Új privát üzeneted érkezett!

GyeZsu,

Én törlőkendőt használok és kimosom a pelenkákkal. Használat előtt be kell nedvesíteni. Direkt olyat veszek, ami nem fog szétmállani a mosásban, bár ha nagyon kakis ki szoktam dobni. Öblögetni nem kell ha csak pisis.

Más. Nekem még mindig nagyon kemények a pelenkáim, hiába az ecet meg a "gyűrögetés". Kép

Kati
kat_ica
 
 


Kati, http://waschbaer.de/, nekik volt olyan cuccuk, ami direkt arra valo, h a ruhakat puhitsa. Egy baratnomnek van, szerinte jo. Csak lehet, h most nincs nekik, legalabbis most nem talaltam a katalogusban. Azt fogom kiprobalni, h golyos deobol kivett golyo bevalik-e. Csak most meg gyujtom a golyokatKép

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Jó sokáig gyűjtögetnék Kép
Tök jó az az oldal! Anyukám szokott kapni katalógust mindenféle mütyürökkel, bár venni sosem szoktam. Kicsit olyan, mint gyerekkoromban a süteményeskönyvet lapozgatni Kép
Még keresem a "puhítót". Mi az? Mint a gumilabdák, vagy valami öblítő?
kat_ica
 
 

 
 

Kat_ica, esetleg próbálj az utolsó öblítéshez pár kiskanál szódabikarbónát rakni. Hogy mennyi kell, az a víz keménységétől függ.
Liesel
liesel
 
 


Kati, nekem is meg csak ketto vanKép, igen, kis gumilabdak, ha jol emlekszem, ugyh sztem ha veszel jatekboltban ilyeneket, az is megteszi. No meg ha majd megkapod a mosodiot...Kép
biobaba
 
 


Biobaba, a mosódiótól puha lesz az anyag?

Gyezsu, én Lieseléktől vettem mosható törlőkendőt próbaképpen. Puha, flanel, szép mintás (ez itt a reklám helyeKép). De kritika is van: lehetne egy picivel kisebb, akkor jobban kézreállna. Egyébként arra véletlenül jöttem rá, hogy a kutyaközönséges legvékonyabb nedves törlőkendő, amit használok, egyszer-kétszer simán kimosható (véletlenül bekerültek az áztatásba, onnan a mosógépbe). Szóval, ha használsz egyáltalán ilyet, a pisiseket nem kell azonnal kidobni.

orsi
orsko
 
 


Hát az az igazság, hogy a "papír" törlőkendők mosásához, szárításához, elrendezéséhez nagyon nincs kedvem. Ha kisebb pelusként kezelhető, az már rendben.

Újabb kérdés azokhoz, akiknek külön van a "gumibugyi" (mondjuk Monapel külső). Nekem majdnem mindig pisis a belseje a textilpelenkától. Nem szoktam vele semmit csinálni, csak megszárítom. De a párom szerint így büdös. (A koszos pelenkák már kifejezetten illatosak, amióta szárazon tartom őket levendulajjal Kép) Ti mit csináltok vele? Az a baj, hogy elég lassan száradnak (ha mondjuk kakis lesz, és lemosom).

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu:én meg a legmezeibb módszert választottam: kakis gyereket a csap alá! Ha van pici maradék, arra jó a nedves vatta, nem fogy akkor annyira sok.
Pici korban elbírja az ember karon, mire igazán nehéz, addigra meg be lehet állítani a kádba.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Gyezsu,
ha epp inditok mosast, akkor a kulsoket is bedobom a mosogepbe, ha meg nem, akkor kezzel kimosom. Gepi utan hamarabb megszarad.

Osko,
a mosodio ugy mukodik, mint a szappan, ezert puhabbak a ruhak.

Biobaba
biobaba
 
 


Liesel,
Szódabikarbóna ÉS ecet? Vagy ecet helyett?

Biobaba,
Hallottam már a teniszlabdát is Kép

GyeZsu,
Mostanában kettő külsőt használok felváltva. Míg az egyik rajta van, a másik szárad (csak megtörlöm nedves ronggyal). Így kissé tovább tart, de nem használom tovább ha büdös, a következő mosásban mosom. Akár ruhákkal is, 40 fokon.

Kati
kat_ica
 
 


Kat_ica, csak szódabikarbóna.
GyeZsu, én úgy csináltam, ha pisis volt, csak áttöröltem és a következő cserére száraz volt. Azután este mostam a külsőket egyszerre, és reggelre szárazak voltak. Kivéve ugye, ami éjszaka rajta volt.
liesel
 
 


Pelenkakulsok szaritasa:
Irigykedve nezem, hogy ti 1-2 kulsovel meg tudjatok oldani. Nekem minimum 3 kell Kép. A majdnem ketevesem allandoan telipisili, szoval utana tuti mosas, es a radiatoron szaritom, nyaron meg a napon. Tavasszal lesz problemas, akkor szerintem kell a 4 db. A kethonaposomnak meg feltem a boret, ezert szinte minden pelenkazas utan mosom. Meg az persze sokkal tobbszor kakis.
Nekem a mosogepi mosastol, sokkal hamarabb tonkrementek (nem hasznaltam halot, csak ugy bevagtam a gepbe) ugyhogy csak neha-neha alkalmazom ezt az intenziv tisztitast.
Liesel, koszonom a valaszt, a Minimanobol is megkaptam a telefonszamotok, de akkor feleslegesen nem hivlak. Remelem, bevalik a halos kulso is, egyszerre fogom tesztelni Kép.
Petine
petine
 
 


Petine, hatha vigasztal: ha kakil a gyerkoc, nekem se eleg a 2 kulso, mert szinte mindig kakis lesz, es le kell cserelni, aztan meg a sok pisitol atnedvesedik a szele, azertKép
biobaba
 
 


Petine,

Nekem 5 van Kép Kettő használatban, kettő mosásra várva, az ötödik meg jól jön, ha kétszer is bekakil.

Azért jót mosolyogtam, hogy mindenki máshogy csinálja Kép
kat_ica
 
 


Volt a vendég a háznál c. műsorban, a rádióban egy adás, melyben a textilpelenkákról volt szó. Az anyuka a mi pelusainkat használja, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy a megkérdezett szakértők is értelmeseket mondtak. Itt olvasható a műsor szövege.
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=126167&rid=NVFUTQ==
Liesel
liesel
 
 


Hallottam en is a musort, de nem tetszett benne (bar lehet, hogy csak en vagyok tul erzekeny) a musorvezetoi beallitas, marmint hogy a pelenkamoso mamak azert csodabogarak. Erdekes-erdekes, de azert ezt nem kell komolyan venni.
Petine
petine
 
 


Én nem hallottam a műsort, csak a neten olvastam el. Lehet, hogy a műsorvezető számára tényleg csodabogarak a pelenkamosó mamák. Tény, hogy az eldobhatós pelenkák elterjedése óta a köztudatban az van, hogy a textil: nehéz munka és kicsípett popsi. A marketing megtette a hatását. De ha több helyen esik szó róla, hogy ez is választási lehetőség, és nem jár semmilyen borzasztó és ijesztő többletmunkával, és a baba bőre számára sok esetben még jobb is mint az eldobható, akkor előbb utóbb változik a helyzet. Kép Végülis 10 évvel ezelőtt, amikor a nagyfiam született, még a szoptatással is csodabogárnak számítottam. Ahhoz képest most már idilliek az állapotok, mert most már hozzá lehet jutni az információhoz, és lehet segítséget kérni igazi szakemberektől.
liesel
 
 


Szia Kati!

Áldalak a pelenkák szárazon tartásáért - önmagában, meg azért is, mert így rögtön el tudtam kezdeni a levendulaolaj párologtatását, ahogy Kata köhögni kezdett - eddig nem volt itthon levendulaolaj Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,

Én is áldom azt, aki kitalálta Kép Így sokkal egyszerűbb minden. Persze ma eszembe jutott, amikor Lili született és eljött hozzánk anyu, rögtön azzal kezdte, hogy LÚGOS VÍZBEN KELL áztatni Kép Mintha csak egyféle módja lenne mindennek.
Levendulaolaj használt? Nekem tele van a szekrény mindenféle olajjal, amit sosem használunk. (Jól felkészültem előre, biztos ezért nem vagyunk betegek) Vagyis most a levendulát a pelusokhoz Kép

Kati
kat_ica
 
 


OFF

Szia Kati!

Szerintem használ, de azért nem vagyok nyugodt. Nem köhög sokszor, de akkor csúnyán (köhögi fel a váladékot). Az orrából átlátszó váladék folyik, kiporszívózni sem lehet belőle semmit, de azért náthás, és a délutáni alvás után nagyon fura szagú volt a lehellete. Az éjszakák sem voltak könnyűek. Valószínűleg holnap este elviszem dokihoz. Addig meg szurkolok, hogy legalább lázas ne legyen. (Eddig legfeljebb pici hőemelkedése volt.)

ON

GyeZsu
gyezsu
 
 


OFF

GyeZsu,

Én csak rá szoktam hagyni, és gyógyul magától Kép Köhögésről a "Wehwehchen" azt írja, ha 2 hét után is köhög, akkor vigyük orvoshoz.
Ha tudsz, ne adj neki tejterméket, (tehén)tejet, és főleg cukrot. Citrusgyümölcs se nagyon jó. Ja, és én szoktam valami meleget tenni a mellkasára is, pl sózsák (?). Fellazítja a váladékot.

ON
kat_ica
 
 


OFF

Szia Kati!

A mellkasát meg a hátát dörzsölgetni szoktam, amikor köhög - az nekem is jól szokott esni. Pénteken kérdeztem a gyógyszertárban, hogy nincs-e valami köptető, ami nem gyógyszer, de nincs, csak 3 éves kortól. Aztán tegnap eszembe jutott a homeopátia, és ma reggel meg is vettem a Stodal szirupot. Ma egyetemen voltam, Kata anyóséknál, akik felettébb aggódtak a köhögés miatt, úgyhogy este benéztünk a rendelésre, de rögtön ki is fordultunk, annyian voltak - holnap délelőttre kaptunk időpontot a tanácsadásra. Egyébként amióta hazajöttünk, nem is nagyon köhögött, és már két órája alszik!!

ON
GyeZsu
gyezsu
 
 


OFF

Ma de. voltunk az orvosnál (mint kiderült, a betegrendelésre kaptuk az időpontot, nem a tanácsadásra - álmomban nem jutott eszembe, hogy betegrendelésre is időpontot kell kérni, és nem értem, miért nem bírnak egy tájékoztató füzetecskét, vagy akár csak egy fénymásolt lapot adni minden szülőnek arról, mi hogy zajlik, mik a telefonszámok stb.): torokgyulladás. És felírt Cataflamot, amire azt mondják, hogy fájdalomcsillapító, meg orrcsepp-szemcsepp párosítást orrcseppnek, amiről meg úgy tudom, hogy kikészíti az orr nyálkahártyáját, meg Calciumot, amit értek. Meg szedje tovább a szirupot és igyon hársfateát (amit persze nem iszik, próbáltam már korábban is, de az asszisztenssel abban maradtunk, hogy akkor igyam én, hozzá meg majd az anyatejjel eljut - mellesleg rám is fér, mert kitört rajtam a nátha). Kata egyébként múlt éjjel már jól aludt, és ma alig köhögött. Úgyhogy szerintem csak a Calciumot fogja megkapni.

ON
GyeZsu
gyezsu
 
 


OFF
Gyezsu, a felnott betegrendelesre is idopontot kell kerni. Kép

Biobaba
ON
biobaba
 
 


OFF
GyeZsu, jobbulást nektek. Az anyatej nagyon jó gyógyszer. Tele van immunanyagokkal. Kép Én köhögésnél régebben párologtatni szoktam eukaliptuszt. Mostanában homeopátiás bogyókat adok, és amellett nem lehet illóolajozni. Torokfájásra meg van egy nagyon jó reflexpont, azt szoktuk masszírozni.
Liesel
ON
liesel
 
 


OFF
GyeZsu,

Kicsit eltűntem Kép Örülök, hogy jobban vagytok.

Kati
kat_ica
 
 


Textilpelenkasok, nektek mi a strategiatok combkipirosodas eseten?
Textil + monapel kulso ill. hagyomanyos patentos gumibugyi variaciot hasznalok, a gyermek kethonapos, intenziven rugdos, mozog. Hetekig minden jol ment, aztan negy nap alatt teljesen kidorzsolodott a combja. Doktor neni szerint kenjem popsikremmel, de inkabb hasznaljak eldobhatot Kép.
Petine
petine
 
 


Textilpelenkasok, nektek mi a strategiatok combkipirosodas eseten?
Textil + monapel kulso ill. hagyomanyos patentos gumibugyi variaciot hasznalok, a gyermek kethonapos, intenziven rugdos, mozog. Hetekig minden jol ment, aztan negy nap alatt teljesen kidorzsolodott a combja. Doktor neni szerint kenjem popsikremmel, de inkabb hasznaljak eldobhatot Kép.
Petine
petine
 
 


Szia Petine!

Nalunk csak akkor pirosodik, amikor a hagyomanyos gumibugyi van rajta. KidorzsoliKép Olyankor azt egy darabig nem adom ra, ill koromvirag olajjal, v koromvirag kremmel (Primavera) kenem be. Szerintem az lehet jo, h mivel ez nem a pisitol valo kipirosodas, hha zsirozod, akkor nem szaraz a bor, es csuszik rajta a kulso. (Amikor nekem kidorzsoli a farmer nyaron a combomat, selyempudert szoktam hasznalni.)

Biobaba
biobaba
 
 


SZiasztok,

vak vagyok, és álmos, és nem találom azt, ahol a szárazon tartott pelusok mosásáról volt szó. Emlékszem vmi előmosásra, de mivel is? Írjátok meg lécci, mert holnap megy mosásba az első szárazon tárolt pelenkaadag.

kösz
orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, át szeretnék térni a mosható pelenkázásra. A fórumot nagyjából végigolvastam, és a gyártók honlapjain is jártam már.
A Kushies, a Monapel és a Popponella közül melyiket válasszam szerintetek? Azt írta valaki, hogy a Kushies a legjobb (és legdrágább) A Monapelre többen panaszkodtatok, hogy túl nagy a belsö része, meg kifolyik idönként. A kifiam még csak 11 múlt, bár már 6 kiló fölött jár, de nem akarom, hogy nagy legyen neki. A Poopnella az igazi? Arról nem nagyon írtatok rosszakat. Vagy mindegyikböl vegyek 1-1 darabot? Szóval hogyan kezdjem el az átállást? Hányat vegyek elöször? Be fog válni? Elkelne egy kis biztatás az elején! :--)
Várom az ötleteiteket és köszi!
Dideki
dideki2
 
 


Orsko,
azert nem talalod, mert a kornyezettudatos mama topikba irta Kati. Idemasolom:
Miutan beteszem a pelusokat a mosogepbe, mososzodaval kimosom a vödröt, kiöblítem. Az aljába teszek 5-6 csepp lavendula olajat (fertötlenít). Pelenkázáskor a piszkos pelenkát, ha kakis kiöblítem, kifacsarom , egyébként egyszerüen beleteszem a vödörbe. Fedél rá.
Mosás: Beteszem a gépbe, bekapcsolom öblítésre (lehet elömosásra is) - hidegre ,egy ek szódabikarbónával. Aztán 60 fokos mosás szokásos módon.

Dideki,
nekem mindbol van. En irtam, h a Kushiest tartom a legjobbnak. Kép A darabszam attol is fugg, h hany naponta akarsz mosni.
A Poponella es a Monapel egyforma felepitesu. Kulon kulso kell hozza. Bar miota EU tagorszag lettunk a Poponellanak bovult a kinalata (popolini.com). 1-1 darabal nem nagyon fogsz tudni atallni, de kiprobalasra jo, aztan eldontheted, h melyikbol erdemes tobbet venni.
Ami a biztatast illeti. Nekunk bevaltKép, meg ha neha nemelyik kulso atnedvesedik is.

Biobaba
biobaba
 
 


OFF
Szia Biobaba!

Szerencsére régen voltam felnőtt betegrendelésen Kép (De időpontot nem kértem, az tuti Kép) Nincs nekem ezzel semmi bajom, sőt, még örülök is neki, mert így talán kevesebb fertőző beteg van összezárva, csak az bosszant, hogy erről nekem honnan kéne tudnom. Az orvos is megkönnyítené a saját dolgát a fénymásolt lappal.

ON

Egyébként érdekes, hogy amikor Kata beteg, rögtön kipirosodik, esetleg ki is sebesedik a popsija, és ahogy gyógyul, úgy szépül a popsija is Kép

Biobaba, te ezt a selyempúdert honnan szerezted? Se a gyógyszertárban se a bioboltban nem hallottak még róla.

Orsi! Azt hiszem, szódabikarbóna, de én csak simán ecettel csináltam egy öblítést (mert nem tudom, hányas a csak előmosás Kép), aztán a pelenkák mellé bepakoltam a gépbe a fehérneműket (á la Biobaba Kép), 60 fokos mosás-öblítés, ecetes öblítés.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Selyempuder: hat en bioboltban vettem. Amelyikekbe jarok, mindben van, csak az aruk nem egyformaKép Draga, de sokaig eleg (de nagyon nagyon draga, en ajandekba kaptam). Konkretan: van a Mammutban a Bioritmusban (ott draga, emlekeim szerint 6000 korul van), a biopiacon is szokott lenni (ott olcsobb, 5e korul). Jozsef krt. 25. - biobolt, nem tudom mennyibe kerul. Ill a Napra Bt-nel is 5e koruli.
Ja egyebkent Dr. Hauschka a markanev.
biobaba
 
 


Biobaba,
Köszi, hogy helyettem leírtad Kép

Dideki,
A kushiesról csak azt akartam hozzátenni, hogy mivel egyben van a pelus és a külső, gyorsabban elhasználódik (leginkább a külső része). Ha külön van a kettő, akkor a külsőt nem mosod minden egyes használat után.. Illetve, ha tönkremegy, akár a belső, akár a külső, akkor az egészet kell cserélni. Ez tulajdonképpen csak azt jelenti, hogy egy-két gyerekre tudod csak használni. (Hátha ez is szempont Kép)
Egyébként nekünk is volt régebben, semmi probléma nem volt vele.

Darabszámra szerintem minimum 20-25 kellene.

Egy kis biztatás, egy újságból "Nem kell pelenkát mosnia - megteszi Ön helyett a mosógép" Kép
kat_ica
 
 


Combkidorzsolodes:
A popsikremmel valo kenegetes es a koromvirag kozt jelentos kulonbseg van? Biobaba, szerinted csak a zsirozas a lenyeg, vagy a hatoanyag is?
Ujabb otleteim tamadtak kozben. Maradt meg 4 evvel ezelottrol (akkor csak kiprobaltam, sosem hasznaltam) Libero megkotos muanyag pelenkakulsom, aminek nincs szegelye. Persze a kaki kifolyik belole, dehat ugy dontottem, naponta 2 ruhacseret meger, hogy textilt hasznaljak.
Masik otletem, probalta-e mar valaki?: Veszek egy nagyobb meretu tiszta eldobost, kioperalom a belsejet, es a maradekot hasznalom gumibugyikent??
petine
 
 


hat a koromvirag gyulladascsokkento is egyben, de lehet, h eleg a zsirozas

na az utobbi otletedre kivancsi vagyokKép

en a Powitexet kulsonek hasznalom most (ez az amirol irtam, h atazik, de igy kulsokent egesz jol funkcional)
biobaba
 
 


Sziasztok,
Petine,
én anno a Libero küldőt használtanm pelenkavédőnek. Egészen tavalyig lehetett még kapni, persze nem Libero néven.
Az általad emlegetett eldobható pelus külsejét ahsználni külsőnek - próbáltam már, de ugye mosni nem lehet, egy idő után iszonyú pisiszaga van...
Írnék mélt, ha tudnám az emilcímed...


Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Eldobható pelust inkább ne boncold fel. Veszélyes vegyszerek vannak benne, amikor készítik, az fokozottan veszélyes munkahelynek számít. Lehet, hogy elérkezett az eggyel nagyobb külső ideje, azért dörzsölődik ki? Az a baj, hogy a vastagabb combos babáknál is más gumírozás jönne be, meg a vékonyabbaknál is.
Libero külsőt lehet még kapni? Épp most kereste valaki, de nem tudtam segíteni. Ha láttok valahol, akkor szóljatok.
liesel
 
 


Sziasztok,

köszi a válaszokat. Azt találtam ki, hogy veszek majd 5-10 Kushiest, és a többit pedig valamelyik olcsóbb fajtából. Szerintetek Popponella vagy Monapelt vegyek? Hol lehet ezeket a legjobb áron beszerezni?

A másik kérdésem, hogy Nowotex betétet is vegyek? Ha jól értem, az valami papírbetét, amitöl nem koszolódik belül a pelenka?
Éjszakára is bírni fogja?

Katica, 2 gyereknél többet val.színü nem tervezünk, úgyhogy elvben a Kushiesnak is ki kell tartania :-)

Dideki
dideki2
 
 


Szia Dideki!

Eddig legolcsobbanaz Okoszolgalatnal lattam a pelusokat, de nem mindig van. Nowotex nagyon jo, ha van, mert a kakival nem kell tulsagosan bajlodni, es ha pisis ki lehet mosni. Ha tudtok varni, inkabb a Popolinitol rendeljetek ilyen betete, mert ugyan 2x annyiba kerul, de 2x annyi betet van benne, es ha jol remlik az pamut, nem viszkoz, mint a Nowotex.

Biobaba
biobaba
 
 


Nowotexet nem is nagyon lehet már kapni, állítólag megszüntetik/ték a gyártását. Van Kushies papírbetét is, de azt nem ajánlanám, nagyon keskeny.
Popolininél milyen betét van? Ez engem is érdekelne.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Cikkszam, nev nemetul, ar euroban (magyar ara -20%, +postaktg van)
20899 Einweg Windel-Vliesauflage Popli 3.60
ezen az oldalon talalhato: http://popolini.com/produkte/index_d.php?language=german&gruppe1=Wickelzubeh%26o uml%3Br&gruppe2=Einlagen&VID=Mf9UCU4aYALmR7OU&p=eurov&haendler=&file=detail.php

rendelni pedig:
http://www.lotek.hu/pelenka/html/kapcsolat.html

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

te inkább a Popolinit vagy a Monapelt ajánlanád?
Popolonit nem is árulnak az Ökoszolgálatnál, csak rendelni lehet internetröl?

Kicsit más téma: ismeri valamelyikötök Hauschka termékeit (azonkívül hogy bio)? Mit tudtok róla?

Dideki
dideki2
 
 


Dideki, jo kerdes. Egyformak. Most lattam az uj Monapelt. eleg jonak tunt. Nekem meg regebbi van, es a combnal a gumija eleg koran tonkrement. Az uj allitolag jobb. Viszont a Popolinonak van nehany olyan uj pelenkaja, amit nem ismerek. Nekik is van olyan, mint a Kushies, h nem kell kulon kulso hozza, mert egyben van.

Hauschka: nagyon jok, es rettentoen dragak. http://www.drhauschka.hu/
biobaba
 
 


Ági, én a múlt héten vettem Nowotexet a Kálvin téri bababoltban.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Köszönöm, nemrég még nekem is sikerült vennem egy patikában. De több helyen is azt mondták, hogy már nem lesz. (Pl. Mini Manó, Csalogány utcai diszkont) Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Most latom, h fentebb, ahova betettem a Popolini betet linkjet, csak nemetul irtam be a nevet. Szoval az az, ami olyan, mint a Nowotex.
biobaba
 
 


Boeske, lesz. Most gyártatjuk. Pár hét és fennt lesz az oldalunkon.
Biobaba, miért jobb ha pamut mint ha viszkoz?
Közvélemény kutatás: milyen méret lenne a legideálisabb ilyen papírbetétnél? Nekem a Nowotex túl széles volt.
Liesel
liesel
 
 


Szerintem a viszkoz muanyag hatasu. Jobban szeretem a pamutotKép

Nekem a Nowotex alt tul keskeny, vhogy mindig tul sok kaki jut melleKép

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: