomszédunk vesebeteg, tőlük hallottam először erről). Várom a véleményeteket én is - Ti mire isszátok???

Takarítónő néha hozzám is jöhetne! Na, de én messze vagyok!

Gi
Anyagi
 


Gi!

Elküldöm neked is a takarítónő számát, kérdezd meg, talán elmegy hozzátok is. A mi takarítónénink Adácsról jár fel Pestre minden nap.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok! A teáról nem tudok túl sokat, egy ismerősnek volt, csodaszerként emlegette, mindenfélére isszák, azt tudom, hogy rákosoknak is adják. Mi aloeverát iszunk, azt jobban ismerem!
Bocs, most megyek!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! Az enyém most különösen boldog lesz.Kép

Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!-nem írtad le a storyt, de nagyon örülök, hogy így alakult...legyen olyan, amilyennek vágytad!
Ugyanezt kívánom, csendes , meghitt pillanatokkal tarkítva és jusson némi pihenés is mindőtöknek.
Ismeretlenül de sok szeretettel gondolok minden sokgyerkőcös anyukára innen!
A mi karácsonyunk a leggazdagabb-maszatos kis puszikban, kicsi, izzadt simogató kezek ölelésében és a csillogó szemek számában mindenképp....
pkinga
 
 


Kinga! De szépen fogalmaztad meg! Nagyon igazad van!

Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!

Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Kinga, ez tényleg igaz, és ettől felméthetetlenül gazdag az egész. Ezért megéri a felhajtás, meg néhány rászánt éjszaka!
Bocs, előtte nem sikerül benéznem, így most további szép karácsonyt kívánok, és jusson idő egy kis pihenésre is , látatlanba mondom, mindannyian megérdemlitek, és rátok fér! Vagy tévedek? Kép
Claire
claire
 
 


Szia Claire!
itt pihenek a gép előtt, ma vittük el csimotáinkat anyósékhoz, úgyhogy édes kettesban vagyunk+papagáj.
Csendes a ház, igaz a romok emlékeztetnek a csatatérre...de olyan jó, hogy nincs semmi kötelező...ezért szabadon választva olasok, heverek, tévézek, apázok, majd kezdem elölről...és erre egy egész hetünk van!
kívánok a fenti sorból akár egyet is kicsippentve mindőtöknek!
Kinga
pkinga
 
 


Kinga! Ez aztán ajándék és igazi téli szünet! Használjátok jól ki!
(De azért valld be, egy kicsit hiányoznak!) Kép
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

A sors úgy hozta, hogy valószínűleg nemsokára én is tagja lehetek ennek a topiknak. Augusztus végére várom harmadik gyermekem. Sajnos a családi fogadtatás elég vegyes. Van aki örül a jó hírnek, s sajnos van aki szerint nem vagyunk egészen normálisak, hogy ekkora terhet veszünk a nyakunkba. Szerintetek is akkora teher? Jó, elhiszem, hogy nem lesz könnyű majd az iskoláztatás, életindítás, de most ez a legfontosabb kérdés? Sajnos mostanában nagyon változékony a hangulatom, erősen számít, hogy mikor kivel beszélek. Ha van időtők irjátok meg légyszi tapasztalataitokat, ötleteiteket, hogy lehet kezelni az ilyen dolgokat, ill. honnan lehet pozitív energiát szerezni.
Ancsimama
ancsimama
 
 


Szia Ancsimama!

Nekem a negyedikért kellett így megküzdenem, de most már örül neki mindenki.Kép Nekem az imáim által Isten adott nagyon sok erőt akkor, és most is.Kép Persze, hogy nem könnyű ennyi gyereket felnevelni, de nem az anyagiak miatt. A legfontosabb az, hogy szeretet legyen köztetek, a többi mind megoldható.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!
Ancsimama! Szerintem, ha kicsit van időd belemerülni a korábbi írásokba, megkapod a választ a kérdéseidre. Én szorítok Neked/Nektek! Én is elsősorban a mával törődök, majd akkoriban megoldjuk azokat a problémákat is (életkezdés, egyebek - bár gyűjtünk is mindegyiknek...)
Én a magam részéről egyáltalán nem érzem tehernek a sok gyereket! De nagy csodának, nagy örömnek igen!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, az az igazság, hogy párom is és én is úgy gondoljuk, hogy vállaljuk a három gyereket, de sajnos megnehezíti az első hetek örömét az ellenzők véleménye.
Gabi, nálunk pl. ez is az ellenoldalon szerepel, hogy a harmadik miatt az egyik mindig egyedül lesz, majd akkor jön a negyedik??
Gi, próbálom olvasni a korábbi írásokat, sőt mielőtt írtam volna Nektek már előre olvastam, s az az igazság nagyon tetszett az itteni légkör. Ezért is fordultam hozzátok. Csak jól esett egy kis külön bíztatás. Elvégre is a nagy öröm mellett azért valóban ott vannak a kérdések: hogy férünk majd el az autóban? Össze lehet-e tenni valamelyik két gyereket egy szobába? (Ez ugye a jövendő nemétől is függ)... Írhatnátok az ilyen kérdésekről is.
Ancsimama
ancsimama
 
 


Sziasztok!

Ha a gyerekzsivaj mellett meg tudtok nézni és hallgatni egy linket, akkor ezt Nektek küldöm:

http://www.kisokos.com/Postcard/dec30-436283289.shtml

Jövőre, veletek, ugyanitt...Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata! Neked is hasonló jókat!
És a többieknek is boldog új évet kívánok!

Ancsimama! Mi az autóban 3 gyerekkel még simán elfértünk (samarában). Nálunk jelenleg mind a 4 egy szobában alszik... A sulisoknak az asztaluk van most még külön szobában, ott tanulnak, aztán játszani mennek együtt a gyerekszobába. Már készülünk, hogy kialakítjuk a saját szobákat is, de még nem nagyon reklamálnak (így jó kis traccspartik vannak lefekvés után). Nálunk attól sem kell tartani, hogy felébresztik egymást.
Most még talán hihetetlennek tűnik, de olyan simán meg fogod oldani, ahogy a többi nagycsaládos is!
Gi
Anyagi
 


Kata!
Csatlakozom Gihez a jókívánságokban!Kép

Ancsimama!
Igaz, hogy a háromnál fennáll a kettő egy ellen veszély, de ez is függ a nemektől, én ezért is akartam negyediket, remélem ő majd kiegyenlíti a csapatot.Kép
Nálunk hátul simán elfér a három gyerekülés (Volvo 940 kombi), csak a negyedikkel vagyunk bajban!Kép Van erre is megoldás, csak még körül kell járnunk az európai lehetőségeket.
Mi nyáron költöztünk új házba. A régiben külön volt a nagyfiam és egy másik szobában az ikrek. Itt egy szobába került a három "nagy", és a kicsi külön. Ez majd idővel változik, amikor a nagy iskolába megy.Kép
Ezek mind csak technikai kérdések, amiket kis átszervezéssel meg lehet oldani.Kép Szerintem ne foglalkozzatok az ellenzők véleményével, nem akarjátok rájuk hárítani a gyereknevelés gondjait, vagyis bízzák rátok a döntést, felnőtt emberek vagytok, tudjátok, mit vállaltok.Kép Persze szükségetek lesz segítségre, de majd meglátjátok, azok fognak a legjobban örülni a harmadiknak, akik most a leginkább ellene szólnak.Kép Tapasztalatból mondom.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!
Ancsimama! Mi is bevállaltuk a 3.at, és akkor jöttek az ikrek! Nem állítom, hogy nem rettentem meg egy pillanatra, és sokan sajnálkozva néztek: De azt gondolom, hogy ez az én életem, ők meg intézzék a magukét! És csatlakozom az előttem szólókhoz!
És persze, mindig vannak problémák, de te is meg fogod oldani, ahogy eddig a kettővel is! Tényleg, ők mit szólnak a tesóhoz?
Ha addig nem jönnék:
Boldog új évet, sok örörmet, erőt és türelmet, és néhány itt együtt töltött percet is kívánok mindnyájunknak!
Üdv: Claire
claire
 
 


Kata!
Köszi a jó kis zenét, nagyon tetszett a fiúknak! Kép Persze neked is minden jót a következö évre és a többieknek is hasonlókat.
Jó volt veletek beszélgetni idén, Claire-rel együtt én is remélem, hogy jövöre is lesz erre lehetöségünk! Gyertek minél többször!

Ancsimama!
Én is rettegtem amikor megtudtam, hogy ikreim lesznek, édesanyám elsö reakciója is az volt, hogy "Jaj, ne!!!" -a hangsúlyt itt sajnos nem tudom reprodukálni, de a leglesújtóbbat képzeld el... Sajnos én is hagytam, hogy az ö véleménye túl nagy hatással legyen rám, de már megtanultam, vagy legalábbis gyakorlom, hogy az én életemet érintö kérdésekben ne adjak annyira mások megjegyzéseire. Úgyhogy teljesen egyetértek Gabi hozzászólásával. Amúgy tényleg nehéz volt az elején a fiúkkal, és sajnos be is jött a félelmeim egy része pl. koraszülés, de ma már semmi pénzért nem lennék egy gyerekes mama és a fiúk hatalmas áldást jelentenek az egész családnak. Anyukám pedig odavan értük!!! Kép

Sziasztok!
Mimóza és a zenerajongó ifjak
mimóza
 
 


Anyagi, Efgabi, Claire, Mimóza!

Azt hiszem, sőt biztos vagyok benne, hogy igazatok van. Mi örülünk, s aki egyenlőre nem, az is tanuljon meg örülni a mi örömünknek, vagy legalábbis próbálja meg nem elrontani azt... Azt hiszem éppen az ellenzők félelmei elől menekülök az ilyen technikai részletekbe. A múltkor pl. fürdés közben azon gondolkoztam, hogy hol vettük a törölköző tartót, mert hát kell mégegy... Férjem meg csak néz, hogy örül, hogy ilyen problémáim vannak. Ő tudja, hogy mindent meg fogunk oldani, csak azt hiszem nekem kell még szoknom a helyzetet.
Egyébként a két gyerek és apa is örül, tehát legalább szűk családon belül nagy az egyetértés, de azért remélem csak egy baba nő a pocimban Kép
Jövőre találkozunk!
Sziasztok
Ancsimama
ancsimama
 
 


Ancsimama! Ez tök jó, ti élvezni fogjátok egymást, a jobb fejekre ez úgyis átragad, a többi meg oegfeljebb "leszokik" rólatok! A "nagyok" mekkorák?
Mikorra várod?
Claire
claire
 
 


Ja, az lemaradt, hogy én pl irigyellek, mert szerintem terhesnek lenni, meg szülni, elképesztően nagy élmény, pótolhatatlan, és azt hiszem nálunk már ez lefutott Kép ! Szóval élvezd ki az édes cseppjeit, remélem jól bírod!
Claire
claire
 
 


Szia Ancsimama,
nem írtad, hogy terveztétek-e a harmadikat vagy ő döntött mellettetek? (Lehet, hogy nem olvastam eléggé vissza a levelezéseket..)Lényegében mindegy, az emberek reakciói a legelszántabb "kisszülőket" is meg tudják döbbenteni. Nekem több ismerősöm is a férjemet kezdte bőszen sajnálni, amikor megtudták, hogy jön a 3. majd később a 4. baba. Furcsa is volt, mit gondolhattak, hogy ő nem tud róla? Mi eredetileg 5-öt terveztünk, de megálltunk 4-nél. Én nem akartam nagy korkülönbséget közöttük, s a negyedik után éreztem, hogy kimerültem fizikailag, már ami a terhességeket illeti. Karácsony előtt láttam a Cora-ban egy 7 gyermekes családot és bizony kicsit irigykedve néztem őket. Szerintem nincs szebb dolog az életben, mint a nagy család. Nekem mindenhez ők adnak kedvet meg energiát. Nagyon aktív életet élünk, igaz ez olykor komoly szervezést és néha lemondásokat is igényel, de szerintem nálunk még soha nem érezte senki, hogy vmi pótolhatatlanról mondott volna le.
Nálunk a két nagy és a két kicsi alszik együtt 1-1 szobában. A nagyok hallani sem akartak nyáron a szétköltözésről! (Pedig nem is egyneműek.)
Ja, a közvetlen baráti körömben eddig két 4-gyerekes család van és két további barátnőm várja nyárra a 4. babáját. Úgyhogy semmiképp sem vagyunk egyedül mi "családimádók"!
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!
Claire, igazad van gyermeket várni valóban élmény, s nekem szerencsére az első két esetben sem okozott semmi gondot, most is csak a két nagyobbat kell hozzászoktatni, hogy anya néha fáradtabb lesz, vagy nem mindig vesz fel...
Barnus, igazából terveztük, csak még nem biztos, hogy el is hittük hogy komolyan tervezzük. Ahogy anyukám mondta két gyerekre rendezkedtünk be, s utána jöttek a gondolatok, fejlemények. Az alvást azért kérdeztem, mert elég rossz alvók a gyermekeim, már majdnem két évesek voltak mire átaludták az éjszakát, de még most is van, hogy felkelnek, s hiába vannak külön szobában néha fel is ébresztik egymást. Próbáltuk őket egyszobába tenni, de nem igazán vált be (ez még régebben volt, inkább az Ő kedvükre, mint szükségből). Most meg már nem tenném őket egyszobába, talán főleg azért mert külön neműek. A kicsit meg melyikükhöz tegyem, a kicsihez, mert akkor a két kicsi lesz együtt, vagy nemek szerint, s ha nincs szerencsém a nagyhoz megy a bébi?? Na jó hosszú és zavaros lettem. Bocsi, de jól esett kiírni magamból ezt a zagyvaságot.
Amúgy augusztus végére várjuk, úgyhogy addig még bármi lehet.
Ancsimama
ancsimama
 
 


Sziasztok!
Ancsimama! Nálunk erre nem volt mód, de sokan úgy csinálják, hogy először a szülőkkel van együtt a pici, aztán rakják a gyerekekhez! talán az is szempont, hogy melyik a jobb alvó, melyik szoba nagyobb, nem?
Én néha úgy érzem, hogy akár hat gyerek is menne, néha ez is sok. De nem gond, mert nálunk a párom teljesen eltökélt abban, hogy megállnuk, és józan pillanataimban én is úgy érzem, hogy ez is elég lesz (csak nehéz azt mondani, itt a vége!). Szeretnék velük minőségi módon foglalkozni, és az még így is szervezést igényel. Meg nálunk 6 éven belül van az összes, így még van esélyünk közös programokra!
Claire
claire
 
 


Szia Ancsimama,
csatlakozom Clairehez, nálunk mindegyik manó 1 éves koráig a mi hálónkban aludt, aztán ment a többiekhez. Volt egy néhány hónapos időszak, amikor mind a négyen egy szobában aludtak(!) és iszonyúan élvezték!Szobában nem lett volna hiány, de vhogy teljesen egyértelmű volt, hogy így lesz jó. Ők nagyon élvezték az együttlétet, lámpaoltás után gyakran lekuporodtam a lépcsőfordulóba, hogy hallgathassam a 'műsort'. Rengeteget beszélgettek, kuncogtak. Nem állítom, hogy 18 éves korukig együtt kell maradniuk, de érdemes kipróbálni. A nemek nálunk nem játszottak soha szempontot a szobaválasztásban, nem is értem ez miért probléma? Szerintem az a lényeg, hogy jól kijöjjenek egymással, hasonlóak legyenek az igényeik. Egy négygyermekes családban felnőtt (s azóta már maga is 4 gyermekes anyuka) barátnőm pl mesélte, hogy ő sokkal jobban szeretett a kisebbik öccsével együtt lakni, mint a nővérével, mert több volt bennük a közös, pl szerettek mindketten sokáig fennmaradni, olvasni, zenét hallgatni, stb.
Üdv, Barnus
barnus
 
 


Sziasztok lányok! Olyan aranyosak vagytok, hogy ennyit foglalkoztok a nyűgjeimmel. Igazság szerint nálunk mind a két gyerek külön szobában alszik, csak néha alszanak együtt. Akkor viszont egy ágyban is. OLyankor ezt ők kérik, s valóban tündériek ahogy elrendeznek maguknak mindent, no meg ahogy reggel felébrednek, s játszanak szépen kettesben, hagynak minket aludni, sőt a nagyobb csititja a kicsit, hogy pszt, anyáék még alszanak.
Mindenesetre szobakérdés egyenlőre elnapolva (a gyerekek szinte hajbakapnak, hogy melyikük szobájába fog a kistesó költözni). A minden jól lesz úgy ahogy lesz álláspontra helyezkedtünk. Rájöttem, hogy annyi időnk van még, majd kialakul a remélhetőleg legjobb megoldás. Most még kár ilyenekkel foglalkozni.
Ahogy olvasgatlak Titeket rájövök, hogy ez nem egy megoldhatatlan helyzet, sőt úgy látom nagyon is megoldható, csak bele kell rázódni, ugyanúgy ahogy az egy-, majd kétgyerekes életmódunkat is ki kellett magunknak alakítanunk.
Szóval most ismét kezdek tudni pozitív lenni. Köszönöm
Ancsimama
ancsimama
 
 


Nálunk egyelőre egy gyerekszoba van. A kicsik eleinte kint voltak a nappaliban, meg én is, mostz próbáljuk beszoktatni őket, Később szeretnénk bővíteni nekik, de az tuti, hogy külön szobára mindnek nem fogja futni!
Ha mosz szét lehetne őket rakni, akkor nagyok- kicsik alapon menne, de valóban lehet, hogy más lesz a szempont addigra!
De azért tervezgess nyugodtan ,csak nem görcsölj rajta!
Claire
claire
 
 


Sziasztok Anyukák!Ugye bekapcsolódhatok hozzátok?Végre egy hely ahol "otthon" vagyok.Három kamaszt és két apróságot nevelek.Még nem olvastam el mindent,de tudom jól fogom érezni magam köztetek.Köszi, hogy megtaláltalak benneteket! Üdv mindekinek Szama
szama
 
 


Szia Szama,
írnál vmit magatokról? A profilodban nem találtam semmi közelit, pedig nagyon érdekelne, hogy pl. mennyi idősek a gyerekek, milyen a nemek eloszlása, van-e közöttük ikerpár, Te hány éves vagy, stb.
Üdv, Barnus
barnus
 
 


Szia Barnus!Most csendes a ház -kicsik alszanak,a nagyok különórán,szabad a gép-megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.Magamról:37 éves múltam,gondozónő vagyok-már amikor dolgozom és nem itthon vagyok mint elfoglalt anyuka.5 gyermekem van,2 fiú és 3 lány.A legnagyobb 17 éves fiú,utána 2 nagylány következik egy 14 éves és egy 13 éves.Van még két kicsi a kislány 3 éves lesz a kisfiú 9 hónapos.A két kicsi a második házasságom gyümölcse.Az első férjem a nagyobbak édesapja korán meghalt amikor még kicsik voltak a gyerekek.Hosszú évekig éltünk így egyedül,de azután megismerkedtem egy nagyszerű emberrel.Éppen ma van négy éve, hogy összeházasodtunk.Hát így alakult az életünk.Igazán nem panaszkodhatom.Voltak nehéz évek,de a mostani életünk ajándék amiért hálás vagyok.Jó hát gondok vannak,de ezek úgy gondolom természetesek.Anyaként azt mondom kedves gondjaim vannak és örülök,hogy vannak.Na a legkisebbem felébredt.Most abbahagyom,majd jelentkezem.Üdv neked és mindekinek,Szama
szama
 
 


Sziasztok! Ën is csatalkoznék a nagycsaládosok táborához. Nekem három lányom van, másfél, három és hamarosan öt éves kis ördögök. Most éppen a legkisebbel bajlódom, mert leharcolja a növéreit. Tépi a hajukat, harap, mint egy kiskutya. Már megörülök a visitásuktól és hogy állandóan szaladnom kell menteni. Mert bizony a kis ördögfióka nem engedi el öket. Tegnap le kellett fejtenem a száját a tesója kezéröl. Ti mit csináltok hasonló harcok esetén?
drkakka
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: