Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

bocsánat, hogy belekotyogok. Régóta olvaslak benneteket, és én is az említett blog egyik szerzője vagyok, egy négyhónapos kislány anyukája.

Jutka, az Ella's House kenderpelenkák nekem is titkos kedvenceim, nincs kedved írni róluk a blogban?
Ha vállalod, írj Laeres-nek az NLC fórumba, ő az adminisztátor: http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=103651

Ez mindenki másra is vonatkozik, minél több tapasztalat és információ jelenik meg, annál jobb.

:)

Üdv: Clea
clea
 
 


Livus! Semmi különös, bár örülök, hogy rákaptál :) Sajna a mamapelusom nagyon hamar átázik, annak a hátuljára kerülne.

Továbbra is várok elhasznált pelus külsőket :)

Dóri
foldori
 
 


hú, pedig az előző oldalt is elolvastam, mégse lettem okosabb - khm, remélem, ez csak a fáradtságnak tudható be...

Szóval, Clea, nem tudom, mit írhatnék, mert csak annyit tudnék, amit már fent is említettem, azaz hogy kicsi is, csinos is, és jó nedvszívó...
Ja meg hogy a kender előnyei - erről mondjuk érdemes lehet...

üdv

Jutka
Kép
jutka78
 
 

 
 

Hű, akkor még egyszer megpróbálom én is, hátha máshogy fogalmazva mindenkinek megvilágosodik:
szóval, a Nők Lapja cafén is van egy mosható pelenkás fórum, annak a tagjai készítik a blogot, tehát több szerzője van. De a szerzők köre nem zárt, minél többen vagyunk, annál több információt tudunk összegyűjteni, szóval mindenkit biztatok, ha van ötlete amiről még nem volt szó a blogon, írja meg és tegye közzé!
Laeres (aki mellesleg a fórum egyetlen férfitagja) fejében fogant meg az ötlet, ő hozta létre a blogot, és így ő tud engedélyt adni a blogbejegyzéshez.

Eszter
ikra
 
 


jutka78 írta:hú, pedig az előző oldalt is elolvastam, mégse lettem okosabb - khm, remélem, ez csak a fáradtságnak tudható be...

Szóval, Clea, nem tudom, mit írhatnék, mert csak annyit tudnék, amit már fent is említettem, azaz hogy kicsi is, csinos is, és jó nedvszívó...
Ja meg hogy a kender előnyei - erről mondjuk érdemes lehet...

üdv


Jutka, minden érdekel... :D
Ugyanis én is rendeltem néhány ilyen pelenkát, de csak később fogjuk tudni bevetni, mivel nagy méretek, a lány pedig még csak 5,4 kg. Mennyire nedvszívó, mennyire jönnek ki a kakifoltok, mennyire kényelmesen illeszkedik, (szoros, vagy bő...), milyen gyorsan szárad....? Ha tudsz képet feltenni arról, hogy hogy áll a babán, az külön öröm.
Szerintem a kender, mint alapanyag az egyik leginkább környezetbarát (lehetne), mert itt is megterem, nemcsak a világ másik végén, mint a gyapot, vagy a bambusz, meg más előnyei is vannak. Jó lenne, ha lenne róla magyarul is információ, hogy van ilyen, és jó. Hátha egyszer nálunk is lehet majd kapni....

Clea
clea
 
 


Sziasztok!
Adós vagyok a gyapjúpelusaim képeivel, majd bepótlom.
Most OFF leszek: tudtok ajánlani olyan (ezen fórum stílusában íródott) fórumot, ahol a babák altatásáról van szó? Olyasmire gondolok, ahol valóban bababarát gondolatokat indítanak el bennem, nem pedig azzal kezdik, hogy hagyjuk a Poronytyot 10 percig bőgni, majd menjünk be hozzá... ha értitek, mire gondolok.
Köszi.
ilcsi28
 
 


Kép Kép
ilcsi28
 
 


Ilcsi, ezen teljesen kész vagyok, annyira szép, játékbabaszerű ez a gyermek!!! Nincs olyan kép, amin picit jobban ül+ a gatyóka is rajta van? Nagyon cuki!

kamcsatka
 
 


Igazi a baba (-:
Ülős kép gyapjúval nincs róla, mert nem tud ülni. Csak 14 hetes. De BM-es pelusos van, majd felrakom, hogy hű legyek a topic szelleméhez (-:
Kép
ilcsi28
 
 


Clea,

Ok, akkor igyekszem majd írni róla. Végül is segítettél, a szempontjaid alapján tényleg tudnék pár sort írni :-) kender előnyeiről is, amit még anno olvastam a vásárlás előtt.
Hogy mikorra lesz kész, nem ígérek semmit :-)

üdv

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Jutka,
Szuper! :lol:

üdv: Clea
clea
 
 


Ilcsi! Gyönyörűek! A fiúka (ugye fiú), meg ezek a gatyók! Milyen minta alapján? Annyira édesek benne!

Kamcsatka, nem kaptál rá? :D

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!

Úgy emlékszem, egyszer régen valaki feltett egy kis "varrásszótárt": alapvető szavak és kifejezések varrás témában angolul, magyarul stb. Ebben a topikban volt? Ha igen, segítetek megtalálni? Nézem már jó ideje, de nem lelem. Vagy lehet, hogy a hordozókendőben volt? Ott is néztem, de nem találtam. Vagy valahonnan máshonnan rémlik?
Jól jönne most.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Ilcsi: édes a bugyor, a tulajdonosról nem is beszélve :) ! Ügyes vagy!

Altatás: esetleg: Gyereknevelés/Alvás: együttalvás ?

Anikó: nekem NEM rémlik, hogy a hordozósban lett volna szó ilyenről, úhghogy szerintem azt (csak ezért) ne olvasd végig :roll:

KépKép
livus
 
 


Ilcsi: szerintem nincs ilyen topic, ami a kedvedre lenne, mert ez a sok "lökött" anyuka nem altatja a gyerekeket! :wink: :D
Egyébként a szopis topicban van szó alvásról is, de inkább éjjeli szoptatásról, együttalvásról...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Kösz, Livus! Csak gondoltam, mikor a sok kabát és egyéb melegítő varrásról volt szó, akkor esetleg ott is lehetett volna, de arrafelé is szétnéztem egy kicsit tegnap éjjel, semmi. Lehet, hogy valahol egész máshol láttam, amikor kóboroltam a neten. Úgy emlékeztem, letöltöttem (vagy legalább elraktam a kedvencekbe), de a gépemen se találom. Lehet, hogy csak álmodtam? :-) Úgy emlékszem, ráadásul többnyelvű volt, angol, német, és mintha valami szláv is lett volna benne.
Mind1, megy anélkül is. Amúgy persze pelust varrok :-) Olyan tölthetőt, mint amilyet Pindi is. Most fogom tesztelni az itthoni polár anyagot, hogy jó lesz-e (benn tartja vagy átereszti a vizet).

Indi! Korábban olvastam, hogy te használsz polárt szárazon tartó betétnek. Használod még? Milyen?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó :) mivel itt hemzsegnek az angol szakos pelenkavarró-kötő anyákok, tedd fel a konkrét kérdést bátran, segítünk a megválaszolásban :)

Már nem használunk szárazon tartó betétet, nicns rá szükség, mert a kaki csípi a popsit, nem a pisi, azt meg textilben azonnal elárulja a szag :lol: De nagyon jól működött egyébként.

Liv :) :lol:

Ilcsi :) szerintem a kötött pelussal már bőven megfeleltél a pelenkázós topik kívánalmainak :wink:

Dóri :) Ilcsi pelusai a klasszikus Ottobre design flat knit gatyókák
indianyo
 
 


Sziasztok!
A baba kislány, a neve Ilona :)
Indi nagyon precízen mondta a gyapjúgatyók nevét, , itt a link:
http://www.ottobredesign.com/en/print/p ... ver_en.pdf
Köszönöm az altatásos címeketm, majd megnézem.

A gyapjúgatyók kiválóan sikerültek (most nem magamat dícsérem, hanem a kitalálójukat!), még egyszer sem áztak át, semilyen anyagtól. Igaz, eltartott egy darabig, míg a méretet átkonvertáltam Ilona meg a fonal méretére. Hiába, a kismamaagy nem a régi....
ilcsi28
 
 


Megjöttek a pelusok, már száradnak is!!! :) Végülis ultrafit lett. Győzött az ár.

KépKép
livus
 
 


Indi! Köszönöm a felajánlást, segítséget. Közben átnéztem az útmutatót, nagyjából világos (nem is volt olyan vészes, mint amire számítottam :-), kiszabtam, de még varráshoz nem jutottam.
Ha valamit nem értek, szólok. Köszi!

Livus! Kicsit irigy vagyok ;-) Mint korabban irtam, nekunk monapelek vannak, kcist már bánom, de közben meg kicsit meg is szerettem őket. Vettem egy popo 1size-t kipróbalni, olyan szép, de most belelkesultem pelenkavarrásra, egyelore nem veszek tobb popot. Ugy gondolom, kovetkezo baba(k)ra ugyis lesz még popo is :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó, én is emlékszem arra a kis szótárra, de én sem találom, pedig sztem le is töltöttem.
Mi ez a polár dolog? te mit raksz majd betétnek? Én azt gondoltam, hogy belevarrom a pelusba, nem lesz tölthető.
Milyen anyag lesz a belseje?
Hú, szóval írj le amit tudsz, nekem is itt állnak varrásra kész, de ez a polár cucc érdekel, még lehet változtatni.

Köszi Indi, akkor jól láttam:)

Altatásról hadd tegyem ide fiacskámat. Mosogattam, s mire odanézek... :D Kép
foldori
 
 


Livus!

Említetted nemrégiben, hogy a DM-nek van saját márkás teafa olaja. Keresgéltem, de miután német tudásom nincs, nem sikerült. Hol található, mi a neve, s kb hogyan néz ki?

Köszike előre is

Dóri
foldori
 
 


Dóri: a márka neve Das gesunde plus. Tudod, az a kék. Megyek ma, menézem, merre felé van (de szerintem ott, ahol az a sok-sok Das gesunde plus-szos cucc: ilyen-olyan vitamin, pezsgőtabletta, stb...)

KépKép
livus
 
 


Foldori!
Nagyon ééééééédes! Így kiflievés közben :-)
Hát én sem vagyok nagy pelenkavarró (egyelőre). A polárt szárazon tartó betétnek lehet használni (azt a fajtát, ami átengedi a vizet), egyszerűen csak beletenni a pelenkába plusz anyagként/betétként. Lehet, hogy belevarrni is érdemes, ezt nem tudom. Ha jól értettem, Pindi polárból csinálta a külső réteget, de az másfajta polár, az épp olyan, ami nem engedi át a nedvességet, így az a pelus lényegében AIO.
Én tölthetőt szeretnék varrni, az annyira tetszik és ötletes (később majd lehet, hogy belevarrósat is, de most egyelőre ezt). Egyelőre tetrával fogom tölteni, aztán majd meglátjuk. Lehet,hogy kipróbálom mikroszálas anyaggal is - ki tudja :-)
Valaki írta korábban, hogy felmosó rongyot használ belevarrt betétnek (asszem DM normál felmosója).

Üdv

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


És ne olyan kicsi dobozba keresd, mint az Aromax és társai, hanem sokkal nagyobb. Teebaumöl van ráírva.
(Nálunk pl. a fürdős dolgoknál (habfürdők, fürdőolajak) van, ha jól emlékszem...)
pindi
 
 


Dóri!
Most olvastam vissza, és látom, te már gyakorlott pelenkavarró vagy! :-) És azt is, hogy te varrtál felmosót a pelenkába. Szerintem az jó ötlet. Jól is működik?

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


na, megjöttünk a DM-ből :)
Szóval nálunk ott van, ahol írtam: vitaminok, pezsgőtabletták, stb. Ebben a DM-ben ezen a polcon vannk az Aromaxos illóolajak is.
De úgy van, ahogy Pindi írta: ez egy nagy üveg: 30 ml. és maga az üveg is be van csomagolva :? : felakasztható karton hátlapja van, fel is van akasztva pöcökre.
Kérdezd meg az eladót, ha nem találod ;)

KépKép
livus
 
 


Köszi a teafa olajos infókat, remélem megtalálom :)

Anikó, igen, főleg a most készülőkbe lesz, de egész jól bírja, kettő már úgy működik.
Na most: honnan tudom, hogy a polár átengedi-e a vizet, vagy nem. Nekem pulcsijaim vannak ilyenek, de nem vettem észre különbséget.

Pindi, tényleg jó külsőnek a polár? Ez nagyon izgi. Van fönt kép a pelusaidról? Úgy beszélnek itt róla, mintha vizuális élmény birokában lennének. Lehet, hogy elkerülte a figyelmem :( De majd keresgélek.

Dóri
foldori
 
 


Dóri, ma már azt mondom rá, hogy mérsékelten vízálló. 1-2 órát kibír, akár hármat is, de többet azért nem.

Azt hiszem, ez a két kép van valahol fenn, már én sem tudom, hol:

Kép
Kép

Pindi
pindi
 
 


Pindi, eddig olvasgattam, találtam ezt-azt, de nem ezeket. Ez tényleg polár? Mert nem látszik jól. És nem rossz a fenekének a műszál? Mondjuk gyapjú külsővel biztos nagyon jó, de attól még mindig húzódozok, hogy a popójával érintkezzen.
És simán szétvághatom a már nem használatos pulcsit? :) (Férjem örülni fog :D )
foldori
 
 


Sziasztok!

Tortent az elobb egy kis "baleset". Korulbelul fel oraja volt Janka-baban egy moshato pelus (monapel one-size, kulsovel), amikor eszrevettem, hogy megint dugig van pisivel. Kinyitottam, es lattam, hogy szegenynek a hasa es a puncikaja tiszta piros kiutes. Nyilvan ez az, amit pelenkakiutesnek hivnak... De lehetseges az, hogy ha rogton be is pisilt amikor a pelust feltettem, fel ora alatt ilyen allapotba keruljon szegenynek a bore?!
Csak mososzodaval mosok, minden pelenkazas utan letorlom (hol viz alatt, hol kamillas torlokendovel). Es eddig (na jo, meg nem vagyunk nagyon oregek a magunk harom honapjaval) soha semmi ilyen problema nem volt.

Szabadon tartottam, amig birta (aztan elalmosodott), torolgettem kamillas kendovel es bekentem sudocream-mel. Es most persze kidobhato pelust tettem ra, hogy jol magaba szivja a pisit.

Van valami otletetek, hogy jol csinaltam-e? Ez vajon a moshato pelus "atka"?! Mar vagy ket honapja hasznalom a Kushies AIO-kat, de ezeket a monapel onesize-okat csak tegnap kezdtem el hasznalni...

Udv,
Kati
kathy
 
 


Dóri, bocsánat, úgy tűnik félreértettem. Ez nem a polár, de a polár is így néz ki. Csak a külső részt varrtam annál polárból, a belső ugyanez a flannel. Vagyis a bőrével nem érintkezik a műszál.

Már volt róla szó, hogy kétfajta polár van, az egyik hamar átvezeti a vizet és száraz marad, a másik meg nem ereszti át. Értelemszerűen az előbbi "szárazontartó" belsőnek, az utóbbi külsőnek jó. Ami nekem van, az "ledobta" magáról a vizet (pisit), szabályosan kigurult a pelenka szélére és pillanatok alatt átáztatott mindent. Így szárazontartó betétnek nem volt jó, külsőnek viszont igen. Érdemes tehát kipróbálni előbb a férjed pulcsiját, hogy az milyen fajta.
pindi
 
 


Dóri: Erre a csomagolásra kell élesíteni a szemed: http://www.dm-drogeriemarkt.hu/content/ ... ePlus.html

KépKép
livus
 
 


Hú Livus, köszi, már bizti megtalálom, csak el kéne jutni oda.

Pindi köszi, félreértés letisztázva, én is több dolgok akartam egy gondolatba besűríteni.

Kathy!
Én is jártam így, nagyon el voltam keseredve. A hasa alja tiszta piros volt, nagyon ronda. Én körömvirággal kenegettem, tettem a hasára mégegy kis ruhácskát, sűrűbben cserélgettem. Én is adtam rá eldobhatót, de nagyon utálom, ezért vissza a mosható (Monapel, tetrával) Szerencsére most már semmi gond. Szerintem valami más oka lehet, mert néha piros, máskor meg nem. Fogzás (bár 3 hónaposan még korai, de bujkálhatnak), vagy egyéb.
Ez nem a mosható átka, biztosan állíthatom. Sajna a Mona hamar pisis lesz, de tetrával egyész jól bírja.

Dóri
foldori
 
 


Kathy, szerintem is valami mástól lehet inkább! Nem tudom csak cicizik-e, de nem kapott újdonságot enni-inni? Vagy esetleg Te nem ettél-ittál vmit olyat? Kamilla annyira érzékeny volt kicsinek az általam elfogyasztott tejtermékekre, hogy semmit nem ehettem. És nálunk az első fogacska is ilyen tájban jött, az is lehet tényleg..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Kathy,
amikor azt írtas, hogy tegnap kezdted használni, az jutott eszembe, hogy használat előtt kimostad-e a pelusokat. Ha esetleg nem, simán lehet, hogy azért pirososott ki a lányod feneke.

o
orsko
 
 


Kathy,
amikor azt írtad, hogy tegnap kezdted használni, az jutott eszembe, hogy használat előtt kimostad-e a pelusokat. Ha esetleg nem, simán lehet, hogy azért pirososott ki a lányod feneke.

o
orsko
 
 


Sziasztok!

Foldori: szerintem tutira a pelustol volt, pedig hamar kicsereltem, mikor eszrevettem a bepisit... szerintem le fogok mondani a monapelrol, a kushies aio-val soha semmi gond nem volt. Ki fogom probalni a koromviragot. Dokineni adott valami kencet, mert szerinte gomba is van ott.

Zoka: Janka-baba csak anyatejet kap. En se ettem semmi kulonoset. Mondjuk reggelente megiszom fel pohar tejet (a kavemhoz), de ezt azota igy csinalom, miota hazajottunk a korhazbol... Dokineni azt mondta, hogy lehet akar az osziletol is (de azt is honapok ota iszom).

Orsko: persze, hogy kimostam - raadasul mososzodaval. De nagyon atitatodik valahogy ez a monapel cucc, egy pisitol mar csurog belole minden. El is hiszem, hogy ha fel oran at eri a pisi a boret, akkor felholyagzik...

Vettem DM-es biopelust (meg Gallseife szappant is, amit ajanlottatok a foltok kimosasahoz), jonak tunik. Most azt hordjuk, amig el nem mulnak a csunya foltok.

Udv,
Kati
kathy
 
 


Jajj, elfelejtettem:

Valaki fel tudna hasznalni 10 db. monapel belsot + ket kulsot, (a legkisebb fajta)? Mondjuk egy ezresert odaadnam darabjat. Vagy ha esetleg tudtok valakit, akit erdekelne, legyszi' uszitsatok ram :-)).
kathy
 
 


Kathy!

Mi monapelt hasznalunk, semi ilyen nem tortent. Elsore en is azt irnam, hogy nem lehet a moshato pelenka átka (még a monapelé sem, akkor sem, ha ha a többi márka valóban jobb....)
A pisis mosható pelus fél óra alatt nem hiszem, hogy ilyet csinál (esetleg, ha órákig rajta van, de akkor is fura...), hacsak nem extrém-extrém érzékeny a baba bőre. Inkább valami más (is?) lehet a dologban - ha a doki gombát is mondott, akkor ott lehet a baj.
Persze az anyai megérzés mindig fontos, és azt is megértem, ha ezek után nem szívesen használod a pelusokat - de lehet, hogy még egy próbát megér, mielőtt megválsz tőlük (persze csak azután próbáld újra, mikor már rendbejött a pici bőre).
Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Livus! Sikerült, de eszembe nem jutott volna ott keresni és olyan csomagolásban :? Ha nem írod, hogy föl van akasztva, sose találom meg a teafa olajat.

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!
tegnap csúnyán elázott kakival a birkabugyogónk... Arra gondoltam, én vagyok a hunyó, mert rosszul adhattam rá a prefold belsőt a snapi-vel. Ki is mostam Almavinnel, lanolinozás, ahogy kell, most szárad.
Azonban ma reggel egy csurom pisi lett Ilona valamennyi ruhája... gyanút fogtam.
Kell-e néha baleset nélkül is újralanolinozni? Milyen időnként? Van-e egyéb tudnivaló esetleg?
ilcsi28
 
 


Dóri: szuper! :)

KépKép
livus
 
 


Ilcsi :) nem kell újralanolinozni mosás és baleset híján. ha átázik, z többnyire helytelen alkalmazástól van (túl szűk a ruha a babán, például a body nem elég hosszú, vagy a harisnya/nadrág nem elég hosszú csípőrészen. nálunk legalábbis kizárólag ilyenkor van átázás. illetve van még egy megmagyarázhatatlan dolog, ez eddig kétszer fordult elő: ilyenkor napokig, akár egy hétig is minden átázik, de bármiylen pelus, bármiylen külső ( papír is, textil is, gumikülső, gyapjúkülső, 1-2 óra alatt is), akár úgy is, hogy nincs rajta ruha, csak a pelus és a külső. Aztán vége. De az én gyermekem az extrasokatpisilőkétéves fajta :lol:
indianyo
 
 


Jófajta baba :D

Dóri
foldori
 
 


Indianyó, nekem gyanús, hogy mégiscsak a pelusokkal lehetett vmi. Akkor, két nap alatt ázott át mind a 3, pedig különböző rucik voltak rajta, de olyan nem, amit most nem adok rá. Újramosva, lanolinozva most megint a régiek, még csak nedvesedés se. Pedig nagyjából kétóránként cserélem őket, mint eddig.
Szóval, még egy kicsit tanulnom kell ezt a témát is, úgy érzem (másnem a saját készítésű gyapjaimmal), mert még érhetnek meglepetések.
Aztán majd, ha gondoljátok, írok a mosható pelusos blogba is :)
ilcsi28
 
 


A kérdésem pedig: a mosódió olcsóbb a mosószóda. Igaz ez?
ilcsi28
 
 


Sziasztok! Próbálok rájönni, melyik pelus a legjobb, de mostmár annyi típus felsoroltatok, hogy teljesen összezavarodtam. Melyik pelust javasolnátok egy 4 kg-os kislányra. Kezdők vagyunk még a moshatóban, mert eddig túl nagynak találtam, de talán mostanában már belenövünk. Ja és nem legyen a legdrágább :o)
Köszi.[/img]
ritaci
 
 


Lányok, segítséget kérek...
Elkövettem azt a hibát, hogy összemostam a BM belsőket egy indiai ágytakaróval. Sürgős volt az ügy: Boró összekakilt mindent, én meg bevágtam a takaró mellé az összegyűlt pelusokat is...
Ennek következtében a belsők most zöld (foltos) színben pompáznak.
A kérdésem az lenne, hogy gáz-e, ha így maradnak a belsők, okozhat-e ez problémát Boró bőrének? S ha igen, akkor mivel próbáljam kiszedni a színt? Gondolom a hypo nem a legjobb ötlet ilyenkor...
(Amúgy engem nem zavarna, csak a baba miatt aggódom...)

Válaszokat előre is köszi!!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Picilivi!
Én (még) nem mostam össze a pelusokat semmivel, de úgy tudom, Indi mindig más cuccokkal mossa őket, és van is nekik mindenféle színű és ez egyiküket sem zavarja. Még mindig jobb, mint bármelyik fehérítő.

Ilcsi!
Szerintem a mosószóda jóval olcsóbb, mint a mosódió. Szóda: 25 kg 3000 HUF a József körúton, mosódiónak (fajtától függően) tudomásom szerint 5000-7000 Ft kg-ja. Igaz, dióból csak kb. 2-3 szem kell egy mosáshoz, szódából én kb. 1 dl-t használok egy mosáshoz.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: