Új privát üzeneted érkezett!

Csenge és Balázs! Boldog névnapot!!!

Rkata! Picit megkésve, de boldog szülinapot kívánunk!!!!
steiff
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok írni pár sort bár Ádika épp egy játék hajszárítóval üti a klaviatúrát :D

Kelimoni! Teljesen átérzem azt amin most keresztülmész az Anyósodékkal kapcsolatosan.

Nagyon boldog voltam amikor az Öcsém kislánya megszületett de bevallom a fülemben azért ott suttogott a kisördög. Nem lesz-e más a vérszerinti unoka a szüleimnek? Nem fognak -e megváltozni? Kicsit (nagyon) féltékeny voltam és féltem.. a gyermekeimet féltettem. Pedig eddig soha nem éreztem szikráját sem annak,hogy bármi gond lenne. De mégis ott motoszkált a fejemben..

De kiderült, hogy persze alaptalan a félelmem . Anyukámmal beszélgettem is róla. Azt mondta a gyermekeimet az életüknél is jobban szeretik. Nincs különbség az unokák között. Épp most pityergett nekem a telefonban,hogy csak 2 hét múlva láthatja Őket.

Más..

Megvolt az új ágyikóban az első éjszakánk. Megvettük, Nikike egész szombaton be volt pörögve. Naponta 20X kellett felmenni a szobájába csakhogy az uj kiságyával lehessen.
Éjszaka féltem nem-e fog lepottyanni (hiába ott a védőrács) meg ilyesmik. De olyan jóízűen és sokat aludt és este minden církusz nélkül,hogy öröm volt nézni :D

Este odament az Apjához adott Neki puszit és azt mondta "Köszönöm Apa". Láttam a férjem mennyire elérzékenyült..

Kelimoni! Ugy látszik ma a kisfiúk rosszcsontoskodnak :D Ádika egész nap pörög, nyomott vagy 3 bukfencet, megmászta a holdkompot stbstb....

Kép Új Niki ágyikó

Kép

Kép
töltike
 
 


Sajna Jiny is elkapta a vírust! :(
Otthon fekszik lázasan.

Jövök még!
Gergirosszcsont mai eredményei: 2 pukli a homlokán és egy lila folt a szeme alatt. :(

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

 
 

Ó, szegény Jinyék!! :cry: :cry: Van segítségük???
JOBBULÁST NEKIK!
rkata
 
 


Tirox: Tündéri kisfiad van. :)

Steiff: azt hiszem, a szüleid és az anyósom is nagyon sokat veszítenek. Nem is tudják mennyi szeretetet, kedvességet, élményt utasítanak el maguktól. Plusz azt, hogy lássák, a saját gyermekük végre boldog.

Tölti: Maradjon is így a szeretet. :)

Rkata: Jiny anyukája van most a kórházban Dórival, aki valszeg szintén megkapta már a vírust. Jinynek minden etetéskor be kell mennie, mert Dorka senki mástól nem fogad el hamit.
A jó hir viszont az, hogy Dorkában benne marad a kajcsi és nem lázas. Így talán rövidesen haza mehet. :)

Otthon pedig a Jiny házaspár egymást ápolja. :(

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Keli, azt hiszem anyóstémáról már beszéltünk :)

Megnyugtatásul elmondanám, hogy anyósom nem csak Bobit, az örikénket nem fogadja el, hanem a többit sem.
A nagyoknál nem jött ki ilyen élesen a helyzet, Dominik első unoka volt, és adni kellett a látszatra.
Most 7 unokájuk van, egyiket sem komálják igazán.
(képletesen - van kötelező ajándék, bár sose kérdik, mit szeretnének, de nincs egy palacsinta...)

Bobi olyannyira nem ismeri, hogy néninek hívta karácsonykor, meg anyós nővérének a nevén (mondta neki Magdus mama nem nem Magdus... de azt nem tudta, hogy ez a néni Márta).
Apóst azért ismeri Gyusziból Nyuszi papa lett. :)

A helyzet szerintem Zóránál tetőzött, (lehet, mert kinézetre tiszta anyja :)) akire olyannyira nem voltak kiváncsiak, hogy a magzatvízvétel után sem érdeklődtek, mi van vele, megmaradhat-e a baba, a szülésig nálam sose érdeklődtek, megjegyzem utána sem, a babócát eddig kétszer látták, egyszer a kötelező látogatáson (de neki már nem járt a kórházban, csak később, amikor ráértek), és karácsonykor 3 órára, ekkor fogta meg egyszer anyós 5 percre. És amikor az ő városukban voltunk ügyintézni, nem mehettünk be az 1 hete epeműtött anyóshoz látogatni, hátha megrúgják a gyerekek. Főképp ugye a 2 hónapos.
Meg Bobi, aki nem ismeri, így a közelébe sem megy. Vagy ugye a 9 és 13 éves....

Én azt hiszem, ez nem a gyerekeknek szól örökbefogadástól függetlenül, hanem nekünk.
Ebben az esetben nekem.
Ugyanis amíg a sógorom le nem állította, addig az ő feleségét piszkálta, amióta sógornőmet nem szabad, azóta vagyok terítéken én.

De kemény fába vágta a fejszéjét, beletörött...

És igen, én is azt gondolom, ő, ők veszítenek vele a legtöbbet.

Nekünk még maradt nagymamánk és nagypapánk, sőt pótnagyink is van.

Nekik mi maradt? Ki nyitja rájuk öregkorukban az ajtót? Képletesen szólva, ki szedi ki a sz@rt alóluk? ...
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Jiny jobbulást kívánok mindannyiatoknak! Remélem Dóri hamarosan hazajön a korházból.

Az anyóstémához:
Drága anyósom annó felvetette, hogy fogadjunk örökbe. Elmondtuk neki, hogy folyamatban van.
Van vsz unokája, akivel együtt él és a keresztfiúnk. Folyamatosan ezt hallottuk: "ne szóljatok bele, mert nektek nincs gyereketek és nem tudjátok, hogy ..." :?
Amikor megérkezett Dávid elfogadta. Természetesen a "többi" gyerek bizonyos szinten háttérbe szorult, nem látogattuk annyiszor, ha ott voltunk, akkor a sajátunk az első ... stb.

Nekünk ezt hányta a szemünkre, hogy a vérszerinti unokája háttérbe szorult, nem foglalkozunk vele annyit :!: No comment

Kicsit vidámabb téma, mai kedvenceim:
Kép koncentrálok és haladok előre

Kép Tudom, hogy nem szabad!

Kép Mit csinálsz?

Kép Elcsentem. Jól csinálom?

Kép Hmm ez finom!

Kép
madri
 
 


Sziasztok!

Kelimoni! Tényleg elég elkeserítő a helyzet anyósodékkal kapcsolatban. Viszont Szuperboszival teljes mértékben egyet értek. Bár nálunk teljesen más a helyzet. Feleségem édesanyja, -egyébként tök jó fej anyós- ő már régebben vérszerinti lányai mellé is örökbe szeretett volna fogadni pár gyerkőcöt, csak hát apósom eléggé jól kifejezte nemtetszését állítólag. Az én Édesanyám meg teljes mértékben melletünk áll, egyrészt Hajnit a második lányának tekinti, másrészt sajnos ő is tizenéves korától állami gondozásban élt nagyink halála miatt és teljes mértékben át tudja élni Dini és a többi hasonló sorsú gyerkőc életét. Egyébként köszi a dícséretet.

Jinyéknek mihamarabbi gyógyulást kívánunk!!!

Töltike! nagyon szupi a szoba részlet és az ágyikó! Dininknek is hasonló ágya van és nagyon szereti ő is.

Madri! Szupik a fotók!

Üdv!
Zoli

V. Zoli
tirox
 
 


Madri, nagyon finom lehet ez a zsemle :):):)
szuperboszi
 
 


Madri! Aranyos a kicsitek az óóóóriási zsemlével! :lol: :lol:

Jiny! Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg az egész család, gyógyuljatok meg gyorsan!!! :wink:

Töltike! Szuper az ágy! :P

Keli! Jó volt tegnap dumcsizni! :D

Kép
vivi1
 
 


Jiny, jobbulást, őszintén sajnállak, remélem a nagyi kibirja kétlábon addig, amig a kismanó állapota jobbra nem fordul.

Steiff, a te helyzeted igazán cudar, mert a saját szüleidről van szó. Az a legnagyobb fájdalom, hogy nem annak örülnek, hogy a gyerekük boldog :cry:

Szuperboszi, Keli, anyósómról olvashattatok eleget, beállok mellétek a sorba. Sajnálni kell szegényeket, mert fogalmuk sincs micsoda örömből maradnak ki.
Kép Szivárvány hogy ne szomorkodjatok

Kép
Kép
koko
 
 


Na és akkor még néhány kép, úgy belejöttem a kicsinyitésbe... Kép pár napja esett a hó
Kép ey volt az összes hó a kertben... a legkisebb hóember Laura
Kép az én Hófehérkém...

Kép
Kép
koko
 
 


Tegnap olvastam, hogy egy 27 hónapos gyereknek átlagosan 50 szóból áll az aktív szókincse. Na, nekiláttam és összeírtam Bálint szókincsét :) Íme:

apa

anya

Vivi

Baba

Ím = én

mama

papa

dédi

Anna

néni

te



pipi (minden madár)

vava = kutya

aama = alma

hap = hab

toll

tal = dal

olló

ház

pém = krém

pét = pénz

but = busz



vít = víz

popó = fenék, popó

tyityi = cici

nem

rot = rossz

emet = elment

át (átmenni a másik szobába)

tell = kell

pát = kabát

hép = szép

pit = pici, picit

pít = csíp

nít = nincs

namnam = ennivaló, nyamm-nyamm

dada = gyagya

écci = légyszi :)

adé = azért

pete = persze

néd = néz (pl. Vivi mesét néz), nézz ide, nézd!

ija = szia

ide-oda

itt-ott

hol?

bal

halló (telefonban)

tete = tente; vminek a teteje

nad = nagy

óét = jó éjt!

Na, ez itt kb. 54 szó, úgyhogy megfelelünk :)))) (Jó, tudom, hogy ez hülyeség, de legalább leültem és összeírtam.)
ildi_ko
 
 


Steiff, ez tényleg szomorú :cry:. Nálunk is ez lett volna, ha sikeres lett volna a félnéger kislány örökbefogadása.

Koko, gyönyörű a Hófehérkéd :)! Melindának jövő héten lesz azoviban a farsang, ő királylány lesz. Remélem nem lesz beteg pont akkor.

Ildi_ko, nagyon ügyes Bálint! Én is összírtam Anikó aktív szókincsét, kb. 30 szó. Gondolom, ez megfelelő 20 hónaposan, de én már olyan türelmetlen vagyok, hogy mikor lehet már vele rendesen beszélgetni.

Jinyék, sokat gondolok rátok, és gyors gyógyulást kívánok!

Kép
Kép
emike
 
 


Dóri végre itthon van!

Még lázas, de nem megy a hasa, nem hány. És szépen eszik is.
Gábor meg én nem vagyunk túl jól, de a lényeg hogy Dóri végre itthon van. :)

Mindenkinek köszönjük hogy szurkoltatok nekünk!!!

KépKép
jiny
 
 


Ildi_ko: Csenge ugyan már 30 hónapos, de néha szeretném, hogy megint csak 50 szóból álljon a szókincse! :oops: :roll: :lol: :lol: :lol:

Tegnap nyomdáztunk, közben eljött a vacsoraidő. Mondom Csengének:
- Kicsim, vacsorázni kellene, fejezzük be a nyomdázást.
- (kicsit emelt hangon) Nem szabad vacsorázni, nyomdáznom kell, nem vagyok éhes.
- Jó, akkor még ötöt nyomdázunk, aztán vacsora, rendben?
- (hisztibe hajló hangon) Neeem, anya, nem ötöt! Hármat!
:)

Jiny: de jó, hogy teljes a család, sokat számíthat a gyorsabb felépülésben.
rkata
 
 


rkata, csatlakozom, a 29 hónaposnak is beállhatna néha a kis lepcses szája....

Mai gyöngyszem:
Az ugye tudott, fiúknak kukija van, lányoknak puncija. Erről értekeztek ma reggel ismét apjával.
Bobi kérdés: De akkor a mami hogy pisil? ::):):)
szuperboszi
 
 


A másik, reggel 5-kor:

Mami éhes vagyok, éhes vagyok, nagyon éhes vagyok. Hozod a tápimat? Mami, mami, mozgás, kelj fel, gyorsan kelj fel, nyomás...

És ez addig, míg ki nem kászálódom....
szuperboszi
 
 


Jiny!
Annyira örülök!!!!!!!!! :-) Gyógyuljatok meg gyorsan!

Gyorsan egy Marcimondta:
Tegnap belázasodtam, sehogy nem akart lemenni a lázam, ezért vizes borogatást raktunk a homlokomra. Marci mikor meglátta:
Anya, mi lett belőled?? Egy vakond?? :lol: :lol:

De, hogy miért pont vakond?? :lol: Na, megyek jobbulni...

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Balázs, Csenge!

Boldog névnapot kívánunk!

Jiny!

Most olvasom, hogy te is elkaptad. Jobbulást kívánok nektek!
Dórinak sok puszi!
Minden jót!

Zsu
nagyzsu
 
 


Fantasztikus, hogy telik az idő. Nemrég még pici babák, most meg cserfes nagyfiúk és nagylányok. Én is alig vártam, hogy beszéljen, most meg néha keresem a gombot, hogy hol lehet kikapcsolni. :D :lol:

Ma hazahoztuk a kiságyat, és Peti közölte, hogy ő kicsi baba és a kiságyban akar aludni. :lol:

Megpróbálok feltenni képet, remélem sikerült lekicsinyíteni. Az oviban volt fényképész, akkor készült a kép.
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Lányok, tudjátok, mit szenvedtünk, hogy az én kis csibém, mozogjon, felálljon, elinduljon. A beszéd terén is le vagyunk maradva, most kezd csak szavakat mondani, de sokszor nem értem ,mire is gondol. Pedig úgy szeretném már, ha összefüggő mondatokban beszélne... :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


A mozgásterápia újabb fejezete: Kép Angi, a póni

Kép
Kép
koko
 
 


Drága pici Dorka( Jinyanyué ) és drága nagy Dorka ( kokoanyué )!
Nagyon boldog névnapot kívánunk Nektek!

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Dóri baba névnapod alkalmából nagyon sok szeretettel köszöntünk, gyógyulj meg minnél hamarabb és ne ijesztgesd a családot ilyen randa betegségekkel.

Kokó Dórikájának is boldog névnapot kívánunk.

Csini Cseni neked is hasonlókat kívánok, bár kicsit megkésve, de annál nagyobb szerettettel!

Szép napot nektek!
simineni
 
 


Jiny Dorkájának és Kokoanyu Dorkájánal boldog névnapot kívánunk :):):)

Atan, nagyot nőtt a fiad. Kistesóról van valami hír?

Koko, nagyon jó ez a pónis kép. A lovaglás egyben mozgásterápia is, ugye?
szuperboszi
 
 


Minden Dórinak nagyon boldog névnapot kívánunk!

koko! Szuper ez a pónis kép :D

atan! Nagyon helyes legény a kisfiad :D

Kép

Kép
töltike
 
 


Kedves Dórik!


Névnapotok alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk!!
:-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Minden Dórinak, Dórának és Dorottyának!

"Névnapod reggelén ezer áldás érjen,
Öröm és szerencse örökké kísérjen.
Bú és bánat téged elkerüljön,
Gondolatod, vágyad, álmod teljesüljön!"


Üdv!

V. Zoli

V. Zoli
tirox
 
 


Isten éltessen minden Dórát, Dorkát, Dorottyát!!

A mai nap sem múlt el aranyköpés nélkül:

Én: -Kicsim, mitől ilyen hideg a kezed?
Csenge: -Kimentem cigire.

:roll: :lol: (Mi nem dohányzunk, csak a nagyszülők, szigorúan a teraszon.)

Boszi: jó főnök lesz Bobiból. :lol:
rkata
 
 


Rkata :) Vajon kitől látta? ....

Jó hogy írtad a nyomdázást, nekünk is be kell szereznünk egyet, Bobi is biztosan élvezni fogja.


Tirox, fiókád mennyi idős?
szuperboszi
 
 


Atan! Nagyon szép a kisfiad! :P

Koko! Dorka nem fél a pónin? Nagyon édes, szép kislány! :P

Dórikáknak boldog névnapot!
Kép

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Jiny Dórinak és Koko Dorkájának sok boldog névnapot kívánunk!

Kép

Jiny remélem már jobban vagytok!

Atan Peti olyan nagyfiú már, nagyon sokat nőtt nyár óta. Remélem ha már jobb idő lesz találkozunk a játcin!

Boszi, Rkata, Marcianyu öröm olvasni az aranyköpéseket, írjatok még!

Keli pénteken járunk felétek, ha ráértek felszaladunk!

Kép
madri
 
 


Jiny!

Dórikának nagyon sok boldog névnapot kívánunk és jobbulást!Sok puszi!


Koko!
Nagyon szép Hófehérke Dórka, és látom a lovaglás is nagyon tetszik. Aranyosan mosolyog.Nagyon sok boldog névnapot kívánunk neki.
Minden jót!

Zsu
nagyzsu
 
 


Sziasztok!


Dórik!
Boldog névnapot kívánok!

Madri!
Dávid nagyon édes!(nekünk is van zsemlés képünk,csak Márk még 4,5 hónapos)Ezek a nagy szemek...Nagyon édes!

Koko!

Ez ám a művészet!!!
Nagyon jópofák a hóemberkéitek!
A férjem is teljesen odavolt tőlük!
Na és Dorka igazi hófehérke....és gyönyörű!

Kerestem a zsemlés fotót...de hova lett???Sebaj meglesz!Sziasztok!
kavicska
 
 


Kelimoni, hogy megy az ivás Gergőnek?

Dórinak és Dorkának boldog névnapot kívánok!

Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Lányok, az én "nagyfiam" azzal köszöntötte a féléves születésnapját, hogy felállt az ágyban!! Ez nem ér!!!! Még csak most hoztuk haza!!! :cry: :cry: (Persze, mire visszaértem a fényképezővel, hanyattvágódott, mint egy krumpliszsák, az ágy aljából vigyorgott. :) )
rkata
 
 


Köszönjük mindenkinek a jókivánságokat.
Vivi1, igazából nem tudom félt-e Dorka a pónin vagy sem, nem mutatta, csak kicsit ráfagyott a mosoly az arcára, mikor Angi, a póni megindult alatta... :lol:
Egyébként valóban ez is a mozgásterápia része lenne.

Kép
Kép
koko
 
 


Boldog névnapot kívánok minden Dórinak.


Kép


Boszi, kistesóról talán egy hónap múlva tudok bővebben írni, már nagyon türelmetlenül várakozunk. :lol:

Madri, én is várom már a tavaszt, Dávid baba is nagyon sokat változott mióta nem láttam. Legközelebb a játszótéren már biztos nem a babakocsiben ücsörög, hanem futhatsz utána. :lol:

Kép
Kép
atan
 
 


Kép

Ezer jókívánság Csengének, Balázsnak, Dórinak, Dorkának! Legyetek egészségesek, nőjetek nagyra!


csatlakoznék a gyerekszájakhoz, mai termés:

-Anya, kérek vizet! De ne szúrósat hozzál, hanem olyan nedveset!

Fürdőkádba lépve:
- Túl meleg ez a víz a sebemnek!
- De hát hol van sebed???
Végignézve magán, kutatva:
- Valahol kell, hogy legyen….!
mera
 
 


Mera :)
(Ti ugye most köszöntésileg nem vagytok érintve?)
szuperboszi
 
 


Kedves Dóri!
Boldog névnapot, gyógyulj meg hamar!
Kép

Kedves Dorka!
Neked is boldog névnapot kívánok, ügyeskedj azzal a pónival!
Kép

Kata, őrület ez a kisfickó! Nagyon ügyes, gratulálok! :lol:

Koko, hol van ez a lovarda? Nekem nagyon ismerős a póni is, meg a lovarda is...aztán lehet, csak hasonlít. Balázzsal sokat jártunk lovagolni. Az egyensúly érzéket nagyon jól fejleszti.Sajna, a mi kedvencünk tőlünk messze, Gödöllő mellé költözött. Így ez a program kimarad. :cry:

Marcililianyu, gyógyulj!Van segítséged?

Nagyzsu, olvastam a jó hírt. :lol: :lol: :lol:

Ancsúr, csudaszép a babaszoba! Nemsokára lakója is lesz, meglátod!
Kép

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Marcimondta:

A nappaliban pakoltam, mikor hallom, hogy Marci kiabál a szobájából. Azt értettem: Anya, leveszel? Mint az eszelős szaladtam át a szobájába (bruttó 3 méter) és közben végigszaladt az agyamon, hogy mire is mászhatott fel, ahonnan persze majd jóóól leesik és jóóól összetöri magát és stb. tragédia. Mikor beértem, azt látom, hogy ül a földön és a mutatóujjával mutat felfelé és újra mondja: Anya, leveszed? (gondolom először is ezt kérdezte) Nézek fel, ahova mutat és kérdezem, mit? Ő néz rám és mutatja az ujján lévő cicakakát.. :oops: :lol: :lol:

másik:

Marci tudja, hogy nem szabad ugrálni az ágyon, de azért próbálkozik... :-) Ma azzal a szöveggel jött, hogy:
Anya, uggájhatok az ágyon, hogy jöhögjön Lili?? :lol: :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


:)
szuperboszi
 
 


Minden kedves névnaposnak sok boldogságot!

Kép

Kép
kajla
 
 


Hahóóóóóóóóóóóóóóóó!


A Corában baba-mama hetek vannak. :) Akit érdekel.... :)

http://www.cora.hu/akciok/akciok.php

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ggabszi, ez tulajdonképpen nem is lovarda, hanem az unokatesóm farmja Vasztélypusztán, Bicske közelében. Sajnos most, hogy Dorka abba a korba ért, amikor már fel merem tenni a pónira, el fogja adni az egész tanyát. Pedig van 4 csoda igyazi paci is, meg tehenek, bocik, malacok, kecskék, birkák stb.
nem tudom, Bp. melyik részén laktok, de arrafelé egy csomó lovastanya van... :lol:
Lányok, van skype-om, de egyelőre még nagyon kezdő vagyok. Azt ugyan már kipróbáltam, működik... Ugye Steiff? :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


Boszi, igen, mert "áttelepítettük" ide, különben majdnem egybeesne a szülinappal szeptemberben. De én is rapszodikusan köszöntök, úgyhogy nem is várom el senkitől :oops: Amúgy az egész család beteg, köhögés, torokfájás, így a látogatás tovább napolva... :cry:

Minden kis betegnek jobbulást kívánok!
mera
 
 


Akkor boldog névnapot a gyönyörűséges nagylánykának :):):)
szuperboszi
 
 


Pont a Cora baba-mama heteken gondolkoztam, hogy meg kéne nézni a honlapon...erre Keli feltette... :lol: :lol: :lol: Ja, és van receptpályázat is.
Hildus indulhatna a klassz receptjével. ( Nem arra gondoltam, hogy S.J.-től van a recept,Hildus, hanem arra, hogy olyan klassz, akár onnan is lehetne! Bocs, ha rosszul fogalmaztam. Tudod " a szavak furcsa teremtmények, ezt tudja minden kisgyerek..." :lol: :lol: :lol: )
Megyek receptet böngészni, bár enyim gyerek jobban szereti úgy tűnik a rendes felnőtt kaját...erről Marcililianyu tudna mesélni! :oops: ...De remélem nem teszi!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:..mert veszélyben az élete!

Kép
Kép
ggabszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: