Új privát üzeneted érkezett!

Hildus!
Köszi szépen a drukkolást.

Jiny!
Örülök, hogy jobban van Dorka. Nagyon aranyos az a pakolós kép. Olyan komolyan nézi a játékokat. Aranyos.

Rkata!
Vincus mekkorát nőtt. Kész nagyfiú.

Gilice!
Nagyon aranyosak a kis csibészek.

Tirza!
Tényleg nagyon hasonlít Matyi. Szinte hihetetlen. A szeme, szája, orrocskája. Milyen érdekes az élet.

Koko!
Nagyon jó az a fogmosós kép. Csodaszép nagy szemei vannak Dorkának. Nagyon szép leányzó.

Kelimoni!

Gergő nagyon aranyos a képeken. Látom a porszívóról van segítséged.

Vivi1!
Jobbulást Szabolcskának, és drukkolunk a műtéthez. Reméljük mihamarabb rendbejön.

Töltike!

Jó ez az együttfürdős kép. Aranyosak. Gondolom fürdés után alig lehet Nikit és Ádámkát kirimánkodni a kádból.


Zsu
nagyzsu
 
 


Én is olvastam "szerencsére" néhány gyöngyszemet B.Z.-től a netes fórumokon, így megóvtam magunkat attól, hogy az akkor kissé reménytelennek tűnő helyzetünkben még belénk is rúgjon valaki. Komolyan nem értem, mi szükség van erre a hangnemre, miért nem egyszerűbb azt mondani, hogy "ne haragudjanak, nem tudok segíteni Önöknek", mint vérig sérteni a másikat??
rkata
 
 


Sziasztok!!
Végre javulgatunk kicsit...

A képeken a gyerekek nagyon aranyosak!
Tirza! Tényleg hasolít!! De én ezen már meg sem lepődök... :)
Gilice! Nekem még mindig hihetetlen hogy mekkorák a lányok! Beszélni is kezdenek már?
Koko! A két lányról együtt is láthatunk majd képet? :) Persze külön külön is tündériek!
Tölti! Ádi milyen ügyesen ül már a kádban!!! Mi most vettünk Dórinak fürdetőkarikát, hátha úgy hajlandó a nagykádba fürdeni...
Vivi! Nagyon szorítunk!! Ha hazaértetek írj, hogy mi újság!!
Kelimoni! Az nagyon jó, ha a vejem is tanulja a takarítást, legalább a lányomnak majd tud segíteni. :wink: :lol:

Nagyzsu! Már eltelt a február fele! Lassan itt van a március! :)

Nos, BZ-ről. Hát nem túl bizalomgerjesztő elsőre az biztos. Nem kedves... sőt! DE! Neki is gyerekek köszönhetik a családjukat. Elég sajátos módszerrel választja ki az örökbefogadó szülőket az tény, de van akit eme furcsa dolgai sem riasztanak vissza attól, hogy hozzá jelentkezzenek. És akinek a jelentkezését elfogadja, az általában babát is fog kapni tőle. Ezért is jó hogy van választási lehetőség, hiszen három civil szervezet közül ahhoz jelentkezik mindenki amelyikhez akar. Ettől függetlenül valóban lehetne az elutasítást kicsit emberibb hangon is közölni... Bár sose tudni mi van a háttérben, lehetnek neki is rossz tapasztalatai...

KépKép
jiny
 
 

 
 

Én is jelentkeztem ODA. Mi mindhárom civilszervezethez jelentkeztünk.Sose lehessen tudni....A sors fintora, hogy Zsófi nem a hagyományos utat követte.

Sajna, Z nem foglalkozik az örökbefogadók lelkével, Ő csak a babákkal foglalkozik és a nekik legjobbat keresi. Nála nincs sor, ki tudja mi alapján válogat, de működik.
Amikor a TEGYESZ tanfolyamon voltunk, ott is megmondták, hogy Ők is a gyerek érdekeit nézik és fiatal családban egy egyedüli gyermek-nos, ez bizonyára fájó-, de szerintük jobb esélyekkel fut neki az életnek.Na, itt rendesen letörtünk...mert nem számítunk fiatal családnak, és még egy vérszerinti gyerekünk is van...ez sok sok fekete pont... :)
BZ. kerek perec megmondta nekünk, hogy ( csak telefonon beszéltünk), hogy mivel van egy vérszerinti gyerekünk nagyon kicsi az esélyünk.Ugyanis, mi lesz, ha az a gyerek felnő? Nem teszünk -e majd különbséget köztük, nem tagadjuk ki a kicsit, mert nem vérszerinti gyerek ( :?: ), ..Ő látott erre példát, azért kérdezte...és nem hiszem, hogy rossz szándék vezette. Azt válaszoltam, hogy persze, hogy nem teszünk különbséget, elképzelni sem tudom...de majd 20 év múlva beszéljük ezt meg, nem éltem át ilyen helyzetet, alapból elutasítom, de lehet, hogy a vérszerinti gyerekem csinál majd olyat, hogy a hajam is égnek áll.Ez a kérdés nem a vérszerintiség függvénye.Szerintem.
Amikor felhívtam, hogy nem kívánunk tovább helyet foglalni nála, mert Zsófi ránk talált...én először akkor éreztem úgy, hogy nem értem mi vezérli a munkájában és megszállottságában. Valami bizonyítási vágy, vagy megfelelési kényszer?
A végén a beszélgetést úgy zártuk, hogy ( mivel zokon vette, hogy miután megmondta, hogy szinte semmi esélyünk-amitől mi nem sértődtünk meg!-más szervezethez is jelentkeztünk) megsértődött.Meg nem értette, hogy lehet, hogy féléves a határozatunk és babánk van. Miért olyan türelmetlen, hát maga már szült egy gyereket??? Nagyon derűsen csak annyit mondtam, nem én voltam türelmetlen...csak Zsófi szeretett volna minket türelmetlenül magának.Elmeséltem a történetet, és akkor meg az esett rosszul neki, hogy a Gólyahírhez fordultunk segítségért. Kénytelen voltam azt mondani, hogy sajnálom , hogy bármiért is megbántódott, én csak a jó hírt jöttem újságolni és megosztani vele.Itt aztán gratulált és elköszönt-egyébként nagyon udvariasan és kedvesen.
Összefoglalva, igen, szerintem is furcsa a stílusa, de bánja fene, ha a babáknak ettők jobb lesz az élete!
Próbáltam objektív maradni, mint mindig mindenben...azt gondolom erről lehetne vitatkozni, de nem érdemes...és nem is annak szántam az írásom, csak, hogy lássátok, én is megkaptam a magamét...de nem sértődtem meg, mert lássuk be, sok mindenben igaza volt-mégha, akkor ez nem is dobott fel túlságosan!

A harmadik civil szervezetnél, miután felhívtam Őket, hogy Zsófi megszületett, szinte ugráltak örömükben. Nagyon kedvesek voltak, azért is ért hideg zuhanyként a másik reakció...de túléltük, sőt, nem is számít.
Ha nem tetszik valami , lerázzuk, mint kutya a vizet-és az élet a szeretet személyekkel megy tovább!! :lol: :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Szeretném leszögezni, nem vitázni szerettem volna a hsz.-el azokkal, akik ezt másképp gondolják.
Tudom, hogy sokan komolyan megbántódtak, tisztelem a véleményüket, de mindannyian mások vagyunk...ami az egyiknek borzalom, a másiknak a remény!
Függetlenül attól, hogy valaki szimpatikus vagy sem...
Nem moralizálni akartam...csak így sikerült!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Jiny, én nem a tevékenységét, vagy az alapítvány létjogosultságát kérdőjeleztem meg (nem tudom, mennyire jött ez le), csak a stílust!!

Más: ma ...khm... letolt a védőnő, hogy Vincus nem kap még főzeléket ("de hiszen ő már féléves nagyfiú!"). Ki mikor kezdett adni a porontyának? Mostanában szándékozom én is, de ennyire el lennék késve?? :shock:
rkata
 
 


A Bálintokat Isten éltesse nevük napján! :))
rkata
 
 


Kata, múlt héten állapítottam meg, hogy fordult a világ 1,5 év - Csenge és Boldi - óta.
Akkor leszúrás járt a 6 hó alatti babák etetéséért, ma meg azért, ha addig nem adsz :):):)


Mivel ökölrágó nagyságám látványosan éhes volt, és a 200-as tápi adagot már nem illett növelni, így múlt hét óta kap gyümölcsöt (almalét megissza), a kényes izlését követve gyümölcsdesszert csak a Hipptől - ha én reszelem, már nem is kell...
Saját főzésű főzeléket is próbáltam, az se kell neki, ma jön a Hipp :)
Vettem Sinlacot, azzal próbálom majd meg az otthoni kaját sűríteni, hátha így édesen ehető lesz a krumpli, a sütőtök...

Ha nem, akkor megyek Hippgyárat rabolni... úgysincs túl messze tőlünk :)
szuperboszi
 
 


Bálint, boldog névnapot :)
szuperboszi
 
 


Ildikó Bálintjának nagyon boldog névnapot!

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Remélem B.Z olvassa a fórumot és elgondolkodik. Tény, hogy gyermekek köszönhetik neki a családjukat, de valóban szükség lenne egy kis stílusváltásra. Mert az általa működtetett alapítvány hírének nem tesz jót a sok negatív tapasztalat.

Rkata: Szerintem nagyon nem vagy lemaradva. Mi 3 hósan kezdtük a hozzátápit sütőtökkel, almával, Gergi 5 hósan már rendszeresen kapott pl Milli kekszes krémtúrót ( ma is az a kedvence ).

Mindegy milyen főzeléket adtam neki, mindent megevett. A hiba amit a mai napig elkövetek: amit én nem szeretek, Ő sem kap. Pedig biztosan megenné a sóskát, spenótot, stb. Na, de legalább tudom, min kell változtatnom. :)

Hétfőn volt nálunk a védőnő, akivel végre sikerült jóóóóó sokat beszélgetni.

Rota vírusról azt az infót kaptam, hogy 5 éves korig nagyon gáz, 6 hetes korig lenne a legjobb oltani. Aki megkapta az már többé soha. Az oltás ára olyan 20 ezer Ft.

Ti hallottatok arról vmit, hogy az agyhártya gyulladás elleni oltást egy éves korban kell beadni, mertha nem, akkor az ára több ezerrel drágább lesz?

Szeretném Gergit megvédeni minden ellen, ami ellen csak lehet. Így rákérdeztem, mert úgy tudtam, hogy inkább tavasszal érdemes oltatni.

Szóval akinek picije van, megkérdezné a védőnőjét? Kíváncsi lennék rá, mit mondanak.

Most bárányhimlő oltással kapcsolatban is nagyon meginogtam.
Írjátok le róla a véleményeteket lécci!

Köszi

Puszi Mindenkinek!


Ja! Gyerkőcök nagon aranyosak, nem mulasztjuk el Gergivel csodálni Őket. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ildikó Bálintjának nagyon boldog névnapot kívánunk!

BZ-hez annak idején én is segítségül fordultam amikor Marci meghalt. Elöször nagyon elutasító volt, mert, hogy már van egy örökbefogadott gyerekünk, aztán a beszélgetéseink folyamán egyre kedvesebb hangot ütött meg. Szerintem olyan sok telefont kap, hogy az elutasítással próbál meg szelektálni, aki nagyon akar gyereket arról leperegnek a szavai . Igy szűri ki, hogy ki akarja igazán azt a gyereket és akár vitába is száll miatta.
Szerintem nem túl jó taktika, de lehet, hogy neki ez vált be.
simineni
 
 


rkata!

Én is fél évesen kezdtem el a főzeléket adni a csemetéimnek. Nem előbb. :roll:

Ildiko! BÁLINTNAK BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Kép
töltike
 
 


Rkata! Gyümi az ment 4 hónapos kortól.. Fél évesen kezdtünk krumplival.

Kép

Kép
töltike
 
 


Ildi! Bálintnak nagyon boldog névnapot kívánunk!

KépKép
jiny
 
 


Kata, én Zsófinak 5 hónaposan kezdtem el gyümölcslevet adni, de nam nagyon kérte.6 hósan újra próbálkoztam, akkor már ment.
6 hónaposan egyszer kapott gyümölcsöt, tízórai gyanánt, majd kicsit később kb. 3 hét múlva már kétszer kapott fokozatosan szilárd kaját, egyszer gyümölcsöt tízóraira, majd főzeléket ebédre.
Egyébként a hozzátáplálásban a Te tanácsaidat követtem a doktornőével szemben és bejött! :lol:
Most 3 alkalommal eszik szilárd kaját ( gyümölcs, főzelék, tejpép gyümölccsel) és kétszer tápszert (reggel és este).
Szerintem nem vagytok elkésve!
Ja, és a tejpépet próbáltad felesben adni gyümölccsel? Először Zsófinak sem ízlett,de gyümölccsel bejött!
Most 9 hónaposan a markánsabb ízek és a darabos a menő.

Boszi, akkor sem ízlik a kisasszonynak, ha megpárolod? Nyersen reszelve Zsófi sem ette meg...de ha kicsit megpároltam és összeturmixoltam, úgy nagggyon sok lecsúszott!

Keli,
Balázs szinte az összes oltást megkapta, ami van, kivéve a bárányhimlő...azon most tanakodom. Ja, a rotát meg elkapta, mint betegséget... :cry: Az agyhártya ellenit egyévesen kapta, de nem tudtam, hogy később drágább.
Rota+agyhártya+bárányhimlő Zsófinak sem ártana. Megkérdezem a doktornőt, de én rotát még egyszer nem akarok!!!!!!!!!
Az oltásoknak is lehet szövödménye....vajon mi a jobb?

Kedves Bálint!
Boldog névnapot!

Kép

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Párolva nem próbáltam, most Sinlacot kevertem a Hippbe, aztán kicserélem a gyümölcsöt - de akkor párolva :)

Keli, védőnővel nemigen tárgyalunk :) vagy inkább :(

Bobi és Zorki agyhártyát megkapta (ill. Zorkus most kapja).

Rota elleniről még nem hallottam, majd rákérdezek.
Bárányhimlő nincs benne az alapoltásban? Vagy az a rubeola?
Mert akkor még ez is esedékes, de nem most.

Most ugyanis majd Prevenart kap - pneummococcus (? így írják) ellen, 4x kell kapnia, darabja 17.000,-
Kaphatná 2 év után - Bobi is kap - akkor támogatott, és csak pár ezer.
Csak éppen most van értelme - tekintettel a múltkori ronda hörghurutjára...
szuperboszi
 
 


Párolva nem próbáltam, most Sinlacot kevertem a Hippbe, aztán kicserélem a gyümölcsöt - de akkor párolva :)

Keli, védőnővel nemigen tárgyalunk :) vagy inkább :(

Bobi és Zorki agyhártyát megkapta (ill. Zorkus most kapja).

Rota elleniről még nem hallottam, majd rákérdezek.
Bárányhimlő nincs benne az alapoltásban? Vagy az a rubeola?
Mert akkor még ez is esedékes, de nem most.

Most ugyanis majd Prevenart kap - pneummococcus (? így írják) ellen, 4x kell kapnia, darabja 17.000,-
Kaphatná 2 év után - Bobi is kap - akkor támogatott, és csak pár ezer.
Csak éppen most van értelme - tekintettel a múltkori ronda hörghurutjára...
szuperboszi
 
 


Na, ez mi volt?
szuperboszi
 
 


Kedves Bálint!
Nagyon sok boldog névnapot kívánok!
Kép

Lányok!
Mindenkinek sok romantikával tűzdelt Valentin napot!!

Kép

Kép
kajla
 
 


Keli: én úgy tudom, hogy 0-2 évig támogatott az agyhártya elleni oltás, de más mértékben támogatják 0-1 és 1-2 éves kor között. Csenge még úgy kapta a Neis-Vac-ot, hogy 1 éves kora előtt egyet, aztán pár hónap múlva mégegyet. Tavaly meg hirtelen "kiderült" (nem vagyok róla ma sem meggyőződve, hogy nem a gyógyszergyártók nyomására), hogy még egy ismétlőt javallott adni neki. Meg is kapta, de annyi eszem volt, hogy 2 nappal a 2. születésnapja után mentem felíratni, persze már nem volt rá támogatás... :evil:
Vincus olyat fog kapni, amiből csak egyszer kell oltani, hogy minél kevesebb szurit kapjon, 1 éves kora előtt kell még feliratnom.

Boszi: a bárányhimlő nincs benne, igen, az a rubeola. :) Mi az a pneumococcus? :oops:

Tölti: a gyümölcs már most is megy nálunk, egy 190-es üveg lazán lecsúszik, szegény Csenge már hiába is lesi a maradékot. :)
A tejpépből Mildit, meg Milupát adtam eddig, pár falat után üvöltés volt a válasz :(, de ma újra megpróbálom, hátha...

Képzeljétek, azt hallottam, hogy Franciaországban betiltották a légzésfigyelő forgalmazását, mert a kutatások alapján nincs értelme a készüléknek, csak a megelőzésnek, másrészt a szülők rosszul reagáltak "helyzet" esetén. Bírom, hogy mindig kiderül vmiről, hogy mennyire jó, aztán pár év múlva, hogy mennyire ártalmas. :) :) Én mindenesetre örülök, hogy van, engem maximálisan megnyugtat, hogy van, "aki" vigyáz éjjel Vincusra.
rkata
 
 


Rkata!

Érdekes de nálunk a két baba imádta a tejpépet! DE másképp. Ádi csak akkor eszi meg ha sűrűbben adom neki. Niki csak akkor ette ha hígabb volt. Szóval gyereke válogatja.. :D :oops:

MI etető cumit ( főzelékes) nem használunk hanem azonnal kiskanalat.

Nálunk a tápszer a gyenge pont. Komolyan már nem tudok mit kitalálni.

Kép

Kép
töltike
 
 


Rkata!

Érdekes de nálunk a két baba imádta a tejpépet! DE másképp. Ádi csak akkor eszi meg ha sűrűbben adom neki. Niki csak akkor ette ha hígabb volt. Szóval gyereke válogatja.. :D :oops:

MI etető cumit ( főzelékes) nem használunk hanem azonnal kiskanalat.

Nálunk a tápszer a gyenge pont. Komolyan már nem tudok mit kitalálni.

Kép

Kép
töltike
 
 


Tölti, én sem adom cumisüvegből, csakis kiskanállal. Mi az, hogy a tápszer a gyenge pont? Nem kér belőle Ádi? És muszáj neki ennie? :wink: :)
rkata
 
 


Na, látom, nem csak velem viccel a net...

A pneumococcus baktérium, ami mindenféle disznóságot okozhat, mostani hörghurutnál is kitenyésztek.

Légzésfigyelő - így negyedikhez beszereztük - de minek :)
Bekapcsoltuk, mindig összegerjedt, aztán idegesített, így most dobozban vár új gazdára.
Kiderült, én meg a szokások rabja vagyok, és nem nyitok az új dolgok felé... - ezek szerint nem is tévedtem nagyot :)

Szóval ha valakinek kell egy kétszer használt Angelcare.... :):):) szívesen postázom...
szuperboszi
 
 


rkata!

Egyszerűen nem nagyon szereti. Amugy a két gyerkőc viselkedése nagyon egy hullámhosszon van e téren. Nikike is 10 hónapos kora körül elkezdte nem inni a tápszert. Addig imádta.
Én nem erőltettem napi 1 alkalommal ivott. A dokinőnek mondtam na ott volt szőnyeg széle közepe..
Azt mondták váltsam az ízeket, tápszert. JÓ. Nikinél ez be is jött de egy éves korában egyszerűen nem volt hajlanó meginni. Ugyhogy akkor álltunk át a tejcsire forralva, vizezve stbstb Az bejött Neki..

Ádi ugyanezt kezdi. Bár Ő alapból finnyásabb. Pasiból van ugye :D :lol:
Váltom Nála is a rizses tápit a banánossal stbstb. Így napi 200 ml fogy. Azt mondják még kell a tápszer nekik. Próbálkozzam..

Kép

Kép
töltike
 
 


Mi Humana tápit eszünk, van hozzá Humana Brei nevü tejpép, hasonló az összetétele mint a tápszernek, csak tejpépként kell etetni kanállal. Azt még nem próbáltátok?
szuperboszi
 
 


Oltás: mi a Neis Vac-ot kettő ill. négy hónaposan kaptuk és még egyet kell 15 hósan kapnia. Ha jól emlékszem 5-6 e körül volt darabja.
A bárányhimlőt én biztos be fogom adatni. Meg gondolkoztam a Boszi által említett oltáson is. Alapból nem vagyok híve a sok gyógyszernek meg oltásnak, de ha csak annyit érek el hogy elviselhetőbbek lesznek a tünetek... akkor már megérte. Ha tudtam volna hogy van a rota ellen... Borzalmas hogy mit tud csinálni egy ekkora gyerekkel!!

Evés... :) A jelenlegi állás szerint nem eszik mást csak tápszert! Pedig már 3 hónaposan is ízesíteni kellett a tápiját, mert nem ette másképp meg... A tej tojás és liszt kivételével mindenevő volt... Bár érdekes mert kifli véget szokott kapni néha amikor már veri az asztalt, és attól semmi baja sincs. Meg a sajtot is imádja, de nem merek neki csak nagyon picit adni. Bár halkan megjegyzem hogy a tartósítószer allergián kívül mást nem igazoltak se vérből se bőrpróbával... Majd egy évesen nézik meg. Ennek ellenére próbáltuk a tejpépet, de nem szereti.
Ja és már kb. két hónapja csak kanállal eszik. Cumival semmit sem fogad el...
A tápszerre a gastrós dokink és a gyerekorvosunk is azt mondja hogy két éves korig azért jó adni, mert csak abban vannak olyan fehérjék és egyéb dolgok amik fel is tudnak szívódni meg be is tudnak épülni a gyerekek szervezetébe.

Tölti! Próbáltad már a tápit úgy, hogy ízesíted valamivel? Én gyümölcsöt szoktam beletenni. Rendes üveges babakajcsit.

Légzésfigyelő: nekünk az első perctől van. Anélkül nem megyünk sehova éjszakára. Sőt amíg kint aludt a teraszon napközben folyton szétszedtem az ágyát és hurcoltam oda is...
Hozzá kell tenni kétszer beriasztott úgy hogy Dóri aludt! Berohantam kikaptam az ágyból és arra felébredt!
De persze egyébként is az "anyuka túlaggódja magát" kategóriába tartozok...
Boszi mennyiért adod a légzésfigyelőt?? Engem érdekelne, jön a nyár és nem kellene szétszednem megint minden nap az ágyát....

KépKép
jiny
 
 


Valamit mindig lehagyok... Ha az a baj hogy nem elég sűrű a tápi de egyébként megenné pl kanállal, akkor tenni kell bele nutritont. Ez egy speciális sűrítő se íze, se szaga, csak besűríti az ennivalót. Vény nélkül kapható 1600 ft. :(

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Töltike ne keseredj el! Nálunk ugyanez a helyzet. Dávid a 200ml tápit sem hajlandó meginni. Mi Humana Ha 2 tápit iszunk és HA pépet kap, amit én ízesítek gyümivel. Tejpép korlátlan mennyiségben, tápi szigorúan reggel, amikor még félálomban van.

Rkata a gyümölcsöt a fenti okok miatt 3 hósan kezdtük tápival keverve, így ette csak meg a fiatalúr. Folyamatosan turmixot gyártottam, különben nem volt hajlandó megenni a tápit. Gyümölcsöt a mai napig korlátlan mennyiségben tud elfogyasztani. Délben fözelék, uzsi gyümölcs mix - általában 3-4 féle gyümölcsből - vacsora pedig tejpép. Tízóraira Sinlacos gyümölcsöt eszik a fiatalúr. Hozzátáplálás nálunk is csak kanállal történt, mára a cumisüveg csak a reggeli tápinál van, ivásnál csörös pohárból iszunk!

Boszi egyébéként a pneumococcus baktérium okozza tüdőgyuszit is. Úgy tudom, hogy ha 1 éves kor alatt adják a védőoltást, akkor meg kell ismételni. Ha jól tudom 3x oltanak 0-3 éves kor között.

Ildi_kó Bálintnak Boldog Névnapot kívánunk!

Kép
madri
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ilyen sokat írtatok a hozzátáplálásról, mert pillanatok alatt nekem is el kell kezdenem. Peti jelenleg Milumil HA Startot eszik, nagy előszeretettel 130 és 150 ml között.

Meg szeretném kérdezni, hogy kinél hány hónapos korra alakult ki a napirend. Nálunk nincs két egyforma nap, éjjel, hol 2, hol 3 hol 4-kor ébred, ma pl.5-kor, napközben van, hogy 2 óránként eszik, ha elalszik, akkor meg 5 óráig nem eszik. Egy fix, este 8-kor fürcsi van. Az élet ciklusok megvannak, eszik, játszik, alszik, csak az időintervallumokkal van a gondom.

Különben pedig Peti egy tündérbaba!

Bálintnak boldog névnapot kívánunk!

Jiny, remélem mihamarabb teljesen meggyógyultok, tudtad használni a gyógyszeres táblázatomat?

Hívtam Vivit, de csak a férjével tudtam beszélni, azt mondta, hogy minden rendben van.

Szép estét!

Kép
tviky
 
 


Jó estét!

Kedves Bálint! Nagyon boldog névnapot kívánok!

Vivi! Örülök, hogy minden rendben van.

Nekünk ma volt a legszebb Valentin napunk! Ma voltunk szív UH-on, és minden rendben van, a lyukacska szépen eltűnt, így nem kell műteni Matyit. Nagyon aggódtam, minden nap mondtam neki, hogy szépen növessze össze azt a fránya lyukat! Szót fogadott! Hát nem egy tündéri baba?! :lol:

Nagyon jó témát dobtatok fel, védőoltások, hozzátáplálás, nálunk mindkettő aktuális, jövő héten megyünk 4 hós oltásra, akkor fogom a többi oltást megbeszélni a doktornővel. a pneumo.hu-n azt írják, hogy az oltás darabja 5000 Ft (kerekítve) és 6 hónap alatt 3+1-szer kell oltani.

Tviky!
A napirend még nálunk sem tökéletes, bár most pár napja úgy néz ki, hogy ha pl. este 6-kor eszünk, aztán fél 8, 8-kor fürdés, és alszik éjfélig, utána 3 óránként eszik, az időpont mindig tolódik, de tegnap pl 9 órát bírt ki két etetés között este, nagyon csodálkoztam, hogy csak 3-kor szólt, hogy éhes. Ma biztos nem fog ennyit aludni, mert ma elég nyűgös volt délután, elől az ínye nagyon piros, de nincs megdagadva, lehet, hogy a foga jön?

Holnap jönnek hozzánk környezni, remélem megint mindent rendben találnak.

Kép
tirza
 
 


Ildikó:
Bálintnak nagyon boldog névnapot kívánunk!! :-)

Nálunk a tápikérdés érdekesen alakult. Gondoltam, ha majd Marci 2 éves lesz, leszokunk róla. Hát, Ő nem így gondolta! :-) Reggelenként a mai napig "tápizunk". Azért az idézőjel, mert év vége felé stikában elkezdtem tejjel hígítani a tápit. Most már csak tejet kap a fiatalúr, de úgy kell belecsempésznem a cumisüvegbe, mert, ha meglátja a tejesdobozt, már nem hajlandó meginni... Ja, és csak cumisüvegből és csak a nappaliban, a kanapé egy bizonyos pontján és csak az ölemben fekve... Nem is problémás, egy kicsit sem.. ÁÁÁÁ :lol: :lol:
És egyébként meg pocsék evő, úgyhogy a mai napig tömöm bele a bébiételeket (is), mert azt legalább megeszi..
Lilinél a hozzátápi még szóba sem jöhet, fél éves koráig biztosan nem próbálkozhatunk és utána sem túl bátran.. :-(

Tviky:
Nálunk lekopogom már elég jól beállt egy napirend. Reggel 7 és 8 között kel és utána nem sokkal reggeli, következő evés dél körül, utána alvás 16 körül újra evés, majd az utolsó tápi 19.30kor. Aztán reggelig szunyaaaaaaaa! :D :D

Tirza:
Nagyon örülök, hogy minden rendben! :-)

Keli:
Sikerült?? :oops: :lol:

Gabszi:
Nálunk a héten még mindig tömeges takonykór van, de a jövő héten - ha nektek is jó, és mi is meggyógyulunk - összehozhatnánk valamit.

Vivi:
Hogy vagytok??

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Jiny, bocsánat, hogy még egyszer visszatérek a B. alapitványhoz, de még egy fontos info: "És akinek a jelentkezését elfogadja, az általában babát is fog kapni tőle." irta Jiny. Úgy hallottam, h. ezek a szerencsések egy bankszámlaszámot is kapnak, ahová a 6 számjegyű összeget utalni kell a baba érkezésekor. Addig nem vihetik haza a babát!
Irtad, hogy a két lányról is tegyek fel fotót. Igazság szerint már tettem fel egyet, ahol Dorka eteti nem egészen 1 hetesen a picit, de a mostani Laurával megvárnám a születési anyakönyvi kivonatot. Remélem, napok kérdése.
Mi az a fürdetőkarika? :oops:

Tirza, gratula a kicsi Hüvelyk Matyinak a lyukacska eltűntetésében.

rkata, ma véletlenül hallottam egy immunológus előadását a tv-ben az oltásokról. A pneumococcus az orrunk nyálkahártyájában is megtalálható, de a véráramba kerülve nagyon csúnya dolgokat művelhet. Tüdőgyuszi, gennyes agyhártyagyulladás stb. Azt mondta a hölgy, h. ebből sohasem lesz járvány, de a gyerekek 1%-a, ha megkapja, belehal, 70%-uk maradványtünetekkel gyógyulnak. Mindenképpen érdemes beadatni a prevenar injekciót.
Általánosságban azt mondta a hölgy, hogy a védőoltásokat azért fejlesztették ki, hogy a gyerekek megtanulják legyőzni a betegségeket, s miért kellene akkor megbetegedni, ha el is lehet kerülni. (Az nem volt odairva, hogy melyik gyógyszergyár szponzorálta a műsort) :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


Bálintokat Isten éltesse!

Kép
Kép
koko
 
 


Jó reggelt!

Tviky! Nálunk az első 3 hónapban úgy ahogy kialakult a napirend. De több alkalommal egy Niki fogzás, vagy egy időjárásváltozás
( Mindkét csemete extra érzékeny rá) istenesen felborította. Konkrétan egyik tesó felüvöltötte a másikat.

Kb fél éves korától viszont egész szépen beállt.

Reggeli kelés kb 10 perc különbséggel, azután hozzámbujás a cumisüveggel az ágyunkban :oops: :D

9 körül szoktam gyümiztetni. De Ádi erre bogaras :D Max 10 percet térhetek el mert akkor botrány van.. legyünk bárhol.. Ezért pl a piacot vagy a boltot szigorúan úgy intézem 9-re itthon mert különben égi háború :oops: :lol:
Gyümit megeszi majd bealszik olyan 11-11 óra 30ig.

Amikor felébred akkor Niki alszik el..Hihetetlen de olyan érzékkel váltják egymást az alvásban,hogy az hihetetlen.

Délután már nem alszanak, 7 körül fürdetünk és alvás..Mostmár Nikike is de csak mesével!!!

Lányok! Nálatok nincs hiszti a csokiért? Nálunk Niki annyira édesszájú,hogy mindig azért cirkuszol. :roll:

Szerencsére nekem nagyon jó evők a gyerekek. Vannak kritikus ételek de erre vigyázok :P

Jiny! Köszi a tippet! Ki fogom próbálni a tápszernél :D

Kép

Kép
töltike
 
 


Lányok, köszi az infókat, akkor nem kötöm fel magam, hogy még nem eszik Vincus pacalt hagymás törtkrumplival. :lol: :lol:

És a pneumoc. védőoltás infót is köszi, feltétlenül elmegyünk jövő héten a tanácsadásra és megkonzultálom a dokival.

Napirend: az meg mi?? :lol: :lol: Na, olyan nálunk nincs, csak azok a fix pontok, amiket mi, szülők tudunk diktálni (séta, esti fürdetés, etetés). Ez Csengénél teljesen elég is volt, mert néhány hónap alatt gyönyörűen kialakította magának a ritmusának megfelelő napirendet, szépen igazodott a "sarokpontokhoz". De Vincus még véletlenül sem, van, hogy 2 x 10 percet alszik egész nap, tegnap pl. 2 órát aludt (!!!), szóval rapszodikus a csávó. :lol: És sajnos éjszaka meg hajnalban is ébred kajálni. :cry: :cry:
rkata
 
 


Koko! Nem tisztem BZ megvédése, de... nagyon sok mende-monda kering róla! Nem kötelező 6 számjegyű összeget átutalni, sőt!! Az igaz hogy többet kell neki adni a költségekre mint pl a Gólyahírnél, de ez az összeg még mindig 100 e alatti!!! Az ezen felüli részt mindenki maga szabja meg. De attól hogy kevesebbet ad, én úgy tudom hogy nem lett hátrányosan megkülönböztetve!
Szomorú vagyok a téma miatt, mert egy nagyon kedves topictársunk köszönt el végleg tőlünk miatta... :(

Fürdetőkarika: teszek fel képet, mert nehéz elmagyarázni... A lényege hogy az alját lerögzítjük a kád aljára tapadókorongokkal. Dóri még nem ül teljesen stabilan, és arra gondoltunk talán ezért fél a vízben.
Kép

Tirza! Gratulálunk Matyinak!!!

Marcililianyu! Gyógyuljatok gyorsan!

Tviky! Nálunk kb két hónaposan állt be a napirend. Véglegesre akkor amikortól hajlandó enni. A nap egyébként pont úgy zajlik mint Marcililianyuéknál- csak egy gyerekkel...

Tölti majd írd meg hogy sikerült!!! :)

KépKép
jiny
 
 


Én is elmondhatatlanul sajnálom , hogy egy topictársunk elmegy.... :cry: :cry:

Én azért irtam le, velem mi történt ,mert velem valóban ez történt. Ez az én tapasztalatom, nem hallottam, olvastam...és ez nem igazolja a pletykákat róla.
Nem evett meg, nem volt velem "bunkó", nem kért pénzt, nem alázott meg...csak kerek-perec elmondta a véleményét. És bizony sokszor nem a mód fáj, ahogy elmondja, hanem a tények fájdalmasak, de erről nem Ő tehet. Aki nem tudja kezelni az életében ezt a problémát, nem tudja helyre tenni a dolgokat ezzel a szituációval kapcsolatban,megsértődik az igazságtól-ha úgy tetszik- az vajon később hogyan old meg problémákat, amiket akár akarjuk, akár nem, akár elismerjük, akár nem, de előjöhetnek az örökbefogadás kapcsán?

Szomorúsággal tölt el a tény, hogy mindig olyan hamar ítélkezünk. De azt elvárjuk más emberektől, hogy a mi szituációnkat értsék meg és ne ítéljenek úgy, hogy nem is tudnak semmit a hátterünkről, az életünkről és a vágyainkról.
Én próbálok minden erőmmel ezen változtatni, hogy a gyerekeim egy jobb világban nőhessenek fel...és sokszor érzem úgy, bizony nem megy könnyen nekem. :cry: :cry: De próbálkozni érdemes...és én nagyon akarom!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Én azt érzem, hogy kicsit tapintatlanok voltunk, de azt hiszem, mindenki a saját tapasztalatát írta le.
Bízom abban, hogy topiktársunk meggondolja magát, engem örömmel tölt el, hogy Ő egy pozitív péda. :)
Megértem az érzéseit, mégis arra kérem, adjon időt magának, hátha leülepszik a dolog. Sajna nem ez lesz az első és nem az utsó sem, hogy a Bölcsőről negatív kritika fogalmazódik meg.

NEKEM NAGYON HIÁNYOZNÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Kicsit off leszek! Kaptam egy mailt, hátha valakit érdekel!

Gyermekmosoly partnerünk a tavalyi évhez hasonlóan, az idei esztendőben is keres fotózáshoz lelkes résztvevőket.

---------------------------------
Felhívása:
Sziasztok Kismamák, Kispapák!
Fotózáshoz keresünk újszülött kortól 2, max. 3 hónapos korig babákat.
Casting február 16-án, pénteken. Az időpont egyeztetésért hívjatok!!!
Kérdéseitekkel kérjük forduljatok:
Mariann (0630-977-2562) és Böbe (0630-971-5440)
E-mail: gyermekmosoly1@t-online.hu

Amennyiben még van olyan ismerős körötökben, akit érdekelhet, kérjük, küldjétek tovább nekik a lehetőséget.
Sok sikert kívánunk!
---------------------------------

Ki tudja, miből lesz a cserebogár!!! :wink: :lol:

Kép
kajla
 
 


Keli!
Nagyon köszönöm a Teletubbit, mert Regina azóta képes csöndben maradni 20percet is és nézi őket! Hihetetlen! Olyan aranyos, ahogy köszön nekik: hahó! és ha eltünnek, keresi és kérdezi, hogy "hol, baba"?( zárójelben jegyzem meg, hogy apa a falra mászik tőlük :roll: )

Jiny!
Örülök, hogy jobban vagytok!

Tirza!
Látod, micsoda ügyes babátok van! Kell még majd menni később is kontrolra?

Tölti!
Karácsony óta fokozatosan szoktatom le a csokiról! Még ott lehet "elcsúszni", ha a boltban a pénztárnál ki van rakva! De! Hordok a táskámban egy szelet Kindercsokit, amiből török és odaadom neki. Ezzel a kívánsága teljesült,mégsem kell halomszámra venni! Kekszeket nem szeret majszolni? Kishajót? Abban van lekvár?

Kép

Kép
kajla
 
 


Amneris!
Mi a helyzet? Hogy van Zizike?

Süni!
Veletek mi újság? Nagyfiú?

Ildikó!
Nyuszik célba értek? Hogy sikerült a névnapozás???

Kisbetegeknek gyógyulást!!!

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy a B.Z féle téma miatt valaki nem írna többé a fórumra. Kérlek ne tedd!
Én ugyan nem tudtam a témához hozzászólni, mivel soha nem beszéltem Vele és nem is jelentkeztünk oda.

kajla! Mindezek mennek :D Mostmár dugom a szaloncukrot és minden nyalánkságot amit kapunk vagy veszünk. Ha szem előtt van akkor cirkusz indul!! Kekszet szereti, a kishajót is..
A boltban nálunk nem a csoki a kritikus.. a nyalóka!! Pedig az nem túl jó dolog nem is szoktam venni neki. Itt a boltban egy darabig lehetett kapni ilyen joghurtos nyalókát. Olyan mint a joghurt csak pálcán..de sajnos már pár hete nincs:-(

Kép

Kép
töltike
 
 


Nálunk a cukoró megy, ami a sima natúr szőlőcukor.
Hát igyekszünk korlátozni, meg eldugni előle, sajnos elfelejteni nem felejti el, hogy neki cukoró kelllll....
Viszont azt megérti, hogy elfogyott, és boltba kell menni érte, és nem rögtön megyünk boltba :)
szuperboszi
 
 


Mondtam nektek, hogy a négy kis tubbi tuti nyerő. Tinkivinkidipsilalapo-nálunk sok sok ideig nagyon menő volt.
...és azt tudjátok, hogy (talán én vagyok az egyetlen) teletubbies rajongó felnőtt ? :lol:
Nálunk mindenki falnak ment tőle...
Na viiiszlááát ,vissszlááát!

Ui.: Bocs, hogy én nem küldtem el annak, akinek ígértem, de most veszik át őket video kazettáról CD-re. Elég vacak volt már....

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Csajok, kérdés!
Mi az a kishajó? :oops: :oops: :oops:
Nálunk kismackó van, de kishajó.....

Hilfeeeeeeee!

Tubbiesnek örülök, Gergő is szereti, anya is megnézi, apa pedig kész van tőle . :D


Nálunk még nincs cukoró, bár a gumicukor.... :oops: :oops:
De apa mindig gyorsabb! :lol: :lol:

(Anya meg csokirajongó! :D )

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjszaka értünk haza, nem tudtam még visszaolvasni, csak épp átfutottam a hozzászólásokat. Bálint nevében köszönöm a gratulációkat!

Kajla: A nyuszik megérkeztek, az előbb bontottam ki épp a levelet, nagyon szépen köszönöm őket!!! :)

Ha kipakoltam, elpakoltam, "magamhoz tértem", utána jövök! :)

Addig is puszi!
ildi_ko
 
 


Én ezt most nem értem :oops: : valaki azért hagyja itt a fórumot, mert egyeseknek (" többeseknek") nem a legjobb véleménye van BZ-ről és ezt le is írja? Nem érzem, hogy bárki bárhol tapintatlan lett volna, de lehet, az én készülékemben van a hiba. Én eddig abban a hiszemben voltam, hogy egy netes fórumon bárki leírhatja a véleményét, tapasztalatát, lehet vitázni, eszmét cserélni, de ezek szerint tévedtem.
Kár.
rkata
 
 


Kata, nem tévedsz, bárki leírhatja a véleményét, tapasztalatát.

Aki BZ-vel kapcsolatba kerül, annak számolnia kell azzal, hogy úton-útfélen negatív hangokba ütközik. Sajnos. És ezt bármilyen nehéz hallani, ez van.
Mi babánk Tegyeszes. A Tegyeszt is lépten nyomon szidjuk. Ott is van mindenféle kacifántos ügy. Jó oldal is, jó emberek is, és rossz oldal is, rossz emberekkel.
szuperboszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?