Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
mi most készülünk áttérni a mosható pelenkára, szeretnék gyapjú külsőt venni, próbának rendeltünk popolini csigást, de a gyapjú sokkal jobbnak tűnik...
És olvasom, hogy szinte mindannyiótoknak bejött.
Írjátok, hogy nem lehet szűk ruha a babán, mert akkor nem tud párologni a nedvesség. Az én kicsim napi több órán át csak a kendőben hajlandó lenni, és hát ugye az eléggé rásimul. Szerintetek az nem baj? Attól működni fog a dolog?

Üdv:
Almababa
almababa
 
 


Almababa :) a szűk ruhán elsősorban a rövid, szűk body értendő, illetve a nadrág is, ha szűk. Nem a párolgás a fő probléma, hanem a nyomás. Ha a babapopsija belülről, a ruha pedig kívülről préseli a gyapjút, akkor az nem tud ellenállni és átengedi magán a pisit. A kendő nálunk még soha nem volt baj, az nem a popsit nyomja, hanem az egész babát körülöleli. Tök jó, hogy a babád így szeret kendőben lenni :)
indianyo
 
 


Megtörtént a gyapjúpróba...szuper!!!!!!!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 

 
 

Sziasztok!
Lanolinról lenne kérdésem. A gyógyszertárban megmutatta a patikus, de úgy néz ki, mint a gyanta, nyúlik, ragad. Azt nem értem, hogyha rákenem a gyapjúra, akkor az hogy nem fog ragadni utána?
borsika21
 
 


zoka7 írta:Egyébként nem is a szag miatt aggaszt ez a dolog, hanem hogy egészségügyileg hogy hat ez rá. Mégiscsak kislány.


Ezt nem értem. A bacik aggasztanak? Ha igen, ellenük az egyetlen megoldás a 3-4 óránkénti pelenkacsere, pelenkafajtától függetlenül, ugyanis a baktériumok jelen vannak és gőzerővel szporodnak a sötét, nyirkos közegben. Ez az eldobhatóra is igaz, hiába nem érzed ott a szagot és a nedvességet.
Nekem soha nem volt lelkierőm éjszaka pelenkát cserélni, de nem is volt vele gondom, pedig nekem is van lányom. Gyapjú azért valamivel jobb, hiszen szellőzik.

Pindi
pindi
 
 


Pindi!
Napközben természetesen cserélem legkésőbb 3 óránként a pelusát, a fent idézett mondatom az éjszakai pelusra vonatkozott. Mivel mostanában olyan csodák történnek, hogy este 9-től reggel 8-9-ig alszik a kicsike, nincs szívem - sem lelki erőm - cserélni. Persze tudom, hogy a bacik mindig jelen vannak a pelusban, és tökéletes a táptalaj a szaporodásukhoz, csak amikor már szemcsípős ammóniaszaga van a csomagnak, na az nem tudom mennyire jó. Az eldobhatóban is ott a sok pisi, csak nem indul bomlásnak..persze ott meg a sok vegyi anyag nem tudom mit csinálhat..az még rosszabb..
Az egész gondolatot egy gombás popsi-fertőzés indította el egyébként (valószínűleg semmi köze a pelus-dologhoz).

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sikeres BM-másfélhónapot zártunk, elégedett vagyok az eredménnyel. Most már kis oxigént is tudok engedni a cuccra száradás közben (mióta jobb idő van), hogy fehéredjenek a foltok. De mint említettem, nem hagyott nyugodni a frusztrált kismamák ördöge, és újabb tesztelő-körútra indultam. Megnéztem mindenfélét, hát... Meg lehet valaki érzéseit pelenkamárkán keresztül sérteni...? Na, csak viccelek, csupán annyit szeretnék mondani, hogy ránézésre még mindig a BM a nyerő. Megszemléltem még Kushies-t, Lotties-t, Monapelt, Popolinit. Erősen fókuszáltam gondolataimat a no-shopping elvre, de vesztettem... Vásároltam egy AIO Kushies-t, egy Classic-ot (külső+belső), és még egy BM külsőt. A többi nem nyerte meg a tetszésemet. Most bébi a Kushies belső+külső kombóban szunyál (plusz egy Tetra), akkora a hátsója mint egy malomkerék, ugyanis csak 2 méret van, és én a 9 kilós gyerekre a 10-20 kilós pakkungot vettem. Meglátjuk...
kamcsatka
 
 


Zoka, értem én, csak azt akartam mondani, hogy ha nem tudsz/akarsz 3 óránként pelust cserélni (amit éjszaka maximálisan megértek), akkor mindegy milyen pelenkát használsz, a bacik dolgoznak. Eldobhatóban is. A szag egy dolog, a bacitenyészet egy másik.
Az eldobhatót használó anyukák között sokan hiszik azt, hogy mivel a pelenka száraz, nem büdi, akkor tovább rajta hagyhatja a gyereken. Viszont a pelenkakiütést nem a nedvesség okozza, hanem a baktériumok, és ezért van az, hogy az eldobható pelust használó gyerekeknél gyakoribb a pelenkakiütés, mint a textilpelusosoknál.
Ammóniaszag egyébként nálunk kb. 3 év pelenkahasználat után jelentkezett először, és szerintem inkább áll összefüggésben a tárolási-mosási szokásokkal, mint a pelenkafajtával. Volt egy eszmecsere erről a Környezettudatos topikon pár hónappal ezelőtt, ott az volt a konklúzió, hogy ecetes áztatásnál nem olyan vészes, mint a szárazon tartásnál. Én szárazon, illóolajjal tárolom, és ha nagyon vészes a reggeli ammóniaszag, akkor a következő néhány mosásnál hozzájuk adok egy evőkanál Mio Fresh fertőtlenítőt, ezután megint hetekig jobb a helyzet.

Kamcsatka, ízlések és pofonok... Meg hát vannak más szempontok is, mint a ránézés meg a bugyorméret. :D

Pindi
pindi
 
 


Pindi, teljesen igazad van, bután fogalmaztam! Ránézés alatt nem a szökellő nyuszikákat értettem... :D Inkább azt, hogy melyik néz ki jó minőségűnek (sajnos ez sem a tuti még, hiszen ami úgy néz ki, az is lehet vesztes). A bugyorméret nekem is tökmindegy, de pl. ennél a Kushies-nál nem eggyel, hanem kettővel nagyobb body kell a dedre!
A legszebb az lenne, ha minegyikből kapnék egyet tesztelésre (bocs, teszt-őrült vagyok), és 1-1 hét után tudnám összehasonlítani.
Amúgy pedig kinek a pap, kinek a palan, minden popóra textilpelust! :)
kamcsatka
 
 


Sziasztok,

no régen kérdeztem, de ezúttal már nem csak elméleti alapon, ugyanis a vonalzóm állítása ellenére Villő megérkezett már :-)
Mai első próbálkozásom a textilpelenka témakörében rögtön kérdést is hozott: az én kicsim nem ébred 2-3 óránként, ahogy itt Ti a pelenkacserét ajánljátok, hanem csak 3-4-5 óránként. Most az első pelus jól át is ázott. Ez akkor ezek szerint nem gond, ugye? Mert azért ébresztgetni a csere miatt nem szeretném, úgy hiszem, nem is tanácsos.

Köszi a segítségeteket,
Jutka

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Hát az álmoskönyv szerint (és én pl. nagyon hajlok erre a nézetre) alvó gyereket fel ne kelts... :) (nappersze koraszülötteknél, újszülötteknél talán nem teljesen igaz, de csak vicceltem)
Amúgy mit használsz? Nem mintha tanácsot tudnék adni, mert én csak fél éves korában kezdtem, csak érdekel.
orsi
kamcsatka
 
 


Judit :) az nem jó, ha átázik a pelus, mifélét használsz milyen külsővel? ebben tudunk segíteni, mesélj, adunk ötleteket!
Nélunk az vált be, hogy evés után pelenkáztunk, mert az újszülötteknél gyakori, hogy evés közben jön pisi-kaki, így ilyenkor mindenképpen csere kell, addig pedig - ha már előtte kakis volt a pelus - egy tetrát ráterítettem, hogy ne legyen baleset és utána jöhetett a teljes pelenkázás, már tele pocakkal és kisimult arcocskával.

Én soha nem ébresztettem fel a fiamat pelenkázás miatt, sőt semmi miatt sem. Szerintem amire Pindi is utalt itt az az a fontos dolog, hogy hajlamosak vagyunk elfelejtkezni a peluscseréről, ha a baba nem jelez - mert annyi egyéb dolgunk van, jogosan. S míg az eldobhatósban "vígan ellubickol" a baba, mert nem érezni a pisi szagát, addig azért a textilben ez nem gyakori, ott előbb-utóbb árulkodik a termés :)
indianyo
 
 


Indianyó, köszönöm a választ. Már meg is rendeltem a pelenkákat, alig várom, hogy megérkezzenek. Megnéztem a honlapodat, nagyon szépek az s.k. pelenkáid. Én is kedvet kaptam a varráshoz tőlük (régen varrtam ezt-azt), szerintem hamarosan neki is látok :D .
almababa
 
 


Kamcsatka, de jó, hogy ezt a minőséget felvetetted, mert erről ritkán beszélünk. Pontosabban nem tudom, hogy te is a tartósságot értetted-e alatta. Ha igen, azt ajánlom, ne egy hét alatt teszteld őket, hanem 1-2 éven át. :)

Íme az én teszteredményeim (mely 2,5 év alatt gyűlt össze, ebből 1,5 éven át két gyereket pelenkáztam):

Monapel belső (ritka használat mellett): gumi egy év alatt szétment
Kushies Basic belső (gyakori használat mellett): 2,5 év után jó, gumi ép
Kushies külső (gyakori használat mellett): gumija 2,5 év után szétment
Kushies Classic (gyakori használat mellett): 1 év után jó
Bambino Mio belső, kicsi (gyakori használat mellett): 1,5 év után jó
BM belső, nagy (ritka használat mellett): pár mosás után eldeformálódott
BM külső (viszonylag ritka használat mellett): 1 év után gumi
szétment
(Ja, és még egy: s.k. gyapjúkülső, 2 év rendszeres használat mellett kitűnő állapotban van, pedig azt hittem, a gyapjú lesz a legkevésbé tartós.)

Hozzáteszem, hogy tudom, hogy a BM külsőt normálisan nem használja 1 éven át az ember, de nálunk az 5-7 kilós ennyi időn át jó volt, anélkül, hogy nagyon meg kellene erőltetnem. De úgy tűnik, úgy tervezték, hogy csak azt a pár hetet-hónapot bírja ki.
Popolinink nincs.

Azt kell, hogy mondjam, hogy ár-érték arányban a fentiek közül a Kushies Basic a legjobb.

Egyéb szempontok alatt még azt is értettem, hogy honnan ered a pelus. Pl. hogy egy angol cég olasz nevű termékét Kínában gyártják. És ezt csak akkor tudja meg az ember, mikor már megvette a készletet. :evil: Ma már val.szeg Kushiest sem vennék.

Pindi
pindi
 
 


Nagyon korrekt kis összehasonlítás, szép volt, Pindi!
De mi a konklúzió? Mit vennél a sokéves tapasztalattal a hátad mögött?
Én sem helyeslem ezt a legolcsóbb-munkaerővel-gyártatást, de én úgy gondolom, hogy a végfelhasználó nem tud beleszólni ebbe azzal, hogy csakazértsem azt a márkát veszi. Én a magam részéről a legjobb minőséget szeretném venni, és ha ezt Kiskunmajsán gyártanák, akko én odamennék vásárolni... :)

Amúgy van tpasztalatod AIO ügyben?
kamcsatka
 
 


Na, lehet hogy hülyeséget kérdeztem, tehát Te akkor Kushies basic-et vennél, és gyapjúkülsőt használnál hozzá? De a Basic a legvékonyabb, nem? Az elég?
kamcsatka
 
 


Én popolinit vennék újra és újra és újra, mert tökéletesen tartja a formáját, semmi deformáció, a különféle mosási foltosodáson kívül nem is látszik rajta a használat(együtt mosom mindenféle ruhával) az egyetlen pelus, ami a súlyos hasmenési robbanásokat is elviselte, tökéletes nedvszívó és az első alkalomtól az utolsóig jó, méretben és anyagban is tökéletes. One size natur softnak hívják. ára is korrekt. újra ezt venném és még egy gyereket biztos kiszolgálna. Ma már az organic változatot is meg tudnám venni. Már 21 hónapja használjuk. A gyapjú külsőkről pedig ódát tudnék zengeni, annyira tökéletes :)

Judit :) helyes, varrogassál és a gyapjú külsőt mindenképp ajánlom kipróbálni :)
indianyo
 
 


sziasztok!

most szeretném kipróbálni a gyapjúkülsőt és két dolgot még mindig nem értek:
hogy rögzítem a bm belsőt snappivel??
Valamint, (mint már fentebb kérdeztem de senki nem válaszolt :( )
Lanolinról lenne kérdésem. A gyógyszertárban megmutatta a patikus, de úgy néz ki, mint a gyanta, nyúlik, ragad. Azt nem értem, hogyha rákenem a gyapjúra, akkor az hogy nem fog ragadni utána??
Légyszi írjatok, mert már itt a külső (igaz popolinis, mert kötni sajnos nem tudok) és nagyon szeretném beizzítani.
Orsi
borsika21
 
 


Orsi!

Lanolinról annyit, hogy ne ijedj meg a külsejétől, csodákra képes! :)

Tényleg úgy néz ki, ahogy leírtad, a bébi popóján azonban észre sem fogod venni, mert a gatyó kimosása után (gyapjúmosószer, nem nyomkodni, nem tekergetni, törölközővel szárogatni), a két tenyered közé tegyél egy diónyi nagyságú lanolint, s dörzsöld a még vizes gatyó belsejébe. Oszlasd el amennyire tudod. Akkor még egy kicsit ragadni fog, de száradás után már nem. Nyugodtan vedd meg! (Legalább 2 napig fog száradni, lehetőleg nem meleg helyen)

Jutka, gratulálok a kis Villőhöz, remélem jó rá a kis gatyó.

Dóri
foldori
 
 


sziasztok!
ez a szép az egészben hogy mindenkinek más jön be! azt hiszem mindnek megvan az előnye hátránya.
nekem nagyon bevált a bm, hiába vettem meg a popolini organic belsőket, most adtam el, mert nem vált be.
pedig nagyon szerettem volna.
egyébként akit érdekel van bm belsőm és külsőm használt eladó újszülött, S és M méretekben. a belsők 1-es méretűek 15-20db.

aki ki szeretné próbálni, érdemes. használtak de végig bm fertőtlenítővel, bm mosószerrel mosva szép állapotban.

persze a második gyerekemen biztos kipróbálom a gyapjút is, amit most vettem azt az első pisi után a férjem kimosta és most max egy plüssmacira jó... nem vettem másikat.... :(

de mi csináljuk a pelenkamentes módszert is így remélem már nem sokáig lesz pelus, illetve kakis már hónapok óta nincs. ezért nem vészes a dolog.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok!

Most írok először ide. Kérdésem van, kérlek, segítsetek, mert látom, hogy nagy tapasztalattal bírtok e téren, én meg... nem. Mármint mosószer ügyileg.

Mi tetra pelust használunk, flanell betéttel (varrtam). Vödörben, flóraszept-ben( :oops: :cry: ) áztatjuk. Utána Nagy Öblítés, és mosás, Tomival. De nagyon nem szeretem, váltani akarok. Kérdésem, hogy áztatni jó lesz-e akkor az ecetes víz, van ezzel tapasztalatotok?
Mosni: mivel? Mosószódaát honnét? Vagy mi más jöhet szóba? Köszi szépen, további minden jókat!
Márti
márti_23
 
 


Marica,

érdekelne a pelenkamentes módszer, láttam erről tökjó dokumentumfilmet. Köszi.
márti_23
 
 


Márti :) a rendsezr nálunk ilyen: esti pelust fürdéskor beteszem az üres vödörbe (előtte délután mosok és teregetek együtt Dominóval), a fürdővízből rámerek annyi vizet, hgoy ellepje bőven (kell majd akövetkező pelusoknak is) és rázuttyintok érzés szerint ecetet. Ezzel és szükség szerint plusz ecetet, . 2-3 naponta mosok, együtt bármi més ruhával, ilyenkor a pelusokat kicsavarom, ha sok volt benne a kakis pelus, akkor egy rövid ecetes öblítést beiktatok, egyébként egy rövid centrifugázás és mehet hozzájuk a többi ruha, 3 tápszeres kanál mosószóda (ez kábé 3 evőkanálnyi), ma már 40 fokon mosok, korábban 60 fokon, de így is elég.

Soha semmilyen egyéb mosószert nem használtam, amióta pocakos lettem és nem bántam meg. Illetve egyet igen: Dominó ruhái az olajos sárban fetrengéstől és a szaftos-gyü,ölcsös ebédektől egy időben elviselhetetlenül foltosak lettek, akkor bevetettem az oxigénes folttisztítót, ebből van sok természetbarát márka is, ezt néh hazsnálom, de nm heti rendszeressggel, csak amikor már nem bírom a foltok látványát.
indianyo
 
 


Hopp, kimaradt egy mondat: ez az ecetes víz másnap estig nagyjából elég is, szükség szerint pótolom a víz- és ecetmennyiséget, ahogy gyűlik a pelusadag.

Korábban szárazon tartást alkalmaztunk, ott a vödör aljára levendula és/vagy teafa olajat tettem, arra rá a pelusok. Itt a fedő leemelésekor azért fejbe vert a szag (ami egyébként nem érezhető) és ebből az anyámmal folyamatos konfliktus származott, emiatt a nyaraláskor szerzett ecetes tapasztalat alapján áttértem az ecetes áztatásra, de a másik is nagyon jó volt.
indianyo
 
 


Ezt a szárazontartás - "fejbe vert a szag" dolgot sikerült kiküszöbölnöm azzal, hogy a vödör fedelének a belsejére cseppentem a levendulát, és így tényleg az olaj illatát érzem, amikor kinyitom a vödröt.
Mert amíg a pelusok alatt volt az olaj, nekem sem tetszett, hogy (főleg a második napon) mindig kijön a büdi, ha kinyitom - vagy a gyerek kinyitja - a vödröt, meg gondolom, a család többi tagjának sem, ha éppen ott tartózkodtak.

Andi
_andi
 
 


Kamcsatka: ha most vennék, a fentiek közül egyiket sem. Viszont kipróbálnám a popolinit, méghozzá a biot, illetve ha tudom, hogy egyszerre több gyereket fogok pelenkázni, a lotties állítható méretű biopelusát is lehet, hogy megnézném.

(De valószínű, hogy nem veszek, hanem a harmadiknak már magam varrom meg őket, feltéve, hogy sikerül jó minőségű tépőzárat vagy patentot beszereznem.)

Valóban, az AIO kimaradt a listából. Szóval: Kushies Ultra 2 év után lyukad a műanyag borítás, 2,5 év után pedig leválik. :( A flanel "nyelv" már régóta lyukas. Ma már ezt sem venném.

Márti, pelenkamentességről az Életmódban van topic.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok,

Tulajdonképpen nem ázott át, úgy értem, a külsőn nem jött át a nedvesség, csak maaaarhára pisis volt. Lehet, hogy ez nem is baj?

Dóri, köszi, a gyapjút még nem mertem ráadni, nem elég husi a combja, bele szeretnék előbb fűzni valami kis megkötőt, mielőtt használom.

Indianyó, prefoldot használok, vagy sima frottír négyzet alakú 40x40es pelenkát (márkát nem tudok mondani, ezeknek nem is tudom, plusz én még kint vettem meg Angliában az összeset). A gondom az, hogy a belső nagyobb, mint a gyerek méretéhez megfelelő külső. Nagyobb külső nem illeszkedik rá eléggé, de ebből meg néha itt-ott kilóg a belső.
Vannak formázott pelenkáim is, de azok még olyan nagynak tűnnek, és nehezebben is boldogulok velük. Szeretném az elején a prefoldot előnyben részesíteni, a gyorsabb száradás miatt is.
Ti rögtön azonnal moshatót használtatok? Nem lehet, hogy egyszerűen még kicsi a teste ezekhez a nagy pelenkákhoz? De ezt nem hinném, hisz vannak a one size pelenkák is, ami elvileg újszülött kortól jó...

Még egy kérdés - kakis Monapel papírbetétet ki lehet dobni a wc-be? az nincs ráírva, hogy ez elbomló, vagy nem. A BM-é az, csak azt meg nehezebb beszerezni a környékünkön.

Köszi

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Indi!

A minap jártam a Lidl-ben és vettem ott mosószappant, az van ráírva, hogy természetes tisztító szappan, biológiailag lebomló, az elején nagy betűkkel pedig, hogy BIO. A neve: LEL szappan. Ennél többet nem tudok róla, de nekiláttam reszelgetni a mosószóda mellé, meg egy kis ecet az öblítő helyére, és képzeld, puhábbak lettek a ruhák. Ma este jöttem rá, hogy csak a szappantól lehet, mert minden más a régi. Pár napja csinálom, s mikor leszedtem a ruhákat, feltűnt, hogy nem olyan kemények. Bár korábban írtad, hogy mosószappant minél kevesebbet, azért leírtam tapasztalatom.

Megpróbáltam én is szárazon tartani a pelusokat, én cseppentettem az aljára meg a fedél belső oldalára, de amikor a gépbe tettem őket, hááááát az felejthetetlen élmény volt, és csak 2 adag pihizett ecet nélkül. És a mosószóda se bírt el az ammónia szaggal. szóval nálunk hajrá ecetes víz!! :)

Dóri
foldori
 
 


Márti: Indi már leírta a tárolást. Nálunk az ecetes vízbe még teafaolaj is megy (8-10 csepp). Fertőtlenít is, és fincsi illatú. :)
Mosószódával mosom én is. Én itt veszem: http://www.okoszolgalat.hu

KépKép
livus
 
 


Livus, de az úgy nagyon drága, nem? Hol veszed a teafaolajat? Mert az aromaxos 5 ml 569,- a DM-ben, gondolom, máshol is ekörül van.
Vagy gyógyszertárban? Mert ott azért a levendula is olcsóbb, csak úgy tudom, gyógyszertárban nem tartanak túl sok félét.

Andi
_andi
 
 


DM-nek van sajátmárkás: "Das gesunde plus". Nagy üveg, nekem kb. fél évig elég egy, ha jól emlékszem. Kétnaponta mosom a peliket, tehát kétnaponta cseppentek.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Hogy kell a BM belsőt a snappivel összefogatni? Help!
borsika21
 
 


sziasztok,

Márti a pelenkamentes módszerről az életmód topic "pelenka nélküli baba" cím alatt rengeteg info van.
csak annyit hogy mi kombináljuk, tehát használunk pelust, de pisiltetjük kakiltatjuk amikor láltjuk hogy kellene. így hónapok óta nincs kakis pelus a pisit persze nehezebb elkapni, sokat pisil ...

de nem csinálnám másképp az biztos. 6 hónapos kora óta gyönyörűen ül a bilin, kis manó.
most 11 hónapos és főleg vécébe mennek már a dolgok. főleg a nagydolgok.

borsika, szerintem nem lehet a bm belsőt snappivel összefogatni.... ahhoz túl kicsi. de cáfoljatok meg ha valakinek más a tapasztalata.

nem kell senkinek használt bm belső és külső? szóljatok, a kinőtteket olcsó áron odaadja az egyik barátnőm, aki végig ilyet használt.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Livus, köszönöm :)

Borsika, itt több képet is láthatsz róla:
http://images.google.hu/images?hl=hu&q=snappi&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Andi
_andi
 
 


Borsika!
2 féleképpen lehet. Vagy így: http://www.thediaperhyena.com/newspaperfold.htm
De ez nagyobb babánál már nem az igazi (nekünk 9 kilóval már nem jó így). Vagy fogsz egy sima tetrát, és azt fogod össze a snappivel, a BM meg betétkén van benne. Mi így használjuk.

Andi!
A Te ötletedet alkalmazom én is a tetőre való cseppentésnél, és tényleg nagyságrendekkel jobb! Köszi! :D A levendulaolajat a Bp-i Hold boltban veszem, itt 4770 Ft 100 ml, ez nagyon-nagyon sokáig elég. Ha valaki szeretne, szívesen postázok neki, mert gyakran járok arra (3-400 Ft rá a posta kb.) A mosószódát is itt veszem.

Pindi!
Megkerestem a Környezettudatos mama topikban az ammóniás pelusra vonatkozó részt, és mostmár sokminden tisztább ezzel kapcsolatban. Azt figyeltem meg, hogy tényleg nem mindegyik ugyanűgy büdi (csak a kakis pelusokat tárolom ecetes vízben, a többit olajjal - nyilván csak az utóbbiak csípik a szemem reggelente). Remélhetőleg a körforgás biztosítja, hogy az átlag jó legyen. Az olajos tárolásért fájna a szívem, mert annyival kényelmesebb.

Lanolinozással kapcs lenne kérdésem..elkezdtük használni a gatyót, de belül ragacsos volt egy kicsit, nem szívta be a lanolint. Aztán ez szép lassan átvándorolt a pelusokra (mindegyikre átragadt egy kicsi). Most ott tartunk, hogy kb 2 óra múlva nedvesedik át a ruha, nem ázik át, csak az érzete nedves. Lanolinozzam újra? Be kellene hogy szívja magába? Vagy majd ha nemezesedik kicsit, akkor jobb lesz? Segítsetek!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


tévedtem!!! tényleg lehet snappizni a bm belsőt....

kösz a linkeket!

Zsófi, írtam privit a pelusokról.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Zsófi :) ha úőgy lanilinozol, ahogy én szoktam, akkor nem lesznek ragacsosak a pelusok. a törülközőben kinyomkodott éppen csak nedves pelusra úgy kenem a - egy diónyit, nem többet - lanolint, hgoy előtte a tenyeremen szétdörzsölöm és onnan belemasszírozom az anyagba, alulról megyek felfelé, alul a legkényesebb a helyzet. Mindenhové teszek, a comb- és derékrészre is, utána pedig magát a gatyókát is megdörzsölgetem óvatosan, így eloszlik a kenőcs. Egy kicsit ragacsos érzetű először, de az első pisi pelus megoldja helyzetet, másodiknál mál semmi ragacs és a peluson sem marad rajta a lanolin.
A nagoyn pisis pelust a ruhán keresztül is lehet érezni, annak ellenére, hgoy nem ázik át, egy kis nedves pára tapintáésra érezhető - de ez természetes és normális dolog. Lanolinozni csak mosáskor szoktam, az pedig úgy negyedévente fordul elő maximum :)
indianyo
 
 


Dóri :) köszönöm a szappantippet! Én használok mosószappant néha(ökörepe, sima tiszta mosószappan), de nem a pelusokhoz, csak a foltos rucikhoz. Szívesen kipróbálom ezt is majd, ha a sorsom egy Lidl-be elvezet :)
indianyo
 
 


Képzeljétek!

Beszéltem ma egy ismerős kismamával, akinél épp ott járt az új védőnője, s mit ajánlott neki? Mosható pelust!!! Hurrá!!!

Éljenek a jófej, felvilágosult védőnők!

Dóri
foldori
 
 


Zsófi: olyan jó ötlet ez a tetrával kombinált BM. Ki fogom próbálni! Csak a BM-mel nekem is reménytelennek tűnt :(

Dóri: éljen, éljen!!!!

KépKép
livus
 
 


ha kifogyok bm belsőből akkor én is szoktam tetrát használni, megfelel, csak nem olyan a nedvszívása. de nappal ha sűrűn nézem tök jó.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Jutka,
én az újszülötteimnél tetrát használtam, mert a nadrágpelenka szintén nagynak tűnt. Nem tudom hogyan hivják azt a hajtogatást, amit csináltam, de a végén lett egy háromszög, a láb közötti részen vastagitva, ahová betétet is lehet tenni. Kb fél évig volt igy jó.

Pindi pelenkatesztjét kiegésziteném azzal, hogy a monapel belsők majdnem 4 éves, kis szünettel gyakori használat után foszlanak szét. Valamit tennem vagy vennem kell, mert még minimum 1 év pelenkázásra van kilátásom.

o
orsko
 
 


Még vannak a bambinomio használt külsőkből és belsőkből ha kell valakinek.
belső már csak 9 belső van és külsőből újszülött 3 db, small 1 db, medium 3 db.
teljesen klassz állapotban végig bm fertőtlenítőt és mosószert használtak a barátnőmék!

orsko, ha érdekel esetleg szólj, nekem nagyon beváltak. és így alig használtan nagyon jó vétel is.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


ORsko :) én a varrott megoldásnak nagy barátja vagyok, egy olyat, mint Pindi varrt - külső, amibe a meglévő tetra/prefold beletehető, így hamar szárad, no és a meglévő ipólók-ngek anyaga tökéletes hozzá. Popolini prefoldról írtam már, az némileg (khmkhm) olcsóbb, mint a BM, igaz ez se magyar gyártmány sajnos. Bár a cseh tetra se...
indianyo
 
 


SOS: poppolini papírbetétből tekercses vagy dobozos????
Indi????

KépKép
livus
 
 


Livus :) tekercses :) mész érte holnap vagy szállítást kérsz? ha érte mész, kérnék én is valamit, ha lehet :oops:
indianyo
 
 


Köszi, Kedves! :)
Ma vagy holnap rendelem meg, és személyesen akarom átvenni, úgyhogy mondd, hogy mit kérsz ;)

KépKép
livus
 
 


Indi,

és popolini prefoldot lehet még kapni? mert kékpanda honlapján nincs fent már régóta? és popolini prefold+külső ugyanúgy működik mint a BM-nél?

kérhetek valamit? akinek többféle pelenkája van le tudná írni hogy melyik kompatibilis melyikkel? vagy egyféle márkát használtok mindig belsőnek és külsőnek is?

köszi Laura
tabajd
 
 


Livus :) szuper! Mamapelust kérnék szépen 1 csomaggal, a többit majd hozzávarrom, de most nincs kapacitásom. Köszönöm!

Laura :) Én sem mindig találom meg, amit szeretnék, de néha benézek a boltba egy kicsit dumálni meg pelusokat-kendőket tapogatni, így láttam a prefoldot is. Sajnos nagy méretben nincsen, csak S és M. Popolinis műanyag külsőket nem ismerem, Monapelben van belül egy fül, amibe szerintem bele lehet hajtogatni, de kötős pelussal ill. tetrával+snappival tökéletesen működne gyapjúkülsővel.

No mert hogy a gyapjúkülsőink mindennel kompatibilisak :lol:
indianyo
 
 


oké, Indi! Megrendelem azt is.

KépKép
livus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: