Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Most indítottam egy 'segélykérő' topicot, pont mielőtt Rátok találtam.
Az a gondunk, hogy márciusra várjuk a harmadik babát. Egyenként 1,5-1,5 év lesz a korkülönbség(vagyis a legnagyobb 3 éves lesz decemberben), és fogalmam sincs egyebek közt arról sem, hogy hogyan férünk be öten a Skodánkba. Három autósülés nem fér el hátul. Én is csak elég nyomorogva férek be két gyerekülés közé.
Találkoztatok már a problémával? És főként meg tudtátok oldani?
J
judithugi
 
 


Sziasztok,
Régen jelentkeztem, egyrészt mert az őszi szünetben gyerekeim kisajátították a gépet, másrészt itt volt még két vendéggyerek, szóval öt gyerekkel a nyakamon hét-nyolc hónapos terhesen igen fáradt voltam esténként, alig vártam, hogy elcsendesedjen a ház, s lerogytam magam is.
A viták, az állandó hangzavar nálunk is megvan, bár ha valamelyik gyerkőc meg nincs itthon, szinte üresen kong a ház a visításuk nélkül. Néha sajna én is elkiabálom magam, de a legjobban az jött be, ha nagyon hangosak kezdtek lenni, hogy valamelyik lányt gyorsan befogtam némi házimunkába (teregetés, szemétkivitel, porszívózás...), két legyet egycsapásra...
De szigorúan csak az egyiket, hamar elunta magát a másik is, s kitakarítja a szobáját, már csak unalmában is.
Számítógép ügyben is gyakran hajbakapnak, ki játszott többet, ilyenkor jön a fél óránként váltjátok egymást. Na persze általában hamarabb megunják az egészet, s mindkettő kint focizik a kertben.
Judithugi,
Az autó problematikája nálunk is nagy gond. Főleg most lesz nagy, Nekem 2 nagylányom (11,10) évesek és egy kicsi fiam (2 éves) van. Eddig elfértek hátul hárman. De most, hogy jön a negyedik gyerkőc, többé nincs közös kocsikázás. Vagy veszünk egy kisbuszt. Bár gyesem mellett, havi nem kis lakáshitel-törlesztés mellett erre az esély gyakorlatilag egyenlő a nullával. Szóval én sem tudom, hogyan tovább.
Na sziasztok,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Akkor bíztatok mindenkit: mi tavaly kerestünk 7 személyes autóforma autót. Kora nem volt szempont, azaz nekünk nagyon jól megfelelt a tizenéves is, ha amúgy jó. Aztán megtaláltuk a Mitsut. 92-es évjárat, 1 millióért vettük plusz kb 200ezret rá kellett frissen költeni, de azóta semmit lényegében. Külsőre alig nagyobb, mint a wartburg volt, 5 cmvel szélesebb, 30-al hosszabb, befért a garázsba. Ugyan elvileg talán öreg, de újkorában maximálisra tervezték, emiatt még most is kielégíti az ebmer igényeit. Persze ez is drága az előtte volt 18 éves wartburghoz képest, de mégse az a 4-5 milliós nagyságrend, amikbe amúgy a 7 személyes autók minimum kerülnek.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Nekünk Skoda Felícia kombink van és 4 gyerekünk. Egyenlőre elöl van az egyik nyolchetesem, hátul a másik hordozóban. A három évesem is hátul 9-18kg-ig gyerekülésben és az 5 évesem ülésmagasítóval. Ha apa is jön velünk akkor bizony, no ülésemelő, hanem 5 éves apa ölében. Megoldhatnánk úgyis, hogy engem vagy a párom berakunk a csomitartóba, de nem hiszem, hogy hosszú távon kivitelezhető. Azt már nem is merem elképzelni, hogy ha párom 10 évese is velünk van, hogy megyünk el bárhová is autóval. Nálunk is aktuális egy autócsere.Kép
linato
 
 


Hát Ti nem ismeritek a szabályt???? Sok gyerek nyugodtan ülhet a kocsiban kisülés nélkül is!Kép
Szerintem ezt olyan okos ember találhatta ki, akinek nincs gyereke, és úgy gondolta, nekünk jut is, marad is! Kép
Én annyit könyörögtem a páromnak a negyedikért. Ő azt mondta, ha megvan a kezdő részlet a nagyautóhoz, akkor jöhet a 4!
Már két és fél éve fizetjük (viszont nekünk most csak ezt kell fizetni, nincs más kölcsönünk), még ugyanennyi hátra van! Így viszont tényleg nyugi van, mindenki a saját helyén ül, beövezve. És még közlekedni is jó vele!
Anyagi
 


Sziasztok!

Autó ügyben úgy tűnt eddig, hogy nekünk nem kell cserélni de a USPostal sajnos keresztbe tett nekünk.Kép Az történt, hogy e-bayen vettünk egy csomagtartóba szerelhető pótülést a kombi Volvonkba, de az amerikai posta nem volt hajlandó elhozni a mérete miatt.Kép Nem tudom, hogy Európában van-e ilyen ülés (és ennyiért), de most utána kell járnunk, mert autócserére most nekünk sem futja (főleg így, hogy párom a negyedik gyerkőc megszületésének alkalmából megkapta a felmondását Kép).Kép

MÁS!
Gi, Claire, Ildi!
Nagy gondban vagyok, mert a nagyfiaim kezdenek az őrületbe kergetni. Már a bölcsis gondozónők is kiborultak tőlük, annyira kezelhetetlenekké váltak. Gondolom, hogy most kezdik érezni, hogy kevesebb idő és figyelem jut rájuk, és minden eszközt megragadnak, hogy felhívják magukra a figyelmünket. Sajnos, nem tudom mivel tudnám lecsillapítani őket. Ha tehetem, játszom velük, mesélek, beszélgetünk, de ahogy felsír a kicsi és vele kezdek foglalkozni, a nagyok bekattannak, elkezdenek rohangálni, kiabálni, verekedni. Bence újra bekakil, pedig már szobatiszta volt, Marci nem alszik a böliben, pedig ő volt a jobb alvó.Kép Ha van valami ötletetek, azt szívesen fogadnám.

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok! Jókor írjátok, mert Ádám kint alszik (fürdés helyett) , Eszter itt szopizik, a két nagy meg megőrül a kádban, hiába kérem, hogy csendesen!
nem tudom, hogy nem fogják azt fel, hogy ha a kicsik alszanak, jobban rájuk érek!
épp most ordítottam velük, hogy kirakom, amelyik nem bír magával! nálunk amúgy a mese megvonás a bünti, már az olvasott esti meséé.Pedig utálok szankcionálni, csak a megegyezéseket egyelőre csak én tartom be általában! (nem vagyok rá büszke, de múltkor úgy kiosztottam őket, hogy még amikor megérkeztünk és apám kinyitotta a kocsit, akkor sem mertek megszólalni!Kép)
Ha látom, hogy nagyon hülyék, meg én is ideges vagyok, kiosztok a családnak 1-1 méhpempő (royal jelly) bogyót, esetleg néhány napig adom nekik reggelente!
Autó téma:nekünk Suzukink volt, én az internetről (hasznaltauto.hu) vadásztam le egy 2000es Citroen jumpyt, 9 személyes, így a szüleim is beférnek. nagyon szeretjük, a Suzukit tök jól bevették, de ehhez az is kellett, hogy vidékre menjünk.A többit a család adta össze-kölcsön, meg beleöltük, amink volt. De nem volt 3 mill sem.Én is gondoltam olyan öreg, de még jó autóra, de én annyira nem értek az autóhoz, hogy azt nem mertük megkockáztatni
Gabi! Ez nagyon gáz, mire van kilátása a párodnak?
Mit keres?Tudunk segíteni?
Most megyek kihalászni a kölyköket! Claire
claire
 
 


Gabi, akármennyire is kiábrándító, egyetlen fő javaslatom van csak: rengeteget foglalkozni velük! Időnként külön-külön csak velük (egyikükkel) csinálni egy-egy külön programot (apuka által is jó, de még jobb veled). Sőt, kemény leszek: legjobb lenne, ha nem kéne bölcsibe járniuk, vagy legalábbis minimálisat, minél többet lehessenek veled otthon. (amúgy szeretik a bölcsit, igénylik most is? vagy kifejezik, hogy maradnának veled és a kicsivel?) Szeretetigényük van, és akármilyen nehéz is, a legjobb, ha minél inkább sikerül kielégíteni. Meg bevonni őket amibe csak lehet a kicsi körül, érezzék, hogy ugyanolyan fontosak, mint korábban, illetve ez segíthet, hogy ők már milyen nagyok mert milyen ügyesen tudnak neked segíteni. Ugyanakkor pl az újra bekakilás egyértelműen azt jelzi, hogy anya, figyelj rám, én is olyan kicsi vagyok, mint ő!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia! Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy vajon be tudod-e őket vonni a kicsi körüli teendőkbe! Mi főként a kicsitől tartottunk, amikor az ikrek születtek, de az nagyon bejött, hogy "most már te is a nagyok közé tartozol". Erre olyan büszke volt, hogy ő mondhatja, hogy a kicsik, hogy "el is felejtett" féltékenykedni. Nálunk azzal fejezik ki leginkább, hogy amikor egyedül vagyok velük, és nem tudok moccanni (szoptatás) akkor csinálnal vmit, amire "ugrok", és akárhogy mondom, nem hagyják abba! Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Kösz a javaslatokat, nekem is hasonlók jutottak eszembe. Mármint, hogy ne menjenek bölcsibe, meg a különprogramok. Ezt a nagymama be is vállalta, de ezek szerint az nem volt jó. Sajnos még nem elég biztos a napirendünk, vagyis nem tudom, hogyan tudnék elszakadni egy különprogramra, ráadásul csak az egyikkel. De megpróbálom megszervezni, hogy anyósom legyen egy-egy órára a kicsivel, én meg kiszaladok velük a játszótérre.
Ha jól belegondolok, eleinte itthon akartak maradni bölcsi helyett.Kép Mostanra már megszokták, hogy apával mennek reggelente, de ezek szerint máshogy adják tudtomra, hogy nem tetszik nekik a rendszer.
Szívesen bevonnám őket a kicsi körüli teendőkbe, de még jóformán csak eszik-alszik. Ha épp ébren van és sirdogál, akkor mondom nekik, hogy simogassák meg, mert azt nagyon szereti a kisöcsi. Múlt hétfőn babakocsival sétáltattuk a kicsit, a nagyok versengtek, hogy ki tolja a babakocsit!Kép
Claire!
Szerencsére szinte másnap hívták ugyanolyan munkára, úgyhogy most dolgozik, de csak 4 órában, hogy tudjon segíteni a fiúk körül, ő viszi-hozza őket. Egyébként számítógépes grafikus, ha esetleg tudsz valami jó munkát, azért szólj. Köszi Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Nálunk ez olyan érdekesen alakult. Mikor a második született, Marci (az első) mindig ott volt mellettünk. Mindent kipróbált! Fürdött a kiskádban, megnyalta az anyatejet, segített kenni a kicsi popóját, mosta a lábát... Mikor a harmadik született, ugyanezt tettük lehetővé a nagyoknak. Egy pár percig ott is voltak mindig, aztán összenéztek, és mentek a dolgukra, akkoriban még szolidan játszottak. A negyediket megint úgy fogadták, hogy nyüzsögtek körülötte.

Abban egyetértek Ildivel, hogy (bármennyire nehéznek tűnik is) most jobb lenne nekik is otthon. Én úgy terveztem, hogy ha sikerül tavaszra a kicsit, akkor mi úgy tartunk szünetet, hogy a szülés után lehessenek otthon. Aztán nyári gyerek lett Dodó, így a nyaralást hoztuk előre, hogy már a kórházba is bejöhessenek, ott is megnézhessék a kistesót. Épp akkor jött a védőnő, mikor hazaértünk, azóta is emlegeti, hogy mit művelt a 3 nagy a kicsivel. Majdnem szétszedték. És ez ment napokig. Mindegyik az ölébe kérte, dajkálta, simogatta, puszilgatta. Sokszor fel is ébredt Dodó a "szeretettől", de nem okozott komolyabb problémát az átállás a 4 gyerekes üzemmódra!
6 hetes volt a Pici, mikor kezdődött a tanév. Akkor kezdett Csabink tikkelni (ő "csak" nagycsoportos lett, míg a bátyja elsőt kezdett, az öccse meg kiscsoportot)
Ezek a tikkek nálunk visszatérő játékok. Hol egyik, hol másik, mindig kitalál valamit. Nekem ehhez kell idegrendszer, hogy ne szóljak rá, bírjam ki, míg kilábal a mániából - most éppen erősen pislog a legnagyobb!

Gi (félálomban)
Anyagi
 


Gabi!
Ez rossz hír volt, amit a nagyokról írtál! Sajnállak, és biztos rengeteg energiát fog felemészteni, hogy velük egyenként foglalkozzál, de biztos csak átmeneti ez az állapot és meg fognak nyugodni, hogy őket is ugyanúgy szereted még. Nagyon kiváncsi voltam a tapasztalataidra, mivel nálunk is hasonló korkülönbséggel jöhetne (esetleg, talán, majd meglátjuk...) a negyedik baba és valahogy mindig azt hittem, hogy az ikrek nem is lehetnek féltékenyek, mivel ők soha nem voltak egyedül.
Claire!
Ez a szoptatás alatti bosszantás nagyon ismerős, sajnos mindig hagytam felhúzni magam...Mi az a méhpempő, valami csodaszer?
Zsuzsa!
Hihetetlen, amit a lányaidról írtál! De szeretném, hogy tízévesen Panka is majd magától kitakarítsa a szobáját unalmában! Jelenleg egyik legnagyobb gondom, hogy abszolút nem tud egyedül játszani, és mivel én sem érek rá állandóan vele játszogatni gyakran csak hever a földön és szopja az ujját, közben pedig nyafog, hogy unatkozik. Kiábrándító, nem? Kép

Nektek jól eljátszanak a gyerekeitek, együtt, vagy külön-külön? Nálunk egyelőre még túl nagy a a több, mint 3 évnyi korkülönbség és a fiúk úgyis mindig összetartanak, úgyhogy Panka egyedül van és úgy meg nem tud magával mit kezdeni...Kép
Van valami ötletetek, hogy lehetne megtanítani, rávezetni, hogy egyedül értelmesen lefoglalja magát? Az is a baj, hogy nem kitartó és maximalista és/vagy kicsi az önbizalma. Pl. szeret rajzolni, színezni, de hamar rájön, hogy nem képes tökéletesen kiszínezni, lerajzolni valamit, odavágja a ceruzát és már fel is adja, abbahagyja.

Jó éjt!
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!
Gi!
Köszi neked is a tippeket, fontolóra veszem, hogy csak fél napot legyenek a bölcsiben. Igaz, azt írtad, hogy csak velem legyenek otthon, de ahhoz még nem érzem elég erősnek magam. Bár lehet, hogy mégis itthon kell tartanom őket, mert köhögnek, és már szóltak emiatt a böliben.

Mimóza!
Azt hittem én is, hogy az ikrek lazábban fogják venni a kisöcsit, de hát ők ugyanúgy ki akarnak sajátítani, mintha korkülönbséggel születtek volna. Régebben is előfordult, hogy összevesztek azon, hogy én kinek az anyukája vagyok. Még a saját apjukra is féltékenyek!Kép Marcikám régebben nagyon ritkán sírt, de most szinte mindenen sírva fakad.Kép De lehet ez attól is, hogy nem alszik a bölcsiben. Gergő is állandóan ölelget, simogat, meg mondogatja, hogy mennyire szeret. Ez nagyon jó érzés, és ráébreszt, hogy ő is ugyanezt várja el tőlem.
Nagyon rossz lehet Pankának, hogy nem tudja sokáig lefoglalni magát. Sajnos nincs ötletem, hogyan lehet megtanítani egyedül játszani, mert amíg Gergő egyedül volt, nagyon jól elfoglalta magát.
Nálunk ketten-ketten jól eljátszanak, bár az ikrek gyakrabban civakodnak, de Gergővel mind a ketten jól kijönnek.

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

SkodaKép, nekünk is egy Fabiánk volt még egy éve, és imádtuk, de abba tényleg nem fér be három gyrekülés. És hát mi se szívesen utaztatnánk őket anélkül. Úgyhogy mi egy Renault Kangoo-t vettünk, az is csak 5 személyes, de hátul 3 rendes ülés van, 3 rendes biztonsági övvel, és akkora a csomagtartó, hogy a sportkocsi nyitva is belefér (néha beleülünk és bulizunkKép). Ezzel most nagyon boldogok vagyunk, csak akkor leszünk gondban, ha lesz negyedik is. De ez most nem tűnik valószínűnek, mert kezdek nagyon szenvedni ezzel a terhességgel.KépKép

Azt nem tudom, hogy veszik majd a gyerekek az újat. Igazából azt hittem, hogy a sokadiknál már lazábban megy - ezek szerint mégse. Mindenesetre a nagylányt nem adtam be oviba, pedig mehetett volna már, de amúgy se nagyon akart. A kicsit meg eszembe se jutna bölcsibe adni, ha itthon vagyok. Szerintem nehéz egyszerre ennyifelé szakadni, de még mindig jobb, mintha nem érzik biztosnak a szeretetemet, és úgy gondolják, meg akarok szabadulni tőlük.

Vica
mvica
 
 


Vica!
Volt egy szomszédom, akit már a másodikra is úgy kellett biztatni, mert az elképzelhetlen volt számára, hogy kettővel is lehet boldogulni. Annyit mondtam akkor is: eddig is megoldottad az adott helyzetet, akkor is simán menni fog. Erre én már nem is emlékeztem, csak ő emlegeti annyiszor, hogy tényleg úgy lett!
Nálatok is megoldódik minden simán (vagy kicsit döcögősen, de menni fog). Hidd el tényleg a sokadiknál már egyre könnyebb, annyi a rutinod! Az eleje attól még lehet kicsit nehezebb!
Kellemesebb közérzetet a babóhoz!
Gabi! Te is ott tartasz már lassan, hogy semmi gond nem lesz, beáll egy norma!
Sok ötletet a gyerekekhez! Na meg sok türelmet!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok!
Szerintem könnyen esik az ember abba a hibába, hohy azt hiszi a többedik nem lesz féltékeny, mert sosem volt egyke, pedig legalább akkora "trónfosztás" neki a dolog, mint az elsőnek volt! Gondoljátok el, a legnagyobb a legnagyobb marad, ő viszont elveszti a "kicsi" státuszt!
Nálunk ha jó passzban vannak, elég jól eljátszanak, egyedül is képesek elfoglalni magukat, főként a kicsi. Meg hát ők nagyon jó helyzetben vannak, hogy a házban vannak unokatesók. Érdekes, mostanában inkább a nagy nyög, ha egyedül van, pedig kicsi korában ez sosem volt gond. Meg valahogy több volt akkor a türelme is sok mindenhez.
Gi! Én is pont ezt szoktam hangoztatni! De azért jó hallani másokat, ad egy kis önbizalmat, hogy nem én vagyok béna, hanem ez vagy az tényleg lehet probléma!
Vica! Én Citroen Berlingot nézegettem, az kb ua mint a kangoo, csak aztán kiderült, hogy ketten jönnek, így az is kicsi lenne! :o még jó, hogy nem cseréltük le előbb a jó öreg suzukit!
claire
 
 


Nem tudom mi baja, elküldeni lehetett, tovább írni nem!
Gabi! Apám is grafikus, de már nem nagyon dolgozik. Ha tudok vmit szólok. Most nézegetem a "Jobmonitort", mert Zsoltnak sem ártana vmi minőségibb állás, talán nektek sem árt nézni. mellesleg ott múltkor pont kerestek ilyet vmi laphoz, ha látok vmit átküldöm!
Mimóza! Az sem jön be a lányodnál, hogy elkezded vele, vagy1x-2x csinálod, aztán van kedve egyedül?
Vagy talán el kéne vinni 1-2 "foglalkoztatós " programra, vagy olyan helyre, ami megmozgatja a fantáziáját. múltkor pl az utesók bábszínházban voltak, azóta bábokat gyártanak. Együtt nyilván jobb, de ilyesmit egyedül is csinál az ember?
Ha hívod, veled mennyire foglalja el magát pl a konyhában?
Méhpempő : elszopogatható bogyó, aloe verás termék családból, nagyon tápláló, és iszonyú jó stresszoldó. Talán pont azért is, amiről itt szó volt a múltkor, hogy ha fáradtabb az ember, idegesebb is. (Ha érdekel, szívesen átküldök róla ezt-azt! )
Itt a mai regény vége, jó hétvégét! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Végignéztem ma az összes csemetét a profilokban. Olyan helyesek, aranyosak!
Ha jól láttam a szakmámmal sem vagyok egyedül. Olyan érdekes! Képzeljétek, a családineten is volt egy tök jól működő nagycsaládos topik, aztán nyáron sajnos lelassult az élet. Ott is szinte mindenki pedagógus volt! Minden tanár ilyen lökött? Ha már gyerek, legyen saját? Egész ovira/sulira való!
Clair! A Ti képetekről az jutott eszembe, hogy Nektek könnyű: nálunk annyi vita volt azon, ki fogja éppen a kistesót! Te meg egyszerűen adhatsz ennek is egyet, annak is egyet! Tök jó!

Ma nálunk is szenvedtek az unalomtól a nagyok. Bedobtam, hogy írjanak a Mikulásnak, na azt nagy nehezen megírták, aztán csak tespedtek... És szennvedtek, ha azt javasoltam játsszanak, szenvedtek, ha kézművest ajánlottam, ma csak ülni volt kedvük, és nézni ki bambán a fejükből! Kép

Jajj, egy kicsit jobb időt, mert így meg fogok őrülni ettől a hozzáállástól!
Anyagi
 


Szia! A tieid is nagyon jó fejnek látszanak, de el tudom képzelni, amint szétrúgják a házat Kép! Túlélted a mai napot? Én mindenesetre benyomtam, nekik és magamnak is reggel a méhpempőt!
Te milyen tanár vagy?
Ja, ezen mi is röhögtünk eleinte, sőt , megpróbálták beosztani, hogy melyik iker kié. De aztán ezt leállítottam. Viszont jó adottságaikkal így is össze tudnak veszni a kicsiken, pl ha az egyik alszik, vagy csak úgy simán, "vele most én foglalkozom" felkiáltással!
Én eredetileg nem utálom a telet, de azt hiszem már most várom a tavaszt, nyarat, amikor ki lehet őket akár egész napra csapni!
Szép vasárnapot, lehetőleg hó menteset! Claire
claire
 
 


Gi!
Bár együttérzek veled a "bambulás" miatt, de azért örülök is, hogy van, aki megért engem! Olyan szörnyű, amikor az ember gyereke unatkozik és nem tud mit kezdeni magával! Amúgy nagyon helyesek a fiaid és nagyon hasonlítanak is. Nekem azért úgy tűnik, hogy nálatok nem lehet túl gyakori ez a nagy unatkozás!
Amúgy én is várom, hogy kinn lehessen tölteni az egész napot, szerintem nyáron minden könnyebb, már eleve a kevesebb öltöztetés miatt.
Claire!
Köszi az infót a méhpempőről, ha hozzájutsz küldhetsz többet is. Bár én is adom nekik az Aloe Vera gélt, de sajnos ha lehet, idén még betegesebbek a fiúk, mint tavaly, amikor még nem kapták. Most fejeztük be a szept. óta harmadik antibiotikumkúrát , ráadásul ezt az utolsót meg is hosszabbította a doki és két napra rá, azaz ma már megint megállás nélkül köhögnek és csúnya piros a torkuk: vírusfertőzés... Tegnap este Csabi lázas is volt, úgyhogy se vége, se hossza.
Pankának jó dolga van, ő válogathat a kistesók közt! Kép Meg is van a kedvence, Csabiért az első pillanattól lelkesedik (ez kölcsönös), Marcit pedig szép fokozatosan szerette meg. Köszi az ötleteket Pankához, sajnos ő egy hallatlan hangulatember és sokszor rosszkedvű, olyankor semmi nem jön be... Ha épp jó passzban van és adok neki ötleteket a játékhoz azokat se fogadja el, kicsi kora óta elutasítja a javaslataimat nagyjából mindennel kapcsolatban...Kép Bábszínházba, kézműves foglalkozásokra járunk, de nem ihleti meg. A konyhában csak akkor segít, ha van hozzá kedve, ami ki is merül a puding készítésben, felfalásban. Szóval nem egy könnyű eset, bevallom elkezdtem nevelési tanácsadóba járni, mert jó lenne, ha változnának a dolgok. Azt sem zárom ki, hogy nekem kéne valamiben változnom, csak tudjam, hogy miben...

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Hát igen, ritkán van unatkozás, de nekem nem igazán ideális a játékstílususk. Vagy a bambulás, vagy a "játsszunk verekedőset!" De hát mit várjak a fiúktól, mégsem babázhatnak, főzhetnek állandóan. Így aztán sosem! (A babát is faltörő kosnak használták!)

Mimóza! Nekem is van egy Marcim, meg egy Csabim is!
Claire! Orosz-töris vagyok gyárilag, de németet tanítgatok. Kép És Te?
Mostanában szerkesztek, meg újságírok... Ebből még nem tudok megélni! Kép

Olyan jó, hogy itt éledezik, sőt él a topik!
Gi
Anyagi
 


Gi!
Örülök a druszáknak! Nálunk a fiúk még csak kétévesek, ök egyelöre a "másszunk versenyt a könyvespolcon, a konyhapulton, asztalon stb." címü játékot kedvelik... Kép
Amúgy ma csoda történt: Panka du. órák hosszat eljátszott magában, ilyen talán még nem is volt! KépKépKépKép Persze a férjem csak nevetett, amikor mondtam, hogy lehet, hogy ez már a nevelési tanácsadó áldásos hatása. Pedig nincs kizárva, nem? (Igaz, eddig még csak elmeséltem a problémáimat, konkrét tanácsot keveset kaptam.) Milyen újságba írsz? A férjem is újságíró. (szerkesztö, rovatvezetö stb.)

Jó éjt! Én is örülök, hogy a sokgyerekeseknek is van néha idejük írni!
Mimóza
mimóza
 
 


Gi,
én is tanár volnék eredetileg, a pályaelhagyó fajtából. Angol és francia. Tolmácsból-fordítóból lettem gyedesmama.

Vica
mvica
 
 


Sziasztok! Én biológia-földrajz szakos vagyok, és a gyerekek előtt a Tanítóképzőn tanítottam mindenféle ehhez kapcsolódó tárgyat!
És tanítjátok otthon a sajátjaitokat nyelvre?
Mimóza! Honnan szerzed be a gélt? Kitől? nem beszélt a probioticról? Az nagyon kéne ennyi antibiotikum után. Én a köhögésre mostanában fokhagyma-kakukkfű kapszulát adok, egy kanál mézzel lenyeli, az jól kioldja a trutyit! Nem szoktad a piros torkot firsttel fújni?
Megkérdezhetnénk a hivatalos orvos tanácsadó nénitől, a gyerekorvostól, mit javasol nektek!
Megírom a telefonomat, akkor fel is hívhatsz!
Csoda helyesek a gyerkők, bár a találkozón láttam őket, de a kép is tuti!
Amúgy a nagy nálunk sem könnyű eset, csak másképp!
Na, lehet mérni az időt, minda4 alszik bent a szobában, vajon meddig? (előre a fél órás rekorddértKép)
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Mimóza! Bár nem tudom, mit csinálnak a lányoddal a nev. tan-ban, azért azt mondom, lehet. (Tudod 50%: vagy azért van, vagy nem!) A lényeg, hogy ilyen is van! És biztos, hogy még lesz is!

Hát egy anya hova írhatna???? Az Anyák Lapjába és a Babamagazinba adtam már le cikkeket, a Babában már jelentek is meg, talán most már kijön az Anyák Lapjában is. (Januárra egy nagycsalis cikket küldtem, a visszajelzések alapján benne lesz!)
Szerkeszteni pedig a www.csaladinet.hu -t szerkesztem. Ezt nagyon élvezem. Olyan munkát kerestem, ami itthonról is megy, kényelmesen. Ez megvan. Olyan témákról írok, ami érdekel (pl. a gyerekek rovat/foglalkoztatók mind az enyém), látom a visszajelzéseket is, ez is szuper. De a legszuperebb az egészben, hogy találtam egy klassz barátnőt, aki elvileg a főnököm. Gyakorlatilag ő tanít a programok használatára, az internet titkaira... Nagyot nyertem ezzel a honlappal!
A Te férjed? Hol, mit ír, szerkeszt?

Mvica!
Én fordított sorrendben csináltam: előbb gyes, aztán fordítottam. De csak egy kicsit. Az oroszra nincs igény, a németet meg nem merem.

Claire!
Én a magam részéről nem tanítom őket, de többet tudnak, mint a suliban, mert amit onnan hoznak, arról gyakran dumálunk. Sajnos folyékonyan nem megy nekem sem, így nem láttam értelmét, hogy apróságokat adagoljak. Viszont szidtam a szüleimet, hogy ők nem beszéltek velem otthon oroszul, pedig ők perfekt tudták! Mennyivel könnyebb lett volna nekem. Akkor talán én is használtam volna a gyerekekkel...

Hát kedves kollégák! Klassz hetet nektek!
(Mindnyájan pestiek vagytok???)

Gi
Anyagi
 


Sziasztok!

Ezek szerint én itt kakukktojás vagyok a szakmá(i)mmal. Vendéglátós végzettségemmel dolgoztam már cukrászdától szállodáig mindenhol, aztán kaszinóztam 5 évig, de gyesre egy nyomdai előkészítő stúdióból mentem.Kép

Gi!
Ezért a családinet szerkesztésért irigyellek. mármint azért, hogy otthonról tudsz dolgozni, és olyat csinálsz, amit szeretsz, ami érdekel, és még a főnököd is a barátnőd! Hogy találtál ilyet? Pont ilyenre vágyom én is, de majd 3 év múlva, amikor a legkisebb is óvodás lesz!Kép
Nálunk is van Marci, párom mindig tőle kérdezi, hogy honnan lett nekünk, mert annyira más, mint a tesói.Kép
Mi budaiak vagyunk, pontosabban Máriaremeteiek.Kép

Mimóza!
Szerintem mindegy, hogy minek köszönhető, az eredmény a lényeg, vagyis hogy Panka tudott játszani egyedül!Kép
Nálunk az unatkozás rövid ideig szokott tartani, mert ilyenkor felvetem, hogy ha már úgysem kell az a rengeteg játék, hiszen unják, akkor csomagoljuk össze, és vigyük a bölcsibe vagy az oviba. Erre együtt kiáltják, hogy neeeeee, és elkezdenek valamivel játszani. Most Gergő kapott egy elektromos autópályát, amin két autó versenyezhet. Ez ugye azért rossz, mert hárman vannak, úgyhogy folyamatos a vita. Ezt az apjuk úgy oldja meg, hogy ő játszik vele, mert titokban magának vette (végre valóra vált egy gyerekkori álom Kép)! De azért demokratikusan mindig mással játszik!Kép Most éppen egyedül, szerintem alig várta, hogy lefeküdjenek a srácok, és végre odaülhessen a pálya mellé!Kép KépKépKépKép (Apa és fiai)

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!
EZ milyen változatos! A szakmai múltad lenyűgöző! Mi tetszett legjobban?
A családinetet a babanetnek köszönhetem. Itt ismerkedtem, mikor írta egy közelben lakó, hogy talált munkát. Rögtön kérdeztem, hol, mit. Azóta ott vagyok én is. Ő már nincs.
Egyébként még nekem is van itthon manó, mellette is bírom csinálni. A családinet tényleg családi! A főszerk. is két gyerek mellett csinálja, amit tud, emiatt semmi gond nincs és biztosan állítom, hogy nem is lesz!

A Ti Marciitok Mártonok, vagy Marcellek?
(Az enyém az utóbbi)

Én meg Esztergom mellett lakom, falun. De már szinte városi kényelemben!

Gi
Anyagi
 


Szia Gabi!
Szimpatikus a férjed! Kiváncsi vagyok nálunk melyik játékról fog kiderülni, hogy a férjem megvalósult gyerekkori álma! Kép Nagyon jó ötlet ez a "fenyegetés" a játékok elajándékozásáról, majd én is kipróbálom. Nálunk is Marci a kakukktojás. Kép A családban mindenki barna, egyedül ö szöke és kékszemü, állítólag az egyik dédpapára hasonlít. Rendszeresen visszatérö kérdés amikor sétáltatom a fiúkat, hogy biztos a férjem szöke...Tulajdonképpen ezért is szeretném, ha lenne negyedik gyerekünk, mert nagyon kiváncsi vagyok ö milyen lenne. Az eddigiek annyira különbözöek. Föleg annak örülök, hogy a fiúkat ilyen egyszerü megkülönböztetni! Kép
A nev.tan.adó nagyon klassz hely, eddig kétszer voltam, de már alig várom, hogy újra mehessek. Olyan jó kibeszélni a problémáimat és még jó ötleteket is kapok! Panka ma volt ott elöször egy mesedráma csoporton: nagyon örült, hogy nem kellett oviba mennie és rettentöen tetszett neki a foglalkozás, a plafonig ugrált lelkesedésében és könyörgött, hogy hadd jöhessen legközelebb is.

Gi!
Nagyon tetszik, amit csinálsz, majd megnézem a családinetet és lopok egy-két ötletet a foglalkoztatóból. A férjem amúgy egy gazdasági napilap nemzetközi rovatát vezeti, a legjobb lenne, ha neki tudnék bedolgozni, de ahhoz még rengeteget kellene tanulnom.

Claire,
Félórás rekord??? Ez nem hangzik túl jól...Köszi, hogy adsz ötleteket az aloes termékekhez, valahogy kicsit bizalmatlan vagyok a nem hivatalos gyógyszerekkel és a népi gyógymódokkal szemben, de ez lehet, hogy csak túlzott kényelmesség nálam... (Lusta vagyok utánanézni és egyszerübb tíz csepp gyógyszert beadni, mint pl. hagymateát fözni...) A probiotic is aloes termék? Amúgy a gélt a mamámtól kapom, aki direkt miattunk lett "forgalmazó", mert így olcsóbban hozzájut, de ö a többi terméket nem nagyon ismeri. Amúgy (itt jön a csavar a storyban) ö egy antibiotikumpárti gyerekorvos...de a fiúknak más a dokija. Mindenesetre egyszer hallottam egy aloe veras elöadást és ott a First nagyon tetszett. Jó, hogy írtál róla, azt mindenképpen kérek majd a mamámtól, ha jól emlékszem vérzö sebre is lehet fújni, ugye?
Hogy haladsz a doktorival?
Még egyszer köszi, hogy a négy gyerek mellett még ilyen részletes tanácsokat adtál. Lehet, hogy a fokhagymakapszulát is kipróbálom a Mucopront helyett, az úgyse használt...
Jó éjt, bár te még úgyis sokára kerülsz csak ágyba, ugye? Kép

Sziasztok,
Mimóza (aki ritkán ír, de akkor sokat Kép )
mimóza
 
 


Gi!
Úgy látom, egyszerre írtunk. Nálunk Márton Marci hivatalos neve, de így csak akkor hívom, ha rossz fát tett a tüzre. Kép
Nagyon szeretjük Esztergomot, klassz helyen lakhatsz.
M.
mimóza
 
 


Gi!
Minden munkahelyemet szerettem, de legjobban a kaszinós éveket, ott volt a legjobb társaság, legtöbb buli! No, meg a párom!Kép

Mennyit dolgozol a családineten naponta? Milyen programokat kell megtanulni? Bocs, hogy ennyit faggatlak, de nagyon érdekel egy ilyesmi munka a későbbiekben. A főiskolát is azért kezdtem el, hogy majd találjak valami távmunkát, pl. itthonról pályázatokat írni.

A mi Marcink: Márton, pontosabban Márton Levente!Kép Bencénk: Benedek Solt; Gergőnk: Gergely Győző; Robi pedig Róbert Dániel.Kép

Egyre gyakrabban érzem úgy, hogy én is falun lakom, mert errefelé köszönnek az utcán, még ha nem is ismernek.Kép A boltban is rengeteg ismerőssel futok össze, mindig dumcsizhatok valakivel. Pedig még csak 3 és fél éve lakunk itt.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Mimóza!

Pont akkor írtam én is!Kép
Kösz a párom nevében a hízelgő szavakat, tolmácsoltam neki!Kép

Marcit a bölcsiben szólították először Márton Leventének, akkor kikérte magának. Azóta megbarátkozott vele, sőt, néha elsorolja az összes családtag összes nevét.Kép

Miért kezdtetek el járni a nevelési tanácsadóba? Néha nekem is megfordul a fejemben, hogy elmennék Gergővel, de ilyenkor a párom ráébreszt, hogy minden rendben van a sráccal, csak keveset alszik az oviban, konkrétan semmit.Kép Mostanában elhozom ebéd után, és itthon ott ülök mellette, amíg el nem alszik, így egészen kezelhető még este 8-kor is.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Gabi! Örülök, hogy megoldódni látszik a helyzet a "nagy" fiúkkal!

Még direkt frissítettem is este, de nem láttam újabb hsz-t. Pedig tényleg nagyon egyszerre írtunk!

Mimóza! Tényleg nagyon klassz helyen lakunk.
Mi már 10 éve, de én is sokszor úgy érzem, már tőzsgyökeresnek számítok!

Én a Danimmal jártam nev.tan-ba, mikor 3 éves volt (a 2. fiam is, ő is dadogni kezdett - ő nagyon-, mikor vártuk a még kisebbet!). Mai napig emlegeti Kati nénit, pedig már iskolába készülünk! Jó helyek ezek, még ha nem is jókedvünkben megyünk el hozzájuk - először legalábbis!

Gabi a kérdéseid: Mindig annyit foglalkozom a melóval, amennyi időm van (ha nagyon összejön, akkor a 4 óra is simán megvan, ha csak úgy éppen hogy, akkor a félóra is oké) Abszolút rám van bízva tényleg. Néha megegyezünk, hogy ezt-azt mikorra, akkor arra figyelek, hogy időben meglegyen, amúgy ahogy jön.

Milyen progamokat tanultam? Az az igazság, hogy egy egyszerű wordnek is találtam olyan új dolgait, amikre eddig nem volt szükségem, vagy a levelező programba is jobban belemerültem. Használni kezdtem olyat, amit eddig soha (pedig bármikor megtehettem volna) - msn, skype. Ezek csak a járulékok. Ami a konkrét szerkesztést illeti, az a cikkek kiszerkesztése, a különböző modulok használata (ami a honlapról nem is látszik, de ezek nélkül a honlap nem lenne az, ami). Szerintem ez minden honlapon más és más lehet, tehát én azt tanultam meg, amit nekünk írtak.
Ma este frissítek, holnap újabb karácsonyi cikkek lesznek kint!

Claire! Merre vagy?

Mint már mondtam nagyon benne vagyok a hangulatban (én szept. óta karácsonyi anyagokat "gyártok, adok le, szerkesztek...), most is szedek össze néhány verset!

Nektek is hasonló, eufórikus napokat!
Gi
Anyagi
 


Kakukktojás Gabi! Én is vendéglátósKép Itt is falusi a hangulat, mindenkit ismerek és ismer, pedig most lesz 5 éve, hogy itt lakunk.
Enyém gyerekek: Miléna Dóra(5é);Korina Luca(34hó);Ruben Milán(2hó5nap);Lorena Liza(2hó5nap)

Gi! Családineten a gemini topik is leállt.Kép
Mónit ismerem onnan személyesen.(Oyeyele)

Gabi! Hánykor mész ma Waldorf felé?
linato
 
 


Szia Linato itt is!
Sajnos nem olvastalak délelőtt, bocs.Kép
De jó, hogy te is vendéglátós voltál, akkor majd kibeszéljük a munkahelyeket, ha összefutunk!Kép
Nem voltam ma zöldséget venni, mert a múlt héten annyit vettem, hogy még mindig van belőle.Kép De holnap megyek sétálni, legalábbis tervezem. Csak mire felöltöztetném Kisrobit, addigra elalszik, és nincs szívem felébreszteni. De ha megyek, akkor hívlak!Kép
Mónit én is ismerem, de csak a Kismamából, illetve néhányszor beszéltünk ikerklub ügyben.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi! OKKép
linato
 
 


Gabi!

Újabban Oye MOnit is az Anyák Lapjában olvashatod!

Linato! Igen, sajnos a gemini sem megy. Pedig az olvasottságunk emelkedik! Azt hittem, ahogy többet leszünk bezárva, többet fogunk megint a gép előtt ücsörögni. Lehet, hogy mindenki készül az ünnepekre már hónapok óta, így nem fér bele a fórum is! (Pedig ott is olyan jó kis csapat volt!)

Tegnap nem volt netünk... Este már kezdett idegesíteni, hogy nem tudom, írtatok-e! :-) (Azért kibírtam! Kép )

Gi
Anyagi
 


Szia Gi!
Ezzel én is így vagyok, lassan kezdem magamon felfedezni a szenvedélybetegség jeleit netfüggőség képében... Pl. ezer más dolgot kellene csinálnom most, hogy a fiúkat végre benyomtam az ágyba, de előtte még gyorsan idepattantam a géphez, hogy elolvassam az újabb hozzászólásokat, és persze nekem is muszáj írnom, úgyhogy ilyenkor félóra ugrik a drága szabadidőmből. Érdekes ez, nem? Pedig nem is ismerjük egymást. (Többnyire) Nem ismerjük egymást és mégis rengeteg bizalmas infot kiadunk magunkról. (Talán pont azért...) Én pl. van, amit a szüleimnek még nem mondtam, ti pedig már tudtok róla! Kép
Mások is így vannak ezzel?

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Na, tessék! Ez is egyfajta válasz: az utolsó írásom óta senki nem jelentkezett... Úgy látszik ti mégsem vagytok olyan netfüggők! Kép Vagy csak írni nem volt időtök.
Mindenesetre jó éjt!
M.
mimóza
 
 


Szia Mimóza!

Csak olvastalak... Sikerült mással tölteni a hétvégét! De holnaptól lehet, hogy újult erővel sikerül gyűrni a gépet!

Kellemes hetet!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok! Nem tűntem el!
Gi! Ez a honlap szerkesztés tényleg jó munka lehet!
Mi is a ll. kerületben lakunk, mint Gabiék, csak a Látó-hegyen! Én eredetileg óbudai vagyok, ami szintén egy "falu".
Oye móni tart a Pagonyban gyerek angolt?
Gabi! Nem semmi a "karriered", legalább sokféle mnukára rámondhatod, hogy értesz hozzá Kép!
Mimóza! Én az egyetemen is, mint bioszos, jártam gyógynövény speckollra, szóval nem vagyok szakértő, de jó barátságban vagyok velük! Ellenben néztem múltkor a Gyógyszeres fiókot, hát az algopyrinene kívül nem sok "valódi" gyógyszert láttam Kép!
A doktorim döcög, de azért rugdossuk!
Bocs, most kezd nyödni a két kicsi. Bhogy megérzik, ha elhúznék aludni! Claire
claire
 
 


Claire!
Én a II. kerületből költöztem Óbudára, onnan ide. De az összes nagyszülő még a II. ker-ben lakik, sőt a férjem szülei is a Látó-hegyen laknak! Klassz hely!
Mekkorák most a kicsik? 8 hónaposak? Még nem alusszák végig az éjszakát? Hogy bírod?
Hajrá a doktorihoz! Aztán te is lehetsz majd doktor főállású anya, mint P. Ildi!
Nálunk sajnos két doboz is tele van gyógyszerekkel és gyorsan fogynak is...Kép


Szia,
M.
mimóza
 
 


Látom, etalon leszekKépKép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok! Most csak gyorsan:
Claire! Igen, Oye Moni csinálja a Pagonyban a gyerekangolt! És tényleg nagyon klassz a honlap szerkesztés!

Talán este jobban ráérek!
Gi
Anyagi
 


Ildi!
Nem leszel, vagy! Kép
M.
mimóza
 
 


Sziasztok!
Mimóza!
A második kerületi fórumon írtam én is, hogy függő vagyok, mert ha el is szundítok este Kisrobival szopi közben, amikor felébredek, képes vagyok lemászni az emeletről, és gép elé ülni. Mint most.Kép

Ildi!
Egyetértek Mimózával!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!
Nálunk is már mindenki alszik, csak én püfölöm a billentyűket... Talán azért van ez, mert szeretünk levelet kapni és egy kicsit belelátni mások életébe. Engem világ életemben érdekelt, hogy mások bizonyos helyzetekben hogy viselkednek, mit gondolnak, hogyan oldják meg a problémáikat. Most kismamaként pedig leginkább a családi témák érdekelnek. Kiváncsi vagyok mikor kezdek majd ráunni a "mamanetre"... Majd benézek a II. ker-i topichoz, mint ex-II. kerületi. Hogy van Kisrobi, hízik szépen? A nagyok féltékenyek még, produkálják a tüneteket?

Elnézést a többiektől, eléggé eltértem az alaptémától.
Jó éjt,
Mimóza
mimóza
 
 


Pirulós fejKép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nem kell pironkodnod, inkább Kép!

Mimóza!
Számból illetve kezemből vetted ki a szót!Kép
Merre laktál a II. kerületben? Csak mert már én is többfelé, a mostani a negyedik otthonom a kerületben.Kép
Kisrobi igaz gombóc, szerintem a héten eléri a 6 kg-t (csütörtökön lesz 7 hetes)!Kép Sokat alszik, ami nekem szokatlan!Kép A nagyok féltékenysége azt hittem javult, erre Bence épp most kakilt be.Kép Marcika sokkal érzékenyebb lett, többször fakad sírva, mint régen.Kép Viszont Gergőnek mintha jót tett volna az új jövevény, sokszor megy oda a kicsihez, simogatja, és közben minden egyes alkalommal elmondja, hogy mennyire örül neki.Kép Az is igaz, hogy őt többször hoztam el ebéd után, és ezért nagyon hálás. Az oviban nagyon ritkán alszik délután, itthon viszont mindig, és akkor estére is nyugis marad.Kép Most már kezd beállni a napirendünk, akkor majd mindenkit hazahozok ebéd után, és együtt alszunk egy nagyot! Álmodj királylány...Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Ez lesz a karácsonyi meglepi, nem?: együtt aludni délután!
Csak belejön az ember minden új helyzetbe, mégha egy kis idő kell is ehhez! Sok sikert! Kép

Én ilyen együttalvásokról már nem is álmodhatok, nekem a nagyok már egyálátalán nem alszanak, de lassan jó lenne, ha a kicsi is inkább este menne korábban aludni, akár a délutáni rovására - így sokszor még este 11-kor is kukorékol. Na, de ami késik, nem múlik!

Felétek is nagyon fúj a szél??? Ezt úgy utálom... Kép

Gi
Anyagi
 


Gabi!
Hihetetlen, hogy Kisrobi milyen óriás!
Nálunk pont fordítva van: Panka az oviban mindig alszik, mert különben rászólnak az óvónők, sajnos. Otthon nem fektetem le, (nem is lenne hajlandó aludni) így legalább el tud aludni 9 körül. Jól bírja du.-i alvás nélkül.
A 11-es buszról az Eszter u.-i megállónál kellett leszállni.

Gi!
Itt is nagyon fújt a szél napközben, csak félórára tudtam kimenni a fiúkkal.

Jó éjt!
Mimóza
mimóza
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: