Új privát üzeneted érkezett!

Drága szülinaposok, nagyon sok boldogságot kívánok nektek! :lol: :lol:

Kelimoni: Gergőnek küldöm a gyógyító puszikat, csak most olvastam. :oops: Rendbe fog jönni, és bizti csak megfázás! Szorítok nagyon értetek!

Bocsi csajok, csak most a készülődés miatt nemigen vagyok. De megrendeltük a babaágyat öltöztetővel! :P :lol: Szinte repülök! :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


Sziasztok!
Először is köszönöm a sok biztatást. :) Nagyon jól esett. :)

Ma voltunk a Heim P. kórház Nefrológiáján. Szinte semmi sem történt. Megnézték a vizeletet azzal a kis lappal ( nem jut eszembe neve továbbra sem :oops: ) amivel a háziorvosunk a rendelőben megnézte. Se egy normális labor, se egy UH.
Így a vizelet negatív lett. A benne lévő fehérjét a lázas állapot okozta.
Minderre 4 órát vártunk, úgy gondolom, semmi értelme nem volt oda menni.

Délután a háziorovosunkhoz mentünk a lelettel, aki azt mondta, mindezt akkor hiszi el, ha ismét csináltatunk egy laborvizsgálatot, miután Gergi teljesen meggyógyult. Ha az negatív lesz, oké, ha nem, akkor Gyermekklinika.
Most egy hétig még izgulok, bízom benne, hogy a laboreredmény jövőhéten csak egészséget igazol.

A kisfiam jól van, olyannyira, hogy egy fél órával ezelőtt, az én kis éjjeli szekrénykémen lévő pohár vizet rálocsolta a franciaágyra. :evil: :twisted:

Ám amikor nem érezte magát jól, sokat "lefeküdt" ide-oda a legkedvesebb és elmaradhatatlan rongyijával, amit Marcitól örökölt. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kelimoni: Továbbra is sok puszikát küldök a kis Gergőnek. Nagyon édi ezen a képen.

KépKép
ancsúr
 
 

 
 

Hahóóóóó!!!!

Mi történt? Mindenki téli álmot alszik vagy készültök az ünnepre?

KeliMóni örülök, hogy Gergőnél nem találtak semmit. Igaza van a doktor néniteknek, hogy meg kell ismételni a tesztet. Próbálj meg megnyugodni és ne rágodj ezen.

Ancsúr van már bababútor is? Kérnénk majd képet a ágyról és a pelenkázóról ha megérkezik!

Szép estét mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Jó reggelt! :-)

Madri:
Én szívesen aludnék téli álmot..., de ezek a betyárok nem hagynak!! :-)

Mostanában nem nagyon írtam magunkról, pedig van jó hír: Lilinek már csak 3 hétig kell a terpeszbetét! :-)
Voltunk Gasztro-n is lehet, hogy tehéntej érzékeny lesz Lili, úgyhogy maradunk ennél a tápinál és most várunk... Egyébként már egyre szebb a bőre, ha valaki nem tudja, hogy ekcémás (és nem orvos) észre sem veszi.

A karácsonyi készülődéssel, hogy álltok? Nálunk elég nagy a család, úgyhogy van még tennivaló, pedig naggggyyon nem akartam az utolsó pillanatra hagyni...

Tegnap Marci megetette a kukásbácsiját.. :-) Tisztára, ahogy tőlem látja...

Kép figyeljétek a kis csőrét! :-)

Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


A dátum miatt kicsit dühös vagyok!! :-(

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Keli:
Annnyyira édes ez a kép Gergiről!!! :-) Marci mikor meglátta, megkérdezte, hogy Gergőnek új cumija van?? Tényleg? :-)
Az a "rongyi" egyébként rátok várt, Marcinak egy percig sem kellett, első dolga volt, hogy kivágta a kiságyból, mikor betettem. :-)
A póló is szupi! Olyan jó látni, hogy használjátok!!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Hahó!

Marci_anyu a karácsonyi készülődés, hááát, tudod arra akkor van lehetőség, amikor Apa otthon van. Erre mostanság nem igen van lehetőség. Tegnap megpróbáltam Dávid baba mellett sütni. Addig jutottam el, hogy összekészítettem a hozzávalókat. Mindez történt délelőtt 10 körül és a süti elkészült este 10 után. :roll: Ezután úgy döntöttem, hogy jövő héten sütöm meg a beiglit és a mézes sütiket. Dávid baba egész szépen fejlődik. Ami a legújabb produkciója az, hogy kuszásból (úgy halad, mint a fókák) felül. Ezt nagyon érdekesen csinálja. Már eljutottunk odáig, hogy nem dől fel, mint egy krumpliszsák. Mivel egyéb produkciói is vannak, így mindig figyelni kell, mert hatalmasakat képes esni. Az egyensúly érzéke még nem az igazi, így szerintem az ijedség (így kell írni?) nagyobb, mint a fájdalom. Délután az attrakciókról teszek fel képeket. Egyébként a szellemi képességei is kezdenek kibontakozni. Beszélget, mondja, hogy baba és megkülönbözteti a cicáinkat és a kutyákat. Ha kérdem tőle, hogy hol van Apa, rögtön ránéz, így van ez a Mamával, Papával és a négylábúakkal is, mind a négy állatot név szerint ismeri. Természetesen a telefon és a távirányító a favorit a tárgyak közül. Na eldugulok, mert regény lesz belőle :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Sziasztok!

Karácsonyi készülődés? Nálunk először egy szülinapi buli lesz. Tegnap volt a férjem szülinapja.
Holnap jönnek a vendégek.

Tegnap sokáig tanítgattam Nikit ha Apa hazajön meg kell húzni a fülét és egy nagy puszit adni neki.
Meglátta az Apját eléállt és a saját fülét kezdte húzgálni majd adott egy puszit.

Apa csak ugy olvadozott a boldogságtól :D


Próbálok takarítani de a két picúrral elég izgalmas a dolog. :roll: :D
Nikike segít..Ádi hisztizik ölbe szeretne jönni. Követnek mindenhová. Nikike szalad utánam, Ádika négykézláb kavar. Pakolok ők kipakolnak. Ádika mindenhová felhúzza magát ha elfárad dől mint a zsák. Bár már kevesebbet .. megtanult fenékre pottyanni.

Délután én is sütök. Kiváncsi leszek,hogy sikerül:-)

Ha itthon van Apa akkor tudok igazán haladni...

DE szép ez az időszak a nehézségek ellenére is:-)

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok!

Marci anyu: Nagyon édes Marci és milyen komolyan eteti az emberkét. :) Lassan rábízhatod Lilit. :lol:
Jó hírek: :lol: :lol: :lol: Végre!
Persze, hogy használjuk a rucikat. :) Azért kaptuk, nem? :lol: :oops:

Madri: Nagyon ügyi kisfiad van, okos kis poszáta lehet. :) Remélem, hamarosan láthatom a fiatal urat. :)

Tölti: Nikiádiapunak Boldog születésnapot! Reméljük, jó buli lesz nálatok ez alkalomból. :)
Takarítással én is így vagyok, amit elpakolok, azt Gergő ki. Amikor Gergi elkezdett mászni és kipakolni a fiókokból, szekrényekből a konyhába, folyton pakoltam vissza. Naponta számtalanszor. Ám mostanra már nem vagyok olyan ügyi, van amikor csak este pakolom el a sok müanyag izét. Ha jön hozzánk vki..... :oops: :lol:

A kisfiam megtanult felmászni az ágyra, így állandóan a nyomában vagyok. Ha valamit csinálni szeretnék, akkor jön a hinta. Ott legalább biztonságban van.

Karácsonyra készülődvén beosztottam, melyik nap mit takarítok ki. Egy nap alatt sajna nem végzek és nem szeretném Gergit "kölcsön adni" emiatt.

Kajla: Hol tartasz a sütögetéssel-főzögetéssel?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Keli:
Neeeeeeeeem, én azt gondoltam, olyan jól mutatnának a szekrényben, pl. Arról szó sem volt, hogy a gyerek hordja a ruhákat!!! Mi is csak nézzük, amiket kaptunk Tőletek!! Meg amiket Ildiéktől, Jinyéktől és Gabsziéktól... Na persze! :lol: :lol: Olyan jó ez a cserebere! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Én is imádom a csereberét. :)
És amit most kaptam Boszitól!!!!! Szép és soooook! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Már nincs időm írni, de a Gólyahír fórumán vár Rátok egy naaaaagy meglepi! :P

Holnap jövök!
Puszi

Kép
vivi1
 
 


Drága Vivi!

Látod, eljött a Te napod is, anya lettél. :) Kívánok gyönyörű perceket, az elmúlt pár nap feszültsége helyett és puszikáld meg a kicsi Szabolcsot a nevünkben. :)
Annyira örülök az örömötöknek és nagyon várom a képeket!!!!

Kép

Látjátok várakozók!!
A babák szeretik látni a szobácskájukat, ahol elkészül, ott rövidesen kopogtat a gólya ( mármint a Gólyahír! ) :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Vivi!
De jó! Végre nem a depis Vivi, hanem hanem a boldog babás Vivi ír!
Látod eljött ez a pillanat is. Veled együtt örülünk!

Tviki!
Hogy telnek a babás hétköznapok? Látom nem sok időt hagy a fiatálúr, hogy írj.

Kelimóni!
A ruhacserebere tényleg jó, nekem is nagyon sokat segített nekem is amikor kicsik voltak a gyerekek. Most is van egy halom kinőtt ruhám, de a ti babáitoknak még nagyon nagyok, de ha valakit érdekelnek lányruhák 5 éves kortól és Fiú ruhák 12-től az szóljon, mert már kiborul a polcról.

Vicki!
Ha olvasol légyszives írj, hogy mi van veletek, mostanában sokat gondoltam rád.

Marcianyu!
Nagyon édes a két csemete. Marci meg még mindíg a szivem csücske!

Süni, Amneris, Ggabszi, Boszi, Steiff és a többiek tudom hogy most külön logisztika a takarítás, bevásárlás, gyereknevelés, főzés összehangolása, de azért egy kis időt szánjatok ide is! Úgy hiányoztok!

Na megyek a munka frontjára vevőtkövetni.
Szép napot mindenkinek!
simineni
 
 


Drága Vivi!

Óriási gratula Nektek! Ugye milyen szuper érzés, hogy a pici fiad ott szuszog melletted??!! :-) Remélem, hamarosan képeket is kaphatunk a piciről és a boldog családról!

puszi

L.M.A.P.

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Vivi :D :D :D
Várjuk a jelentkezést itt is!

Szívből örülök, hogy két nemrég még szomorkodó topictársunknak is ilyen szép karácsonya lesz!

Kép

Nálunk a készülődésbe becsúszott egy egyhetes betegség is, ami azért nem tragédia, mert nagggyon jól elvoltunk Kiscsikóval itthon:)
Diszítgettük a házat, karácsonyi mézest sütöttünk, kimostuk a plüssállatokat, s még játékra is jutott idő... Nem is vágyott a kisasszony az oviba, pedig ott is mozgalmas hét lett volna, bábszínházzal, miegyébbel.

Egy-két gyerekszáj: Anya, ha nagy leszek, én az apa felesége leszek! (Ezekszerint Dominik ejtve...) -S velem mi lesz? Te is a felesége maradhatsz...
A másik kedvencem, bocs, ha már írtam volna: - Anya, ígérd meg, ha öreg leszel, nem halsz meg!
- Mindenki meghal egyszer, kicsim...
- De ígérd meg, hogy visszapusztulsz!

(Persze, logikus: az elpusztul ellentéte a visszapusztul...:)
Kép

Siminéni, csak halkan írom, hogy nálunk pörgősszoknya minden mennyiségben elkel, de én mit tudnék adni a nagyoknak cserébe?
[/img]
mera
 
 


Sziasztok!

Hú, nagyon rég írtam már Nektek, ezer bocsi érte! Nincs velünk semmi baj, csak pörögnek a napok, zajlanak az események, nekem pedig a sok mellett kevés dologra jutott időm mostanában.

Hol is kezdjem? Megkaptuk a jogerőre emelkedett építési engedélyt, úgyhogy elkezdődött a házikónk felépítése. Hétfőn volt az alap kiásása, kedden-szerdán pedig sok kedves ismerőssel együtt férjem és apósom bebetonozták, a hét többi napján az utómunkákat és a téliesítést végezték el. Most megy a vita, hogy jövő héten van-e még idő a házikónkra, vagy pedig már teljes erővel készüljünk a karácsonyra – naná, hogy én az utóbbira szavazok, miközben tudom, hogy az is jó, ha készül a ház (nem egyszerűűűűű)!

Apropó, karácsony! Tudom, tartozom még a mi karácsonyi szokásaink leírásával, meglesz majd az is ;) Jó időben elkezdtem az ajándékok megvásárlását, úgyhogy azokkal már teljesen kész vagyok, már csak a becsomagolásuk van hátra. Szerencsére nálunk sincs „őrült-ajándékozás”, egymásnak csak apróságokat (könyv, falinaptár, desszert, színházjegy – igaz, Amneris? ;) , stb.) adunk, a gyerekek persze egy csomó játékot kapnak majd. Múltkor elmentem egy barátnőmmel Miskolcra, a Régió játékszakkereskedésbe – hú, mire onnan kiszabadultunk :) , na egy vagyont elköltöttünk :O Igazából Bálinttal vagyok gondban, mert neki nem igazán tudok mit venni. Az autókat, traktorokat szereti (végülis egy nagy traktort vettem), de amúgy nem igazán szokott játszani. Azt szereti csinálni, amit mi, illetve mostanában Vivien ráhatására kezd szeretni rajzolni, festeni. Vivi ennyi idősen sokkal többet játszott, neki mindig olyan könnyű volt ajándékot vásárolni. Veronika is egyszerű eset, bébijátékokat kap :)

Veronikánk egyébként hihetetlenül lusta baba, nem csinál az égvilágon semmit!!! Na jó, mosolyog, gagyarászik, jár keze-lába, figyel, de pl. nem igazán nyúl a tárgyakért. Ha a keze közelébe adjuk a játékot, „méltóztatik” megfogni és játszani vele, de nem töri magát… Forogni sem akar, hasról hátra átgördül, ennyi. Voltunk is vele gyógytornásznál (Dévény-módszer), aki megvizsgálta, azt mondta, nincs nagy baj, de azért már ébresztgetni kellene a benne alvó képességeket, merthogy megvannak benne. Úgyhogy most napi legalább kétszer tornáztatni kell a kisasszonyt, aki nagyon szépen fejlődik  A fő gond egyébként az, hogy nagyon gyenge a hátizma (utál is hason lenni…), ezt kell leginkább erősítenünk. A két ünnep között kell majd visszamennünk kontrollra.
Babócinkkal egyébként megjártuk az ultrahangot is, mert már kétszer is tapintható volt a mája és a lépe a tanácsadásokon, a főorvosasszony pedig adott egy beutalót, hogy nézessük meg. Hála Istennek semmi baj, egyszerűen alkati kérdés. Kalandos volt egyébként, reggel 8-ra kaptunk időpontot és éhgyomorra, teli hólyaggal :D kellett mennünk. Na, sikerült, legalábbis ami az éhgyomrot illeti, aztán képzeljétek, majdnem 1 órát kellett várakoznunk, én már majdnem sírtam… De szerencsére Vercsi baba jól viselte és alig-alig sírdogált csak. Nem hiába, tündérkém van :)

A fránya vírusok sajna minket sem kímélnek, jelen pillanatban (na jó, már 2 hete) beteg az egész család :) Vivien kezdte, köhögés, orrfolyás, aztán jöttünk mi a párommal, majd e hét elejére Veronika, mára pedig Bálint. Sajna a két kicsinél kötőhártya-gyulladás is van/volt. Azon drukkolok, hogy karácsonyra már mindannyian teljesen meggyógyuljunk!

Jaj, még valamit feltétlenül el kell mondanom!!! A falunkba is jött a Mikulás, a faluházban volt egy kis ünnepség, a gyerekek hetekkel előtte már készültek. A nagyobbak kis színdarabot adtak elő, a kicsik pedig verseket mondtak. Vivien is megtanult egy rövidke verset és lányok, gyönyörűen, hangosan elmondta!! Olyan büszke voltam (vagyok) rá! Nálunk azért ilyen nagy szó ez, mert 1. még sohasem tudott megtanulni semmilyen versikét, 2. elég szégyenlős, még sosem szerepelt. Szóval nagyon édes volt!!! Tisztára meg voltam hatódva… Amikor hazajöttünk, teljesen spontán ezt mondta: „Anya, én már úúúúgy unom ezt a verset és a Télapót!” :D

Bálint meg már annyi szót tud mondani, napról napra többet beszél :) Főleg Vivientől tanul, ennek különösen örülök!

Most már búcsúzom, de mindjárt hozok néhány képet! ;) Puszi!

Ui: Bocsánat, hogy most nem reagáltam a Ti hozzászólásaitokra… de figyelemmel kísérem mindig a történéseket :)
ildi_ko
 
 


Íme a képek :)

Ezt én építettem!

Kép

Ilyen szobát szeretnék!!!

Kép

A két kicsi

Kép

Vercsi-mosoly

Kép

Hármasban szép az élet :)

Kép

Nem adom....

Kép

Mit kaptunk???

Kép

Csokiiiiiiiiiiii :P :P :P

Kép
ildi_ko
 
 


Vivi, nagyon örülök nektek! Kisfiatok születéséhez szeretettel gratulálok és várom a történeteteket, ha lesz egy kis időd! :wink:
Kép

Ildikó, jó olvasni rólatok!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Ildikóhoz hasonlóan már én is régen jártam erre, de olvaslak titeket.

Először is minden új babás családnak nagyon-nagyon sok örömet kívánok az új jövevényekhez. Olyan jó veletek együtt örülni. :D

A betegeknek jobbulást, sajnos minket sem került el. Habár eddig csak én vagyok benne. Grétának nem tudom miből van az immunrendszere, de eddig még nem volt beteg. Egyszer volt egy kis náthája és ennyi. Egyébként szépen fejlődik, ül magától (persze még néha eldől, de azért már ügyesen egyensúlyozik), minden dologért odakúszik-mászik, ami érdekli és csak azt akarja enni, amit mi. A narancsot és a citromot nem lehet kivenni a kezéből. Nagyon szereti a savanyú dolgokat. Viszont a tápit nagyon nem akarja enni. :( Este fürdés után eszi, de reggel annyit szenvedek mire egy kicsit megeszik belőle. Napközben már nem is adom neki. Próbáltam már más tápszert is, van valami ötletetek? Vagy lehet, hogy ez scak átmeneti? Talán a foga miatt van és inkább csak rágcsálni szeret, nem tudom.
Kedden költöztek haza sógoromék Amerikából, és egyenlőre még a mi házunkban laknak a földszinten. Úgyhogy most 12-en lakunk ebben a házban. :shock: :lol: Még meg kell szokniuk az itteni életet. Van egy 2 éves kislányuk, Grétával teljesen oda vannak egymásért. Azt hiszem, a kislányom nemsokára jobban beszél majd angolul, mint én.

Minden betegnek jobbulást kívánok és mindenkinek kellemes ünnepeket, ha addig már nem jönnék. Igyekszem azért még képeket feltenni.

obea
obea
 
 


Sziasztok! :lol: :P

Madri: Persze, majd februárban érkezik meg, és szerzek majd egy gépet. :wink: Lassan meg lesz minden már. :lol:

Marci-anyu: Készülődés az van, bár egyre sivárabb, nem is igazán várom ezt a karit, a szívemben már a jövő kari él, amikor már hármasban ünnepeljük. :lol: Vagyis 5-en, mert 24-én itt szoktak vacsizni anyuék, első napján meg nagyon sokan ünnepeljük 12-en vagyunk anyunál, és jövőre már 13-an leszünk. :P :lol: Nagyon- nagyon jó érzés lesz. Most mindig csak erről álmodozom, és olvasom a Suttogó című könyvet, hátha tanulok valami okosat belőle. :lol: Hangolódom a kisbabánkra, hogy minél hamarabb találjon ránk, érzem, hogy kapcsolatban vagyunk nyár óta. :wink:

Ildi: Nagyon szépek a gyerkőcök. :lol: A csokis kép különösen tetszik. :lol:

Mera: :P Nahát ezen a visszapusztulon majd elpusztultam a nevetéstől. :lol:

KépKép
ancsúr
 
 


Lányok, aranyosak vagytok, köszönjük!
Képek lesznek hamarosan!
Tvera küldött a másikon egy képet, úgy meglepődtem, Szabolcskánk pont úgy néz ki. :P
Majd jövök, olyan sok dolgom lett hirtelen, de naaaaagyon jó érzés!!!!!!!!!!!!
IMÁDOK ANYA LENNI!!!!!!!!!! :P

Kép
vivi1
 
 


Ildi_kó, annyira jók a képek :D Nagyon ügyes Vivien, hogy szépen elmondta a verset a Mikulásnak, képzelem milyen büszke voltál rá.
Hol árulnak ilyen jó galériaágyat? Mi is ilyet szeretnénk majd Melindának. Gondolom jó drága. Még egy kicsit mindenképpen várunk vele, mert a védőnő rámijeszett, hogy az ő korában még gyakori a leesés.

Kép
Kép
emike
 
 


Vivi!
Gratulálunk!!!
Sok boldogságot nektek, és várjuk a képeket :)
szuperboszi
 
 


Ildikó, nagyot nőttek :)

Siminéni, nem tűntünk el, nálam még van egy kis év végi hajtás, aztán keddtől pihi :)
Sütik már sültek, előkészületek megtörténtek.
(Mostanában már csak az alvás hibádzik, de hát egyszer majd leszek nyugdíjas is :)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Vivi gratulálunk! Sok boldogságot kívánunk az új családnak! Ennél szebb karácsonyi ajándékot nem kaphatatok volna!

Dávid baba ma elkezdte használni a kezeit és odamászott hozzám. A csáberő a tányéron lévő sütőtök volt :P

Ez a mostani kedvenc képem:
Képfelültem a kiságyban!

Kép
madri
 
 


Kedves Lányok!

Nem vagyok elveszve, annyi időm mindíg van, hogy este megnézzem a leveleimet, meg bekukk a babanetre, viszont kedd óta nem tudtam belépni. Ezért Ggabszi most kívánok boldog névnapot ( még benne vagyunk az egy hetes intervallumban)

Vivi
Itt is gratulálok, tiszta szívből, látod, amikor már azt hitted, hogy idén nem születik meg a babátok... és megtörtént a csoda! Kimondhatatlanul boldog vagyok!

Mi múlt éjszaka ismételten nem aludtunk, még szerencse, hogy a férjem besegített. Mára nagyon kimerültem, és egyfolytában Marcianyura gondoltam, amikor Lilike hetekig sírt.
Különben Péter szépen gyarapszik, 3400 g, 80 g eszik, minden a tankönyv szerint alakul.

Elnézést, hogy most nem szólok mindenkihez, de megpróbálok aludni.

Puszi.
Viki.

Kép
tviky
 
 


Sziasztok!

Teljesen el vagyok keseredve!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
Kérlek, segítsetek!!!! Gréta már lassan 7 hónapos lesz és még mindig nem intézték el nekem a TGYES-t. Már a GYED-et is megigényeltem és csak szórakoznak velem. Hová forduljak? A gyerekem születési anyakönyvije már náluk van 3 hónapja!!!!!!!!! Nem tudok neki új lakcímkártyát csináltatni!!!!!!!!!!!!!! Mit csináljak?
obea
 
 


Steiff Rolijának Boldog születésnapot! :)
Képeket kérünk! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Vivi!Sok boldogságot kívánok a kisbabádhoz! :D

Ildikó!Nagyon szép családod van,gyönyörűek a gyermekeitek! :wink:

Madri!Ezek a szemek...nagyon édes kis Dávidbaba!

Tviky!Nálunk is így volt ez az első időszakban,sokat sírt a kicsi Danikám,hasfájós volt,de miután sikerült megtalálnunk a megfelelő tápszert nincsen semmi gond,nagyon kiegyensúlyozott kisbaba.

Obea!Elképesztő,hogy ennyi idő után még mindig nem sikerült elintézniük nálatok TGYES-t!!!Nekem a munkahelyem egyben kifizetőhely is és nagyon hamar elintézték nekem a juttatásokat. :evil:

Bevallom már nagyon nehezen bírom ezt a bizonytalanságot,azt ígérték a TEGYESZ-nél,hogy január elején végre mehetünk az életet adóval aláírni a lemondó nyilatkozatot,most már 2 hónapja itt van velünk a kisfiúnk és nem tudom hogyan élném túl,ha mégis időközben meggondolta volna magát a vsz anya.
Egyébként a legutolsó beszélgetésünkkor azt mondta,hogy hagyjam már abba ezt az aggódást,mert mi már egy család vagyunk és ő ezen nem fog már változtatni,jaj annyira félek... :(
Fordult már elő valamelyikötökkel,hogy mégis meggondolta magát a vsz anya??? :roll:
Kérlek Benneteket öntsetek egy kis lelket belém!

Aandika
aandika
 
 


Obea!
Fészek alapítvány
Ha küldesz egy mailt a szuperboszi@freemail.hu címre, elküldöm neked az elérhetőségeiket.

C
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Obea!
A Fészek Alapítvány egy lehetséges megoldás, Budai Ági segíteni fog. Őt nem tudják lerázni! Beszélj vele telefonon (30-6858488). Egyébként engem is szívatott az OEP-es ügyintéző, de 2,5 hónap után utaltak.

Aandika én ilyenről még nem hallottam :roll: Ezt a TEGYESZ-es vagy a gyámügyes nő mondta? Én a helyedben addig járnék a nyakára, amíg elege nem belőled és megcsinálja a munkáját. Ne hagyd annyiba, mert akkor nyugszik meg a lelked, ha rendben van a papírmunka.

Steiff Rolinak Boldog Szülinapot kívánunk!

Tviky de jó, hogy jelentkeztél :P remélem sikerült kipihenned magad.

Ildi_kó köszönjük a képeket! Vivien nagyon örült a mikuláscsomagnak! Veronika jó nagy baba! Láthatóan Bálint elégedett volt a csokival!

Szép napot mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Rolinak boldog szülinapot kívánunk!!!!!
szuperboszi
 
 


Steif Rolijának boldog szülinapot kívánunk!
simineni
 
 


Steif! Rolinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Ildi! Nekem a hármasban szép az élet a kedvencem. :)

Madri! Mekkorát nőtt Dávid!!!

Vivi! Itt is gratulálunk a kicsi fiadhoz! És türelmetlenül várjuk a beszámolót!

Tviky! Remélem nálatok is minden rendben van. :lol: Nálunk is volt egy két ilyen nemalvós éjszaka, de egy-két héten belül elmúlt...

Obea! Nem nagyon tudok okosat mondani. Már azt sem értem hogy miért van az anyakönyvitek a tb-nél.

Aandika! Szerintem is járj a gyámügy nyakára, legyen meg minél hamarabb az a papír. Bár az alapján amit írtál nem valószínű hogy meggondolja magát az életetadótok.

Minden kis betegnek mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Ancsúr! Két ünnep közt tali??

Röviden rólunk: ma lejebb kellett rakni Dóri ágyát. Próbáljuk elhagyni a gyógyszereit a Kreon kivételével, amit úgy néz ki elég jól tolerál. Eddig megúsztunk minden betegséget, remélem sikerül kihúzni a telet így. Továbbra is próbálkozik a mászással, szerintem karácsonyra már profi lesz. Enni eszik mindent, darabosan is, csak kanállal és végre nem hányja ki. :lol:
Összességében nagyon jól vagyunk, szépen fejlődik. Ja és ma megvettük a legcsodálatosabb karácsonyfát- hármasban. :wink:
Kép
Kép
Lecsavarom a papa orrát, jó?
Kép
Megmutatom ezt kaptam ajándékba. :)

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!
Csak röviden leírom a tortúránkat, hogy értsétek, miről van szó.
Egyébként köszönöm a Fészek elérhetőségét, holnap felhívom őket.
Szóval: azzal kezdődött az egész, hogy mivel nekem 2 (azaz 3, de erről majd később) jogviszonyom volt 2 különböző megyében, eleinte küldözgettek engem ide-oda, hogy hol intézzem a TGYES-t. A miskolciak azt mondták, Egerben kell igényelnem. Elküldtem az összes papíromat Egerbe. Tudtam, hogy 30 napjuk van elintézni, és attól tartva, hogy majd kb. a 28. nap körül veszik elő az ügyemet, 1 hét múlva felhívtam őket, hogy mit tudnak mondani. Jó, hogy felhívtam őket, mert még nem kukkantottak bele az anyagomba (egyébként tudom, hogy rengeteg dolguk van és kevesen vannak, nem is hibáztattam az ügyintézőt). Ő megnézte és azt mondta, hogy ezt Miskolcon kell intézni, majd ő átküldi az anyagomat oda. Pár hét alatt át is került. Ott egy darabig nem történt semmio, majd felhívtam őket, hogy mégis mire számíthatok. Először azt mondta a hölgy, hogy csak az egyik jogviszony után jár TGYES. Majd szintén egy pár hét múlva, amikor az anyagomat odaadta a revizornak, ő azt visszadobta, mondván, hogy azért csak kérjék be a másik jogviszony jövedelemigazolását is, hátha azután is jár. (Ez már felettébb érdekes volt... Mi az, hogy hátha azután is jár?!) Bevittem, majd a hölgy mondta, hogy kiderítette, hogy nekem volt egy harmadik jogviszonyom is. Valóban. Megbízásos jogviszony volt, 2 órát tanítottam egy héten, semmit nem fizettek utánam (EHO-t sem), és akkor ott megbeszéltük, hogy az nem fog kelleni. Kb. 3 hét múlva jött egy levél, hogy küldjem be a megbízásos jogviszonyom jövedelemigazolását is. A hajam ekkor már az égnek állt. Hiszem megbeszéltük, hogy az nem kell, ennek ellenére aznap beküldtem, hadd legyenek boldogok. Ez volt dec. 5-én. NOvember elején egyébként kaptam TGYES-előleget, de azt mág a mai napig nem tudták eldönteni, hogy mennyi jár nekem. Közben a GYED-et is megigényeltem, ezért van most náluk mind a két születési anyakönyvi kivonat, mert ugye azt sem tudták eldönetni, hogy melyik kell nekik, az új, vagy a régi. És hogy miért kell a lakcímkártyát nekem megcsináltatnom???? Rejtély! Hiszen itt mindenki azt mondta, hogy az jár az új születési anyakönyvi kivonathoz. Nos, nekünk nem jár. 500Ft-ért megcsinálják a születési helyén. Köszönöm szépen, de annyiért itthon is megcsinálják. Azaz csak csinálnák, mert az anykönyveink állandóan az OEP-nél vannak. Már 3 hete hívogatom azt a hölgyet, aki az ügyünket intézi, soha nincs bent. Ma meg mertem kérdezni, hogy mikor lesz bent. Válasz: Magának ahhoz semmi köze, az az ő magánügye. :shock: :x :evil: De mondom mégis, mikor beszélhetnék vele: Talán jövőre, de mondtam már, semmi köze hozzá. Ezek után letettem a telefont és elkezdtek potyogni a könnyeim... :cry:
Röviden ennyi... Egy kicsit kivagyok...
Már csak az anyakönyvi kivonatot adják vissza, a többi nem érdekel.

obea
obea
 
 


Sziasztok!

Simineni: Még mindig tetszik nekem a vevőkövetés, mint munka! :lol:

Mera: Édes a gyerekszáj. :) Olyan régen láttunk képeket Rólatok, esetleg lehet? :oops:

Ildikó: Gyógyuljatok mihamarabb! Tündériek a képek, nekem bejön nagon a "nemadom" :lol: :lol: :lol:

Obea: Én azt javaslom, hogy ,keress vmi osztályvezetőt és kérj tőle időpontot. Ott is van vezető és akkor helyben elintézhetik a dolgot. Ismerős ez az időhúzás, bár én más okból álltam velük kapcsolatban sokáig.
Hidd el, legjobb személyesen menni. És a lakcímkártyát nem Neked kell megcsináltatni, ingyen jár első alkalommal.

aandika: Szerintem Te is járj az ügyintéző nyakára, nem érdekes, hogy jönnek az ünnepek és esetleg lassul a munkatempó, egy gyermek sorsáról van szó. És azt is figyelembe kéne venniük, ha esetleg meggondolja magát az életet adó ( biztosan nem így lesz ) mi módon sérüll a gyerek. Hisz most szerető gondoskodás veszi körül. Vagy az nem számít?
Komolyan, olyan sokszor elgondolkodom azon, hogy a gyermekvédelemben a gyerek sorsa kinek fontos?

Madri: csak ámulok, Dávid mekkora.... :)
Januárra tervezzetek be minket, ha lehet, oké? Várunk! :)

Tviky: Át nem aludt éjszakákról regényt tudnék írni. :) Tarts ki, hisz Péter még nagyon pici, meg kell szoknia Téged, az ágyacskáját, a világot, na meg a fránya tápit is.
Ha pedig igénye van arra, hogy Veled összebújva aludjon ( el), ne habozz. Azt hiszem, anno én hibát követtem el, amikor ragaszkodtam a kiságyhoz és csak ott szerettem volna Gergit altatni.
Az biztos, hogy tesónál nem leszek ilyen "kemény" :)

Jny: Nagyon kíváncsi vagyok, mennyit nőtt a hercegnő. :) Tündéri! :) Naaaaagy pusza neki. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Obea: Iszonyú ez a herce-hurca :( Nagyon drukkolok, hogy mielőbb elintéződjék már végre... Nem irigyellek!
Hú, hogy fejlődik a lánykátok! Nem semmi :)

Emike: Ezt a galériaágyta az IKEÁban fényképeztük, de az árára már nem emlékszem, mert csak "bámészkodtunk", nem potenciális vevőkként voltunk ott :) Mi kb. 2 év múlva költözünk majd be az új házikónkba, oda már galériaágyat szeretnék legalább Viviennek, de lehet, hogy Bálintnak is.

Madri: Tündéri ez a kép is Dávidról! Én is mindig olyan hosszan elnézem azokat a gyönyörű, hatalmas szemeit :) És gratula a mászáshoz - hiába, a pocak nagy úr :):):)

Steiff: Rolinak én is boldog születésnapot kívánok!!!

Jiny: Gyönyörű ez a kislány!!! És milyen ügyesen játszik már - nekem ez a játszós kép lett a kedvencem, olyan okosan, figyelmesen néz :) De a nagypapás is édes! Örömmel olvastam, hogy javul az étvágya, nagyon jó, hogy már nem hány :) Ügyes vagy, hogy mindezt ilyen klasszul végigcsináltad!!!

Kelimoni: Nálunk Apa aludna szívesen a gyerekekkel, ha őrajta múlna, mind az öten egy ágyban aludnánk :D itt én vagyok a szigorú és a rigolyás, mert engem baromira zavar, ha valamelyik gyerek ott alszik velünk. :oops:

Mindenkinek köszönöm a dicséreteket, olyan jó Veletek megosztani a büszkeségeimet, a boldogságomat :)
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

Obea!

Nem tudom , mit kevernek....Nálunk mondjuk a kórház már egy hónap után utalta a családit,és a GYÁS-t
.
Mi az a TGYES?
GYÁS jár 6 hónapos korig ami a fizud 70%-a havolt fél év biztosott időszakod a "szülés "előtt.6 hónap után jár a GYED,és 2 éves kortól a GYES.....Én így tudom.
Lakcímkártya...:Nekünk az anyakönyvivel együtt megküldték hétfőn.

Kitartást kívánok!Ne hagyd magad!Jár neked!Tényleg keress valami félistent ,éscsapj az asztalára!
kavicska
 
 


A TGYES az a TGYÁS terhességi gyerekágyi segély, ami 6 hónapig jár.

Ezek szerint itt nem az örökbefogadás miatt maceráznak, hanem amúgy is szarakodnának.
Ha tudsz, menj be személyesen (esetleg üvöltő gyerekkel), és csapj nagy balhét.
És félre ne értsetek, nem "rasszizmus" (ccc. fekete gyerekkel :)), de olyan balhét érdemes csapni, mintha a hátad mögött állna a nagy pereputty :) - ebben jó vagyok egyébként...
Ha gondolod, vigyél be egy dörgedelmes levelet, amiben leírod, hogy mi volt, hány napja nincs döntés stb., és kéred, írásban indokolják meg, miért nincs döntés, és ki a felettes szervük, akikhez fordulhatsz.
Ha szóban nem jutsz semmire, add be az irományt.
Lakcímkártyát itt automatikusan csinálták, de Bobinál kérni kellett, mert a csecsemőotthon nem kérte.
A faluban a lakcímesnél leadtam az igénylést, ő továbbküldte a nagyvárosba, ahol csinálták, és hamar megjött.

Esetleg egy dühös férj telefonja? Néha az is bejön.

Ha telefonálsz, mindig írd föl, kivel beszélsz, hányadikán hány órakor, mit mondott, mi lesz, és a levélben hivatkozz rá, add meg nevét, rangját. Kérd a felettesét, és ugyanezt játszd el, ha kell, naponta. EZ be szokott jönni.

Na ez zagyva lett, de talán ki tudsz hámozni valamit.
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Kelinek küldtem át képet, és megkértem, hogy küldje tovább nektek! :P

Mi naaaagyon jól vagyunk, karácsony után már több időm lesz írni, ha Szabolcska is engedi! :lol:

Steiff! Rolinak boldog szülinapot!!!
Kép

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a képeket, olyan jó pici babákról képeket nézni!

Tviky köszönjük az értesítést! Vickynek sok boldogságot kívánunk a kislányához!

KeliMóni januárban ha az időjárás engedi, akkor meglátogatunk! Régen jártunk felétek :?

Jiny Dóri milyen szépen ül! Dávid baba még kitámasztja magát a lábaival, Dórinak pedig egyenes a lába! Remélem a nemevési problémák véglegesen megszűnnek!

Holnap megyünk szűrővizsgálatra, gyomor és koponya UH. Tudtátok, hogy novembertől a szűrő jellegű vizsgálatok 5ezer Ft-ba kerülnek? Amikor megkérdezték tőlem, hogy még így is elmegyünk-e a vizsgálatra, teljesen kiakadtam. Ezek szerint sokan nem viszik el a gyerekeket :( .

Szép estét mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Vivi1: Köszönöm szépen a képeket, nagyon cuki baba Szabolcska! :)

Madri: Mik ezek a szűrővizsgálatok? Mi egyik gyerekkel sem voltunk ilyeneken, csak csípőultrahangon, nem is tudtunk ilyen lehetőségekről. Mit szűrnek ilyenkor?
ildi_ko
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a bíztatást! Holnap megyünk az OEP-be "intézkedni". Remélem sikerrel járunk. Apa is jön velem. :)

Addig "néhány kép az én kis manómról.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Próbálunk üldögélni.
Kép

Ezt a ruhát Amerikából kaptuk. Grétának nagyon tetszik. Tépkedi, harapdálja...

Kép Kép

Kép

Már rég nem raktam fel képeket, de azt hiszem, most egy kicsit "túlburjánzottam". Bocsi :lol: (Nem tudok betelni vele...)
Egyébként most éppen "fogzunk". Emiatt egy kis láz, nyügi, de elég jól viseli.

obea
obea
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a szülinapi jókívánságokat!!!!!
Egy nappal előbb ünnepeltünk, mert hétfőn elutaztunk Biáék intézetébe, már rég voltunk ott látogatóban. Picit szomorkodtak a gyerekek, mert már egy régi társukkal sem találkozhattak- persze ez amúgy nagyon jó hír, hiszen ez azt jelenti,hogy mind családba kerültek ilyen-olyan módon. A gondozóknál, ovonéniknél nagy sikert arattak mindketten, elkápráztatták őket. :D :D :D
Képzeljétek részt vettünk a baptisták által szervezett cipősdoboz akcióban, gyűjtöttünk játékokat, édességet stb. és bedobozoltuk a gyerekekkel. Mikor elvittük a gyűjtőhelyre kaptunk meghívót a gyerek karácsonyi ünnepségükre, ami szombaton volt. A gyerekek nagyon élvezték, pláne mikor kiderült, hogy kapnak ők is egy-egy "cipősdobozt" tele klassz ajándékokkal. :D :D :D
Olyan édes volt Norbi,mikor dobozoltuk az ajándékokat elmagyaráztam neki, hogy elviszik majd bácsik szegény gyerekeknek, hogy még több ajándékuk legyen. Miközben csomagoltam ők papírból vagdostak ki formákat,egyszercsak Norbi odahozott hozzám egyet és közölte, hogy ezt a szegény babának csinálta! Olyan édes volt, azt hittem rögtön megzabálom!(A baptistáknál is folyton a szegény babákat kereste.) :D :D :D
Ja és a végére pár fotó az ünnepeltről:

Koncentrálás a gyertyák elfújására:
Kép
Így merült bele az ajándékba:
Kép
Kép
steiff
 
 


Drága Vivi! Én is szeretném látni Szabolcskát. Kérek én is képet! Köszönöm! :oops:

Ildikó, a szürővizsgálaton megnézik az összes ultrahanggal látható és nézehető szervet: jól működik-e, és minden rendben van-e.
Kérni kell rá beutalót, és valóban 5000 Ft a vizsgálat, ami egyébként 10 perc. Nekünk ugyanaz a doktor bácsi csinálta Zsófinak, mint anno Balázsnak. Biztosított, hogy az unokámat is Ő fogja megnézni.Ilyen kis vicces doktor bácsi volt!!!!! :wink:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Vivi! Hatalmas gratula. Csodaszép a kisfiatok.

Nem nagyon van időm írni. Sok a melóm és a készülődés stbstb így karácsony előtt..

obea! Hű de csínos a kismanód:-)

steiff! ez a gyertya elfújós-koncentrálós kép nagyon szuper :D

jiny! Nagyon szép a kislányod. Mosolyogtam ezen a megcsavarom a papa orrát című képen :D

Ildikó! Nagyon szépek a gyerkőceid :D

madri! Dávid babának csodaszép szemei vannak :P

Tviky! Kitartás! Ádámkával nekünk is volt pár mozgalmas éjszakánk.

Gyorsan ennyit sikerült írnom. Mindezt addig amíg Niki Thomas a kisvonatot kukkolja a Tv-ben :D Nálunk Dr. Bubó mellett ez a favorit.

Kép Nikike Mamával

Kép Papóval

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok!
Vivi képeit én küldtem tovább, ám inviteles mélcímről mind visszajött. És az Amneriséről is:(

Gabszi! Te sem kaptad meg? :o

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!


Köszi a TGYEs-es felvilágosítást!
Amikor belekerültem sem értettem,a régi neveket sem tudtam,de az újak....egyszer csak megtapasztalom.Most ott tartok,hogy márciusban meg kell igényelnem a GYED-et. :lol:

Ma voltunk Székesfehérváron,TAJ kártyát csináltatni a vadiúj nevű kisfiunknak.Időben mentünk,így 1/2 9-kor már készen is voltunk mindennel.

Kelimoni!

Nekem megváltozott az e-mail címem.Megteszed,hogy a zsuzsa31@citromail.hu -ra küldesz nekem képet Viviék babójáról?
Előre is köszi!

Obea!

Gréti olyan az "amcsis szerkóban", mint egy valóságos kisangyal.....Gyönyörű!
Hajrááááá!drukkolunk az ügyintézéshez!

Tirza!

Hogy vagytok?Hogy van Matyi?Mekkorák vagytok?
Hogy telnek az éjszakáitok?
kavicska
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: