Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ania!

Hát amiket kérdezel már nagyon átrágtuk, szerintem a legjobb, ha visszalapozol, és átolvasod, mert mindegyik dologra megvan már a válasz Kép

Gyezsu! Tej vagy savó. Esetleg citromlé, de azon frissiben beleáztatni.

Biobaba
biobaba
 
 


Ania! Innentől nézd át, a mosható pelusok valahol itt jönnek a képbe.

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/115456.html?1095111023

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba! És savót hol lehet kapni? (Ez most nem a pelenkamosás miatt érdekel, mert tej az szokott lenni itthon Kép) A beáztatás mit jelent? Szóval fogom a kis lavrot, öntök bele egy liter tejet, és - a leöblítés után - belerakom a pelenkát? A folttisztítással átmegyek majd a zöld topika Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Gyezsu!

Igen, ahogy mondod, de igazából ezt végigjátszani a pelusokkal elég drága mulatság lenne. Ahogy végiggondoltam a mi pelenkáink ilyen foltjait, elég volt ha csak a szokásos beáztatást csináltam. Nem maradt benne semmi céklapír Kép De a folttisztításra nyugodtan használhatod ezeket.

Savó: emlékeim szerint azokon a piacokon, ahol lehet venni nyers tejet, árulnak savót is (Fővám tér, Fehérvári úti piac).

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, köszi! A Fővám térre majd elnézek. Csak arra nem emlékszem, mért kerestem egy időben annyira savót Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ania!
A www.bababolt.com oldalon és a www.spelta.hu oldalon is találsz részletes leírást a mosható nadrágpelenkák kezeléséről.
Gyezsu!
http://www.okoszolgalat.hu/page7.php itt pedig mindenféle környezetkímélő háztartási trükk olvasható.

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Szia Savitri!

Köszi! Ezt az oldalt én is ajánlgattam ehelyütt Kép De persze csak most, hogy írod, jutott eszembe, hogy hát én azt a cikket el is mentettem Kép Kép Úgyhogy mindjárt megnézem. (Micsoda beszűkülésekre képes az emberi agy...)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Adtam a gyereknek kísérletképpen céklát. Kakilt is egy hatalmas céklásat. Reménytelennek látszott eltüntetni a foltot, akkorát. Aztán eszembe jutott, h van itthon bórax. Jó kanálnyi bóraxot tettem vízbe, és abban áztattam a pelust. Kiszedte.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

A probléma megoldódni látszik: Kata nem eszi a céklát Kép Holnap megpróbálom keverni majd valamivel.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Ez most nem vág ide a pelenkákhoz, de a céklához igen. Én céklából csak biot adnék.

Biobaba
biobaba
 
 


Miért? Vagyis mért pont céklából (biot)?
kat_ica
 
 


Nemcsak céklából. Répa, petr. gyökér, sóska, spenót, saláta... ilyesmik.
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

OFF A biozöldséget hol veszed? Én sem biot eszek, ha valami "rossz" van benne, azt az anyatejen keresztül gondolom ugyanúgy megkapja. Én úgy tudom, hogy csak a Marczibányi téren van biopiac, annyira meg nem vagyok elkötelezett, hogy oda járjak - gyalog, mert a kocsi meg környezetszennyező Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


OFF GyeZsu! Én elmegközlekedek a Marczibányira többnyire. De ha nem jutok el, akkor bioboltban veszem meg, ha az se jön össze, akkor HIPP v más bio bébiétel v a sima piacon a termelőtől, és nem viszonteladótól. Egyébként állítólag a Vásárcsarnokban is van péntekenként biopiac, azt nem tudom, h ellenőrzik-e. Hát igen, az anyatej, ezért eszem én is biot bizonyos dolgokból, és aztán, h a párom se maradjon ki a jóból, mindannyian azt esszükKép Egyébként a takarékosságban is rettenetesen segít, mert rengeteg dolgot nem veszek meg. De nem csak bio cuccokat eszünk.

Biobaba
biobaba
 
 


Ki is itt a szociológus? Mi is bio-zöldséget eszünk Kép. Takarékosságban nekünk úgy segít, hogy hetente veszünk egy ládával a termelötöl, így mindig van itthon zöldség-gyümölcs. És így pedig ritkábban járunk a Tescoba kenyérért, miegymásért. Azonkívül változatosabban eszünk, minden héten valami más van benne.

Pelenkaügyben már nem is merek írni, most hogy kajára terelödött a szó!

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!

OFF Hát ha lenne egy termelő, aki minden héten meglepne egy láda biozöldséggel... A szociológus én vagyok - úgy láttam, a Waldorf pedagógia iránti szimpátiát is felvehetjük az indexbe Kép De azt hiszem, nekem még van mit fejlődnöm, hogy a ti "környezettudatosságotokig" érjek. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,

OFF Nem én találtam Kép, hanem ebböl élnek. A városban 5-6 helyre viszik a ládákat, és érte kell menni. Persze itt Angliában... Viszont itt nem szokás a piac. Nem tudom hány éve kezdödött a "Farmers Market" mozgalom, de ha elmész, ketten-hárman árulnak zöldséget (mások sajtot, vagy húst) - nagggyon drága.
Persze a Tescoban is árulnak bio-zöldséget, de azt meg ki tudja honnan szállítják (meg ki tudja milyen keveset fizetnek a termelönek Kép)
Én is valami szociológia-félét tanulok! Vagyis hivatalosan úgy hívják a tantárgyat, hogy "Bevezetés a társadalomtudományokba" (de semmi törit vagy hasonlót nem tanulunk Kép)
kat_ica
 
 


OFF

Sziasztok!

GyeZsu! Van itthon is biozoldseg hazhozszallitas. Csak az a gond vele, h tobbnyire vmikor hajnalban viszik ki a ladakat. Ha gondolod nezz szet a biozoldseg.lap.hu oldalon.

Kati! Hat igen, a valtozatossag is tok jo a biozoldsegekkel kapcsolatosan. Kicsit fura, de azt vettem eszre, h tobbfele zoldseget, gyumolcsot termelnek. A sima piacon sokszor azt vettem eszre, h mindenhol uaz van, de a biopiacon minden heten talalok vmi ujat, amit szivesen kiprobalokKép Egyebkent van bios topik, igaz most csak ezert nem megyek at odaKép

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Ha ezzel lezárult a téma, akkor ne is menjünk. De látod, a hordozókendös topikot is hogy felélesztettük, a Te többszöri felszólításodra Kép!

Kati
kat_ica
 
 


Ez a vigyorgo pofa, mit jelkepez? Ezen mar gondolkodtam neha. Berzenkedik, v nagyon vigyorog???Kép
biobaba
 
 


nahát csajok!
Minden topikban ott vagytok ami engem érdekel, ráadásul ez a biozöldség OFF téma is nagyon kedves. Viszont, hogy így kiderült indíthatnánk új topikot az életmód rovatban ami egybe veszi a textil pelust, bio kaját, hordozókendőt. Mondjuk "környezettudatos mama" címmel. Ez azt hiszem mindhármat takarja. Akkor talán mások is könnyebben ide találnának. Bár én elégedett vagyok ezzel a szűk társasággal is.

Egyébként ma megvettem a Kushies pelusokat és a mosószódát is és nagyon lelkes vagyok ettől. Már csak a baba kell hozzá.

OFF: ti hogy álltok a hal evéssel? A spektrumon az egyik kedvenc "rémfilmem" (ami a szintetikus vegyszerek ártalmas hatásairól szól)szerint svédországban a terhes és szoptatós anyákat arra figyelmeztetik, hogy ne egyenek tengeri halat, származzék az bárhonnan, mert túl nagy koncentrátumban találhatóak bennük a tengerbe ömlő veszélyes vegyszerek, amelyek kimutathatóan fejlődési rendellenességeket és nemi identitás zavart okoznak.
Ez azért vicces, mert itthon a legtöbb kismamáknak és anyukáknak szóló könyv és magazin melegen ajánlja a halat, merthogy milyen egészséges.

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Már meg is valósítottam a "környezettudatos mama" topikot az Életmód rovatban. Remélem elindul valahogy. A halas kérdést átmásolom oda is.

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Biobaba,

Kép Nekem ez teli torokból nevetés, Kép ez meg szolíd mosoly. Most ne kérdezd meg, hogy mi volt olyan vicces!!

Kati
kat_ica
 
 


Totál OFF
Kati! Nem kérdezem. Kérdezek mást: nem akarod a kenyereteket is magad sütni? Sokkal hamarabb megvan, mint átmenni a boltba, és kenyérsütő gép se kell hozzá. Nekem külön perverzió a tészta dagasztása. Nagyon szeretem!!! emlékeztet a régi szép időkre az agyaggal...
biobaba
 
 


Biobaba,
Válaszoltam az új topikba Kép
kat_ica
 
 


Sziasztok!

ON!!! Pelenka téma, két kérdés
1) Ti hova teszitek a használt (pisis, avagy "kakit tartalmazó") papír pelenkabetétet? Szemetesbe, vagy WC-be? (Leginkább a kaki érdekel.)
2) Elfogyott a Nowatex, elkezdtem a Kushies papírbelsőt használni
2a) Hol lehet Nowatex belsőt kapni?
2b) Lehet, hogy a Kushies belsőtől lett piros a popsija? (Márhogy piros lett a bőr a pelenka alatt.) Eddig nem volt ilyen problémám.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia!

1) neha a kakit belepottyantottam a wc-be, de leginkabb kidobom. Talan brutal, de jo komposztnak, na persze, ha van hova. Csak ugy a lakasban a szemetesbe azert nem tennem. Akarmilyen aranyos is az ember gyereke, szagosat kakil, a lakasban van a szemetes, meleg van...Kép
2a) Brumi Maci (Mester u), Brendon, a Szabo Ervin ternel levo bababoltban (talan Elefant?), Csalogany u-ban (Szena tertol indul), Tescoban. A legolcsobb a Szabo Ervin Kvt KK-nal.
2b) en egyan nem hasznaltam a Kushies betetet, de nem hiszem, h attol pirosodott ki a feneke. Papir, bar elofordulhat, h kidorzsolte? Mit evett a mano? Attol is lehet. Mit teszel a fenekere a pirossag miatt?

Biobaba
biobaba
 
 


Szia!

Én kakit CSAKIS wc-be, még akkor is ha eldobható pelusban van (Üres pelus természetesen a szemétbe Kép). Én is oda szoktam kakilni, szerintem az oda való, nem a szeméttelepre! Ki tudja micsoda bacik vannak benne, aztán a gubisok meg...
Komposztról nem tudok véleményt mondani, arra nincs is lehetöségem (mármint komposztálni).
Ha csak pisis, én kiszoktam mosni a betétet. Bár én a vékonyabb fajtáját használom, a vastag úgytudom nem mosható. Szóval 2-3-szor használom, mielött nagyon elvékonyodna és akkor kidobom a szemétbe.

Kati
kat_ica
 
 


Lányok, a végén úgy elszégyellem magam, hogy nem is jövök többet. Eszembe nem jutott az eldobható pelusból kiszedni a kakit, vagy a papír betétet kimosni. Odáig jutottam, hogy a papír pelenkabetétet a kakival mért is nem a WC-be dobom?

A piros popsival általában nem csinálok semmit, mert úgy is elmúlik Kép Apuka szokta kenegetni gyógyszertári krémmel, ha olyanja van. Én azért sem szeretem a krémet, mert nem tud tőle szellőzni a bőr, ráadásul a pelenka szívóképességét is csökkenti.

GyeZsu
gyezsu
 
 


A kenegetést azért kérdeztem, hha nagyon kicsípi a pisi, akkor azért nem múlik el olyan gyorsan, és fájhat is. Akkor azért célszerű bekenni körömvirág olajjal. De ha alig piros akkor felesleges. Én se kenem semmivel. Nem is tudom, miért kell olyankor kenegetni, mikor a gyerek fenekén nincs semmi? Tudja ezt valaki?
biobaba
 
 


Ez hozzá tartozik a pelenkázáshoz. Mindenki így látja: be kell kenni a popsit jó vastagon Kép Körömvirágolajat beszerzek, és a Kálvin térre is elmegyek hétfőn Nowatexért. (Hordókendőket is árulnak abban a bababoltban, azért nem lehet oda babakocsival bejutni? Kép) Kistarcsán a kórházi gyerekorvos mondta, hogy csak akkor kell kenni a popsit, ha piros, és azzal sem ért egyet, hogy a kórházban kenik, de erre a jelenlévő csecsemős nővér azzal védekezett, hogy a magzatszurkot (így hívják?) könnyebb így letörölni. Ja, és a kórházban gézt adtak popsitörlésre (anno itthonra is azt akartam venni, de erre a célra nagyon drága) - meg eldobható pelust. Azt hiszem, legközelebb tovább növelem a kórházi híremet, és textilpelust is viszek (vagy moshatót). Persze ha a következő gyerek is Kataméretű lesz (2600 g), akkor kissé nagy lesz rá még a legkisebb gumibugyi is Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hát ha nagyon akarod növelni a híredet, lehet kapni koraszülött méretű mosható pelust. Abban nem fog elveszniKép

Amikor hoztuk haza a manókát anno, még gyorsan tisztába tették, és csak lestem, h milyen vastagon bekenik a krémmel. Első gyerek... Azt hittem így kell, de elég gyorsan rájöttem, h teljesen felesleges, úgyhogy nem is kenem semmivel.
biobaba
 
 


Szerintem azért kenik a babák popsiját, mert még nem hallottak babamasszázsrólKép és így élik ki magukat. (Én egész tinédzser koromban attól szenvedtem, hogy nem kenhettem az arcomra semmit mert zsíros volt a bőröm.)
A körömvirágolaj alatt mit kell érteni? Így készen lehet kapni vagy keveritek valami bázisolajjal(pl. mandula)?

KépKép
savitri
 
 


így lehet kapni. Tulajdonképpen a körömvirág is bázisolaj.
biobaba
 
 


SZiasztok,

ha jól emlékszem erről még nem olvastam itt. Ti tapasztaltátok már, hogy a monapel külső tönkremegy? A régebbim ereszt a varrásnál ott, ahol a combrésznél az a betoldás van. Asszem nem bántam vele különösebben brutálisan, és azt gondolom, hogy van annyira drága, hogy fél évnél többet ki kellene bírnia. Vagy nem?

a cékladolgot csak most olvastam. Szerintem semmi tragédia nincs abban, ha foltos marad a pelus. Legalább is én nem szoktam hadjáratot indítani a foltok ellen. Legalább látszik, hogy használtjuk a pelenkát, és nem csak dísznek van Kép

orsi
orsko
 
 


Orsko! Volt szó a Monapel eresztéséről combbanKép Gyapjúzsír, v méhviasz segít rajta valamelyest. Egyébként egy idő után pedig tönkre is megy (értsd foszladozik).
A poponellás is. Más effélét meg nem lehet nálunk kapni. Bár a Poponella most bővítette a kínálatát. Ami még jó külsőnek az a Chicco gumibugyi, de abba meg a víz gyűlik meg úgy, h már lassan két hete szárad és még mindig jön belőle, ha megnyomomKép

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Orsi!

Én úgy emlékszem, hogy volt már róla szó, és Biobaba írt is valami megoldást.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,
Lemaradtam valamiröl, babát vársz? Vagy rosszul olvasom?

Kati
kat_ica
 
 


???? Egyelőre még várok azzal a babavárással Kép De melyik hsz-ból vontad le ezt a következtetést?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Olyan jó így értekezni, felér egy tévedesek vígjátékávalKép
biobaba
 
 


GyeZsu!
Következő Kataméretű gyerekről írtál, valamivel feljebb.

KépKép
savitri
 
 


Aha. Hát akkor pontosítok: fejben már várandós vagyok Kép - tervezve van még legalább egy gyermek, de még nem jött el az ideje.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bocs, biztos én vagyok a hülye. Igen, kórházakról és koraszülött pelusokról volt szó feljebb.
(Egyébként este az ágyban jutott eszembe, "csak nem?" Kép)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

upsz, tényleg volt már szó az eresztős külsőkről... szita az agyam.

Képzeljétek, tegnap a férjemuram segített: feldolgozott egy alaposan összekakázott monapelt, és külsőt. A pelust és betétet hipóba tette, a külsőt pedig az ecetes vödörben találtam meg... Kép
Mentettem, ami menthető, első ránézésre nem lett különösebb bajuk, de majd használatban kiderül.

orsi
orsko
 
 


Szerintem annyi bajuk lett a pelusoknak, h kicsit roncsolődott a szövet, magyarán az élettartama rövidult kicsinyég. Inkabb az a kerdes, h hipó maradt-e benne, es nem fogja-e irritalni a mano popóját. Mik a fejlemények?
biobaba
 
 


GyeZsu,

Írtam Neked valahova kakifoltról, de nem találom. Te olvastad? Azt kihagytam, hogy fehér volt a ruha, és a "csak úgy" az 60 fokos mosás volt.

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!

Válaszoltam is rá. Kép Hát ez a ruha szerintem max. 40 fokon mosható, de majdcsak kijön belőle a folt - hamarabb, mint a szín Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Ezt mar reg ki akartam deriteni: mindenhol azt mondjak, h a lanyok hatra pisilnek a pelusban, a fiuk meg elore. Nos az en lanykam elore pisil, szoval elol lesz pisis a pelus, hatul meg alt szaraz. Ti hogy vagytok ezzel?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
ezt a dolgot én sem értem. ha belegondolsz, mindkét nemnél a kivezető nyílás kb egy magasságban van, csak az odavezető út különbözik...
amúgy fiam van, és ő tényleg elöl pisil, ha éjszaka megtelik a pelus, az mindig a hasánál jön ki először.
orsko
 
 


Biobaba,
Az én lányom annyit pisil, hogy ott száraz rész nem marad Kép. De ha mégis sikerül levennem róla, amint bepisilt (és csak egyszeri adag), akkor elöl van. Vagy talán középtájt, de inkább elöl mint hátul.
Lehet, hogy a fiúk pisije "irányítódik", míg a lányoké csak úgy folyik, gravitáció irányába. Jó magyaros mondat.

Kati
kat_ica
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: