Új privát üzeneted érkezett!

Szakértőnők! Meg tudná nekem valaki mondani, hogy pontosan milyen anyagok is találhatók az eldobhatós pelenkában????
nagyon köszönöm: orsi
kamcsatka
 
 


Indi, miért jobb szerinted a tekercses? Én a dobozosat használom, és annyira bevált, nagyon szeretem.

Laura, én többféle pelus márkát használok, és az a tapasztalatom, hogy általában véve a nadrágpelus fazonú (Monapel, Popolini Ultra Fit és talán még a Kooshies is) külsők-belsők kompatibilisek. A BM cuccokat nem igazán lehet variálni, kivétel, amit Indi ír (megkötős v. tetra+BM belső+gyapjú - nálunk most ez a favorit :D ). Prefold nem jó a nadrágpelusos külsőkkel, mert nem úgy vannak kitalálva, hogy a helyén tartsák az anyagot.
Hát ezek az én tapasztalataim..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Laura, Kékpandánál Popolini prefold:
http://www.kekpanda.hu/product.php?bid=POP106011
Nem tudom, miért csak az S-es van?!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 

 
 

ZSófi :) azért tekercses, mert úgy sokkal olcsóbb, ezen kívül én annak a minőségét tesztelem, majd' két év alatt a második!!! tekercs fogy el hamarosan, annyira sok mosást kibír(4-5 alkalmommal simán). A dobozost nem használtam
indianyo
 
 


Köszi lányok a válaszokat! :D
tabajd
 
 


Laura, én a Popo prefoldokat használtam Popolini külsővel is. Én a BM külsőbe se úgy hajtogattam, ahogy előírás szerint kellett volna, hanem valahogy hasonlóan, mint a tetrát annak idején (15 éve) a nagylányomnál, ahogy az anyukám mutatta.
Csak most már kinőttük a prefoldokat, ezért a múlt idő, most már tetra van, háromrét hajtott prefolddal.

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!

Újszülöttre melyik az "ideális" pelus-mámint kezelés szempontjából? Mi bm-t használunk/használtunk, de elég macera, hogy az anyatejes kaki állandóan kifolyt és minden pelusozásnál külsőt kellett cserélni. Próbáltuk a gyapjúkülsős megoldást, ez OK, de most valamiért átázik hamar (pedig nemrég volt lanolinozva). :shock:
Más pelust nem próbáltunk, nem ismerem őket.

Szóval van tapasztalatotok, hogy pici babánál mivel érdemes indítani?

Előre is köszi, ORsi

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi: nekem is ez a tapasztalatom az anyatejes kaka és a BM kapcsolatáról... :?
Mikor kiderült számomra, hogy a nadrágpelusokkal ez nem így van, akkor kicsit szomorú voltam. :roll:

KépKép
livus
 
 


Livus! :(

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!
Első babánk 11 hetes, 6,1 kilo.
Már régóta olvasom a fórumotokat, gratulálok hozzá!
Eddig Bambinomio-t használtunk, a 2. méretet most fogja kinőni.
Éjszakára Kushies belsőnk van Monapel külsővel.
Volt egy Poppolino gyapjú külsőnk is, de összement a mossásban, sajnos. Pedig az volt a külső éjszakára, nagyon sajnáltam.
Kötöttem egy gyapjú külsőt is már, de használt pulcsiból, és attól tartok, a lanolinozása nem lett vmi sikeres.
Arra gondoltam, a méretváltással pelenkát is váltunk.
Félek egyrészt attól, hogy a külső nyomni fogja a piciját, ha ül.
Másrészt beleszerettem a gyapjú-külsőkbe, a kudarcok ellenére is, és sikerült kezeletlen gyapjú fonalhoz jutnom Pápán.
(és itt tanultam, hogy az eldobható pelenkabetétet és a popsitörlőket ki lehet mosni. Remekül szuperálnak újrafelhasználva is! Köszi!


A kérdéseim:
A Popolino prefold is megváltoztatja az alakját mosás után, mint a 2. méretű BM-ről írtátok?

Jól emlékszem-e, hogy a prefoldot lehet Snappi-val összefogatni? Ez jól tart-e?

Ha csak belsőben gondolkodom, melyik lehet az, amelyik nagy vsz.-el kiszolgál 2 gyereket. Illetőleg szerintetek mennyit érdemes venni, figyelembe véve, hogy több db. pelenkát darabra vetítve ritkábban kell mosni? (nem akarok most spórolni, mert talán így biztosabb, hogy a következő kis Poronty ugyanezeket használja. ellenkező esetben újra kell vásárolni)

Kérdésem még: a 2 szálas gyapjúfonalhoz milyen kötőtűvel kössek?
A pattent-részt kisebbel kell-e?

Tudja-e valaki, hogy a Popolino papírtekercses betétje jobb minőségű-e, mint a magyar, celofános zacskós. (árban kb. uo. van)

Köszi előre is!

Nem tudom, volt-e itt szó róla, leírom, hátha segít vkinek: az egészségpénztárak jóváírják a pelenkák árának 30 %-át. Ez komoly tétel, érdemes belevágni a tagságba!

Ilcsi
ilcsi28
 
 


Szia Ilcsi!
Én még várandósan végigtapogattam minden pelenkát, elolvastam a gyártási tudnivalókat, mérlegeltem és Popolini One size pelust vettem - ár, érték, tartósság, hasznosság, praktikum szempontjából is tökéletes választás volt (egés bioztos kiszolgál két gyereket, semmi deformitás nincs rajta 22 hónap után sem). Akkor csak tízet vettem, mert nem volt több pénzem, utána azért vettem egy-egy monapelt, popolini kötős pelust, egy prefoldot(ezt végül valakinél ottfelejtettük, úgyhgoy nem tudom, hogy összemegy-e) és varrtam sok sajátot(ezt már kinőtte a fiacska). Minden szempontból a frottír One Size Popolini a győztes. (a Two Size is szuper, de abból neve szerint is két méret kell, nekem ez akkor nem volt elérhető, csak egyet vettem, azóta is használjuk, pedig kisméret :)) Tetszett a Kushies is, de a Popolini nadrágpelusait Magyarországon gyártják, nekem ez is fontos sempont volt. A Popolini tekercses betét tökéletes, én nem is próbáltam mást, ez annyira bevált. Egyébként ez is magyar gyártmány, melyik másik magyar gyártmányra gondolsz? Popolininek a prefoldon kívül minden pelenkája itthon, a szombathelyi gyárban készül, a prefold Pakisztánban.

Kétszálas fonal vastagsága számít, lehet egész vékony és nagyon vastag is, kössél 20 szemmel és 10 sorral különböző vastagságú tűkkel próbát és meglátod, melyik a jó - (én waldorfista vagyok :wink:) nem kell feltétlenül kisebb tűvel a passzét kötni.
Mosásról akkor már szereztél tapasztalatot: langyos víz, kézi mosás óvatosd, törülközőben kinyomkodés, nem centrifugálás-csavargatás és fektetve, hűvös helyen lassan száradás. Előtte lanolin.
indianyo
 
 


Köszi, Indianyó!
Hajlok rá, hogy a Popolinot- vegyem, nem utolsósorban azért, mert itt olyan nagyon dícsérted. De nagyon jó, hogy írtad a 22 hónapot!
A Kushies-belső éjszakaink, amit minden nap kimosok, márpedig rendszerint kézzel, (mert a pelusokat estefelé mosom, hogy reggelre legyen száraz) flanellből van, és meglehetősen elvékonyodott.

A celofános papírbetét a mi városunkban egyedül a T. multi árulja, sajnos.
fogalmazza a For Baby KFT.
Baby Bruin a neve, származási hely: MO.
Párszor már kimostam (nem tudom, hányszor), egyik-másik szálasan elhasadt, azokat kidobtam. De amúgy igazatok lehet, kézzel is könnyen ki lehet mosni, ha csak pisis, kár a mosógépben nyúzatni 2 órát.

Mi az, hogy waldorfista vagy?

A pelenkavarrás nekem is eszembe jutott. Bár nem vagyok egy ász, vagyis varrásban elég felületes: félek, elszakadozna a varrásuk. Főleg a körbevarrás cikk-cakkja.
Amúgy mit raktál a belsejébe "nedvszívó magnak" ? Filcet?
ilcsi28
 
 


Kedves Orsi! (Kamcsatka)

Pár oldallal előbb én is feltettem egy hasonló kérdést. Volt rá néhány válasz is ugyanitt.
A Libero azt írja a honlapján, hogy a pelenkájukban nincs semmi káros, csak fa és műanyag. Ez lebomlik és még komposztálható is, bár ezzel otthon ne kísérletezzünk- írja a Libero.
Egy másik helyen olvastam, hogy dioxint is tartalmaz a pelenka.
A Pampers nemes egyszerűséggel hallgat az összetételről.
Engem is érdekel a kérdés, ha találok valamit, majd írok! Ilona
nesica
 
 


ilcsi28 írta:Sziasztok!

Nem tudom, volt-e itt szó róla, leírom, hátha segít vkinek: az egészségpénztárak jóváírják a pelenkák árának 30 %-át. Ez komoly tétel, érdemes belevágni a tagságba!

Ilcsi

szia, ez érdekelne, hogy működik ? melyik egészségpénztárak?
köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Szia!
Sztem mindegyik.
keress rá a neten, reklámozni nem akarok. A mi egészségpéntárunk konkrétan elég macerás, de ha van kis türelmed, akkor anyagilag megéri a fáradtság (nálunk a férjem intézi). Majd az összes, egészséghez kapcsolódó termék 30 %-át jóváírják a számládon, + a vásárolt összeg egészét leírhatod az adóalapodból.
ilcsi28
 
 


Indi,
már többedszer írod, hogy Szombathelyen varrják a Popolinit. Nem tudsz valami közelebbit? Itt semmi híre...
Ildikó
ilkamama
 
 


Egészségpénztár: a textilpelenkát szerintem mindegyik jóváírja, de nagyon sok egész biztosan.

Ildikó :) Én onnan kaptam a pelusokat futárral, most nincs nálam a cím, de ott a gyár egész biztosan, csak ők már nem forgalmaznak, azt a Kék Panda végzi (Rita a KP-ban biztosan megadja neked a címet, ha kéred)

Ilcsi :) wadorfista =waldorf tanár, nem kész megoldásokat alkalmazunk, hanem tapasztalat és gyakorlat teszi a mestert , no meg a próbálkozás :wink:

Azért nézd meg a többi pelust is, érdemes kézbevenni, megvizsgálni őket, sok szépség van ma már!
Pelushoz én frottírrétegeket varrtam nedvszívó rétegnek, a flanell nem túl jó nedvszívó tapasztalatom szerint.
indianyo
 
 


Nesica, köszönöm! Azóta találtam egy angol nyelvű oldalon leírást, és bár értem, de jobban örültem volna, ha valaki már lefordította volna helyettem... mert a magyarázatok érthetőek, de maga az adott össztevő magyar megfelelőjével van gondom.
orsi
kamcsatka
 
 


Ja, és a diaperjungle.com-on találtam
kamcsatka
 
 


Orsi (Osoa),
én az újszülöttekre pont a folyós és fogós kaka miatt tetrát tettem, ezt adott esetben ki lehet főzni, urambocsá még hipózni is, ha nagyon gáz. Külsőnek pedig az első néhány hónapban megkötős pvc-t használtam, az ok ugyanaz... nem elhanyagolható szempont, hogy ez a megldás a legolcsóbb.... de legközelebb azért megpróbálom a pvc-t lecserélni.
orsko
 
 


Orsi!

Kösz az oldalt! Tanulságos. Most már nagyon igyekeznem kell a textilezéssel nekem is. Már régóta erre készülök.
Még annyit találtam, hogy a benne található poliakrilát zselé, ami asztmát okozhat és súlyosbíthat.

Ilona
nesica
 
 


Sziasztok!

Eladó egy csomag (10 db) bontott, de egyszer sem használt Kushies pamut pelenka betét 2000 Ft-ért. Új ára 3000 Ft.
Légyszi jelezzen vagy ide, vagy priviben, ha érdekel valakit! Személyesen átvehető Mogyoródon vagy Pesten, de előre utalás után postázom is, ha kell, az aktuális díjszabás szerint.

Amúgy köszönöm utólag is ezt a fórumot, innen vettem a bátorságot, hogy belevágjak a mosható pelusozásba, és nagyon bevált. Mi Kushies AIO-t használunk, és bár még csak fél évesek a pelusok, kitűnően bírják a strapát. Egy bajom van csak, hogy hiába mosok mosódióval-mosószódával, öblítek ecet+illóolajjal, nagyon kemény a víz, és így a pelusok is... Bár ez eddig nem csökkentette a használati értéküket.

Lassan aktuális lesz a nagyobb méret. Nincs véletlenül valakinek e-Bay-es tapasztalata? Egyszer láttam ott szállítási költséggel együtt kábé féláron ilyen pelust, de sajnos nem csaptam le rá. :(

Köszi: Orsi
naorsi
 
 


Orsko!

Köszi! Tetrával elég rosszak a tapasztalataim, nagyon hamar kell(ett) cserélni, vagy lehet, hogy már túl régiek (vagy ez hülyeség? ) Gyapjúval nem próbáltad? Nem ismerem a pvc-s külsőt...

Biztos jó, amit Indi ajánl, de már nem nagyon akarok beruházni teljesen újfajta pelusokba, meg aztán van egy csomó bm-ünk...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Osoa Orsi :) Néhány hétre-hónapra én se ruháznék be egy jó nay adag nadrágpelusba! Viszont a kötős pelenkába belehajtogatott tetra/prefold és rá a gyapjúkülső szerintem jó megoldás, az ilyen picurkák szeretik a pelenkázás szívesen veszik a dédelgetést.

Az alpacakülsőd ázik át vagy van másféle gyapjad is? Szívesen meglátogatunk benneteket valamikor és megnézzük a külsőket, sőt, szívesen kölcsönadom a popolini gyapjú patentosat is - majd aztán továbbadjátok a csillaghegyi barátnénknak, ha itt lesz az ideje és nektek már nem kell, jó? VAn még 2 kisméretű monapel külsőm is, én azokat is nagyon szerettem, azt is kölcsön tudom adni, azokba simán bele lehet a tetrát hajtogatni, van benne egy kis zseb. Jó lesz így?
indianyo
 
 


Kamcsatka, nem néztem meg a diaperjungle oldalát, de leírom az én "kutatásaim" eredményét, hátha mond még újat. :)

Egy átlagos eldobható pelenka a következőkből áll: cellulóz rost (43%), polypropylene (10%), polyethylene (13%), nátrium polyakrilát (27%), kis mennyiségben ragasztó, gumi. A gyártás során oldószereket és más vegyszereket is adnak hozzá. Ezek közül a nátrium poliakrilát a leginkább gáz (ez az a kis zselészerű dolog, amit az ember néha a gyerek popsiján talál), ha valakit érdekelnek az egészségügyi vonatkozásai, írok még róla.

Egy 1999-es tanulmány arra jutott, hogy a pelenkából olyan vegyi anyagok szabadulnak fel, mint a toluén, etilbenzén, xilén és dipentén (magyarul nem biztos, hogy így kell írni őket). Ezek ún. illékony szerves vegyületek (VOC – volatile organic compounds), és hosszú időn keresztül vagy nagy mennyiségben érintkezve vele bizonyítottan rákot ill. agykárosodást okoznak. Egy közepes méretű szobában, egyetlen pelenkából olyan nagy mennyiségű VOC szabadult fel, hogy a kísérleti egerek asztma-szerű tüneteket produkáltak. A témában még kutatnak, de addig is nem ajánlják, hogy asztmás gyerekeknél eldobható pelenkát használjanak.

Dioxin: ez a fehérítési eljárás melléktermékeként elkerülhetetlenül belekerül a pelenkába. Értelemszerűen a fehérítetlenben nincs (annyi, mert legalábbis a férjem szerint mindenben van dioxin), viszont pl. a fehérített moshatóban igen.
És akkor néhány pelenkában még vannak „lotion”-ök vagy illatanyagok, ezek, annak ellenére, hogy a csomagoláson csak az egészséges összetevőket említik meg (Aloe vera, E-vitamin, mandulaolaj), leginkább kőolaj-származékból, paraffinból és egyéb nyalánkságokból állnak.

Pindi
pindi
 
 


Orsi, lehet, hogy hülyeség, nincs tapasztalatom, csak nézegettem a pelusokat: ha mégis újat vennél, esetleg el lehetne gondolkodni a popolini bravon. Frottír, tehát szerintem nem folyik ki a kaki, és olcsó. Van egy olyan gyanúm, hogy nagyobb gyerek pisimennyiségét nem bírná ki, de egy kicsijét szerintem igen. Valaki próbálta már esetleg???

Én egyébként val.szeg. Indi legutóbbi javaslatát választanám (tetra+kötős+gyapjú). Vagy varrok, de ez nálad gondolom nem jön szóba...
pindi
 
 


Pindi, köszönöm a részletes leírást, nagyon érdekes!! És engem pl. részletesebben is érdekel, miért gáz a nátrium poliakrilát.
Meg az is, hogy mi az adekvát válasz arra a felvetésre, hogy "ha ennyire mérgező, meg rossz, akkor miért gyártják babáknak?" és a másik: "az én gyerekemnek sem lett semmi baja tőle" (ezt meg tényleg remélem is, hiszen a nagyfiam, aki 9 éves, bizony 2,5 évig anno eldobhatósban nyomta... Sajnos...)

Egyelőre nem szerzek be másik pelust, bizonyos okokból... nem akarom mondani, miért.
Viszont rövid beszámoló a Kushies AIO-ról, és az Ultráról: éjszakára szoktam használni mindkettőt, megturbózva egy tetrával. Szerintem a flanell már most kicsit elhasználtnak néz ki, meg bolyhosodik, de talán ez csak esztétikai probléma. A bugyor óriási, ennek meg az az oka, hogy csak 2 méret van, és a 9 kg-s gyerekre a 10-20-ig pelust használom. A külső borítás viszont olyan "igazi" műanyag, bőrös tapintással. Remélhetőleg ettől függetlenül tud lélegezni a popó alatta...

Van valakinek pozitív tapasztalata anyatejes kaki és Bambinomio kapcsaolatáról...?


És még egy ismétlő kérdés: mit is kenjünk akkor vékonyan és néha a popsira??? Mert nálunk azért néha kipirosodik, és akkor sudokrémet teszek rá, de nekem már minden gyanús... :)
kamcsatka
 
 


anyatejes kaki + bm:

nálunk pont ez vált be leginkább :) de véleményem szerint ez nagyban függ a picur alkatától (combok derék mérete) hogy mennyire passzol rá az újszülött méret. láttam olyan babát akinek lötyögött a lábán, az én fiamnak pont jó volt, tehát lehet ezért. persze néha voltak balesetek :)
de nem volt számottevő. illetve nekünk volt popolini is de az óriási csomagot nem szerettem illetve a külseje szörnyen műanyag volt, el is adtam őket. a belsők szépek én organic onesize-ot vettem, de alig használtam. a bm nekem rugalmasabb megoldás, külső belső könnyen szárad stb. de hát mindenkinek más jön be.

a pelenkaösszetételről én a következőket tudom:
mibõl is van a papírpelenka? Kívülrõl befelé haladva a rétegek: polipropilén, papír, cellulózõrlemény (duzzadó zselével: nátrium-poliakrilát), papír, nedvességzáró polietilén fólia. Ezen kívül tartalmaz még ragasztót és gumit. A cellulóztartalmú nedvszívó réteg gyártása során nagyon sok vizet használnak el, amit erősen elszennyezve kapnak vissza. Ráadásul ezt is klórral fehérítik, ez a művelet pedig dioxin felszabadulásával jár, amely az emberiség történelmének egyik legveszedelmesebb mérge. Tehát nemcsak az „eredmény”, hanem a gyártás maga is ökológiai problémát okoz.

de mindenkinek tudom ajánlani egészen pici kortól a kakiltatást, nálunk már hónapok óta csak pisi megy a pelusba!
jelentős mosási macera megtakarítás amellett hogy a babának is jó!

popsikenés:
én ritkán és csak natur olajat kenek. kókusz vagy mandulaolajat. de bizonyára más természetes olajok is jók, mint pl avokádó, oliva.
de csak akkor kenem ha kicsit úgy érzem kiszáradt, vagy netán piros. de ritka eset.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Szia!
Pindi!
Köszi a leírást!
továbbítottam egy indexes fórumra...

kamcsatka!
nekem is bevált eddig a BM. Nem sok kaki folyt ki, mondhatni, szinte semmi. Gyakran lesz kakis viszont a külső széle, de ezt azonnal kimosom kézzel.
Ha nem hallottam volna a gyapjú külsőről, és nem aggódnék, hogyha ülni fog, nyomja a műanyag a pociját, folytatnám a rendszert.

Marica!
Mit értesz kakiltatás alatt? illetőleg nem aggódsz, hogy nem fog tudni magától kakilni majd?
ilcsi28
 
 


Köszönöm, Marica! Azt elhiszem, hogy szuper lehet, hogy csak pisist kell mosni... :)
Akkor gondolom ilyen olaj bioboltban beszerezhető. Megjegyzem, nálunk a bioboltos nem tudta, milyen is a textilpelenka. Első kérdése volt, hogy akkor ezt nem kell mosni?? :shock: :shock: (oké, ez nem a tulaj volt, hanem egy eladó, aki másban is ugyanilyen penge...)
kamcsatka
 
 


Ilcsi! És Te hogy hajtogatod? Egyébként a lányom 9 hónapos, ül, áll, mászik, "hordozva van"nem nyomja sehol a BM, nyoma sem látszik a bőrén! Én csak azért érdeklődöm, mert nem kezdettől használjuk!
kamcsatka
 
 


Kamcsatka, igen ilyen olajat bioboltban, vagy akár dm-ben is lehet venni. és rengeteg ideig elég.

ilcsi, a kakiltatás alatt annyit értek hogy reggelente (mert ő általában akkor kakil) első dolgunk hogy kibontjuk a pelusból és vagy bili vagy wc felé tartjuk. és abba megy a cucc szinte egyből. illetve napközben minden csere alkalmával pisi ugyanígy a wc-ben landol. de hát közben is akad a pelusban is pisi, de sokszor szárazon maradunk a nap nagy részében.
ezt ajánlom főleg azoknak akiknél bőrgondok vannak. nálunk ugyan nincs, de sok nemzet ma is így csinálja, illetve a természeti népek meg pláne.
egyébként tud magától is a bilibe. de ott sokáig ücsörög és játszik. szóval egyszerűbb a wc felé. lassan 1 éves lesz úgyhogy szűkítő következik.

ha érdekel erről van egy topik itt az életmód, pelenka nélküli baba néven. szerintem klassz dolog

Marica & Levi :)
marica75
 
 


ja és a bm nem nyomta még sehol meg levit, pedig már 1éve használjuk!

ja a használt bm-ekből már csak 4 külső maradt, egy S méretű és három M (7-9 kg) méretű. ha valakit érdekel!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Ki mondta, hogy a textilpelenkázás csak pisiről meg kakiról szól?? :D Vannak ennek a témának igazi gyöngyszemei, mint pl. ez:
Kép

további szépségek pl. itt: http://www.etsy.com/shop.php?user_id=5213468
kamcsatka
 
 


[img]
Kép

ez se kutya :)[/img]

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Kamcsatka!
Nekem 2 védőnő nagynéném közül egyik sem tudta, milyen az újfajta mosható pelus.
És az én védőnőm is csak nézett. A városi fővédőnő csak annyit mondott, hogy a mosható pelusokat érzékeny bőrű gyereknek szokták javasolni. Orvosilag. De ez ritka, mint a fehér hollló. Ált. egyébként akik a legjobban rászorulnának a mosásra, azok vesznek méregdrága eldobhatót sztem.

marica, megnézem ezt a fórumot. Valamit hallottam már a témáról - a pelenka-nélküliségről. De nálunk vsz. nem jön be, mert kezeletlen fenyő hajópadlónk van, alatta homok. A vizes helyiségekben meg natúr kisméretű tégla a járólap. Az beszippant mindent, mint a szivacs.
ja, beírnád a linket? Köszi.

Kamcsatka, a prefoldot a hagyományos módon hajtogatom.
ilcsi28
 
 


csak hogy fiús is legyen :)
Kép

Marica & Levi :)
marica75
 
 


http://www.babanet.hu//tarsalgo/viewtop ... &start=350

hát mi sem hagyjuk pelus nélkül főleg igy hideg időben. mi a középutat választjuk, tehát használunk pelust biztonsági céllal, de sok alkalmat adunk neki hogy elvégezze szabadon a dolgát a wcbe vagy a bilibe. majd nyáron jön a puccosság :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


de a másodiknál azt hiszem picit bátrabb leszek :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica, de szuper! Ismerős nekem ez pelus, nem bumsgenius vagy összekeverem valamivel? Olyan pocket-pelusnak néz ki. És nagyon jól áll a fiatalembernek!

Védőnő: én ma beszéltem vele, volt nálunk (jóban vagyunk 10 éve), de azt mesélte, hogy őket minden sz...al megtalálják, életbiztosítástól kezdve mittudoménmiig, én épp közbe akartam vetni, hogy mi a helyzet a textilpelussal, de folytatta, hogy a BM-esek is felhívták meg hagytak szórólapot is, dehát az olyan DRÁGA!!!!! Meg hogy az nem az ő munkája, ajánlani. Ez utóbbiban tökéletesen igaza van, mert ő nem értékesítő tanácsadó, sőt nem is lehet az foglalkozásánál fogva. Akkor ez a 22-es csapdája, ugyanis én szerettem volna reklámozni a textilpelenkázást csak úgy, hogy kiteszem ott a faliújságra, de ha a védőnőnél nem találkozik a témával az anyuka, akkor hol? Ez nem életbiztosítás...
kamcsatka
 
 


Sziasztok,

BM nálunk jó (volt), de a kezdeteknél nem használnám, viszont most 15 hós Zsombor és szerintem jó. Annyi, hogy picit talán a külső megszélesedett és ő sokat kakil, tehát az állandó külsőmosás annyira nem jó. Ha gyapjúkülsőbe hajtogatom a BM-et, ott kevésbé lesz a külső kakis.

Indi! :)
Nagyon drága vagy!!! Megköszönöm őket!!
Alpacam van még csak, elkezdtem egy másikat lustakötéssel, de Puma mondta, hogy neki az kinyúlt oldalt, nekem ez meg patentkötéses. úgyhogy ha téglalapot kötök, lehet jobb a patenttel, nem?

Pindi! :)
MI az, hogy tetra+kötős? Bocs, de nem tudom... Úgy képzeltem, hogy lehet, hogy kötnék még külsőt, méretre nem tudom, mekkora egy picurkülső :) és belehajtogatom snappyval a tetrát, ilyenre gondoltál? MOst nézem, Indi írta: kötős pelenkába hajtogatott tetra. Ez milyen? :oops:

És köszi! Nektek! :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


a pelus neve G. ennyi. ausztrál gyártmány, európával nem foglalkoznak, úgy hozattam, a kiváncsiságom nem bírta ki. a textil és az eldobhatós keveréke. a külső klassz, használom a többi belsővel, de a papír belső nem tetszik.

a védőnős témához:
elszomorít... egyrészt nem feltétlen drága dolog (hát nektek nem kell mondanom) a papírhoz képest, illetve sok gyereket is kiszolgálhat, és hát a környezetvédelemmel mi van????? az nem érdekli őket? annyira de annyira gáááááz.
az én védőnőm rakott ki szórólapot de ennyi.
a bm-esek rengeteg ingyen mintát is kiküldtek a védőnőknek de semmi. komolyan szomorú. engem is csodabogárnak tart az enyém. meg magában biztos dilisnek is....:)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica: köszi a linket.
Nálunk a kakiltatás sem válna be, mert 11 hetes Ilona, és bármikor kakilhat. Tegnap mondjuk 5x. De rendszerint 2x. És néha éjjel is. nagyon-nagyon vacilálok, hogyha hallom hajnali kettőkor kakilni, hogy akkor most mi legyen: de rendszerint hagyom. Ti mit tesztek?

BM-es kóülső témához: gyapjúkülsős leszünk, asszem. Ha nyomja a hasát, ha nem.

Már én is gondoltam rá, hogy kéne egy figyelemfelkeltő lapot kirakni a védőnői váróban. Sajnos, az igaz, hogy sok anyuka nem áldozna elsőre 20-30 ezreket ezekre a pelusokra.
De aztán, ahogy telik az idő, és egyre-másra pelust kell venni, meggondolják a dologt.
ilcsi28
 
 


Pár hete vettem ebay-en egy pelusos csomagot 1 euroért!!!!, volt benne 2 gyapjúkülső, 6 megkötős pelus, meg még sok szuper dolog..A megkötős egy álom!!!!!! BM belsővel, meg gyapjú külsővel használjuk, és tényleg fantasztikusan jó. Mondjuk azt nem tudom, egy apró újszülötten ez hogy állhat!? Nagybátyjám angliában él, rendeltem tőle hasonló nyalánkságokat, mint amit ide raktatok, majd teszek fel képet, ha megjön!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zsófi, képet, képet!!!! :) Az e-bay-es cuccról is, nehéz elképzelni!
kamcsatka
 
 


Osoa Orsi :) Jó, megbeszéltük, hozom a cuccot valamikor, majd megbeszéljük a részleteket :) Téglalaphoz a patentmintát ajánlom, igen, a lustakötés a háromszöghöz ideális, bár nem nyúlik ki, de a patent széltében rugalmas, míg a lustakötés hosszában.

Hozok egy kötős pelust is és megmutatom, hogy működik. Egyszerű, ha el tudom kapni a fiacska frakkját egy percre, még mostanában is használjuk.
indianyo
 
 


Orsi, a kötős ilyen, a Popolininek van ilyenje, de varrni sem nagy művészet (Indi szerint:))
Nekem lustakötéssel szépen tartja a formáját 2 éve, bár ez val.szeg. fonalfüggő is.

Kamcsatka,
Meg az is, hogy mi az adekvát válasz arra a felvetésre, hogy "ha ennyire mérgező, meg rossz, akkor miért gyártják babáknak?"


Szerinted? :roll: Ugyanaz a helyzet, mint a gyógyszerbiznisszel... Rengeteg pénz van benne, és persze van egy halom olyan kutatási eredmény, ami azt bizonyítja, hogy mennyire ártalmatlanok, sőt, jobbak, egészségesebbek, környezetbarátabbak, mint a mosható. Mit gondolsz, ki "szponzorálja" ezeket a kutatásokat? Eltaláltad! :wink: Nagyon kevés a független kutatás, de azok mind a mosható mellett szólnak. És ez nem konspirációs elmélet, sajnos. :(

és a másik: "az én gyerekemnek sem lett semmi baja tőle"

1. Gratulálok, szerencsés. Ez azonban nem bizonyítja az ártalmatlan voltát. 2. Honnan tudja? Az, hogy akkor nem lett mondjuk asztmás rohama (ami nyilván ritka), nem jelenti azt, hogy hosszútávú hatása nincs. Honnan veszi észre az ember a gyerekén, ha mondjuk károsodott a mája a sok vegyszertől, vagy a génállománya? Őszintén szólva nem hiszem, hogy ilyen hatással lenne, csak arra akarok rámutatni, hogy vajon ez feltűnne az anyukának??? Eszébe jutna a gyerek 30 éves korában, hogy az eldobható pelenka miatt van gondja a mittudomén melyik szervével vagy hogy azért nem lehet gyereke? (A férfiak egyre terjedő meddőségét összefüggésbe hozták az eldobható pelenka használatával, persze azt azóta a megfelelő helyen megcáfolták. ;))
A lényeg, hogy a bőr egy elég érzékeny szerv, hát még a nemi szervek, és 2-3 évig, éjjel-nappal műanyagba és vegyszerekbe csomagolni, hááát...én inkább nem kockáztatok.

Pindi
pindi
 
 


Azt nem értem, mi a jó francnak fehérítik az eldobható pelenkákat? Natúr színben is tök jó lenne, meg az előállítása is olcsóbb volna. Gyerekre, környezetre is kevésbé volna ártalmas.
Belegondoltam, hogy az összes ruhánkban van dioxin. Jó, nem mind fehér, de a színeseket is, gondolom, előbb fehérítik és aztán színezik. Bár a mosással lassan biztosan kiviszi a víz... vissza a természetbe, legelőkre, tehenekbe, tehéntejbe, disznókba... állítólag az anyatejben is landol valamennyi, mert zsírban oldódik a dioxin...Rossz belegondolni...
nesica
 
 


Pindi, oké, ez tényleg követhető, logikus. Csak hallgassák meg a szkeptikusok, ha arra kerül a sor... Nem egyszer érzem magam úgy, mint egy porszívóügynök, amikor valamire rákérdeznek a hordozás vagy a textilpelus kapcsán, én próbálom átadni gyorsan és lényegretörően az infót, de már látom, hogy a másik nem figyel...
kamcsatka
 
 


Indi! :)

OK, köszi a tippet. Akkor nekiállok a patentos téglalapnak, igazából kétféle méretben kellene...

Pindi! :)
Köszi a linket, így most már látom jobban, a kékpandánál találtam kötőst, csak nem tudtam, hogy hogyan hajtogatod bele, olyasmi, mint a bm. Lassan izzítjuk a varrógép-projektet, úgyhogy hajrá, lehet, hogy még pelust is fogok varrni??? :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: