Új privát üzeneted érkezett!

Orsi(75)! Én bíztatlak a pelusvarrásra! Naggggyon jó! Nézzétek csak, mik készültek, olyan büszke vagyok :) Kép Kép Kép

A narancs egy pólóból készült, a minta rajta valamennyire nedvesség záró is, és elég jó a nedvszívó képessége.

Még gyártok néhányat (dm-es felmosó a nedszívó "mag", nagyon jó), és nem kell majd 2 naponta mosni a pelusokat. Meg olyan jól áll neki..:)
foldori
 
 


Dóri :) csodajók a pelusok! Ilyenkor mindig olyan melegség tölt el, mi, XXI. századi anyák ilyen dolgokkal foglalkozunk, a gyerekeinket finom meleg óvó-védő pelenkába bugyoláljuk, pedig hát megvenni és elhajítani egy pillanat műve lenne...

DM-es felmosóból csak egyféle van? Nekünk most már elég lesz a pelus valószínűleg, de ilyenkor mindig viszket a tenyerem, hoy azonnal szétvágjak egy pólót :lol:
indianyo
 
 


Indi :lol:

Nem tudom, hány féle felmosó van, ez zacsiba :( van csomagolva, és egészen megnyerő a külseje. Vettem a tecsóban mosható pelenka betétet, azzal is fogok kísérletezni, majd beszámolok.

Indi! Ez egy fertőzés, amit itt kaptam el!:) Egyre több minden baba és emberbarát és méreg mentes itthon, és ez nektek, lelkes, melegszívű anyukáknak köszönhető.

Írnál néhány szót a téglalap alakú gyapjú gatyóról? A háromszög alakú már szuperál, nagyon tetszik.

Dóri
foldori
 
 

 
 

Pelusvarró-asszonyok, tanácsra lenne szükségem! Milyen tépőzárat használtok? Amiket én vettem és belevarrtam a pelusokba, teljesen szétmentek, snappivel kell összefogni, annyira nem érnek semmit. Külföldön árulják az Applix-et, ez strapabíróbb, a gyári pelusokba is ezt használják, és nem is drága, 2euro/m körül van. Gondolkodom, hogy rendelek, de ha tudtok hazai alternatívát, megköszönném!

Én is a DM-es felmosóronygot nézegettem, 60%-a pamut, ha jól emlékszem. Bár ha elköltözünk, nem lesz annyira szempont, hogy gyorsan száradjanak, akkor inkább valami reciklált tiszta pamut dolgot (póló, törülköző) varrok bele.
pindi
 
 


Pindi, én épp külföldön vagyok, megpróbálok venni!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Dóri: frenetikus!!! Gratulálok! Ez ugyanolyan tölthetős, mint Pindié?

Komolyan azon gondolkodom, hogy venni kéne egy varrógépet (csak anyukámnak van - Veszprémben :( ), és akkor tudnék gyakorolgatni... előbb.utóbb csak belejönnék a dologba, és kisülne egy pelenkaszerűség :roll: vagy valami más (pl. portörlő rongy :lol: :lol: )
Tényleg: ez félig OFF, de milyen márkát érdemes nézni? És kb. mennyibe kerül? Használtan érdemes szerintetek ilyesmit nézni, vagy az lutri nagyon? Bár végülis ezt hosszú távra veszi az ember, lehet, hogy jobb egy új :roll:

Indi: szallítmány a kék pandából nálam van. Jössz a városba valamikor?
És be kell valljam: hirtelen felindulásból vettem egy Pop. gyapjaskülsőt! :oops: Olyan pihepuha! Bár szépségében nyomába sem ér a tiednek..
Délután szerzek lanolint (remélem)

Na, megyek élvezni a TAVASZT!!!! :)

KépKép
livus
 
 


Livus, az egyetlen, amire figyelni kell a varrógépszerelő szerint az az, hogy fém alkatrészei legyenek, mert a műanyag elkopik. Mutatott példát is, de nem igazán értek hozzá..De fém belsősből nyugodtan lehet használtat is venni. A Flórián tér közelében van ez a szervíz, nagyon értenek hozzá, és segítőkészek!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Hú , nekünk most nézte meg egy szakember (szerencsére a kapunk mellett a varrógép-szervíz), hogy a nagyi egyik varrógépe működőképes és ezt-azt venni, meg cserélni kell, de talán beüzemelhető :). Már várom!!! :)

Dóri!
Nagyon ügyes vagy! Lehet, hogy akkor majd próbálkozom én is :)

A téglalap alakú gatyó (merthogy én háromszöget nem tudok még egyelőre kötni, illetve nem próbáltam :oops: ) patentkötéssel és a két oldalát összevarrva teljesen jól működik. Beáll az alakja. Na mindjárt teszek fel képet...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Kép

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Livus :) SZívesen eljövünk a kisállatvásárra szombaton, ha az nektek is jó

Jól tetted, hgoy vettél gatyót! CSak vigyázz majd a mosással, mert az a gyapjú kényesebb, mint amit én használok, tehát szigorúan csak hideg vagy langyos vízben csavargatás/dörzsölés nélkül mosd, mert nagyon könyen filcesedik - ez minden puha gyapjúra igaz.

NEkem van ugyan varrógépem, de öreg és nem túl jól varr, ha egyszer lesz sok pénzem, én is beruházok egy újra. Pfaff vagy Bernina a szívem vágya.
indianyo
 
 


Indi: oké, köszi, épp a kezelést akartam kérdezni :)
Békás (Frosch) folyékony mehet a vízbe?

És a másik: amit Te kötöttél, azt most egy jó ideje melegítőgatyóként használtuk. De mostantól azt hiszem, lejárt a BM külsők ideje (kinőtte megint... pedig még 11 kg sincs, és elvileg 12-ig kellett volna jónak lenni.. Ebből a gyapjból a legnagyobbat vettem. Végülis a lényeg a comb és a derék, nem? ott meg tökéletesen passzol)
Szóval a rózsaszínt szerinted újra kell most lanolinozni a sok harisnya feletti tartózkodás miatt, vagy az nem ront rajta?

Lanolint vettem ma. Gyógyszerész nézett nagyokat, "Megkérdezhetem, mire kell?" kérdezte. Mondtam neki, hogy gyapjúpelenkát kezelni. Olyan vicces volt, mert szerintem ettől nem lett okosabb, tehát kb. azt is mondhattam volna, hogy marharépát szüretelni :)

Kisállatvásár: nejkem holnap suli, de nem tudom meddig, úhogy lehet, hogy csak vasárnap jutunk el odáig, szóval ez bizonytalan :?
(amőúgy pedig valami olyan pihepuhaság az is, hogy komolyan mondom, várom, hogy menstruáljak! :lol: :roll:

KépKép
livus
 
 


Ja, és ha újra kell lanol.ni a Rózsit, akkor ahhoz be kell nedvesíteni, vagy rámehet szárazon is?
Köszi!

KépKép
livus
 
 


Livus :) Én újralanolinoznám, igen, nedvesen. Frosch-ból a gyapjúmosószer jó, én is szoktam használni, ha kifogyok a mosódióból. Persze kevés kell belőle, mert az is elég illatos és habos, úgy egy kávéskanálnyi bőven elég belőle (miért kell egy környezetbarát-törekvésű cégnek illatosítani, ezt fel nem foghatom...)

Majd jövő héten találkozunk akkor, ha aktuális a kanapézás szerdán, ha nem, akkor szerdai dolgod közben elkapunk az utcán egy csomagcserére :)
indianyo
 
 


Livus :) mérmint egy kévéskanálnyi egy vödör vízhez, én egyszerre hármat mosok, plusz pulóvereket és zoknikat így, egy gatyóért nem állok neki :wink:
indianyo
 
 


Livus, köszi! Én karácsonyra kaptam a varrógépet, eddig egy orosz csodával alkottam, ami csak előre és hátra ment 1 öltéstípussal. Hát a mostani ...álom. 26 félét tud, szuper!!! 35ezer pénz volt, ez lehet, hogy kicsit sok, de tényleg sokáig szándékszik az ember használni. Az tényleg nagyon fontos, hogy fém alkatrészei legyenek. A Brother, és a Zinger tuti márka, de bizti van más jó is.
(Varrtam mamapelust is, én is szeretném kipróbálni :) )
Ja, BM külső. Vettem egyet kipróbálni, sokkal puhább, mint a Mona, de KICSI! Alig birok bármit is belegyömöszölni, pedig nagyon tetszik. 8 kg a gyerkő, ez meg 12ig jó, de a saját belseje is alig fér bele. Azért szeretem.

Osoa!
Ez milyen vastag fonal? Olyan, ami be van fűzve a derekába, vagy az valami más. Nekem nagyon finomnak tűnik, a Guzsalyos fonalból szereintem nem lenne ilyen, az mintha vastagabb fonal lenne. De nagyon jó ez a gatyó.

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!
Elárulnátok nekem is, hol lehet a a"mamapelusról" többet megtudni?
Köszönöm
ilcsi28
 
 


Dóri :) Nekem az összes külsőm (meg még sokaknak :wink:) Guzsalyas-féle fonalból van, nem ilyen vékony, de nem is kell annak lenni. Orsinak egy hiperszupervékonypuha alpaca fonalból készült a gatyója egyébként, tapintásra is finom, de nekem a mi keményeb, erősebb külsőink is nagyon bejönnek.

Téglalap lényege: a derék bőségét vesszük alapul - hacsak nicns extravékony dereka a babnak szuperkerek popsival, mert akkor középutat érdemes számolni. Én 4 vagy 2 váltakozású patenttal kötök - a szépség is fontos :wink: és mindig teszek passzét a derékra és a combra is. Nagyon kényelmes és sokat elbír. És csinos még lányokon is, ezt be is bizonyítom, ha kapok engedélyt a pelus nyilvánossá tételéhez :lol:
indianyo
 
 



Dóri
foldori
 
 


Ilcsi! A környezettudatos topicban ki lett vesézve a téma, 3-4 oldallal korábban. Ha megtalálom, belinkelem.
foldori
 
 


Ilcsi! Életmód-környezettudatos mama, 58. oldal, ill. utána néhány oldalon.
foldori
 
 


Jelentem: a gatyók száradnak. Remélem, nem csináltam semmi rosszat a Pop.nek, mert úgy vigyáztam rá, mint egy hímes tojásra. Az a békás mosószer amúgy tényleg nagyon illatos, én sem gondoltam volna. Mondjuk nekem aloe veras van, én ezt az egyet találtam a DM-ben. Különben Perwoll nem jó? az is van még itthon régről egy kevés.

Indi: szerdai ajánlatom áll még mindig :) úőgyhogy akkor nyélbe
üthetjük az üzletet.
Ha az imént Bobó pelusáról írtál, akkor persze, nyugodtan tedd fel a fotót. Már én is annyiszor ígértem, hogy csinálok képet, csak nem akartam olyat, amikor nem peliként van használva :roll: (mint szerdán is). De ha szerinted nem baj, akkor engem sem zavar :)

Varrógép tippeket köszönöm :) 35 ezer nekem nagyon jól hangzik, mert sokkal többre számítottam (mondjuk hirtelenjében 35 sincs, de akkor lehet, hogy elkezdem rágni a férjem fülét... :lol: ) Múltkor a Rongybaba blogon volt szó egy új varrógépről, persze Ny.Ágnes nyilván valami profit vett, de ha jól néztem, akkor az olyan 100-as körül volt.

KépKép
livus
 
 


Indi, én úgy izgulok a lanolinozás miatt. Tudom, hogy már 60 milliószor leírtad, és még meg is mutattad, de mégis: megtennéd, hogy leírod mégeygszer? :oops:

És még egy: a lanolin hol lakjon? hűtő vagy szekrény?

KépKép
livus
 
 


Már megcsináltam, úgyhogy nem kell leírni, köszi! Remélem, jó lesz! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Eladó egy komplett mosható nadrágpelenka készlet.Két és fél évet használt, Belgiumból való. Bőrbarát anyagból.
Részletes, angol nyelvű leírás a pelenkáról:
http://disana.de/engl/produkte/wickeln/index.html

A készlet részei:
20 darab belső pelenka,
19 darab normál betét, 3 darab 100% selyemből készült betét az
érzékenyebb napokra
3 db 62-68-as méretű gumibugyik

Két-három gyermeket még biztosan kiszolgál, eddigi használata során a színében valamennyit változott, de az anyaga, formája egyáltalán nem, nem szakadt, nem nyúlt ki! Nem kell lényegesen több belőle, mint a papírpelenkából. Ha kíméletesen, ecetes vízben áztatva, környezetbarát mosó- és öblítőszerrel mossák, a környezetet és a baba popsiját is biztosan kíméli!


Használt, emiatt vannak rajta foltok, de kifőztem, így garantáltan tiszták a pelusok.

Ára: 16.000 forint

képet tudok majd küldeni

Köszi:
Timi
timka28
 
 


Édesmandula olajat kaptam a bioboltban, az jó a bébipopóra? És hogy kenjem, kézzel? Mert eddig így csináltam. De most kicsit kipirosodott, remélem, nem az olaj miatt, hanem eleve kicsípte valami, és az olaj nemigen hozza rendbe...
kamcsatka
 
 


Én inkább körömvirágot kennék rá(kenek is, mert mostanság jó piros, reggelre lemegy a pirosság), keveset, mert a pelus nem szereti. Mandulaolajat én fürdetésnél használok, egész jó a száraz bőrre (belekevertem a fürdető krémbe).

Dóri
foldori
 
 


vagy úgy, köszi, kipróbálom
kamcsatka
 
 


kamcsatka, én az olajat kézzel kenem rá csak simán, semmi trükk :) de azt is csak időnként, nem minden nap!

lányok az embernek tényleg viszketni kezd a tenyere, hogy varrni kezdjen. bár én már a múltkoriban is beindultam, anyóséknál kipróbáltam egy szabásmintát, de nem lett valami jó. a nehéz része számomra a gumi belevarrása, hogy jó legyen.
arról tudna valaki képet feltenni? vagy van valami trükkje?

köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


kamcsatka, én az olajat kézzel kenem rá csak simán, semmi trükk :) de azt is csak időnként, nem minden nap!

lányok az embernek tényleg viszketni kezd a tenyere, hogy varrni kezdjen. bár én már a múltkoriban is beindultam, anyóséknál kipróbáltam egy szabásmintát, de nem lett valami jó. a nehéz része számomra a gumi belevarrása, hogy jó legyen.
arról tudna valaki képet feltenni? vagy van valami trükkje?

köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica!

Én a gumit cikkcakkal varrom. Az elejét kicsit megfogatom (oda-vissza), majd kihúzom a gumit, odafogom az anyaghoz, ált. ott, ahol vége lesz a gumizásnak, s végigvarrom. Nem nehéz, csak ki kell találni a magadnak való jó fogást. Jelöld be, hogy honnan meddig akarod gumizni, talán gombostűvel oda is tűzheted, és húzd ki, aztán gyerünk! Sikerülni fog! Olyan szépek amiket varrtam, gyorsan varrok még párat, hátha ezeket a nagylány végre fölveszi (mert neki is tetszenek).
Sok sikert.!
Milyen szabásmintád van? Nézted az Andi által idemásolt linkeket? Nagyon jók! Néhány oldallal korábban.

Dóri
foldori
 
 


Marica, ittvan képes útmutató (bár nem sok látszik...), én így csinálom.
Levarrom a gumi szélét "többlépéses" cikkcakköltéssel, 0 öltéshosszal, majd picit arrébbmegyek a tűvel és ott ugyanezt. Kihúzom a gumit amennyire tudom, közepes öltéshosszal, cikkcakköltéssel végigvarrom, a végét megint úgy rögzítem, mint az elejét, majd levágom a felesleges gumit. Érthető ez így?
pindi
 
 


köszi lányok próbálkozok!!!
dóri, emailben elküldöm szivesen a szabásmintát, a netről töltöttem le, egy finn oldalról.
priviben írd meg a címed

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Képzeljétek! Ma a lányom is moshatóban van, hajlandó volt fölvenni az általam varrt pelust :D Külsőnek, miután nem találtam anyagot, előszőr BM-et adtam 12-15kg, a lány 14kg, és hát sajna kicsi rá :(
Aztán észrevétlenül Mona külső került rá, és nem zavarta, szóval: HURRÁ! Szaporodott a mosható pelusos gyerkők száma. :D

Dóri
foldori
 
 


Lányok ! Van valakinek eladó bármilyen méretű Bambinomio használt cucca? Akár belső, akár külső. Megvenném!
kamcsatka
 
 


Kamcsatka!
A vaterán láttam egyet:
http://www.vatera.hu/bambinomio_pelenka ... 44151.html
Márti
cerceluska
 
 


most néztem, hogy az ebay.de-n is találsz.
cerceluska
 
 


Indi: én meg Dominak találtam pelust az ebayen :lol:
http://cgi.ebay.com/Tractors-Pull-up-Tr ... dZViewItem

KépKép
livus
 
 


hát nem vagyok egy vaterás, sem ebay-es, inkább itt kérdezősködöm:-)
köszönöm
kamcsatka
 
 


egy kérdés, újra megpróbálkozom a gyapjúkülsővel, meg is érkezett. elsőre ki kell mosni?

illetve a lanolin dobozán az van hogy kevés langyos vízbe oldjunk fel egy kanállal áztassuk bele röviden a gatyót és utána nyomkodjuk....

így próbáltátok? vagy hogy a jobb. ezt nem akarnám elrontani. a múltkorit kimosta az uram....

köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica

Igen, mosd ki a külsőt.
Milyen lanolin az, aminek ez van a dobozára írva?
Így is lehet, de ez nem túl hatékony módszer.

Nincs idő többet, keress vissza, nagyon sokszor részletesen írtunk, mostanában többször is
indianyo
 
 


Livus!

Szerintem a Perwoll nem jo. En azzal mostam ki a pop. gyapjut, es sokat filcesedett, veszitett a rugalmassagabol (pedig langyos vizben mostam stb.) Gulyasek ajanljak a Perwollt, de mikor beszeltem veluk, kiderult, hogy csak a dobozost (olyat en nem is lattam), en meg flakonosat vettem. Attol még szerintem jonak kellene lennie, de nem jott be, és nem értem, miért van különbség, de GÁ-ék is azt mondják, az más. Szoval szerintem csak ovatosan.

Marica! Korábban már irtam, hogy szerintem nem kotelezo kimosni elso hasznalat elott a Popolini gyapjut. Lanolin alatt azt a gyapjukurat erted, amit a Kek Panda arul? Azt nem ismerem. A patikaban kaphato lanolint (mosas utan) bele kell masszirozni a nedves gatyo belsejebe.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


köszi lányok.
egy német lanolin, nem is tudtam hogy lehet gyógyszertárban kapni....

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Használja valaki a mosószódát színes ruhák mosására is? És csak egyéb mosószerrel keverve vagy esetleg magában is? És magában mennyi az adag?

Köszi!
Ilona
nesica
 
 


Ilona :) én általában mosószódával mosok, színes dolgokat is, néha mosódióval együtt, de többnyire csak magában (fogyóban a mosódió, spórolok most vele a kényes ruhákhoz-pelusokhoz). 3 tápszeres kanál (kb 3 evőkanál) az adag egy mosáshoz. A ruhák illatán érzem, hogy elég ennyi. Nem szedi ki a színes ruhák színét sem. Mosószert nem használok, ha nincs egyéb megoldás, akkor reszelt mosószappant maximum.
indianyo
 
 


és folyékony mosószerhez is lehet "mellékelni" a mosószódát? Akkor is mehet fele-fele? Testvéremnek ajánlgattam, és ő folyékonyt használ...

Plusz melyik pelenkát ajánljátok nagyon sokat pisilő kétévesnek éjszakára?

köszi!

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Sziasztok!

Honapokkal ezelott, mikor vartam Jankat, irogattam ide neha. Erdeklodtem, hogy Nektek melyik moshato pelus jott be.
Vegul azt csinaltam, hogy vettem tobbfelet (monapel belso-kulso, kushies aio es kushies belso-kulso) es kiprobaltam. Sajnos meg mielott kiprobaltam, a monapelbol kicsit sokat vettem - most meg eleg viccesen nez ki rajta az az orias pelus, hiszen meg eleg pici :-). Talan majd kesobb, ha beleno.

Viszont valamiert legjobban a Kushies aio jott be, azt nagyon egyszeru hasznalni - ugyhogy abbol vettem 10et. Remelem birjak sokaig.

Viszont lenne egy kerdesem, hatha tudjatok ra a valaszt: mososzodaval mosok (reszben termeszetvedelmi, reszben egeszsegugyi szempontokbol), es alapvetoen meg is vagyok vele elegedve. Nagyon finom tisztasag-szaga van mindennek. VISZONT arra nincs-e valami otletetek, hogy a kaki-foltokat mivel lehet rendesen kimosni?!

Nesica: kerdezed, hogy mi a fenenek feheritik a pelusokat klorral. Engem is nagyon zavart, ugyhogy kinyomoztam, hogy honnan lehet olcsobban Moltex biopelust venni (kiegeszitonek a moshato melle). Igy most kb 38 forintert veszem egy csajtol (postan kuldi). Nagyon meg vagyok vele elegedve: nincs feheritve, 70%a lebomlik, es ami szinten nagyon fontos, nem surun csurog ki belole az anyag... Ha erdekel, honnan lehet rendelni - szivesen megirom (privat uzenetben, mert reklamozni nem szeretnek).

Udv,
Kati
kathy
 
 


Foldori:
köszi a mamapelust.
Hogy mik vannak!
Egyszer egy Kukabúvárban olvastam róla, de elvesztettem szem elől.

Vettem gyapjút, kétszálasat egy szőnyegszövőnél, Pápán. És kötöttem 3 gyapjúkülsőt!
Kb. 74-es méretűek. (a lányom 6,5 kilo, és 3 hó)
Ha le tudom fényképezni (le tudom, csak túl nagy méretűek a képek)
berakom nektek, dicsekedni egy picit. A kezelés nekem megy, mert volt már pop. gyapjúnk, csak elcsesztem a mosását. Nagyon sajnáltam pedig.
De most megint enyém a világ!

Tud valamelyőtök hirtelenjében prefold-snapis rögzítéses oldalról?
ilcsi28
 
 


Kati, a kakis pelust frissen ki szoktam mosni marhaepe szappannal, aztán megy a dobozba. Ha nagyon makacs a folt, van hogy csak többedik mosásra tűnik el, sőt olyan foltunk is van, ami már jó régi. De ez nem zavar, ettől még tiszta. Legszuperebb fehérítő a napocska!!!
Írtam neked privit!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Kathy:
én is mosószódával mosok, kicsit nagyobb mennyiségben, mint Indi, és fehérek a pelusok. Ja, és ecettel öblítőzök.
A BM belsőim még sosem láttak mást, és fehérek. (igaz, még csak anyatejesek)
ilcsi28
 
 


Ilcsi, az anyatejes kaki egész más, a makacs foltok akkor jönnek, ha már mindenevő a ded! :)
Snappy-prefold:
http://images.google.com/images?q=prefo ... a=N&tab=wi

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: