Új privát üzeneted érkezett!

bocsi még egy kérdés: popolini frottír pelenkái pl: one size van gumi bennük combnál?

Kép
tabajd
 
 


Na, a mi lányunk is megszületett múlt szerdán, és a kukoricás pelust váltogatjuk a Monapellel, de inkább utóbbi, all-in-one és sima. Nekem bejött eddig. A nap TÉNYLEG maradéktalanul eltünteti a foltokat. Volt egy kis pirosodás hétvégén, akkor szellőztettem, pelus nélkül hagytam, kendük calendulaolajjal, és rendbejött.

Mi az, hogy bm?

Segítsetek: szeretnék egy Popolini gyapjú külsőt. Rémisztő áron láttam egy kis exkluzív bababoltban (4 e körül). Hol reálisabb az ára?

Jó babázást,

éva
évuska
 
 


Évuska, ilyen körül vannak az árak, attól is függ, melyik fajtát nézted:
Popolini WoolWrap M 4 890 Ft
Popolini kötött gyapjú nadrág M 2 970 Ft
Ezek az árak innek valók:
http://kekpanda.hu/category.php?bid=BAM006&begin=10

Aztán még lehet kapni a babanaturán is: [/url]http://babanatura.hu/[url]; 4.890,-, illetve 2.990,- ugyanezek.
Itt van még Lotties is, most látom, ez új termék náluk: 2.990,--3.790,-ig, mérettől függően.

De nagyon sokan itt magunk kötöttünk gyapjúkülsőket, illetve volt, aki varrt is, ha jól emlékszem.[/url]

Andi
_andi
 
 

 
 

Sziasztok!

Mit lehetne tenni, hogy a bm pelenkába a kaki ne kenődjön a külső szélére? Mióta jön az alsó foga a kisfiamnak eléggé hasmenéseset kakil és minden alkalommal olyan lesz a külső széle. Van erre valakinek ötlete?

Orsi
borsika21
 
 


Látom többen is nézegetitek az ebay-en a pelenkákat. Nos, én vettem POUPOND nevű pelenkát, gyanúsan olcsó is volt. Amint kibontottam, látom, nagy betűkkel rá van írva: made in china. :evil: Jól megkerülte a földet mire ideért. Viszont abszolut használhatatlan, egyszer sem tudtam feladni a gyerekre, gagyi az anyaga, a külső is kriminális. A varrása kritikán aluli.
Szóval ilyet ne vegyetek....

Orsi
borsika21
 
 


Orsi, nekünk minden kaki odakerül a külsőre (kivéve ha bogyi a termés :D ). De még így is joban szeretem ezt takarítani, mint a nadrágpelusok gumis részét..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Orsi,
a prefold külsője nekünk is mindig kakis lesz, kivéve ha azon pillanaton van szerencsém átpelenkázni, amikor is épp kakilt. Akkor esetleg megúszuk. Igen, ezzel az a baj, hogy 10 belső 2 külső van, és sokszor nem érek a belsők "végére", mire már kakis mindkét külső. Úgy szoktam ügyeskedni, hogy vannak más fazonú pelenkáim is, és ha kakilt, utána adom rá a prefoldot, ekkor kisebb valószínűséggel kakil megint.

Utazással kapcsolatban: én kifejezetten szeretem a moshatókat vinni magammal, ha a kocsi cipeli és nem én :-) Marha jól lehet ilyenkor 'hittéríteni', tök sokan kérdezgetnek, és annyian mondják, hogy sokkal kevésbé bonyolult, mint amilyennek képzelték!
ciao

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Tabajd,
A popo One size-ban nincs gumi. Én aggódtam is, mielőtt az első példányomat vettem, hogy tart-e rendesen, de még eddig semmi, sosem folyt ki belőle, még az iszonyú hasmenéses kaki sem. Szóval nem is hiányzik a gumi.
(ja és legalább nem kell simókázni és rázogatni mosás után).

Éva, sajnos a gyapjúkülsők elég horror áron vannak. De ha tudsz kötni, gyakorlatilag az ár töredékéért köthetsz, olyant, amilyent te szeretnél.

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok,

ha már a gyapjú külsőről esett szó: szerintetek ha a lányom fején ekcémaszerű foltok vannak (máshol nincs), akkor gyapjúkülső kilőve? Ekcémások olyat nem hordhatnak? Annyira szépek és ahogy írjátok jó is, de több eltérő véleményt olvastam már máshol is, és nem tudok dönteni, merjem vagy ne merjem. Tapasztalatok?

Köszi szépen.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


köszi Ikra a kép alapján gondoltam én hogy nincs de akkor tényleg nincs. köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Kinga,
Én is úgy tudom, hogy ekcémásoknak nem ajánlott a gyapjú, mert érzékenyebb a bőrük. Ha jól tudom, szerencsefia-Györgyiéknél is ez volt a helyzet, nekik sem vált be a gyapjú. Esetleg ha valaki tudna neked kölcsönözni egy gyapjúkülsőt, kipróbálásra, az lenne jó megoldás, mert az ára elég húzós ahhoz, hogy esetleg ne jöjjön be.

Eszter
ikra
 
 


Ilkuchta,

a disana pelenkákról: gyönyörű finom anyagúak, viszont tényleg nem olcsó mivel német bio gyapjú és pamut anyagokból készül, németo-ban is gyártják, főleg környékbeli családok, ami persze nem távolkeleti munkadíj....

nekünk van, megkötős is és a pelenkanaci is, csak jót tudok írni róluk, hisz ezért is választottuk őket!
még próbálok alkudozni velük..... hátha kapnánk vmi kedvezményt.


de kérdezz bátran, szivesen segítek :)




marica, levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Lányok, akinek van publikus pelenkavarrási mintája vagy kötési, azt szivesen feltesszük a honlapunkra a csináld magad rovatba!

az eddigieknél sajna nem tudom, jogvédettek-e ezért nem szeretném csak úgy felpakolni, viszont szeretnénk, ha minél többen használnának textilt, és ha vki ügyes ill. kedvezőbb áron ki tudja ugye hozni ha maga csinálja, akkor ebben szivesen segítenénk!


marica, levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Zorka, az én fiamnak is volt ekcémafolt a nyakán (csecsemőkori ekcéma, 2 éves korára kinőtte), de a gyapjúkülsővel semmi baja nem volt soha.
(Szerencsefiáéknak tudtommal komoly, egész testre kiterjedő ekcémájuk volt.)

Szerintem érdemes megpróbálni, ha nem is tudsz kölcsönkérni, mert ha nem jön be, használtan is el lehet adni.

Marica, van egy pelenkavarrós topik (e felett), esetleg oda is tedd fel.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok, van négy pelus külsőm, amik eladók.

3 Monapel S-es (3,5-6 kg) légáteresztős, teljesen új. (1000 Ft/db)

1 Bambino Mio Soft XL (12-15 kg), egyszer használt, pöttyös. (2000 Ft)

Ha érdekel valakit, írjon erre a címre: kisdiofa@gmail.com

Patrícia
Kép Mona és BM
babintiti
 
 


Marica

Köszi a segítséget.

A "pelenka varrás" topikba érdemes lenne benézned, mert ott elég sok szabásmintát találhatsz, mégha külföldiek is, egy kis vátloztatással a rajzon, máris "saját" szabásminta lehet belőle, amit persze publikussá tehetsz. Én is használtam fel azokból a mintákból pld. olyan módosítással, hogy a láb közötti részt keskenyebbre vettem, mert túl szélesnek éreztem.

Ildi
ilkuchta
 
 


Sziasztok!

Van egy csomo MOSHATO PELUSOM. Nagyon keszultem ra, hogy hasznalom oket (toletek kertem tanacsot anno) - de ugy tunik, nem birja a babam popsija. Ha nem veszem eszre, hogy termes van, tiz perc alatt kicsipi szegenynek, es napokig szenved tole... igy hat maradnak a kidobhato biopelusok.

Szoval hiaba vettem a pelusokat sajnos. Igy hat eladok a kovetkezo peldanyok Budapesten:

(Itt megnezhetok egyenkent:

http://www.babanatura.hu/ )

5 db Monapel praktika pelus (belso pelenka neven fut, allithato meretu), ujonnan csaknem 1400 Ft. Korulbelul 2x mostam oket, 1000-ert odaadnam darabjat.

13 db Kushies "All In One" pelus (Kushies Ultra), ujonnan 2650 Ft, de 2200-ert odaadnam darabjat.

2 db legkisebb meretu Monapel kulso pelenka (Mona Wrap neven talaljatok meg a fenti lapon), ujonnan csaknem 1700 Ft, de 1200-ert odaadom darabjat.

1 db Kushies kulso + 1 db Kushies belso Classic (10 kg-ig), osszesen 4750 ujonnan, 4000-ert odaadom (egyszer mostam).

Jo lenne egyben. Ez kb. egy "kezdo csomag", vagyis 10 kg-ig talan minden benne van, ami kellhet - mindenfele helyzetre. A Monapel praktika vegig hasznalhato, amig a gyerek pelusos koru. Ha erdekel, irjatok a kathy kukac freemail pont hu cimre!

Udv,
Kati
kathy
 
 


Sziasztok,

köszi a gyapjúkülsőről a véleményeket. Én is Györgyivel beszéltem és ő mondta, hogy nem jó ekcémára,aztán olvastam is. Valahol viszont utána láttam, hogy nyugodtan használható ilyenkor is. Bár ilyen időben nem meleg az egy kicsit ? :oops:
Lehet egy próbát megérne, csak ne volna olyan drága.
Mi még most kezdtük a textilpelusozást, eddig eldobhatót hasznátunk, de nagyon ki akartam próbálni, már folyamatban is van. Szerintetek a gyerekpopónak hozzá kell edződni, mert ugye ez nedvesebb pelus és kissé máris pirosabb a bőre. Pedig 2 óránként cserélem neki. Nem lesz ez mindig így, ugye? Vagy ilyen idősen már mindegy, meradhattam volna az eldobhatónal? :oops:
Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Bár ilyen időben nem meleg az egy kicsit ?


Zorka, sokaknak már biztos unalmas vagyok, mert minden nyáron elmondom a "klasszikus" választ erre a kérdésre: ha neked választanod kéne, hogy nyáron mit hordjál, esőkabátot vagy gyapjúpulcsit (és az egyiket muszáj lenne), te melyiket választanád???
A gyapjú szellőzik, nyáron, 40 fokban is azt használjuk, bár persze ha lehet akkor a pucér popsi az igazi. :)

Pindi
pindi
 
 


^de jó ez a szöveg, nekem eddig mindig csak az jutott eszembe válaszolni erre, hogy a műanyag/papírpelenkánál nem lehet melegebb a gyapjú...
De ezentúl ezt fogom használni, ha megengeded Pindi :P

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Kinga, az ekcémára én azt mondom, hogy ez csak úgy fog kiderülni, ha kipróbálod. Az ekcémának sokféle oka lehet, ez allergiás tünet, van akinek valami ételallergia okozza például. Nekem is volt/van néha a fülemben, okát nem tudom, de mikor kötök (és azt gyakran csinálom) nem szokott kijönni :lol:
Ha nem akarsz kiadni pénzt gyapjúnadrágra és nem sietős, nyáron mikor hazamegyünk pár hétre, összefuthatunk, kölcsönadok szívesen egy nadrágot kipróbálásra.
A fenékpirosodáshoz sajnos nem tudok hozzászólni értelmeset, Szilárd a születésétől kezdve mosható pelust használ, így ő ehhez szokott alapból, nem volt gond sose a fenekével, néha kicsit kipirosodik a hajlata, de gyorsan elmúlik levegőn, vagy egy kis krémre.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Indianyo, nekem az eszembe sem jutott, hogy nagyobb az utipakk, mert így is nagy :-) ha megyünk valahova (mi sem mozdulunk ki egy órás programért, nem 'éri meg' az utazás), egy hátizsák tele van a kölök cuccaival, játék, váltás ruha, pelus, popsitörlő, tetra, míg nekem csak az irataim, pénztárca, és szerencsés esetben egy váltás póló, für alle falle :-) A nylonszatyor jó dolog, de azért kakis pelus esetében nekem nem eléggé szagszigetelő :lol:

Jutka, mi gyalogjáró emberek vagyunk, a térítést csak azok körében tervezem, akik eljönnek hozzánk :-)

Mondtátok, hogy a Popolini részben magyar - melyik részben? Ma láttam egy csomag prefoldot, made in pakistan...
danann
 
 


Sziasztok,

felrakom ezt ide hogy tudjátok van textil pelenka találkozó is. minden hónap első péntekén, most május elseje miatt nem tudom mikor lesz. :) Kamcsatka szervezi. ha szól valaki előre viszünk magunkkal textil pelenkákat és meg lehet nézni élőben is őket.
de amúgy is mindig van valakinél max. a baba fenekén:)
Budaörsön

TEXTILPELENKÁS KENGURUBÉBI-KLUB

Didymos, Nandu, Mei Tai, Ringsling, Ergo, Babaerszény, Manduca… Nem tudod, mik ezek, de jól hangzanak? Már tudod, és legszívesebben mindet ki is próbálnád, minden színben és mintával?
Érdekel a textilpelenkázás, csak nem tudod, manapság milyen lehetőségek vannak?

Minden hónap 1. péntekjén 10-13 óra között szeretettel várjuk azokat az anyukákat, akik
 még nem hordozzák babájukat, de szeretnék
 nemrég kezdték a hordozást, és tanulnának még
 egy ideje hordozzák babájukat, és szívesen beszélgetnének a többi hordozóval
 mér régóta hordoznak, és megosztanák tapasztalataikat a többiekkel.
 textilpelenkáznak, vagy csak érdeklődnek a téma iránt

Meghitt, családi környezetben tudunk az érdeklődőkkel, és gyerekeikkel a babahordozásról és a hozzá kapcsolódó egyéb témákról beszélgetni, részben kötetlen formában, részben pedig rövid ismeretterjesztés során. Szeretnénk kis hazánkban is terjeszteni ezt a nagyszerű dolgot, és klubdélelőtt keretében kivesézni a felmerülő kérdéseket, miközben járni tudó gyermekeink a házban vagy az udvaron játszanak, a babák pedig anyukáikkal merülnek el a hordozás szépségeiben.

Enni-innivalót érdemes hozni, amit elő tudunk kapni szükség esetén (magunknak, gyerekeknek, magunk után pedig eltakarítunk a klub befejeztével.

Igyekszem külföldi példákból tanulva összeállítani tematikát, amibe mindenki beleszólhat! Az első alkalom témája kezdőknek: a babahordozás alapfogalmai (mivel, miért, hogyan?). Haladóknak: téli babahordozás, „mutasd a hordozód!”

Szeretettel várunk mindekit az első klubdélelőttön 2008. február 8-án pénteken 10-13 óra között: H. orsi

Kép
tabajd
 
 


Megtaláltam, hol varrják a Popolinit. Szombathely Dozmat utca. Nagyon kíváncsi vagyok, ha elmentem beszámolok. A folyamatra is nagyon kíváncsi vagyok, meg hátha mégis lehetne valamit ügyezni velük kedvezményesebb vásárlás ügyben.

Ez a magyar a Popoliniben. Szombathelyen varrják!

Ildikó
ilkamama
 
 


Arra szeretnék még reagálni, hogy a külsők kakisak lesznek hamar. Természetesen nálunk is megesik, de mi olyankor a külsőt egyből kézzel kimossuk, kis ökörepés szappannal, kiöblítés és már mehet is a szárítóra. így nem kell kivárni míg összegyűlik a belső mosnivaló adag. (nálunk az két-három nap)
így elegendő a 3 külső.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


ilkamama

Nos, erre én is kiváncsi lennék! Mármint a kedvezményes vásárlásra! Várjuk a tapasztalataidat!!

Ildi
ilkuchta
 
 


LÍvia :) a nadrágpelusokat Szombathelyen varrják, a prefoldot Pakisztánban - erről írtunk már sokat - a textileket, kendőket pedig importálják (ebben nem voltam érdekelt, úgyhgoy nem kérdeztem rá)

Én gyermekkel a hátamon, balról-jobbról vállra akasztott bevásárlótáskákkal rendszeresen úgy nézek ki - hogy kedves iskolatársam szavaival éljek - mint egy Putyilov-gyári munkásnő :lol:
indianyo
 
 


Sziasztok,

Pindi, ezt jól megkaptam, de igazad van :lol: . Idegesítő lehet, ha állandóan ezt kérdezgetik.
Jucuu, vigyázz, mert a szavadon foglak! :D

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


évuska írta:Mi az, hogy bm?


Évuska :)
Először is gratulálok a pici babához és sok örömet kívánok!!
Amúgy pedig a bm az a Bambino Mio pelenka :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi, töszi a gratulációt! Tényleg jól sikerült ez a lány. És a legtöbbet pelenkázás közben, csupasz fenékkel pisil-kakil, talán mégis van valami a pelenkanélküli módszerben...

A tiéd is pici még, és itt a képen nagyon kiegyensúlyozott és szép.

Olyan jó tájékozottak vagytok, én eddig nagy májernek tűntem a Libero-fanok szemében, de mindig csak a Monapelbe, Kushies-ba és a Popolinibe futottam bele böngészéseimkor. Milyen az ára, származási helye, minősége a bm-nek?
Nagyon, egyre jobban elégedett vagyok a Monapellel, főleg az all-in-one változattal, meg hogy van mackós praktika-belső... Most már sose folyik ki, ázik át semmi, lehet, hogy még rutinosabb lettem, mint hat éve a fiamnál.

És hát élmény nézni az apját, ahogy csendben tereget a teraszon a napfényben, míg én félálomban heverek bent a bébivel...
És ha a hosszas ápolás, pelenkacsere, öltöztetés utáni pillanatban hallunk egy elképesztő rotyogást, senki sem nevet olyan jóízűen, mint ő... és kezdi elölről.

Ilkamama,
üzemlátogatsz? Vajon miféle emberek dolgoznak itt, és mennyivel magasabb a bérük, mint Pakisztánban? Német a tulajdonos, ugye? Olyan ellenszenves a helyesírási hibáktól és germanizmusoktól hemzsegő tájékoztató füzetük.

Kérdés:

kaki ellen használtok ilyen fátylat? A Popolini eszetlen drága, fogy is el, pedig felezem. Régen (hat éve) volt Novotex, zöld dobozos. Van-e még? Vagy más, olcsóbb? Hol lehet kapni?

Jucuu,
terve,
persze Tamperében könnyű a negyven fokról beszélni... :D

é
évuska
 
 


Évuska,
Múlt szerdán született? Akkor már több mint egy hetes :), gratulálok! De jó lehet a kis csöppséggel, olyan hamar megnőnek, az én kisebbikem már 10 hónapos elmúlt, pedig mintha tegnap született volna...

Aranyos, amit a párodról írsz, szerencsés vagy, hogy ilyen házias és ilyen sokat segít. Remélem, sokan vagyunk még ilyen szerencsések. Egyébként én is imádom a pelusokat teregetni, még a mosás sem olyan macerás, mint anno gondoltam volna.

Mi használunk kakifogót, Poplit, és ha nem lesz kakis, nyugodtan ki lehet mosni, újra felhasználható. Szerintem sokat segít, még anyatejes kakinál is, nem kell annyit körömkefézni.

Ajnlanék még egy oldalt, ahol pelushasználók összegyűjtöttünk már sok információt, nézegesd meg, ha van időd:
www.moshatopelus.blogspot.com

Eszter
ikra
 
 


Ja még egy dolog, a BM prefold, azaz hajtogatós, egészen más típus, mint a nadrágpelusok. Hasonló, mint a tetrák, amiben mi nőttünk fel, csak több rétegű tehát jobb nedvszívóképességű.

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok,

képzeljétek ma este aludt mosható pelusba 1* Emese. Lotties tendy + két popolini betét és monapel külső. tökéletes volt!!!!!
de egy kérdés ha már én is szeretnék magyar terméket előnyben részesíteni és éjszakára még kéne egy két pelus, van valakinek lotties tendy és popolini one size csak összehasonlítás miatt. ugyanannyit bír a kettő szerintetek?

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Évuska :) szerintem a popolini tekercses papírbetét egyáltalán nem drága és 4-5 alkalommal újra használható.
Kedvelem a férjedet így ismeretlenül is :)
Popolini osztrák cég egyébként.
indianyo
 
 


Évuska, BM-et kínában gyártják, árak itt és itt. Igazából a külsőtől lesz drága, mert gyakran kell méretet váltani. (Bár a belső is elég drága pl. a Popolini prefoldhoz képest.)

Mi a betétből a Poplit használjuk, szintén nagyon jó, sokszor újrahasználható (nem tudom, hányszor, de amiatt még soha nem kellett kidobni, hogy szétment volna). Olcsóbb, mint a tekercses. Én 4 éve vettem utoljára nowetex-et, 450Ft volt 50db, a popli 900,-/100db, vagyis ugyanannyi. Emlékeim szerint van (vagy legalábbis volt) a monapelnek is, de az sem lehet olcsóbb.
(Csak csendben teszem hozzá, hogy én az anyatejes kakihoz nem használtam, csak mosás előtt lefuttattam egy extra öblítést.)

Popolini katalógus tényleg nagyon gáz. :?

Pindi
pindi
 
 


Az Elefáni babadiszkontokban szokott lenni Baby Bruin márkájú papírbetét, kb450Ft/50db. Ez a kb 9-10Ft/db a legolcsóbb, amiről én tudok, a Monapel is ennyi, és ahogy Pindi is írta, a popli is.
Nekem van Baby Bruin, az is teljesen jó mosható.
danann
 
 


sziasztok!
Rendrakas kozben talaltam es felajanlom az alabbi dolgokat: (en kiegeszitonek hasznaltam a monapel/popolini kulsok melle, csak nalunk negy kilo a gyerekek szuletesi sulya, ezert ezekre nem volt szuksegem)
Baby Bruin pelenkázó nadrág 50 (3 kg-ig) 2 db
Baby Bruin megkötős pelenkavédő 3-5 kg (kb 10 dbos csomag)
Libero megkötős pelenkavédő (10 db)
A privat uzenet gombbal, remelem, tudtok levelet kuldeni.
Petine (Bp XX.ker)
petine
 
 


Ha valakit érdekel vannak eladó Popolini Easy Fix L-es pelusaim!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok, kicsi fiamnak pelenka kiütései lettek, amikor próbáltam az eldobható pelenkáról áttérni a mosható pelusra. Elég makacs és csúnya kiütések voltak, ezért egy időre elrettentettek mindenféle változástól.
Aztán jött a nagy felismerés, nem kell nekünk egyik napról a másikra teljesen átállni. Legfontosabb a fokozatosság, szokjon hozzá lassan a bőre a textil pelushoz. Most még csak egy textil használunk egy nap, de eljön majd később a kizárólagosság is.
Azért írtam le ezt most ide, mert olvaslak már régóta titeket, és próbáltam a problémámra megoldást találni. A felismerés most jött el, és lehet, hogy ezzel másnak is tudok segíteni.

Patrícia
babintiti
 
 


Köszönöm a válaszokat! Megyünk majd az Elefániba.
Ööö... a kakis fátyol is mosható?

Ikra, kéthetes volt tegnap a lány, 2-án született.

é
évuska
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régóta olvaslak benneteket és sok hasznos tanácsot kaptam így az éteren keresztül. Így utólag is mindenkinek szeretném megköszönni.

Én kb 2 hónapja használok mosható pelenkát. Eddig meg vagyok elégedve vele és a lelkiismeretem is nyugodt, hogy védem a környezetet és vigyázok a kisbabám egészségére. Ő egyébként most 3,5 hónapos, Lilikének hívják.
Többségében monapelt használok, de van pár poppolini prefoldom is. És kipróbáltam egy Lotties-t is, meg a gyapjúkülsőt. Szeretnék neki kötni saját kezűleg is.
Tudja-e valaki közületek, hogy hol lehet beszerezni olyan gyapjúfonalat, amiot biztos, hogy nem kezeltek vegyszerrel és az állatokat is bio módon tartották?
Felhívtam a Gulyásékat és ott azt mondta a bácsi, hogy ő ásványi olajjal fonja a gyapjút.

A segítséget előre is köszönöm.

Megpróbálok képet is felrakni, de eddig valami miatt nem teszi fel. Pedig le is kicsinyítettem a méretét.

Na majd még próbálkozom.
ancsurka77
 
 


sziasztok a hordozókendős topikból:

Lányok, akkor kihirdetem az ítéletet:
BABAHORDOZÓ ÉS TEXTILPELUSOS KLUB BUDAÖRSÖN LEGKÖZELEBB MÁJUS 9-ÉN PÉNTEKEN LESZ 10-13-IG.

gyertek:-)

Orsi
--------------------------------------------------------------------------------


Laura
tabajd
 
 


Tuuudooom, lerágott csont, és azt is tudom, hogy nem Ti tehettek róla, hogy én itten a világ végén lakom, de most mégis megírom, hogy ilyenkor úgy irigyellek Benneteket (szappanfőzés, kendős felvonulás, ...) :(

Érezzétek jól Magatokat :D

Andi
_andi
 
 


van egy jó hírem:

képzeljétek lehet kapok egy lehetőséget beszélni a helyi önkormányzattal egy olyan támogatási rendszerről, ami azokat a szülőket támogatná, akik textilpelust használnak és ezzel csökkentik a hulladék mennyiségét.
azonban ehhez elő kell készítenem vmi tanulmány félét, hogy ez nekik miért éri meg, tud ebben vki tanácsot adni? hogyan készüljek elő.

előre is köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


(Zorka7) Zsófi küldtem 2 privit, de szerintem nem ment át. Mi az e-címed?

kisvic
 
 


Hű, Marica,
Nagy fába végtad a fejszédet! Most hirtelen igazából csak hosszútávú és anyagiakban nem mérhető előnyök jutnak eszembe, amire nem biztos, hogy egy pénzügyileg érdekelt önkormányzati döntőbíró ráharap, illetve ha pl valahonnét el kell vonni pénzt, akkor nagyon meg kell gondolni, hogy miért vált, és ehhez ilyen indokok nem elegendőek.
Ilyenek pl
környezettudatosság növekedése,
hosszú távon (nagyon hosszú távon!) a hulladékmennyiség csökkenése (de gondolom ez pl egy debrecennyi városnál sok idő, amíg olyan sok családot von be a textilpelusba, hogy számottevően látszik, hogy kevesebb a pelenkamennyiség- tényleg, van egyáltalán ilyen kimutatás? gondolom nincs, mert a pelusok a kommunális szeméthegyeket növelik...) - ráadásul ki tudja, hogy ez szignifikánsan látszik-e, követhető-e...

Tehát valamilyen módon inkább a szemléletváltásra, a renomé növekedésére helyezném a hangsúlyt (első város, aki ilyent felvállal). Esetleg az önkormányzati "zöld" emberrel ilyesmiről nem tudnátok ötletelni?

Egy dolog jutott eszembe, bár ez azt hiszem, inkább a csatornavállalatnak jó, a víz- és csatornabevételek nőnek a mosógépek használata miatt :)

Hű nagyon jó felvetés, gondolkodom majd tovább. Írd meg, ha ötleted támad, többen többre megyünk.

Eszter
ikra
 
 


Andi írta:

Tuuudooom, lerágott csont, és azt is tudom, hogy nem Ti tehettek róla, hogy én itten a világ végén lakom, de most mégis megírom, hogy ilyenkor úgy irigyellek Benneteket (szappanfőzés, kendős felvonulás, ...)


Lesz születés hete Szombathelyen, egy két igényedet kielégítheted, ha nem is mindet. Már megjöttek a szóróanyagok, bár nem tudom, Cellbe mi jut el a szhelyi programokról.
Bocs, hogy off volt.

Szintén a világnak arról a feléről... :D
Ildikó

Egyébként igen, megyek üzemlátogatni...
ilkamama
 
 


Kérdésem lenne: mi a lényegi különbség Popolini bravoWrap, popoWrap, Vento és a VentoBravo között? BM belsővel(prefold vagy mi) használható, ill. popo prefolddal?

Zorka7, engem érdekelne az Easy Fix, csak nem ment át a privi. E-címed? (kisvicus@gmail.com)

kisvic
 
 


Ildikó, ok, köszi, majd utánanézek :)

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!
9 hónapos leánykával textil pelenka használatára szeretnék áttérni. Nézelődtem, olvasgattam, körvonalazódott, hogy mivel indítanék, de a végső döntés előtt gondoltam, megkérdezlek Benneteket is.
- megkötős pelenka (Popolini, Disana) - nagyon macerásnak tartanátok ráadni egy ficergő babára vagy gyakorlat kérdése lehet? Nálam mellette szól az, hogy pont annyira szorítom rá, amennyire szükséges és fontos, h. nem tépőzáras.
- Popolini színeskék (OneSize organic, piros és zöld) - nem eresztik a színüket? Moshatók együtt a fehérekkel m.szódával? Üde színfoltok lennének, ha épp nem akarok rá külsőt adni szellőztetésképp.
- Popolini Vento külső jól működik? Szintén a tépőzárat szeretném kiküszöbölni...
- gyapjú külsők: a Popolini M-es kötött gyapjú külsője végül müködőképes? Mintha korábban (lehet, hogy évekkel korábban) lett volna valami illeszkedési gond - vagy az a nemezesre vonatkozott? Bocs ez utóbbi bizonytalanságért, csak már eléggé kavarognak az infók a fejemben, szeretnék pontot tenni a rendelés végére :-)

Segítségeteket köszönöm!
Andi
andrejka
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: