Új privát üzeneted érkezett!

Húúú, ilyen régen voltam utoljára?

Összeszedném akkor amit fontosnak tartok, engedjétek meg, hogy ne névreszólóan.

Én is rém szkeptikus voltam még két-három éve, hogy hogyan tudnám megoldani a waldorfiskolával azt a szoros együttműködést amit az meg tud valósítani aki egy kisebbel van otthon.
A jelen ovink nem waldorf, de maximálisan meg vagyok velük elégedve. Figyelnek, segítenek, képvben vannak, bár körzeti, azt gondolom hogy magas szinvonalon szolgáltatnak, amikor pl aggódnak, hogy az enyémke vajon mit fog kezdeni egy poroszosban. És mikor mondtam, hogy waldorf akkor kisimultak a ráncok, hogy az nagyon jó, az neki való. Majd elkérték a Szabadságra nevelést, hogy elolvassák.
És én is hétkor viszem oviba és ötkor érek érte, mert egyedül nevelem és 8 órában dolgozom. De, az egész valdorf a steineri világával ezt próbálja megtanítani, hogy tégy meg mindent és bizz, mert ami neked szánódott az a tied lesz.
Aztán tavaly nagyon kétségbe estem, hogy sehogy sem fog Péter waldorfba járni, mert esélyünk sincs bejutni, és messze is vannak. Nekem meg fix ideám, hogy ne utazzon már egy-másfél órát csak oda az a gyerek. Megpróbáltam alapítani egy újat, de pont akkor senki szülőt nem találtam aki csatlakozott volna a kezdeményezésemhez.
Aztán elhagyott a férjem, aki egyébként a waldorfozással messze egyetért. És ezzel, bármilyen hihetetlen hirtelen megoldódtak a waldorfos bajaim.
El tudok költözni Óbudára nagymamával, aki el tud menni érte mind az oviba mind a suliba egyre. És én meg részt tudok venni a hétvégi ügyeken, takarításon vagy teremfestésen. (grafikus vagyok amúgy). Hirtelen lett jó állásom is, amivel keresek annyit, hogy ki tudjam fizetni a tandíját is. Hirtelen minden elem a helyére csúszott. ha minden a terveim szerint alakul akkor június elején költözünk és szeptemberben Péter már a waldoroviban lesz utolsó éven.

Az elitizmusról pedig, igen, van. lehet ezt tagadni, de van, létezik. Mint minden olyan csoportulásban ami szellemi alapú sokat támadott kisebbség. De ezen nem nagyon van mit segíteni. Amit megtehetünk, hogy mi magunk nem viselkedünk úgy. A vevő készülékét pedig az ő dolgai határozzák meg. Nekem is volt olyan időszakom, amikor nagyon idegesített Szilvi hozzáállása, támadásnak vettem, holott nem volt az. Csak az én elkeseredettségem, hogy bár szeretném nem vihetem oda a gyereket támadásnak fordította a szavait.

Szóval ízi. Senki nem néz le senkit. Mind a legjobbat akarjuk a gyerekünknek. és szerencsére ez nem minden esetben jelent ugyanolyan megoldást.

Igyekszem rendszeresebben jönni.
Köszi a türelmet a hosszú bejegyzéshez.


Szóval számos megoldás van, ha az ember akarja.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Harry Potterhez: Ma találtam, a riporter egy interjúban erről kérdezte Vekerdy Tamást.

"- Úgy tudom, ön is a Harry Potter-sorozat mellett van. Sokan ellenzik.

– Igen, ez a történet visszahozta a gyerekek olvasási, történetmesélési kedvét. Nem lesz olvasó az, aki az olvasást nem élvezi. Pusztán azért, hogy művelt legyen, nem lesz valaki olvasó. A világon több millió gyerek lett olvasó a Harry Potter vagy korábban Tolkien nyomán – mert lenyűgözte őket. Ugyanez a helyzet P. Howarddal Magyarországon, akinek a köteteit százezres példányszámban adták el hosszú időn keresztül, mert az emberek élvezték. Olyan mitológiaszükségletet, meseszükségletet elégítenek ki ezek a művek, zseniálisan, hogy képesek beszippantani olyanokat is, akik különben nem olvasnának."

Indi! Én még "műveletlenebb" vagyok, mint Te, mert egyetlen részt sem olvastam :oops: ... De ami késik, az nem múlik... :) :)

Szombaton volt Ákos fiam élete első "hónapünnep" fellépése az osztállyal. Mindnyájunknak nagy élmény volt!!! :)

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Szia Zsunya! Olyan ismerős volt a fényképed, míg olvastam, azon töprengtem, honnan ismerem, aztán Péterről beugrott. De jó, szép történet! GYere sokat!!!

Kriszta :) NA jó, én kedvelem VT-t nagyon, tudom, hgoy HP-párti, de ő a globalizációnak is nagy híve, az azért már nekem is túlság :lol: Mindjárt jöttök haza :wink:

Gabi :) ha kiolvastad az összes topikot ( :lol: ) akkor gyere és írjál a kecskeméti oviról/isiről! Említetted egyszer, hogy épp nagy krízisen mentek keresztül, erről sé a megoldásokról is olyan jó lenne tudni - már persze a publikus részeket.

Picinke :) szép nagy munka lesz :wink:
indianyo
 
 

 
 

Indi, szívesen. Hamarosan.
Most épp CSB-t (Csiri-Biri, iskolaújság) gyártok, meg van egy-két program, aminek a szervezésében benne vagyok (pont én maradnék ki :lol: ).
Ezért is én valószínűleg "éjszakai műszak" leszek, napközben nem sok időm van fórumozni. És még tanulok is Szegeden... ááááá
De nem panaszkodom ám! :wink:

Könyvek:
HP-t nem szeretem, mondom úgy, hogy egy betűt sem olvastam. Illetve a köré kialakult "hisztériát" nem szeretem. Bencus sem. De van egy lány a suliban, aki nagyon. Sőt! Annyira, hogy teljesen magával ragadta a dolog, egy elvarázsolt világban él.
Egyszer majd kiolvasom én is, tudjam, hogy miről mondok véleményt. :)
Még annyit, ha jól tudom, az írónő mondta, hogy azoknak ajánlák, akik már annyi idősek, mint HP. És én azon el tudok egy kicsit szörnyedni, mikor ovisok nézik a filmet. :?

Ti mit ajánlanátok egy majd' 13 éves fiúnak?
Most fejeztük be a Fantasztikus nagynénit (emlékeztek rá? én nagyon szerettem). Még a dvd-t is megvettük :oops: .
Igen, van tévénk, Bence hetente egyszer (szombat délelőtt) megnézhet egy filmet (Tüskevár, Le a cipővel, Égig érő fű, Kemény kalap és krumpliorr és társai). :)
Előtte olvastuk a Szeleburdi családot, a Varázsdadát (köszi, Szilvi, mindannyian élveztük), Bell és Sebastian-t.
Olvas magától is, főleg Garfield-ot :lol: , de legutóbb a János vitézt vette le a polcról, immár másodszor.
breeze
 
 


Mikor megjelent a Harry Potter hiszti, és nem tudtam, hoyg ez egy könyv, azt hittem (de hogy miért???), hogy HP egy amerikai hittérítő.

KHm. Azóta kiolvastam vagy 4 kötetet (az elsőt este fél nyolckor kezdtem, egész ícaka olvastam és másnap fél 10-kor nem mentem be dolgozni, mert nem bírtam abba hagyni, fél egykor megvoltam vele. A következőt óvatosan már szombat reggel kezdtem el... A film nem közelíti meg, sajna.

A gyerekemnek csak 12 éves kora után adnám oda.
márti_23
 
 


savitri írta:

a gyereknek
úgy igazából nincs nagyon szüksége játékra. semmilyenre. természetes fa-, gyapjú-, selyem játékra se.


Nemrég olvastam a Szabadságra nevelésben valami hasonlót, tu.illik, hogy minimális játék, annál több "belopott természet" kövek, kis fapálcák, tobozok, stb. formájában. A többit a gyermek megtalálja.

HP témához még: és majd felnőtt korában ajánlanám Salvatore könyveit.
márti_23
 
 


OFF
Felnőttként majd olvas amit akar, bár és akkor sem Salvatoret olvasnék, ha már heroikus fantasy. Mert Salvatorénál rengeteg igényesebb és logikusabb heroikus fantasy létezik ám. (Alkalmam volt hármat Drist legendákból tördelni a nyáron, és uramisten.) :D Mondjak pár sokkal minőségibb, irodalmibb és logikusabb darabot?

ON

A Potterek olvasva sokkal szelídebbek szerintem, mint filmen. Van még azért pár kellemes kamaszoknak szóló könyv ma is. Én a pöttyös meg csíkos könyveket faltam anno, dehát.
A Babó pedig megjelent sokszöveges képregény formában is, az eredeti Göncz fordítás van belevágva és képileg nagyon szép és meseszerü. Szerintem ha már bevezetés a fantasyba, akkor ez is nagyon jó élmény lehet.
Itt lehet megnézni:
http://www.ingyenkonyv.com/a-hobbit---kepregeny.html

zsunya
 
 


Csatlakozom Indihez, ki ez Tündéri Lonka?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hű, de sokat írtatok. Majd igyekszem elolvasni.
Most magunkat (ovit) szeretném reklámozni:
http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... KCamGCklEU
Vendég
 


OFF
Zsunya :)
Ízlések és pofonok. Én imádom Salvatore-t, és hiába létezik "igényesebb, logikusabb heroikus fantasy", a tűzbe mennék érte :)Neked az, nekem meg az uramisten. Az összes.
márti_23
 
 


Off

Jaj de jó! Nem kötekedés, őszinte kiváncsiság:
Akkor tőled kérdezem meg, hogy mit kezdesz azzal mikor teljesen illogikus és értelmetlen amit a főhős csinál? Vagy nem is tűnik fel? Én végig ezen kattogtam, hogy "dehát ez hülyeség, ha ez valóban történne nem így reagálna, nem ezt csinálná". és egyszerűen hiába próbáltam azt mondani magamnak, hogy mese, annál súlyosabbak a történések, hogy ennyire agyatlan legyen egy főhős. Még ha egy mese is az egész.
Már csak azért is fontos, mert főhős, tehát példa, minta, vagy hogy mondjam.
Szóval őszintén érdekel, hogy mi ennyire nagyon jó benne.

zsunya
 
 


Sziasztok!

Indi! Nem tudtam ezt a globalizáció hívséget... :o :o :o Számomra eddig nem derült ki, legalábbis azon írásaiból/interjúiból nem, amiket olvastam.
Igen, már készülünk nagyon haza :) ... Márc. 21-én indulunk és 30-ig maradunk.

Breeze! Hát igazából nem tudom, hogy egy majd' 13 éves fiúnak mit ajánlanék, azt tudom, hogy kiskamasz koromban imádtam a Nógrádi Gábor könyveket (Gyermekrablás a palánk utcában, Segítség, ember!, Hogyan neveljünk...? stb.). Ha jól tudom, azóta már jelent meg folytatásos gyerekkrimije is :D .

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


maminti78 írta:Szabadságra nevelés-ben van ezekről szó? meg tudnátok írni, hogy tudom ezt megrendelni a neten? egyszer már volt róla szó asszem, de nem találom..
i


Nem tudod megrendelni a neten. A kiadótól, Sulinova KHTtől tudod megvenni személyesen, ők a Váci út 37-ben lakoznak (Duna Office Center, a Dózsa György úti metromegállónál). Telszám: 8863900 ,kérd az Alternatív Igazgatóságról Kernusz Maját. Meg fognak lepődni...de sebaj. :) Én így vettem tőlük tegnap. 2500 HUF.
A másik lehetőség, hogy 1-2 hét múlva, mikor már elolvastam kölcsönkéred tőlem. Bp, IX ker.
Sok sikert.
potter_76
 
 


OFF:

Lonka eredetiben: http://www.felicitywishes.net/content.html

Magyarul: www.lonka.hu

Van két könyvünk, meg a babaház. Meg a karácsonyra varrt baba is "Lonka".

Kép
h_szilvi
 
 


Szilvi :)

Még most is csak gyönyörködni tudok ezen a képen, olyan szépnek találom :)
márti_23
 
 


OFF

Zsunya,

úgy örülök, hogy meg tudjuk ezt beszélni :)
Akkor a kérdésedről.

[/quote]mit kezdesz azzal mikor teljesen illogikus és értelmetlen amit a főhős csinál? Vagy nem is tűnik fel? Én végig ezen kattogtam, hogy "dehát ez hülyeség, ha ez valóban történne nem így reagálna, nem ezt csinálná". és egyszerűen hiába próbáltam azt mondani magamnak, hogy mese, annál súlyosabbak a történések, hogy ennyire agyatlan legyen egy főhős. Még ha egy mese is az egész.

Föl se tűnt nekem… HOgy Drizzt Do'Urden agyatlan lenne? :D Lehet, de a szíve! Mélységesen megérintett, főleg az első pár kötet. Nem is mesehősként láttam ám! Hanem az énem egy részének tükreként. Nagyon sok (valami 16) kötetet olvastam. Amit legjobban szeretek, Drizzt eszmefuttatása a létről, az emberi kapcsolatokról, szeretetről, a magányról, szerelemről, tudod, a kötetek elején. A karakterében azt kedvelem, hogy ár ellenében úszik, mer önmaga lenni, mégha ezzel üldözötté is válik. Ám a másik oldalon megtalálja az egyéni útját. Nem séma szerint cselekszik az biztos. Szeretem még az elf-lét szépségét, rafinériáját.

Lehet, hogy számodra ebben nincs logika, én nem hiányoltam egyáltalán :)
(Nekem ez a karakter egy kicsit tükör is, sokszor teszek logikátlanul és ár ellen is úszkálok.)

Amúgy meg nagyonis érdekel, hogy mit ajánlanál szívesen :) Bár kétlem, hogy számomra valami felül tudná múlni a Drizzt Do’Urden történetét.
Szió :)
márti_23
 
 


Váo! :shock: :shock: :shock: Hát én ezt felépítettem, tök szépen! Erre ilyen össze-vissza jött le, bocsi. Most olyan, mintha téged idéznélek, miközben azok a saját gondolataim. Ki lehet ezt hámozni, vagy próbáljam újra?
márti_23
 
 


Szerintem egy 13 éves szeretheti a Tamás bátya kunyhóját, Verne 2 évi vakációját és az efféléket is - lévén a közösségi problémák és igazságtalanságok elleni fellépés kellős közepe - nagy szíve van a kamaszoknak :) No meg hetedik a nagy felfedezések ideje, érdemes kitekinteni a világba ilyenkor és keresni olyan könyveket, amik hősökről, hősies küzdelmekről, nagy tettekről szólnak.

Ami :) a Babót én is úgy szeretem, Göncz Árpi bácsi fordítása miatt különösen is.
indianyo
 
 


Tamás Bátyát, Babót én is imádtam 12-13 évesen :)-más kérdés, a Nana és a Zendülés a Caine (?) hadihajón is ott volt a polcon, hát jó sokszor elolvastam azokat is... :)

Mivel újra rohanok, csak egy kérdésem lenne újra, tudom, hogy nem haragusztok :) : mi van most az évszakasztalon? Mit kell tenni most, hogyan készüljünk Húsvétra? Tudom, tojásfestés, de egyéb? Annyi időm sincsen sajnos, hogy utánamenjek ennek valamilyen klassz w-oldalon...

Sziasztok!
picinke
 
 


Picinke, én ezt kedvelem inspirálónak:

[url]http://www.puppenwiege.de/kalender/kalender/index.html[url]

Még zöldfülű vagyok ebben, de búzacsírára-sarjra, és mindenféle más csírákra gondoltam, amiket eztán meg is eszünk részben :)[/url]
márti_23
 
 


és aranyesőt, meg kis, koszorú alakú mézeskalácskát, már a hsz-írásban is ződfülüsködöm ma :oops: :roll: és egy kis tavasz tündért, ha addig elkészül.
márti_23
 
 


Szilvi: most már értem a Lonka babát, és örülök, hogy ti azért többet adtok neki enni.... :wink: :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Évszakasztalon ilyenkor Föld-anya van gyökérgyerekekkel és virágbabákkal. Aranyeső, barka. Én nő napra kaptam cserépben játszintot és tulipánt, amíg esik az eső és nem tudom kiültetni őket, ezek is az évszakasztalon vannak.
Húsvétkor lehet kisbárányokat, nyulakat, tyúkanyót csibével, tojást.
Olyanokat, ami az áldozattkészség, termékenység szimbólumai.
Vendég
 


Cikaboga, nagyon tetszik, amiket írtál, hol lehet erről bővebben olvasni (magyarul is)?

Évszakasztalokat találtam itt:



http://naturetables.net/ntabout.htm
márti_23
 
 


Picinke, az idézet szerintem A gyermek nevelése szellemtudományi szempontból c. könyvéből való, onnan, ahol az utánzásról és példáról ír. Ha nem találod, szólj, megkeresem pontosan.

Indi, HP kapcsán eztcsak neked ajánlom, tudom, hogy te nem fogod kapásból hülyeségnek tartani. Szerintem elgondolkodtató...

Pindi
pindi
 
 


Indi, HP kapcsán ezt csak neked ajánlom, tudom, hogy te nem fogod kapásból hülyeségnek tartani.


Na ez most úgy hangzik, mintha mindenki más hülyeségnek tartaná. Természetesen nem így gondoltam.

Pindi
pindi
 
 


http://www.konyvlelo.hu/index.php?id=te ... search_co=
Ez a könyv az évszakasztalról szól. Képekkel, leírásokkal. Szerintem nagyon jó. Egyre több könyvesboltban is látom.
Vendég
 


Képzeljétek, egy óvónő ismerősöm ("sima óvoda" vezető óvónője) azt mondta, hogy minden óvódai csoport terem része kell hogy legyen az évszakasztal. Én eddig azt hittem, ez W-os dolog kizárólag. Akkor lehet, hogy mégsem?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Picinke :) Hallgass a szívedre! Évszakasztal: lehet rá midnenféle babát, állatkát, díszt tenni persze, lehet csinosítgani, de azért a lényeg mégis csak az, ami a neve. Tehát a időszaknak megfelelő színek, növények, termések jelennek meg rajta. Ami kint, az van bent, ami a természetben (szellemi és anyagi évkörben egyaránt) megjelenik, azt találjuk meg az otthonunkban is. Az angol kifejezés szerintem nagyon találó: nature corner.
Nekem is megvan ez a köny és szeretem is, de azrét ennél sokkal egysezrűbben is lehet - és az egyszerűség nem kevés.

Msot olyan gyönyörűek a színek, olyan csodaszépek a virágok, igazán könnyű díszíteni az asztalt - no meg a szívünket, mert hamarosan szükségünk lesz rá...

Épp most kerestem elő a húsvéti énekekeket, teszek majd fel egy gyönyörű csángó balladát, amit ilyenkor - illetve Pünkösdkor - lehet énekelni.

Pindi :) nagyon köszönöm a cikket! Elmentem, majd holnap elolvasgatom, msot várnak a születőfélben lévő lovacskáim :)
indianyo
 
 


Mostanában mindig csak olvasok ,de azt szorgalmasa, hogy bepótoljam a lemaradást.
Játékokhoz lenne kérdésem. Ti mit csináltok az ajándékba kapott izékkel? Már az ajándékozó jelenlétében sem adjátok oda a gyereknek? Vagy utána elsüllyesztitek? Mostanában vagy 3 ilyen szituba is belefutottunk. Most volt itt vki, aki olyasmit hozott karácsonyi ajándékba, ami most is kibontatlanul csücsül a szekrényben. A kérdésre, hogy hol a játék kínomban azt mondtam, hogy most épp eltettem, hogy ne unja meg a gyerek. Ez tök gáz, de nem jutott más az eszembe :oops: Hogy lehet értelemesen kezelni ezeket a helyzeteket?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Nagyon köszönöm az inspiráló válaszokat mindenkinek! :) :) :)
Sajnos, megint rohannom kell, pedig úgy érdekelnek a témák...
picinke
 
 


Pindi, fantasztikus, hogy tudod! Ezt még nem néztem, holnap irány a könyvtár...! :)
picinke
 
 


Köszönöm Nektek a könyvajánlókat.
Pöttyös és csíkos könyveket én is szerettem, de szerintem Bencus kikergetne vele a szobájából. De anyaaaaaa, az olyan lányos!!

Most Az utolsó mohikánt kezdtül el. Tetszik neki.

(Azt azért bevallom, elég nehéz hangosan egy (több száz oldalas) könyvet kiolvasni. A mesék, az más. De pár éve már regényeket olvasunk, háááááát, korántsem olyan, mint mikor magában olvas az ember. :) )

Gabi
breeze
 
 


sziasztok :)

köszönöm mindenkinek, hogy elmondtátok meglátásaitokat a gyerekjátékokról!

potter, neked külön köszi a könyvinfót! :)


Harry Pottert én nagyon szeretem, de kisiskolások kezébe semmiképp sem adnám...helyenként még én is nagyon féltem olvasás közben 8)


Ezzel kapcsolatos egy kérdésem: a waldorfnak mi a kapcsolata a fantasy-val? csak látom, hogy elsősorban ilyen könyvek merültek fel. Azt sejtem, hogy a mesevilág fontossága, de talán van valami "mélyebb" dolog is a háttérben...?

felkerülhetnék én is a levlistára? :) esetleg nem lesz a közeljövőben babavarrós találkozó? olyan jó lenne megismerkedni veletek személyesen is, ha lehet

szép estét!
Kati
maminti78
 
 


Sziasztok!

Évszakasztalról volt szó nemrég... itt megtalálható a kis könyvből jó néhány beszkennelt oldal... :wink: :)
http://kep.tar.hu/veghzsuzsa/50418394#2

Szép hétvégét mindenkinek!!!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Cikaboga!
Megnéztem a videót, klassz, ami és ahogy alakul Szadán :)

Szilvi!
Jó volt olvasni a hosszú írásodat a játékokról+fejlesztésről. MIndig kapok valami pluszt ilyenkor. Azon gondolkozom, hogy a baráti körben lévő borzalmasnál borzalmasabb játékok hatása alól hogyan lehet kivonni a gyerekeket? Hiszen ez mézesmadzag... Hogy lehet elmagyarázni, hogy nekik van ilyen, viszont nekünk sosem lesz? Szerencsére nem követelik, remélem, később sem lesz ilyen. Ráadásul a szülők nagyot néztek, mikor megtudták, hogy a w-oviban még ebéd sincs, és 3/4 1-kor vége. Jaj, te szegény, mondták, akkor most kb 10 évre feláldoztad magad...
Az a baj, hogy ilyenkor semmi frappáns nem jut eszembe. Mert igen, ha kell, feláldozom magam, ahogy a többi w-szülő is, hiszen meggyőződésem, hogy ez a fajta pedagógia az, amire a gyermekeimnek szüksége van.

Amúgy az ovi fantasztikus, Balázs szépen beilleszkedett a közösségbe, nem telt bele 2 hét sem. Még nekem kell majd "beolvadnom" a szülői közösségbe, egyelőre nagyon kívülállónak érzem magam... De majd idővel... :)

Szép napot mindenkinek,

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Eszter! :)

Mi már eléggé leszelektáltuk az itthon vacaknak minősített játékállományt. B. is mondja, hogy az a vacak műanyag... :)
Igazából nem játszanak vele, szóval nincs rá szükségük. Tényleg nagyon kevés játék is elég lenne, ezt sosem gondoltam volna...:roll:

Gáz a helyzet, amit leírtál. Ha lehet az illetővel értelmesen beszélni, legközelebb kérd meg, hogy ne ilyen típusú játékkal árasszon el. Nálunk nagyjából meg lehet beszélni mindenkivel. Ha mégsem, a szuper kínai, világítós, beszélős, felhúzós, elemes csodák pár napig elöl vannak, aztán elteszem. Nem nagyon hiányolják a gyerekek, de első körben még nem dobom ki, csak padlás. (Tegnap jöttem rá egy "átlagos" családlátogatás után, hogy nincs is elemes játékunk! Hurrááááá!!!)

Puszi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi,
szerintem erre nem is kell válaszolni, mármint, hogy áldozat. Mert hiába érzem úgy, hogy nekem nagyobb áldozat lenne hagyományosba járatni őket, ezt nem mondom hangosan, mert csak sértődés lesz a vége. :)
h_szilvi
 
 


Hú,a Szadai videó felett elsiklottam, mindjárt nézem!
h_szilvi
 
 


Sziasztok :) !
Egy kérdésem lenne, és nagyon várom, mit válaszoltok vajon: már megint az a téma nálunk mesék után, történetek, képek nézegetése kapcsán: ez most van a valóságban (kobold, Tavasztündér, stb.), "vagy csak a mesében?"- ezt kérdezi a négy és fél éves.
Mit lehet erre értelmesen válaszolni? Ma azt is mondta (egy húsvéti kisze-hajtáson voltunk épp), hogy neki nem való már a baba, meg a kis bábok.

Évszakasztal: köszönöm mindenkinek a segítséget! :) :)
picinke
 
 


Sziasztok!

A játékszerek kapcsán idéznék a Platter könyvből.
(Elisabeth Plattner:A nevelés mindennapi művészete, 2005-ös kiadás, 304. oldal)

"Gyakran kérdezik a szülők, hogy hogyan szabadulhatnának meg a játékáradattól. Megelőzni könnyebb lenne! Ha már ott van a gyerek körül a temérdek játék, nem is olyan egyszerű jóvá tenni a dolgot. Semmi esetre sem szabad egyszerűen csak eltenni a játékokat, még akkor sem, ha alig vennék észre, mint az a kisgyerek, akinek az anyuka fakanalat adott, s a mackót eltette. Az ugye világos, hogy a gyerekek mindent utánoznak, s ha azt látják, tőlük elvehetnek dolgokat, akkor ők is el fogják venni más holmiját. A felnőtt példájának döntő szerepe van."



És én emiatt vagyok gondban.
Több mindentől megszabadulnék én is úgy, hogy először csak kicsit rakom el, aztán majd mint a kámfor eltűnik, a gyerek meg – azt hiszem/abban reménykedem – észre sem veszi, de a fentiek miatt nem alkalmazom ezt.
A Plattner könyv azt ajánlja, hogy a gyerekkel együtt hozzuk meg a döntést, hogy kevesebb játék kell - mert. pl. közösen gyűjtünk valamire vagy szegényebb gyerekeknek adjuk oda a játékokat - de nálunk ez úgy volt, hogy először lelkes volt, aztán azt mondta, inkább mégse adjuk el/adjuk oda.
És ha ennek ellenére rábeszélem, és csak ezért hozza meg a döntést, mert én a fülét rágom vagy mert örül annak, hogy én örülök – és ilyenformán nem is az övé, hanem az enyém a döntés – akkor mégiscsak „elvettem tőle”.

Akkor most hogy legyek okos?
Melyikkel ártok többet?

Marcsi
marcsi77
 
 


nálunk nagyon jól működött decemberben a mikulásgyár program.
és az a duma, hogy kell hely az új ajándékoknak.
szépen együtt össze szedtük, amire már nincs szükség. persze én voltam az irányító, de ebben a korban azért a döntések 98%-át én hozom és szerintem ez természetes. később nyilván egyre inkább a gyerek felé billen majd ez a százalék.
a legfontosabb a megelőzés lenne, mert hiába ajándékozzukl el a fél gyerekszobát, ha egy-egy ünnepen ismét megszámlálhatatlan kacat kerül be.
de azért az is szép tanítás, hogyha tényleg életmódunkká tesszük, hogy amire nincs szükség azt elajándékozzuk. nyilván könnyebben megy ez a gyereknek, ha nem csak az ő játékaitól szabadulunk időről időre meg, hanem a saját holmiaink közül is mindig beáldozunk.
rajtunk múlik mennyire lesz ez neki természetes. és hamár természetes, akkor talán a felesleges játékdömping se akkora probléma.

Mikuláskor belinkelt ide valaki egy történetet a gyermek Szent Miklósról. Az jól jöhet ilyenkor. Ő mint jómódú gyerek, mindig elajándékozta a sok szép játékot amit kapott
savitri
 
 


végülis áldásnak is tekinthetjük, hogy ennyi minden pottyan az ölünkbe.
nem azzal van a baj ha sok felesleges dolog kerül a háztartásba, hanem ha nem a helyén kezeljük a dolgokat.
hihetetlen szerencse, hogy olyan helyzetben vagyunk, hogy adományozhatunk. valahogy ezt lenne jó átvinni.

persze ezt így leírni nagyon könnyű, nekem is van már egy kis gyomorgörcsöm az előre látható húsvéti dömpingtől.

szívesen vennék megelőző tippeket.
savitri
 
 


Játékok. Hát az ajándékozókkal én sem tudok dűlőre jutni. Már volt olyan is, hogy nagymama kitalálta, hogy hangszert vesz a gyerekenek. Mondta jó, Katicában van ritmos hangszerekből egy kis dobozban, akkor azt. Nem , Metroban talált egy műanyagot. Mert az nagy és fényeket is bocsát ki... Nem gondoltam, hogy még dobból is lehet gatyit venni.
Én is elraktam egy darabig a játékokat. Aztán egy napon kiderült, hogy észreveszik az eltűnést, de nem szólnak és azt hiszik, hogy elveszett. Tényleg az a legjobb, ha megbészéli velük az ember, de olyan nehéz...
Vendég
 


Valaki kérdezte nem rég, hogy tud-e valaki szép gyapjút.
Hát én most már tudok!! Nagyon örülök neki, olyan jó volt emiatt a tegnap du.
Kártolónál voltunk. Megnézte a családom a gépeket, amíg én válogattam.
3 kg kártolt gyapjút vettem, ebben a 3 kg-ban egy darab szemetet nem látni, és nem is ragacsos. Ebből a gyapjúból készül a fonal is. Van 1-2-3 ágú is, most éppen 19 féle szín. De mivel jó szöke nem volt, azt mondta a hölgy, hogy ha küldök mintát megfestik.
Ja és eddig ez a legolcsóbb, amit kisországunkban én hallottam.
Most jön a reklám, a kártoló neve: Rikker János. Tolna-Mözsön lakik. Hát ez messze van Pesttől, de postán feladja. Válaszboríték ellenében fonalmintát is küld. Telefon:74/443-083
Nagyon kedves és rugalmas emberek, bizalommal lehet hozzájuk fordulni.
Vendég
 


Savitri, de jó, hogy áldásként tudod felfogni. Én csak a pazarlást látom abban, hogy rengeteg nyersanyag, energia, munkaerő felhasználásával legyártottak valami vackot, azt valaki ált. nem kis pénzért megvette, én meg rakom ki. És nekem az is fáj, ha elajándékozom, mert valaki másnak fogja rontani az ízlését, a fantáziáját, hiába örül ő neki, ha én tudom, hogy milyen rossz, káros vagy "csak" ízlésromboló.

Nálunk a Mikulás és a nyuszi szerencsére nem probléma, mert még a kezdetek kezdetén (+plusz minden évben újra) megmondtuk, hogy ők a hagyomány szerint csak édességet hoznak. Bőven elég az is...

Nálam egyébként pont az a dilemma, amit Marcsi írt. Mert egy féléves cuccait simán ki lehet szelektálni, de egy háromévesét már nem. Mostanában azért veszem el a játékaikat, mert dobálják (és nem végleg, hanem azt mondom, hogy majd ha megtanulnak velük rendesen játszani, visszakapják), de erre is az a válasz, hogy de azt nekünk hozták az angyalok, vagy hogy az az enyém. Vagyis nagyon is érzékeny a magántulajdon fogalmára.

Pindi
pindi
 
 


Ha ennyire fontosnak tartjátok a játékok minőségét, milyenségét, akkor szerintem bátran beszéljétek meg előre az ajándékozókkal, mit nem szeretnétek, és adjatok tippeket, hogy mi jöhet. Legalábbis én ezt teszem. Kevesebb a sértődés, ha nem közvetlenűl ünnep előtt térek rá a témára. Egy két kacat így is becsúszik, de ez van. Titeket már úgyis csodabogárnak néznek, nem? Akkor eggyel több vagy kevesebb? :)
potter_76
 
 


Szilvi,
nagyon szép a Lonka baba. Mivel varázsolsz a babáidnak pirospozsgásságot?

Maminti,
szívesen. Hívtad őket?
potter_76
 
 


Potter,
pirospozsga: viaszkrétával vagy jó minőségű piros ceruzával jól bepirosítok egy darab pamutot vagy filcet, és azzal "simogatom" körkörösen a baba arcát, amíg a kívánt árnyalatot elérem. Ez a pirosság hamar lekopik, ahogy játszanak vele, de pótolható ugyanezzel a módszerrel.


Nagyon jókat mondtok az elajándékozásról. Mi akartunk "cipsdobozt" csinálni az idén, de kifutottunk az időből, meg pl. másnap Alex sírva kérte, hogy a felajánlott xy-t hadd vegye vissza, mert nem bír lemondani róla. Természetesen visszavehette. Igy maradtak benne a soha-nekik-oda-nem-adott cuccok, mint pl. filctollkészlet, neonos gyúrma, cuki kis figurás radírok, stb. Szóval nálunk ez az adakozás nem nagyon működik, pedig az idők során rengeteg cucc gyűlt össze. Mondjuk én az elején nagyon erősen szelektáltam és elraktam a dolgokat, de egy bizonyos kor után nem hiszem, hogy nagyon sok beleszólásom van. Ma már pl. a zsebpénzéáből tud slimey-t venni (ez az a takony-szerű cucc, rosszabb esetben gumihernyók is vannak benne és "naggggyon király!") :P

Potter,
tény, hogy akikkel tudtam beszélni, és akiknek valóban számítanak a gyerekeink, azok megértik a kívánságokat. A nyolcvansok éves nagynéni mikulása és húsvéti nyula aszalt gyümölcsből áll, esetleg egy kevés kinder-csoki becsúszik... De pl. nem kapunk tőle lila plüssnyulat, szemben azokkal, akik csak "le akarják tudni" az ajándékozást. És azért szerintem sok embernek sok ilyen rokona, ismerőse is van... :(
h_szilvi
 
 


Szilvi,
de érdemes lenne azokkal a letudós ismerősökkel is megbeszélni, hogy nem kell a kacat. Persze súrlódás meg kellemetlen, meg biztos nem elég egyszer szólni, de ha a serpenyő másik oldalán az áll, hogy féltitek a gyerekeket ezektől, akkor szerintem ki kell állni a szemléletetek mellett. Vagy nektek jut a dilemma, meg a kellemetlenség, a féltés, a kidobjam?, elrejtsem? stb.
potter_76
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: