Új privát üzeneted érkezett!

Hát... Bobó mostanában nagyon jól tudja titkolni, ha tele a gatyája :? Én nem tudom, hogy csinálja. Eddig 10 méteres távolságba megéreztem, ha bekakált, most meg többször is előfordult, hogy semmit nem éreztem (és a férjem se. Mondjuk ez annyira nem mérvadó :lol: ) de mikor kibontottam, már szét volt lapítva a kaka :roll: Szegénynek oda is van a popsija...

Twosize éjszakai bevetésen van! 8) Szuperjól illeszkedett, mikor ráadtam, nagyon tetszik a szabása. :)

KépKép
livus
 
 


Nagyon köszönöm a beszámolókat, akkor nem kóros a dolog nálunk. A popóját nem csípi, akkor minden ok. Illetve képzeljétek: nem is tudom mire vélni. Három órát volt kb a hátamon, és mikor hazaértünk, peluscsere, s azon gondolkodtam, le kéne vizes ruhával is mosni, és... száraz volt a popija. (A pelus pisis- mosható:) ) Na, mit tud a tetra? :) Hát nem tudom mire vélni.

Livus, Zoka! Meggyőztetek. Én is így gondoltam, hogy nem tudja eléggé átjárni a víz. Akkor átminősítem áztató zsáknak. Egyébként majd mindig kint szárítok, de nem láttam különbséget, lehet, hogy már annyira gáz. De jön a nyár és a verőfény....
Livus! Én azt tapasztaltam, hogy a moshatóban kevésbé érzem a termék szagát. Meglepő, de így van.

Dóri
foldori
 
 


Dóri,
Igen, ha mosós pelust használsz, akkor iszonyú büdösnek tűnik az eldobós. Én legalábbis így jártam, amíg a nagy éjjelre használt eldobósat, és a kicsivel textileztünk (a nagynál nem hallottam még a textilről, ő eldobósban nőtt fel). Pedig a nagy akkor már csak max egyszer pisilt bele, reggelre mégis rettentő büdösnek éreztem a popsiját. Olyan vegyszerszagúnak, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak.

Eszter
ikra
 
 

 
 

Livus,
Hány kg Bobó? A twosize-on nem látom, hogy lehetne méretet szabályozni, akkor hogy lehet jó 3-9 kg-ig? rejtély.
segítsetek megoldani... :)

Eszter
ikra
 
 


Dóri: egy pár hete eldobhatós van rajta, mert a textilpelusváltás most van folyamatban. :( Szóval papírban nem éreztem :oops: Lehet, hogy a szaglásomal van baj? :?

Ezster: Bobó kb. 10,5 kg lehet, tehát a 2sizeból az L-eset vettem. Méretszabályozás: kétoldalt patentokkal záródik, mégpedig úgy, hogy oldalanként 5-5 patent van: 2 felül, 3 alatta. Ez így érthető?

KépKép
livus
 
 


Livus, így már valami dereng, köszi :)
És hogy vált be éjjelre?

Eszter
ikra
 
 


Livus megkérdezhetem hogy milyenek lesznek az új pelusok? Te BM-t használtál ugye? és ezután?

Laura

Kép
tabajd
 
 


Eldobhatósban én sem érzem a szagokat, pisit egyáltalán, kakit is sokkal később, mint a jó kis azonnali hatást biztosító textilben. Érdekes ez, mert sok textilopelusos mama pont az ellenkezőjét mesélte.
indianyo
 
 


Eszter: teljesen jól sikerült az éjjeli bevetés. :lol: Twosize túlélte 8) Egy tetra is vele volt a hosszú úton, és teljesen jónak bizonyult ez a kombináció. :)

Most az ultra fit van rajta. És elaludt megint... :( Ez is csinosan állt rajta. :wink: De valahogy az a twosize tetszett igazán! Mintha ráöntötték volna! Az ára viszont ellene szól. Jaj, nem tudom! :roll:

Laura: átváltok gyapjaskülsőre. a snappyzgetés meg nem jött be nekem. :( Viszont Kamcsatka épp használt BM-re vadászott, úgyhogy nyélbe ütjük az üzletet: eladom neki a BM-et, és nadrágpelust veszek. :-)

KépKép
livus
 
 


Livus,
ez nagyon jó hír, én átvettem Marica Two size-jait, már alig várom, hogy kipróbálhassuk :)
Jajj, de irigy vagyok a gyapjú külső miatt... na de ami nem megy, nem lehet erőltetni.
One size-t próbáltad? Hogy tetszik?

Eszter
ikra
 
 


Mosható pelus blog :)
http://moshatopelus.blogspot.com/

onesize: próbáltam. És nem tudom, miért, de eddig az tetszett a legkevésbé. Talán azért, mert nincs benne gumi, nem tudom. Pedig annyira mindenki azt dícséri meg szereti... Nem tudom... :roll:

KépKép
livus
 
 


hú, de jóóóóó! próbáltam kommentet küldeni, de nem bírok el ezzel blogspot-csodával... tök jó az oldal!

kamcsatka
 
 


Biztos elment, de kiírja, hogy az oldalon a kommentek csak a blogger(ek) jóváhagyása után kerülnek ki.

Amúgy képzeljétek, Bobó véglegesen bealudt este 6-kor :roll: Ezt nem gondoltam volna... Úgyhogy egy szál ultrafit van rajta gyapjúkölsővel... Hááát, kíváncsi leszek, mi lesz ebből reggelre!

KépKép
livus
 
 


Livi :) a One Size ránézésre nekem se tetszett, tényleg fura a fazonja, jó nagy a csomag, no meg nekem eltelt néhány nap, mire rájöttem, hgoy is kell a patentokat használni az akkor még cingár lábú kislegényre ( :lol: ). Szóval nem ollan csinos mint a Two Size, de az, hogy újszülöttől 3 éves korig nem kell újat venni és visszaver midnen támadást - ez elég meggyőző volt nekem :wink:
indianyo
 
 


Az One size nagy előnye pl, hogy teregetéskor nem kell simózni, csak megrázintani, és máris teregethető, mí a gumisokkal szenvedni kell kicsit, nyújtogatni, simítani. Nekem pl ez is nagyon tetszik benne.

Szerintem semmi gond nem lesz a kombinációval, Livus, ne aggódj! :)

Gyertek, írjatok ti is a mosható pelus blogra! Laeres az admin, ő tud hozzájárulást adni az íráshoz, ő az NLC fórumon megtalálható:
http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=103651

Eszter
ikra
 
 


jah hogy a kommenthez is kell az admin hozzájárulása, na ezt nem tudtam

Eszter
ikra
 
 


vagy a bloggereké, bocs, késő van (de ezt sem tudtam :D )

Eszter
ikra
 
 


Eszter :) te milyen néven futsz a blogon? Épp msot írtam a kommentben, hgoy rossz, hogy nem írtok magatokról, én szeretem, ha valami kis képem van arról, kivel is beszélek, mégha ez a virtuális világban csalóka kép is esetleg. Jó ötlet volt elkezdeni a blogot :) összegyűjthetnétek a mosható pelust használó bloggerinákat is egy linkben, hátha a személyes élmények még meggyőzőbbek! Magamból kiindulva....
indianyo
 
 


Indi,
én a blogon is (majd) ikra néven leszek, de mivel dúl nálunk az influenza, így még nem volt nyugisabb időm egy hosszabb szösszenetet összerakni, ezért még nem írtam rá, azért nem találsz rajta.
Egyébként valami olyasmit terveznék, hogy a pelusokat hogyan csoportosítsuk, aki még sosem hallott a moshatókról, megkönnyíteni a döntést (hajtogatós kontra nadrág, egy méret kontra több méret, külsők anyagai és megoldásai, stb). Alakul a fejemben, de nincs még leírva.

Eszter
ikra
 
 


Ez a felhasználók összegyűjtése nagyon jó ötlet!

De tényleg, kérj egy engedélyt Laerestől, és írj te is! A te tapasztalataid kimeríthetetlen kincsesbánya lenne mindenkinek!!

Eszter
ikra
 
 


Eszter :) még a gyapjúkülsőről beszéljünk egy kicsit! Milyen külső/miylen gyapjú az,a mit te használtál? Elég sok variációt tudok, mind külsőre mind fonalra, szerintem tudnék segíteni, ha körüljárnánk, mi is a baj. Bocs, ha már írtad, mostanában oylan sok információ került elő, nem találom.
indianyo
 
 


Szóval: Popolini és Lotties gyapjúkülsőt használunk, ill használtunk. A baj nem a külsőkkel van, hanem a kicsim bőrével. Amióta hozzátáplálunk, sokkal érzékenyebb, és a combinál irritálja a bőrét a külső. Főleg estére a fürdésnél kipirosodik, és olyan kicsit ekcéma-jellegű szárazkás foltocskák jönnek ki rajta. Nagyon sajnálom, mert imádtam a gyapjút, de kénytelen voltam visszatérni a műanyag külsőre.

Eszter
ikra
 
 


Már gondolkodtam azon, hogy kéne valahogyan átalakítani, hogy ne érjen a combjához (felvarrni a szárát, vagy valami). Persze akkor meg kilóghat alul a belső, és az nem jó.
A gyapjúszöveten is gondokodtam már, mivel más a szabása, de az az igazság, hogy túl drága lenne kipróbálni ahhoz, hogy esetleg ne jöjjön be.

Eszter
ikra
 
 


Indi: igen, az ÁR! ebben a harcban egyértelműen a twosize a vesztes :cry: :cry: :cry:

Eszter: igazán szólhattál volna erről a blogról! :) Franciaországból kell értesülnöm a létezéséről? :lol:
Tök jó ötlet különben az a post, amit tervezel. Hajrá! :)

KépKép
livus
 
 


Biztos fáradt vagyok, de most akkor mi van??? Eszter (Ikra) írja ezt a moshatopelus.blogspotot vagy a Laeres nevű blogger, és hogy jön ide a NLC??????

kamcsatka
 
 


Jaj, ez olyan vicces nekem, leírom:

valamelyik nap olvasgattam vissza fórumokat, és megvilágosodtam, hogy az epe szappan és az "okorepe" szappan egy és ugyanaz! :lol:
Végig azt hittem, hogy az "okorepe" valójában ÖKO-REPE fantázianév.

Jót röhögtem, így lassan egy év után...

Egyébként lehet sima bioboltban is kapni? Kipróbálnám, most hogy végre tudom, mit kell mondani az eladónak :lol:

KépKép
livus
 
 


Livus :) viszont egy többgyerekes családba feltétlenül megéri befektetni Two Size-ba :wink:

Eszter :) tudsz kötni? Gulyásgyapjúéknak valami fantasztikusan puha fonala is van, az lehet, hogy nem irritálná a baba bőrét. Nekem szerencsém van a fiammal, mert a legvastagabb se zavarja, de mindenképp kipróbálnám, egy kötésnyit megér - mondjuk 20 dekából már egy rendes, nagyfiús/lányos méretet ki lehet hozni. No meg esetleg az erősebb combtájéki lanolinozás is talán segítene. Valamilyen homeobogyót is lehetne erre találni esetleg. gondolom, nem csak a pelusozásnál jelentkezik a bőrérzékenység/ekcéma.

Most jól felbuzdultam, ha összeszedem a költözés után az erőmet, akkor írok a pelusvarrásról meg a gyapjúkülsőkről a blogomban, azt esetleg átvehetnétek, meglátjuk. Amit te tervezel, nekem is nagyon tetszik.
indianyo
 
 


Orsi:
én is csak félinfókat tudok innen-onnan, de szerintem az alábbi a helyzet:

van a nlc-n is pelusos fórum. ott összeálltak, csináltak egy blogot (többen írják - ez tuti!) Eszter is fog majd ott írni. És ha valaki más is szeretne, akkor a nlc-n a Laerestől tud jogosultságot kérni, hogy onthassa a szót a blogon.

Nem biztos, hogy így van, de szerintem igen :lol:
Na, menni kéne aludni... :roll:

KépKép
livus
 
 


Livus :) ez annyira jóóóóóó! Olyan, mint az én gyermekkori rettenetes rémem, ami miatt nem tudtam elaludni, folyton egy nagy barna szörnyeteget éreztem a szobában, úgy hívták: az Emkeci Gánya :lol:

Ökörepe=Marhaepe =Gallseife, van a DM-ben olcsóbb és a ngyobb bioboltokban drágább változat.
indianyo
 
 


Indi: hangosan röhögök, pedig mindenki alszik már itten! :lol: :lol: :lol:

KépKép
livus
 
 


Most, hogy chat üzemmódba váltottunk, úgy érzem, illik elköszönnöm! :D
Szóval jóccakát minden pelusbolondnak! :)

KépKép
livus
 
 


Orsi,
Livus teljesen jól összefoglalta! Laeres az értelmi szerzője és adminje is a blognak. Én csak egy résztvevő vagyok, mint az NLC (nők Lapja) pelusos fórumának egyik tagja. És Livus, igazad van, szégyellem magamat hogy nem szóltam (pironkodó smiley...)

Indi, sajnos nem tudok kötni :(

Indi, ez az emkeci gánya nagyon jó :D :D :D

Gallszappan állítólag a DMben is van, de bioboltban is kapható.

Eszter
ikra
 
 


Használ valaki megkötős pelust nagyobb gyerekre? Nekem az nagyon szimpatikus, és szerintem rá is tudnám szerkeszteni a kislányra, csak első látásra úgy néz ki, mintha könnyen leesne róla... vagy legalábbis csúszkálna.
Esetleg ez csak vízszintes üzemmódban működik.
Köszönet!
Ilona
nesica
 
 


Akkor már majdnem értem, Eszter. DE: akkor ez most független a moshatopelus.blogspot.com-tól??
Az NLC-s fórumba is benézek, ott mizujs :)

kamcsatka
 
 


Oké, nehéz volt, de ittam kávét, megnéztem a fórumot, és megvilágosodtam: Ti írjátok ezt a blogspotot. Már hivatkoztam is rá a sajátomban. TÖKJÓ.
Még egy megvilágosodás: tudjátok, miért zárkóznak el sokan a textilpelustól? Amiért még az is nehéz az embernek, hogya a szeme átszokjon egy másik fórumdizájnhoz és blogfelépítéshez... :D A szokások rabjai vagyunk...

kamcsatka
 
 


Ilona,

Én szoktam néha ráadni 20 hónapos Emese, bele tetrát vagy BM belsőt kívűlre pedig popolini külsőt. Nekem is egyre szimpatikusabb és lehet hogy átváltok erre, mert a BM külsők nekünk nem nagyon váltak be.

Kérdés? Kötős pelenkát miből varrnátok? a popolinis olyan jó anyag!

Laura

Kép
tabajd
 
 


Kezdte már el valaki a textilpleusozást kb. 15 hónapos korban? Vajon működik egy ennyi idősnél ,aki még csak eldobhatósban volt?

kamcsatka
 
 


Orsi,

mi kb. 10 hónaposan kezdtünk, akkor őt nem zavarta a váltás.

Ilona azt nem írtam , hogy nem esik le róla, sőt én jobban szeretem a snappy-nél.

Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura! Ez remek!

Valószínűleg bármilyen pamut anyag megteszi. Bár én a képek alapján - mivel még élőben nem láttam megkötőst - úgy látom, mintha lenne valami mélyedés-kialakítás a fenék környékén. Nem jól látom?
Én is már régóta tervezgetem a varrást...
Ilona
nesica
 
 


Orsi, a középső fiam bőven elmúlt már egyéves (talán közelebb is volt már a másfélhez), mikor először került rá mosható, nem bánta. A lelkesedése változó egyébként (még mindig pelenkás, 2,5 évesen), vannak időszakok, amikor csak moshatót ad(hat)ok rá, de olyan is volt, hogy heteken át ragaszkodott az eldobhatóhoz. Így ő "vegyes" gyerek maradt :lol: .

Judit
Kép
patonayj
 
 


Nesica :) ez egy téglalap-forma, aminek a felső rész (ami a hátoldalra kerül és onnan húzod előre) rugalmasabbra van kötve, tehát szélesebbre húzható. Nem esik le. Egysezrű megkötni, ha el tudod a gyermek grabancát kapni és elég gyors vagy :)

Én már tettem a blogomra erről képeket, újrahasznosító lévén pólókból tökéletes kötős pelus készíthető :wink: valahol itt volt a linkje is.
indianyo
 
 


Nesica, és bárki, akit esetleg érdekel, vannak megkötős pelusaim, amiket nem használok, eladnám őket. Ezenkívül megválok a Popolini Ultra Fit Extrától is, ebből 5 db van. Írjon privit, akit esetleg érdekelne, árban megegyezünk.

Tényleg szuper ez a blogspot!!!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Indi megtaláltam a blogban a kötös pelenka leírást. köszi!

Kép
tabajd
 
 


Laura :) nagyon szívesen, remélem, tudod használni.
indianyo
 
 


Sziasztok! Ha valaki nagyon meg szeretne szabadulni elhasznált külsőitől, akkor szívesen átvenném, nagy ötletem van felhasználására. Mondjuk a BM nagyon kicsi, az nem jó, de a többi igen! Szóval ha ott hever a szekrény alján és nem tudod mit csinálj vele, írj nekem privit, köszi.

Dóri
foldori
 
 


Dóri: mi ez a titkolózás??? :)
Nem akarod elárulni? Nagyon kíváncsivá tettél!

KépKép
livus
 
 


Köszi Indianyó! Rád mindig lehet számítani! Én is megnéztem a blogot, azt hiszem, fogom használni.
nesica
 
 


Livus,

ez a mosható pleus blog a tied? Megnéztem én is, nagyon tetszik! Nagyon sok márkát felsorol, nekem mégis van egy, amit használok, de nincs rajta a listán. Ellas House, skót gyártmány, és ide is szállítják, neten rendelhető. Azért ajánlgatom, mert nekem ez a kedvencem, kicsi is, csinos is, nedvszívó is. Azt is fel lehetne tenni, ha gondolod.

Köszi a válaszokat éjszakai pelus ügyben mindenkinek!
Üdv

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Jutka, ne aggódj, én sem értettem, hogy akkor most ezt ki írja, de megvilágosodtam: az előző oldalon van részletezve. Szóval ez egy NLC fórumos kezdeményezés és több szerzője van.

kamcsatka
 
 


Én nem vagyok benne a pelusos blogban. Egyelőre :lol:

KépKép
livus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: