Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és Keli a húgomék pont ott laktak, ahol Ti. Az ő kislánya is többször megismerkedett közelről a latyakos betonnal bevásárlás felé menet. Nem lehet, hogy az aszfalt az oka ott? Valami bűbáj? :lol:
Intoleránsnak lenni egy latyakban elvágodó gyerek miatt teljesen érthető, szinte kötelező! Még azt hiszi a végén, ez jó móka!!!!! :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Koko, akkor a lovardák egyformák! :lol:
Balázs 10 hónaposan ült először nagylovon, menni még nem tudott! Na, persze fogtam a lóháton...alig értem fel, akkora csődör volt. Semmi félelem nem volt benne...csak bennem egy kicsi! :wink:
Eldugultam.

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Mera kismanójának is boldog névnapot! :)

Gabszi: nem kell eldugulnod, jó, hogy jössz. :)

Madri: itthon vagyunk pénteken, várunk Titeket. :)

Koko: édes Dorka. :) Nekem is nagyon tetszik a lovas program, bár a lovak nem annyira jönnek be nálam. Kicsit félelmetesek számomra. :oops: :lol:

Jiny: Jobban vagytok?

Anyós témához köszönöm a biztatást. Úgy döntöttem, apa megoldja a problémát, ha akarja. Én már nem tudok többet tenni, Gergőnek pedig megpróbáljuk minél több alkalommal "biztosítani" a mamát, anyukám személyében. :)

Boszi: Szeretettel a kép Neked. :) ( a felsőre koncentrálj! :lol: :lol: :lol: )

Süni: Mi van veletek? Életjeleeeeeeeeeeeeeeet! :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

 
 

Ez nálunk is kedvenc volt :)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Sajnos nincs erőm visszaolvasni sem. :( Dóri hol lázas hol nem. Hol eszik, hol nem. De a hasa nem megy. Csúnyán köhög és folyik az orra. Néha azt hiszem ennek sose lesz vége.... :(
Gábor van a legjobban. Ő nem lázas, nem megy a hasa, de csúnyán köhög ő is. Nagy örömére mára elment a hangom, vasárnap óta lázas vagyok és szintén nagyon köhögök. Ma mentem volna mellkas röntgenre, de annyian voltak hogy nem maradtam még egy két bacit összeszedni... Holnap megyek vissza az orvoshoz egy adag antibiotikumot már beszedtem... Azt mondta nem tud erősebbet adni, a torkom tele hólyagokkal... Ha valakinek van bármi ötlete mit csináljak magammal meg Dórival örömmel veszem!!!
Puszilunk mindenkit, remélem így virtuálisan nem fertőzünk. :)

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Jiny sajnálattal olvasom, hogy milyen beteg vagy. Dórinak is jobbulást kívánok! Próbáld meg "kifeküdni" a betegséget. Tudom, ez az amit nem lehet megoldani :oops: Tüsszös mandulagyulladásnál nálam bevált a kamilla-hársfa-bodza teamix, egy kis citromfűvel (vírusölő). Magas lázra (39 fölött) csak az algopirin injekció segített.

Keli holnap megyünk hozzátok, telcsin hívlak!

Koko nagyon édes a nagylányod a pónin! Lóimádó vagyok, remélem a fiam is szeretni fogja!

Mera kislányodnak Boldog Névnapot!

Siminéni merre vagy?

Lányok a fiam az "idegeimen táncol". Jelenleg ott tartunk, hogy a fiatalúr azt hiszi, hogy tud állni. Igaz, már egész jól megy neki. Amikor eszébe jut, akkor elengedi a tárgyat, amibe kapaszkodott és elkezd dölöngélni (előre-hátra), kileng és elesik. Sokszor időm sincs, hogy elkapjam. Lassan úgy néz ki a gyerek, mintha verném :lol:. Ma már sikerült neki elesés előtt elkapni a kapaszkodót, így nem esett el. Tegnap pedig felállt a plüsmaciján (kb a gyerek térdéig ér) és állt :P . Ez a kezdet vagy rosszabb lesz, amíg biztosan fog járni? Készítsem fel magam, hogy kék-zöld lesz folyamatosan a gyerek? Egyébként biztos vagyok benne, hogy duracell elem van a gyerekben, amikor alszik, akkor töltődik :wink: :lol:

Szép estét mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Itt vagyok csak össze vissza dolgozom és ritkán kerülök gép közelbe.
Tegnap voltak nálam Idusáék, azt üzeni, hogy mindenkit puszil, sajnos még mindíg nincs netjük, de a munkahelyén időnként bekukkant a fórumba.

Madri drágám én is csak addig nevettem egy anyukán, hogy egy ki hámmal sétáltatta a kisfiát, amig nem lett gyerekem. aztán rájöttem, hogy ez nem is olyan hülyeség.
Tanítsd meg esni Dávidot és nem lesz csupa plezúr, mondja ezt egy olyan anyuka aki épp az este számolgatta a lányán a kék foltokat.

Steiff a párodnak üzenem, hogy 44000-re lett leárazva az asztal. Sikerült elosztani a dínókat?

Jiny! Most aztán már kergesd el azokat a fránya bacikat! Én ha lázas vagyok neocitránt szoktam iszogatni és 2-3 nap alatt rendbe hoz. Köhögésre meg lándzsás utifűszirupot és mézes hársfateát.
De lehet, hogy neked már ennél erősebb gyogyók kellenek.

Mindenkinek szép estét kívánok!
simineni
 
 


Sziasztok!

Hosszú napunk volt, most nincs erőm visszaolvasni. 2 hónapos oltáson voltunk. Szépen fejlődünk, már 57 centi. Ja, és 4760 gr. Este nagyon rossz hangulatba volt és újra kijött a lágyéksérve annyira, hogy a zacsijában volt. Sürgősen a sebészetre kellett vinni, visszarakták a sérvet, holnap kontrol. Mivel elég csúnyán kijár és olyankor elzárhat egy eret, Győrben fogják müteni. Most alszik, szegénykém annyit sírt, biztos nagyon fájt neki. Úgy sajnáltam! :cry: :cry: :cry: :cry:
Most megyek alszok egy kicsit, puszi mindenkinek!

Kép
vivi1
 
 


Madri! Nagyon ügyes Dávid!!! Ne aggódj gyorsan megtanulnak esni. :)

Vivi! Gyorsan nő Szabolcs. :) Mikor műtik?

Két képet hoztam a kis betegről. Mára már ő sem lázas. Lassan gyógyulgatunk... :)

Kép Kép

KépKép
jiny
 
 


Vivi! Ha bármiben segíthetünk, mikor itt vagytok a műtét miatt, akkor csak szólj! Hátha be kell szerezni, be kell vinni valamit, neked is szükséged lehet valamire, és nem akarod otthagyni a manókát.

Madri, csatlakozom Jinyhez, hamar megtanul majd esni Dávid.
És hogy mi jöhet ezután? Ha igazi "többemberes" babátok van, mint a nagyfiam, akkor fel lehet kötni a gatyát (10 hósan elindult, 1 évesen a konyhaasztal tetején rágózott a kutyával - no itt a kutya lehetett a bűnös, az mászott előre).

Mindhárom nagy nálunk extrán mozgásigényes, kicsiként éjjel nappal játszóztunk és sétáltunk, Bobit most is csak ez meríti le, órák hosszat képes menni. Ha ez kimarad, nem lehet vele bírni.

(Most is sétálni voltunk, Marika néninél közölte velem: Itt maradok.
Most macskát hajkurásznak, Marika néni jól megtömi cukoróval, aztán jó negyedórát még sétálnak hazafelé, és csak akkor alszik majd :):):) )

Jiny, nagyon édes Dorka, gyógyuljatok meg hamar!!!
szuperboszi
 
 


Ja, és megoldódni látszik Zóránál a kajamizéria.

160 helyett 200-ra emeltem az adagot (rajtatok felbuzdulva :)), így már nem 2 óránként rágta az öklét, kibírt 3-3,5 órát.

Tegnap voltunk 4 hónapos oltáson, és a doki néni azt mondta, ennek a gyereknek rendes kaja kell, kezdjünk gyümölcsöt, krumplit.
Így tegnap friss almalét kapott egy picit, nem lett gon, ma délelőtt már becuppantott 60-at + 100 tápit hozzá, délután kezdjük a tápival higított krumplival :)

(Érdekes, 1-1,5 éve még vita folyt itt is, mikor kell kezdeni a hozzátápit, orvosok is a 6 hó utánt mondták, most meg kezd visszatérni a "régi" rend - úgy látszik nem jött be a jujuj ne kapjon kiflicsücsök - helyette 3 éves korig tápszer szlogen.)
szuperboszi
 
 


hahóóóóóóó!

Dorka! De jó látni Téged! :) Remélem, nagyon hamar meggyógyulsz. :)

Vivi: Minden rendben lesz! Rendbe kell lennie. :) Holnap hívlak! :)

Boszi: nekünk már 8 hetesen javasolták a sütőtököt, almát. Én azért picit vártam vele, 3 és fél hónaposan kezdtük el a hozzátápit. Vagy 3 hónaposan? :oops: :lol: :lol:

Madri: Gergő még most sem esik "tökéletesen". ( Milyen is az? :lol: :lol: ) Most múlt el a szeme alól egy szép lila folt, helyette ma szerzett egyet a szemöldöke felé.

Mai poén:
Gergő nem akart aludni, ezért picit összebújtunk a franciaágyon. Énekelgettem neki azt, amit a tanuló kutyusban elbújó néni is énekel. És láss csodát, Gergő elkezdte nyomkodni az orromat. :lol: :lol: :lol:

Erősítsetek meg, hogy a sétáink változni fognak. Olyan fél óra alatt teszünk meg 5 métert. Tegnap a szélben nem tudtam, hogy Gergőt állítsam talpra az esések után vagy a babakocsit hozzam vissza, amit elfújt a szél. Komolyan alig várom, hogy a másfél óra leteljen és elinduljunk haza. :oops:
Tegnap boltba sem tudtunk menni, mert az én kismanóm nem volt hajlandó beülni a babakocsiba. Ugye 3 kezem meg nincs.
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Igen, változni fog :)
Akkor majd nem tudsz olyan gyorsan futni, mint amilyen gyorsan elinal előtted. majd csak a csíkot látod, amit húz maga után :)
Fél évet adok Gerginek :):):)

(Majd közli 2,5 évesen: Szia mami, menj haza, majd jövök...)

Még jó, hogy sikerült úgy kondícionálni a kispasit, ha autó jön, visszafut hozzám :)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Szuperboszinak ismét csak igaza van.
Dini lassan 3 éves és alig érjük utol. Ráadásul közli velem reggelente meny dolgozni. Jó? Sokszor azt is mondja vigyél kulcsot magaddal. De azért mindig vele kell lenni valakinek.

Üdv!

V. Zoli
tirox
 
 


:lol:
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Győrből, manókát szerdán műtik. Kedden befekszünk és csütörtökön jöhetünk haza. 3 hónapos kor alatt nem szoktak ilyen műtétet végezni, csak ha nagyon sürgős. Szabolcskánál várható a kizáródás, ezért nem várnak tovább. Kicsi heréje ödémás lett, annyira megnyomódott. :( De olyan jól viseli, már igazi naaaagy pasi! :D

Jiny!Édes a pici Dóri! :P Örülök, hogy jobban vagytok!!!

Boszi! Aranyos vagy köszi! :P Apa jön velünk, Bodonhelyen alszik, majd ő kényeztet minket. :lol: De ha Győrben lesztek kedden vagy szerdán és ha van kedvetek, gyertek be hozzánk a kórházban. :P

Keli! Délelött ausztriában leszek, kb. délben érek haza! :wink:

Boszi! Nem is eszik sokat a lánykád! :D Szabolcska most 150-et eszik, de ha nagyon éhes, elkéri a 180-at. :lol:

Hozzátápi: Nekem a védőnéni a 4.-dik hónapotól ajánlotta.

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Mivel alszik a családom,volt időmkicsit visszaolvasni.

Először is minden betegnek mielőbbi jobbilást kívánok!
Mi eddig mindent megúsztunk,csak apa volt beteg (meg még mindig nem keveredett ki belőle).A gyerkőc nem kapta el tőle szerencsére.

Vivi1!
Márkot nem viselték me ennyire az oltások,mondjuk én amint hazaértem vele,egyből adtam neki a 1/2 germicid kúpot.Általában a 2.vagy 3. napon volt kicsit nyűgöske,és 5.vagy 6.nap voltak hígabb székletei.
Szerdán szorítunk nektek!Jobb ha korábban esnek át ezen a műtéten a babák ha szükséges,mert nem viseli meg őket.Van baba aki fel sem veszi a dolgot.Nagyon hősök szoktak lenni.Tudom ez téged nem nyugtat meg.Bocs!

Láttam valamelyikőtök írt a kengyelről(mi póráznak hívjuk).Mi is vettünk Márknak .Nekem rettenetesen pocsék az egész gerincem,ha lehajolok nem tudok felegyenesedni,és ha rajtam múlna,hogy a gyerek megtanuljon járni......szegényt nem sűrűn tudnám sétáltatni.
Én egyszer láttam használatban egy nagy bevásárló központban,és megfogadtam,hogy valahonnan szerezni fogokk ilyet.
Amikor intéztük az örökbefogadást,betértünk egy Rossmannba és kb 500 ft-ért vettük meg.Szerintem azért is jó,mert a gyerek nem azt szokja meg,hogy kapaszkodik valaki kezébe ,így hamarabb megtanul magától járni.Azaz hamarabb megtanul egyensúlyosni,és bátrabb is lesz egyedül elinduni.De majd várom a tapasztalatokat.

Keli!
Nem irigyellek...szerintem edzened kéne :lol:
Na de gondolj bele ha a tesó lesz a kocsiban, Geri meg mint a villám szalad....szélben ,hóban...... :lol: Valamit nem vett figyelembe a nőknél az evolúció......Kevés lett a kezünk.

"Minden nő testi fogyatékos ,akinek csak két keze van."
/Murphy/

Most megyek mert felébredt a csemete!

Sziasztok!
kavicska
 
 


Sziasztok! :lol:

Nagyon szépek a gyerekek! :lol: :P

Gilice: Janka és Sára még mindig milyen egyforma. :lol: :P

Jiny: Remélem most már mégjobban alakultok, Dóri olyan kis szöszi lett, ugye? Vagy csak a képen tűnik úgy nekem?

Keli: Jól döntöttél anyós ügyben, ezt apának kell megoldani, nálunk is így volt, én hiába is közeledtem, aztán apa döntött, 1 évig felé se nézett, és aztán nagyjából megjött az esze. :wink: Most nem piszkál. :lol: :P Képzeld a mi szórakozásunk apával, itt fent az erkélyről nézzük a Geri idős babákat és anyukákat ahogy vonulnak A pontból B-be. :) Mondanom se kell hosszú időt vesz igénybe. :)) De mi akkorákat nevetünk, a múlt héten, egy kis törpe egyfolytában úgy ment, hogy lépet kettőt, az ő kis apró lábálva, aztán lecsücsült. Nagyon tetszett. :)) Apának még jobban, a 20 m-es távot sikerült fél óra alatt megtenni, aztán éppen indultam le, és a liftnél találkoztam velük, és megkérdeztem tőle, hogy szóval te voltál aki egy kis dombra lecsücsült? :)) Rám nézett, és olyan büszkén vigyorgott. :)) Azt hittem megzabálom. :))

Vivi: Nagyon drukkolok nektek!

Madri: Itt voltak az unokatesómék, a kisebbik törpe 1,5 éves, na ahogy közlekedik és folyamatos frászban voltam, unokatesóm már nem, csak az asztalsarkokat fogta le. :roll: Törpi meg már mutatta, hogy mennyi kék foltja van, mondanom se kell büszkén. :))

KépKép
ancsúr
 
 


Vivi! Nagyon szorítunk Szabolcskának!! Minden rendben lesz. Ott lehetsz vele végig ugye? :) Sokkal könnyebben fogja így viselni!

Kavicska! Két kéz tényleg semmire sem elég! :) Legalábbis akkor nem ha az embernek gyereke is van. :)

Keli! A két lábon járáshoz még nem tudok hozzászólni. Az állásnál még mindig nem jutottunk tovább. Talán tavasszal.. :wink: És már látom előre hogy sétálunk együtt és Dóri meg Gergi együtt gugolva a földön megbeszélik a nagy és fontos dolgokat. :D Mi meg várjuk majdcsak elindulhatunk tovább.....

Lányok! Mit kell csinálni a liberós nyulakkal??? Van húsz nyulunk, de hiába hívom a libero ügyfélszolgálatát!

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Kelimoni! Nálunk sem valami villámgyors a séta. Főleg ha a szomszéd kisfiú és anyukája is jön. A kisfiú egyidős Nikivel. Mindent megnéznek, mindent megvizsgálnak. Egy kerítéstől ahol kutyus vagy cica van 15 perc míg elmozdulnak :D
Addig Ádi érzékeli nem mozdul a babakocsi.. Ő meg üvölteni kezd. :D

Egyszer egy közös séta alkalmával ( Apás séta mindkét részről) megláttak egy házat ami előtt fát vágtak..A két gyerek, Nikike és Barnus megálltak és tátott szájjal mozdulatlanul nézték a munkásokat. Folyt az orruk, a nyáluk de rendületlenül figyeltek.

Kb 15perc mulva amikor tovább indulhattak megláttak egy rendszámtáblát egy kocsin .. a szitu ugyanaz. 15 perc tátott szájjal való vizsgálódás :D

madri! Tényleg hamar megtanulják hogyan essenek. Ádikám hetekig kék, zöld volt. Ráadásul ő nagyon érzékeny bőrű a legapróbb ütés és kékül. Én is pityegtem,hogy biztosan azt hiszik én ütüttem oda. De a dokinő megnyugtatott és elkezdett sztorizni,hogy bezzeg amikor az Ő fia stbstb..

Ádika most már rutinosan fenékre huppan.

Nikike első szülinapja előtt dobott egy dupla pörgős hátast. A szülinapi képeken egy nagy mokesz van a szeme alatt.. :oops:

ja igen nem is mondtam!! Ádika megtett egyedül 2-3 lépést kapaszkodás nélkül :D :P

Jiny! Örülök,hogy Dórika jobban van. Sokat gondoltam rátok.

Vivi! Szorítunk Szabolcskának! Minden rendben lesz. Szabolcska egy kis hős!

Kép

Kép
töltike
 
 


Vivi, nagyon szoritunk Szabinak. Minden kórházat megjárt kis manócska egy hős...

Jiny, kicsi druszánknak gratulálunk a gyógyuláshoz. Akartam már kérdezni, anyakönyvileg Dórák vagy Dorottyák vagytok? Mi ez utóbbi, s már előre hallom a gyerekm hangját, ha a fözeteire rá kell vezetni a nevét: anya, jaj de hosszú nevet választottatok :cry:

töltike, nem lehet könnyű neked a két icipicivel. Alig több, mint 1 év van közöttük! Géndolom két pelusos baba... (na jó, Gilice, most nem beszélek az ikrekről, mert az külön kategória, azért szerintem minimum becsületrend jár. meg Rvanéknak is, ha időnként irnának :lol: )

Keli, nálunk is igy zajlanak a séták, megspékelve azzal, hogy reggel, ha bölcsibe megyünk, (s ráadásul 3/4 8-ra oda kell érni, mert Dorka ott is reggelizik), le kell mennünk tizen valahány lépcsőfokon is. Mindegyik lépés előtt hosszasan elidőzik, kérdezget ezt-ezt, anyáról patakokban folyik a viz, még a fülén is zacsi lóg a váltó ruhával, meg a sok ezer elintéznivalóval, s eközben a drága kicsi lány - nem lévén időérzéke - anya idegein táncol. nem tudom, hogy létezik, de mi mindig mindenhonnan elkésünk.

Kép
Kép
koko
 
 


madri, az esésről pedig annyit, hogy a Petőben külön tanitották a gyerkeket esni. Leültünk egy sámlira, s picit a vállát meglökték egyik oldalról, s olyankor megmutatták, hogy támasszon ki a kezével az "esős" oldalra. Állásnál mindig ki kellett előre tenni a kezüket, hogy esésnél ne a fejükre essenek, mert a legtöbb hipotóm baba nem tudja megtartani a fejét, s az folyton koppan, ha hanyatt esnek. Mi hónapokig gyakoroltuk a "húzz, húzz engemet, én is húzlak tégedet, amelyikünk elesik, az lesz a legkisebbik" c. mondókát, s mikor én engedtem őt hátradőlni, meg kellett tanulnia, hogy ne lógjon a feje, hanem tartsa. Aztán külön lépcsőzős órák is voltak, amikor tanitottuk őket le-és fellépdelni. Mindez persze a ti egészséges manócskáitoknak csak dokumetummese, ők valószinűleg ezt ösztönösen teszik majd.

Szuperboszi, ugye 4 hónapos Zóra? 200-at kicumizik? Az szép. Laura nagyon kisétkű, (pedig nem pici baba) most volt 12 hetes, de rossz anya vagyok, nem tudom mennyi a súlya, megvárom a 3 hónapos oltást, majd akkor méretem meg. Kb. 4500 gr lehet, de még sohasem evett többet 100-nál, s nagy átlagban 70-80 ml-eszik 3 óránként. Hogy düntüttél, tápi továbbra is, vagy lassan kiflicsücsök? Mi egyelőre csak anyatejet iszunk, semmi mást.

Ggabszi, holnap újra kirándulunk a tanyára, Dorka egyfolytában a póniról mesél... :lol: közben meg a fátylában Hófehérkének öltözve rohangál..

Kép
Kép
koko
 
 


Koko! 70-80 ml? :shock: Mi 2 hetesen ettünk annyit! :lol: :lol: Most 150, néha 180 az adagunk. :lol: Szabolcska egy naaaagy kajás! :lol: :lol:

Jiny! Végig Szabolcskával lehetek, nappal apa is ott lehet majd velünk.

Lányok! Köszönjük a drukkot! :wink: :P

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Először is: Dávid már nem esik annyit, ehhez kellett jó pár esés, de lassan kezdi érezni, hogy hol a határ és leül. Egyébként nagyon jól tud esni (tudom ez hülyén hangzik :lol: ), védi a fejét, de az arcát nem, mivel esés végén rögtön fordul, így nem a feje, hanem az arca csattan. Ebből vannak a szép szivárványszínű foltjaink (természetesen ott, ahol mindenki látja :lol: ) Most az a legújabb, hogy kapaszkodás nélkül progálgatja, hogy mennyi ideig bír állni. Amikor eléri a kritikus pontot, akkor vagy megkapaszkodik vagy leül. A csúcs 30 másodperc! Már kezdem megszokni és nem ugrom rögtön, csöndben rágom a körmömet :roll:

Keli meg tudlak érteni, hogy hiányzik még egy kezed, nekem néha kettő hiányzik :wink:

Jiny örülök, hogy Dori már jól van.

Siminéni tessék sűrűbben bejelentkezni! Remélem össze tudunk majd hozni egy találkát!

Koko Dávidnak is kellett természetes "reflexet" tanulnia. A fejlődéskövető tornán derült ki, hogy előredőlésnél nem teszi előre a kezeit. Mi ezt labdán gyakoroltuk, hogy kialakuljon a reflex. Pár hét alatt sikert értünk el. Egyébként a labdás tornát mindenki figyelmébe ajánlom. A "húz-húz engemet " című mondokás gyakorlatot is csináljuk, Dávid nagyon szereti, jó hasizomerősítő :P

Vivi Szabolcskának mielőbbi hazatérést kívánunk! Minden rendben lesz!

Boszi Zorának nem semmi étvágya van! Dávidnak néha még nehezére esik reggelente - inkább hajnalba - meginni a 200 tápit. Igaz, csak akkor eszi meg, napközben már nem. Nálunk egyébként 3 hósan már javasolták az őszibarackot, mivel Dávidnál már akkor mutatkoztak a "tápiutálat" jelei. Gondot az jelentette, amikor az ízes után íztelet adtam, na akkor köpte ki az egészet :lol:

Kép
madri
 
 


Na és szerintetek nekem mennyi kéz kellene???? :twisted: :twisted:

Keli! Hogy én néha mennyire örülnék, ha lehetne kicsit andalogni Roli mellett!!! :twisted: De mióta az ifiúr megtanult járni, azóta egyfolytában rohan, alig győzők futni utána... Ezt a tavaly nyári fehérvári talizók is igazolhatják . Egy pillanat alatt eltűnt, nem győztük becserkészni a park végéről (ahol amúgy baromi nagy autóforgalom volt) :wink: :wink:
Jaj Keli, ebben a Teletabbis filmben tényleg lehet valami! Szó szerint odaragasztja a gyerekeket a tv elé!!! :twisted:

Siminéni! Köszi , megmondtam neki!
steiff
 
 


Sziasztok!

Nálunk támad az influenza.. :-(
Időrendi sorrendben: Én már túl vagyok rajta, Marci a láz mellett reggel óta tiszta takony és köhög, Lili reggel óta lázas.. :-( Apa még (valami csoda folytán) tartja magát.

Most szerencsére alszanak és remélem ez így is lesz még egy darabig, bár vannak félelmeim...

bejött.. :-( mennem kell. Mindenkinek jobbulást!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Marci_anyu!

Jobbulást Nektek! :P

Ezt látnotok kell!!! A várakozók nem ilyen babáról álmodoznak! :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
vivi1
 
 


Vivi: Nagyon szortunk Szabolcskának! :)

Koko: Le sem merem írni, mi van nálunk, ha időre megyünk vhová. :lol: :lol:

Emike: ivásproblémánk lassan megoldódik. Gergő cumisüvegének cumiján egy kicsit megtágítottam a lyukat. Így ha van éppen ideje 3 szívásra, az már nem 5 ml, hanem minimum 20. :)

Marcianyuék: Tessék gyógyulni!

Ma apa vitte Gergit sétálni. Annyira élveztem, amikor hazaértek és apának majdnem oxigénpalack kellett. Mert szerinte hatni kell a gyerekre. :lol: :lol: :lol:


Megmutatom Nektek a legújabb kedvencünket. :lol: :lol: :lol: :lol:

Gergi ma szinte csak ezzel játszott. :)
Kicsit csajos, de szeretném a valódi porszívót, mint bútordarabot megszüntetni.

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Steiff: teletubiest én is megnézem, ha olyanom van. :)

Itt pedig:
http://rapidshare.com/users/1GZ3PG

(Thomas minden mennyiségben. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Vivi, nagyon szorítunk nektek.

Jiny, örülök, hogy Dóri jobban van, remélem, hogy te is hamarosan teljesen meggyógyulsz.

Marcianyu, jobbulást nektek, remélem gyorsan túl lesztek rajta.

Madri, kék foltok még később is lesznek(még 2 - 2,5 éves korában is többször volt az arcán monokli). Peti legalábbis olyan eleven, hogy még most is tele van kék foltokkal, de most már inkább a lábán.

Az időre megyünk dolog nekünk se szokott összejönni. Bár az az igazság, hogy amikor még Peti nem volt velünk akkor sem tudtuk tartani a megbeszélt időpontot.

Kép
Kép
atan
 
 


Lányok, bocsi, hogy ilyet teszek, de keresztapu megkért, hogy kérdezzelek meg benneteket, nincs-e közöttetek, vagy ismerőseitek között olyan, akit az alábbi álláshirdetés érdekelne. A jelentkezés nagyon sürgős, gyakorlatilag napokon belül több állást is be kellene tölteni:

"Vállalati hitelezési területre keresünk jó csapattagokat ill. vezetőt : 25-40 közötti nőt vagy férfit, aki vállalati hitelezésben jártas (KKV ) , felsőfokú pénzügyi vagy közgazdasági végzettségű. Az alábbi személyi tulajdonságok preferáltak: az értékesítést magában érző, kommunikatív, szakmailag és személyében tanulni és fejlődni akaró, egyén és csapatmunkát kedvelő, nagy teherbírású, és érezze azt, hogy jobb másoknál, egy dologban pedig biztos jobb, az pedig az értékesítés és a kapcsolattartás.
Jelentkezni lehet fényképes önéletrajzzal: kkatalin@t-online.hu"

Még egyszer bocsi, hogy a gyerekekről szóló áhitatot ilyennel zavarom meg, de jobb ötletem nem volt. Még annyi, hogy állitólag nagyon jó pénz, bp-i (dél-budai) székhellyel.

Kép
Kép
koko
 
 


Marcianyu, őszintén átérzem, min mentek keresztül. Mióta Dorka bölcsis, nekem egyfolytában fáj a torkom, s iszonyú rossz a közérzetem, Anyám is elkapta, no meg a pici is. Ma hajnali 4-kor iszonyú visitásra ébredtem, a legkisebb üvöltött, mert nem kapott levegőt. Porszivó elő, orrcseppentés, szivás...

Összeadtam Laura napi adagjait, s 550-610ml között mozog, ami nem tűnik túl soknak. Nem habzsol, keveset bukik, s áálandóan jókedvű, mosolyog, úgy gondolom, nincs baj..

Felteszek képeket is, ez a mai termés Kép Angi,a póni és apa, mint apa
Kép fogmosási hadművelet...

Kép
Kép
koko
 
 


Koko, ez a fogmosó tündér egész egyszerűen gyönyörű!!!!!!

Marcililianyu ( te jó ég, ez kínzás, ilyen hosszú nicknév! :lol: :lol: ), akkor a megbeszélt ugrott ezek szerint? Sajna, nálunk sem tökéletes a helyzet!

Koko, fájdítod a szívem ezekkel a istálló-paciszagú képekkel! :)

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Tavaly júliusban érkezett meg hozzánk a gólya, Vincénket hozta.
Azelőtt is, és azóta is kisebb-nagyobb hűséggel olvaslak Titeket, és mondhatom, nagyon sok dologban nyújtott segítséget az, ahogyan és amit megosztottatok egymással.
Szeretném Tőletek megkérdezni, hogy a testvérkék örökbefogadása hogy zajlott/zajlik? Egyrészt, hogy az első után mennyivel adtátok be a Gólyahírhez a testvérkéért a papírt, másrészt örömmel venném, ha beszámolnátok arról, hogyan éltétek meg a második várakozást?
Előre is köszönöm, ha elmondjátok a véleményeteket!

Üdvözlök mindenkit,
Fenyőke
fenyõke
 
 


"Kéz"-témához: én a következő életemben polip szeretnék lenni! :lol:

Marcililianyu: gyógyuljatok! Vince is köhög még mindig, úgyhogy látogatásról szó sem lehetett sajnos. :cry:

Nálunk a hozzátáplálás erőst akadozik, gyümölcsből mondjuk egy nagy üveggel (190 ml) bevág Vincus, de tejpépből már háromfélét próbáltam, sikertelenül. :( Lehet, hogy rögtön húslevesre, meg töltöttpaprikára gyúr? :o :)

Kép
rkata
 
 


Sziasztok!
Hű! Mennyit írtatok!
Először is Nagyzsu: Nagyon izgulok értetek!
Mera: kissé levagyok maradva, de azért nagyon boldog névnapot kívánok lánykádnak!
Gabszi: dehogy sértődtem meg, sőt...(egyébként sem vagyok olyan könnyen sértődős) Köszönöm a dicséretet!
Keli és a többi anyósproblémás: nálunk nagyon sokáig gond volt, írtam már régebben, hogy amikor kiderült számára, hogy Pancsi megérkezett, akkor őrjöngött és üvöltött, hogy "saját unokát akarok!" Aztán valahogy az én lányom az ujjaköré csavarta a mamát, aki ugyan nem látogatja, mi megyünk, ha úgy gondolom, hogy talán néha találkozniuk is kellene, de legalább abbahagyta azt a háborút, amit 13 évvel ezelőtt indított ellenem. Szóval mélyen átérzem a problémát, de egyszerűen nem értem ezeket az asszonyokat, akiik maguk is anyák és akiknek szerintem örülniük kellene, hogy a fiuk boldog egy nagyszerű asszony mellett és csodálatos gyermekük van. Ehelyett..áh, nem is bosszantom magam!
Vivi: nagyon szorítok szerdán!
Boszi: csak irigykedve olvasom, hogy Zóra milyen kis haspók! Hanna ugyan már sokat alakult (no, attól azért nem kell tartani, hogy kieszik bennünket mindenükből) Tesómék Zorkája 5 hónapos és 8200 g.
Keli: Hát, nem tudom mikor változik meg Gergi tempója, Hanna ha kutyát lát földbegyökerezik a lába és távolról imádja a négylábút. Onnan őt elvontatni nem lehet, kikéri magának. A múlt héten ránksötétedett egy kerítés mellett.
Koko: tényleg gyönyörű ez a kislány!
Marcililianyu: sok-sok gyógypuszit küldök!
Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!
Megpróbáltam visszaolvasni, nagyon sokat írtatok. Nagyon nagy lemaradásban vagyok. Matyi mellett még mindig szinte semmire sincs időm, most is csak azért tudok írni, mert apa szabin van.

Minden szüli és névnaposnak nagyon sok boldogságot kívánok.

Jiny!
Borzasztó, hogy milyen betegek voltatok! Jobbulást, Dórika hogy megváltozott, jól besűrűsödött a haja! Nagyon édes!

Vivi!
Nagyon szorítok nektek!

Koko!
Csodaszép Hófehérkéd van!

Gegő igazi nagyfiú már! Jó lehet így sétálni :lol:

Vincus is mekkorát nőtt már!

Na és Dávid baba is már az állást gyakorolja! Hihetetlen!

Marcililianyu: Jobbulást!

Múlt héten megkaptuk az anyakönyvi kivonatot, végre! Nagyon jó olvasgatni!
Matyika teljesen felborította a menetrendjét, három napig 4 óránként evett, aztán visszatértünk a 3 óránkéntira, 200 ml-ket benyakal ő is. Mondjuk mi rengeteget bukunk, képzeljétek most van rajta reggel óta a 7. ruha, de már ezt is lebukta. Így rengeteget kell mosnom, egy hét alatt 1,5 l öblítőt elhasználtam, vagy mindenki elhasznál ennyit?, de ez csak Matyira használtam.
Ja és már 8 helyett 7-szer eszünk egy nap! Nálunk ez nagy haladás.

Kép
tirza
 
 


Végre rakhatunk fel képeket!
Akkor itt van Hüvelyk Matyink :D :
Kép

Kép

Kép

Kép
tirza
 
 


Szerintem véletlenek nincsenek, mindenki a saját babáját kapja meg, csak ki kell várni. :D
Nézzétek, mennyire hasonlít ránk Matyi (legalábbis szerintünk), amúgy Matyi kiköpött nagypapám (anyukám apukája):

Árpi és Matyi:

Kép Kép


Tirza és Matyi:

Kép Kép

Szerintetek???

Kép
tirza
 
 


sziasztok! még nem jártam itt. kicsit beleolvasgattam az eddigiekbe, de nagyon hosszú :D arra már rájöttem, hogy mintha két szakasza lenne az örökbefogadásnak, az első, hogy ezt a bizonyos papírt meg kell szerezni, ugye? azt szeretném megkérdezni, hogy mik az első lépések? hogy, hol kell kezdeni, mennyi idő, és mi minden vár rám, amig megkapom a papirt? ha valaki már korábban leirta, és nincs kedve megint, megirjátok, hogy hol találom, melyik hozzászólás körül?
előre is köszi.
egy lehetséges leendő gondolkódóba lévő örökbefogadó
mindenik
 
 


Kedves mindenik!

Itt nagyon sok infót megtalálsz:

http://orokbefogadas.lap.hu/

Elsőként a lakóhelyetek szerint illetékes TEGYESZ-szel (Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat) vegyétek fel a kapcsolatot, itt jól kifaggatnak Benneteket, lesz egy környezettanulmány, egy pszichológiai vizsgálat, közben már el lehet kezdeni az örökbefogadói felkészítő tanfolyamot (pl. az Ágacska Alapítványnál: http://www.agacska.hu/ ), hogy minél előbb kezetekben lehessen a határozat. Optimális esetben 4-6 hónap ennek az átfutási ideje.
rkata
 
 


köszi :)
mindenik
 
 


Sziasztok!

Kezekben nálunk is hiány van, a síváknak biztos könnyebb!
Igazi kis csibészek a lányok, mindent kinyitnak, kipakolnak, ahova lehet bebújnak, bemásznak!
Estére jól elfáradok, ráadásúl most nőgyógyászati problémáim is vannak. Azt gondoltam, hogy a lombikok befejeztével egy időre elkerűlhetem a nőgyogyit.

Bocsi, hogy megkésve: a névnaposoknak sok boldogságot, így utólag!

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
gilice
 
 


Kelimoni, de jó hogy feltetted a Thomasos linket. A lányok el vannak tőle ragadtatva, főleg Melinda. Én nagyon örülök, mert a vakondot már kezdtem nagyon unni.
De Anikónak is tetszik. Anikó a kajáknak örül benne nagyon, a többit még nem annyira érti. Ilyen mélyértelműen beszélgettünk a filmről:
Én- Látod Anikó, a vonat halat szállít.
Anikó- Ettem.
Melinda- Igen Anikó ettél halrudacskát. (és ugyanez az epernél csokinál stb.)

Tirza, gyönyörű a kis Hüvelyk Matyid, és valóban nagyon hasonlít rátok :D .

Gilice, gyógyulj meg hamar ! Annyira édesek a lányok :lol: :lol:

Melindának az utóbbi időben kétszer is volt elég rémisztő hányásos hasmenéses betegsége. Kicsit legyengült, fogyott is nem eszik normálisan. Adtam neki Béres cseppet hátha használ valamit. Lelkesen bevette, és egyből mondta: anya fogd meg a karom, látod milyen erős vagyok, jó, hogy bevettem a VÉRES cseppet.

Kép
Kép
emike
 
 


Sziasztok!

Kelimoni! Nálunk is Thomas most a menő :D leváltotta Dr. Bubót is :D

gilice! Tündériek a gyerekek. Én szintén zenész. Pénteken megyek mókuslesre :(

Tirza! Megdöbbentő a hasonlóság :D Nagyon szép a kisfiatok!

rkata! Nálunk ádinál atejpép az jöhet, főzi is, gyümi is csak a tápszer megy nehezen. Egyszerre 200 ml se iszik meg. Niki ugyanígy volt . Egy éves korára nem volt hajlandó meginni.

Pedig Ádinál már lassan tuttifrutti ízűt is felkutatok csakhogy igya. :D

Kép Pancsi

Kép

Kép

Kép
töltike
 
 


hildus, csatlakoznék az előttem szólókhoz. isteniek a receptjeid, le is mentettem őket. Elkél némi változatosság...

tirza, alig vártam a képeket Hüvelyk Matyiról. nem sokkal utánatok kaptuk meg a kisi lányunkat, s emlékszem, elcsorgott a nyálam, mikor irtad, hogy megcsörrent nálatok is a telefon. Tényleg nagyon hasonlit rátok, de hát ez nem meglepő...Mennyire más egy fiú! Laura napi adagját a pasik 2-3 alkalommal benyomják :lol:

gilice, töltike, én is szintén zenész, de én már egy éve... Ez a mókusleses duma nagyon jó :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


képzeljétek, van egy ismerősünk, akik nagyon későn ugyan, de észbe kaptak, hogy a ház, meg kert, meg kutya mellé kéne egy gyerek is...
Felhivták a TEGYESZ-t, akik kapásból azt mondták, hogy 43 ill. 49 évesen nincs esélyük újszülöttre, Pest megyében ez 5 év pillanatnyilag. Ezek után tárcsázta a B.Alapitványt, ahol B.Z. a következőket mondta neki: mit képzelnek, az örökbe adók nem nagymamát akarnak a gyereküknek. Mire ismerősöm vázolta, hogy jó anyagi körülmények között élnek, meg nem is menne el dolgozni, tudna foglalkozni a kicsivel, a válasz az volt: hogy ne gondolja, hogy egyedül ők vannak ilyen helyzetben, náluk a harminc éves várakozók is u.ezt tudják biztositani leendő gyermeküknek. Állitólag mindezt felháboritóan bunkó módon és kritikán aluli hangnemben mondta.
Szerintem lehetne ezt finomabban is közölni, mágha van is valóságalapja.
Amúgy jó szivvel én csak azt tanácsoltam nekik, hogy a korhatárt ne az újszülöttnél húzzák meg, szuperboszi, steiff stb. példájából kiindulva tündérek a "nagyobb csöppek" is...

Kép
Kép
koko
 
 


Koko
"Ezek után tárcsázta a B.Alapitványt, ahol B.Z. a következőket mondta neki: mit képzelnek, az örökbe adók nem nagymamát akarnak
mindezt felháboritóan bunkó módon és kritikán aluli hangnemben mondta"

No comment. Mi alapból, eleve nem jelentkeztünk ODA. Velem így ne beszéljen senki! Még B. Z. sem!

Petyaanya
petyaanya
 
 


ODA mi se jelentkeztünk, a "nagyméretű szájszervem" nehezen bírja az ilyen beszólásokat...

Azért az röhej, hogy mi meg 31 és 33 évesen fiatalnak találtattunk a gyerekneveléshez a Tegyeszes berkekben, miközben volt ugye egy 11 és egy 7 éves gyerekünk....

Ez is a no comment kategória.
szuperboszi
 
 


Én egyszer beszéltem telefonon az említett alapítvány vezetőjével, egy életre elegem lett belőle :roll: .

Kép
Kép
emike
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: