Új privát üzeneted érkezett!

Dóri, nekem is átküldenéd azt a három emailt a szabásmintákkal? én egyet már próbáltam varrni de nem lett a legjobb :)
az email címem: marianna.tatar@gmail.com

előre is nagyon köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica, átküldtem (hátha Dóri csak később jár erre).

Andi
_andi
 
 


nagyon köszönöm, meg is kaptam!!!
majd próbálkozom :) és beszámolok

Marica & Levi :)
marica75
 
 

 
 

Sziasztok,

Igazából nem pelenka téma inkább lanolinnal kapcsolatos a kérdésem. Szerintetek az csak gyapjúra lehet használni? vagy bármi mást is bekenhetek vele ha nem szeretném hogy átázna? Most itt bakancsra gondolok (lehet hogy nagyon hülyén hangzik). Van egy nagyon jó bakancsom de egyre többször átázik és nem hiszek ezekbe a csodaápoló szerekbe. De lanolin van egy nagy adag a hűtőben azt szerintetek rákenhetem????

Köszi Laura
tabajd
 
 


Marica!
[quote="borsts"]És még egy: ugyan angolul, de bővelkedik fotókban:
http://www.diapersewing.com/
Ez is nagyon jó link!

Tényleg Borcsa, én is nagyon kiváncsi vagyok, mi készült abból a fonalkából?!

Dóri
foldori
 
 


Hupsz, az előző elejét idézetnek szántam, nem jött össze, bocsi

Dóri
foldori
 
 


köszi, igen ezt ismerem! még nem jutottam odáig, de nem adom fel. lassan levi kinő a pelenkakorból :) mire megcsinálom. találtam még egy klassz dolgot, de majd ha megkaptam beszámolok róla :))

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Kedves Livi és Dóri!

Köszönöm a válaszokat!
Terveim szerint hamarosan rá fogok térni a régebben már megkezdett, de egy időre hanyagolt útra; a mosható pelenka használatába. Régebben még olcsó pamutanyagot is sikerült vennem, és a régi holmijaim közül is bekerült néhány a pelenkavarrási terveimbe. Úgy volt, hogy mindig vettünk még egy csomag pelenkát, hogy most akkor már jó sok időm lesz majd varrni. De az az igazság, hogy egyetlen csemete mellett sem vagyok képes ilyesmire. Csodálom, hogy köztetek mennyien vannak, akiknek mindenre van idejük. Hogy csináljátok?

Borcsa!
Érdekelne az a felmosórongyos megoldás, próbáltam visszanézni, de nem találtam. Én is nézegettem már pelenkakészítés kapcsán a felmosórongyokat, de nem vettem, mert nem derült ki, hogy mi az anyaga.
Ilona
nesica
 
 


Sziasztok!

Reatex projekt: elsőre megpróbáltam kötni belőle egy háromszögletűt, (amit pár szemre kell kezdeni, és soronként szaporítva kelle kötni addig, amíg elég nagy nem lesz, aztán egy kis passzé, és az elején lesz egy Y alakú varrás - bár én körbe szoktam kötni a passzét, úgyhogy csak V alakú) de vhogy nagyon ormótlan lett, vhogy sok a soronként egy szem szaporítás, úgyhogy azt visszafejtettem.

Csináltam egyet ez alapján, mivel vastagabb fonal és tű, jóval kevesebb szemmel, illetve tépőzár helyett a négy sarkán négy apró gombbal - ezt szeretjük, bár lehet gombok helyett madzagokkal még jobb lenne.

Aztán kipróbáltam a festést is - remek, enyhén melírozott rózsaszín lett, nem túl fiús :wink:, és gyártottam egy olyat, ami a lába között egyenesen van kötve bordás mintával, aztán körbe, rózsaszín :) szárral és derékmadzaggal.

Jó vastag, igazi téli darabok - ebből kifolyólag nem könnyen áznak át. A friss kötés elég merev (a bebújós gatyit Gergő nem volt hajlandó felpróbálni, amíg rendesen ki nem mostam) de megpuhul.

Felmosórongy: Ági csak annyit írt, hogy ma már nem venne pelenkabetétet a pelenkavarráshoz, hanem pl. felmosórongyból szabna. Én meg vettem egy szimpatikus, gépi mosást tűrő példányt, de még nem próbáltam ki. Ezek poliészterből vannak, mint a legtöbb mosható pelusban a nedvszívó mag.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Szeretném kipróbálni a gyapjúkülsőt ehhez lenne két kérdésem. Egyik, hogy BM belsővel lehet-e használni, hogy ne mozduljon el a belső. Másik, hogy a popolini gyapjúkülsőjét ajánljátok-e, vagy érdemesebb kötni.
Valahol olvastam, hogy szoros ruhával nem lehet használni. Ez mit jelent, a body vagy a nadrág ülepe nem érhet hozzá? (ezt nem tudom elképzelni, főleg ha ül a gyerek. )
köszi
Orsi
borsika21
 
 


Orsi, BM belsővel úgy lehet használni, hogy snappi kapoccsal össze kell fogatni, mielőtt ráhúznád a gyapjúbugyit. Most, hogy a gyerekem kinőtte a belsőket, én úgy csinálom, hogy egy BM belső fölé ráhajtogatok egy sima tetrát, azt fogom össze a snappivel, és úgy rá a gyapjú.
Persze, hogy hozzáérhet a ruha, meg ülhet is rajta a gyerek :)
Túl szoros ruha... nekünk még egyik ruha sem volt olyan szoros, hogy az probléma lett volna a gyapjúkülső miatt, szóval szerintem emiatt ne mondj le róla.
Én nagyon megszerettem a miénket, nekünk csak olyan van, amit én kötöttem (mégpedig elsősorban takarékossági okokból), de olyan aranyos benne, olyan mint valami kis "régi" gyerek :D

Andi
_andi
 
 


Hú Borcsa, de izgalmas! Én személy szerint meg is tekinteném ezeket a remek kis gatyókat! Újabbakat kell gyártanom, mert akkorát nőtt az én 7 hónaposom, hogy nem fér bele a gyönyörű hátsója. Akkor ez a fonal jó lenne egy jó meleg pulcsira. Nagyon kéne az is, lehet, hogy én is belevágok.

Andi,
elkészült az első pelusom, én egy frottír törülközőt vagdostam, és 3 rétegben varrtam bele. Hú, nagyon nőcis lett, de tényleg. Eszméletlen aranyos benne a kis hátsója (a nagyobbiknak). És neki is nagyon tetszik, csak sajna nincs még rá vagy hozzá külső. Azóta is kajtatom azt az anyagot lehetőségeimhez képest, de nem sok a remény. Lehet, hogy valami szép gyapjúra beszélem rá.

Orsi!
Ha tudsz kötni, érdemes megpróbálni. Én nem ismerem a "gyári" gyapjú külsőt, biztosan az is nagyon jó, de azért alkotni... hát, igen jó dolog. Én annyit tapasztaltam szűk ruhával(hordozó kendőben volt), hogy kis nedves érzet van, de nem ázik át. Nem is kell másik ruha.
Én is csodálkozom, hogy hogy van ideje sok asszonykának ennyi mindenre. Lehet, hogy náluk nem 24 óra egy nap, vagy nincs akkora alvásigényük, mint nekem. Mindenesetre próbálkozom :)

Ha jól értem, a felmosórongy kerülne a pelusba nedvszívónak? Egyébként a Tecsóba láttam ilyen betétet, nedvszívó belső, vagy mi volt a neve. Az biztos mosható is, nem néztem meg közelebbről.

Dóri
foldori
 
 


Orsi, de jó, ügyes vagy, hogy már meg is varrtad!
Én nem jutottam odáig, hogy varrjak is, hiába volt a nagy lelkesedésem. És most már biztosan nem is fogok nekiállni, már kihúzzuk azzal, amink van.

De a saját készítésű gyapjúkülső mellett nekem is az volt a másik érv (a spórolás után), hogy "de azért alkotni... hát, igen jó dolog" :) , és a kötéssel valahogy könnyebben megbirkóztam, mint a varrással.

Andi
_andi
 
 


Nem Orsi, Dóri! :oops: Bocsánat!

Andi
_andi
 
 


Sziasztok,
Gyapjú küldőhöz szólnék én is hozzá, mi a Popo kötött külsőjét használjuk, sajnos én nem tudok kötni. A legeslegelején amikor még szinte új volt, és kicsit sem volt filcesedve a külső, illetve nem lanolinoztam, fordult elő, hogy nedves lett a ruhája fölötte, azóta viszont egyszer sem fordult elő, hogy átázott volna, pedig éjszakára is ezt használjuk.
Én imádom a gyapjút, mióta kipróbáltuk, nem is használtam a műanyag külsőket. Mondjuk nem tudom, a nyári melegben mit fogok majd ráadni... Tényleg, tapasztalt pelusozók: nyáron a gyapjú helyett milyen külsőt javasoltok? Mert ugye tudom, hogy nyáron hűt a gyapjú, de harmincközeli fokban azért szerintem nagyon meleg lehet.

Eszter
ikra
 
 


A legnagyobb nyári hőségen is gyapjúkülsőt kapott a fiacskám. Nem volt panasza. arra kell csak vigyázni, hogy ne legyen sáros, homokos, mert az nehezen jön ki a gatyóból. Fiacska beleült ugyanis előbb egy vödörbe, majd a vizes homokba. azóta is foltos a gatyója - igaz, ez csak felület, de nem szép látvány
indianyo
 
 


Andi,
hol lehet ezeket a sneppi kapcsokat kapni?
borsika21
 
 


Orsi!
Snappi kapcsot ma vettem a Kékpandánál, interneten megrendeltem, és elmentem a vevőszolgálatra érte (a posta több lenne, mint maga a cucc)..A babanaturán is lehet kapni.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Indi!
Mi most kezdünk majd bele a gyapjúkölső kalandba, de nem értem, akkor nyáron hogy oldottad meg, hogy ne legyen állandóan mocskos a külső? Még egy bugyit is húztál rá?

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


külső :)

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Ugye jól emlékszem, hogy a Popolini féle gyapjú külsőt érdemes kézzel langyos vízben kimosni és újra lanolinozni? Mintha régebben azt írtátok volna, hogy így el lehet kerülni azt a pici szivárgást, amiről Eszter (ikra) írt... ugye?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Orsi, látom, közben már kaptál választ Zsófitól :) ,
én is ezeket a helyeket tudom.

Andi
_andi
 
 


Zsófi :) ha én voltam a gyorsabb, akkor kapott egy vékony kisgatyót a külsőre védelem céljából. Hőségben egyébként a lakásban és kint is pucéron szaladgáltunk, csak olyan esetekben kapott pelust, amikor valahová le kellett ülni (a kukinak nem kellemes, ha belecsipik a hintába :wink:) vagy jönni-menni vagy épp nagyon készült a kaki. Én reciklátor vagyok, igy a kinőtt pólókból kisgatyót varrok, jól ki is használtuk tavaly őket.
indianyo
 
 


Talán furcsán hangzik, de attól függetlenül, hogy teljesen elégedett vagyok a BM-val, amit 1 hónapja használunk, nem hagy nyugodni a gondolat, hogy azért csak nem ártana a többit is megnézni... Esetleg egy KbA belsőt...vagy egy AIO-t...

Vagy ez már valami frusztrációs kismamabetegség???

És minél jobban kiismerem magam a márkák és fajták között (vigyázat, most jön az ellentmondás!), annál kevésbé érzem magam képesnek arra, hogy válasszak a sok lehetőség közül!

megőrültem?! Egy dolog nem érdekel csak, és az a gyapjú külső.
kamcsatka
 
 


Én pont így voltam úgy 14 hónappal ezelőtt, szerintem a családom hülyének is nézhetett akkoriban egy kicsit, mert fél napokat (amikor a gyerek csak az ölemben volt hajlandó aludni) töltöttem a gép előtt, textilpelenkás oldalakat böngészve, és áradoztam róluk :D

Azért még a gyapjúkülsős ítéletedet ne hamarkodd el :)

Andi
_andi
 
 


Én dettó ugyanígy, kicsivel miután elkezdtük, elkapott a gépszíj..egyik a másik után..mosás..tárolás..ilyen belső..olyan külső..és a gyapjúkülső még csak most ért utol..tényleg ne hamarkodd el! :o

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Kamcsatka,


Szerintem a pelenkaőrület igenis létezik, saját bőrön tapasztaltam én is :D. És igen, ez a kbA dolog is ragályos, vigyázz :)!!!

Ha nem akarsz beleszeretni, ne is próbáld ki a gyapjú külsőt :)!
Én így tettem, és menthetetlenül elvesztem... azóta van gyapjú mellényem, kardigánom, kabátom, sálam, a manóknak zokni, mellény, sapi, takaró, és lesz báránybőr :D :D :D.
Egyszerűen fantasztikus, persze nem akarlak befolyásolni, van, akinek nem jön be a dolog, na de az nem én vagyok :)

Eszter
ikra
 
 


Orsi,
a gépszij engem is elkapott annak idején, lett is sokféle (persze nem mindenféle pelus). Aztán letisztult a dolog, és maradt a monapel és a gyapjúkülső. És már nem vágyom erre-arra, vagyis de: saját készitésű pelusokra. majd ha nagy leszek meg is csinálom :)

o
orsko
 
 


na jó, most már kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a kényszerrel.
Tisztában vagyok vele, hogy a kihívásokat kereső, leszedált kismamaagyam késztet ilyen kis kalandokra, de azért táblázatot még nem készítettem belőle... :) Meg hát jó ügyben munkálkodom, még ha az a büdzsé megcsapolását is jelenti. Méghogy a textilpelusozás olcsóbb :shock: A kis hamisok nem említették, hogy a kedves anyuka NEM csak a szükséges mennyiséget fogja megvásárolni... :D
Annyit bombáztok ezzel a gyapjúkülsővel, hogy lassa kezdem rábeszélni magam, de 2 ellenérzésem van a használatával kapcsolatban: 1. többet kell gondozni, lanolinozás, stb, 2. van az úgy, hogy nem csak a pisi jön ki a külsőbe, ilyenkor azt kézzel gyorsan kimosom, de mit csinálok egy dzsúzos gyapjúkülsővel????
kamcsatka
 
 


Kézzel gyorsan kimosod :) :) Én legalábbis ezt teszem. Néha be kell vetni egy kis szappant-körömkefét is, de ha a ded nem rejtegette előlem hosszan a termést, elég a folyóvíz. Aztán ott dörzsölök bele egy kis pót lanolint.

Viszont ez egy nagyon-nagyon veszélyes holmi :) Kezdött a kötögetéssel, aztán újabb féle fonalak kipróbálásával, majd jött a gyapjúfestés, a gyapjúállatka-kötés... Nagyon nehéz megállni a lejtőn.

(A tesz-veszen most láttam negyed kiló erdélyi nyersgyapjú fonalat ezer forintért... De még egy csomó reás van, úgyhogy erős vagyok, mint a titánium :lol:)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


No para, nem tudok kötni :D :D
Na igen, a textilben több ideig rejtve marad a dolog, mert nem olyan büdös, mint az eldobhatóban... Ha nem kapom el, amint terpeszülésben lehajtott fejjel nyög... :) ki tudja, meddig ül rajta...
kamcsatka
 
 


SOS!
Lanolinozás..kimosom kézmeleg vízben, és még vizesen kenem rá? Mindegy hogy kívülre vagy belülre?

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Igen és belülre.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Köszi Borcsa! Csinálom is..hú de izgi.. :lol:

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Textilpelusos lányok, ne haragudjatok a zavarásért, kérdezném, nem érdekel-e valakit esetleg pár megmaradt dolog, amiket csak pakolgatok itt jó ideje, szinte sose használtuk, mert nekünk sajnos nem jött be a textilezés. Szóval van egy Ágnes Nowotex mosható betét, talán egy hiányzik a csomagból, ezt szerintem sk pelusba is bele lehet varrni, meg vannak tetrák, meg még van egy édibédi kis gyapjú, amit kiságyba vagy babakocsiba lehet rakni a baba alá. Bp 2. kerületben átvehetők, olcsón adnám. Priviben elértek, ha netán.
Bocsi még egyszer, tudom, hogy általában mindenki utálja az eladásos belekotyogást. :)
:) Klára
klara
 
 


Zoka! Először kinyomkodod a vizet belőle, utána kened a lanolint, különben elfolyik a feles vizzel a nagy része
indianyo
 
 


Orsi :) 21 hónapos a fiam, ez idő alatt kábé 3szor mostam ki kaki miatt a gyapjúkülsőimet. pisi maitt nem kell kimosni. lanolinozni csak mosáskor kell . ez azért nem számottevő pluszmunka, úgy másfél+2 perc darabonként és alkalmanként :wink:
indianyo
 
 


Indi, de miért csak 3x? Nem értem... nem ment el odáig a kaki...? Ez azt jelenti, hogy olyan jó volt a belső, hogy felfogta?
Meg nekem egy kicsit idegenül hangzik ,hogy pisisen visszaadom rá (jó, száraz, de mégiscsak pisis, nem?)...
kamcsatka
 
 


Orsi, nem pisis :) vagyis de, persze a külső is pisis lesz, de a lanolinozott gyapjúról elpárolog. én két külsőt váltogatok (mert ennyi van), amig az egyik a gyerek fenekét melegiti,addig a másik szárad.
Ja, és egyáltalán nincs büdös pisiszaga, hanem olyan jó birkaszaga :)

o
orsko
 
 


Orsko, most megnyugodtam... :D csak ne bégessen... :)
kamcsatka
 
 


Orsi :) hát igen, nekem ilyen jó belsőim vannak :wink:

én is kérdezek egyet a mosószódás kollégáktól: mostanában panaszkodik a fiacska, hogy szúr a pelus. Valóban elég durva a frottír mosás után, de eddig nem zavarta, most sem biztos, hogy mindig zavarja, de azrét szeretnék egy kellemesebb tapintást elérni, kérek ehető tippeket a textilpuhításra! A gyűrögetés és a vasalás a nadrágpelenkánál sajnos nem elég,a többi ruhánál tökéletesen működik, tetra is puhább lesz. ecetes öblítést próbáltam, de nem elég, lehet, hogy kevés ecetet teszek bele? Még sosem mostam mással, most sem szeretnék, inkább csak technikai változtatásokat eszközölnék. várom a javaslatokat, köszi
indianyo
 
 


Indi!
Én a mosószóda mellé rakok a gépbe 3 mosódiót, és ez olyan szépen megpuhítja, hogy csuda.
A gyapjú kézzel kinyomkodására rájöttem a saját hibámból, 2szer kellett nekifutnom.. :oops: Egyébként szárad tegnap este óta, de nem viszi túlzásba, pedig nagyon várom már, hogy kipróbáljuk. Az éjszakai pelus mindig olyan borzalmasan ammóniaszagú, hogy csípi a szemem. Reményeim szerint ez a gyapjúval változni fog..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zoka (te vagy Zsófi, vagy a lányka?),
sajna az ammónia szagon nem segit, vagyis nálunk nem segitett a gyapjúkülső. Sőt még hozzájött az ázott birkaszag, mert 10 óra után azért már nem olyan finom bárányszaga van a gyapjúnak... én papirba csomagolok éjjel ezek miatt. Érdekes, a fiamnál nem volt ilyen csipős ammóniaszag a pelusokban.

o
orsko
 
 


Hú lányok, nagyon jókat írtatok, ezek a problémák annyira édesek (mellékesen én is küzdök ezekkel), de így sokkal viccesebb. :D

Indi!!!

Most nagyon szomorú vagyok, mert amikor szedem ki az ecettel áztatott, nem igazán puha ruhákat a gépből, mindig arra gondolok, hogy meg kéne téged kérdezni, mi a titkod a puhaságra?! Azt hittem, te mosódiózol. Vagy ez is az is? A mosódió tényleg lágyít? Tényleg jó lenne kicsit puhább ruha ( ha nem is a pelus, hanem a rugi, meg az egyéb ruhadarabok)
Szóval én is várom a jó tippeket.

Ammónia....hmmm micsoda élmény:( Én mostanában elkezdtem éjszakára Mona külsőt használni, és tényleg nem ázik át akkor, ha van egy tetra is a pelusban. Egész tűrhető így a dolog, de azért 1/2 6-kor, mikor ébred a kicsike, nem hami van előbb, hanem tiszta pelus.
Még van egy élményem: egyik éjjelre elfogyott a mosható, de nem vitt rá a lélek, hogy eldobhatót adjak a kis fenekére, erre nekiláttam két tetrát belehajtogatni. az egyik olyan 3szög, a másig meg téglalap betétként. Meglepődtem reggel, hogy nem volt minden nyakig pisis, a hasánál nem nedvesedett át a külsőnek a széle.

Orsi! Ne tarts a gyapjú külsőtől, nagyon jó! Már engem is elkapott a láz! Már hármat kötöttem, most készül a negyedik (előbbieket kinőttük), és sokkal kevesebb vele a meló. Ha nem lesz kakis, nem is kell mosni. A Monapel külsőt én minden este kimosom. A gyapjút nem!!! És tényleg nem büdi, nagyon meglepő.

Dóri
foldori
 
 


Nálunk a szagélmény miatt éjszakára monapel külső használatos - azrét ezek a műanyagok mennyi szagot elnyelnek - igaz, ennek ára van..., de csak azért, mert az orrom alatt nyomakodó pisiszag hajnaltájt nem épp vonzó :lol: a pelusnak erős ammóniaszaga van, bizony, így is - úgy is. de a lanolinos gyapjú illata szerintem mennyei, gyapjúfestés után napokig olyan illat van a szobában, megunhatatlan.

Dóri :) ez a keménység a mosószódának köszönhető, mosódiaóval kicsit kevésbé az, valóban, de azért annyira nem puha, mint egy akár környezettudatosabb mosószertől is - péládul a frosch általános mosószertől is elég puhák lettek a pelusok, kifejezetten ecélból ma kipróbáltam. Ettől még maradok a mosószódánál, mert abban nagyon hiszek és annyira szeretem azt a friss tisztaságillatot, ami mosás után a ruhákból árad. várom a többi jóanáécsot és közben kísérletezem, hátha az ecet segít. Egyébként a többi ruhánál nincs gond, mert egy kicsit csavargatom-gyűrögetem őket és máris puhák, de a frottír ellenáll ennek a kezelésnek.
Mosódiót csak a sötét és kényes ruháknál használok, mert én pelust midennel együtt mosok, akkor pedig a mosódió nem elég.
indianyo
 
 


Kezdtem azt hinni, hogy csak az én gyerekem pisiszagú reggelre... De ha ráadom a csodagyapjút is, akkor birka+pisiszagú lesz?! Szép kilátások :D Na, csak vicceltem, nem futamodom ám meg! De azért azoknak, akik csak kacérkodnak a gondolattal, ezt ne áruljuk el :)
Indi, én direkt nem vettem múltkor Frosch mosószert (pedig CBA-ban van), mert úgy olvastam, hogy a pelusokat enzim-és foszfátmentes mosószerrel kell mosni, és a Froschban az van. Kövezzetek meg, gőzöm nincs, mi az az enzim és foszfát, vagyis hogy miért rossz, de mániákus használati utasítás-olvasó vagyok... :)
Én most Almavin mosószer (folyékony)- Almavin fehérítő-BM fertőtlenítőt kombóval mosom a cuccot, és OK.
kamcsatka
 
 


Orsi!
Én vagyok a Zsófi, a törpikém Kamilla, csak most egy éves, ezért nem látszik az ábrán a neve..
Teljesen letörtél ezzel, hogy a gyapjúval sem lesz jobb az éjszaka. Látatlanban arra gondoltam, hogy az valamennyit elpárologtat..
Egyébként nem is a szag miatt aggaszt ez a dolog, hanem hogy egészségügyileg hogy hat ez rá. Mégiscsak kislány.

A gyapjúkülső még mindig tök vizes, lehet egy hét is lesz mire megszárad.. :(

A ruhák keménységére állítólag jó, bár abszolút nem környezettudatos, meg nem is sok embernek van, a szárítógép. Na nem állandóan, csak 2-3 hetente használva.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


ZSófi :) gyapjú és a lanolin együtt párologtat, bizony, úgyhgoy jó az éjszaka is. Nálunk csak azrét kényes az ügy, mert a fiacskám éjszaka rendre úgy alszik, hogy a fejemre fekszik és az orrom alá nyomja a popiját, így egy centiről szembesülök a tartalommal, azért az kellemetlen tud lenni reggel felé. de nálunk este fél 7-kor kerül bele a pelusba, 3 deci(plusz néha repeta) tej elfogyasztása után, úgyhgoy reggelre 6-7-re tényleg van mit kipisilnie. Ettől függetlenül nem zavarja, nem lesz piros a popsija és reggel se a peluscsere az első, hanem a tejecske :lol:
Napokig száradó gyapjúgatyó normális.

Frosch-ban nincs foszfát - legalábbis az általam ismert gyapjú- és aloés mosószerben. Van viszont rengeteg illatanyag, ami engem zavar.
indianyo
 
 


Index Poronty rovatában pelenka-összehasonlító teszt van:-) Na, azért bedobtam a köztudatba a textilpelus-témát, hadd nyíljanak a kíváncsi szemek szép színes világunkra... :D
kamcsatka
 
 


De nem nagyon izgultak rá... :) Bár erre számítottam... Nem baj. minden kezdtet nehéz.
kamcsatka
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: