Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Igazából már számítottam, hogy Gery ki fog jönni, hisz 1-2 napja már a szoba végéig jutott el, onnantól meg gondoltam nem kell sok, hogy ki is jöjjön az előszobába, onnan meg egyenes az út a konyhába! :-) Amúgy nappal a szobában van szabadon, meg most már ugye a lakásban tovább is, de ha épp nem tudnék rá figyelni akkor szoktam a járókába is tenni. Mikor hogy.

Sancsi nagyon jó a nyelvlecke, Én is imádom az efféle vicces szövegeket!:-)))Murisak, de tényleg anyi van, hogy néha azon gondolkozom, hogy ezért valaki fizetést is kap vajon, hogy ennyi fáradt baromságot összehozzon?!? :lol: :lol:

Edit érdekes az Én párom is sokat változott a baby óta! De Én is. Elötte Én sosem bírtam más gyerekekkel gügyörészni, most meg!?!....
:lol: :lol: Gratula a hasrafordinak! Jó sokat legyen úgy, mert így erősödnek az izmok!! :lol: :lol:

Képzeljétek ma is nagyon fájt Gery ínye, és megint a jégkockás dolog jött be! Annyira jól esett Gerynek!!!! Mire elfogyott a jégkoci, meg is nyugodtak a kedélyek és be is aludt Gery! Ajánlom előre is minden fájó ínyű kisbaba anyukájának a módszert!!!! :lol: :lol:

Ja és Mölli érdekes, hogy Áki nem szereti a tejpépeket, Gery meg imádja! Mondjuk Ő inkább mindenből az édeskésebb ízeket részesíti előnyben. És a tojással hogy álltok??? A sárgáját vagy a fehérjét adod már?? Pont ma dumcsiztam egy anyukával, az Ő babája 11 és fél hónapos és még nem ad neki semmi módon tojást. Tejet sem, csak túrót. Mondjuk Ő is asszem érzékeny a tejre...
Érdekes ahány ház annyi szokás.................

Eszter ez a kaja dolog, szerintem olyan, hogy ahogy a baba igényli úgy add neki! Szerintem nagyon túletetni nem lehet őket, mert úgyis visszajön a felesleg! Legalább is Gerynél. Na meg persze el is húzta mindig is a fejét ha már nem volt éhes! Mondjuk ez a kicsi baba- többet eszik nálunk nem így volt. Gery fél éves korára épp hogy megduplázta a születésijét, ami elvileg a normális. És Ő is elég kicsinek született! Sosem evett sokat! Ez a 150ml soknak hangzik, pl Gery msot 7 hónaposan eszik 220-240ml-it reggelire és vacsira. De tényleg szerintem nem lehet általánosítani!!!!!!!!!! Amennyit a baba kér, igényel annyit adjál neki!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Mölli, Sudi: Én is kipróbálom a bébikajákat Krisztával, lám hogy válnak be, de csak a készítményeket, mármint gyümölcsöt nem. Azt megveszem frissen. De Sudi mondta, hoyg van olyan bébigyümölcspép, pl. szilva, amit így nyugodtan megehet, különben nem. De én nem találtam ilyet nálunk, pedig már több helyen is néztem. ÉS sütőtököset sem találok. Láttam olyan zöldségkeveréket 4 hónaptól amiben zöldborsó van. Ez vajon nem gond? Nem puffasztja? Még nem vettem, mert féltem. És mi van a répás-zöldséges rizzsel? Az nem hízlal túlságosan? Valahogy az nem szimpi. :?

Mölli: Talán félreérthetően fogalmaztam. Kriszta nem most fordult hasra először, hanem tegnap múlt 4 :!: :!: :!: hete. Ma csak a kúszást-popsiemelést gyakorolta. Végülis nem volt kúszás, mert nem haladt előre, mivel állandóan csúszott el a lába, de arra nagyon jó volt, hogy megtudjam, abszolút, egy pillanatra sem hagyhatom már egyedül az ágyon, mert egy-kettőre megfordul a saját tengelye körül és lehuppan.
Miután írtam ide, akkorát hancúroztunk, hogy ilyet még sose. Úgy kacagott a lányom, hogy csengett bele a szoba, legalább negyedórát be nem állta a szája: kacagott, gurgulázott, sikongatott, nagyon jó kedve volt. Az volt reményem, hogy jól kifárad, eszik és elalszik. Be is jött, de én is jól kifáradtam mellette. Hát, mindenesetre imádom ezt az időszakot, de már most jól le tud izzasztani, és mi jön még ezután... Hát tudom már...tőletek . :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edit!!
A borsóval én is később próbálkoztam, az is azért jobb a bébiételes mert azzal nem kell vacakolni, míg az igazinál le kéne szedni a borsó kis héját, mert az nem jó! Mondjuk nem a kedvencek közé tartozik a borsó, pont ma az volt az ebéd, hát elég lassan csúszott le....... :?
Viszont a sütőtök, az meg ma volt az uzsi, szerencsére nálunk kapható, meg ma vettem szilvát is, az viszont asszem idény szerű, tehát lehet télen nem kapni............... :( :?:
A répás-zöldi-rizs az jó! Nem hiszem hogy hízlalna és úgyis eleinte mindenben szinte rizslisztet fogsz adni Krisztának mert az a gluténmnetes gabona!

Jol van én is kissé félreértelmeztem a hasrafordit, de már késúő van. Írni is alig bírok! :shock:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 

 
 

Így tartja már a fejét, 10-15 percet is elvan minden probléma nélkül, nyúl így is a játékai utaán. Van amikor rúgkapál kézzel-lábbal (repülőzik - mondjuk mi) de nagyon szereti a pozíciót és valóvban nagyon erősödött a háta és a nyaka. Ha megfogja a kezemet, már ülőpozícióba húzza magát. Ma is ezt csinálta a tanárnő ölében, anélkül, hogy ingerelte volna bárki.

Kép Szóval, jó magasra tartja már a fejét. És milyen büszke rá! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kép És itt még büszkébb! :) :) :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sudi???neked sincs álom a szemedben?puszika Gerynek

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Nagyon ügyes Krizsta és tök édi!! :lol: :lol: :lol:
De milyen érdekes, hogy most már nem annyira hasonlítanak Geryvel!.....na jó azért még most is, de már kezdenek eltérő vonásaik lenni!!! :-))

Eszter és is próbálok segíteni!
Vonalzó a babafalván!!! :
Gondolom odáig mindenkinek megy, hogy létrehozza a vonalzót! Ugye megadni a szülinapot, nevet, kiválasztani egy hátteret és hozzá a figurát.
Ezután a képet a "TALLÓZÁS" gombra kattintással tudsz a saját gépedről keresve beillszteni. Ott leírja maxi méretet, ha nem megy a kicsinyités a tesód csak segít, de átmenetileg kép nélkül is tudsz vonalzót csinálni.
Ezután vonalzó megtekintése-->
Vonalzó létrehozása---->
És ott a második kód kell!!!!! Vonalzólink ( PHPBB ) : url=http:......stb. <-----------------erre ráméssz az egereddel és nyomsz egy jobb klikket! Ekkor kijelöli az egész kódot, nyés kinyílik egy kisablak! Ott Te rámész a másolásra azt választod ki! ( bal klikk ) Ezután itt a profilodba mész, ott az aláíráshoz és ott nyomsz egy egérgombot, tudod hogy megjelenjen a kis villogó kurzor, utána ott az egérrel megint nyomsz egy jobb kliket és rámész a "beillesztésre"!!!!!!!!!! Így már oda is került az az URL.kód ami kell ide!!!!!!!!!!!!!! OK és kész is!!!!!!!!!!! Így nem kell emailezgetni semmit sem, hanem így átmásolod a kódot!
Remélem érthető volt, sok sikert!!! :-))))
Mölli szerintem nálad is azért ír ki a vonalzód felé mindeféle zagyvaságot, mert szerintem mind a két kódot bemásoltad........ asszem, pedig ide csak az URL-es kell!!!!! Ami felette van töröld ki!

Nah mára ennyi, elteszem magam holnapra!
Jó éjt!!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi: Igazad van az eltérő vonásokkal. Valamelyik nap épp írtam, hogy Gery már kezd "fiúsodni", Kriszta meg lányosan fejlődik. De olyan kis füles!!! Pedig amikor született és a rákövetkező hetekben sem volt ilyen. De úgy imádom, ahogy van!!! Jó éjt neked!

Emőke: Látom, te is itt vagy még, na, mimketten éjjeli baglyok vagyunk. Sajna én hajnali kakas is! :? :? :( Jó neked, hogy olyan későig tudsz aludni, én normális körülmények között is csak ritkán tudtam 9-fél10-ig aludni, nemhogy tovább. Pedig nagyon sokat javult az utóbbi években az én alvókám is pl. a középiskolás évekhez képest. Akkor, ha megébredtem reggel 6-kor, de csak 8-ra mentem suliba, sosem tudtam visszaaludni. NA, most már 5 perc alatt is rengeteget tudok! :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Gery

Kép

Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép

indulásra készen a konyhába :
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


ZSUZSI!!!
Hahóóó!!! Hol vagy? Rég nem jelentkeztél!!! Remélem, minden rendben, csak annyi a mesélnivaló egymásnak, hoyg a gép közelébe kerülni sincs időd! Azért érdekelnek Alida produkciói! :lol: :lol: :lol:
Hiányoztok!
Még megrágom a dolgokat, aztán írok mailt is. Puszika.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


sziasztok Anyucik és Babók!!!

nem nyelt el a föld, csak alig jutok a géphez :(
Alidával is egyre többet foglalkozok, most is épp az ölemben van. Sokat forgolódik, most már eltalálja a lógó játékokat is. Csak már napok óta nagyon gyakran eszik.
Nagyon édesek a Babák!! :lol: :lol:
Na mennem kell, szopi :D

Puszi Mindenkinek!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!

Szeretnétek egy szédült tyúkot látni? NA, itt vagyok én. Ma 8 óra 10 percig hagyott Kriszta aludni, de most sokkal fáradtabb vagyok, mint tegnap. :(

NA, csak egyszerűen jelentkeztem, de látom, ti még mind alusztok :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi: Örülök, hogy jól vagytok, várjuk a további helyzetjelentéseket! :)


Kép Nyálbuborékfújással próbálkozik

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, SANCSI, lehet-e még változtatni a topik címén? Szerintem elegendő lenne csak egyszerűen a babázó, vagy babázó fórum folytatása és akkor ott lenne az elején a B betűnél. Többiek, mit szóltok? Csak hamarabb megtalálnánk! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kriszta: Ezt akkor filmeztem, amikor Kriszta "beszélgetett" Mesikével. Kár, hogy a kép nem hangos! :D És Kriszta sem látszik, mert ha oldalról vettem volna, akkor tutti, hgy nem a képet, hanem a gépet figyelte volna! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


NA, hová lett????

Kép :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ma eddig még nem volt nagy a "tolongás" ebben a topikban! :lol: :cry: Egyedül Edit írt, méghozzá nem is egyszer!

Edit: Teljes mértékben egyetértek veled! Én is örülnék, ha a b-betűnél lenne a topikunk, mert így olyan nagyon alul van és tovább tart megkeresni! De drága ez a Kriszta! :D Jó, hogy lefényképezted, így majd apukáját is megörvendeztetheted vele, ha hazajön! Meddig is tart a kiküldetése? Netán külföldön van? Az én férjem holnap délután jön haza, már nagyon várom! :D Olyan szempontból engem is kellemes meglepetés ért, hogy mielőtt Joci megszületett, Józsi sem foglalkozott különösebben a gyerekekkel - igaz, a mi közvetlen környezetünkben nincs is ilyen kicsi -, de Jocit imádja! (Nem is csoda, hiszen a sajátja! :D ) Segít fürdetni, etetni, beszélget hozzá, össze-össze mosolyognak, stb. Azt már a táblázatba is beleírtam, hogy ott volt a szülésnél. Mialatt az orvosom engem "rendbetett", addig Józsi kiment a csecsemősnővérrel megfürdetni, együtt mérték meg a hosszát, a súlyát és utána már felöltöztetve, begyulolálva a kezébe nyomta a nővér, majd magukra hagyta őket! Mialatt a doki csinálta a gátvarrást, hallottam, ahogy Józsi beszél Jocihoz, bár, hogy miket mondott neki azt nem értettem, inkább csak a hangját hallottam! Miután "elkészültem", az orvos szólt neki, hogy bejöhet és akkor már az ő karján került vissza hozzám a kis picurkám! Mindezt csak azért meséltem el, mert Józsi korábban teljesen elzárkózott az apás szüléstől, de valahogy mégis úgy alakult, hogy ott maradt velem! És azt mondja, hogy nem bánta meg! (Éjjel szültem, más nem szült rajtam kívül.) Azóta is számtalanszor felemlegeti azt a kb. 15-20 percet, amit kettesben töltött a kisfiával, percekkel a világrajötte után! :D :D :D Szerintem ez nagyon meghatározó lehet a későbbi kapcsolatukra való tekintettel! :wink:

Puszi: Kati

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Kriszta: Hazajött már Xénia a táborból? Hogy érezte magát?

17 órára jönnek látogatóba az unokatestvéremék, egyikük már nagyon régen látta Jocit! Kíváncsi vagyok, mit fog szólni hozzá, hiszen azóta rengeteget fejlődött! Megyek is, mert még van egy kis takaítanivalóm!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!
Végre sikerült a bemásolás,köszi SUDI!
SEDITH:nézd milyen könyvjelzőt csináltam :lol:
Sudi meg leírta hogy melyik kódot kell bemásolnom és így sikerült.
Az én lányom is kis füles,főleg az egyik füle,tiszta apja,annak is az a füle áll el jobban.de úgy szeretem,mindig azt majszolgatom,agyon-vissza szoktam neki puszilni :lol:
Majd én is teszek fel ilyen nagyobb képeket csak még nem tudom hogyan kell.
Annyi szép baba van itt hogy egyszerűen gyönyörködök bennük :D
KATI:tegnap este a lányom 160-at evett,plusz még tea.
Arra én is rájöttem hogy szomjas tápi után,éjjel keveset aludt 1,5-2 óránként evett és még akkor sem lakott jól és a tea sem segített.
A tápiból is sokat kibüfög időnként.
Szoktam szünetet tartani evés közben mert olyan kis bélpoklos,állandóan fuldoklik,engem meg a szívroham kerülget.

Na megyek mert felébredt a Liliána!

[url=http://babafalva.hu]Kép[/url/]

[url=http://lilypie.com]Kép[url]
ESZTER ÉS LILIÁNA
berta eszter
 
 


Sziasztok
Kiváncsi vagyok,hogy összetudtam e hozni ezt a szaros vonalzót végre :?:

betty30
 
 


Prsze,hogy nem :x

betty30
 
 


:shock:

betty30
 
 


Hát ez hihetetlen!!!!Tudjátok mennyi idöt elpocsékoltam már erre a hányadékra????
Már tiszta ideg vagyok.Edit köszi a segitséget,na meg Sudi neked is!!!!Végre én is jól nézek ki itt :lol:
Puszi

betty30
 
 


Ó lányok,most majdnem megállt bennem az ütő... :cry:
A Lili az előbb félrenyelt vagy elfelejtett levegőt venni és elkékült,lilult,úgy kellett anyuval megráznunk hogy vegyen levegőt :cry:
Szegénykém a saját nyálába is meg akar sokszor fulladni,mindig meg kell ráznom vagy veregetnem a hátát,de a mostani az nagyon durva volt.
Nagyon megijedtem,még most is remegek :(
Na megyek eszek egyet mert oda készültem csak elment az étvágyam az ijedtségtől.
puszi mindenkinek!

[url=http://babafalva.hu]Kép[/url/]

[url=http://lilypie.com]Kép[url]
ESZTER ÉS LILIÁNA
berta eszter
 
 


Szia Betty:szerintem jó lett a vonalzód,én is mennyit szenvedtem vele,de a csajok segítettek :D
puszi

[url=http://babafalva.hu]Kép[/url/]

[url=http://lilypie.com]Kép[url]
ESZTER ÉS LILIÁNA
berta eszter
 
 


Szia Eszter!
Sajnálom,hogy igy megijjedtél,de lesz ilyen még sokszor.Az elején én is mindig bögtem ijedtembe.A Léna meg mindig kinevet :? Egy idejig alig mertem itetni,ugy féltem,hogy megint félre nyel.Szerencsére nem olyan könnyen fuladnak meg ezek a manók :)
Puszika
Betty

betty30
 
 


Szia Kati.

Már tegnap hazajött,de majd később írok,mert van egy kis dolgom.


Jövök nemsokára!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztok!

Berta Eszter, Betty: Ismerem ezt a nem vesz levegőt dolgot! Joci is sokszor csinálja, hogy alvás közben köhint egyet-kettőt és utána nem vesz levegőt! Ilyenkor gyorsan oldalra fordítom és addig ütögetem a hátát, míg levegőt nem vesz! Valamelyik nap viszont ez sem volt elég és ki kellett kapnom a kiságyból és úgy veregetni a hátát! Szerencsére odáig még sosem fajult a dolog, hogy elkéküljön!!!!!! Biztos félrenyeli a nyálát! Én éppen ezért sohasem hagyom felügyelet nélkül! Ha például főzök, akkor beleteszem a babakocsiba és betolom magamhoz a konyhába! Nektek van légzésfigyelőtök? Én kölcsönöztem! Azt mondják, hogy az első 3 hónap a legrizikósabb, de még a 6. hónapig is előfordulhat, hogy a baba elfelejt levegőt venni, sőt én még olyat is hallottam hogy egy 7 vagy 8 hónapos baba életét mentette meg a készülék a vészjelzéssel! Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy 1 éves koráig használni fogom! Főleg azok után, hogy ilyen dolgokat produkál! Csak az a "vicces" az egészben, hogy ez a készülék 30000 Ft-ba kerül, bérelve egy negyedévre 7500 Ft, tehát tulajdonképpen, ha 1 évig akarom bérben tartani, azzal az erővel (illetve pénzzel) már meg is vehettem volna! Csak hát én nem terveztem, hogy fél évnél tovább használom! De ezek után......! :( :cry:

Berta Eszter: Nagyon tetszik a vonalzód, szép kislányod van!!!! :D

Edith: Megnéztem Kriszta naplóját és abban olvastam, hogy a férjed ma jön haza! Gondolom ma már nem is nagyon fogsz bejelentkezni, inkább egymásnak örültök! :D Közben pedig az is eszembe jutott, hogy te azt írtad, hogy a férjed kiszálláson van, én pedig valamiért kiküldetésre emlékeztem! Azért gondoltam, hogy talán külföldre ment! :oops:

Jocikám nagy sikert aratott az unokatesómék körében, bár most nem volt olyan mosolygós kedvében, mint általában, de azért jutott nekik belőle! :D

Jó éjszakát minden anyucinak és babucinak!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia Kati!
Mi még nem is ismerjük egymást.Én a másik fórumba öreg rókaként szerepeltem :lol:
Csak mostanába nem irtam ide,mert ez a vonalzó kikészitette az idegeimet,aztán azt mondtam,ha nem sikerül,akkor nem is irok többé :cry:
Na ,de sikerült.
Az én lánykám a Léna már nagy csibész 4 hónapos.Ha van kedved nézd meg a naplónkat
www.babaszoba.hu/services/blog/lena

Légzésfigyelönk van,de én kikapcsoltam,csak a csöszt használom.Képzeld,hogy álandóan sipolt,hogy nem lélegzik a gyerek.minden alkalommal,azt hittem meghalok ugy rohantam és ráztam a gyereket,hogy él e még.Ö is ugy megijedt,hogy együtt orditottunk.Aztán nagyon sok ijen után egy éjjel ugy felugrottam,pedig akkor nem is sipolt,hogy ugy elszédültem,hogy egy órát kelett feküdnöm,mire magamhoz jöttem.Aztán ez után kikapcsoltam,mert nem akarok szivinfarktust kapni.Az orvos azt mondta,hogy ezek a gépek akkor müködnének jól ha a baba a hasán alszik,mert ök még a hasukba veszik a levegöt.A Léna mindig a hátán alszik.Aztán lehet,hogy olyan gyengén lélegzik néha,hogy a gép nem érzékeli,igy riaszt.Lehet,hogy ha baj lenne,akkor beleörülnék,hogy miért nem használtam,ha már megvan,de hidd el,hogy nem tudok ugy élni,hogy áll egyfolytában a hátamon a ször,hogy mikor riaszt a gép.
Nálatok riasztott már???

Na megyek sterilizálni,meg levest fözök.
Puszika
Betty

betty30
 
 


Hát látom lányok nálatok is volt ilyen gond.
Mi úgy születtünk hogy ballonozni kellett mert már akkor sem vette a levegőt szegénykém,6-os Apgar értékkel majd 9 lett. :cry:
KATI:ne is mondd,egyik nap beraktam a bébihordozóba és vittem magammal a wc-re,mert nagyon sírt,nekem meg nagyon kellett wc-nem.
Őszintén megmondom,sokszor mellettem alszik ha nem böfizett órák óta sem,mert annyira aggódom hogy magam mellé veszem.
Erről le kell szoktatnom mert nagyon szép kiságya van és alig aludt benne :)
Légzésfigyelőnk nincs de szinte mindig mellettem van lépten-nyomon,tolom magam után a babakocsiban stb.
Nagyon jó anyának lenni de ugyanakkor kész aggodalom az élet.
6.-án viszem a szívével kontrollra már egy jó ideje aggodok hogy mi lesz és mit mondanak,belegondolni is rossz ha lesz valami,inkább próbálom kiverni a fejemből a rossz gondolatokat.

BETTY:nem teszel fel képet a vonalzó mellé Lénáról?

[url=http://babafalva.hu]Kép[/url/]

[url=http://lilypie.com]Kép[url]
ESZTER ÉS LILIÁNA
berta eszter
 
 


Eszter: Ne bosszants a képfelrakással,mert a bolondok házába kötök ki mire végzek vele :? Inkább bele se kezdek.Ha valakit érdekel nézze meg a naplónkat,ott nem kell kicsinygetnem a képeket.

Drrukkolok,hogy minden rendbe legyen a 6.-án a dokinál!!!Nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy nézzem hogy a Léna ajkai nem kékek e néha,mert akkor lenne baj a szivével.Esküszöm mást se csinálok,csak morfondirozok,hogy ez most kék e vagy nem.Néha olyan szintelen.
Igazad van,hogy ez az anyaság egy örökös aggódás.Még azért is aggódok az utóbbi idöben,hogy nehogy nekem valami bajom legyen,mert ugy senki se tudná az én kicsikémet szeretni mint én.
Nem is jó ijenekre gondolni,de sokat vagyok egyedül és nincs kielégitve a fantáziám,vagy mi. :cry:

puszi

betty30
 
 


Sziasztok!
Na végre van egy percem! :D

Eszter, Betty: én is olyan sokszor halálra aggódtam magam, fôleg mikor kirándultunk és annyi volt a szúnyog, hogy egyszerěen nem tudtam elkerülni, hogy meg ne csípje néhány, komolyan néha már arra gondoltam, hogy inkább csípje meg, csak meg ne kukuljak!
Aztán valahogy mostanában már jobb a helyzet. Látom, hogy milyen ügyes és erôs. mondjuk a múltkor a fejére húzta a takarót és alig kapott levegôt, mire odamentem, akkor mindketten nagyon megijedtünk :(
Betty, úgy sajnállak, hogy egyedül kell lenned folyton, az nagyon nehéz. Magadra nem jut semmi idô, ugye?

Ja Eszter, még akartam írni Neked arra, hogy a múltkor említetted, hogy mennyit sír Lilike és már egy perc nyugtod sincs tôle. Nem próbáltál babahordó kendôt használni? Így magadra kötheted a babót és fôzésen és evésen kívül majdnem mindent csinálhatsz vele. Az ilyen pici babáknak még nagyon nagy szükségük van a mamára, aztán majd késôbb nem így lesz, ne aggódj, nem lehet elkényeztetni ôket ilyen kicsin. Szerintem ne nagyon hagyd sírni, mert akkor azt szěri le belôle, hogy nem számíthat rád. Néha tényleg szórakáznak, csak azért sírnak, hogy megnézzék, hogy odamész-e, de érdemes, mert akkor biztonságban érzik magukat.

Sok puszika Nektek!
zsuzsi 81
 
 


Szia Kati!

Hát el is hiszem, hogy a férjednek nagy élmény volt a szülés! Az enyém is bent volt, nagyon sokat segített is és teljesen le volt nyěgözve. Mikor Alida megszületett és kicsit letisztogatták ill. bebugyolálták, akkor Gyula ott volt és fogta a kis kezét. Aztán Alidát egybôl rámrakták és ott is hagyták, amíg engem összevartak. Így én is ott lehettem az elsô fürdetésén, amit szegényke végigordított!

Biztos már nagyon várod a férjed! Holnap érkezik, ugye?

Puszi
zsuzsi 81
 
 


Eszter,még annyit akarok irni,hogy tudom,hogy nagyon félted a kismanót és ezért alszik veled,meg hurcolod.De hidd el ennek nem lesz jó vége a jövöre vonatkozóan.Én is igy csináltam,hogy álandóan melette akartam lenni.Lelkiismeretfurdalásom volt,ha valami mást csináltam.Délutánonként meg beraktam az ágyunkba és ott aludtunk együtt.Aztán éjjel is beraktam hozzánk,mert hamarabb elaludt.Aztán rövid idö után az lett a vége,hogy nélkülem egyáltalán nem tudott elaludni és az ágyába bele se lehetett tenni,mert ugy orditott,amint betettem.Na aztán egész nap nem aludt egy jó idejig,mert nem voltam melette.Nagy orditásokat rendezett.Persze a kendöbe tettem megnyugtatni,de az se volt jó,mert csak ott szunyókált és ugy se tudtam a dolgomat végezni.A többiek tudják ezt,mert egy jó idejig fórumozni még gondolatban se tudtam.A ház szaladt,a gyerek rosszkedvü,én fáradt.A párom is kivolt,mert a nemalvástól épp este,mikor ö hazajött zenditett rá a gyerek.
Na aztán mikor tudatosult bennem,hogy ezt én rontottam el,akkor elkezdtem egyre többet az ágyába tenni.Na meg azt kezdtem el,hogy a karomba elaltattam és aludva raktam az ágyába.Na ez se tul jó dolog,mert most is sokat cipelem és ki van a hátam,meg a térdeim.Viszont igy elértem,hogy minden evés után alszik egy félórácskát,és az ágyába!!!!!Nem mondom néha kint alszik a nappaliba a garniturán,de akkor se velem.
Reggel néha 3 körül eszik,utánna beteszem az ágyába és lekapcsolom a villanyt,és elalszik.Viszont reggel 6 körül,ha addig nem ébresztett az óra a páromnak,akkor felébred és jön hozzánk az ágyba és alszik ott még fél 8-ig kb.Tudja,hogy csak reggel aludhat velem.
Valahogy nagyon hamar rászoknak ezek a manók a jódologra és nagyon nehéz öket leszoktatni.

Ezeket azért irtam,hogy gondold végig,hogy hogyan akarod tovább csinálni,hogy mindkettötöknek jó legyen.Viszont ha nekem igy valaki elöre mondta volna,hogy nem szabad,akkor se csináltam volna másképp,mert nem hittem volna,hogy mennyire elfajulhat a dolog.
Na szummára szum,megyek.

betty30
 
 


Szia Zsuzsi.
Mig irtam,te meg pont az elenkezöjét irtad Eszternek.Szegényem most döntse el,hogy mi legyen :?

Te ,én takarót már nem használok,mert Léna is a fejérehuzná,vagy lerugja.Hanem zsákot.Ma is vettem,mert a másik már rövid volt.Azt nem tudja felhuzni,meg lerugni se :wink:

Igen szar egyedül.Föleg,hogy a párom most minden hétvégén is dolzokik,este se jön éjfél elött haza. :cry:
Na ,de ez van.Második gyerek törölve.Ezt az egyet valahogy felnevelem.
Puszi

betty30
 
 


Szia Edith!!

Bocs hogy nem jelentkeztem néhány napig, Gyula kotlik a gépen, a brácsaversenyét fejezi be és egy kottaíró programba írja, hogy a végén szólamokat gyárthasson belôle. Így én alig jutok a géphez, de amúgy is annyi minden van, most meg valami betegség is kerülgetett néhány napig, de remélem sikerült elězni.

Képzeld, Alida ugyanolyan képet vág néha, mint Kriszta az elsô képen, azon a csücsörítôsen!! :lol: :lol:
És milyen jól kinyomja már a törzsét!

mi tegnap vettünk Alidának ruhákat, mert egykettôre kinövi ôket, de nagyon dühös vagyok, mert alig tudok olyan cuccot vásárolni, amire tényleg szükségünk lenne. Nem lehet kapni hosszúujjú body-t! Pedig most már kéne, ha hěvösebb lesz. :evil:

Na megyek, berakom a fürjecskéket a sütôbe...
Mail miatt ne aggódj!
Jók a viccek :lol: és köszi a képtovábbítást is!
Puszi
zsuzsi 81
 
 


Betty:
Hát tényleg elég ellentmondó dolgokat írtunk, de szerintem minden gyerek más, meg az is igaz, hogy míg Te tapasztalatból írsz, én nem, csak azt írom amit olvastam meg amit az emberségem diktál. Szerencsére Alidával nem voltak ilyen gondok és ô tényleg nem hisztis, mindig csak akkor sír vagy nyěgös, ha az tényleg indokolt. Szerintem Eszternek kell éreznie, hogy Lilikével mit kell csinálni.

Örülök, hogy Léna mostanában hagy Téged és nem érzed magad hozzáláncolva.

Én is épp zsákot akartam venni többek közt, de az sem volt a boltban!!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!!!

Most volt a fürcsi meg a szopi,és már alszik is...
Tegnap és ma behoztam a lemaradásomat a barátnőimmel.Elmentünk ebédelni és kávéra.A kis Morzsi is velünk volt,de egész idő alatt aludt.
Olyan hiányérztem kezd lenni...olyan jó olvasni benneteket,hogy mennyit tudtok játszani a gyerkőceitekkel...
én sajna még alig játszottam vele...
Még mindíg egész nap alszik és hiába mondom a dokiknak,azt mondják örüljek neki,hogy ilyen jó gyermekem van.
Szeritem a túlzott alvás sem jó,mert így nem tud fejlődni...
Szerintetek???

Szia Betty!!!!!jó téged látni...már nagyon hiányoztál ám nekünk.
Léna már kész nagycsaj...úgy nőnek ezek a babák,mint a gombák,nem???nagyon tündéri.

de melyik baba nem????nagyo szép fórumos babáink vannak...

Katiról és Hajniról nem tudtok semmit???már ők is nagyon hiányoznak innen...


BertaEszter Krisztiának is van szívzöreje,de azt mondta a doki,hogy hamarosan ki fogja nőni.ne aggódj.de könnyű et mondani,mi???

Sedith ha küldök képet azt le tudnád nekem kicsinyíteni és visszaküldeni?nagyon megköszönném...

na még olvasgatok egy kicsit...

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Na sziasztok!!!!!!!!!

Örülök, hogy segitettem a vonlzóban Bettynek is Esztinek is!!
Betty jó megint olvasgatni téged is, ma olyan voltál mint még pocisan! :lol: :lol:

Editnek köszi a képet a kis Liliről és a Beáról. Bár róla csak sejtem, hogy ki..... a másik topikon van még ugye?!?
Lili nagyon aranyos kisbaba és remélem semmi gond nem lesz vele Eszter!!!! Sajnálom ezt a ballonozást is mait írtál........... reméljük nem lesz semmi gond!!!!!!

Ehhez a mennyire kapjam fel a gyereket témához is hozzászolnék. Azért ez a "ne nagyon hagyd sírni, mert azt szűri le, hogy nem számíthat rád" ez nem így van!!! Már bocsi Zsuzsi, de a babáknak nincs ilyen, hogy ezt hinné. A legerősebb kapcsolata az anyukájával van a babának pláne ilyen pici korban. És ezt érzi és tudja Ő a sok sok szopizás, pelenkálás, fürizés és minden nemű foglalkozás során!!! Hisz minden evés alkalmával olyan elmélyült ábrázattal nézik az anyjukat, mintha csak szerelmesek lennének!!! És ilyenkor egy életre belevésődik az agyukba az anyjuk arcának minden egyes apró részlete! Ezek fantasztikus és szívetmelengető pillanatok amik csak az anyáé és a babáé!!!!:-)))
Mind emelett a babák nagyon könnyen el tudnak "kurvulni" már bocsánat a kif.-ért, de nagy rafkósak ám és az anyjukat tesztelik főleg később, hogy meddig mehetnek el sírás téren! És egy idő után mindenki meg is tudja különböztetni, hogy melyik sírás mit jelent. Van az unatkozom pityergés, nézz márr rám stílusban. Talán felismerhető a "kakis-pisi lettem nagyon" sírás, és az éktelen, egész házat rengető sírás amit össze nem tévesztenél semmivel, na az az "addjál már ennem mert nyomban éhen halok" sírás! Illetve Gerynél a "hiszti mert álmos vagyok" sírás, ami a repertoárjában elég sűrűn szerepel. Ezekre minden anyunak kiéleződik egy idő után a füle, hogy mi az amikor még hagyhatod és főzhetsz tovább. Mert ha elrontod és minden hangra bemész hozzá, akkor bizony nagyon jó irányban haladsz a teljes rabszolgává vállás utján!!!! :-)))))
Tényleg vigyázzatok, ez csak jótanács!
A másik az ágyban alvás! Szintén próbáljátok minnél hamarabb a kiságyába szoktatni, mert később csak egyre nehezebb!!!!
Mi kb 2 hétig csináltuk, hogy velünk aludt a nagy ágyon. Aztán erőt vettem magamon és bizony ha egy éjszaka 10-szer keltem fel hozzá akkor annyiszor, de nem vettem magam mellé. Nyugtatás ment minden módon, de a saját ágyijába való visszatevéssel!!!! És azt is próbáljátok elérni, hogy szopi után nem a kezetekben aludjon el a baby, hanem a büfizés erejéig még pont térjen annyira észhez, hogy tudja hogy a kiságyban alszik el és nem a kezedben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi is megszenvedtük ezeket, de megéri!!!
Zsuzsi örüj, hogy Alida ilyen rendi baba! Gery sajna sokszor sírt pusztán uncsiból. Na jó azért Én sem vagyok szőrösz szívű, meg hát ki bír ellen állni egy kisbabynek, de ahogy tudtam azért szelektáltam a sírógörcsöket. :-)) :-)) most is!!!!!!!;-))

Gery ma egész nap hiperaktív volt. Állandóan állna! És ami erre a legalkalmasabb és legvidámabb megoldás az az anyán való mászás, tiprás, harapás, hajtépés és állásgyakorlás! Annyira imádom!!!!! Sikít, vigyorog, kacag, nyálat is csurgat, de imád rajtam támaszkodva állni!!!!! Szerintem hamarabb fog elindulni mint ülni!!! A kúszás-mászás már nagyon profi, simán kijár a konyhába, előszobába! Ma is az előszobábol figyelte ahogy csinálom neki a fürdővizet. Ott térdelt és bámulta mit csinálok! És egés nap be nem állt a szája, már tök be is rekedt a sok dumálástól, meg sem állt egész nap és mindössze fél órát aludt!!!! A fürinél már feladta és teljes ernyedtséggel hagyta a mosógépen a tisztitási műveleteket amiket rajta csináltam. Teljesen kipurcant! A kaját is alig bírtam belenyomni. Hihetetlen hogy msot napról napra mennyit fejlődik! A babakocsiban is ma is felállt, úgy jöttünk hazafelé! :shock: :shock:

Rita, Sancsi és akik ma nem írtak merre vagytok??????


Nah ennyi, jól kiírtam mgam!
Puszi mindenkinek :lol: :lol:

Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Emőke!
Amíg megírtam a kisregényt, Te is írtál!
Bizony minden baba szép mind hogy nőőőő! Néha úgy érzem, mintha csak tegnap lett volna, hogy a babát várok-on pocisan dumlgattunk! Mintha csak most lett volna, az is hogy Te Emőke beírtál, hogy két méhed van....stb. És azóta már Krisztián is mekkora. Én meg sokszor azt hiszem valahol ott tartunk mi is, és akkor mindig meglátom a hozzászólásom végén a vonalzót és ledöbbenek!!!! Bizony néha visszaforgatnám kicsit az időt és ujranézném a fiam akár pár percesen amikor megszületett!!!!!! Mennyire kis csöpp volt és édes és magatehetetlen és........................... jaj elszorul még aszívem is.
Annyira édesek a kisbabák!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Aztán gyorsan felnőnek és már sokszor nem is olyan édesek! :twisted: :lol: :evil: :lol: :lol: :lol:

Puszi nektek is!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Tegnap már valóban nem jelentkeztem! :) Jó termés lett azóta! :wink: :wink: :wink:

Kati: A férjem többnyire belföldre jár. Vannak külföldi megbizatások is, de amennyire csak tudja, kikerüli őket, de nemcsak azért, mert több időre menne el, hanem mert elég fárasztó és felelősségteljes, ami egyáltalán nincs mértékben a "meghálálásával". Szóval, ő a cégnél a szervízrészlegen dolgozik, amikor hívják, hogy bibi van, vagy épp üzembehelyeznek egy gépet, akkor megy, de lehetőleg nem külföldre. A múltkor kérdezték, hogy nem szeretne Marokkóba menni, és hát nem szeretett volna, mert náluk ez olyan lepasszolom a dolgomat-szerű felkérés volt. És hát egyedül elmenni olyan messzire és megjavítani, ami hibás, nem leányálom. Még az országban is mindenhová ketten mennek! Na, hát annyi, hogy 2001-ben volt külföldön utoljára, akkor kétszer is. De azóta nem szeret menni. A te férjed ma jön haza? Biztosnagy lesz az öröm! :)

Eszter, Betty, Zsuzsi, Sudi:

Én is írtam már Eszternek az alvás-elalvásról, most csak ismételni szeretnék egy kicsit. Bettyvel és Sudival értek egyet, bár belőlem csak a fél tapasztalat beszél. Nálunk általában nincsenek elalvási gondok sőt Kriszta is csak akkor sír, ha valami baja van általában, de miután nagyiknál járunk, netán ott töltünk egy éjszakát, 2 napig érzem. Mert hiába mondom, hogy ő elalszik magától, nem, anyósom "ő elaltatja". Megbántani sem szeretném, ezért mindig csak finoman mondom. De szerencsére, elég ritkán találkozunk ahhoz, hogy ez már megfordítsa Krisztának a szokásait, de ahhoz épp elég, hogy amikor hazajövünk, néhány elalvásnál "kínlódjunk." Szerencsére - és ebben a páromnak is sokat köszönhetek, mrmint hogy nem engedte meg - hogy magunk mellett altassuk, már a legelejétől. És tudjátok mi? Kriszta nem is szeret aludni csak a kiságyában. A nagyágyon nyűgöl, dörzsöli a szemét, hullafáradt, és mégsem tud elaludni. Sokszor szántszándékkal hagyom kint, hogy a körmeit pl. le tudjam vágni, de olyankor nem is alszik nyugodtan.

Szóval, Eszter, itt már hallottál jótanácsot, tapasztalatot eleget. Most már a te dolgod, hogy mit teszel, és rajtad múlik csak, hogy megkönnyíted a saját későbbi dolgod, vagy inkább azt mondod, sajnálod sírni hagyni, és akkor megy minden tovább, mint eddig. Valóban, a babák nagyon hamar rászoknak a jóra, és sokkal "szívtelenebbek" tudnak lenni, mint te. De akkor már nincs visszaút, vagy csak félmegoldások születnek utána is.
Eszter, hagyd 10 percet sírni. Nem lesz az égvilágon semmi baja. Utána bemész, esetleg megsimogatod, megpuszilod, de nem kell rögtön ölbekapni. Hidd el, csak néhány napon múlik az egész, ennyi kell ahhoz, hogy később is minden normálisan menjen. Ha nem, odajutsz te is, hogy 9 hónaposan még mindig riszálnod kelljen a fenekét. ÉS látod, Mölli is ugyanezt tanácsolta neked.
ZSuzsinak is igaza van valamennyire, tehát itt seniki nem azt tanácsolja, hogy fél napig hagyd sírni, de ne ugorj az első "szóra". Abban viszont, Zsuzsi, ne haragudj, de nincs igazad, hogy nem lehet őket ilyenkor elrontani. Lilike már nem olyan icipici, hisz mindjárt kéthónapos, tehát, igenis tudja, mit csinál, és most már el lehet rontani. Sőt, most lehet igazán elrontani! Akkor már nincs gond, amikor megvannak neki a szokásai, és akkor tartod ölben, mondjuk. Pl. Krisztánál itthon, hangsúlyozom - itthon - már nem okoz gondot, ha egyszer-kétszer ölben alszik el. Vannak neki is olyan pillanatai, amikor olyan álmos, hogy hull össze, és mégsem tud elaludni, olyankor nyöször9ög. Ha felveszem, pillanatokon belül alszik. De legtöbbször még olyankor teszem le valóban, amikor még félálomban van.
Szóval, ESzter, mondom, rajtad múlik. Úgy tegél, ahogy a legjobbnak látod. Minden gyerek más és más, mindegyik másképp igényel ezt-azt. Te úgy tegyél, ahogy nektek a legkézenfekvőbb, de később túl késő lesza bánat, ha nem sikerül már most leszoktatni.

Legyetek jók, anyukák és babócák, szerintem már csak valamikor estefelé jelentkezem. A párom megy esküvőre zenélni egész éjszaka, gondolom, este lesz még időm benézni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Még valami.

KAti: a többinek is elküldted a Véletlenek - et? HA nem, tedd meg, mert nagyon jók! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Megint én. Írt Andrea33. Rövid volt, csak annyit írt, hogy jól vannak, és amint lesz ideje, jelentkezik. Küldöm a képeket, amit küldött! :) :) :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Emőke: Ne aggódj, hogy sokat alszik a kisMorzsid! (Lesz ez még így se :lol: )
Az alvás nagyon jót tezs az idegrendszer fejlődésének, továbbá olyan, mint a szgépen az ENTER. Ami addig tortént, igazából az alváskor dolgozódik fel, épül be a kis életébe. :)
Ilyen idősen Tomi is sokat aludt még, úgy ráértem, :D , mindent meg tudtam csinálni mellette... De most :shock: , állandóan el vagyok havazva. Nem minthe nem lenne jó gyerek, de az pl Murphy-törvény, ha elkezdek valamit csinálni, ami olyan macerásabb, pl tésztagyúrás, vagy ilyesmi, akkor tuti, hogy akkor lesz neki többször valami "halaszthatatlan" nyűgje, hogy abbahagyom, levakarom az anyagot magamról stb, stb... de ez már csak így van.

Este még mindenkinek megnéztem gyorsan a naplóját/képeit.

MIndenki nagyon szép baba, jók a bejegyzések, nagyon tetszenek.
MOstmár én is szeretnék ilyet :cry: Mindegy , már nem kezdem el, maradok a naplónál.

Sudi!

Itt vagyok, csak mindig van valami... Tök jó , amit leírtál a sírásokról, nálunk is ilyen kategóriák vannak, plusz még van egy "semmi sem jó" nyavalygás, ami írtó idegesítő... :D
MOst itt vigyorog mellettem, olyan édi, hogy majd megeszem!!!!
Nem semmi Gery hallod, jól beindult! Mostmár aztán nem lesz megállás! Tomi még mindig nem csinál ilyeneket. LustiTörp.

Megyek is, mindenkinek jó hétvégét

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Ja, még annyi, hogy megint olyan jó ez a fórum, mint régen... :D

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!
Végre sza Rita!!!!
Igen kezd alakulni ez a topik is!!! :lol: :lol:
Még a Hajni hiányzik és a Kati!!!! Lenet ők nem is tudják, hogy már itt vagyunk!?! Edit tE biztos szóltál nekik is nem?!? Asszem mindenkinek küldtél a változásról körlevelet.............. :shock: :lol:

Nem Tomi is majd belekzd a nagy mászókalandokba! Még most élvezd ki a nyugodt perceket!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Rita hát itt is tudsz mindig feltenni egy egy képet! Pl a nyaralásról!Léccci, lécci, léccci!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Csak itt alul egy katt a melléklet feltöltéshez!!! És ezeket nem is kell úgy lekicsinyíteni!!!!!
Naaaaa!!!!
Jó hétvégét mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!

Ja és még raktam most fel pár új képet a Gery oldalára a 7. hónaphoz!!!! :shock: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

De sokat írtatok az én legutolsó bejegyzésem óta!!! :D Alig győztem visszaolvasni! :lol:

Betty: Először is, engedd meg, hogy gratuláljak Lénához, gyönyörű kislány! Megnéztem a naplótokat! Nagyon tetszett!
A mi légzésfigyelőnk márkája: Baby Control, ezt a fajtát a Heim Pál Gyermekkórház is ajánlja. Eddig még sohasem volt téves riasztás, ugyanakkor "jogos" sem, mert ezeket a nem vesz levegőt dolgokat nappal csinálja és olyankor mindig rögtön észreveszem -mivel előtte köhögni szokott és olyankor már ugrásra készen állok-, úgyhogy már nincs is ideje a készüléknek riasztani! Abban az esetben szokott csak megszólalni, amikor elfelejtem kikapcsolni, mielőtt kiveszem Jocit a kiságyból! :oops:

Edith: Örülök, hogy tetszett a Véletlenek! Ezen felbuzdulva elküldtem a többieknek is! :D Jól emlékszel, ma jön haza a férjem, pont délelőtt beszéltem vele, estefelé érkezik! Már nagyon várom! :D

Még folytatom az írást, de ezt most elküldöm, nehogy elvesszen!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Nekem is az a véleményem, hogy nem okos dolog beszoktatni a babókat a szülők ágyába, mert egy idő után nem lesz hajlandó a sajátjában aludni!
Én is megcsináltam egy párszor még az elején, amikor napközben ledőltem egy kicsit aludni, mert még olyan fáradt voltam, hogy magam mellé fektettem, ennek az lett az eredménye -hozzáteszem, hogy éjszaka, olyankor, mikor a férjem is az ágyban volt sohasem aludt velünk, mert féltem, hogy ráfekszünk-, hogy minden éjjel felriadtam és az volt az első gondolatom, hogy: "-Úristen, ráfeküdtem Jocira!" Sokszor tisztára úgy viselkedtem, mint egy elmebeteg, mikor félálomban érzékeltem, hogy a férjem közelebb bújik hozzám, elkezdtem arrébbtolni és közben rászóltam, hogy vigyázzon, mert ráfekszik a gyerekre! Pedig Joci közben békésen aludt a kiságyban, csak annyira bennem maradt, hogy napközben ott volt velem! Na azóta nem altatom magam mellett, igaz régen volt, hogy utóljára lefeküdtem napközben és "csodák csodája", azóta nincsenek ilyen eszement dolgaim! :lol: :oops:

Edith: El is felejtettem mondani, hogy veled álmodtam! Bent voltunk a kórházban az egyik újdonsült anyucinál, mi ketten és Kriszta, aki ott is bemutatta, hogy milyen ügyesen ki tudja már nyomni a kis törzsét! :lol: :lol: :lol:


Most megyek, mert elkészült az ebédem!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Na, az ágyban alvásos mondatomat nagyon ügyesen megfogalmaztam, a fele egyesszámban van, a fele meg többesben! :oops: :lol:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!

Valóban, ismét nagyon jó kezd lenni ez a topik. Bár újak is jelentkezhetnének! :) De szerintem benéznek(mert a megtekintések száma abszolút nincs arányban a hozzászólások számával, tehát, sokan megnéznek), és látják, hogy ez egy jól összeszokott társaság, nem akarnak betolakodni. Részemről azonban, mindig jöhet a frissítés! :)

Most csak épp odatettem az ebédet és indultam nadrágot, inget vasalni a páromnak, és benéztem. Küldök egy fotót a tegnapelőtti hancúrról a lányommal! :) :lol: :lol: :lol:


Kép \"Hahotázok\"

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: