Új privát üzeneted érkezett!


Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok!

Koszonom a tanacsokat a kakimosas ugyeben :). Mososzodat en is tobbet hasznalok, mint Indi - de az ecetes oblites nem nagyon megy (csak ha kikiserletezem, hogy hol kell leallitani a mosogepet). Az oblito-helyet ugyanugy, ugyanakkor bemossa, mint a mosoport - nem tudom miert. A napocska jotekony hatasarol en is hallottam, de most nem surun bujik ki... Talan majd nyaron.

Zsofi, valaszoltam (remelem megkapod)! A marhaepe szappanrol meg nem hallottam. Hol lehet azt kapni?

Udv,
Kati
kathy
 
 


Judit :) én unalmas leszek: Popolini One Size plusz 1 tetra 12 órát simán kibír nálunk, eddig előtte 3- vagy épp 6 deci tejecske megy a pocakba. Tetra nélkül is kibírja, de olyankor csurom pisi, jobb így
indianyo
 
 

 
 

Kati, marhaepe szappan ismertebb nevén Gallseife, legkönnyebben és legolcsóbban a DM-ből hozzáférhető (saját márkás, Denk Mit, a mosószereknél), vagy tisztább, de drágább az Almawin, Sonett, stb., amiket bioboltokban találsz meg.

Pindi
pindi
 
 


Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Egyébként azért kérdeztem, mert valaki azt írta az interneten, hogy a színes ruhák színét kiveszi.
De én inkább hiszek Nektek!
Most szereztem egy zsák szódát és úgy használtam, hogy 50-50ml, tehát keverve a másik mosószerrel, meg ecettel öblögetek már régóta, de a férjem nem volt elégedett az eredménnyel, mert két pólója egy kissé büdi maradt. A többi ruhának semmi baja ugyanabból a termésből.
Kati! Akkor várom a privit! Hátha kipróbálom a málépelenkát egyszer...
nesica
 
 


Kati, a napocska ilyen borúsabb időben is használ ám, nem a verőfényes napsütés a lényeg, hanem a fénye.

Nagy nedvszívású, tehát éjszakára szuper a Kusi Classic+tetra kombó.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Lányka még csak 9és fél hónapos, nem tudom, a pisimennyiség növekszik-e 2 éves korig éjjel, de a mi módszerünki BM külső 1 belső+1 tetra, vagy Kushies Ultra+1 tetra vagy Kushies AIO+1 tetra.

kint szárítás tökjó! meglepő a különbség

kamcsatka
 
 


Orsi a Kushies Ultra és az AIO ugyanaz, nem? :o

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


na, izé, classic... bocsika. szóval mindkettőt használom éjszakára, +1 tetrával. de a külső borításuk kicsit műanyagos, meg a flanell picit olyan szöszös vagy mi. Amúgy OK, működik.

kamcsatka
 
 


kamcsatka írta:Lányok ! Van valakinek eladó bármilyen méretű Bambinomio használt cucca? Akár belső, akár külső. Megvenném!


Orsi, nekem kisvic (hordozós topic) ajánlott BM pelust, amikor a mei-tai ügyében értekeztünk :), viszont meg se kérdeztem, milyen lenne, mert egyelőre még bírja a monapeles kollekciónk. Talán érdemes lehet rákérdezned.

Judit
Kép
patonayj
 
 


Lehet valahol Lottiest tapizni? Vett azt már valaki? Mik a tapasztalatai?

A honlapjuk nem túl informatív... :?

KépKép
livus
 
 


Egyébként bocs, lányok :oops: , sziasztok!

Judit
Kép
patonayj
 
 


Szia Judit :)

KépKép
livus
 
 


Ja, még egy kérdés - Indihez: pop. one sizeon kívül milyen popolinid van még? two size?

KépKép
livus
 
 


A napfénynél nincs jobb fertőtlenítő és fehérítő és bizony a felhők mögül is hatékony!!!

egyébként úgy döntöttem eladom a popolini organic belsőimet, 1 onesize és 3 twosize kicsim van és egy külső (bravo). a twosize-okat használtam kétszer-háromszor a onesize-ot egyszer. a külsőt egyszer sem. ha érdekel valakit küldjön privit. gyönyörűek , kakit nem láttak, de nekem a bm rendszere jobban bevált, mostmeg már alig használunk pelust, ma 1 éves levike.

szép napot nektek!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Livus :) Two size is van, abból nem vettem többet - anyagiak miatt, de még mindig jó Dére a kisméret! Igaz, betétet pluszban nem lehet bele tenni a kisméret miatt, de nagyon szeretem. Ugyanaz az anyag, csak ez mindenhol gumírozott.
indianyo
 
 


Indi: Köszi! Elmegyek majd Popoliniket tapizni a Kék pandába :)

és ha nem teszel a Pop.be plusz betétet, akkor hogyan marad a helyén a papírbetét?
(mert prefoldnál köré lehet "csavarni", Kusi cl.ban benne van a tölthető nyelv, aköré lehet csavarni.)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

popolini bravo-t használ valaki. az az igazság hogy BM-ünk van de külső kezd kicsi lenni, viszont van két popolini l-es külsőm ahhoz szeretnék belsőt de nem túl drágán mert remélem nyáron már nem kell pelus. bm belső kicsi bele.
ja képzeljétek kb. 1 éves használat után bm belső (nagy méret) egy kaki mosás alkalmával foszlani kezdett?!!! na ilyet tapasztalt már valaki. úgy hogy azt hiszem a BM sem több gyerekes pelenka. kezd Indi meggyőzni hogy a popolini a legjobb.

még egy kérdés kötös pelenkába, milyen betétet raknátok? tetrát, BM belsőt vagy bármelyik pelenka márka mosható betétjét?
20 hónapos lánynak, sokat pisil.

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Livi :) eddig még nem csúszott el a papírbetét benne egyszer sem. A One size-hoz eleve jár belepatentolható plusz frottírbetét, a Two size-hoz is lehet venni plusz betétet.

Laura :) kötősbe tetrát vagy prefoldot szoktam tenni.

Popolini Bravot nem hasz náltunk, az egy egyszerű frottírpelzs, de sokkal nagyobb csomag, mint a One size ( a Two size.nél meg plne nagoybb), viszont sokkal olcsóbb, tehát mindenképp érdemes lenne kipróbálni. Az igaz, hogy egy darabot rendelni a szállítási költséggel drága lenne.

Én csak a magyar pelusokat próbáltam eddig, de nem bántam meg. Biztosan sok nagyon jókülföldi pelus is van, de nem volt rá szükség, hogy megismerkedjek velük (igaz, nem is vágytam rájuk, mert azt vallom, hogy a helyi és jó minőséget támogassam - és ez nemcsak a pelenkára igaz :wink:)
indianyo
 
 


Voltam pelust tapizni. :)
Laura: tapintottam egy új Popolinit is, egy olcsó kategóriásat, a neve: Panda :)
Azt mondta rita, hogy még nincs fenn a honlapon, de ez az:
Kép

one size ez is, és teljesen újszerű megoldással záródik, nehéz leírni, de ki-be kell fordítgatni a tépőzáras részt a méretváltáshoz (kicsit talán látszódik a képen)

Árra nem emlékszem, de úgy rémlik, occsó vót. Kérdezd meg a Kék pandát.

KépKép
livus
 
 


Rita :oops:
livus
 
 


Ja, és ez a Panda pelus tölthető: mint amiket Pindi varrt.

KépKép
livus
 
 


A popolini magyar?????

képzeljétek felavattuk a gyapjúkülsőt és átázott. valamit tuti rosszul csináltam. a nadrágja is pisis lett. ez a lanolin amit kaptam, fehér testápoló tej állagú. ilyen a gyógyzsertári is?
kicist csalódott vagyok, de azért még próbálkozok!

akinek van tapasztalata segítsen hátha van vmi jó ötletetek.
szép koratavaszi napot!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica, a gyógyszertári lanolin nem ilyen, sárga, és iszonyúan ragacsos, állagra pedig, mint egy kihűlt, de még nem kemény gyanta. Szerintem mosd ki, és vegyél hozzá ilyet, ezzel tuti jó lesz.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Livus,
én vettem a babanaturától lotties pelust (soft), és 1 gyapjú gatyót is. Szerintem nagyon igényes kidolgozású, finom tapintású mindkettő, ami egyből feltűnik, hogy kisebbek, mint az ugyanolyan méretű popolinik, főleg mondjuk a gatyó, a popo kb. másfélszer olyan nagy.
Ja, és sok pisit nem bír el, mondjuk az én lányom nem kevés adagot szokott belecsorgatni, de egy pisi után cserélem is, ha észreveszem. A kaki viszont nem folyt ki egyáltalán.

KépKép
almababa
 
 


Sziasztok,

A Popolini és a Lotties gyapjú külsője szerintem teljesen egyforma, nekem mindegyik van, nem látok különbséget. Nagyon finom, puha mindegyik, és árban sincs nagy differencia.

Indi, de jó, hogy írtad, nem is tudtam, hogy a two size-hoz nem jár alapból a betét. Szerinted érdemes venni hozzá pluszban, szükséges? Nagyon gondolkodom, hogy átvenném Maricától a készletét, de plusz betétet nem akarnék venni hozzá, anélkül meg nem tudom, mennyire lehet elég. One size-om van, azt mindig betéttel használjuk. Mondjuk nem éjszakára, hanem nappalra gondolnám. Ezen kívül Monapelt használunk, azt is mindig betéttel, a kezdetektől (most nyolc hónapos a legény).

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok
talán most sikerül feltöltenem a képeket a magam kötötte gyapjúkülsőről.
Megérkeztek a most rendelt Poppolini egyméretű frottir pelusok is, éjszakai használatra vettem hármat. Na, tegnap éjjel 3-kor a lányom kakilt egyet, kaki pedig azonnal ki is folyt. Pedig egyszer kimostam előtte. 5 percet nem volt benne, a hálózsákot is cserélni kellett. Szerencsére visszaaludt. Ettől függetlenül rég nem volt ilyen nyugodt éjszakánk.
Ma megint kimostam őket, második bevetés.
A gyapjasakat még nem használtam, a BM belsők is mosás alatt vannak (a nagyobb méret), és a lanolinozás is most folyik.
Ugye az nem baj a babának, ha kicsit sok lett a lanolin? (ragacsos)

OFF: hogy lehet kicsinyíteni képet? Már 2x csináltam kalsszikusan ismert módszerrel, de nem megy)
ilcsi28
 
 


Almababa: köszönöm az infókat :) Végülis azt hiszem a Popolininél maradok.
Próbaként vettem ma egy one és egy two size-ot (organic).

Újabb kérdések fogalalkoztatnak viszont:

:?: Úgy gondolom, hosszabb távon a twos. jobban tarthatja a formáját a gumik miatt. Szerintetetek? Mik a tapasztalatok? Én nagyon erősen centrifugázom őket (1000-es fordulat), hogy gyorsabban száradjanak.

:?: na, a másikat most elfelejtettem... Basszus!

KépKép
livus
 
 


Tudom már! :!:

Szóval szintén a gumi miatt azt gondolom, a túszájz jobban benntartja az anyatejes kakát, mint a vánszájz.
Tapasztalat?

KépKép
livus
 
 


Livus, Indi köszi, lehet ki kéne próbálni ezt a bravot tényleg de többet nem merek rendelni. még gondolkozom.....
Panda-t megnézem majd írok kékpandának, de lehet nekem is el kéne látogatni egyszer oda?!

Laura

Kép
tabajd
 
 


Livus,

összehasonlítási alapom nincs (pont most érdeklődöm én is a "túszájz ":) iránt), viszont a "vanszájz" nekünk bevált, anyatejes kakira is, papírbetéttel. Abból soha nem folyt ki, ellentétben a Monapellel, aminél előfordultak balesetek.

Eszter
ikra
 
 


Eszter, plusz betétet felesleges venni, tetra minden babás háztartásban akad, annál jobb nedvszívó réteg nincs!

A popolini és a Lotties gyapjúgatyó tényleg takkra ugyanolyan, még a belső címke is csak minimálisan tér el. Viszont az egyik (fogalmam sincs, hogy melyik melyik :lol: ) sokkal jobban tartja a formáját.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


OFF
Ilcsi, a legegyszerűbben sztem úgy tudsz képet kicsinyíteni, ha letöltöd a teszvesz oldaláról, amit ott ajánlanak. Segítségnél valahol. Piszok 1szerű a használata!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zsófi, köszi a választ. Igazából az is érdekelne, hogy betét nélkül mennyire elég a two size. Mert ha tetrát hajtogatok bele, akkor ennyi erővel jók lesznek még a régi monapelek is :).

Eszter
ikra
 
 


Laura: Látogass el, hát persze! :)

Eszter: köszönöm! :)

Újabb kérdés: Ultra fit tapasztalatok valakinek? Szabásra olyannak tűnik, mint a monapel.

KépKép
livus
 
 


Ultrafit extra natúr organic (biopamut flanell) van egy példányom (kettő volt, de az egyiknek leesett a patentja és inkább One size-ra cseréltem), a szabása egy az egyben Monapel, de jobb a gumija és a tépőzárja is a Monapelénél. Mondjuk nem használom olyan régóta, nem tudom, mennyira tartós. Először nekem merev, kemény volt, pár mosás után jobb, de még mindig kevésbé tetszik, mint a frottírok. És nem veszem észre, hogy jobb nedvszívó lenne, igaz, ez ha jól tudom, tiszta pamut, nincs benne nedvszívó mag.
Szóval én változatlanul Onesize rajongó vagyok.

Eszter
ikra
 
 


Livus, ha kipróbálod, számolj be a One size-two size összehasonlításról! (hajtogatsz a two size-ba betétet?)
Bocs, még mindig a betét témán pörgök :D

Eszter
ikra
 
 


sziasztok, foglalkoztat ez a téma, hogy magyar gyártmány-e a popolini, mert én is szivesebben veszek magyar termékeket, ha jó, de ha csak azért magyar mert itt olcsóbban megvarratják de a cég nem magyar, és kiviszi a hasznot, akkor az sem a legjobb megoldás.... mondjuk legalább munkahely. egy pluszpont..:)

a monapelek tényleg magyar pelusok, de sajna az meg nem vált be nálunk.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Szerintem ha egy dolgot magyar gyárban gyártanak, akkor az magyar gyártmány. Nekem ez elegendő érv.

Eszter :) Two size 2-3 órát simán kibír, éjszakára ezt is csak betéttel/tetrával használnám, de azért ahhoz már kicsi nekünk a kisméret Nekünk a One size a durva robbanós hasmenéskor is tökéletes volt, a gyapjúkülső meg felfogta a baleseti maradványokat. A kezdeti folyós kakikat is kibírta jól.

Ultra Fit-tet Esztercica hasznáél, ha jól emlékszem
indianyo
 
 


mindenesetre ma hozatok az urammal egy gyógyszertári lanolint és újra nekifutunk a gyapjúkülsőnek!
annyira édes benne, kis gatyás.

egy kérdés: nyáron nem meleg? mondjuk a műanyag gatyó tuti jobban bemelegszik, de azért érdekelne a tapasztalatotok !

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Indi, köszi. Éjszakára megvannak a jó kis One Size-ok, nappalra venném. ha betét nélkül is kibír 2-3 órát, az jó.

Eszter
ikra
 
 


És ha magyar ember gyárt külhonban valamit...?

kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Megmondom őszintén, hogy én megtapiznék egy 3 órás pisis pelust nálatok, mert nagy a gyanúm, hogy nálunk túlon-túl pisis, vagyis igen csekély mértékben nedvszívó a pelus. Amikor cserélitek a belső külső része is nedves? Mert nálunk rendszerint nagyon. Igazából nincs összehasonlítási alapom, mert amit varrtam, az is átázott, talán nem annyira? Tök béna vagyok, nem tudom megállapítani. Na, majd 7-én lecsapok valakire, aki épp tisztába tesz. :) Max 3 órát van a gyerkőn a pelus, de van, hogy addig se.

Van valaki, aki mosózsákot használ? A gondom az, hogy a tetra pelusok (csak azt hajtok a Monapelbe) egyszerűen sárga foltosak maradnak. Lehet, hogy nem mossa ki rendesen a mosógép? Arra gondoltam, hogy a mosózsákban nem éri őket rendesen víz. (hát nem 2 pelust teszek bele, majdnem teli van.) Pedig már visszacsempésztem a mosószóda mellé egy parányi mosószert is, meg ecet, de nagyon randák, még a napocska is elbújik, ha kirakom őket száradni. Valami ötlet?

Varrt már valaki prefold pelust? Nagyon érdekelne. Köszi

Dóri
foldori
 
 


Én egy tépőzárral feltuningolt párnahuzatot használok mosózsáknak, de most kipróbálom a hálót is, meglátjuk, van-e különbség. A tetrák néha nálam is sárgábbak maradnak, mint a prefoldok. Amit használok: folyékony mosószer, BM fertőtlenítő, oxigénes fehérítő. Amióta szép idő van és kint teregetek, puhábbra és fehérebbre száradnak a pelusok. (ez most olyan volt mintha egy betanított reklám-háziasszony mondta volna:-))
Ja még valami: mosás előtti éjszaka mostanában kipróbáltam az áztatást, de azt hiszem, a papírbetéteknek nem tesz jót, mert atomjaira hullanak...

kamcsatka
 
 


A napfény tényleg csodákat művel! Mi panelban lakunk, így a szobában terigettem ki a ruhákat, a kakafoltos pelusokat oda, ahol éri a fény, és még így, ablakon át is eltűntek a foltok.

A popolini easyfix nevű 2in1 pelusa nagyon szuper! Bár tudom, hogy ezt nem kérdezte senki :lol: , de annyira meglepett, hogy ilyen jó. Főleg azért, mert mikor megfogtam, akkor teljesen kiborultam, hogy mennyire mű, még örültem is, hogy csak egyet rendeltem, próbának. De éjszaka tényleg mindent benntart, és nem is túl nagy a csomag (az én babám általában 1-2szer felkel éjjel, hogy álldogáljon kicsit :lol: , és nem akadályozza a mozgásban, a gyapjúkülső viszont sajnos egyelőre igen)

Foldori, nekünk is mindig átázik a belső teljesen, pedig nálunk is max. 3 órát van a leányzón, de legtöbbször kevesebbet.

Nagyon meglepett, hogy ketten is írjátok, hogy ugyanolyan a lotties meg a popo gyapjúgatyója. Nem értem, az én popolinim tényleg szemlátomást sokkal nagyobb :roll: , pedig uaz a méret.

KépKép
almababa
 
 


Ez a magyar gyártmány dolog érdekes dilemma, mert én pl azóta nem veszem a győri kekszet, mióta a danon basáskodik rajta..hiába van Mo.-on a gyár..a haszon külföldiek kezébe kerül, és nem szép hazánkat gyarapítja..persze azért a popolini még így is jobb, mint az a biz. olasz nevű kínában gyártott angol pelus, amit én is használok.. :oops:

Dóri, a pelusok 3 óra után nálunk is durván pisisek (kivéve most, mert egy hete hány-fosik szegyény drágám), ha műanyag külső van rajta, van, hogy azon is gyöngyözik..
Mosózsákot én régen elhagytam, mert a zoknik, amik benne voltak, kicsit büdik maradtak.. Ugye ezek a víztakarékos mosógépek úgy tisztítanak, hogy sokat forgatják a ruhákat, és azok az egymáshoz súrlódástól tisztulnak. Na de ezt egy megtömött mosózsákban nem tudják csinálni..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Eszter: kösz az infót, tapasztalatokról beszámolok majd :) onesize, twosize és ultra fit van tesztelés alatt. Eddig még csak a onesize lett bevetve: aludt benne egy nagyot és ébredés után gyorsan be is kakált. :lol:

Dóri: én használok mosózsákot. Nálam az a funkciója, hogy a vödörben ázó pelusokat nem egyesével kell bele dobálnom a gépbe, meg nem kell nyulkálnom az ecetes-kakis-pisis vízbe.
Magyarul: zsákostul belezuttyintom a gépbe a peliket, ezt követően pedig kirázom a zsákból az összes pelust, és csak eztán indítom a mosást. :)

KépKép
livus
 
 


Nos igen, a külső is átpisisedik három óra után (mármint a pelusbelső külsője). de hát valahol csak meg kell lennie a pisinek, nem tartja magában és alakítja zselévé, mint az eldobhatós pelus, gondolom én.

Igazából nekem az éjszakákat is simán kibírja a One size betéttel, persze reggelre jó nedves, és enyhén büdi, de nincs szívem éjjel cserélni, és nem pirosodik reggelre se a popsi. A külső miatt pedig nem folyik ki a lé. Sajnos, vissza kellett térnünk a műanyag külsőhöz, a hozzátáplálás óta sokkal érzékenyebb a bőre, és a combjánál irritálta a gyapjú. Annyira sajnálom, pedig ég és föld a különbség a két külső között, de ez van :(

Eszter
ikra
 
 


Almababa, nekünk Mes méret van mindegyik gyapjú külsőből, és tényleg csak a bevarrt címke tér el, gondolom ugyanott készülhet :)

Eszter
ikra
 
 


Magyar gyártmány: magyar munkaerő készíti magyar adót és tébét gazdagítva, ezáltal rengeteg magyar családnak ad munkát. Ja, hogy a hasznon másé? Ez a része már nem etikai, ha nem gazdasági kérdés - nekem. Persze, hgoy mit jelent a haszon, azt is sokféleképp lehet értelmezni. Az hogy egy csomó embernek van munkája, ráadásul milyen szép, értékes munka textilpelust gyártani! Nos, nekem ez nagy haszon . Ha egy magyar ember külföldön gyártat - az etikai kérdés. (Mint a szlovák rendszámú magyar autó)

Természetesen ez a magánvéleményem és nem tartom, hogy mindenkinek így kell gondolkodnia :), de nekem ez a pelenkához szorosan kapcsolódó fontosság.

REggelre nálunk naaaagyon pisis a pelus, de ez egyikőnket sem zavar - az ágy és a ruha nem az, popsi pedig csak fogzáskor pirul, vagy ha nem veszem észre órákig a kakit - de ez egy mindenevő gyereknél szokatlan lenne, lévén a szagélmény árulkodó :lol:
indianyo
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: