Új privát üzeneted érkezett!

MATI BOLDOG SZULINAPOT!!!!!!!!
Matiba azert a jo kivansagom ervenyes!

Kép
móncsi+3
 
 


Lányok!
Reggel már írtam egy hosszút, de elszállt.
Tölti!
Nikike még nagyon kicsi a szobatisztasághoz, de az nagyon klassz dolog, ha szól. 2,5-3 éves kor körül érik ez be teljesen.
Nekem Pisti mint egy nyugis gyerek a bilin ücsörgött egy kisszék előtte és autózott rajta elég sokáig, ezalatt termelt is valamit a bilibe.
Szandra egy örökmozgó 2 percet nem maradt a bilin, de mivel nagyon utálta, ha kakis a popsija, vettem neki egy halom bugyit és egyszerűen napközbe nem adtam rá pelenkát. Az első időben nem győztem takarítani a nyomait, de egy két hét után rájött hogy sokkal egyszerűbb a wcbe pisilni, mintha a lába szárán folyna.
mire 2 és fél évesen bölcsibe mentek mindkettő szoba és ágytiszta volt.

Kelimóni!
nálunk egyik gyereknél sem okoztak különösebb problémát a rágófogak. Az első 8-cal kinlódtunk meg a többi észrevétlenül jött ki.

Gabszi!
Nagyon tetszett a tv nézési szokásaitoról leírt gondolataid. Én is hasonlóan csináltam.

Marcianyu!
Olyan dumája van ennek a pasinak, hogy csuda. Lesz még gondod vele, ha telebeszéli a fejedet mindennel.

Rkata!
Mint szólt a papa Cseni ötletéhez?

Süni! Jó, hogy jöttél, örülök, hogy hallottam Miklóskáról.

Matiba! Nagyon klassz lett a torta és a két fiú a gitárral, mint egy rockegyüttes.

Moncsi3
Lassan tedd lejjebb a kiságyat, mert hamarosan a térdelésből állás lesz. Gratulálok a fiatalúrnak!

Boszi!
Zóra csak kerekedik szépen, mikor megszületett sem volt pici, de überelte saját magát.

Nálunk telnek a jó és kevésbé jó napok. tegnap meg kifejezetten rossznak igérkezett. Pistinek ellopták tesióra alatt a mobilját, a kiscicánkat megtámadta a szomszéd rotija és már nem lehetett megmenteni. A lányom emiatt tiszta lelkibeteg, mert az idén már a második macska pusztult el. Remélem most már csak jó dolgok fognak történni velünk, mert a rosszat nem szertem.
simineni
 
 


Szép jó estét! :)

Tirza: nálunk a meleg (ujjatlan) hálózsák nagyon jól bevált, nekem fixa ideám, hogy a takaróba belegabalyodik, vagy lerúgja éjszaka, úgyhogy nem is takargatom őkelmét (Csengét is csak most ősszel kezdtem el takarni, addig inkább jó melegen felöltöztettem, plüss rugi + body). Van még a szobában egy elektromos mobil radiátor is, pont jó hőmérsékletet produkál.

Kajatéma... ez szerintem annyira egyéni, annyira gyerekfüggő, nekem még mindig az a véleményem (Rvan-nak is hasonló dilemmája volt egyébként), hogy hagyatkozzon a babára, ő tudja legjobban, mire van szüksége (csak a 2 és fél óra legyen meg a két etetés között, hogy ne legyen "ráetetés").

Ggabszi: de jó, hogy írtad ezt a Teletubbies dolgot! ÉN személy szerint falnak megyek tőlük, pedig még csak egy fél részt láttam :oops: :lol: , de ha azt mondod, hogy hasznos... - Csenge már sztem nagy hozzá, de lehet, hogy Vincusnak majd egyszer... Nálunk most Noddy az ISTEN :) , no meg a "bébimozdony" (Thomas :) ). Ezek ártalmatlan mesék, elég rövidek is, úgyhogy nem bánom, ha nézi őket Csenge. Csak ne kellene állandóan közelharcot vívni vele, hogy "nem drágám, anya nem tudja visszapörgetni a tévét" :lol: :lol: . A Télapó Noddy DVD-t hoz neki majd, már előre látom, ahogy kézbe veszi és közli: "Noddika, hát ez nem igaz, úgy szejetjek, majd megzabájjak!". :lol: :lol:
rkata
 
 

 
 

Azért van már visszapörgetős TV :)
szuperboszi
 
 


Sziasztok

Tölti, szerintem is korai még a szobatisztaság, nem vagytok késésben. Igaz mi is két éves kora körül kezdtük neki mondogatni a bilizést, és idővel sikerült is egyszer kétszer a bilibe kakilni. Ennek aztán volt olyan következménye is (megfigyeltem, hogy kb mikor kakil, és akkor egy két órára levettem a pelust), hogy a parkettán landolt a termés, de szerencsém volt, mert a szőnyegre egyszer sem. :lol:
Kb. 2,5 éves volt amikor rendszeresen szólt ha kakilni, vagy pisilni kellett és innentől kezdve egy-két hét alatt szobatiszta lett, és már a bölcsibe nem kellett pelust vinnem. Nálunk is rövid ideig kellett a bili, mert inkább a WC-t használta. Most meg többet használja a bilit. :lol:
Az ágytisztaságot csak idén nyáron sikerült tető alá hozni.

Tirza, nagyon ügyi a kislegény, csak így tovább. :lol:
A tegyeszes hölgy hozzáállása egy kicsit meglepő, nem biztos, hogy ez a munkakör neki való. Szerintem épp elég gond, hogy nincs tisztában a jogszabályokkal, (ami szerintem az ő munkájához elengedhetetlen) még ilyen kérdéseket tesz fel. Nem tudom, hogy higgadtan tudnék-e vele beszélgetni.

Rkata, nálunk is menő a gőzmozdonyos mese. Most vettem könyv (inkább füzetnek nevezném) formában három részt belőle.
Én szerencsés vagyok tv ügyben, mert nem igazán szereti nézni. Remélem ez a későbbiekben is így lesz. :lol:

Minden Katalinnak nagyon boldog névnapot kívánok, egy kicsit megkésve ugyan, de annál nagyobb szeretettel.
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Melindánál már elég hosszú ideje a Vakond a nyerő. Mi tévét egyáltalán nem nézünk, de a számítógépen az ölemben ülve lelkesen nézi a Vakondot. Mindíg alkuzdozik, hogy még egyet hiába állapodunk meg előre, hogy max. kettőt nézhet. Mostmár Anikó is kezd rákattanni, de neki főleg a a Vakond és az autó tetszik. Melidánál már szinte kóros ez a vakondmánia, időnként beiktatunk pár nap vakondszünetet, vagy ha nagyon rosszul viselkedik, akkor néha ez a bünti.

Ma az oviból a szüleimmel együtt hoztuk el. A hold egy fa mögött látszott, kicsit úgy nézett ki, mintha a fán lenne. Nagyapja mutatja neki: Nézd Melinda ott a hold.
Melinda nézi , nézi és csodálkozva mondja: De Papa, a hold nem is a fán terem.

Kép
Kép
emike
 
 


Sziasztok Lányok,

a Katalinoknak szóló jókivánságokat én is magamra vettem, köszi mindenkinek. Tudom a koko kicsit sokat sejtető, de az éles logika sem elég hozzá, ha vaki nem ismer, hogy kitalálja én is Katalin vagyok.

Sajnos nálnk a Katalin nap szörnyű volt. Aznap kezdődött a betegség a családban... Dorkámnak 39.6, nekem 38.2 volt a lázunk, csak szédelegtem, és szörnyen köhögtem. Rettegtem, nehogy a kicsi 9 naposom elkapja, maszkot húztam, folyton szellőztettem, de végül úgy döntöttem, teljesen izolálnom kell őt a saját érdekében. Rögvest leköltöztettük őt anyámhoz, az alattunk lévő lakásba. Nekem iszonyú elvonási tüneteim lettek, Dorka sirt, mikor a kicsit a sógornőm kezébe adtam, mert azt hitte, elveszik a régen várt kistesóját. Szörnyű, de a legrosszabb a betegség, a levertség. A francba ezt a fránya virust. Dorka üvölt a hűtőfürdőtől, a priznictől, meg a kúptól, anya fáradt, kimerült, izzad mint a ló, apa meg....dolgozik. Éjjel-nappal. Mondtam is neki, ha kedves az élete, minél később jöjjön haza, mert itthon bolondok háza van + nem tudok több embert ápolni.
Első este, mire Dorka lázát 2 hűtőfürdővel sikerült éjfélre lenyomni, s elpilledt, ébredt a kicsi. No nem azért mondom, de ezt nem érdemeltük....
Tényleg mi van, ha most kijönnek a családvédelmisek környezettanulmányra? Eltüntettem a vadiúj gyerekemet?

Amúgy Laura álom baba, eszik, alszik, nagyokat mosolyog és rém hálás, ha foglalkoznak vele. Mikoe Dorka alszik, lemegyek és meglesem őt anyámnál. Szerintem még 2-3 nap és helyreáll a családi rend.

Minden szülinaposnak és újonnan gyarapodott családnak sok puszi és óvakodjatok a ...........virusoktól.

Kép
Kép
koko
 
 


sziasztok!

Sajna minket sem került el a vírus. Gergő most volt először beteg. 39.5 volt a láza, hányt, ment a hasa, piros a torka. Nem tudott megállni a lábain, össze rogyott. Amikor ébren volt, a vállamon feküdt, egyébként meg majd 30 órát aludt, rövid megszakításokkal.

Ma már jobban van, reggelizett is kicsit, de most a táp lett a nyerő, mert tegnap azt kapott ( már amikor elfogadta a tea mellett. )

Köszi mindenkinek a jobbulással kapcsolatos jókívánságait, ami elért hozzánk. :) Aranyosak vagytok. :)

Koko: jobbulást Nektek is, szombatra meg kell gyógyulnotok, hisz a Gólyahír Mikulása már készen áll. :lol: :lol: :lol: Vagy éppen keményen dolgozik.

Rayo: Hogy megy a sütés-főzés?

Moncsi: Sajnálom, hogy nem jösztök, de majd legközelebb. :)
Ügyi fiadnak puszika :)

Simineni: Telefon ügyben van valami fejlemény?

Tv nézés: káros, nem káros, én időnként igénybe veszem. Nem látok különbséget a számítógépen való mese nézés és a tévézés közt. Persze tudom, mi elé ülök le a fiammal, vagy mi mehet, amikor önállóan tévézik. Ez még ritka, Gergőt nem nagyon köti le a mese, bár a Thomas kisvonat nagyon bejön neki. Teletubbiest még nem próbáltuk.
Egyébként nálunk sokat megy a tv, mert anya érdeklődő típus, megnézem a híradót, néhány filmet, stb. Ilyenkor nem kötöm be a Gergő szemét sem. :lol: Ám ő békésen eljátszik, fittyet hányva a képernyőre.

Puszi, szép napot!
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

A szomszéd szobában szoktam írogatni,de rájöttem,hogy lehet ,hogy már itt a helyem.
Képzeljétek,mi is Fejér megyeiek vagyunk mit Tirzáék.
Hát úgylátom itt elakadtak a nemokos ügyintézők.Már türelmetlenül várjuk a határozatunkat(ezzel biztos nem vagyunk egyedül),ezért gondoltuk rákérdezünk,hol jár a papírunk.Bemutatkozásom után nagy bunkón beszól a nő"elkészült határozatuk...ha erre kiváncsi..."
hirtelen köpni nyelni nem tudtam.
Sebaj,de ez azt jelenti,hogy nemsokára kezünkben lesz az életünk legfontosabb papírja.

Most megyek,de majd jelentkezem.Csak ezt jólesett elmondani.
Sziasztok!
kavicska
 
 


Sziasztok!

Tirza Dávid baba is fázott a kokuszmatracon, ezért jól beöltöztettem. Body+plüss rugi és meleg (ujjatlan) hálózsák. Már lehet egész jó vastagot is kapni.

Moncsi gratula a felálláshoz! Dávid babának még csak "rajtunk" megy!

Betegeknek gyógyulást!

Minket sem került el a betegség. Igaz a láz csak 2 napig tartott. Védő nénink hozzáállásában csalódtam :? Dávid baba viszonylag jól viselte a betegséget, néha volt hisztis. Elkezdett hallhatóan hörögni, természetesen hétvégén, erre úgy reagált, hogy az orrmandulája van bedagadva, ezért szörcsőg és ez visszhangzik a kis testében, ezért hallom a hátán a hörgést. Nem kell orvoshoz fordulni, de saját magam megnyugtatására mutassam meg. Úgy sem fog semmit csinálni az orvos. Ti hallottatok már ilyet? Természetesen hétfőn első dolgom az orvos volt, aki egyből antibiotikumot írt fel. Azóta sokkal jobb a helyzet. Dávid baba 70 cm és 7600 gramm. Egy hónap alatt 270 grammot hízott. Ez nem kevés? Igaz folyamatosan mozog. Ti mit gondoltok?

Kép
madri
 
 


Szerintem a Thomas, a Kisvakond és a Nody nagyon jó mesék!
Elég rövid, a történet érthető és követhető, a grafika egyszerű és kedves.
Nekünk még Thomasos kisvonatunk is volt és összerakónk is.
Nálunk most a Minimaxon ( természetesen Balázsnak....és anyának ) a kedvenc a Hunyor-major.
Számítógép vagy TV szerintem is mindegy.
Háttértévézés viszont nálunk nincs.
Na, ennyit a tévé témáról.

Kiderítem, hogyan jutok a Mikuláshoz babakocsival, két gyerekkel és BKV-val. Aztán meglátom, lesz-e erőm végig csinálni. :wink:

Puszi:
Gabszi

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Madri , Zsófi 7400 g és majd két hónapja egy grammot sem hízott.
Jó étvággyal eszik, sokat mozog.
Szerintem Ők már meghízták a magukét, ha mindig fél-1 kg híznának havonta mekkorák lennének? :lol: :lol: :lol:
Szerintem ne izgulj! 270 g sokkal több, mint nálunk a 0. :wink:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Talán annyiban találom jobbnak a DVD-zést, számítógépezést, mint a tévézést, hogy itt legalább nincsenek reklámok. Én nagyon "haragszom" a reklámokra (ha ez véletlenül érdekelné bármelyik multit is :lol: :lol: :lol: ) és két rajzfilm között bizony akár 4-5-öt is leadnak. Kedves szülő meg próbálja meg megértetni a gyerkőccel, hogy miért nem akarja / tudja megvenni a horribilis árú (mondjuk) rózsaszín Barbie hintót. :evil: Meg hogy ennél vannak fontosabb (és olcsóbb :lol: ) dolgok is. Persze most még nem akut ez a probléma, de 1-2 lven belül az lesz. :(

Nálunk a Mikulást most arra használom, hogy megpróbálom Csengéből a jobbik énjét kihozni :), azt, amelyik nem csapkodja az asztalt, nem ébreszti fel az öccsét szántszándékkal, és nem hisztizik, ha nem az ő akarata szerint mennek a dolgok, de eddig elenyésző (mondhatnám nulla) a siker. :oops:
rkata
 
 


Hilfe Csajok!

Meddig kell D vitamint adni a gyerkőcnek?
Tudomásom szerint egy éves korig, de ma azt mondta a védőnő, hogy nekünk májusig, másfél éves korig, mert csak azoknak egy év, akik nyáron születtek. Kicsit megdöbbentem ezen, mert ezt, ebben a formában sosem hallottam még. A kisfiam kutacsa a dokinéni szerint rendben, magassága az átlag felett van a nagykönyvek szerint. Gondolom, a csontozata is oké.

A D vitaminal kapcsolatban az jut mindig eszembe, hogy Ausztriában nem adnak a gyermeknek ilyesmit. Amikor kint dolgoztam és rákérdeztem egszer egy anyukánál, azt mondta, kiteszik a gyereket a napra. :lol:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Nektek bejön a Gólyahír oldala?
Nekem ez jjön be helyette.

http://www.golyahiregyesulet.hu/eotthon.php

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Betegeknek jobbulást!

Sajnos mi is azok vagyunk. Kollektív takonykór. Apa, Anya és gyerekek.
A picúrok már sokkal jobban vannak bár Ádámkával éjszaka nem aludtunk.

DE jövőhéten Apa elvisz minket 4 napra welness-elni egy szállodába:-) Mikulás ajándék a kis családnak. Már alig várom:-)

Én engedem a rajzflm dvd-nézését. Dr. Bubó nálunk a menő egy nap 20x. Viszont a tv-vel vigyázok. Már két alkalommal volt ugy ,hogy Nikike megijedt. Nagyon érzékeny.

Kelimoni! Én 1 éves koráig adtam Nikinek.

Kép

Kép
töltike
 
 


Nekem a védőnő és a dokinő is 2 éves korig mondta a D-vitamint. Én adom is bár néha elfelejtem. Fluor tablettát viszont nem adok, de fluorozott sót használok.

Az összes betegnek jobbulást: Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Keli: nekem sem jön be az oldal, reggel az volt pedig az első, ahová be akartam lépni. :)
Nekünk azt mondták D-vitaminnal kapcsolatban, hogy 1 éves koráig mindenképpen adjuk a napi egy csepp Vigantolt, utána nyáron nem szükséges, de 2 éves korig azért a borongós, téli időszakban adjam. Khm, hát én ezt elég lazán vettem, hol adtam, hol nem... de inkább nem. :oops:

Aprajának-nagyjának gyógyulást, mi szerencsére eddig megúsztuk egy kis orrfolyással, de már előre rettegek a szombati céges Mikulás-ünnepségtől, ahová kb. 60 gyerek várható... Ha ott nem szed össze egyik gyerkőc sem semmi nyavalyát, akkor stramm család vagyunk. :)

Tölti, ANNYIRA irigyellek, el sem tudom mondani - merrefelé mentek? Mi még nem merünk nekivágni Vincussal ilyesminek, több lenne a macera, mint az élvezet :), de már alig várjuk a tavaszt, tele vagyunk tervekkel, iszonyú mehetnékünk van, és régen láttuk a(z egyik) nagy szerelmünket, Csehországot, már hiányzik nagyon. :lol:
rkata
 
 


Nekem is az jön be a Gólyahír helyett, mint Kelinek. Igazán érdekes.

Minden kis és nagy betegnek mielőbbi és teljes gyógyulást kívánok!

Tviky

Kép
tviky
 
 


Meggyógyult a Gólyahír oldala. :)
rkata
 
 


Sziasztok!

A babaszoba képek készen vannak, de naaagyon rosszak lettek. :cry: :cry: A színek nem is olyanok mint élőben, de azért mutatok róla képet. :lol:
Kép
Kép
Kép
A pelenkázón még nincs munkalap, azt próbálom álcázni. Holnapra meglesz. :lol:
Még szeretnék baldahint, meg mesedekort a falra. Remélem azért tetszik nektek!!!
Puszi

Kép
vivi1
 
 


Vivi: Nekem nagyon tetszik, szerintem tökéletes. :) Kismanó, jöhetsz, várnak a szüleid!!!!! :)

Ilyen ügyik vagyunk :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Vivi1: szerintem sincs semmi baj a gyerekszobával, nekem naggyon tetszik! :) Kellemes meleg színei vannak, nagyon barátságos, én szívesen laknék benne. :lol:
rkata
 
 


Vivi:
Én örömmel beköltöznék!! :oops: :lol: Tuti szuperjól fogja érezni magát a kismanótok a szobájában!

Keli:
Nagggyyon ügyi Gergi! És, ha ez ma készült azt jelenti, hogy eszik!!!! :-) Jobbulást a Picúrnak!

Koko:
Nálunk Marcinak lett torokgyulladása másnapra, mikor hazahoztuk Lilit. Nagyon féltem, de szerencsére nem kapta el a Kisasszony! Remélem, nálatok sem lesz gond és hamar véget ér az elszeparálás! Jobbulást Nektek!!

Ma Lilivel (megint) orvosnál voltunk. A bőrgyógyászatra vittem el újra, csak most a Heim Pál Kh-ba. Remélem, az új krémek végre használnak és szebb lesz a kis bőre! Marci közben mamázott és megint született egy-két Marcimondta :lol:

Marci: Mama, kérek csokit!
Mama: Nincs Marci!
Marci: Mama légyszi csak egy falat csokit kérek!
Mama: Tényleg nincs Marci, sajnálom!
Marci: Mama és bugyis csoki van??? :lol: :lol:
(anyukám a dugicsokikat a bugyijai között tartja... és Marci úgy látszik jó megfigyelő!)

Ebédnél: Mama borsófőzeléket főzött...
Marci: Mama, nem kérek krémet a borsóhoz!
(Marci mindent különválogat, semmit nem eszik együtt. Nem is csinálok gyakran finomfőzeléket, egy óra mire végzünk... :-) Most éppen a habarást és a borsót szerette volna különválogatni)

és a kedvenc!:-)
Mikor megérkeztünk gyorsan leültem én is ebédelni. Májgaluskaleves volt....
Marci: Anya megeszed a béka kajáját????
Az öcsém teknősének a kajája tényleg olyan, mint a májgaluska volt a levesben... :lol: :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Rkata:
Basssszzus! 3 perccel beelőztél... Pedig azt hittem még időben lestoppolom a babaszobát! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Majd kicsit összébbhúzom magam, hogy elférj Te is. Mondjuk nem biztos, hogy Móni pont erre az ötletre várt... :lol:
rkata
 
 


Csajok!
Mindenki költözhet hozzánk, de ha jön a babánk, majd csendben szabad csak rosszalkodnotok!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
vivi1
 
 


Sziasztok!

Csak rövidet, mert most jutottam géphez. A melóban megszűnt a net, ami miatt pipás vagyok, mert tényleg kellett a munkámhoz, itthon meg most jutottam ide.

Minden gyermek és felnőtt betegnek jobbulást!

Bizti több féle virus van, mert mi is kicsit takonykórosak vagyunk. Én már kilábaltam, 3 fiú meg nem, apa a legbetegebb. Ha teljesen rendbe jövünk, akkor megyünk szombaton, de csak én a fiúkkal, mert apa egész 7végén dolgozik.

Keli! Két éves korig kell adni a D vitamint az én tudomásom szerint.

Moncsi és mindenki! Mégegyszer köszönöm a köszöntéseket!

Az oviban is volt ma ünneplés, majd priviben igyekszem valamikor képeket küldeni.

Mindenkinek jó éjt, és holnapra szép napot!
Vendég
 


Vivi, szerintem is csuda jó a babaszoba. Tetszenek a színei. :lol:

Minden betegnek mielőbbi jobbulást kívánok. :lol:

Peti mondta:
Peti: anya kapcsold be az orrszívót!
Anya: nem kapcsolom be, nem játék.
Peti: csak kipróbálom működik-e
Anya megy a hosszabbítóhoz, ami az ágy mögött van.
Peti: van még hely, próbáld meg , küzdjél!

Kép
Kép
atan
 
 


Én sem akarok ám kimaradni a sorból, Matinak nagyon boldog szülinapot kívánok.

Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Vivi, nagyon klassz lett a szoba, nemsokára lakója is lesz, meglátod! :wink:
( Na, nem a csajok..bármennyire vágynak is rá...bár... én is társulhatok? De akkor csak rosszalkodni tudunk tutira. Ja, és hangoskodni! Meg kávézgatni és koktélozgatni egy őrült kártyacsata közepén. :lol: :lol: :lol: Mostmár holtbiztos, hogy nem PONT ERRE gondoltál! )

Marcianyu, asszem Gergő kis segítséggel, de fogat mos! :roll:
A bugyiscsoki tök jó!
Méghogy Lili sírós ( bár szerintem már nem), már másodszorra tudunk csak 3 mondatot beszélni Zsófi miatt, akinek mindig nagyon fontos dolga van épp, és nagyon kell erre figyelmeztetnie minket!
A hétvégét még nem tudom, de tisztában vagyok vele milyen zűrös útra kelni két gyerekkel, így a két autó+
négy gyerek felajánlás nagyon kedves és gáláns részetekről-de ekkora szívességet nem szeretnék kérni.

Mi ( Balázs, Zsófi, én) múlt héten voltunk betegek, most nyugi van...lekopogom.

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Ja, és Atan! Küzdjél!!!! :wink: :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok Lányok,

miután Dorkám ma reggel is 38,5-tel ébredt, kocsiba ültünk és elmentünk a doktor néninkhez. Tetőtől talpig megvizsgálta és mindent rendben talált (fülét, torkát, mellkasát) hasmenése orrfolyása semmi nem volt, csupán a baromi magas láz 5.napja. Holnap vérből megnézik, virussal avagy bacival van-e dolgunk. Gyógyszerezés szempontjából ugye nem mindegy.

Közben anyám az ablakhoz hozta a kis 13 naposomat, úgy kigömbölyödött, alig ismertem rá. Dorka kopogtatott neki, meg puszikat dobált, majd megzabáltam.

Azt viszont jól tettük, hogy elkülönitettük, mert az én betegségem baktariális, s allitólag az újszölöttek a virusfertőzést kevésbé (ill. nem jellemzően) kapják el, a bakteriálist annál inkább.
Ne aggódjatok, Mikulás mindenképpen lesz szombaton!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Vivi, amig Andi és Kata párbajoznak, addig majd jól elfoglalom a babaszobát :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Vivi!
Nekem is tetszik a babszoba, bízom benne, hogy hamarosan kis lakója is megérkezik!!! De én úgy érzem igen. A várakozás időszakában, (nem ér kinevetni) én az összeszerelt kiságyba beletettem egy gyerekkori csecsemőbabámat és mindíg elmondtam neki, hogy vigyázz, mert nem sokáig fekhetsz már itt. És naponta áthajtogattam és a arcomhoz tettem a frissen mosott, vasalt parányi ruhácskákat. Istenem, de rég is volt.

Kelimóni!
El is felejtettem mondani, nagyon helyes, hogy ilyen korán szoktatod a fogmosáshoz Gerit. Az enyimek míg kicsik voltak, nagyon lelkesen csinálták, most ha nem vagyok elég szemfüles, van, hogy elsumákolják. De szerencséjükre nem tudják mi az a fogfájás!

Minden kis beteg gyógyuljon meg, minél előbb!

Marcianyu!
Ha egyszer sikerül eljutnom hozzád, én is kaphatok bugyis csokit?

Gabszi!
Azt hiszem jól ellenénk abban a babszobában, de egyszer már össze is kéne hozni egy általad leírt rosszalkodást!

Mindenkinek szép napot kívánok!
simineni
 
 


Lányok, jó, hogy szóba került a fogmosás téma, teljesen tanácstalan vagyok. :cry: Én cs.sztem el a dolgot, nem kezdtem el időben rászoktatni Csengét a fogmosásra, most pedig már egyszerűen lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Néhányszor sikerült még ilyen-olyan mesével rávenni, de mostmár az sem hatja meg; párszor birkózásig fajult a "meggyőzésem" :oops: , de erőszakoskodni meg nem akarok. Mi a fenét csináljak, hogy hajlandó legyen fogat mosni??? :cry: :cry:
Hónapokig szépen pisilt a wc-be is fürdés előtt, az is teljesen elmaradt, nem hajlandó rá egyáltalán. (Az óvónő szerint pedig abszolút érett a szobatisztaságra, mert szól, ha bepisilt - való igaz, de már csak akkor, csak vizes a ruhája :evil: -, ha apa is itthon lesz az ünnepek előtt, megpróbálom napközbenre levenni róla a pelust, hátha sikerrel járunk.)
rkata
 
 


Keli:
Jobban megnézve... tényleg fogkefe.. :oops: :lol: Annyira arra koncentráltam, hogy nem eszik a betegsége miatt, hogy nem is gondoltam másra...

Rkata:
Nem lehet, hogy Csenge is Vincus érkezése miatt szokott le a szobatisztaságról?? Marci röviddel Lili érkezése után döntött úgy, hogy nem hajlandó wc-be/bilibe pisilni. Közölte, hogy neki jobb a pelenka és kész! Ha valahogy újra ráveszitek, elmondhatnád, hogy mi a taktika, kicsit tanácstalan vagyok. Most úgy döntöttem, hogy nem erőltetjük, többször megkérdezem, de ha nem akarja, nincs bili. Gondolom (remélem :lol: ) megnősülni már nem pelusban fog! :-)
A fogmosásra nincs ötletem, nálunk az szerencsére működik.

Siminéni:
A bugyis csoki anyuéknál van, de ha egyszer eljöttök, megoldjuk, hogy itt is legyen! :-)

Betegeknek jobbulást!!!!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok!

rkata! A balatonra megyünk egy szuper szállodába :P

Szerintem Vincus érkezése zavarta meg Csengét. Nálunk a pelus nem de pl míg Ádi nem érkezett addig Nikike szépen ivott pohárból. Amint Ádit hazahoztuk kizárólag cumisüvegből iszik. Hiába próbálkozom a pohárral. Meglátja Ádinál a cuclit Neki is kell..

A fogmosást Nálunk a férjem vezette be Nikinél. Minden fürdéskor. Gond az Niki imádja a fogkrém ízét ezért hiszti van az ujabb adagért.
Próbáltátok már az ujra húzható fogmosót? Azzal nem engedi megmosni a fogát?

Nálunk a wc-s dolog egyre fokozódik. Szerintem Nikike játszik a dologgal. Néha rájön ott toporog a wc ajtó előtt és már vetkőzik is. Napjában vagy 10 x ráültetem. Ott hegyel és mosolyog, magyaráz.

Kép

Kép
töltike
 
 


Marci_anyu: Csenge nem volt Vincus érkezése előtt sem szobatiszta ám, csakis a fürdés előtti WC-be pisilés volt rendszeres (nagynéha véletlenül egy-egy WC-be kakilás), és úgy gondolnám, hogy 3 és fél hónap elég kellett volna, hogy legyen az új felállás elfogadására, vagy mégsem? Egyébként semmi más változást nem látok a viselkedésében (jó, kicsit hisztisebb lett, de ez sztem nem Vincus következménye, hanem eljött az ideje ennek a korszaknak is - sajna :) ).

Tölti: az ujjra húzható fogkefét még nem próbáltuk, nem is hallottam ilyenről :roll: , hol kapok ilyesmit? Egy próbát megér, hátha ezzel érdekesebb lesz a dolog.
rkata
 
 


rkata! Szerintem gyógyszertárakban kapható. Csak egy műanyag gyűszű szerű cucc. Fogkrémmel van egy dobozban azt hiszem így együtt lehet kapni. Márkáját sajnos nem tudom. Régen vettük..

Először ezt használtuk Nikinél így mi meg tudtuk alaposan mosni a fogát .

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok!!!

Először is minden kis és nagy betegnek mielőbbi gyógyulást!!!

Keli! Gergi nagyon ügyes!!! Nagyon jó hogy korán megismerkedik a fogkefével, így később tényleg nem kell vele majd közelharcot vívni. :)

Vivi! Nagyon szép lett a szoba!! Már csak a kis lakója hiányzik.

Tviky! Férjednek nagyon boldog névnapot kívánunk!! :wink:

Madri! Hát a súlyhoz meg az evéshez még mindig nem tudok hozzászólni... Dóri 6800 gr...

Ami nálunk újdonság, hogy Dóri csak kanállal fogadja el az ételt... Nagyon ügyesen eszik így. Viszont csak tápszert eszik. Semmi mást nem fogad el. Kiderült hogy tripszin hiányos (nem tudni hogy eddig is az volt e vagy mostanában alakult ki) ami azt jelenti hogy nem tud rendesen emészteni. Ennek a hiánynak a tünetei a nem evés (ezt ugye nem mondom még elég régóta minden orvosnak...), haspuffadás, bűzös széklet, és hogy nem hízik a gyerek. Gyógyszerrel szépen kezelhető és helyre rakható! A legújabb tudománya hogy forgással átmegy a szobán... :)

KépKép
jiny
 
 


rkata! Bobi is szól már, ha bekakilt, ha bepisilt.
Jó lenne, ha nem kéne kettőt pelenkázni, de egyelőre nem erőltetjük, ha kedve van, ráül a bilire, vagy a WC-szűkítőre, de produktum még nem született. Annnyit teszünk, hogy elmondjuk neki, mami, papi... a wc-be pisil, kakil, a nagyfiúk is, Bobi is szóljon, ha kell.
Válasz: Nem szólok...
Majd tavasszal.
Szerintem is a kistesó zavarhatta meg. És a 3,5 hónap nem biztos hogy elég, ilyenkor esik le nekik sokszor, hogy végleg marad a baba.
(Dominik imádta Antóniát, semmi féltékenység nem látszott rajta, aztán egyszercsak az oviban brutálisan beleharapott egy gyerek hátába. Így jött ki a feszültség.)

Fogmosás: Ha valaki mos, fut ő is, kéri a keféjét és fogkrémet rá, rágcsálja is, de igazából csak a vizezést szereti.
A nagyok az oviban szoktak rá a fogmosásra igazán, ahol együtt súrolták a fogukat a kis csapoknál, és lehetett valaki, aki nyomta a fogkrémet.
Úgyhogy kivárunk ebben is.
szuperboszi
 
 


Subidubidúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!

Megkaptuk a JOGERŐS HATÁROZATOT és holnap megyünk az új anyakönyvi kivonatért!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Anno Gilice infója volt: Nenedent Baby- Gyógyszertárban kapható, újjra húzható fogkefével együtt :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Anno Gilice infja volt: Nenedent-baby fogkrém+újjra húhzható fogkefe :)Gyógyszertárban lehet kapni.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Bocsi, nem láttam, hogy az előző elment volna :oops: :lol:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Marci_anyu gratula a jogerős határozathoz! :P

Koko jobbulást!

Jiny Dóri baba nagyon ügyes! Forgással az egész szobán? Dávid most ott tart, hogy négykézláb hintázik és utána mellre ugrik. Így halad előre. Nem tudom, hogy mikor fogja a kezeit használni. A lábával viszont megy előre :P

Tviky öröm olvasni ilyen üzeneteket, várjuk az új képeket és az információkat ha lesz egy kis időd!

Nagyon jókat derültem a Marci, Peti és a Bobi mondtákon!

Szép estét mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Marci anyu! Naaaaaaaaaaaagy gratula! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Marci anyu! Én is gratulálok és örülök Nektek! :P

Kép
vivi1
 
 


Marcianyu, jaj de jóóóóó!!!!
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Kelimoni kedves invitálására jöttem ide közétek.
Mi is örökbefogadó szülők lettünk augusztus 31-én. Épp nyaraltunk és jött a telefon a TEGYESZ-től, hogy lenne egy 4 hónapos kislány. Még aznap összepakoltunk és elmentünk megnézni. Nagyon pici baba volt, mert 35 hétre született 1760-nal és a csecsemőotthonban nagyon be volt osztva,hogy ki mikor és mennyit eszik. 4 hónaposan volt 3300 g. Egy dolog volt, amin el kellett gondolkoznunk, hogy Nórika alkohol szindrómával született, vagyis a életet adója ivott a terhesség alatt, ezért is nem lehetett Őt korábban örökbeadni. Az alkohol szindrómát a külső megjelenése alapján mondták rá az orvosok (rövid szemrés, vékony ajak). A TEGYESZnél mondták, hogy gondoljuk át és egy héten belül jelentkezzünk. Hát mi már másnap hívtuk őket,hogy igen mi szeretnénk a pici szülei lenni. Már aznap mehettünk is látogatni. Viszonylag gyorsan sikerült az ügyintézés és 2 hét múlva már itthon is volt a mi pici lányunk Nóra. Mára már minden papírja is rendben van.
Az elején elég sokat sírtam, na meg Nóri is. Mindig az merült fel bennem, hogy biztos nem jól gondozom Őt és azért sír, meg, hogy biztos nem szeret, na és még sorolhatnám.
Mostanra már nagyon jól összeszoktunk, már tudom mikor miért sír.
Ami megnyugtató, hogy nagyon szépen fejlődik. Amikor a csecsemőotthonban volt pl. egyáltalán nem mosolygott, csak amikor már egy párszor voltunk nála. Talán tudta, hogy most már neki is jobb lesz az élete. Nagyo-nagyon szeretjük a mi kicsi lányunkat és nagyon boldogok vagyunk.
Igyekszem visszaolvasni, nagyon sok szép baba van itt a fórumon. Gratula mindenkinek.
Puszi: Hajni
spáni
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: