Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
a lanolinnak mi a tudomanyos neve :?: (nem birom megjegyezni :roll:)
Mi a duma hozza, ha bemegy az ember patikaba? ekczemas bor??

Livus, jarsz meg erre? vettem popolini gyapjut, de egyaltalan nem olyan puha, mint a tietek :( hasznalat kozben puhul?

Ha magamra hallgatok kimosnam (langyi vizben) mindenek elott. ez igy rendben?

Koszi! :)

Laura, ezek szerint bevallt a Lotties? One size talan ici-picit tobbet bir, de nekem jobban tetszik a Lotties, akkor is :) kenyelmesebbnek tartom.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Andi, én használok megkötős pelenkát (popolini, disana), és nagyon szeretem. Bár tény, hogy nagyobb macera feladni, mint bármelyik másikat. Milyen belső részt akarsz hozzá? Talán az is ellene szólhat, hogy a popsicsomag mérete még a nadrágpelusosét is felülmúlja - engem ez a része nem zavar - de lehet szempont.. :)
Popolini M-es gyapjút is használjuk, tökéletesen szuperál.

Sára, Cera Lanae. Gyógyszertárosa válogatja, mit szól majd hozzá. Nagyobb az esélyed, ha egy forgalmasabb helyre mész..ők több különleges kéréssel találkoznak! :D

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sára: épp bekukkantottam :)

Nem tudom, mi lehet az oka, hogy nem érzed olyan puhának
:roll:
Első használat előtt én is kimostam, szerintem az kell. Biztos összefogdozták egy páran, míg elkészült, magamnak is kimosom az új bugyit használat előtt :)
Langyos víz jó, én már nem is tudom, mit tettem bele, de azt hiszem egy nagyon kicsi Perwollt :oops: . Sajna még mindig nincs körny.tudatos finommosószerem... (De ami késik, nem múlik!)
aztán szárítás, lanolinozás, szárítás.

Használat közben a nedvesedős részeken nemezelődik, kívülről meg kicsit szöszösödik, talán ezért tűnhetett neked puhábbnak? Nem tudom. Én mikor először tapintottam is az volt az érzésem, hogy hűha, micsoda finom! :)

KépKép
livus
 
 

 
 

Köszönöm a tájékoztatást, Zsófi! Meg is lepődtem, valamiért azt gondoltam, hogy kisebb lehet ez a csomag a nadrágpelenkáénál... Betétnek a Disana sajátját gondoltam (Molton), amit meglévő tetrával egészítgetnék ki, ha szükséges. De akkor már meganagy lesz az a popsi. Igazság szerint annyira szimpatikus valamiért, hogy egy próbára bevállalnám. És Te most milyen "idős" babához használod?
andrejka
 
 


Livus, koszi! :)
nem ertem en sem :( ha hasznaljuk talan kiderul. mosas utan is biztos jobb lesz. puha, de nem annyira. (frosch finommososzert nem probaltad? Ecovernek is van, az is nagyon jo).

Lauraek gyapju bugyija is nagyon-nagyon finom puha volt (Lotties), 100 szor puhabb, mint a mienk, de azt azert nem vettem, mert nyulik a szara allitolag.

Zsofi, koszi, apjuk elment patikaba, kivancsi vagyok kap-e... :?
saara
 
 


Ecover: pont most vettem a Múzeum krt. 19-ben, a bioABC-ben. Minden ilyesmi kapható ott.

Recept kell a lanolinhoz? Ha nem, miért kötnek bele? Ők is a piacról élnek, nem? Nehogy már hatóság legyen a gyógyszerész.

Van-e itt olyan ortodox, aki márkanévmentesen csak tetrát használ?

é
évuska
 
 


Andi, 15 hónapos a lányom. (Írtam privit)

Nem kell recept a lanolinhoz, azért húzzák a szájukat néhol, mert elvileg nem közvetlen értékesítés céljából tartják, hanem krém alapanyagként. +ki kell mérni, pacsálni kell vele..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


andrejka, Popolini Vento nálunk tökéletesen működik, én jobban szeretem, mint a Popowrapet, mert a lányom simán elbánik a tépőzárakkal.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy újpesthez legközelebb merre van olyan bolt, ahol kaphatóak öko-bio-mosószerek, és/vagy mosószóda?
Az AlmaWin-en kívül én neten csak a Sonett-et találtam, mint öko-tisztítószer család, most látom Saara-nál a Froscht, azt nem is tudtam, hogy az is ilyen jó. Vannak még tapasztalatok egyéb márkákkal? Most első körben vettem AlmaWint a pelusokhoz meg a gyerek ruháihoz, de nem akarom mindig neten rendelni, meg a többi tisztítószeremet is lecserélném. Ez a vágy már a terhességem elején megfogalmazódott, de nem nagyon találtam ilyen forrásokat.
Ja, egyet: vízkőoldónak Dr Beckmannst használok, az almasavas, de nem tudom, hogy a többi termékük is jó-e?
Valaki?
danann
 
 


Sára :) CÉRALÁNÉ és a körtéri nagy patikáéban mosolyogva csomagolják egy mukk nnélkül - ott egyébként is szeretika gyerekeket, Dominó mindig kap a gyógyszertárosnéniktől ajándékba valamit

Egyébként pedig bemész a patikába rendkívül magabiztosan, odavágod nekik a szakkifejezést azzal a kísérőszöveggel, hgoy érzékeny bőrű gyermekednek a bőrgyógyász utasítására vásárolod. Pont . Joguk nicns belekötni, csak okoskodnak néha, de ha határoztt vagy, nem lesz gond :wink:

Lívia :) a Lehel-piacon az Ökosarokban sokféle jóféle mosószer kapható.

Mosószódát pedig akkor árusítanak valahol, ha keresik, tessék felhívni a boltosok figyelmét erre és lesz foganatja!
indianyo
 
 


Saara,

igen lotties nagyon jó éjszakára is:)
lotties gyapjúmat szívesen elviszem megint kluba Budaörsre, de lehet azért puha mert már sokat hordtuk? kölcsön is adom Saara most nincs hideg. egyébként Savitri elvitte az egyiket de azóta nem írt nem tudom jó-e nekik. talán őt kéne kérdezni hogy nyúlik-e?

még annyi érdekességnek, mostanőában monapel belsőt megturbozóm egy terával és így kibír 3-4 órát, sosem gondoltam hogy tetra ilyen jó. betétként szoktam használni.
Andi (andrejka) nem tudsz eljönni klubozni viszek kötös pelust és megnézheted.
Laura

Kép
tabajd
 
 


Köszi Indianyó, az tényleg közel van! :-) Ráadásul régen ott laktam mellette, ezért szeretek odajárni, megszoktam, az újpesti piacot meg nem tudom, néha még most is oda járok zöldségért-gyümölcsért.
Csak pontosítás: arra gondolsz, ami a piacon belül, a földszinten van, vagy arra a kis boltra, amelyik még az aluljáróban van, a reál közért mellett? Vagy egy másik? Az emeleten rég jártam, de mintha ott is lenne valami ilyesmi...
Majs rákérdezek a szódára is, hátha szereznek nekem :-)
danann
 
 


Bm belsőt milyen más külsővel lehet még használni? :?:

kisvic
 
 


Kisvic: úgy mint a BM külsővel (hogy egy mozdulattal feladod), úgy tudtommal csak a BM külsővel.
Ha megfelel kicsit kevésbé passzentosan is, akkor végülis bármelyikkel. Popolininek is van prefoldja, Kushiesnak is, tehát ezeket a külsőket is használják prefolddal.
GYapjúkülsőhöz snappy kapoccsal lehet prefoldot használni.

Beszilva kérdezte egy másik fórumon:
Attól féltem ,hogy télen a szobában nem száradnak meg. Neke mtkp nem is a mosással, hanem a száradással vannak problémáim. (Új lakásba nlakunk, ami még eleve elég vizes) Mit gondoltok?


Valóban végig kell gondolni a szárítási lehetőségeket is a mosható pelusozás előtt. Mi is újépítésűben lakunk, és az idei tél egy katasztrófa volt. A lakás sokkal jobban penészesedett, mint tavaly, és ezzel együtt persze a ruhák-pelenkák is alig akartak száradni :?
Nekem a jövőre nézve két ötletem van:
az egyik, hogy az erkélyen tergetem ki télen is a pelusokat (az van nektek?) Max. füstszagúak lesznek.
A másik, hogy megcsinálunk valami hasonló megoldást: http://moshatopelus.blogspot.com/2008/02/moss-3.html Így gyorsan is szárad meg kevés helyet is foglal.

A harmadik alternatíva, hogy elköltözünk :lol:

Illetve ha a lakás nem penészesedik, tehát csak az a gond, hogy a pelusok lassan száradnak, akkor megoldás lehet még az is, hogy több pelust vásárolsz. Így ráérnek lassabban száradni.
Vagy amivel még lehet gyorsítani a száradást, ha olyan pelust hesználsz, ami gyorsan szárad. Pl. a tetrapelus verhetetlen száradási gyorsaságban :) Velel holtversenyben első helyen van a kötős pelus is :) ( http://www.kekpanda.hu/product.php?bid=POP10519&begin=0 ) De a prefoldok is elég gyorsak :)

KépKép
livus
 
 


Evuska, van! :) Safrany, de o sztem nem nagyon jar erre. tetrat hasznal popolini kulsovel. (A hordozos topikban megtalalod - eletmod alatt).

Indi, koszikoszi, felirtam mostmar. korter jo, Zoli sokat jar arrafele. de a lenyeg, h sikerult neki, kis tegellyel jott haza 8) neztek nagyon, h minek (szaraz borre hivatkozott), de adtak, az a lenyeg! :)

nagyon elveztem a lanolinozast, kicsit olyan volt, mint sarazni kiskoromban :lol: es puha is lett tole a borom. mosas utan mindenkepp puhabb lett a bugyi, alig varom, h kiprobalhassuk!

Laura, nem hasznaljatok a gyapjut? szivesen kiprobalom, ha tenyleg nem gond... elobb megkerdezem Savitrit, nekik mennyire valt be.
a kotos pelust is megneznem szivesen, az ara eleg vonzo. es kivancsi vagyok, hogyan is mukodik ez :)
saara
 
 


Marica: most olvastam vissza :)
Itt utalnak egy tanulmányra, nem tudom, ilyesmire gondoltál-e?
http://www.kukabuvar.hu/cikk/8853

A kötős pelus valóban szuper árban is és mint írtam száradásban is :) És olyan klasszikus, régimódi, nekem az tetszik benne. A hátránya viszont, hogy a pelenkázásutáló kölkök nem könnyítik meg a feladását

KépKép
livus
 
 


Saara akkor ha jöttök legközelebb Budaörsre elviszem a pelusokat.

Laura

Kép
tabajd
 
 


Sziasztok,

Monapelt belsőhöz, milyen külsőt ajánlanátok? Van 2 Monapel külsőm, de állandóan átáznak, pedig nem félnapokat van a gyereken. Ráadásul az egyik új, és már olyan, mintha a belső rétege kezdene különválni a külsőtől. Ez normális jelenség? :roll:
Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Lányok,
használ valaki Popolini megkötőst? Mi a különbség a csere (150 Ft egy pár) és a másik között, ami ugyanúgy néz ki csak másik listában van (azt hiszem az egyéb textilpelenkákban) és 750 Ft darabja.
A BM belsőkkel akarom használni, mert a külső tépőzárja mindig felpöndörödik, és bántja a bőrét. Nem igazán szeretem. Snappival nem boldogultam. Varrni pillanatnyilag nincs időm. Tud valaki tanácsot adni?
Ildikó
ilkamama
 
 


Ildikó :) én használok Popolni megkötőst, ha kibírja a csemete türelemmel a cserét, akkor tökéletes választás, kellemes darab. A 150 ft-os nem tudom, mi...

Évuska :) mi használunk tetrát, mindhárom itthon kapható márkát : sima magyar, sima cseh és Popolini. Azt mondom, sajnos, a márkanév itt fontos, az első kettő a gagyinál is vacakabb, míg a uszkve popolini egy év használat után is tökéletes, pedig én aztán mindent mindennel mosok. A sima noname tetráim már csak pluszbetétként és kakifogóként használhatók és nem épp szalonképes külleműek :shock:

Sáfrány is Popolinit használ, ha jól tudom, ellenben Puma a sima tetrát és úgy emlékszem, kedveli. Talán neki vannak jó kezelési trükkjei? Ja és Gyezsuék is tetráznak, de ő már nemigen fórumozik.
indianyo
 
 


Zorka :) sose ázik át a Monapel külsőnk, elég szorosan ráadod a babára? olyankor fordul elő baleset (éjszakára használjuk), ha nem fiogyelek és laza a hátánál vagy a combjánál egy kicsit. Egyébként pedig másfél éve használom ugyanazt a nagymáéretű darabot és rögtön az elején felhólyagzott a két réteg között, de azóta se esett szét.

No és nappalra gyapjúval használjuk a monapeleket is.
indianyo
 
 


Ildikó, az a különbség, hogy a csere az csak kötő, gondolom arra az esetre, ha elszakad. Vannak eladó megkötőseim, ha érdekel!

Zorka, a Monapel külsőnk nekünk sem ázott át még soha, viszont ha nincs bizodalmad benne, próbáld ki a popolinit, ugyanaz a fazon, két minőségben lehet kapni. Az olcsóbbik kicsit sprődebb, a drágábik pihe-puha. Nekünk az olcsóbb van, az is jó.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Laura, Budaörsre nem jutok el egyhamar, BKV-zni szoktam, de ez már messze lenne nekem :-) Nem mondom, ha a Marczibányi térnél lenne ez a klub, azonnal ugranék. Pedig jó lett volna látni ezeket a megkötőseket bevetésben is. Ha gond lenne, jelentkezem a kérdéseimmel. Egyébként az a fajta "szellőztetés", hogy nem adok külsőt a textilre, javít egy piros popsin? A pelenkát természetesen szívesen cserélgetem gyakran. Vagy csak a teljes csupaszság és a gyógykenegetés hat igazán?
andrejka
 
 


Köszi Zsófi és Indianyó a válaszokat.
Az igazság az, hogy Gerdus 8 kg körül van, de én még a kisebb méretű külsőt használom. Kis vékony csajszi, és szerintem nem kicsi még rá. Kaptam egy nagyobbat is, de a hatalmas szerintem. lehet, hogy ez a baj? Megpróbálom a nagyobbal, de félek, hogy azt nem tudom majd eléggé rászorítani.
Indianyó, örülök, hogy a Tietek sem esett még szét, akkor ez sem fog. :) csak ugye, most ismerkedem a pelusokkal, és nem tudtam, hogy ez normális-e :oops:
Hát igen gyapjú...Szívesen kipróbálnám, de még nem mertem, mert a lány ekcémára hajlamos, és ugye elég drága. lehet előveszem a leülepedett kötőtudományom és megpróbálom. Úgy olcsóbbra jön ki szerintetek?
Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


évuska írta:A tiéd is pici még, és itt a képen nagyon kiegyensúlyozott és szép.
é


Évuska, köszönjük mi is akedves szavakat! A képen 5 napos a kisasszony - azóta már.... húúúha, sok idő eltelt :)

Én úgy tusom, hogy BM-ből csak a belsők kínaiak, a külső angol, de lehet, hogy tévedek. Tényleg nem a legolcsóbb - én alaposan leárazva vettem anno a szettet, így megérte.
Nekem annyira nem jött be a fátyol az anyatejes kakihoz - konkrétan nem kellett tőle kevesebbet körömkeféznem (vagy béna vagyok :wink:), szóval mi megvárjuk vele a szilárd termést.

Nálunk is nagyon segítőkész Édesapa, és nagyon örülök, hogy itt a fórumon sokan vannak így!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Most nézem, hogy van olyan, hogy Zorka1 és olyan is, hogy Zorka7???!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Ne má', elvesztettem a fonalat, hogy mikor kire hivatkoztam a másik topicban :oops: Ikrek vagytok vagy mi???? :D

kisvic
 
 


Vannak BM belsőim, de a külsőket kinőttük. Milyen formában tudom még használni őket? Milyen külsőkkel érdemes próbálkozni? Gyapjú? Más? A gyapjú olcsóbbra jön ki, ha én kötöm? Nyers gyapjúból kell, amit 30 fokon kell mosni? Lanolin is mindenképpen kell hozzá? Az mennyibe kerül???? :roll: :?:

kisvic
 
 


Tetszett a kukabúváros tanulmány. De ha ennyi mindent kikalkulálunk, akkor azt is, mennyi ideig hordunk egy ruhát, folyóvízzel mosogatunk-e, milyen meleg vízben fürdünk, van-e autónk, kihajigáljuk-e a fölösleges tárgyakat... legyünk következetesek.

(És azt nagyon utálom, hogy olyan ismerős, aki semmit nem tesz a környezetért, megmagyarázza nekem, hogy én a mosható pelussal jobban szennyezek... Bűntudata van? És mitől ilyen jólértesült? Nem kell, hogy mindenki zöld legyen, de NE MAGYARÁZZANAK.)

Hol lesz Budaörsön a klub?

És a hordozókendős topikot hol találom?

Kösz: é
évuska
 
 


Évus :D , Életmód/ Hordozokendő. Kamcsatka szervezi. Néha ide is benéz.

Vannak BM belsőim, de a külsőket kinőttük. Milyen külsőkkel érdemes próbálkozni? Gyapjú? Más? A gyapjú olcsóbbra jön ki, ha én kötöm? Nyers gyapjúból kell, amit 30 fokon kell mosni? Lanolin is mindenképpen kell hozzá? Az mennyibe kerül????

:?: :?: :?: :?: :?:

kisvic
 
 


Évuska,
a hordozós topik:
http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?t=1685&start=5000&postdays=0&postorder=asc&highlight=
a klub: Károly király u. 2. (részletes útbaigazítás a hordozósban a 62. oldal tetején :))

Judit
Kép
patonayj
 
 


Kisvic, látom, megelőztél... :wink:

Judit
Kép
patonayj
 
 


Kisvic,
én is azon vagyok, hogy a BM belsőimet hasznosítsam. Megkötössel tervezem most, van aki tetra és snappi kombinációval+ gyapjú külsővel oldja meg. Szerintem a gyapjú külső olcsóbb, ha te kötöd, és élményes is. Ezen kívül öröm látni a csodálkozó tekinteteket, mikor bemutatjuk a kuffert. Én nagyon szeretem. A BM megkötős gyapjúkülsővel szerintem jó lesz, de tapasztalatot még nem tudok mondani.
Gyapjú külsőt csak langyos vízben szabad mosni, kézzel, de nagyon ritkán kell, csak ha kakis lesz. Egyébként szárad és semmi pisiszaga nincs. Lanolin nagyon olcsó, én úgy emlékszem 100 Ft volt egy kis tégely (Kb mint egy szemránckrémes dobozocska), és 4-5 alkalommal elég volt. Ráadásul először annyira bekentem, hogy újra ki kellett mosni, mert tiszta ragacs volt. :lol:
Nem egy nagy befektetés...
Ildikó
ilkamama
 
 


Kisvic,

Zorka1 van, ez vagyok én, és van Zoka7, "r" betű nélkül, Ő pedig Zsófi. Hát igen, kicsit zavaró, bocsi, én is csak utólag láttam, hogy hasonló a nevünk :lol: Ráadásul, szinte u.abban a topikokba írogatunk, tehát nem könnyű.

Én megtudtam különböztetni, ha nekem írtál, és szerintem Zsófi is, de majd elmondja, ha mégsem. :)
Sajnos, személyesen nem ismerem, mint ahogy szinte senkit itt (van egy-két ellenpélda).

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Lányok, aki varrt már gyapjúkülsőt, és nem olvassa varrós topicot, attól itt kérdezném:
Kinéztem egy gyapjúpulcsit a turiban, ez volt rajta:
Pure new wool, meg 100% lambwool, és a kézi mosás jele. Szóval eddig oké, de ugye nem tudom, hogy ez ha turkás volt, akkor előtte hogyan használták, nem volt-e géppel mosva, szóval nekem beválik-e? vagy mindegy előzőleg, hogyan volt kezelve? Egyébként, elég vékony volt, szóval lehet ez sem oké, (az én emlékeimben a gyapjú viszonylag vastag, de lehet,hogy csak én nem jól tudom), Szóval vékony szálú volt, és nem volt olyan tömött, mint amikor összemegy
Na ezt, jól megmondtam remélem azért erthető volt, szóval szerintek ez használható lehet? Tudos én ebből külsőt varrni? és ha kész, mit kell vele csinálni, hogy használható legyen? :oops:
Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Ilkamama, köszi! A sanppi a műanyag izé, amivel össze lehet fogni a pelust ha nincs rajt patent v. tépőzár? :oops: :oops: Megkötős alatt mit értesz? Esetleg linkelsz?

kisvic
 
 


Livus: köszi a válszt, ezek szerint nem volt teljesen hülyeség a száradás felvetése. Én már idénis az erkélyre teregettem a ruhákat, fagytak ott egy éjjelt, és utána hoztam be őket. De még így is nagyo nnehezen száradtak. Azt hiszem madj a második gyermekkel váltok a mosható pelusra:)

Kép
beszilva
 
 


Vannak BM belsőim, de a külsőket kinőttük. Milyen formában tudom még használni őket? Milyen külsőkkel érdemes próbálkozni?


Látom, közben a legtöbbet már leírták, de az én javaslataim:

1. snappivel (igen, az az) összefogva, de ez csak egy ideig jó, egy idő után így is kicsi lesz
2. kötősbe betétként, ahogy Ilkamama is írta


Ez így néz ki:
Kép

és a végeredmény: Kép

Ilyet a kékpandánál is lehet kapni (700-800ft körül van), vagy sk. varrni régi pólóból, kívülre pedig gyapjúkülső dukál hozzá.

3. tölthető pelenka (pocket diaper) belsejének tökéletes (én így használom), ehhez leírást a másikban találsz sokat.

Pindi
pindi
 
 


Köszönöm a válaszokat! És ez mi: http://www.kekpanda.hu/product.php?bid=POP10520&begin=0 :?: :?: :?:
Popolinivel nem lehet kombinálni? Arra fájna a fogam!!

kisvic
 
 


A kép megtévesztő, az csak a kötő, vagyis a madzag, amivel megkötöd, arra az esetre, ha elszakadna.

Milyen Popolinivel? Belső? Külső? Belsőbe nagyon jó extra betétnek, pl. éjszakára, külsővel a snappis megoldással, vagy a kötős + gyapjú, szerintem.
pindi
 
 


ez csak a megkötős pelushoz a kötő része, pótalkatrész :)
vagy magára a megkötős pelusra gondolsz?

Marica & Levi :)
marica75
 
 


ja látom pindi megelőztél :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Zoka7 :D , engem érdekel az eladó megkötősöd! (Amúgy minden eladó pelus érdekel, most 7 kg-os a ded.) 8)

kisvic
 
 


Arra a 150.-osra gondoltam. Az csak a kötő? És maga a megkötős mért nem PUL? Textil, ugye? Ezért kell még hozzá valami külső, pl. gyapjú? Más esetleg? Amúgy BM belsőket Popo külsővel gondoltam. Nem fog kifolyni? :roll:

kisvic
 
 


Kisvic, BM belső Popolini külsővel nem túl jó, mivel az nadrágpelushoz való, nem prefoldhoz. Azt az előnyét veszti el, hogy belerakod a külsőbe és együtt adod rá a dedre, mint egy AIO-t.
A megkötős tiszta pamut, erre kell még külső, mi gyapjúgatyóval használjuk, szerintem mással nem is igazán lehet, mert a combokra rásimul.
Van egyébként hozzá saját belsőm is, ilyen:
Kép
Írj emailt, hogy megbeszéljük!

Zorka1 - Zoka7 :D :D :D

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok!
Használ valaki ilyet: http://www.kekpanda.hu/product.php?bid=POP20409&begin=0
gondoltam rá, hogy éjszakára esetleg jó lenne, mert akkor sokáig rajta van a gyereken a pelus, vettem is, de amilyen bénák, nincs rajta semmiféle kezelési útmutató! Gondolom, ezt is max 60 fokon moshatom, és úgy, mint a pelenkákat? Lehet, kicsit buta vagyok, de amíg ezt nem tudom biztosra, nem merem használni...
danann
 
 


Mosódióval kapcsolatosan tudna-e nekem valaki segíteni, hogyha 40 vagy 60 fokon mosok akkor még hányszor lehet felhasználni a héjat.

[color=indigo]Indianyo:
úgy emlékszem te írtad, hogy szoktál mosódióval hajat mosni. Hogy csinálod? Utána öblíted valamivel a hajadat?
A gulyáséknál akapható nyers gyapjú alkalmas külsőnek? Az nem baj, hogy ásványi olajjal fonja a fonalat?

Sokan írtak arról, hogy a monapeles külső átázik. Lassan három hónapja használom és még egyszer sem ázott át. Igaz, hogy a combgumírozás enged egy kicsit (de mindegyiknél csak jobb oldalon), de ott jobban rászorítom. Nekem eddig bevált.
[/color]


Zoka7: Most épp nagyon szemezgetek a disana pelenkával. A molton pelenkája olyasmi, mint a prefold pelenka? Nagyon jól néz ki a saját belsőd. Te varrtad? Próbáltad a műanyag külsőjét is a disanának?

A válaszokat előre is köszönöm.

Jó éjt mindenkinek!

:)
ancsurka77
 
 


Hát a betűszínezés nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Még gyakorolnom kell. :lol:
ancsurka77
 
 


Zoka,
írtam pü-t nem kaptad meg?
Ildikó
ilkamama
 
 


Ancsurka :)

Csinos a kisded, már amennyi a pici fotón látszik - gratulálok hozzá! :)

Én a mosódiót kétszer használom általában fel a 40 fokos mosáshoz. Próbáltam 3x de akkor már kevésnek éreztem a hatást. Ez persze függhet a géptől és a víztől is - nálunk keménykedik a víz, így több diót is használok.
60 fokon csak fehéret mosok, azt is csak ha muszáj, és mosószódával.
(Indi írta korábban, hogy a dió sötét mosáshoz való inkább és nem fehérhez.)

Ásványi olajjal font gyapjúról passz, de engem is nagyon érdekelne a többiek válasza!

Livi
Kép
picilivi
 
 


A héten jön meg nekem is az első adag mosódióm. :)
Kérdés: mit csináltok vele mosás után? kiveszitek a zsákból és szárítjátok valahol? Vagy ha zsákostul kiakasztom az erkélyre? AZ jó úgy?

KépKép
livus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: