Új privát üzeneted érkezett!

Babákban gazdag Boldog Új Évet kívánunk minden topiklakónak!

Kép


Steiff család
steiff
 
 


Ancsúr!

Nagyon sajnálom, ami történt! :(
Nagy ölelés innen, fogadd öszinte együtt érzésem!
Kép

kizsó
 
 


Sziasztok!

Kívánok mindenkinek nagyon boldog, sikerekben gazdag új évet!
Kép Kép Kép

kizsó
 
 

 
 

Ancsur!
őszinte részvétem.
simineni
 
 


Minden kedves topiklakónak Boldog Új Évet Kívánunk!

Lányok ez a földrengés nem volt semmi én még ilyet sosem éltem át. Szegény lányom olyan pánikba esett, hogy fél órába telt amire megnyugtattam. A tv-ben utána meg hallott az utórengésekről, most nem mehetek el a közeléből.
simineni
 
 


Változik az élet mint egy gondolat,
Nincs állandó benne csak egy pillanat.
Változzon hát életed, minden perc alatt,
Légy először boldog, aztán boldogabb...

***BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK***

Kép

Kép
renóca
 
 


Mindenkinek boldog új évet kívánunk!

Kép

Kép
kajla
 
 


Drága Ancsúr!

Legalább gondolatban Veled vagyunk a nehéz percekben. Gondolj mindig a rövidesen érkező, életreszóló csodára.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Mindenkinek kívánunk boldog új esztendőt, várakozóknak szülőséget, babásoknak pedig csodás mindennapokat, örömöket, egészséget, egymásrafigyelést, szeretetet!

Gergi és szülei

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Csip-csip csóka+Gergi+Mama+Papa
Kép

És ha az beszívná a kezem? Már nem is félek! :lol:

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Őszinte részvétem, drága Ancsúr!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Drága Ancsúr!

Őszinte részvétem! Enyhítse bánatod pici babátok hamarosan történő érkezése! Gondolatban sokan Veled vagyunk!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok! :-)

Jó régen nem írtam, mert Karácsony előtt elromlott a modemünk és a kedves telefontársaságunknak közel két hétbe került kicserélni...

A Karácsonyunk nagyon szuper volt, apa holnap megy először dolgozni, nyáron sem voltunk ennyit együtt. :-)
24-én rettentően izgultunk, hogy minden a tervek szerint alakuljon! Pontosabban: mind a két gyereknek aludnia kell ebéd után és egyszerre!!! ahhoz, hogy fel tudjuk díszíteni a fát. És sikerült!! :-) Úgy kapkodtunk Apával, hogy jó fél óra után nevettünk egymásra, addig meg sem szólaltunk. Mikorra várható volt, hogy felébred Marci felkeltettük Lilit (aki akkorra már közel 3 órája aludt), megetettük és vártuk Marcit. :-) Mikor hallottam, hogy ébredezik gyorsan beszaladtam hozzá, Apa addig meggyújtotta a csillagszórókat és már csilingelt is a Jézuska bácsi! Marci úgy szorította a karom, hogy nem tudtam letenni, úgyhogy együtt mentünk át a nappaliba, megnézni a fát és az ajándékokat. :-)
Annyira szuper, hogy végre együtt a család és mind a négyen várhattuk a Karácsonyt, hogy az leírhatatlan! :-)

És akkor pár kép (nehéz volt választanom, úgyhogy előre is bocs a mennyiségért.. :oops: ):

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

27-én pedig elmentünk a Tropicáriumba, ami szintén nagyon szuper volt, Marci nagyon élvezte, bár amikor a krokodilnál jártunk és trópusi esőt szimuláltak mondta, hogy menjünk haza, mert fél a döjögtől (dörgéstől)... :-) De a cápák nagyon tetszettek neki! Lili szinte végig aludt, úgyhogy azt nem tudom, neki mennyire lett volna bejövős... :-)

és akkor innen is pár kép.. :-)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép A barátnőm kislányával, akivel minden találkozásukkor készül csókolózós kép... :oops: :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Drága Ildi!

Születésnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk!

puszi:

Lili, Marci, Andi és Péter

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Ancsúr! Őszinte részvétem!
szuperboszi
 
 


Ildikó!
Boldog szülinapot :):):)
Havat nem küldtél, itt 10 fok van :)

Te Marci_anyu! Liliden mindig csodálkozom, 10 nap van a lányok között, és lánykád mindig olyan "nagylányos" a képeken a miénkhez képest :):):):):):)
szuperboszi
 
 


Ildikó!
Nagyon boldog születésnapot kívánunk!
simineni
 
 


Sziasztok!

BUÉK MIndenkinek!

Ancsúr! részvétem!

Marci-anyu! A csókolózós kép szuper :D

Kelimoni! Aranyos a kép a nagyszülőkkel :) Látom Gergi is bűvöli a porszívót. Nálunk is nagyon menő :D

Hogy telt a szilveszteretek? MI itthon voltunk és pihentünk :D Pontosabban jót aludtunk :roll: Éjszaka viszont errefelé hatalmas petárdázás volt így a gyerekek felébredtek. Nehezen tudtuk megnyugtatni Őket. Kicsi sziveim nem tudták mi történik. Nikike közöttünk aludt végül vissza ( olyan jó volt, imádom ha mellettem alszik tudom nem szabad:oops: :roll: )

Kik lehetnek a képeken? Van tippetek? :D :P

Kép


Kép

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok Lányok!

Tartozok Nektek valamivel!!! :P
Remélem érthető, az éjjel írtam! :lol:

A MI TÖRTÉNETÜNK

Nem akarom részletezni a lombikokat, a vetélést, a várakozást. 2006. december 6.-val kezdeném a történetünket.
6.-án szépen feldíszítettem a babaszobánk. Koszorú, angyalka, ablakdíszek szépítették a még baba hiányos szobácskát.
Esténként az ablakdíszt felkapcsolva mondogattam, - világítok neked kisbabám, hogy haza találj! 7.-én lett 1 éves a határozatunk, még nektek is panaszkodtam, nagyon nem bírtam már a várakozást.
11.-én Ausztriában voltunk, én minden boltban a fiú ruhácskákat nézegettem. Egésznap cipeltem a telefont, valahogy éreztem, hogy muszáj magammal vinnem. Jöttünk haza, átléptük a határt és megcsörrent a telefonom. Az ismeretlen hívás láttán arra gondoltam, hogy ez csakis Gabika lehet. Olyan érdekes nyugalom volt a lelkemben, éreztem, hogy a babánk miatt keres minket. És igen, a babánk megszületett, vár minket a kórházban! Másnap utaztunk Budapestre. Éjjel nem aludtunk sokat, a gyomrunk egy csomóban volt. A kórházba érve, egy nagyon kedves védőnénivel találkoztunk, ő vezetett minket a babához. Úgy izgultunk, nagyon türelmetlenek voltunk, de mind a ketten tudtuk, hogy a fiúnkhoz jöttünk. Egy üres szobába mentünk és ott várakoztunk kb. 3 percet, de ez a 3 perc egy órának tűnt. Egy fotelben ültem és az ajtót figyeltem izgatottan. Végre jött a védőnéni a babával. Az ölembe tette, én sírni kezdtem annyira édesen feküdt a karjaimban, és azt mondtam magamban, igen Ő a mi fiúnk!!! A párom fél óráig mondogatta, milyen szép, milyen aranyos, milyen pici. Szerelem volt első látásra!!! Két órát voltunk vele, megetettük, tisztába raktuk, simogattuk, közben Gabika is megérkezett. 5 órakor elbúcsúztunk a kicsitől, mert az életet adóval volt megbeszélve a találkozó. Ahogy távolodott a hangúnk, a pici sírni kezdett, a mi szívünk pedig összeszorult amiért ott kellett őt hagynunk.
Az izgalom fokozódott, vártuk az életet adót. Gabika idegesen sétált, telefonált, üzeneteket írt, de az életet adónk nem jött. Fél óra várakozás után üzent, hogy nem akar találkozni senkivel, egyedül akar lenni, ígéri, hogy telefonálni fog. Mindenki ideges volt, én sírtam és féltem, hogy a pici intézetbe kerül. 13.-án sem jelentkezett. A kórházi doktor néni próbálta visszatartani a picit, hogy a gyámhatóság nehogy elvigye. Már majdnem gyomorfekélyem lett, mikor Gabika 14.-én délben telefonált, hogy az életet adó jelentkezett, lemondd a babáról és szeretné, ha mi lennénk a baba szülei. Még aznap a Tegyesz is hívott minket, hogy egy 1 hónapos egészséges kislányt szeretnének nekünk mutatni. De nekünk a fiúcskánkért kellett harcolnunk, annyira akartuk Őt!
15.-én 9-kor már a gyámhivatalban voltunk. 10-re jött Gabika és megérkezett az életet adó is a férjével.
Nagyon kíváncsi voltam, hogy milyen lehet a gyermekünket világra hozó nő. Kinézetre olyasmi mint én, csak barna szemekkel.
Ott állt előttem, látszott rajta, hogy nagyon zavaros lelkiállapotban van. Annyira kavarogtak benne a gondolatok, hogy egy mondatot sem fejezett be értelmesen. Próbáltam nyugtatni, vittünk képeket a babaszobáról és a családról. Szeretett volna gyorsan túl lenni az egészen. Mielőtt elbúcsúzott még ennyit mondott, -úgy örülök, hogy ti lesztek a baba szülei, tudom, hogy veletek mindig boldog lesz.
Elköszöntünk és rohantunk a mi Szabolcskánkért a kórházba. Olyan jó volt újra látni Őt azzal a tudattal, hogy Ő már a mi fiúnk és senki sem veheti el tőlünk. Büszkén és boldogan hoztuk őt haza. Gabika végig velünk volt, mindenben segített minket és az életet adót is. Végig izgulta velünk a hetet. Sokszor még enni is elfelejt, csak a pici babákra gondol, hogy nekik a legjobb legyen. Ő egy rendkívüli asszony!!! MINDENT KÖSZÖNÜNK GABIKA!!!

Kép
vivi1
 
 


Jaj Vivi ez olyan izgi!!!!! Végig lúdbőröztem ,amíg olvastam a történeteteket!!!!! :roll: :roll: :roll:
steiff
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kívánunk!!

Nálunk nagyon jól teltek az ünnepek, most volt az első év, hogy Csenge igazán értékelte a karácsonyfát, no meg az ajándékokat, minden úgy sikerült, ahogy elterveztük. Később teszek majd fel néhány képet.

Vincus őrült tempóban fejlődik, 2 hete négykézlábra áll és úgy ringatja magát, hiába mondom neki, hogy bőven ráér még vele. Ide-oda gurul, forgolódik, a játszószőnyegen kívül bárhol megtalálható a lakásban. :) És magyaráz egyvégtében... Megkóstolta az almapürét is, láthatóan bejön neki, az egyetlen probléma, hogy hogyan tartsam távol tőle (mármint a kajától :) ) Csengét, mert még ki sem bontom az üveget, már kiabál, hogy "Enyém, enyém!" :lol:

Csenge kapott egy klassz könyvet egy barátnőmtől karácsonyra, hátha nem ismeritek, ajánlom mindenki figyelmébe. Az írónő saját családjáról írta a könyvet, a rajzokat is ő készítette. Nagyon jó, egyszerű, jól érthetők a történetek, nagyon kedvesek a rajzok, Csenge minden nap kikövetel egy-két részt.

Be akartam linkelni, de úgy látom, nagyon hosszú a link, széttörné az oldalt, ezért inkább leírom: az alexandra honlapján lehet rákeresni, Bartos Erika: Anna és Peti c. könyvéről van szó. A 2. rész oviba menetelről szól, úgyhogy ahol aktuális a tesó és/vagy az ovikérdés (ugye, Marcianyu? :) ), szerintem érdemes megvenni.

http://ws.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi


Olvasgatok lassan visszafelé, bár sok időm megint nem lesz, holnapután apa egy hosszú hónapra elutazik a világ másik végére. :cry: :cry:

Kata
rkata
 
 


Vivi: ez szívszorító volt, komolyan!! És annyira bennem van még, amikor először találkoztunk virtuálisan - mekkorát fordult azóta a világ, ugye? :lol: :lol:
rkata
 
 


Sziasztok!


Először is ,megkésve minden névnaposnak boldog névnapot kívánok!

Mindenkinek nagyon boldog ,egészségben ,sikerekben gazdag boldog új évet kívánok kis családom nevében!


Vivi!

Hát történetetek láttán szem nem marad szárazon!
Borzalmas lehetett az a hét.Nem irigyellek titeket!
de a lényeg ,hogy ez a csodaszép történet Happy end-del végződött!
Nálunk is voltak hasonlóságok....december 6-án mi anno a pszichológusnál voltunk az örökbefogadás miatt...és nekünk mielőtt Márk megszületett be akartak miutatni egy ikres anyát aki le akart mondani az ikreiről,de róluk azóta sem hallottunk.A sors megfogja ilyenkor az ember kezét,és valahogy megérzi az ember,hogy kit szánt neki a sors.
Mi is boldogsággal vártuk,hogy jelentkezzenek ikerügyben,de amikor megszólalt a telefonom.....már teljesen más érzés volt.Tudtam,hogy "igen Ő az".:-)

Nagyon jók lettek a karácsonyi képek.Nálunk is készült pár kép,majd megküzdök vele és teszek fel én is.

Nekünk jól teltek az ünnepek,és a szilveszter is.
Karácsonyt és szilvasztert az Alföldön a férjem szüleinél töltöttük.
Nagyon jó dolga volt Márkocskának.
Le sem tették a popsiját egész héten.Apa és anya között aludhatott,mert az utazóágy amit vettünk csak lenti állásba állítható,így a földtől 15 cm-re fázott a mi kicsikénk.
Ami a legszebb a dologban,hogy amikor hazajöttünk féltünk,hogy majd nem akar aludni az ágyikójában.....de ez egy nagyon jó kisgyerek.Mintha mi sem történt volna....teljesen visszaállt a régi kerékvágásba.
Ma megkaptuk a 3 hónapos oltásunkat,amit nagyon jól viselt,meg is dícsérték,mert amikor ihúzták a tűt,és felvettem,már nem is sírt,ellenben mosolygott.

Na most megyek,mert apa megérkezett.

Puszi mindenkinek!
kavicska
 
 


Ancsúr: nagyon sajnálom a mamidat :( - tényleg lehet abban valami, hogy ahol becsukódik egy ajtó, ott kinyílik egy másik... Csengém aznap született, amikor a nagypapám 94 éves testvére (akinek a létezéséről csak pár éve szereztem egyáltalán tudomást, és aki az alatt a pár év alatt közelebb került hozzám, mint a nagypapám valaha is) elment közülünk. Pedig mennyire várta Csengét... és neki is volt egy örökbefogadott gyermeke, akit 13 éves korában elveszített - egy élet nem volt elég, hogy kiheverje...

Boszi: őrület, mennyire hasonlítanak Rád a gyerkőcök, néztem a másik fórumon is, le sem tagadhatnád őket (bár miért is akarnád? :roll: :lol: ).

És minden gyerkőc csodaszép - amúgy is mindig édesek, aranyosak, de az ünnep valahogy még gyönyörűbbé teszi őket.
Akárcsak az enyimeket :wink: :

Kép

Kép
rkata
 
 


Rkata :):):)

Vivi! Nagyon szívszorító a történetetek :) Köszönjük, hogy leírtad.

Egyébként nagyon érdekes, többeknél előfordult, hogy hónapokig semmi hír, aztán amint egy kisbabát kiajánlanak, hipp-hopp előterem egy másik is, akit szintén ugyanoda ajánlanak.

Mi elsőre egy kislányt "szemeltünk ki", akit eltüntettek az orrunk elől, aztán egy 31-én reggel 9 körül ajánlották Bobit, megnéztük, beleszerettünk, majd délután ajánlottak egy kislányt is.
Valahogy egy kislány is be akart kerülni a családunkba, és egy évre rá csak beügyeskedte magát a pocakomba :) Szóval érdekes, hihetetlen dolgok ezek.
szuperboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Most érkeztünk haza - vidéken szilvesztereztünk - így kicsit megkésve szeretnék mindenkinek NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET kívánni!
Majd vissza is olvasok, addig is hoztam egy jó hangos ünnepi kacajt:

Kép

KépKép
amneris
 
 


Csak egy kép.... ( Most a kedvencem! :lol: )


Ilyen kendős kislány lennék... :lol: :lol: :lol:
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ez a gyerkőc lánynak is gyönyörű lenne.
szuperboszi
 
 


Boszi: Köszi :)

Lányok!

Egy naaaaaagy segítségre lenne szükségem, azaz tanácsra.
Mikor érdemes, lehet, kell elkezdeni egy gyermeket önállóan enni-inni tanítani? Illetve segítséggel pohárból itatni?


Köszi :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Hú Keli, időpontra nem emlékszem, vannak korban közelebb állók, de...

Cumisüvegből avent füllel igen hamar tudott Bobi egyedül inni (igaz, ő a tápszerrel altatta el magát). Biztosan 1 éves kora előtt.
Aztán látta a nagyoktól, és próbált csőrö pohárból inni, de nem jött be, mert mindig melléfolyt, maradt az avent varázsitató, abból nem tudott malackodni.

Csócsálni kapott mindenféléket, azokat maszatolta is rendesen, aztán kanál került a kezébe, amivel ugye nem sokra ment, de engedtük próbálkozni, a kutya meg felette a maradékot :):)
Kézzel is belenyúlhatott a tányérjába, főképp a tésztákat, nokedliket ette szívesen, meg párizsit, mint nagy kedvenc.
Szépen fokozatosan haladtunk, mostanra már ügyesen eszik tányérból, sőt mindenhez evőeszközt kér, még a kiflihez is ott a kanál a kezében. Sőt a "kólát" is kanállal eszi, meg a reggeli "kávéját" :))))

Varázsitatóról áttértünk a lecsavarhatótetejű ásványvizes üvegekre, amit mindenfélével feltöltöttünk, abból ivott, majd a nagyoktól látta a poharat, és egyre inkább abból kért. Most már pár hónapja csak pohárból iszik.

Azért azt tudni kell, hogy ebben őt a nagyok húzzák, mert mindent utánoz, mindent meg is engedtünk neki, ami elég nagy disznóollal jár (ma éppen kikanalazta a tejet az ülőgarnitúrára).
Viszont nem volt arra idő, hogy kifejezetten leüljünk, és tanítgassuk, ezt úgy szedte fel magára.

Meg újfent a nagy igazság, gyereke válogatja (ki tudja meddig hagyja magát etetni, Bobi mindent maga akart csinálni), meg a te türelmed, mert van ismerősünk, aki a 7 hónapossal bilizik, mert ráér, én meg a 2 év felettivel kivárom a nyarat, és egy csapásra válunk szobatisztává, mert nincs kedvem fél-1 évig "szarakodni" a szoktatással.

Szóval hajrá!!!!

(Ja, Antónia 1 évesen került bölcsibe, ott igen hamar megtanult enni, inni, kisasztalhoz ülni.... erre még emlékszem, de ott van ugye csordaszellem.)
szuperboszi
 
 


Kicsit zagyva lettem, de rohanok, 1 gyerek van otthon, az is alszik, gyorsan megírom a nagyfiam fizika háziját (ki kellene olvasni egy könyvet és 3 kérdést feltenni majd megválaszolni, na ez nekem gyorsan menni fog :) ő meg nem sokra jutna, és nincs kedvem órákig vitatkozni rajta :):):)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

KeliMóni ebben a témában sajna még nincs tapasztalatom :lol: Gergőből édes kislány lett volna :wink: !

Vivi köszönjük a történetedet és a képeket! Szabolcska nagyon szép kisfiú!

Csajok a gyerekek egytől egyik zabálni valóak!
Marci_Lili_anyu Lilikének milyen szép nagy szemei vannak! Nagyon aranyos a kép rólad a gyerekekkel!
Ggabszi Zsófika nagyon ügyes kislány! Balázzsal a közös kép sokat elárul a tesókról! :P
Rkata Csenge kész hölgy már, Vincus pedig hatalmas baba!
Amneris Zituka megtartotta porcelánbabaságát!
Jiny Dórci nagyon ügyes kislány!
Szuperboszi nagyon hasonlítanak rád a gyerekeid!
Ildi_kó nálunk éppen hogy fehér volt minden, fájó szívvel néztem a szánkózós képeket!

Rólunk annyit, hogy Dávid baba 8 kg és 70 cm. Szépen ül, mászik és feláll mindenhol. Egyre bátrabb már. Szerencsére eddig fenékre esett vissza. :roll:
Kép Nem a rácsba kapaszkodva álltam fel!

Kép így is tudok nevetni!

Kép
madri
 
 


Sziasztok

1-én mi is hazaértük, de eddig még nem volt időm írni.
Szabin voltam a két ünnep között, de olyan gyorsan eltelt az egy hét, hogy nem is vettem észre.
Nagyon jók az ünnepi képek, már többször megnéztem őket. :lol:
Kép
Kép


Mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kívánok:
Kép

Ildi, nagyon boldog szülinapot kívánok neked:
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Keli!
Én sokáig úgy etettem őket, hogy az én kezemben is volt egy kanál és az övében is, hogy jusson valami a pocakba is aztán szép fokozatosan megtanulta használni.(lehet, hogy egy pár hétig úszni fog a konyha, de aztán nagyon fogja élvezni)
Nálunk a pohár nagyon hamar bevezetésre került, aztán volt egy kis kihagyás. A játszótéren mindenki szópókás üvegből ivottt.(a kubué nagyon jó, mert nem folyik ki belőle az ital)
De elöször nyugodtan adj neki a tányérra olyat amit akár kézzel is fel tud csipegetni.

Madri!
Dávid babának utólag is boldog névnapot kívánunk! Egész jók a paraméterek.

Az összes gyerek csodaszép, akár bekerülhetnének a Marcianyu áltak küldött fotókba.
Szerintem az a túláradó szeretet teszi őket ilyen széppé!

Vivi!
Nagyon tetszett a történetetek, többször is elolvastam.
simineni
 
 


Atan!
Pedig eszembe volt, de öregszem!
Petinek nagyon boldog szülinapot kívánok!
Remélem a következőt már a kistesóval együtt ünneplitek!
simineni
 
 


Keli: szerintem akkor, ha majd ki fogja venni a kezedből Gergő a kanalat. Tudják ezek a gyerekek, minek mikor jött el az ideje. :)
Pohár: csöpögésmentes csőröspohárból szerintem már akár most is adhatsz neki, hogy füllel, vagy anélkül, Gergő majd eldönti (nálunk a fül nem jött be). "Rendes" pohárból én még csak vizet adok Csengének, mert hajlamos magát simán leönteni, vagy felborítani a poharat (igaz, a húgom is, pedig ő már elmúlt harminc... :lol: :lol: ). És éjszakára még cumisüvegből kapja a vizet.
rkata
 
 


Kelimoni! Én a kétkanalas megoldással tanítottam meg Nikit enni. Egyszerűen két kanalat tettem a kistányérkába és hagytam kibontakozni. Ha láttam nem megy az egyik kanállal besegítettem..

Ivásnál először a csűrös pohár működött majd a kétfülű pohár majd a sima pohárból is szépen ivott. Egészen addig amíg Ádika haza nem érkezett. Akkor pohár eldobva és kizárólag a cumisüvegből ivott mint a kisöcsi. Néha a kubunak van ilyen utazó kis műanyag üveges kiszerelése. Na abból is szoktam itatni ..

Kép

Kép
töltike
 
 


Petinek boldog szülinapot kívánunk :):):)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Lányok! Minden gyerek, annyira, de annyira tüneményes és szép! :)

Ildikó! Születésnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánok!

Kép

Atan! Petinek nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kép

KeliMoni! Etetés, itatás: az ivás nálunk csőrös pohárral kezdődött úgy, hogy először csak egy kicsit odaadtam ismerkedni, aztán tettem bele kis vizet, fiúk meg próbálkoztak. Kezdetben nehezen ment, de aztán rákaptak. Füles volt a csőrös pohár. Aztán mikor ez ment, normál pohárból (anyukám féle kávéspohár-nem csésze-biztos tudod, melyikre gondolok) mi itattuk egy egy kortyot. Majd egy idő után, mikor ment, kaptak füles műanyag poharat. Otthon abból ittak, aztán a bölcsiben más pohár nem lévén, az emlitett fajta kávéspoharat kapták evéshez. Hamar megszokták.

Evés: mikor etettem őket, először csak a kezükbe adtam egy kanalat ismerkedni. Elég hosszú idő volt ez. Majd mikor láttam, hogy már próbálkoznak "kotorászni" vele az ételben, olyan kanalat vettem, aminek befelé, a száj felé hajlik a kanál része, a nyele normál. Sokszor ezzel sem ettek igazán, de hagytam őket, addig mig kedvük volt. bár azért pár falat bement a szájacskába. Amikor már láttam rajtuk a késztetést, hogy ők szeretnének enni, hagytam. Igaz, hogy még akkor is több volt rajtuk, körülöttük, mint bennük, de ezerrel próbálkoztak. Jelezték is egyébként, hogy ők akarnak enni, és nekünk nem hagyták az etetést, ilyenkor. Ha elfáradtak, segitettünk. Egyébként minden gyermek megérzi ezt és jelzi.

Bocsi, hogy hosszú voltam, remélem segitettem.

Lányok tudom még adós vagyok képekkel, remélem a hétvégén fel tudom tölteni, csak nagyon zűrös volt 28-a óta az élet. Én orvos, anyósom kórházban, stb.

Úgyhogy vmikor majd jelentkezem, sok puszi mindenkinek!
Vendég
 


hahó Mindenkinek!

A H&M-ben és a C&A-ban 30 50%-os árengedménnyel adnak egy csomó jó rucit! ( Árkád ) :) ( Ha valakit érdekel. :) )

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!


Rászántam az időt és magam(ez volt a nehezebb :lol: )és az iwiwen bejelöltem azokat akiket fent vannak! :oops: Akinek esetleg van iwiw és nem jelöltem be, legyen olyan kedves és keressen meg. :lol: :lol:
tvera
 
 


Boszi!
Bobinak boldog névnapot kívánunk!
simineni
 
 


Peti nevében is köszönöm a jókívánságokat.
Teszek fel képet, bár nem valami jó a minősége, mert a videóról készült.
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Most csak ennyi idő van, bocsi! :?

Ildikónak itt is boldog szülinapot kívánok!

Atan Petikéjének is naaaagyon boldog szülinapot! Nagyon jó a kép, Petike tündéri! :P
Kép

Kép
vivi1
 
 


Bobinak boldog névnapot! :P
Kép

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Nagyok szépen köszönök mindent, az elmúlt napokban nem neteztem. Viszont ma bekapcsoltam a gépet, és mit látok? Gyönyörű kis tündérkéket! :lol: :P

Tegnap vettem egy babamasszázs könyvet. Van aki csinál ilyet a picurkával? Én elhatároztam hogy minden nap fogom vele csinálni. :lol: Nagyon jó dolognak tartom, és tornázni is fogunk. :P Sajnos annyi, de annyi gerincferdüléses ovissal találkozom. :? :shock: Egyszerűen nem tudom megmagyarázni, 4 évesen gerincferdülés. :shock: Szóval úgy döntöttem, hogy nagy hangsúlyt fogok fektetni a mozgásra, hogy ne legyen ilyen problémája az kicsi gyöngyvirágomnak. :lol: Most képzeljétek el egy nyuszimon gyakorolom a fogásokat. :lol:

Ildi: Nagyon boldog szülinapot kívánok, így utólag is.

Petikének meg boldog névnapot. A mi családunk Petije Péter-Pálkor ünnepli. :lol:

A kis Bobinak is nagyon boldog névnapot kívánok! :lol:

Puszika mindenkinek, igérem most már gyakrabban jövök. :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok Lányok!

Hatalmas dolog történt nálunk tegnap!!! :P

Zituska már jóideje a bútorok mentén sétikálva közlekedik a lakásban.
Ahol elfogy a bútor, négykézlábra ereszkedik, és átmászik a következő, alkalmas tárgyhoz, hogy annál felállva tovább folytathassa a sétát.
Hát tegnap az történt, hogy mikor elfogyott a támaszték nem ereszkedett négykézlábra, hanem két kicsi kezével egyensúlyozva áttotyogott a következőhöz!!! :P

Tetszhet neki az új tudomány, mert mára már fűre-fára elengedi a támaszait - időnként tottyan is a pelusra jó nagyokat...
Megpróbáltuk lefotózni - bár ha közeledni lát minket, valahogy rögtön földbegyökerezik a kis lába :oops: :

Kép

Kép

KépKép
amneris
 
 


Szuperboszi! Bobinak nagyon boldog névnapot! :) :) :)
Vendég
 


Szervusztok Mindannyian,

nagyon eltűntem, s bevallom töredelmesen csak 1-2 napot olvastam vissza az elmúlt hetekből, de összecsaptak a fejem felett a hullámok.
Olvastam örömről, családbővülésről, gyászról... veletek örülök és búsulok.
Alighogy hazahoztuk Dorka kistesóját (aznap született, mint Kelimoni Gergije, csak egy évvel később :lol: ) Dorkával kerültünk az I. Gyermekklinikára, s mig bent voltunk, meghalt az apukám. Igaz, nagyon régen elváltak a szüleim, de fáj, hogy el sem búcsúzhattam tőle.
Aztán meg elég nehéz belerázódni a kétgyerekes családanya szerepkörbe, főleg 40 évesen, s úgy, hogy apát csak mutatóban látjuk. Dorka szülinapjára (dec.14-én volt) apa korábban hazajött (értsd:másfél órás késéssel), vacsi, torta stb. majd néhány nap múlva úgy alakult, hogy megint korábban hazaért, s az én gyerekem nem elkezdte énekelni, hogy Boldog , boldog születésnapot... azt hitte szegényem, megint szülinapja van :cry: .
Biztos bennem van a hiba, de egyszerűen nem férek bele 24 órába. Aki tud valami jó tippet, ossza meg velem. :)

És bocsi, mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kivánok, s remélem sokatokat megismerlek idén személyesen is.

Kép
Kép
koko
 
 


Szervusztok Mindannyian,

nagyon eltűntem, s bevallom töredelmesen csak 1-2 napot olvastam vissza az elmúlt hetekből, de összecsaptak a fejem felett a hullámok.
Olvastam örömről, családbővülésről, gyászról... veletek örülök és búsulok.
Alighogy hazahoztuk Dorka kistesóját (aznap született, mint Kelimoni Gergije, csak egy évvel később :lol: ) Dorkával kerültünk az I. Gyermekklinikára, s mig bent voltunk, meghalt az apukám. Igaz, nagyon régen elváltak a szüleim, de fáj, hogy el sem búcsúzhattam tőle.
Aztán meg elég nehéz belerázódni a kétgyerekes családanya szerepkörbe, főleg 40 évesen, s úgy, hogy apát csak mutatóban látjuk. Dorka szülinapjára (dec.14-én volt) apa korábban hazajött (értsd:másfél órás késéssel), vacsi, torta stb. majd néhány nap múlva úgy alakult, hogy megint korábban hazaért, s az én gyerekem nem elkezdte énekelni, hogy Boldog , boldog születésnapot... azt hitte szegényem, megint szülinapja van :cry: .
Biztos bennem van a hiba, de egyszerűen nem férek bele 24 órába. Aki tud valami jó tippet, ossza meg velem. :)

És bocsi, mindenkinek nagyon boldog új esztendőt kivánok, s remélem sokatokat megismerlek idén személyesen is.

Kép
Kép
koko
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: