Új privát üzeneted érkezett!

Szia Danann,

Mi Monapelt és Popolinit használunk, nekem a nadrágpelus bejött, a hajtogatóst nem próbáltam, de ha jól emlékszem, valaki mintha írta volna, hogy anytejes kakira a nadrágpelus szabású pelenkák jobban bejöttek (talán Livus?).

Nézd meg az akábbi oldalt, talán találsz ott hasznos információkat (mosható pelust használók szedték össze az információkat):
www.moshatopelus.blogspot.com

Mi Almawin mosóport és mosószódát használunk, én általában neten rendelem. Viszont azt tudom, hogy környezetbarát mosószereket és mosószódát pl a XI. kerületi Szabolcska Mihály utcai Hold-boltban is lehet kapni, Almawinjük és Ecoverük az van, ha jól emlékszem.

Eszter
ikra
 
 


A papírbetét nagyon hasznos találmány, mi abból is Popolinist (a Popli dobozosat) használjuk, érdemes venni. A bouretteselyem csak súlyos esetben,pirosodáskor, mert tisztítása nehézkes.

Ja még egy dolog, azt, hogy hány pelusra van szükség, azt általában a pelusos oldalakon megtalálod, a gyakran ismételt kérdések alatt:
pl.
www.monapel.hu
www.kekpanda.hu
www.babanatura.hu
www.bambinomio.hu

most hirtelen ennyi jut eszembe, de a moshatopelus oldalról indulva megtalálod az összes linket.
Jó böngészést!

Eszter
ikra
 
 


kedves danann, mi is Popolinit és Monapelt használunk, de ha most kéne döntenem, csak Popolinit vennék: Ultrafitet vagy Onesizet.
18 pelusunk van, szárazon tartom teafaolajos vödörben a fürdőszobában a kagyló alatt (jobban szeretem a csap alatti lemosást, mint a positörlőzést, és ehogy egyre nehezebb lett a lányom, felszámoltuk a komódon pelenkázást és átköltöztünk a mosógép tetejére).
Pelenkázás, gyerek le a szőnyegre, kiöblítem a pelust és megy a vödörbe.
2 naponta mosok 1 dl mosószódával, öblítés 1 dl ecettel.

Márti
Kép
cerceluska
 
 

 
 

Szia Danann,

mi is Bambino Mio-t használunk (a kis méretet). Nekünk összesen 17 BM és 6 Popolini prefold pelenkánk van, ez bőven elég 3-4 napra. (Igaz, éjszakára nadrágpelenkát használunk).
Pici babánál azért szeretem a Bambino Mio-t, mert nem nagy a csomag a fenekén, a nadrágpelenkák, főként az egyméretűek sokkal nagyobbak. Passzítani szerintem a nadrágpelenkákat is nagyon jól lehet. A BM hátránya, hogy a külső könnyen kakis lesz, emiatt a méretváltásnál mi valószínűleg nadrágpelenkára váltunk.
Szerintem elég egyszer kimosni használat előtt, de ez lehet, hogy egyéni igény kérdése is. Mosáshoz mi felesben használunk mosószódát Mio mosószerrel, (1 dl összesen), meg egy kanál Mio fertőtlenítőt hozzá - mivel szárazon tároljuk a pelusokat, ez szerintem kell, hogy ne legyenek büdösek. Általában 40°C-on mosom őket, időnként beiktatok egy-egy mosást 60°C-on. Öblítés ecettel.

A prefoldokhoz szerintem a BM külsők a legjobbak, főleg, amíg pici a baba - nekünk sajna nem volt tökéletes, mert a mi páldányainkon visszapöndörödik a tépőzár, és kidörzsöli a baba pocakját (másnak nem volt ilyen gongja, lehet, hogy véletlen). Próbáltam a Popolini külsőket, de ennek meg túl szoros volt a combja a mi babánkra - most Imse Vimse külsőt használunk, ez szinte tökéletes (és gumírozott a dereka :) ). (Viszont sajnos itthon nem lehet kapni :( )

A burettselyem betét tényleg jó, és tényleg nagyon nehéz tisztán tartani, ahogy eszter írta, én csak kritikus időkben éjszakára használom. A papírbetét viszont nagyon jó találmány, esetleg annyi kiegészítéssel, hogy anyatejes babánál nekünk jobban bevált a Popolini tekercses betétje.

Üdv: Clea
clea
 
 


A fene, megírtam egy szép kis hsz-t, és elszállt az egész! :evil:
Na mégegyszer, mostmár kicsit rövidebben:
Köszönöm a válaszokat! Mivel majdnem mind ajánljátok, adok egy esélyt a nadrágfazonoknak is, most úgy gondolom, veszek egy kisebb csomag hajtogatósat, meg mondjuk 2 féle gatyóból is 2-2 darabot, aztán meglátom.
Clea, Az én kisfiamnak is jelentős hurkái vannak comtájékon (is :lol: ), akkor talán a popolinit meg sem próbálom... hogy szerezted az Imse Vimse-t? Külföldi rokonok? Netes rendelés?
Ez utóbbival kapcsolatban vannak tapasztalatok? Gondolom, egyáltalán nem olcsóbb, sőt...
danann
 
 


Eszter (ikra) :)
A papírbetétet te is használod/használtad anyatejes széklethez is, ahogy Clea írta?

Livi
Kép
picilivi
 
 


sziasztok,

olvasva titeket teljesen felbuzdultam, és varrtam egy darab pelenkát. még csak egyet, de tuti lesz több is.
Pár kérdésem lenne: a DMes felmosórongy az az olcsó nejlonzacskós, 2 darabos, 50szer 60 centis ugye? az bírja majd a mosást 60 fokon? hány réteget tesztek bele ebből?
másik, hogy milyen gumit varrtok bele, sima gumibugyit?
harmadik, hogy hány réteg anyagot használtok? én 3at, flanellt, remélem, jó lesz.

én használok popolini papírbetétet anyatejes széklethez, és sztem szuper. jobb. mint a monapel, és mosom is, ha nem kakilt bele Villő.

Lívia, én 3 naponta mosok, 10 prefoldom van és kb 13 formázott pelenkám. mosáskor még így is van rendszerint néhány tiszta. de ez nagyban függ a babától.

üdv és köszi

Jutka
Kép
jutka78
 
 


clea írta:Mosáshoz mi felesben használunk mosószódát Mio mosószerrel, (1 dl összesen), meg egy kanál Mio fertőtlenítőt hozzá - mivel szárazon tároljuk a pelusokat, ez szerintem kell, hogy ne legyenek büdösek. Általában 40°C-on mosom őket, időnként beiktatok egy-egy mosást 60°C-on. Öblítés ecettel.


Szia Clea!
A mio fertőtlenítőre kérdeznék: próbáltad is anélkül, és büdik voltak mosás után a pelusok, vagy csak gondoltad, hogy büdösek lennének nélküle?
Azért kérdem, mert mi is szárazon tároljuk a BM prefoldokat mosásig, és nekem nem büdösek mosás után (3 kanál mosószóda, 1 kanál bórax; öblítés higított ecet+illóolaj). Lehet, hogy ez csak idővel lesz büdös? Nálad ez hogy van/volt?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Clea,
Szia, itt is találkozunk :D?

Livi,
Igen, próbáltam anyatejes kakaira, viszonylag későn, mivel elvileg a tekercseset ajánlják arra, így nem próbáltam előbb, kár volt. Sokat javít a helyzeten, kevesbb cuccot kell lekörömkefézni (bocs, ha túl szemléletes voltam).
Egyébként én is használom néha a Mio fertőtlenítőt, amikor eszembe jut, egyébként nekem sem büdik szárazon tartásnál sem, igaz, én 60 fokon mosok, bár gondolom nincs nagy különbség.

Cerceluska, igen, ha választhatnék (és annyi pénzem lenne), én is csak Popolini One Size-t vennék, maximálisan elégedett vagyok vele. Már pont azon gondolkodom, hogy a Monapelek hogy fogják végig bírni, 10 hónapos a kisfiam, de két óra alatt simán telepisilja a Monapelt, mi lesz még később? A Popo Onesize nagyon jól bírja, éjszakára is, egy betéttel. One Size-ből van 8, Monapelből pedig 12, és Two size Ses 3 (ezeket is mona betéttel használom, de így sem bír olyan sokat, mint a Onesize, igaz, kisebb csomag).

Eszter
ikra
 
 


Livi, nem próbáltam anélkül, csak gondolom. Igazság szerint attól is függ a dolog, hogy mennyire van tele a mosógép - ha nagyon meg van tömve, előfordul, hogy ha nem is büdösek, de nem lesznek olyan jó tiszta illatúak.
clea
 
 


Az én kisfiamnak is jelentős hurkái vannak comtájékon (is :lol: ), akkor talán a popolinit meg sem próbálom... hogy szerezted az Imse Vimse-t? Külföldi rokonok? Netes rendelés?
Ez utóbbival kapcsolatban vannak tapasztalatok? Gondolom, egyáltalán nem olcsóbb, sőt...[/quote]

Danann, a Popolini külsők nagyon jók a nadrágpelenka fazonokhoz, de a a prefoldhoz a kisebb méretűt érdemes használni, emiatt lesz szűk a cmbja. Egyébként, ha a hinni lehet a topctársaknak, nadrágpelushoz a gyapjúkülső a tökéletes.
Az Imse Vimsét neten rendeltem innen: http://www.earthybirthymama.com/covers/imseorganic.html
Mivel a dollár elég olcsó mostanában, összességében nem drágább, mint egy BM külső (persze függ attól, hogy az összrendelés értéke hogy viszonyul a szállítási költséghez).
clea
 
 


Lívia (Danann): szerintem érdemes lenne közelről is megnézned, megtapogatnod a pelenkákat vásárlás előtt. Úgy látom Pesti vagy, úgyhogy nem lesz nehéz dolgod :)
Most 3 lehetőség jut eszembe:
1. Kék panda babaoltban rendszeresen vannak pelusbemutatók. Honlapjukon lehet jelentkezni, ingyenes. www.kekpanda.hu
2. A bemutatótermükben szerintem Popoliniket bármikor tudsz tapizni, abból van benn egy komplett bemutatócsomag.
3. Alakult egy textilpelenkázós és babahordozós klub. Holnap lesz a következő alkalom, utána egy hónap múlva.


OFF:
Picilivi: mi van veletek? Belerázódtatok a szopiba? Meg mindenbe :)

KépKép
livus
 
 


Ja, és a jóöreg Ökoszolgálat! :) De ott inkább csak tapizni tudsz, nagyon nem értenek a részletekhez :roll:
www.okoszolgalat.hu

KépKép
livus
 
 


Én eleinte 60 fokon, most már úgy nyár óta csak 40 fokon mosom a pelust (meg minden mást, mivel együtt mosok) és soha nem pisiszagúak mosás után, pedig semmilyen fetőtlenítőt nem használok, csak a mosószódát. szerintem valami más lehet a probléma, esetleg a mosógép nem jól öblít, vagy eltömődött és nem szűr.

Az lehet megoldás még, hgoy a mosás előtt egy centrifugálás (ha pisis pelusoktról van szó többnyire) vagy egy ecdetes öblítés (ha sok folyós kaki volt,mondjuk hasmenéses járvány vagy egyéb okból) és ezután a szokásos mosás. Nálunk se száraz- se ecetes tárolásnál nincs pisiszag mosás után. Én ecetből is csak egy kicsit zuttyintok, illóolajat szinte soha nem teszek az öblítésbe (elfeljtem egysezrűen) és mégse.

ÉS bár környezettudatos szempontból célszerű teletenni a mosógép dobját, azrét nagyon megtömni nem ajánlatos, mert olyankor is előfordulhat, hogy nem tisztulnak a ruhák. bocs, ha ez mindenkinek evidens, én láttam már jónéhány esetet, ahol jó alaposan megtömték a gépet puszta jószándékból.
indianyo
 
 


Köszi a további tippeket! :)
Úgy látom, kb 24 darab kell a boldogsághoz, én is ennyire gondoltam, bár pl a BMnél méretenként 12 darabot ajánlanak a honlapon - ez azt feltételezi, hogy tényleg minden 2. nap mosok pelust, de ez azért nem valószínű.
BM mintadarabot kapok ma délután, azt ki is próbálom amint kimostam. Már korábban vettem 3 Moapel AIO-t, csak utána lebetegedtem, és naggyon nem volt erőm pont akkor áztatgatni, azóta kb 2szer ráadtam őket. Éjjel ő keveset pisil, akkor teljesen jó volt, de nappal tényleg 2 óra alatt tele lesz. És HATALMAS csomag a lábai között!
Igyekszem eljutni tapogatni a többit, hátha, aztán vásárolni szerintem csak a börzén fogok, 10% kedvezményért megéri kimenni.
Livus, mi ma babamasszázs tanfolyamra megyünk, az bőven elég program Samunak, de talán majd jövő hónapban... Engem érdekel, de mára nem merném elvinni, mert szerintem kiakadna ennyi programtól.
danann
 
 


Egy tipp a BM-hez: Nekünk volt egy 9-12kg-s próbacsomagunk, de nem tudtam használni, mert néhány mosás után a belső úgy eldeformálódott, hogy nem lehetett rendesen belehajtogatni. Most vettem popolini prefoldot (M méret) hozzá, és tökéletesen működik vele, nagyon jó anyaga van. Talán a többi méretnél is kompatibilisek, nem tudom. És kevesebb, mint a felébe kerül. :shock:

Danann, amiról még nem esett szó, de én mindig el szoktam mondani, mert sokakat befolyásol a választásban: A BM kínai, a Kushies kanadai, Lotties német, Popolini nagy része magyar, Monapel magyar, (imse vimse svéd).

Van valaki, aki a BM belsőket más gyártó külsőjével (is) használja? Lehet ezeket kombinálni? Mert ugye nem minden baba egyforma, kinek milyen fazon jön be...


BM belső (főleg kisebb babáknál) remekül működik snappivel összefogva, gyapjúkülsővel. A nálunk kapható külsőkkel viszont nem igazán, mivel azok nadrágpelenkához valók, de más prefold külsőkkel (pl. Bummis) igen.

Pindi
pindi
 
 


Pindi, köszi a tippet! A popolini prefold is annyit bír?
Engem annyiban befolyásol a gyártmány, hogy ha két dolog ugyan olyan jó, akkor biztos a magyart veszem, akkor is, ha esetleg egy picit drágább. Néha akkor is, ha a magyar egy kicsit rosszabb. Persze nem mindenre igaz ez. Vannak dolgok, ahol számít az ár, olyasminél, amit napi szinten kell venni, de mondjuk mosógépből egyértelmű, hogy a minőség fontosabb, ott inkább megveszem a drágát.
A pelusnál ez meg hatványozottan igaz, hiszen a fiam fenekéről van szó. Kipróbálok több márkát, és meglátom, melyik jön be jobban. Én nem is találtam mást prefoldból, csak a BMet, na meg persze ott vannak a jó öreg tetra pelusok, de popolinit nem láttam. Biztos rossz helyen kerestem...
danann
 
 


Danann: az én tapasztalatom az, hogy ecetes-vizes áztatásnál ki kell mosni kétnaponta a pelusokat. Három nap után nálunk már olyan fura zavaros lesz a víz, és a szaga sem jó. Kétnaponta mosva viszont felesleges a 24 darab, annál kevesebb is elég.

10% kedvezményt a Kék pandára érted? Mert ők tavaly még adtak 10%ot a pelusbemutatón résztvevőknek is, akkor nem kell a vásárig várnod :)

Prefoldja a Kushiesnak is van: http://www.happy-baby.hu/index.php?cPat ... df6752169b

KépKép
livus
 
 


Danann: Popolini prefoldot itt találod.
Bír annyit, sőt, a popolini prefoldjából a kis méretű is 4-8-4 rétegű, míg a BM-ből a kicsi csak 4-6-4. (A nagy annak is 4-8-4.)

Kushies prefoldot élőben még nem láttam, de nem tetszik benne, hogy flanell (szerintem ez a gézszerű anyag, mint amilyen a BM és a popolini, jobb), no meg az ára sem annyira. ;)


Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!
Köszi a linkeket, közben megtaláltam a Kushiest meg a Popolinit is. Csak azt nem értem, hogy anno, még terhesen, amikor rákerestem a mosható pelusokra, akkor miért csak a Monapelt találtam??? Nem tudom, pontosan hogyan kerestem, de akkor is hihetetlen, hogy tulajdonképpen egy csomó fajta kapható itthon is, és én olyan béna voltam, hogy nem találtam rájuk. Kénytelen vagyok önkritikát gyakorolni, bár nem szeretem :lol:
Livus, a 10%-ot úgy értettem, hogy a babanaturások kint lesznek a Kismama-féle bababörzén a Hungexpon, és ott ennyivel olcsóbban adják a cuccokat. Ugyanez volt a Babymarktos börzén is. Csak azt nem tudom, hogy tényleg csak a BM-re vonatkozik ez, vagy a többi, általuk forgalmazott pelusra is, mert mindenesetre csak a BM-mel hirdetik: http://babanatura.hu/moshato_pelenka.php
Most éppen még egy rejtélyes dolog van számomra: a Popolini gatyók között egyik sem kifejezetten a prefoldhoz van? Mert leírásban nem talátam ilyet, csak nadrágpelushoz valót. Vagy náluk kompatibilisek a nadrágpelus-külsők a prefolddal?
Bocs hogy ennyi hülye kérdéseim vannak, de még nagyon új ez a dolog számomra, ráadásul még csak az elméletnél tartok...
danann
 
 


livus írta:OFF:
Picilivi: mi van veletek? Belerázódtatok a szopiba? Meg mindenbe :)


OFF
Livus :) Köszönjük kérdésed! Remekül vagyunk. Kezdünk összeszokott csapat látszatot kelteni: bár néha fogalmunk nincs miért sír Boró, de az esetek nagy többségében elsőre eltaláljuk a kívánságait :wink: Mostanában már sokszor mosolyog, sőt kacag, és mikor ébren van, nagyon figyel.
Kíváncsi vagyok, mit hoz még az élet, mert mondták többen, hogy majd 3 hós kora körül lesz olyan "igazi" baba, kevesebb sírással, még több figyeléssel. Akkor aztán majd résen kell lennem, mit teszek! :wink:

ON
És a pelusokkal is jól elvagyunk. Nem tudom, írtam-e már, de végül mi komplett szettet vettünk a BM-ből, mert épp eléggé le volt értékelve akkor, és így megérte.
És azért is örülök, hogy így lett, mert vaciláltunk, hogy nem kell Newborn külső, úgy is hamar belenő a nagyobb méretbe - hát Boró most már lassan 2 hónapos, de a NB-külső még mindig nagy rá. Mondjuk nem is óriásbébinek született, mostanra van 4 kg felett a szentem... :lol:
Azt nem tudom, hogy Boró combja vékonyka-e vagy más oka van, de "oldalt kifolyós balesetünk" volt már jó néhány. Főleg, mikor szopizás közben rottyant, hisz akkor eleve az egyik oldalán tanyázik.

Livi
Kép
picilivi
 
 


pindi írta:Egy tipp a BM-hez: Nekünk volt egy 9-12kg-s próbacsomagunk, de nem tudtam használni, mert néhány mosás után a belső úgy eldeformálódott, hogy nem lehetett rendesen belehajtogatni. Most vettem popolini prefoldot (M méret) hozzá, és tökéletesen működik vele, nagyon jó anyaga van. Talán a többi méretnél is kompatibilisek, nem tudom. És kevesebb, mint a felébe kerül. :shock:
Pindi


Pindi :) a BM prefold nálunk csak akkor deformálódik, ha két sarkát csipeszelve akasztom ki száradni. Ha áthajtok egy picit a dróton, és úgy szárad, akkor kevésbé teszi ezt. Persze előtte alapos megrángatás/formázás van nálunk.
Hol vetted a Popolinit olcsóért?
Most akkor a Popo-prefoldot használod BM-külsővel? Vagy Te csak gyapjúkülsőt használsz?

Livi
Kép
picilivi
 
 


A babanatura csak a BM-et viszi a börzére, a többit se így se úgy nem árulja ott.

Én még mindig teljes mellszélességgel a BM mellett állok (kötőssel+gyapjúval), sok mást is kipóbáltunk már, de ez a legtutibb..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Vettem egy próbacsomag BMet, kimostam, most adtam rá. Majd megírom, milyen volt. Mivel tegnap nem produkált nagy dolgot a drága, talán azt is meglátjuk, azt hogy bírja a pelus :lol:
És a változatosság kedvéért kérdeznék: van 3 db Monapel AIO-unk, még régebben vettem, de csak most kezdtük kipróbálni őket. Eddig ha 3szor voltak rajta, szóval mondjuk 4szer mostam őket, és elkezdett a flanel kibolyhosodni. Más is tapasztalt már ilyet, vagy csak az én mosógépem csinálja ezt? :shock:
danann
 
 


Szaisztok!

Nyitottam egy új fórumot, amelyben kimondottan a pelenka varrási tapasztalatokról és szabásmintákról szereték társalogni!

Akinek van kedve, csatlakozzon ide is!


http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 31&start=0



Üdv: Ildi
ilkuchta
 
 


Livi, biztos nem velem volt a gond, mert a kisméretű BM-ek megtartották az alakjukat. (Én is pont úgy szárítom, ahogy írtad, férjem meg úgy, hogy az 1/3-át hajtja át, ami nagy ötlet, mert így már a hajtogatás csak egy mozdulat.) A nagy valahogy az arányait vesztette el teljesen.

Pop. prefoldot a kékpandától vettem.

Mi alapvetően Kushies basicet használunk sk. gyapjúkülsővel vagy Popolini BravoWrappel, és az egy szem nagyméretű BM külsőt popolini prefolddal.

Pindi
pindi
 
 


pindi írta:A nagy valahogy az arányait vesztette el teljesen.
Pindi


Huhh, sajnálom, hogy így jártál - és közben remélem, ez egyedi eset, mert nem lennék túl boldog, ha majd a mi nagy prefoldjaink is ilyen kitolásokat csinálnának velünk... :oops:
Bevallom, mikor megjött a birth to potty szett, én úgy voltam vele, hogy onnantól már csak a gyapjú külsőkkel szeretnék pénzügyileg foglalkozni (fonalvásárlás, meg ilyesmi). Szóval nem örülnék, ha más belsőt kellene venni.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi, biztatásképp: mi lassan 8 hónapja használjuk a BM 2-es belsőket, és semmi de semmi bajuk!! Nem tudom, mitől függhet!?

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Livi,

nálunk a bm 2-es belső változott. nem azt mondom mint Pindi hogy eldeformálodott, de tényleg nem olyan már mint volt. bele lehet rakni a külsőbe még mindig de már egy kicsit "küzdeni" kell vele.
ja és vettem egy darab BM külsőt legnagyobbat 12 kg-tól hát nem sokkal nagyobb mint a 9-12-es méret úgy hogy szerintem nem érdemes venni.

más korábbi téma: nálunk is gondok vannak néha pelenka külsővel BM a combjánál szokta kicsi lányt kidörzsölni a popolini külsők pedig nagyon megszorítják a combját. már nem is használom, mostanában ha nem bm külsőt teszek rá akkor már inkább monapelt. popolini belsővel az is jó. lotties külső rapasztalat? vagy kushies külső milyen?

és még egy a popolini bravo belső, ami a legolcsóbb nadrág pelenka frottír anyagból nagyon jó. nagyon jól bírja a pisit nálunk jobban mint a popolini ultra fit. csak azt nem tudom hogy egy 3 kg-s babára hogy adja rá az ember??? ja és hogy mennyire tartós???

Pindi kushies basic kibírja a harmadik gyerköcöt is???

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Pindi kushies basic kibírja a harmadik gyerköcöt is???


Szerintem igen. Bár a flanell eléggé le van használva, de nem lyukad, gumi, tépőzár rendben van még. (De nem bír nagyon sokat...)

Kushies külső: jó, de 3 év után szétment a gumi a lábaknál. Meg volt egy időszak, hogy állandóan átázott (lábaknál), de aztán elmúlt. Szerintem nem olyan erős a gumija, mint a popolininek, és pamutból van a szegély (talán az nem annyira dörzsöl?).

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Tudnátok írni a Popolini pelenkákról néhány tapasztalatot? Eddig ez a fajta tűnik a legszimpatikusabbanak!

Köszi: Ildi
ilkuchta
 
 


Ildi, a legjobb nadrágpelenka, amivel eddig találkoztam. Nekünk Monapel és Popolini (Onesize, Ultrafit, Twosize) van. A monapel sajnos egyre kisebb, attól tartok, hogy nem bírja ki a szobatisztaságig, mert már nem fog rámenni a lányomra (pedig nem nagy baba, 9 kg most).
A popoliniken meg se látszik a 13 hónap használat, abszolút ajánlom!
Kérdés: A popolini külsőkből hogy lehet kiszedni a kakifoltot?

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Lefotóztam az Angeldrydiapers-es külsőinket, a kettő postával együtt 3000 Ft volt.
Remélem nem lesznek túl nagyok a képek..
Kép
Kép
Kép
Kép
A barna gyapjú, de nem kötött, nem tudom pontosan milyen eljárással készült, mindenesetre szuperjól működik.
A teknősös meg pihe-puha pamutszerű (a szegélye is), ez is rendben van.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Húúú Zsófi nagyon szépek. honnan rendelted?

Laura

Kép
tabajd
 
 


cerceluska írta:Kérdés: A popolini külsőkből hogy lehet kiszedni a kakifoltot?


Én dm-es epeszappannal szoktam átdörzsölni mosás előtt. Nem mondom, hogy hófehér lesz, de alig észrevehető. Nekünk még anyatejes a kaki.

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Ildi,
Én is a Popolinire szavazok, one size és two size van, nekem az one size a legtutibb. (Monapelt is használunk, a minőségi különbséget jól tükrözi az árkülönbség, bár ha őszinte akarok lenni, a Monapel is jól működik, de a popolini sokkal jobb). Mivel egyméretű a one size, ezért az elején nagy a bugyor, de engem nem zavar. A two size nekem nem annyira szimpatikus, eleve nincs hozzá alapból plusz betét, így mona betéttel használom, és nem is bír annyi pisit megtartani (igaz, ebből két méret van, nekünk a kisebb van még).

Zsófi, hú ezek a külsők fantasztikusak!!! Neten keresztül rendelted őket? Meg tudod adni a honlapot?

Eszter
ikra
 
 


3000 Ft postával??? Az angeldrydiapers.com honlapon a gyapjú külső 19,99$, ez már eleve több, mint 3000, vagy nem jól számoltam?

Eszter
ikra
 
 


Van valakinek Disana pelenkás tapasztalata? Írnátok róla egy két szót?
ilkuchta
 
 


Eszter, nem lehet, e-bay-es rendelés?
Ott nem nézted?

Andi
_andi
 
 


Ilkuchta,

Disana-ról tapasztalat nincs de én is utána néztem. most a teszveszen árul is valaki ilyet használtan. szerintem hasonló mint a popolini kötös pelenkája plusz van hozzá betét és disana is használható gyapjú külsővel illetve van rendes külső is hozzá. egyébként itthon is kapható www.babamosoly.hu itt tette fel egy anyuka, csak nagyon drága :(
lehet ha őt kérdezed ő többet tud mondani.

Laura

Kép
tabajd
 
 


Sziasztok!
Ilona popója piros egy kicsit, már 2 napja kenem Weleda körömvirágos olajjal benne pár csepp grapefruit-mag kivonat.
Semmi javulás.
A dokinéni Canestent mondott.
Van valami ötletetek?
Tudom, volt már itt erről szó, de sajnos, nincs időm visszaolvasni.

Ha melege van, a gyapjú külsőnk kicsit kicsípi a lábát.
Mi lesz nyáron? Lehet-e egyszálas gyapjúból is kötni peluskülsőt? Ebben tudtok nekem segíteni? Hogy működik a gyapjú nyáron?

Meg néztem a marhaepe-szappant is, kiválóan tisztít. De tiszta növényi szappan, azt hiszem, a marhához nincs sok köze, sem az epéhez, kivéve, ha a marhaepe egy növény.
Ezt még érintettségem okán ki kell derítenem.

Köszi a segítségeket.

u.i. vettem a bolhapiacon 2 db original Disana pamutpelust, 400 Ft-ért. A pamutját még puhítani kell, mert kidörzsölte kicsit a kislány bőrét, meg nem is könnyű ráadni, de jó minőség, úgy látom.
ilcsi28
 
 


Ilcsi :) Nyáron ez van a gyapjúkülsővel:

Kép

Valami kisgatyó/bugyi jól jön a tetejére, ha homokozik a gyerek, mert a sár nehezen jön ki belőle. Egyébként ez egy vastag vonal és nincs vele baja a dednek.
indianyo
 
 


mármint FONAL :lol:
indianyo
 
 


Jajj Indi elolvadok a fiadtól!!!

Igen ebay.comról vettem a külsőket, csak később találtam meg a honlapját, és én is láttam, hogy ott sokkal drágább.. :shock: Ki érti ezt? :D Lényeg, hogy szupi, és baromi olcsó volt!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Indi, Dominó gyönyörű!!!! Azok a szemek!!

Ilcsi, gyapjúban sajna nem tudok segíteni, Barnusnak is a lábánál megpirosodott tőle seténként. Át kellett térni a műanyag külsőre :(. Remélem, nálatok elmúlik ez az időszak.

Zsófi, bocs, még egy kérdés: magánszemáélytől vetted a külsőket, vagy van az ebayen olyan cég, aki forgalmazza ezeket olcsóbban, mint a márkabolt? (bár gondolom ez utóbbi nem lenne igazán legális...)?

Eszter
ikra
 
 


esténként

Eszter
ikra
 
 


Nem mástól, attól a csajszitól, aki csinálja. Ott iszonyú sokan varrogatnak, kötögetnek pelusokat, sokat nézelődöm, keresgélek, hátha találok valami nagyon szuper céget, amit be lehetne hozni Magyarországra is..
A gyapjú 5 dollár volt, megnéztem.

Lehet, hogy egy kis plussz lanolin segítene a pirosodáson!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok!
Megígértem, hogy referálok az első BMes tapasztalatokról, csak egy kicsit el voltam csúszva egész héten. Szóval, eddig jól muzsikál (mér enm csak a próbacsomag van, kaptam kölcsön néhányat, ma van az üzem második napja).
Szóval, szombaton még csak 1 db volt, tudtam előre, hogy tele fogja rakni, nem is lepődtem meg :-) egy napi 'spórolás' után extra adagot termelt, ha nem álmában csinálta volna, akkor tuti mindene kakis lett volna, így csak a külső peremét kente össze. Azóta még egyszer volt kaki BMbe, a külső szegélyét akkor is összekente, de a ruhája megúszta. Remélem, ezen majd valahogy továbblépünk, de végülis nem tragikus. A pisit nagyon jól bírja a fiús hajtogatással, kb 3 óránként cserélem, eddig nem volt gond. Még éjszaka is elég egy sima BM, mindenféle plusz betét nélkül, bár az is igaz, már megfigyeltem, hogy az én fiam éjszaka is csak max annyit pisil, mint nappal 2-3 óra alatt, mert nem kel fel enni. Gondolom, ha nagyobb lesz, és már nem csak a szopizás lesz, vagy ha nyáron többet iszik, akkor ez a mennyiség is nőni fog, de egyelőre jó így.
Szóval egyelőre elégedett vagyok, szerintem megmaradunk a moshatós pelusnál. Nem mondom, hogy mindig mindenben zöld vagyok, de amióta terhes lettem, sokkal jobban érdekelnek a környezettudatos dolgok, meg ettől eltekintve is nagyon frusztrált, hogy naponta egy reklámszatyorni halom volt a koszos papírpelenka (azért az anyagi oldalát sem hagytam figyelmen kívül).
Az egyetlen, amit meg kell szoknom, az a sokkal nagyobb csomag a gyerek lábai között. Egy kicsit furcsán hat, bár úgy tűnik, őt nem zavarja. Sürgősen be kell szereznem egy adag ruhát neki, mert amik eddig passzentosak voltak (a legtöbb ruhája), azok így már nem lesznek jók. Már vettem két-három darab nyári cuccot is neki, remélem, jók lesznek ezzel a pelussal is, mert különben csak vendégségbe vehetjük fel (szzerintem ha hosszabb időre elmegyünk itthonról, akkor maradok a papírpelusnál, mert nem hiszem, hogy szeretném hazahordani a koszosat :oops: )
Ha lesz még kérdésem, majd még zaklatlak titeket, remélem, nem baj!
danann
 
 


Lívia :) Én mondjuk nem a koszos cipelése miatt(egy nylonzacskó megoldja a dolgot), hanem a rengeteg pelenka, egyéb cucc miatt szintén eldobhatóst használok, ha elmegyünk valahová (ez nálunk egy teljes napi kiruccanást jelent). És nincs bűntudatom miatta, mert nem vagyok képes fizikailag több terhet cipelni. Pedig én elég határozottan ragaszkodom a környezettudatos és honi kereskedelmet támogató vonalhoz :wink:

Vagyis kis lépésekkel haladunk, ki mekkorával bír. Menni fog ez, csak így tovább :)
indianyo
 
 


honi dologgal kapcsolatban: sokáig nem használtam a monapel külsőnket, de most imádom. írtam már hogy nekünk bm és popolini külső is nyomta a combunkat na a monapellel nincs ilyen gond. csak gondoltam megírom mint pozítiv tapasztalat?

Laura

Kép
tabajd
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: