Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csatlakozhatnék én is ide? Az ikrek topikból sok az ismerős név.Kép Habár nekem (csak) három van de azért remélem beleférek a keretbe!Kép
Gabi!
Én is vendégláltóztam 4 évig milyen furcsa hogy ilyen sok közös vonásunk van a multból( egy suliba jártunk, a 9. kerben laktunk, ikreink vannak). És a lányok ha fiúknak születtek volna az lett volna a nevük mint a tieidnek. Érdekes.

A féltékenységgel kapcs. azt szeretném kérdezni tőletek, hogy amióta az ikrek egy oviba járnak a nagyal, a Lili írtózatosan féltékeny rájuk. Ez úgy nyilvánul meg hogy agresszív, hisztizik szinte elviselhetelen. Az ovónénik is kivannak tőle.Kép Nem tudom mit csináljak. Ha nektek van ezzel kapcsolatban tapasztalatok, adjatok tanácsokat!


Yabu
yabu
 
 


Sziasztok!
Yabu! Jó ez a "csak" három! Lesz folytatás? Látom nálatok is egysíkú a nemek aránya!
Ez a féltékenység olyan nehéz kérdés... Egy csoportban is vannak a gyerekek, vagy korosztályosak a csoportok? (nem tudom, melyik lenne könnyebb Kép)
Gi
Anyagi
 


Yabu! Üdv itt! Akárhogy is nézem, a topik cime az, hogy 3 vagy több, szóval a 3 benne van!!!!

Na ha már elnéztem, elnosztalgiáztam egy kicsit, meg örvendeztem a topikom beindulásának, hiába no, egyik kedves "gyermekem" ez a topik még az ősidőkből. Meg beleolvastam, hogy is kezdődött anno, és bólogattam, még mindig ugyanúgy látom a dolgokat, legalábbis többnyire.

Féltékenység: nálunk jót tett, mikor ikrek ugyanabban a szituba kerültek (ovi, suli), nálunk addig volt erősebb, hogy a nagynak mért kell, ha a kicsiknek nem. Talán itt meg pont a fordítottja van: ez az ő kiváltsága volt, ebben nyilvánult meg, hogy valami ami jó neki, az neki jár, csak neki, és ennek most vége. Meggondolandó lenne esetleg találni valamit, amit továbbra is csak ő tehet (valami különtorna pl, vagy egyéb rendszeres elfoglaltság, akár csak egy-egy csak kettesben anyuval-apuval töltött félnap).

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ildi! Igazad lehet, ráadásul az ikrek csodaszámra mennek az oviban, az ovónénik odavannak értük. Meglátjuk mi lesz jövőre amikor a Lilinek iskolába kell mennie. A kettesben töltött nap nemigen kivitelezhető, de most azt találtuk ki a férjemmel hogy külön fürdik az ikrektől, mert fürdésnél is állandóan összevesztek. Viszont valamikor meg olyan szépen eljátszanak. Nehéz ügy...

Yabu
yabu
 
 


Sziasztok!

Yabu!
Üdv itt is!Kép
Tényleg érdekes, hogy milyen sok hasonlóság van az életünkben!Kép
Sajnos féltékenység ügyben én is tanácstalan vagyok, nálam most az ikrek adják tudtomra különböző módon, hogy kevés időm jut rájuk.Kép Valóban nehéz ügy!
Gi is kérdezte, lesz folytatás? Az is változtatna Lili féltékenységén.Kép

Gi!
Egyszer már sikerült ez az együttalvás, talán máskor is összejön.Kép Ma csak Kisrobival kettesben, de egész délelőtt aludtunk.Kép Volt némi lemaradásom ezen a téren, már ideje volt bepótolni!Kép Aztán gyalog mentünk a többiekért az oviba, bölcsibe, két és fél órát sétáltunk, de nagyon jól esett! A nagyoknak is!KépKépKép

Ildi!
Amikor indítottad ezt a topikot, akkor még csak 3 gyerekes voltál, ugye? Akkor már tervben volt a negyedik? Csak a topik címe miatt kérdem, hogy 3 vagy több.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Ahogy így visszaolvasok, kritikus időszak volt az. Akkor tudtam meg, hogy nem tartanak rám igényt a melóhelyen, amire az egyik kapásból reakcióm az volt, ha úgyis menni kell és elölről kezdeni, akkor előtte akár babázhatnék is.
De a cim nem ezért lett ez, hanem egyszerűen a nagycsaládot fogalmaztam meg ezzel, nem kérdés akart lenni, hogy 3 vagy több, hanem szól a topik mindenkihez, akinek 3, vagy több gyereke van (lesz)Kép

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

A közeljövőben nem tervezünk folytatást, én most a tanulásra koncentrálok. Rájöttem hogy három gyerekkel, diploma és nyelvizsga nélkül levegőnek néznek a munkaerő piacon. Én most is próbáltam elhelyzkedni, de négy, hat órás munka szinte nem is létezik. Viszont egy fizetésből épp hogy kihúzzuk a hó végéig.
De a gondolatot nem vetettem el. Tíz év mulva lehet hogy szülök még egyet, ha addig feltalálják hogy hogyan lehet tuti fiút csinálni.Kép Vagy inkább Gabi téged kérdezzelek?KépKép

Yabu
yabu
 
 


Yabu!
Év elején pont így voltam én is, mint most te azzal a különbséggel, hogy én egy kislányra vágytam, de csak ha tuti az lesz. Aztán itt van Kisrobi, akiről azt hittem biztos lány lesz, amíg három különböző doki meg nem győzőtt UH-on, hogy fütyis.Kép Egyébként inkább a páromat kérdezd, ő csak ilyet tud!Kép Össze kéne hozni a pasijainkat egy kis eszme(vagy más)cserére!Kép
Amióta megszületett a legkisebb, azóta töprengek, hogy folytassam-e a sulit, mert augusztusban még beiratkoztam a III. félévre, de tanulni még nem tudtam. Van még két hetem, hogy eldöntsem, akkor kezdődik a vizsgaidőszak, addig adhatom be a halasztási kérelmet. De Claire-rel egyszer már felvetettük a kérdést, hogy fogunk-e még valaha dolgozni? Szerintem nem a diploma és nyelvvizsga hiánya, hanem a 3(-4) gyerkőc megléte az, ami miatt nem fogunk munkát találni.Kép Abban bízom, hogy fejlődik a távmunka piac, és nekünk is lehetőségünk lesz a háztartás mellett itthonról dolgozni is.Kép

Ildi!
Igazad van, kell egy hely, ahol a hasonszőrüek összejöhetnek, és eszmét cserélhetnek.Kép Személy szerint nagyon örülök, hogy rátok találtam!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Yabu! Mifelénk könnyebb a fiút összehozni... Ti tudjátok a lány tuti receptjét???? Nekem arra lenne szükségem!

Gabi! Ildi! Mimóza! Mindenki!
Én is örülök hogy rátok találtam. Sok sikert a munkakerséshez Nektek is, olyan jó munkát mindenkinek, mint az enyém... Most már csak fizetést kellene valami jót összeszedni! (most izgulok, hogy mi lesz a dec-i újságokban, mert megtudtam, hogy akinek leadtam a cikkeket, már nincs a lapnál!!! Kép)

Jó pihenést a hétvégén!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Gi!
Tényleg jó lenne olyan klassz munkát találni, mint amilyet neked sikerült, de egyelőre arra sincs ötletem, hol keressek.Kép

Képzeljétek, ma másfél órát aludtam a fiúkkal ebéd után!Kép Nem kellett karácsonyig várni!Kép Most is alszanak a fiúk, megyek én is mindjárt, mert apa elment bulizni, gyerekszületéseket ünnepelnek exkollégákkal.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Munkaügyben engem se hagyjatok ki! Én Ancsi előtt 4,5 évet dolgoztam, de annak annyira vége, hogy cakompakk a diplomám és a phdmet egyaránt hasznosítani sem fogom tudni. Mondjuk úgy, munkaerőpiaci és anya plusz munka szempontból eleve irreális választás volt. Mindegy, ez eddig egy dolog. De hogy mit kéne dolgozni? És hol? Pedig kéne, ha most egyáltalán nem hiányzik, akkor is.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Gi!
Melyik lapot vegyem meg, a Kismamát, vagy az Anyák Lapját? Kiváncsi vagyok a cikkedre!

Lányok, képzeljétek, tegnap tudtam meg, hogy a munkahelyem megszűnik áprilistól.Kép Ott négyórás szerződésem volt, így most eléggé lecsökkent az esélye annak, hogy részmunkaidőben el tudjak helyezkedni 3 (4?) kisgyerek mellett x itthon töltött év után, amit össz-vissz 4,5 év (Ildi!) munka előzött meg...Lehet, hogy kihasználom az ikres mamáknak engedélyezett 6 évet.

Ildi!
Amikor megtudtam,hogy ikreket várok gyorsan rátaláltam az ikres topicra és visszaolvastam a teljes archivumot, ahol elég sokszor találkoztam a hozzászólásaiddal. Téged tartalak a "legtősgyökeresebb" mamanetesnek! Kép Végigkövettem az ikrek utáni vívódásodat is, hogy legyen-e negyedik baba, császár v. nem stb. Aztán elveszítettem a fonalat és nem tudom, hogy végül miért döntöttél Ancsi mellett és hogy született meg. Ha már sokszor leírtad, akkor ne fáradj, esetleg csak a linket add meg, mert nagyon érdekel, mivel kicsit hasonló a helyzetem. (Persze én nem PhD-zem és nem az ikrek után dolgoztam, hanem még a gyerekek előtt, de a 4.-en én is filózom.) Ja, és persze nagyon érdekel az is, hogy milyen Ancsival, mennyire jöttek be az elképzeléseid és mennyivel nehezebb 4 gyerekkel, mint hárommal.

Gabi!
Szuper, csak így tovább!

Jó éjt, mindjárt holnap van...
Mimóza
mimóza
 
 


Mimóza!
Sajnálom a munkahelyed megszűnését!Kép Talán bízhatunk abban is, hogy egyszer csak elismerik a főállású anyaságot is, és nem csak jelképes huszonezer forintokkal honorálják! Vagy megint álmodom? De ilyen késői órán indokolt!Kép

Bár nem tőlem kérdezted, azért a 4.-hez nekem is volna egy-két gondolatom.
Már fiatalon is az volt az elképzelésem, hogy négy gyerek az ideális, bár én magam egyke voltam. Mégis úgy gondoltam, hogy az már egy kiegyensúlyozott kis csapat. Erre a napokban hallottam egy jó példát, hogy miért engedélyeznek az araboknál is négy feleséget: egy - unatkozik, kettő - civakodik, három - fúrja egymást, négy - egyensúlyt tart.Kép
Igaz, én még nemigen tudok beszámolni a négyes tapasztalataimról, de háromnál mindig előkerül a 2 az 1 ellen, és nagyon rossz állandóan az igazságosztó szerepét játszani. Nagyon bízom benne, hogy ez meg fog változni, amikor Kisrobi is partner lesz már a játékban. Az meg mindjárt itt van, olyan hamar el fog repülni 3 év...Kép


Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Mimóza, biztos leírtam már, meg sokszor is, de fogalmam sincs épp mikor és hova, szóval linkelni nem tudok!Kép
Megpróbálom összeszedni a dolgokat.
Mi a nővéremmel ketten voltunk, páromék is. Mikor első gyerkőcöt vártuk, kiderült, mindketten hármat szeretnénk. Nem tudtuk, milyen három gyerkekkel, de valahogy vonzott a nagyobb család, és azt már annak éreztük. Ahogy Bálint nagyobbacska lett, és tudtam is kb mivel jár a babázás, úgy gondoltam, jó lenne egy tesó viszonylag hamar, és aztán a harmadikat egy picivel később, amikor az első kettő már nem annyira pici, mondjuk úgy 4-5-6 évvel a második után. Na ezek után ugye az ikrek jöttek, rögtön hárman voltunk. Akkor nagyon elég volt, élveztem, de leterhelt és anyagilag sem álltunk úgy, hogy felelősen több babát tervezhessünk. Meg ikrek születése előtt meglett az államvizsgám, de dolgozni addig egyáltalán, és úgy éreztem, nem azért tanultam, hogy kidobjam az ablakon, meg kellett próbálnom folytatni. Így jött a hároméves határozott idejű szerződés fiatal kutatóként és mellette a phd. Akkoriban nem volt napirendben az újabb baba, jó volt úgy nekünk ahogy voltunk, bár továbbra is tetszettek a kisbabák, de még nem mozgott bennem a dolog. Illetve ha akkor, ikrek 3 éves korában nem sikerül ez a dolog, a phd kezdés állással, akkor valószinű maradtam volna főállásúnak otthon és lehet, hogy akkor jobban előjött volna az újabb baba kérdés. Aztán teltek az évek, és elindult a babanet. Akkor voltak 5 évesek az ikrek. Nem tudnám megmagyarázni, miért álltam neki ilyen témában olvasgatni a neten, de tetszett, szívesen beszélgettem, próbáltam segíteni (erre talán volt hajlamom korábban is, ikrek idején voltak olyan terveim, hogy könyvet kéne írni a tapasztalataimból). És annak rendje módja szerint, minél többet foglalkoztam vele, annál inkább kedvet kaptam a dologra. Akkoriban született nővérem legkisebb gyerkőce is, irigykedtem meg babázni jártam hozzá. Meg még az is volt, hogy sokkal több infóm lett, mint saját babázós időmben, sok mindenre azt mondtam, kár, hogy nekem ez kimaradt, vagy hogy szívesen kipróbálnám. Ilyen volt az egész szülés témakör, hiszen első gyerek még normál, ikrek a fekvés miatt születtek csaszival. Viszont elég régen, egyiküket sem tudtam rögtön mellre tenni, nem voltam együtt velük a kórházi napokban, és egyáltalán, az a sok megható szüléstörténet, sokkal jobban hangzó, mint a sajátom, szóval kedvet kaptam. És akkor jött, 2001 elején, hogy kiderült, hogy hosszútávon nem számolnak velem a munkahelyemen (akkor még fél évem volt a szerződésemből), ugyanakkor könnyen felmértem, hogy 3 gyerekkel a szakmámban nem nagyon van hova menni (fizikusként végeztem, ezt lehet egyetemen csinálni -azt elhasználtam ikrek előtt, oda már nem tudtam ikrek után sem visszamenni, lehet kutatóintézetben -itt voltam ezt a 4,5 évet, lehet menni külföldre - ez sose vonzott, pláne ennyi gyerekkel, és lehet néhány cégnél -ha viszont a közalkalmazotti kutaóhelynek nem voltam elég jó a gyerekek általi leterheltséggel, akkor tuti, hogy egy napi 12 órás munkát elváró cégnél még annyi esélyem sincs). Szóval beláttam, hogy valami nagy váltásra lesz szükségem. És úgy éreztem, akkor már most belefér a baba, hiszen nem a baba miatt hagyom el a pályát. AZt hiszem, ha maradt volna az állásom, nem vágunk bele, vagy legalábbis egyelőre nem, nem kockáztattam volna. De így már nem volt vesztenivalóm.
És ezekután jött Ancsi, szépen úgy ütemezve, hogy amig volt állásom, addig ne jöjjön, illetve az utolsó 3 hónapot már úgy kaptam hosszabbításra, hogy ne munkanélkülire menjek a gyedért, inkább megszerezték nekem (végülis rendes főnökeim voltak, csak nagyon behatárolt lehetőségekkel).

Ancsi viszotn nagyon bejöttKép. A szülés mondjuk nem annyira, mert csaszi lett, lényegében azért, mert eljött április 16 és semmi jele nem volt, hogy ki akarna bújni. (na jó, doki persze nem így mondja, hanem úgy, hogy terminustúllépés, nagy baba, előzetes csaszi, határeset hegvastagság, plusz semmi szülési előrehaladás) De utána elég hamar velem lehetett, együtt lehettünk, 72 órásan már itthon voltunk, és kipróbálhattam sok mindent másképp. Tuti ő van legjobban elkényeztetve, de annyi mindent másképp lát az ember igy sok év után. Élvezem az itthonlétet, élvezem Ancsi minden mosolyát, minden apró megnyilvánulását, ráérek örülni neki. Nem aggódom különböző dolgokon, mint tettem anno első gyerekkel ill bizonyos téren az ikrekkel, most semmin. Ugyanakkor időm is van rá, nem úgy mint az ikreknél, hiszen lényegében egyedül pici. Bezáródva itthonra sem vagyok úgy, egyfelől könnyebben mozgunk, másrészt van itthon netKép.
Nekem most így könnyebb, mint 3-al plusz dolgozva. Ancsi kiegyensúlyozó szerepet még nem igazán tölt be, bár néha békebírót játszik már most, nem tudom, ebből lesz-e majd. Azért itt elég nagy a korkülönbség (11, 9, 9 és másfél évesek), sose fognak igazán összenőni (ill majd tán felnőttként).
Mint írtam fogalmam sincs, mit és hogyan fogok dolgozni, ez idegesít is kicsit, de egyelőre nagyon nem hiányzik a munka.
Anno úgy éreztem, háromszor akarok babázni, a kettő tényleg kevés volt, maradt még bennem vágy. Más kérdés, hogy most sem tudom azt mondani, hogy elég és tuti nem akarok többetKép. Nem tartok ott, ogy ezügyben párom fülét rágjam, de ha véletlen úgy alakulna, nem lenne ellenemre. Nem lett elegem a dologbólKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Ildi! Én ott tartok, hogy már rágom is a párom fülét! Mikor még csak terveztük a gyerekeket, azt gondoltuk, mire a hamradik is kinő a pelenkából, már épp elegünk is lesz, jól megunjuk majd... Hát nem jött el még a 4. után sem! Kép

Mimóza! Azért ne add fel! Nekem is csak úgy potyogtak tavaly ezek a lehetőségek! Hátha 2005 a Te éved lesz!
(Anyák Lapja + Babamagazin)

Gabi! Van még valami kívánságod karácsonyra???? Kép

Gi
Anyagi
 


Ildi!
Nagyon megtisztelve érzem magam, hogy bár már sokszor leírtad, most mégis leültél vasárnap délelőtt, és ebédfőzés, vagy családi program helyett ilyen hosszan leírtad a történeteteket! Köszönöm szépen! Kép Nagyon tetszik, hogy Ancsi részben a babanetnek is köszönheti az életét! Kép Jó tudni azt is, hogy ezek szerint nem csak nekem jelent sokat a babanet! Örültem a két utolsó mosolygós fejnek is, kiváncsi vagyok a folytatásra!
Nekem is csak egy testvérem van, szuper jó a kapcsolatunk. Mindig is egy házban akartunk lakni és ez meg is valósult, most egy kétlakásos családi házban lakunk és ráadásul a tesóm is otthon van a gyerekeivel, szóval ez ideális! Kép
Nálunk a férjem mindig 4 gyereket emlegetett, (bár ők is ketten voltak) én pedig először kettőt akartam, hogy el tudjam dönteni bírom-e. Hát ez a fázis ugye kimaradt... Most már én is hajlok időnként a 4-re, a férjemet meg nem kell győzködni. MOst már munkahelyem se lesz, úgyhogy még minden lehet babaügyben...Igazából részben az tart vissza, hogy nem tudom, hogy győzném idővel és energiával a négy gyerek ellátását. Így is gyakran időhiánnyal küzdök és a "csúcsidőkben", azaz reggel és este (gyakran fektetek egyedül) azt sem tudom hova kapjak. Persze ilyenkor türelmetlenebb vagyok és gyakran ordibálok. Kép Pedig igazán sok segítségem van, takarítanom se kell, de így is rengeteg apróságra nem jut idő, pl. cipőpucolás...Kép
Szóval mindenkihez szól a kérdésem, akinek négy gyereke van (vagy több): három után még sokkal több feladattal jár a negyedik, vagy a legnagyobb előbb-utóbb önjáró lesz és így a sokadik gyerek már nem olyan nagy nehézség? (idővel, energiával)

Gabi!
Persze a te véleményed is nagyon érdekel, főleg, hogy neked még kisebbek a nagyok, mint Ildinél! Most nem a testvérek szempontjából érdekel az egész, hanem az a kérdés, hogy te hogy bírod?

Gi!
A próféta szóljon belőled! Kép Hátha megtudom,hogy mi leszek, ha nagy leszek! Kép

Zsuzsa!
Nagyon eltűntél! Hogy vagy? Nemsokára megszületik a kicsi, ugye?

Claire!
Hol vagy?

Jó éjt mindenkinek!
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!
Gi! Csak annyit tudok hogy mind a hárman nyáron fogantak, lehet hogyha télen próbálkozunk akkor összejött volna a fiú Kép
Gabi! Szerintem az egyetemet semmikép se hagyd abba, de ha halasztasz egy fél évet azzal sincs semmi. Habár lehet hogy most kevesebb gondod van a picivel mint fél év mulva lesz amikor majd el kezd mászni, és kevesebbet alszik.Kép
Abban is igazad van hogy ideálisabb a négy gyerek mint a három, mert én is azt vettem észre hogy ha hárman játszanak mindíg összevesznek, viszont ha csak ketten akkor nem. Az lett volna a legideálisabb ha kétszer szültem volna ikreket!Kép
Ildi!
Nagyon tetszik amit írtál, és hogy ilyen jól tudtad rendezni az életedet.Kép Egy külön gyerkőcre én is vágyok akit kedvemre kényeztethetek, de ez csak akkor valósulhat meg amikor a mostaniak egy kicsit nagyobbak lesznek. Én azt veszem észre, hogy mindegyik több szeretetre vágyik mint amit tudunk nekik adni. A másik problémát a féltékenységet meg már leírtam korábban. És nekem a férjemen kívül abszolúlt nincs segítségemKép

Yabu
yabu
 
 


Yabu!

Nekem is 230 km-re laknak a mamák! Mi is tök egyedül csináljuk. Az utóbbi időben ráadásul tovább van bent a párom is, így nekem is kicsit több jut a gyerekekből... És én annyit emlegettem, hogy bizotsan nem lenne ennyi gyerekem, ha nem lenne ennyit velünk a párom is. Ehhez képest olyan jól bírom! Mindenféle tanulmányi versenyket írogatunk a leckék után a nagyokkal, a nagycsoportosom egy kicsit aktívabb lett, ő is jön feladatozni. A kicsi szerencsére pont ilyenkor alszik.

A sok feladathoz: nekem egyre könnyebb volt. Az újszülöttek jelentettek egy kis fennakadást a korábbiakhoz képest, de hetek alatt rendeződött a napirend az új csemetével is mindig. A háztartásomra nem vagyok annyira büszke, hogy mindig mutogatnám, de azért nem szemétben és koszban kell élniük a gyerkőcöknek. Amit lehet gép csinál nálunk (ez nagy segítség), amibe lehet, már befogom a nagyokat is, meg a párom is kiveszi a részét mindig (ha itthon van). Így én még aktív szülő is tudok lenni a szülői munkaközösségekben, esténkét szerkesztgetek, írogatok! (Ez is csak jó példa volt a gyerekeknek, Marci fiam első meséje most jelent meg egy gyerekújságban!!! Most el van ájulva magától! Kép Ha valaki hozzájut: a nov-dec-i Lutrában a hátsó lapon: Pumukli és az állatok című mese - meg voltak adva a szereplők, ő a történetet kerekítette ki belőlük!)

Szóval én is nagyon büszke vagyok a gyerekeimre, néha nagyon fáradt is vagyok a gyerekeimtől, de én még bírnék többet is!
Anyagi
 


Sziasztok!
Ildi!
Tényleg nagyon jó, hogy leírtad a történeted, mert Mimózához hasonlóan én is végigolvastam az ikres archívot, és Te voltál a követendő példa számomra.Kép

Mimóza
Nekem még csak 8 hét tapasztalatom van 4 gyerekesként, de nagyon jó újra babázni!Kép Igaz, hogy nálunk is szalad a lakás (párom szerint a babanet miatt Kép), de hetente egyszer jön a nagy segítségem, a takarítónéni, és gatyába ráz minket.Kép Szervezés szempontjából is hamar belerázódtam a dologba. Olyannyira, hogy vasárnap elvittem a srácokat egyedül a Vadasparkba. Kisrobit magamra kötöttem hordozókendőben, a többiek meg már önjárók. Nagyon élvezték, vittünk salátát, azzal etették a szarvasokat meg őzeket.Kép
Annak ellenére, hogy fiúk, őket is be lehet vonni mindenbe, legutóbb például együtt sütöttünk süteményt, illetve együtt teregettünk. Gergő, a nagy, pedig már az ikreknél is nagy segítség volt, és erre nagyon büszke, és most is sok mindenben számíthatok rá.Kép De a kicsik is igyekeznek utánozni a bátyjukat, csak feladatot kell nekik adni.Kép

Yabu!
Igazad van, hogy szeretetből soha nem tudunk adni nekik annyit, mint amennyit szeretnénk, de ne feledd, ők egymásnak is tudnak adni.Kép Szerintem az is nagyon nagy dolog, hogy testvéreik vannak, mert én egykeként nőttem fel, és nagyon hiányzik, hogy ez kimaradt az életemből.

Gi!
Le a kalappal előtted, kívánom, hogy legyen és bírjad még!Kép
Ma megjött az első GYÁSom is, több kívánságom nincs! Estleg a világbéke, és a Paradicsom!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok! Bocs, hogy eltűntem, pedig neteztem, már lassan nem tudom számontartani a kedvenc topicjaimat. De ma pont jókor olvastalak vissza benneteket, mert úgyis ki vagyok akadva. Biztos a fáradtsag is teszi, de az volt az utolsó csepp, hogy tegnap rájöttem, mostantól nem GYÁSt kapok, hanem GYEdet, ami max 83 bruttó. Ez nekem havi 30000 minusz. Közben a pároméknál no fizu emelés, ráadásul dollárban fix a fizetése, ami ugye 240ről kb 180ra esett vissza, amióta ott van. Ezt a következő 30-40 minusz. Szóval ez érzékenyen érint, hogy finom legyek. És utálok anyagiakon veszekedni!
Közben nyakamon ez a hülye doktori!
És mit szeretnék leginkább csinálni, a gyerekekkel foglalkozni. Így is nehéz elég időt szánni mind a 4re, pedig nem hiszem, hogy lesz még módom babázni, és iszonyú gyorsan megy az idő!!! Gyakorlatilag akkorák most, főként az ikrek, de még a nagyok is, hogy sajnálom az időt a munkára, helyettük.
Lehet, hogy ha már így alakult, ezt az aloe veras dolgot kéne komolyabban vennem? de azzal meg rengeteg mászkálnni való van! Nem tudom. Nekem a legnyugodtabb babázás az elsővel volt, és kicsit irigylem Ildit, hogy még a végére is jutott egy.
Amúgy szerintem is jó, és egyensúlyba hozható csapat a négy!
Gyerekek, ha gyes duplán jár, akkor a gyed miért uannyiban van maximálva 1 gyereknél, mint ikreknél?
Na, hát ennyit így 1 szuszra, megyek, mert ahová nézek, csak vmi elintézni, elrendezni való van, és most úgy érzem, sosem érek a végére, és sosem jut időm arra, amit szeretek!
Bocs, nem akartam rontani senkinek a kedvét, de ti talán tudtok ezen gondolatokhoz viszonyulni! Én is örülök, hogy rátok leltem, Gabi, ilyenkor mindig hálás vagyok, hogy mondtad ezt a babanetet.! És ígérem majd igyekszem visszavarázsolni a pozitív hozzáállásomat!
Claire
claire
 
 


Bizony, bizony Claire! Egy kicsit rózsásabb hangulatot Neked! Kép Elhiszem, hogy nehéz, ezek a piszkos anyagiak annyi mindenbe beleszólnak! KépHa egy kicsit kifújtad magad, akkor nézd a jó oldalát ezeknek a napoknak is!Itt a december, az év legmozgalmasabb hónapja! KépKépKépKép
Már lassan naptárt vezetek: pénteken sulibuli, Mikulás. Hétfőn jön az oviba, estére megyünk a cirkuszba a Juventus Mikulásra, kedden viszik az ovit Gryllusra... Így hirtelen. Közben én szervezem az ovis karácsonyi vásárt is.

Este összeraktam a 4 adventi naptárat, reggel volt nagy öröm, kezdődik a visszaszámlálás! Ezért megérte a fél éjszakát erre szánni. Napközben kaptam üzenetet, hogy lement a cikkem a Babamag-ban, már csak az Anyák Lapjára vagyok kíváncsi! (Viszont most én is kivárom inkább a fizetést, hogy megvehessem a lapokat!)

Szóval számoljuk azt, hogy mit sikerült, ne azt, hogy mit nem! Majd rendben lesz a lakás is, majd lesz valahogy a munkákkal is...

Sok mosolyt Nektek is!
Gi
Anyagi
 


Ezekről a piszkos anyagiakról: mikor nekünk születtek az ikrek, ill 1 évesek voltak, akkor jött a drága Bokros úr. Egy darabig 3 gyerek után kaptam pénzt, akkoriban olyan volt a gyes, hogy volt egy fix része (az ominózus sokat emlegetett 6700 ft) ami fix volt gyerekszámtól függetlenül, majd erre jött egy olyan rész, ami függött attól, hogy hány(adik?) gyerekkel vagy otthon, elsőre 800, másodikra 900 harmadikra tán 1000 Ft volt.( ha egyszerre többel, akkor össze kellett adni ezeket a számokat) Aztán jött a hires gyes emelés, minek eredményeképp megszűnt a létszámfüggés, és én kevesebb gyest kaptam, mint addig. Gyed ugye nem is volt... 6 évig gyes sem volt, dupla gyes sem volt. Béka segge az volt.
És tudjátok mi a poén: mégis úgy emlékszem vissza, hogy azok voltak a boldog békeidők. Csórók voltunk veszettül, minden fillért be kellett osztani, nem volt olyan hogy felvágott, meg édesség, max párizsi meg háztartási keksz, és mégis.
Gyed plafonnal az a baj, hogy évek óta nem emelték. Akkor volt 80, amikor 40 volt a minimálbér, merthogy annak kétszerese lenne a plafon. Aztán az 50-es minimálbérhez már csak 83-ra merték emelni a gyedet, jelen családbarát kormányunk pedig teljes működése alatt egyetlen fillérrel sem emelte a plafont.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Claire!
Fel a fejjel! (Amíg van...Kép ) Nekem is pont most ugrott a 30 ezer, mert tegnaptól vagyok Gyesen, hétfőn voltak kétévesek a fiúk. Részvétem a sok tennivalóért, nagyon ismerős a helyzet...

Gi!
Pont ma nézegettem a boltban a babamagazint, hogy melyik lehet a te cikked, de végül nem vettem meg. Na, majd holnap. Miről írtál? Csak nem a karácsonyi készülődésről? Kép

Gabi!
Köszi az élménybeszámolót a Vadasparkról, ez szuper bíztató volt! Kép Kisrobi még 2 hónapos sincs és te már ilyenekre vállalkozol, le a kalappal! Ezek szerint nagy+ikrek+legkisebb után sem áll meg az élet és lehet még klassz dolgokat csinálni, nemcsak a háztartás jut az "anyarobotnak"!Kép Amúgy nekem is a legnagyobb luxus és segítség a takarítónéni, aki tulajdonképpen már pótnagyiként funkcionál.

Lányok, még a végén ti tehettek róla, ha végképp megjön a kedvem a negyedikhez! KépKépKépKép

Jó éjt!
Mimóza
mimóza
 
 


Claire!
Sajnálom, hogy téged ilyen rosszul érint a GYED, én a csodával határos módon jutottam TGYÁShoz, nekem ez 30 ezer plusz az ikres GYEShez képest.Kép

Ildi!
De jó, hogy leírod ezeket, én eddig is úgy éreztem, hogy jókor szültem, szerencsés vagyok az ellátásokkal kapcsolatban, ezután még jobban megbecsülöm őket!

Gi!
Megveszem a lapokat, tehát akkor: Anyák Lapja, Baba magazin, Lutra?

Mimóza!
Nálunk is pótnagyi már a takarítónéni, most éppen főzni tanít!Kép
Szurkolok a negyediknek, ne várjatok vele sokáig!Kép
Programoknál csak a te elszántságod a fontos, a többi már jön magától.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gi, ezeket a cikkeket csak a nyomtatott újságokban lehet meglelni, vagy valahol a neten is? Bevallom, nem szoktam ilyes újságokat venni, és nem is nagyon akarok (8-9 évvel ezelőtt még vettem a kismamát, majd rájöttem, hogy felesleges, azért az egy-két jó cikkért, a többi meg vagy már nem volt új, vagy reklám volt, most meg a net korában pláne így érzek), de azért megnézném szívesen!Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Le a kalappal hogy ilyen jól szervezed a programokat a négy gyerekkel! Lehet hogy ebben is kérek tanácsot, mert nálam a gyerekek abszolúlt nem müködnek együtt. Minden reggel cirkusz van amikor viszem őket az oviba. Pl: nem akarnak felöltözni, aztán tülekednek az autónál, mert mindegyik elsőnek akar beszálni, aztán összevesznek hogy ki, hol üljön. És persze ugyan ez amikor hozom őket haza az oviból. A Lili pl. már hat éves lesz, jövőre elvileg menne suliba. De
nem hajlandó egyedül felöltözni. Ha rá parancsolok akkor meg egy évig öltözik. Az meg nem lehet kivárni, így inkább felöltöztetem. Szerintetek mi a hatásos módszer?
Egy takarítónéni pótnagyi funkcióval nekem is jól jönne,Kép nálunk is állandóan fut a lakás, főleg amióta egyetemre járok, persze a férjemnek ez nem kifogás, pedig most dec. 20-ig minden héten zh-m lesz.Kép

Yabu
yabu
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma hogy indult a napom! Reggel egy nénike megkérdezte, hogy mind az enyém-e, mert 3 gyerekkel mentem a suli felé. Közöltem, hogy meg még egy. Már csak hátulról szólt utánam, hogy "tudod mit csinálnék? Kitüntetnélek". Rá 10 percre az oviban kaptam a vezető óvónőtől egy hosszas "litániát". Nem negatívat! Ő is agyba-főbe dicsért, mert ennyi gyerekhez mennyi türelem, meg szervezés, meg ki tudja még mi kell! És le a kalappal... Kép
Mindenkinek hasonló szép élményeket kívánok!

Ildi! Elvileg az anyak lapja is, meg a babamag. is fent van a neten, de még csak a nov-i számokat kínálja fel. Ettől még mindig nem biztos, hogy minden cikk olvasható is lesz itt is.
Gabi! Igen, teljes a lista, ezek a lapok!
Mimóza! Hajrá, hajrá 4.!!! Kép
"Csak de", a karácsonyról írtam: én úgy adtam le, hogy Fitten karácsonykor is, nem tudom meghagyták-e a címét. (Az aug-i számban a szavaimat írták át teljesen, a szept-iben a nevemet...) Leadtam egy újévi fogadalmasat is, de erről semmi visszajelzést nem kaptam!

Yabu! Sok-sok energiát a sok zh-hoz is!

Most indul nálunk is a programeső: Mikulás itt, Mikulás ott, koncertek, disznóvágás, húhhh. De én ezt úgy bírom, én ilyen nyüzsgős vagyok!!!

Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Hát szervezésben és programokban nincs hiány.
Én is küzdök velük, ami az együttműködést illeti, de azért szépen alakulnak. A kocsiban csak néha jön rájuk a variálás, amúgy fix helyük van. engem az időhúzással, meg a nyavalygással tudnak kiborítani, meg amikor eegymást piszkálják, nyösztetik, nekem meg a kicsiket kéne rendeznem. Szóval néha úgy érzem, hülye vagyok, hogy ennyi felé rohangálok ennyi gyerekkel, de azért már most is várom a holnapot, amikor össznépi úszás van! Kép
ami az anyagiakat illeti, szerencsére nálunk sem ezen múlik a boldogság, de azért ez a tegnapi számítgatás szíven ütött. Tulképpen a fő baj a duola szívás, mert most a dollárban kötött fizetés is lefelé értékelődik.
Különben tudom, örülhetek, hogy ennyi éve itthon vagyok, és még van munkahelyem, ahol összesen egy tanévet dolgoztam közben, Dávid után, azt is csak óraadóként. Egyébként amikor Dávid született, csak röhögtem, mert dec 28-án született, és akkor jan 1-től kb 30 %-al emelték a közalkalmazotti béreket, de nekem még a decemberiből számolták ki a 2 éves korig járó gyedet! Kép
Különben ilyenkor rá nézek a gyönyörű, egészséges kölykeimre, és azt mondom, le vannak ők...
Viszont tényleg muszáj lesz lépnem vmit, úgysem fogja senki megoldani az életemet.
Egyébként igen, a gyed plafonja nagyon alacsony, az előző gyedeknél még nem is érintett, mert el asem értem a plafont, most meg bőven meghaladnám, pedig azért nem ment fel a fizetésem a többszörösére.
Gi! gondolom lelkes vagy, amikor átírják a cikkedet, én fordításokkal voltam így annak idején, hogymire kijött, rá sem ismertem4
Ó megyek, eltelt kb 5 perc, hogy mind a 4 aludt, ideje volt fölkelni vmelyiknek!
Claire
claire
 
 


Yabu!
Azt nem mondom, hogy gyorsan öltöznek, mert Gergő is el-elmélázik két zokni között. De nálunk apa nagyon szigorúan veszi a reggeli menetrendet, így össze kell kapniuk magukat a fiúknak, ha lépést akarnak vele tartani!Kép
Nálunk is fix helyük van a srácoknak, ha cserélni akarnak, egymás közt kell megegyezniük, ha az egyik nem megy bele a cserébe, mindenki marad a saját helyén. Persze ebből van némi hiszti, de az nem tart sokáig, mert belátják, hogy nincs értelme.
Ha gondolod, beszélek a takarítónéninkkel, lehet, hogy elvállalna titeket is.Kép
Nekem is konzultációra kellene mennem 13-tól, de még nem tudom, hogy oldjam meg Kisrobit. Mondjuk még ki sem nyitottam a könyveimet, és volna néhány zh-m nekem is, de szerintem összedobnánk, ahogy eddig is. Csak a házidolgozatokat kellene megcsinálnom, mert azt le kell adni. De még mindig filozok a halasztáson...

Gi!
Hajrá évvége!Kép

Claire!
Szerintem mi mazohisták vagyunk, azt élvezzük, ha nekünk rossz!Kép
De azért múlt vasárnap jó volt hallgatni, ahogy a vacsoránál is azt mesélték apának, mekkora bölényt meg vadkant láttunk!Kép

Gabi
efgabi
 
 


sziasztok mazohista nők gyülekezete!
Befogadtok egy többszörösen "terhelt" mazo-anyát??
Olyan jó volt olvasni az utolsó hsz.-kat, a saját gondolataim-kínjaim köszönnek vissza....

Nekem 5 fiam van+apa(bocs azoktól, akik tudják ),már egy sima reggeli indulás is hatalmas logisztikai teljesítmény...nem beszélve a nap maradék alig 18 órájáról.
A mai napom :azonnal pakplom az ikreket, megyünk a sulis mikulás buliba, ahol a Zsombo nevü ketteske szerepel, majd az utcán várjuk a szánkós mikulást, amit a leendő ovink szervez, utána rohanok a szomszéd városba a lejárt jogsimért (okt. 19 óta így vezetek).
Ebéd(remélem maradt tegnpról valami), majd fél 3-kor költeni a kicsiket, mert 3-tól kézműves foglalkozásra viszem 2-es+3-as fiaimat, persze a kicsikkel mi is ott dekkolunk, mert elkel a segítség.Ha már mident kipakoltak az ikrek és csúnyán néznek ránk, az udvaron megvárjuk a végét, aztán rohanás haza, mert 7-től vizilabda edzés a 2 nagynak, már negyed 10-re itthon is vannak, lehet gondolni a holnapra.
Hát ennyi, pedig mára nyugis napot terveztem.

Bocs a hosszért,boldogan olvasom mindenki más túlélési praktikáit, főleg ilyenkor, mikor begyorsulnak az események...Mikulás, szülinap, Karácsony...
Jól bevált ötleteket szívesen olvasok, amik elősegítik, hogy ne négykézláb másszon be az ember lány a fa alá Szenteste.

Off.Ildi. a jövő hét milyen lenne?
Kedd,péntek szabad még.
on.
Kinga
pkinga
 
 


off, Kinga, jöttök, vagy mi menjünk? A kedd perpill teljesen tuti, a péntek már lóg.
on

Üdv Kinga köreinkben is!Kép

Bevallom, én akkor nagyon lusta nőci vagyok. Maguk mennek suiba, szakkörre, hittanra, edzésre (oda csak Ilcsi jár). Most már alapfeltétel, olyanra akarjanak járni, ahova el tudnak egyedül menni (3 buszmegálló a suli, kb hasonló nagyságrendben)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


off.
Ildi!A kedd nekem döcög-fogorvos miatt, most hívtak, nem tudom meddig tart.
A d.u. sűrű gondolom ott is....
lehet a péntek marad??
Gyertek ha van kedved, mettől-meddig tudtok lenni??
on.
pkinga
 
 


Sziasztok!
Kinga! Üdv itt. Én a csnetről ismerlek, örülök, hogy itt is összefutottunk! Nem semmi a Ti napotok sem! De már a követekző hetet szervezed, nehogy unatkozz!

Lehet, hogy mi tényleg mazohisták vagyunk! (Bár, Gabi! Nekem ez egyáltalán nem rossz! Én direkt élvezem!)
Nekünk mára még egy újabb mikulás-ajánlat is bejött: Vmi roadshow. Ezt lehet, hogy passzolom apának, mert én, mint szülői munkaközösség megyek egy kicsit segíteni a suli-buli szervezésben. És persze, hogy egyszerre lesz a kettő!

Jó hétvégét mindenkinek! Pihenést nem is ajánlok senkinek! Kép
Gi
Anyagi
 


sziasztok! Nem hiszem, hogy ez mazo, ha nem látnám értelmét, nem csinálnám, de azért néha én is bezuhanok!
Kinga! Ugye, hogy járna nekünk padkoptatás nélkül egy logisztikai diploma?
Állítólag néhánymunkáltató kezd erre rádöbbenni, és szeret gyerekes anyákat foglalkoztatni!
Claire
claire
 
 


Claire!
Hol vannak ezek a munkáltatók?Kép
Egyébként én is élvezem, mert sokkal fontosabbnak tartom azt, hogy a srácoknak jó legyen, és egy-egy élménnyel gazdagabbak legyenek, mint azt, hogy nekem esetleg kicsit "meg kell szakadnom". Már csak azért is, mert nekem ezek kimaradtak a gyerekkoromból, és most próbálom a gyerekeimmel bepótolni. Kicsit hasonlít ez párom autópálya dolgához.Kép

Kinga!
Üdv itt is!Kép

Gi!
Mi a cikkek címe a BabaMagazinban és az AnyákLapjában? Lutra magazint nem kaptam.

Gabi
efgabi
 
 


Claire!
Én is azt kérdem, kik ezek a munkáltatók??? Különben szerintem is jogos, nekünk már nagyon megy a szervezés!

Gabi!
Fitten télen, ill. Mindent a maga idejében (és még mielőtt Ti jegyeznétek meg: én tudom, hogy az adventi koszorút senki nem az ajtóra aggatja, ezt nem én mondtam. Sajnos így is csak az én nevem szerepel alatta, pedig megint történt átalakítás!) A Lutrát mi az oviban vesszük, nem tudom, máshol is kapható-e. Na, majd ha ráérek elküldöm a mailedre a scannelt oldalt, a többi meg úgyis minimax reklám!

Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Múltkor hallottam egy riportot egy cégről, igaz, ott a cégvezetőnő is anya volt!
Ráadásul kimutatták, hogy akiknek gyereke, családja van, azok adott munkaidő alatt hatékonyabban dolgoznak, már ha nem az idő eltöltése a feladat, hanem konkrét dolgot kell megoldani, mert ezek a merők nem érnek rá cigizni,trécselni, meg kávézni, ha még a gyerekért is oda akarnak érni az oviba, stb.
Nem tudom, hol kéne ezeket a vizsgélatokat megszerezni, és "reklámozni", de szerintem nem csak mi járnánk jól ettől a szemlélettől!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Claire!
Jó lenne, ha tényleg formálódna a munkáltatók szemlélete, de sajnos nem sok esélyt látok rá.Kép Ugyanígy van ez a környezetvédelemmel is, sokan tudják, hogyan lehetne jobb mindenkinek, mégsem tesznek semmit, kényelemből!Kép

Gi!
A BabaMagazint már olvastam, jó cikk. Remélem, a fizu is jó lesz!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Köszi! (Meggazdagodni ebből nem lehet...)
Voltunk ma egy tök jó Halász Judit koncerten, hazafelé vontattunk egy ismerőst. Nagyon jó hangulatban értünk haza! Annyi érdekesség történik velünk egy nap alatt! Este 10-kor még nem volt minden gyerek ágyban. Emiatt egy kicsit féltem őket a holnapi sulitól.
Én meg nagyon elálmosodtam...
Gi
Anyagi
 


sziasztok!

Ez a munkáltatós dolog leghamarabb az unokáinkat fogja érinteni, azaz az őket nevelő gyerkőceinket.
A mi generációnk már nem éri meg...hacsak nem valamilyen egyedülálló esetről lesz szó
Nekem nincsenek is nagy terveim magammal, ha embert nevelek ebből az öt fiúból, olyan nagy E betűset, az már karrier, nem??
Utána úgysem fognak kapkodni értem, bár nekem spéci a helyzetem, bármikor visszamehetnék...de ez ki tudja meddig vár még rám.
Valahogy minden ambicióm, törekvésem a gyerekekkel függ össsze és ezek megvalósításában ki is égek, elfáradok.
Szívem legeldugodtabb bugyra szerint 5 év múlva bevállalnék egy utolsót, akár nemsajátot is...de ez nem fog menni, apa nem partner benne.
Lehet, sőt biztos neki van igaza!
Valami itthon dolgozható melót fogok keresni, amikor nyugdíjas leszek(ez nekem hamarabb eljön, remélem), mint a 60 év---bár sokszor úgy érzem az sincs messze.....
Nálam az sem tiszta , mikor nem kellek itthon majd csak félgőzzel, háromnegyeddel, vagy egyéltalán...van erről konkrét elképzelése valakinek?
Vannak szakmai ambicióitok?
És olyanok amik megvalósulására komoly esélyek is vannak??
A pározok mit mond ez ügyben?
Ez is specifikusan nagycsaládos probléma,egész más sok gyerek mellől kiszabadulni, mint egy-két kiskrapekot -esetleg nagyikkal közösen--integrálni a hivatalosan elérhető gyerekintézményekbe.
Okos gondolatokat várok, nekem erről nem jut eszembe a nem-en kívül más.
Kinga
pkinga
 
 


pározok=párotok
pkinga
 
 


Azért ahogy a 3 nagyomat elnézem, ha öten lennének ekkorák, akkor sem lenne már vészes mellőlük dolgozni, bár 12 órában még akkor sem. De azért negyedikes-ötödikes kortól fölfelé már egyre kevésbé hurcolja őket az ember, egyre inkább igénylik is az önállóságot, nagymamák nélkül is el vannak maguk. Persze nem mindig,mert a cikis időszakokban -szülőik , kirándulások, nyári szünet) még mindig nem megoldható.... de valahol tuti van egy határ, illetve átmegy az ember háztartási alkalmazottba? Szerintem utóbbit meg annyira megszokjuk, mikor kicsik, hogy mikor már nagyok, akkor már félkézzel is megy ez a rész.
Ezzel együtt én az egyszemkicsi Ancsi mellől nem akarok dolgozni menni rendes bejárósba, jóóóó sokáig.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lányok, elnézést, hogy az utóbbi időben nem írtam, úgy éreztem, hogy már túl sok időt szánok a levelezésre és akkor is a babanetet bújom, amikor szegény férjem egyedül vacsorázik a konyhában...(Pedig alig van itthon.)

Most viszont, Kinga nem tudom megállni, hogy ne reagáljak a leveledre, annyira a szívemből szóltál! (Írtál) Kb. fél éve engem is pont ezek a gondolatok foglalkoztatnak, előtte még jogosnak éreztem, hogy itthon vagyok az ikrekkel, de most már gyakrabban kérdezik, hogy nem mennek-e bölcsibe és, hogy mikor megyek vissza dolgozni. Szóval ki kell találnom, hogy mit kezdjek magammal rövid-, közép- és hosszú távon. Szakmai ambícióim abszolút nincsenek, amit kicsit szégyellek, de ez van. (azaz nincs...) A gyerekekkel imádok itthon lenni, élvezem a környéken elérhető klassz programokat, a vendégségek szervezését, a játékot velük. Szeretem gondozni őket és figyelni a fejlődésüket, de 10 év múlva már tényleg egyre kevesebb szükségük lesz rám és nem tudom akkor hogy tudnék elhelyezkedni... Szóval, úgy érzem, minél előbb vissza kell mennem, ha még az életben dolgozni akarok. (Most úgy érzem, hogy annyira nem is akarok, legalábbis egyelőre nem.)
A férjem teljesen rám bízza a döntést, ami egyfelől klassz, másfelől pedig így nincs külső nyomás afelé, hogy igyekezzek vissza a munkahelyemre, ami úgyis megszűnik áprilistól. Szóval teljes káosz van a fejemben a jövőmmel kapcsolatban, és örülök, hogy nem vagyok teljesen egyedül ezzel. Én is gondolkozom még egy babán, persze ő még nem a 6., csak a 4. lenne Kép
Még a leginkább azt tudom elképzelni, hogy valahogy megpróbálok beszállni a férjem vállalkozásába, amivel csak az a gond, hogy abszolút nem értek hozzá... Így most amint van félóra szabadidőm rögtön próbálok tanulgatni, hátha sikerül majd ez a kissé körvonalazatlan ötlet.

Amúgy tényleg nagyon becsüllek, hogy öt kisfiút tudsz ilyen szépen nevelni! (és mellette még cikket írni is van időd...) Biztos, hogy ilyen anya mellett mindannyian érett, komoly, felelősségteljes, családcentrikus férfiak lesznek! Kép (Nekem ezek a leginkább pozitív értékek egy férfinál.)

Gi!
"Annyi érdekesség történik velünk egy nap."-írtad. Ez velünk is így van, (gondolom gyerekszám függvénye) ennyit az unalmas gyesről...

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Mimóza kedves!

Nagyon célbaértek a szavaid,majd jövök részletesebben,csak most rohanok játszóházat tartani.
szép napot.
kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, én sem égek a karrier vágytól. Úgy gondolom, hogy a tanári diplomámmal, ha nagyon akarom akkor is találok helyet, amikor már tényleg önállóbbak lesznek a gyerekek. most úgy gondolom, hogy szeretnék majd dolgozni, de semmiképp sem teljes állásban, kötött időben, mert szerintem úgy végül sem a család dolgait, sem a munkát nem tudja az ember rendesen csinálni, élvezni meg pláne nem.
Ha megírnám végre azt a doktorit, akkor még a tudományos pálya sem lenne elzárva előlem, de abból megélni nem lehet, meg átküzdeni magad ott a szamárlétrán, stb, ezt nem nekem találták ki. Ehhez én nem vagyok elég amiciózus.
(Lehet, hogy átlépzem magam, és gyerekekkel szeretnék foglalkozni, vmi fejlesztéssel, tornával, ilyesmivel, vagy ha végleg bébi hiányom lesz, elmegyek csecsemős nővérnek Kép )
Most az a legkézenfekvőbb, hogy vmi itthonról elérhető pénzkereseti forrás után nézzek. Lehet, hogy az aloeverát nem csak szednem kéne, meg a gyerekeknek adni, hanem az üzleti oldalának is utána nézni?!
Ami a gyerekek számát illeti, az én párom sem vállalkozna többre. Én azt hiszem 6ig el tudnám képzelni, de azért néha meg úgy gondolom, hogy ha foglalkozni is akarok velük, akkor elég ez. Meg szeretném, ha picit nagyobb korukban tudnánk együtt utazni. Most 6 éven belül van a korkülönbség , így a közös program még elképzelhető!
Szerintem sokat lendítene még a gyerekszülési kedven, ha bizonyos számú gyerek fölött, lenne egy háztartási alkalmazott kirendelve Kép! Na, milyen ötlet? Még akkor is lenne mit csinálni!
Na, abba hagyom a hangos gondolkodást, bocs, ha kicsit kusza! Claire
claire
 
 


Nem tudom, ebben szerintem elég erős kivétel vagyok, de egyelőre úgy gondolom, nem tudnék elképzelni semminő háztartási alkalmazottat ide. Elég háklis vagyok, szeretem, ha az általam megszokott módon mennek a dolgok, nehéz elképzelnem, hogy ezt egy vadidegennel meg tudnám csinálni. MEg ne más nyúlkáljon a holmimhoz, takarítsa a mocskunkat. Nem is a pénzért, azt se szeretem, ha anyám vagy anyósom ilyesmit csinál (első két szülés után még voltak itt -illetve a régi lakásunkban- segíteni, Ancsinál már ahogy hazajöttünk, aznap végleg távoztak, max egy-egy délután jött anyu megfőzni meg hazahozni a suliból a lurkókat.) Szóval nekem a kirendelt alkalmazott nem hiányzik. Inkább az, hogy erkölcsileg megbecsüljék a sokgyerekes nőket, hogy ne CSAK anyák legyünk, hogy ne nézzenek úgy ránk, mint a nem komplettekre.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
A háztartási alkalmazottat én kértem az ikres terhességem idején, mert az elején nagyon rosszul voltam, végén pedig 6 hetet kórházban voltam. Előtte én sem tudtam volna elképzelni, hogy valaki másra bízzam a takarítást, de a mi "nénink" nagyon bevált, párom is nagyon dicséri. Nyáron beteg volt sokáig, és nem tudott jönni, akkor nagyon hiányzott. Most le akartam mondani, de anyósom azt mondta, hogy inkább a tanulásra fordítsam az időmet, hagyjam a takarítást másra.Kép
Most számoltam ki, hogy 2012 októberéig kapok az államtól ilyen-olyan pénzeket, addig tandíjmentes vagyok, ezt ki kell használni.Kép
Nem hiszem, hogy vissza fogok menni 8 órába dolgozni, inkább itthonról végezhető munkát vállalnék, talán majd akad is valami a szakterületemen, ha befejezem a sulit. De az még olyan messze van!Kép
Néha engem is zavar, hogy sajnálnak, hogy ennyi fiam van, és megkérdezik, hogy lehet ezt bírni, meg hogy nem érzem-e úgy, hogy szülőgép vagyok, meg ilyenek. A társadalmi elismerés tényleg jó lenne. Ehhez azonban komplett szemléletváltásra lenne szükség, de úgy érzem, nem erre halad a világ. Sajnos...

Gabi
efgabi
 
 


sziasztok!

mennyi a hasonló gondolat, pedig én kezdtem azt hinni. hogy nekem szűkült be ennyire a világ, ezért gondolok ilyeneket...
Nekem nagyon kellene valaki, aki segítene a házimunkában, az sem zavarna, ha a piszkunkat látja, csak ne én lássam már...nálunk rajtam kívül mindenki állva pisil, sokszor olyan a fürdőszoba szaga, mint a vasuti wc.-é,nagyon utálom.
Szívesebben vagyok a gyerekek között, mint négykézláb takarítva, de sajnos nem találok erre megfelelő nénit, marad a dzsuva, ragad az étkező minden kajálás után,égig ér a vasalnivaló, minden ablakom koszos...de nem tudok tenni ellene egyenlőre.
Nálunk is mindennaposak a kérdések, akármerre járunk, már az ikrekre is rákérdeznek, hogy nem nehéz-e, akkor szoktam bedobni, hogy ha nem lenne még 3 másik, akkor nem lenne gond a két kicsi sem.
ilyenkor kerekedik a szemük és már csak a világfájdalom ül ki a képükre, mikor kiderül, hogy mind FIÚ.
Ezeket a szitukat élvezem, de amikor elfáradok, elgondolkodom azon, hogy mennyire egyszerű is lenne 1-2 nagy gyerekkel,mennyi mindenre jutna időm.
Persze egy pillanatig sem bánom, hogy ennyien vannak, de nem tagadom, hogy elfáradok, sokszor és alaposan.
Na megyek, holnap buli a kicsiknek, még semmit nem készültem, este meg lánybuliba megyek és apa etet-fürdet-fektet-altat-éjszakázik.
A holnap ellenben kegyetlen lesz, tudom, de akkor is megéri!
Jó hétvégét mindenkinek!
pkinga
 
 


Kinga!
Ha gondolod, és belefér a költségvetésetekbe, megkérdezem a mi néninket, tud-e valakit ajánlani. Nem gond a távolság, hozzánk Adácsról jár a néni, ami Gyöngyös után van.Kép
Jó bulizást! Már biztos javában tart!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Szia Kinga!
Én tuti ránevelem a fiaimat, hogy ülve pisiljenek! Kép
Én is buliban voltam tegnap, 20 éves ált. isk.-i osztálytalálkozón, iszonyú gyorsan eltelt ez a húsz év! Nagyon klassz volt, érdekes volt figyelni, hogy ki hogy változott, de hajnali 1/2 2-kor inkább leléptem, tekintve a fél 6-os ébresztöket...
Hogy sikerült a kicsik bulija? Ök most kétévesek?
Néha engem is zavar a néni, aki segít a házimunkában, állandóan dumál és ott kell állni végighallgatni, közben én is ezer félét csinálnék. Idönként "rendet rak" - a saját elképzelése szerint, és amikor a fiúk alszanak, akkor én szeretek teljesen egyedül lenni. És persze abszolút belelát az életünkbe. DE: nagyon kedves, szereti a gyerekeimet és ök is öt, minden munkát elvállal, söt (Kinga!) magától lemossa az ablakokat, úgyhogy valamit valamiért. Nekem ö a legnagyobb luxus az életemben, egyelöre meg tudjuk engedni magunknak, és azért így is marad nekem böven házimunka.

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: