Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, van egy DM-ben beváltható 500 Ft-os kedvezményem, Huggies pelenkára. Érdekel valakit? Ez év végéig lehet felhasználni, szívesen elküldeném elsőbbségi levéllel.
ildi_ko
 
 


Kelimoni!
Nekem is elküldenéd? Köszi!
Főzéssel barátkozom :roll:

Mindenkinek szép karácsonyt kívánok és boldog új évet!
Egy ideig nem tudok jönni, de remélem, találkozunk még!
Puszi!

Kép

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Voltunk UH vizsgálaton. Ahogy Gabszi írta 10 perc volt az egész. Szerencsére semmi rendelleneset nem találtak. Leszídtak, hogy miért csak most vittem a gyereket, miért nem csináltattuk meg korábban :oops: . Igazán nem értem. Egyes orvos kötelezőnek veszi, a másik meg el sem küldi a gyerekeket. Igazából nem tudom, hogy van ez. Ha szűrő vizsgálat, akkor minden gyereknek kellene, (legalábbis az a lényege - szerintem) és nem csak azoknak akiknek a gyerekorvosuk elküldi és megengedhetik maguknak. Ezt nem tartom igazságosnak.

Töltike olvadnak a nagyszülők a képeken :P Látszik, hogy mennyire szeretik az unokákat :P

Obea nagyon szép a kislányod! Mit sikerült intézni?

Siminéni sajnálom, hogy nem sikerült tegnap beszélni.

Szép estét mindenkinek!

Kép
madri
 
 

 
 

Csajok! Mióta kell ezekért a szűrővizsgálatokért fizetni?

Amneris: Elküldtem a citromélre is a képeket, ismét hibát jelzett. :(

Tölti: Tündériek a gyerkőcök, imádják Őket a nagyszülők, annyira látszik. :)

Kajla: Képeket megkaptad?

Az én kisfiam ma :)

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


KeliMóni álítólag november óta. Nekem ezt az infót adták. Gergőnek nagyon jól áll a narancs! Igazán nem panaszkodhatsz, hisz a fiókokban is rendet tesz :lol: !

Kép
madri
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem sikerült eljutnom ma az OEP-be, rengeteg dolgom volt, ráadásul reggel 39 fokos lázzal kezdtünk és Gréta egész nap nyűgös volt. Az ünnepek után azonban első dolgom lesz bemenni hozzájuk.
Egyébként nektek mi a tapasztalatotok? Minden fognál ilyen lázas lesz? Vagy ez gyerekfüggő? Úgy sajnálom szegénykémet. De azért egész jól viseli a drága, enni is rendesen eszik (már magához képest).
Én is kaphatnék Vivi és Tviky gyermekéről képet? Nagyon megköszönném ha lehetne, a következő címre: obeata@citromail.hu
Töltike: tündériek a porontyaid :)
Keli: Gergőt meg tudnám zabálni :lol: Van már menyasszonyjelöltje? :lol:

Jó éjt mindenkinek!
obea
obea
 
 


Amneris!
Átment a mél?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Obea
Küldöm a képeket.

Kép
tviky
 
 


Keli! Szuper titkárnőm vagy, imádlak és köszi mindent! :lol: :lol:

Rkata! Küldtem képet! :P

Obea! Mennek a képek! :D

Mi jól vagyunk, volt a doki néni, szív, csipő rendben. Magas pasink lesz, mert szép hosszú újjacskái vannak. :P

Kép
Karácsonyi még jövünk! :P

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Végre van egy pár percem bejelentkezni. Kissé zűrösek voltak az elmúlt napok, de minden alakul. Dancsi jól van már, hétfőre virradóra Mati lett lázas, de mire jön a Jézuska meggyógyul. :) Első két nap apa volt itthon, szerdától szabin vagyok, és itthon vele. Tegnap megcsináltam a mézest, a bejgli tésztája is pihen már, csak tölteni és sütni kell.
Lányok, Ti gondoltátok volna, hogy milyen nehéz ülve tésztát összedolgozni, gyúrni. Hát én sejtettem, de eddig könnyű dolgom volt, mert apa férfierővel megcsinálta. Most meg ugye nincs itthon, én lettem a soros. Igaz, lehet, hogy tovább tartott mint neki, de megcsináltam! :) Büszke vagyok egy picit magamra.

Na ennyit rólunk, pofátlanul megint magunkkal kezdtem. :oops:

Vivi! Megkaptam a képeket, gyönyörű a kisfiatok! Sok boldogságot kivánok!

Kelimoni! Hát Gergi ismételten tüneményes a képeken! :)

Ez persze az összes többi gyerkőcre is igaz! :)

Lányok, nem tudom mikor jövök legközelebb, ezért megragadva az alkalmat most kivánok mindenkinek nagyon békés, szeretetben gazdag, meghitt Karácsonyt!

Kép
Vendég
 


Drága Keli!

Köszi a sok fáradozást email-ügyben! Talán most már minden rendben!
Legalábbis nagyon remélem! 8)


Nálunk is megy a karácsonyi készülődés: mindenkinek szorgos karácsonyváró napokat!
Addig is egy hamisítatlan Zizi-mosolyt mellékelnék - karácsonyi szalaggal átkötve :D :

Kép BOLDOG KARÁCSONYT!

KépKép
amneris
 
 


Keli, help! Nekem nem jött át a kép Vivi babójáról! Sírok.... :cry:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Hahó!

Gabszi: Ismét megpróbáltam, most is átment. Megnéznéd? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Olyan karácsonyi a hangulat, ami számomra szívet melengető érzés. Ma mégis volt okom szomorkodni.

Gergivel a fejlődés neurológiára mentünk. Nagyon jó volt a kedvünk. Jókat vigyorogtunk a metrón. :)
Aztán a klinikára érve nagy készülődésnek lehettünk szemtanúi. Ajándékokat hoztak dobozszám, orvosok, nővérek sürögtek mindenfelé.
Az ok: a kórházban lévő gyerekek karácsonyi ünnepsége kezdődött rövidesen.

Kb 20 percen belül benépesült a hely olyan gyerekekkel, akik daganatos betegségek ellen küzdenek. Fejükön kendő, arcukon szájvédő, szemöldökük, szempilláik kihullva. Soványan, hófehér bőrrel. A karácsonyi dalok közben szüleik zokogva ölelték magukhoz Őket.
Akik "erősebbek" voltak, saját lábukon mehettek oda az ajándékért, sőt egy-két lépcsőfokot is megtehettek.

Szívet szaggató látvány volt, azt sem tudtam, hogy jutottunk be az orvoshoz, annyira megráztak ezek a valóságos életképek.

Szinte egész délután ez járt az eszemben és Gergit még többször öleltem magamhoz. Nem győzök eleget hálálkodni az égieknek, hogy a Gólyahíren keresztül egymásra találtunk és, hogy én az Ő anyukája lehetek.
Jelentéktelen, hogy magzatburka a szívem volt és nem a méhem. A lényeg, hogy egészséges, vidám és kiegyensúlyozott rosszcsont :lol: . :) Számomra a leggyönyörűbb ajándéka az életnek. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Kelimoni!

Nagyon szépen köszönöm a képeket Viviékről!
A Te kisfiad is egy gyönyörűség !Tényleg nagyon jól áll neki a narancssárga.Bár Nekem minden képen nagyn tetszik a kismanó.

Vivi!

Nagyon gratulálunk a kis Szabihoz!Nagyon édes kislegény!
sok boldogságot kívánok nektek !

Tviky!
Ha van időd nekem is küldhetnél egy Petis képet zsuzsa31@citromail.hu-ra.

Obea!
A fogzás + a láz egyéni dolog.Van gyerek aki belázasodik,van aki csak nyűgös,és általában hasmenésük is szokott lenni.

Na most megyek,még beugrok a szomszédba,és megyek fürdetni!

Jó éjt mindenkinek!
kavicska
 
 


Sziasztok Drága Lányok! Mindenkinek boldog békés karácsonyt kívánok! :lol:

A gyerekek gyönyörűek, imádom nézegetni őket.

Keli: Igen ez a fontos, ha már van egy csöppség az életünkben, semmi nem számít, csak az hogy Ő egészséges és boldog legyen. :lol:

Én remélem meggyógyulok karácsonyra, most éppen tüdőgyulladásom van, és légcsőhurutom, úgyhogy ma még kipihenem magam aztán hajrá, takarítás. :lol: Azért tudjátok, érdekes, hogy minden este a babával álmodom.
Még egy kérdés mindenkihez. Ti olvastátok a Suttogó című könyvet a babáktól? Milyennek találjátok? Életszerű? Most ezt bújom, és persze mindent ami gyerekkel kapcsolatos, tudom könyvből nem lehet gyereket nevelni, nem is akarom, csak tájékozódom,hogy felkészült legyek mire a kis drágánk ránktalál.

Ja és képzeljétek el, meglógott egy néma kacsa a karácsonyi vacsi elöl. A vicc az, hogy itt ül a tetőn, és a K&H tábláján már több mint egy hete. Mindenki nézegeti, nem mer leszállni szegénykém. De szurkolok neki, olyan aranyos. Bizti a házból szökött meg, csak azt nem tudom, hogy a gazdija mért nem ment utána.

Vivi: Nekem is megjött a kép, nagyon tündéri kismazsolát hozott nektek a jézuska. :lol: :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


Kelimoni! Egész beleborzongtam az általad leirtakba! :( Én azt kérem az Angyalkától, hogy mindenki legyen egészséges!

Gergi! Továbbra is tündéri! :)

Ancsúr! Jobbulást neked, és tüdőgyuszival ne takarits! Az egészséged nagyon fontos! Én nem olvastam, de a Suttogó nagyon jó könyv, többen mondták nekem.

Lányok! Készek a sütik, ill. egy része, ime: (mind gluténmentes - mézes, és bejgli)

Kép

Kép

A bejglinek csak annyi baja lett, hogy nem elég édes, de sebaj, majd aki akarja megszórhatja vaníliás porcukorral. Egy vki biztos ezt teszi majd, illetve nem szórja, hanem külön kér, és belemárja: az apukám. Nagyon édes szájú a lelkem. :)
Vendég
 


Képzeljétek ma egy rokonunknak azt mesélte a gyerekek egyik ovodai társa, hogy van a csoportban egy kisfiú, aki kijelentette , hogy nem lesz a Norbi barátja és nem fog vele játszani,mert ő néger és büdös!! :shock: :shock: :shock: És persze mondanom sem kell, hogy ezt nem ez a kisfiú találta ki, hanem állítólag anyukája mondta neki!!! Kultúra megy ezerrel....
Legközelebb, ha találkozom az ovonénivel lesz egy beszédem vele, mert ezt szerintem igencsak le kellene kezelni,mielőtt okoska szétosztja az észt az egész csoportban. Persze várható volt, hogy valakinek feltűnik, hogy Norbi kissé kitűnik közülük , de azért az félelmetes, hogy tulajdonképpen anyuka kezdte az egészet..... (már ha tényleg így volt) :evil: :evil: :evil:
steiff
 
 


Sziasztok!

Én mindig jól elmaradok, de közben zajlik az élet a Gólya sem rest, így öröm száll sok-sok házba az ünnepek alatt! Szívből kívánom, hogy az összes GólyaBabánk és szerető családjuk , no, meg persze mindenki Gólyamamája és önfeláldozó Csapata a legnagyobb boldogságban töltse a Karácsonyt! Babákat a fa álá és ÜNNEP! Evés-ivás és SZERETET, pihenés. Csak együtt lenni.
Ezek a jelszavaim, de még a ráhangolódással bíbelődöm, holnap az utolsó tanítási nap! Persze, még szombaton is rohangálunk, 1-2 be nem szerzett csekélységért. DE: halak a hűtőben, "táncrend" megszervezve (kihez mikor megyünk vagy jönnek), sütik lesütve, fenyőfa itthon, díszek -talán- itthon, szóval alakul.....
A búcsú előtt a segítségeteket szeretném kérni, lemásolnám, ha kölcsönbe tudna valaki adni nekünk bármilyen formában Teletubbies-t és/vagy Thomas mozdonyt. Ha angol, az sem baj, zeneanyag is jöhet, mindent szívesen veszek!!!
Illetve Lilim előre is köszöni szépen. Ide most csatolnék egy frappáns kis képet, de a gépünk elromlott, és nem szereztük még be az újat.
Soxor csók:
idusa
Kép Az én kis Törpillám első percei itthon

KépKép
idusamoja
 
 


Idusa! Én felvettem a Thomas majdnem minden részét + a nagyfilmet is videora, ha kell elküldöm a kazettát szívesen. Teletubbies film engem is érdekelne! :wink: :wink:
steiff
 
 


Sziasztok!
Először is minden új családnak szívből gratulálok! Köszönöm a fotókat!
Nehéz időszak áll mögöttünk, Pancsi nagyon beteg volt, olyan súlyos volt a bronchitise, hogy egy hajszál választotta el a tüdőgyulladástól. Ma már jól van, hál'Istennek!
A karácsonyi készülődéssel még sehogy nem állok, (tegnap 2 vizsgám volt, előtte nap is volt 1), így most turbó fokozatra kapcsolom magam és megpróbálom a lehetetlent (takarítás, bevásárlás, sütés-főzés, karácsonyfa díszítés, ajándék-csomagolás...)
Mindenek nagyon boldog, meghitt Karácsonyt kívánok! És van egy plussz kívánságom is: akik még várnak, hogy egy felhő szélén ücsörgő kisbaba kiválassza őket, nos, nekik azt kívánom, hogy az a kisbaba mihamarabb találja meg a szüleit, és jövőre már együtt ünnepeljetek!
Mindenkit ölelek:
Hildus
Vendég
 


Sziasztok!

Eltünésem oka, hogy lassan 2 hete küzdünk a bacikkal! A baráti mikulás buli után, minden gyermek beteg lett, pedig nem kevesen voltunk, 24 felnőtt és 17 gyermek. Janka kezdte, majd én, most meg a Sára. Nem lázasak csak nagyon köhögnek és folyik az orruk. Az éjszakák elég rémesek és napközben is nyűgösebbek, ráadásúl Sára teljesen anya függő csak én tudom megnyugtatni, apa segítene, de amikor felsír csak anya kell! Kicsit kezdek amortizálódni.
Egyébként a lányok nagyon édesek, egyre jobban kezdenek különbözni.
Sárát nagyon érdeklik az állatok, anyósomék vizsláját ölelgeti, simogatja és egy plüss boci és egy szőrös tigris a kedvenc. Janka nagy pakoló művész, a gombaházba ki-berámolja a formákat, ja és a mosógépről ne is beszéljünk. Szivesen játszik valami madzaggal, cipőfűzővel is.
Thomas és a Teletubbies nálunk is nagy kedvenc! Tubbies dvd-t tudok másolni, a videokazetta sajna tönkre ment, Thomas dvd-nek én is örülnék.

˝szakmai ártalom˝
Kép

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!

Keli! Én is is mindennap hálát adok hogy Dóri és Gábor itt vannak velem. :) És függetlenül ettől a nem evéstől, Dóri egészséges. Felnőtteket szenvedni látni is borzalmas dolog, de mindezt a gyerekeken látni, biztos megtöri az embert. :( Gábor is mondta hogy nem is érti hogy egy ilyen pici emberkével hogy lehet megértetni mindezt. Szívből kívánom hogy minden gyerek a szüleivel tölthesse békében a karácsonyt!

Gilice! Tündéri ez a kép is! :) Milyen ügyesen fogják a fogkefét. Itt áll nektek egy csomag becsomagolva, de egyszerűen nem volt időm elmenni hogy feladjam. :( De megígérem hogy a két ünnep között meg fogjátok kapni. :)

Steiff! Mindig bánt ha ilyet olvasok, hogy ennyire gonosz emberek vannak! Sajnos a gyerekek tudnak a legbántóbbak lenni. :( Majd írd meg hogy mire jutottál az ovónénivel, kíváncsi vagyok hogy reagálja majd le az esetet.

Matiba! Húúú, nagyon jól néznek ki a sütik!! Nagyon ügyes vagy!!

Ancsúr! Gyógyulj meg mielőbb!! Ha a babaszoba fényképezésében csak az eszköz az akadály, akkor mi nagyon szívesen kölcsönadjuk a mi gépünket!

Mostanában felénk is őrültekháza van! Igaz mi nem vagyunk betegek, továbbra is eszünk, és tuti hogy a hallással is minden rendben, mert két napja beszélgetünk, "rendes" babanyelven. Ennek ellenére mint már Hildussal is beszéltük kaotikus állapot van nálunk is. :) Leghamarabb holnap lesz időm elkezdeni a készülődést, de holnap már apa is itthon lesz velünk és megígérte hogy segít. :lol:

Most én indítanék egy képáradatot... mindenkit kérnék, hogy tegyen fel képeket amint a gyermek(ek) bontja az ajándékokat, csücsül a fa alatt, stb... :)

Mindenkinek nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk!!

KépKép
jiny
 
 


Keli, nem jött át... :cry: :cry: , pedig elfér a postafiókomban... :?:

Idusa, még az RTL műsorából vettem fel Balázsnak , tudomásom szerint az összes Teletubbiest. Ha megírod a címed két ünnep között postázom a kazettákat ( kb. 4 db), csak ha átvetted még szükségem lenne rá ...kicsit később...Zsófinak.


"Egy fa gyökerei közöt lakott Kippkopp , a gesztenyefiú és Tipptopp, a gesztenyelány.
-Úgy szeretem ezt a kuckót!-szólt Kippkopp egy napon.
-Szép, szép....-sóhajtott Tipptopp-csak hiányzik belőle valami.
-Ugyan mi?
-Hát...egy gyerek.

-Ezen könnyen segíthetünk!-kiáltotta Kippkopp.
-Azt hiszem, éppen megérett a vadgesztenye!
Odasiettek a gesztenyefához, de csalódottan látták, hogy a fa alatt csak néhány tüskés, zöld gömböcske hever. A tegnapi vihar sodorta le őket a földre.
Tipptopp belekukucskált az egyikbe, és döbbenten suttogta:
-Kippkopp! Nézd! Mintha volna benne valaki!....Éppen ilyet szerettem volna!-örvendezett Tipptopp.
"
( Marék Veronika: Kippkopp gyerekei)

Kedves gesztenyebabások és gesztenyebabára várók!
Ezekkel a sorokkal szeretnék mindenkinek békés Karácsonyt és boldog, "gesztenyebabára-találós" Újévet kívánni mindenkinek!
Kívánom, hogy a szúrós, zöld gömböcskéből mindenkinél gyönyörű, kedves Kippikopik nevelődjenek és a várakozóknak, hogy ilyen hamar és könnyen találjanak rá arra a kis Kippikopira aki csak nekik született!

Szeretettel:
Gabszi

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Lányok!

Sára ma megtette első önálló lépéseit!!!! Elengedte a kanapét és három apró lépést tett anya felé és ezt megismételte még 2x.
Este majd jövök.

KépKép
gilice
 
 


Marci anyu magyar hangjaként jelentkezem:
Nincs netük sajnos pár napja, ígéri a szolgáltató, hogy kijavítja a hibát, ám az várat magára.

Így ezúton kívánnak boldog, békés karácsonyt mindenkinek és sok puszit küldenek! :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Én csak egy "olvasgatós" topiclátogató vagyok, de szívemből kívánok mindannyiótoknak boldog Ünnepeket,
Kép

...Tölti Ádámkájának pedig nagyon boldog Névnapot (még ha kicsit előre is...) :D
Kép
mangoo
 
 


Obea: Nagyon édes Gréti! Ez a ruha valami álomszép! :)

Steiff: Olyan jó, hogy a gyerekek többsége szociálisan ilyen érzékeny, és hogy ebbe Norib is beletartozik :) (cipősdoboz-eset) Az ovis incidenst remélem, hogy sikerült kezelni és rendbehozni mindent. Norbi hallotta? Ha igen, ő mit szólt hozzá? Vivient a keze miatt szokták piszkálni, de én úgy látom, hogy nem bántásból, inkább kíváncsiságból, csak sajnos ő még nem lát ezek között különbséget és rosszul esik neki.

Ggabszi: Köszi az infót a szűrővizsgálatról, mi egyik gyerekkel sem voltunk ilyenen, nem is tudtunk a lehetőségről. Csípőszűrésen voltunk természetesen, meg Veronikával múlt héten hasi UH-n is, de más nem kellett.

A Kippkopp-os idézet és a hozzáfűzött soraid nagyon tetszenek, köszönöm szépen! :)

Töltike: Hihetetlen, hogy Nálatok a lányok mennyire hasonlítanak egymásra (Anyukád-Te-Nikike)!!!! Bámulatos...

Madri: Örülök, hogy minden oké Dávidkával! Jól tűrte a vizsgálatot?

Kelimoni: Tündéri képeket tettél fel megint! Az utolsó, amint Gergő arca látszik, hát legszívesebben kinyomtatnám és beraknám az én gyerekeim fotói közé :P :) Látom, Gergő már ügyesen mászik fel az ágyra, le is tud jönni onnan? Nálunk Vivien nagyon nehezen tanulta meg a lemászást, állandóan fejjel előre akart jönni :) Bálint viszont gyorsan ráérzett a technikájára.

Borzasztó lehet a karácsonyt kórházban tölteni, de az még borzasztóbb lehet, amikor egy ilyen borzasztó betegséggel kell gyerekeknek küzdeni :( Nekem is elszorul a szívem, amikor ilyet hallok-látok. Most olvastam el Nagy-Bandó András új könyvét, a Sosemvolt Toszkánát, ajánlom mindenkinek, nagyon érdekes, mély gondolatokat tartalmazó könyv!

Vivi1: Van összefüggés az ujjak hosszúsága és a testmagasság között? Nem is hallottam erről. Veronikának nagyon szép hosszú ujjai vannak (ez most kézujjra vonatkozik, igaz?), akkor ő magas lesz?

Matiba: Gratulálok, nagyon ügyes vagy és igazán szépek lettek a sütik! :) Legközelebb próbáld ki úgy gyúrni a tésztát, hogy a tálat leteszed az öledbe, sokkal könnyebb úgy dolgozni vele, több erőt is ki lehet fejteni a kezeddel, mintha az asztalon lenne a tál.

Amneris: De jó lett ez a kép Zitusról!!!! :) Ez milyen programmal lett készítve?

Ancsúr: Jobbulást!!! A Suttogót olvastam, Kelimoni jóvoltából ;) Nekem nagyon tetszett és a leírt gondolatok zömével azonosulni tudtam! Bár nálunk a napirend nem túl szigorú, a 4 É elvét próbálom betartani.

Hildus: Hú, ilyenkor vizsgázni :( Te szegény! Ügyes legyél :) Pancsinak meg jobbulást, örülök, hogy nem lett nagyobb baj!!!

Gilice: De jó ez a kép! :) Sárának meg külön gratula az első lépésekhez!!!! Látod, biztos ezért volt ennnyire anyás, mert el akarta érni, hogy ANYA figyeljen rá, amikor megteszi az első, önálló lépéseit! :)
Betegségből gyógyuljatok meg!!!

Jiny: Jó ez a fotó-ötlet! Karácsony után én is jövök a mi képeinkkel! ;)

Mangoo: Köszönjük! Én is kellemes ünnepeket kívánok neked!

Néhány szó magunkról is:

Sajnos a betegségből nem igazán tudunk kilábalni, mind az öten köhögünk, de most a két kicsi produkálja a legsúlyosabb tüneteket. Voltunk is a gyerekekkel orvosnál, Viviennek szerencsére csak köptetőt kell kapnia, az ő betegsége (még) nem vészes, Veronikának viszont kezdődő középfülgyulladása van, a mandulái is meg vannak dagadva, ő a köptető mellé még antibiotikumot is kap. Bálintnak nagyon csúnya tüszős mandulagyulladása van, tőle vért is vettek és az eredmény függvényében kapunk ma este gyógyszert. Karácsonyi kisgyermekes látogatásainkat már le is mondtam, csak azokhoz a családtagokhoz megyünk, ahol nincs kicsi gyerek. Mindegy, annak örülök nagyon, hogy nincs egyiknek sem tüdőgyulladása, attól féltem igazán (noha ezek sem kellemes betegségek...). Szerencsére egyik sem lázas és mind a három manónak jó a közérzete is :)

Én is kész vagyok az ajándékok becsomagolásával és a sütik megsütésével :) Van flódni, gyümölcskenyér és hókifli. MÉg egy narancskrémes linzert szerettem volna sütni, de arra már nem maradt időm és kapacitásom - majd jövőre :) Vagy szilveszterre!!! :!: Ja, és ma majdnem felgyújtottam a konyhánkat! :) A hókifliket sütőpapírral bélelt tepsire tettem, és mikor kivettem a sütőből, feltettem a gáztűzhelyre, ahol persze épp vizet forraltam Veronikának, a láng pedig egy pillanat alatt belekapott a kilógó sütőpapírba és elkezdett lángolni. Nagy kiabálás a férjemnek, hogy tűz van!!! aztán jött, eloltotta és röhögött... :roll: :D

Nekünk is van egy Teletubbies videokazettánk, szívesen kölcsönadom, ha kéri valaki! Sajna másolni nem tudok :(

Nem tudom, tudok-e még jönni karácsonyig, inkább most ragadom meg az alkalmat, hogy kellemes ünnepeket, boldog karácsonyt kívánjak Nektek!!!
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

MINDENKINEK BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!

mangoo! Köszönöm Ádámka nevében a névnapi köszöntést! Kellemes ünnepeket kívánunk mi is :D

Lányok! Thomas kisvonatos mesét én is nagyon megköszönném ha valaki kölcsön tudná adni. Nikike imádja.
Előre is köszönöm.

Tölti család

Kép

Kép
töltike
 
 


Boldog, békés karácsonyt kívánunk Mindenkinek!

Kelimoni és családja

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


És egy tavalyi kép..... :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Gilice: annnnyira édes a fogmosós kép, akár reklámnak is elmehetne. :) Jól mutatna a rendelőd falán.... :)
Gratula az első lépésekhez, csodálatos karácsonyi ajándék. :)

Matiba: nagyon ügyi vagy. :) Guszták lettek a sütik. :)

Betegek gyógyuljatok, nem lehet tüsszügés a "csendes éj" alatt. :)

Nekem 3 teletubbies mesém van dvd-n, ha vkit érdekel. A karácsony, a táncoljunk és a harmadikra nem emlékszem. :oops:

Át tudom írni és postán el tudom küldeni. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Mindenkinek boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Csenge, Vincus és szüleik :)


Kép
rkata
 
 


BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!
Szeretettel: Miklóska, Reni és Robi
Kép

Kép
renóca
 
 


Lányok!
Megint rá kell jönnöm, hogy szupi a Csapat!!!!
Tényleg nagyon köszönöm, hogy kölcsön tudjátok adni!
Drága Steif, Gilice és Ggabszi, Ildi_ko és Kelimoni! Küldjétek ami van (adatok a táblicskuban) és mivel több a jelentkező kedves segítő, küldök az érintetteknek emilt és a válaszban írjátok le, hogy kell-e vissza, vagy esetleg hány példányban és milyen formában másoljak! DVD-másolás gyorsabb, a videóra kicsit tovább kell várni, de max jan közepére realizáljuk a dolgot.
Mindenesetre nagyon örülök, hogy ennyire gyorsan teljesült a kívánságom, tényleg! KÖSZÖNÖM!!!
Sárának nagy gratula és hajrá Jankának is!
Betegek sietősen gyógyuljanak, mert ki fog akkor énekelni a Jézuskának? Vizsgázóknak nagy adag...-ot, hogy sikerüljön. Gergő tavalyi és CsengusVince idei képe is nagyon édi, hát még a kis NŐK! Gratulálunk!
És igen, a várakozóknak kívánom, hogy ez legyen az utolsó édeskettesben töltött ünnep, és a kis Csomagocskáitok nagyon gyorsan kopogtassanak az ajtón!
Szóval elkergetném a felhőt a házatokról!
Minden apró, éppen kikelt Kölökgólyának nagy-nagy boldogságot kívánok!
Sze'ntem még jövök:
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Sziasztok!
Nagyon, nagyon régen nem jártam itt!
Sok az új név- hál' Istennek! - és alig ismerek valakit!
Steiff! (A Te neved rémlik régről! :D ) A kiközösítős sztoridhoz lenne hozzáfűznivalóm. Bár nem örökbefogadós témakör, de ha már szóba hoztad...
Szóval van egy roma tanítványom. A gyerekek nem eddig nem csináltak ügyet abból, hogy ki milyen nemzetiségű. Tavaly kezdődött a problémák sora azzal, hogy a kislány anyukája folyton azon aggódott, hogy őket megkülönböztetik, lenézik. Ha rossz jegyet kapott a kislány, az biztos azért volt, mert ők romák, és nem gazdagok. Márpedig sajnos elég sok rossz jegyet kapott. :(
Ezt addig, addig mondogatta, hogy most már a kislányon is észrevettem, hogy "figyeli" a többieket, kinek mi jut, ki mit kap, ki mit mond, otthon elmond mindent (nem mindig pont úgy, ahogy tényleg történt), aztán az anyuka jön be reklamálni a suliba - de nem nekem, hanem a gyerekeknek (ami ugye rázós ügy, mert ehhez nincs is joga).
Erre már a többi gyerek is felfigyelt, és most már valóban kezdik utálni a kislányt, de nem a roma mivolta, hanem a rossz tulajdonságai, a kekeckedős és nagyszájú anyuka miatt.
Az anyuka pedig elkeseredetten, de önelégülten mondogatja, hogy na, látjuk, hogy van diszkrimináció! (Hát, végül is sikerült elérnie, hogy legyen!)

A történethez hozzátartozik, hogy én különben kedevelem a kislányt, a lányom nagy barátnője, imádják egymást. osztáylon belül próbálom simítgatni a dolgokat, de anyuka rendesen ellenem dolgozik.

Bocs, hogy off voltam!

Rólunk:
Már 5 és fél éves a nagylányom, a korosztálynak megfelelő allűrökkel és produktumokkal. Minden napunk nagyon vegyes. :lol: :( :lol: :( :D :D :x Kb. így alalkul.

Sziasztok! Minden új babás maminak gratulálok! Nem tudom, hányan vagytok, nem volt időm visszaolvasni.

Puszi!
tmárti
 
 


Steiff!
Átolvasgattam még egyszer, amit írtál, meg amit én írtam, és lehet, hogy félreérthető voltam. Egy pillanatig sem akartam azt sugallni, hogy Te gerjeszted a kiközösítést! A példám arra irányult, hogy a szülőktől tanulják el a gyerekek AZT, hogy a roma, a fekete bőrű, a sárga bőrű, stb. gyerek nem tiszta, kerülni kell.
A gyerek magától ilyet nem talál ki!!!! Szerintem, még ha észre is veszi, hogy más, mint a többség, ezt nem feltétlenül értelmezi úgy, hogy utálni kell ezért.
Saját lányom erre a példa. Mi soha nem mondtunk semmi rosszat a romákra, mi több szóba sem került a téma. A lányom az osztályomban látott életében először közelről sötétebb bőrű gyereket. Eredmény: rajongásig fokozódó csodálat. Meg is mondta: azért szereti azt a kislányt, mert olyan szép barna a bőre!

Szóval még egyszer bocsi, ha esetleg félreérthető voltam!!!
tmárti
 
 


Sziasztok!

KeliMóni engem is érdekelne a Teletubbies dvd. Januárban meglátogatnánk, viszek dvd-t is magammal. Addig ráér!

Idi_kó köszönjük a képeket :P ! Dávid baba nagyon jól viselte a vizsgálatot, hatalmas szemekkel körbenézett és mire beítta a látványt, addigra kész is volt a doktor néni :P

Siminéni hova lettél? Köszönöm a képeslapot!

Jiny jó készülődést! Remélem Dóri az ünnepekre nem változtat evési szokásain :wink: és megmarad az étvágya!

Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!
Kép

Mivel az elkövetkező napokban nem nagyon lesz időm gép elé ülni, szeretnék Tvikynek és Vickinek Sok Boldog Névnapot kívánni!

Természetesen Tölti Ádámkájának is Sok Boldog Névnapot kívánunk!

Matiba Sok boldog névnapot!

Kép
madri
 
 


Sziasztok

A gyerekek továbbra is tündériek, és hihetetlen, hogy hogy nőnek.
Imádom a képeket, nem tudom megunni őket, újra és újra megnézem és megcsodálom a gyerkőcöket.
Karácsonykor videózunk, és majd megpróbálok képeket gyártani.

Matiba nagyon ügyi vagy, tetszenek a sütik.

A betegeknek mielőbbi jobbulást.

Mi jól vagyunk, eddig még egy kis orrfolyáson és egy kis köhögésen kívül nem voltunk betegek, remélem nem is leszünk. Peti nagyon örül, hogy egy pár napig nem megyünk oviba. Már nagyon várja a karácsonyt, hetek óta egy karácsonyi mesét néz minden este.


Mindenkinek békés karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk.
Anikó, Attila,Peti

Kép

Én sem leszek gépközelben januárig, mivel kiköltözünk anyósomékhoz az ünnepekre.
Minden névnaposnak sok boldogságot kívánok.

Kép
Kép
atan
 
 


Sziasztok itt is Mindenkinek,

Áldott, békés Karácsonyt kivánok kicsiknek, nagyoknak, fiúknak, lányoknak és a még hezitálóknak.
Ünnepek után majd magyarázkodom, hova is tűntem, mindenesetre nem jószántamból. Dorkának vesemedence gyulladása van, s január 15-én újabb megpróbáltatások várnak ránk.
Borult az egész karácsonyi készülődés is, szaladgálnak a porcicák, de legalább már nem kórházban vagyunk.

Vigyázzatok magatokra és millió puszi a vadiúj gyerekes családoknak is.

Kép
Kép
koko
 
 


Gabszi, Kajla!
Ismét elküldtem Szabolcska képeit. :)
Lányok!
Ha ismét nem menne át, megpróbálná vki, aki megkapta?
Nem értem, miért nem megy át, nem jelez semmiféle hibát. :(

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Tviky és Vicki! NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Kép
töltike
 
 


Évának, Vikiknek, Ádámkának nagyon boldog névnapot kívánunk!

Békés, boldog karácsonyt mindannyiótoknak :):):)

Akinél már ott az angyalka, sok - sok gyerekmosolyt a fa alá, aki még várakozik, annak a reményt, hogy az ő kisbabájuk már tekinget lefelé, és keresi az utat hozzájuk, hogy jövő karácsonykor már együtt legyenek :):):)

Egy stílusos anygalkával búcsúzva :)

Kép
szuperboszi
 
 


Tvikyék számítógépe vírusos lett, így megkért hogy írjak helyette nektek.

Mindenkinek, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kíván!

KépKép
jiny
 
 


Kedves Tviky és Vicki!

Névnapotok alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk!

Matiba és családja


Kép

Kép
Vendég
 


MarciLilianyu üzeni:

Tvikynek és Vickinek nagyon boldog névnapot névnapot kívánnak! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kedves Vicki és Tviky!
Isten éltessen Titeket a névnapotokon! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Jól értetted, a hosszú ujjacskák a testmagasságra utalnak.

Ancsúr! 7.-én még sírva mondtam, hogy 1 éves lett a vonalzóm, 8.-án pedig megszületett Szabolcska. :P A Ti babátok is biztos hamarosan megérkezik! :D

Minden baba csodaszép mint mindig! :D

Keli köszi mindent!

Ggabszi! Én is küldtem neked képeket!

Tviky és Vicki! Boldog névnapot kívánok Nektek!
Kép

Kép
vivi1
 
 


Mindenkinek békés, boldog karácsonyt kívánunk!
Sooook puszi! :P
Kép

Kép
vivi1
 
 


Kép

Mindenkinek békés boldog karácsonyt kívánok!

Karácsonyi fények

Este mikor kigyúlnak a karácsonyi fények,
a gyermekkori álmok egy percre visszatérnek.
Ekkor a szemekben a szeretet fénye lángol,
s a gyertyafényénél még a csillag is táncol.

Mikor a fenyö illata megérinti szívünk,
ezen az estén, kicsit az álmokban is hiszünk.
Nem szeretnénk mást, csak boldogok lenni,
és másokért a szokottnál is többet tenni.

A rohanó világban megkoptak a fények,
halványak a hitek, és halványak a remények.
Nem szeretnénk mást, csak hinni a szóban,
őszintén szeretni, és bízni a jóban.

Őrizzük meg a karácsonyunk fényét,
S őrizzük a szeretetben való hitünk reményét.
Hisz ma este mink is gyermekek vagyunk,
s gyermeteg vágyainknak ma határt nem szabhatunk.


Kedves Tvicky és Vicki: Boldog névnapot kívánok nektek! :lol:

Vivi: Úgy legyen! :lol: :lol: Az álmok egyszer valóra válnak.

KépKép
ancsúr
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: