Új privát üzeneted érkezett!

Orsko :) Dinimanót én is Dininek adnám. Villőnek pedig készitenék egy pici babamanót szoknyásat vagy hálózsákosat -az két nap simán elkészül. Akkorát, mint a tenyerem, az pont egy ilyen leánykának való. ( A teste lehet egy háromszög vagy félkör és beráncolom deréktájban).
indianyo
 
 


Orsi,

Csatlakozom az előttem szólókhoz!!! :)
Én is tervezek egy steiner babát innen:
http://soozs.blogspot.com/2006/06/how-t ... -doll.html

Van már egy fiú, gondolom a nagy örülne egy leánynak, ne legyen egyedül... :)

Amúgy nagyon irigykedem, hogy Ti így ripsz-ropsz összedobjátok a babákat. Na jó, nem biztos, hogy ripsz-ropsz, de készülnek.

Savitri! Nagyon klassz lett a baba, én úgy érzem, nem tudom ezt MOST megcsinálni. Lehet, hogy még nálam nem jött el az ideje? :shock:

Orsi
osoa75
 
 


Most meg én kérdeznék valamit Tőletek: ugye, az évszakasztalon lesz kis Jézuska, Mária, pásztorok, most készítem éjszakai műszakban :) :oops:
Gyerek mondja nekem ma: dehát a Jézuska már megszületett egyszer! (Hallott harangozni a történetről, bár én nem meséltem semmi konkrétat még, inkább a Nagyi). És hogy hogy lehet, hogy Karácsonykor megint meg fog születni? És minden családnál lesz egy kis Jézuska, az évszakasztalon? (kérdezi) Mit feleljek erre? Egyszerűen fogalmam sincs! Szégyellem is magam.

Adtok tanácsot?
picinke
 
 

 
 

Picineke :) ha évszakasztalt készitesz, feltehetőleg hiszel is a dologban - akkor pedig nem is olyan nehéz válaszolni. Az biztos, hogy nem mindenkinek van évszakasztala és a kis Jézus sem kerül minden asztalra. Gondolj arra, hogy a meséket akár ezerszer is meghallgatják a gyerekek egymás után, Hamupipőke minden alkalommal meghal a mérgezett almától majd fel is támad. Ha te hiszel ebben és igy, ezzel a hittel meséled el Jézus történetét, akkor nem, vagy csak alig marad kétség a gyerekekben. Remélem, teszek majd fel képet :)
indianyo
 
 


Bocsánat. természetesen szegény Hamupipőkét nem mérgezik meg, csak az én ujjaim viccelődnek
indianyo
 
 


ÉS remélem, hogy te teszel majd fel képet :lol: majd azért én is teszek
indianyo
 
 


Sziasztok!
Nekem volt egy rongybabám 20 évig :oops: :)
Csak egy ruhát akartam rá varrni, vagy nadrágot, hogy fiú legyen a fiamnak, de nem megy. Pedig nem adtam fel rögtön. Az osoa75 által adott linken kezdheti enni a hölgy a kalapját.
Sohasem csaltam a fősulin, csak amikor bábot kellett varrni :oops:
Van valakinek valami ötlete. (édesanyám jól varr, de én! szeretnék)
Savitri - mikor megláttam a babádat a torkomba jött a gombóc :cry: Hogy csináljátok?
Szép ünnepet mindenkinek!

KépKép
tonic81
 
 


Picinke, leírom én is a gondolataimat.
Szóval, a gyerekek állítólag értenek a szimbólumok nyelvén, és nem kell ezeket magyarázni nekik. Most egy kicsit meginogtam, hogy ez valóban így van-e, ha egyszer egy 4(?) éves ilyeneket kérdez. Vajon amikor pl. ősztündér volt az évszakasztalon, akkor is azt gondolta, hogy az a kis általad kreált figura küldi el aludni a fákat? (Vagy nem tudom, te hogy mesélted...)

Angelus Silesius verse jutott eszembe: "Szülessen meg bár Jézus százszor Betlehemben, elveszel, ha nem születik meg újra a szívedben."
Igen, a kis Jézusnak minden évben, minden családnál, minden szívben, újra meg újra meg kell születnie. Én így gondolom, számomra ezt jelképezi a betlehem, amivel megpróbálom ezt a hitemet közvetíteni a gyerekeim számára.

De azt nem tudom, hogy azon túl, hogy ezt megpróbálom amilyen mélyen csak lehet, átélni, hogy lehet/kell ezt közvetíteni a gyerekek felé. Most úgy hiszem, hogy nem kell. De nem tudom, mit fogok gondolni egy év múlva, ha az én fiam teszi fel ezt a kérdést.

Pindi
pindi
 
 


Jóestét! :)

Indi, Pindi :), köszönöm szépen, hogy írtatok!
Én úgy vagyok a hittel, ezer éve hallottam egy Pilinszky interjút, Anyukám szerette nagyon, szóval ő azt mondta , hogy igyekszik hinni, igyekszik hitben élni-és nem rajta múlik mindig. Hát valahogy én is így vagyok.
Egy négyéves gyerek hihetetlen egyébként szerintem, olyan dolgok érdeklik, hogy hogyan lett a föld, mármint amin járunk, meg amibe ültetünk, meg a bolygók, meg kicsoda Isten, honnan fúj a szél...
Ezekre a kérdésekre bevallom, nagyon nehéz jól válaszolni,Szilvi sokszor írt erről, a tudományoskodás és a mesélés bonyolult viszonyáról...Hát még a hit kérdései...!
Az évaszakasztal ősszel Tomtennel :) meg a manókkal "könnyebb" volt egy kicsit-a manók valahogy nem úgy természetfelettiek, mint ugyebár Jézus, sőt, bár "én nem vagyok ideológiailag elég képzett"( :) hogy kölcsönvegyem Pelikántól), de azt hiszem, inkább a földi léthez állnak közelebb az embernél. De Jézus nagyon más.
A kisfiam pl. játék közben is szokott olyat mondani: ez csak játék, nem igazi...persze, közben élvezi, de tudja, hogy játék. És ő elbeszélgetett pl. Tomtennel, aki az én hangomon szólalt meg, simán (egyébként ezen a módon egy kaviccsal is elbeszélget, bármivel, a drága :) ), sőt a barátjának tartja, és most meg van bántva, mert a manók ugye elmentek hetek óta...Ú, nem írok többet, majd holnap, és képet fogok feltenni, remélem, ti is!!!
picinke
 
 


Sziasztok!

Holnap utazunk haza... Szeretnék nagyon meghitt, békés, boldog karácsonyt kívánni nektek Kányádi Sándor soraival:

"Hisz az ünnep csak úgy szép, ha képes vagyok szeretni még,
mert nincs karácsony, ha magam lezárom, és nem teszem ki eléd"

Sajnos pár napja baleset érte a kezemet, így nem tudtam befejezni a betlehemünk készítését... :cry: Az állatokat fabábukkal pótoltam, pásztorok, napkeleti bölcsek majd jövőre készülnek.

Kép

És a családnak készült ajándékok (nem szoktunk vásárolni :) ):
Kép
Kép
(A fa mécsestartókból még hiányzik a marás, az ma este készült el)
hardik
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, pont EZT a csécsestartót szeretném megtanulni! Nagyonnagyonnagyon!
Kriszta, ha egy mód van rá, majd szkenneld be nekem, vagy fénymásold le, vagy akármi, mert nagyon vágyakozom ez után. És mindenki csak azt mondja, hogy "ó, ez nagyon egyszerű", de meg már nem mutatják, mert most nincs idő, alkalom, stb.

A betlehemed gyönyörű! Nagyon sajnáloma kezedet, de így megláthattuk, hogy szépséges Ostheimer állatokkal játszhatnak a gyerekeitek!

A nemezgolyók fára való díszek? Csörögnek, vagy "csak" szépek?

Az ablakcsillagok is szépek. (Nekem is kéne újakat hajtogatni, bár én csak két igen egyszerűet szoktam.) A nagy papírcsillagos könyvből hajtogattad őket, vagy valaki csak úgy megmutatta?

Jó utat és békés ünnepeket nektek!
h_szilvi
 
 


Indi,
tegnap Timó lenyúlta a tehenet, a csacsit és az egyik bárányt az évszakasztalról. :shock: :lol: Még van pár hely, ahol meg tudom nézni, oda rejtette-e őket, de..... :roll: :lol: :lol: :lol:
h_szilvi
 
 


Kép


Kivánok én is boldog karácsonyt!

CSacsi van, tehén nálunk sincs, szegény Mária elég béna lett, pedig szabásmintáról csináltam hehe
indianyo
 
 


Nektek is boldog Karácsonyt. Gondolkoztam valami poénon, hogy 'idén nálunk elmaradt a karácsony, mert Timó lenyúlta Kisjézust', de nem nyúlta le, csak az állatokat. :lol:

Akik látták a Tündéri Lonka babát félkészen, azoknak itt egy kész kép.
Kép

Abigél nagyon szereti, öltözteti, hurcolja, simogatja, tegnap szinte egész nap nála volt, ha könyvet nézett, akkor az ölébe fektette. Egyetlen "szívfájdalma", hogy a korona néha kicsúszik. Mondom biztos azért van így megoldva, hogy le lehessen venni, nem akarta Télapó rávarrni... (Egy lilára festett széthajtogatott gémkapocs szárát lehet bedugni a haj alá és meglehetősen fix a koronácska, de persze nem olyan, mintha rögzítve lenne).

Végül nem hajtogattam új ablakcsillagokat. Majd jövőre.
h_szilvi
 
 


Ja, igen. Levágtuk a Lonka gyönyörű hosszú haját, mert 1. a szárnya nemigen akart sehogy sem állni a hosszú hajjal, 2. így sokkal Lonkásabb... Ez van, néha áldozatot kell hozni...

A szárnya amúgy harisnyával bevont drót lett, hozzávarrva a ruhához.
Innen jött az ötlet.
h_szilvi
 
 


h_szilvi írta:Ja, igen. Levágtuk a Lonka gyönyörű hosszú haját,


Persze még Karácsony előtt. A többes Theo-t és engem jelentett...
h_szilvi
 
 


Szilvi, álomszép lett! Milyen kár, hogy én már kinőttem ebből a babázós korból.. :(

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ó, Eszter, ne hidd! Sok felnőttnek van saját babája, csak a maga gyönyörűségére! És még lehet kislányod is!!!! :lol: :lol: :lol:
h_szilvi
 
 


h_szilvi írta:Indi,
tegnap Timó lenyúlta a tehenet, a csacsit és az egyik bárányt az évszakasztalról. :shock: :lol: Még van pár hely, ahol meg tudom nézni, oda rejtette-e őket, de..... :roll: :lol: :lol: :lol:


Egy órája Theo megtalálta az elkóborolt állatokat. A konyheszekrényben sziesztáztak, a wok-ban. :lol: :lol: :lol: :lol:
Timó rettenetesen örült a viszontlátásnak és az évszakasztalról ismét magához vette őket!
h_szilvi
 
 


Timó annyira jó fej :) Bírom, hogy ő pontosan tudja, minek hol a helye - már a gombás történeten is kacarésztam :)

Eszter :) én 30 évesen varrtam az első igazi nagy babámat - illetve az volt az első baba úgy egyáltalán - és azóta is hiányzik (kint maradt Indiában). Jár neked egy igazi nagy baba, megérdemled, kell, na :wink: Érdekes, gyerekkoroban sose babáztam.
indianyo
 
 


Tényleg lehet majd ez is egy projekt, egy öltöztetős baba. Na neeeeeem mooooost, hanem talán nyáron elkezdve, majd meglátjuk, mire van igény...


Indi,
Kép
h_szilvi
 
 


Segítségeteket szeretném kérni babavarrás-ügyben. Ilyet szeretnék varrni (terápiás célzattal...).
Vajon hogy néz ki belül? Ha jól értem, ez a kölesféleség-töltet kivehető (?), tehát egy külön zsákban van? A külsö ruhazsák rá van varrva vagy levehető? És akkor milyen formájú a baba maga? Csak kezek és kis test?
Be lehet ezt a fajta kölest szerezni vagy jó a sima hántolatlan köles, ami kisállateleség-boltban kapható?

Hálás lennék minden ötletért.

Pindi
pindi
 
 


Nem találom, hogy kivehető a köles, bár kétségkívül ez a praktikus megoldás. Azt sem írja, hoyg a külseje levehető lenne, annyi van, hoyg a "belseje" muszlin(?).
A köles étkezési köles, ezt kifejezetten írja. És bio. :wink:

Én úgy csinálnám, hogy...
Megcsinálnám a fejet/vállat a szokott módon. Más anyagból (pl. jó minőségű póló, ami azért látható lesz, ha felhajtja a külső ruhát, tehtá legyen szép. Gondolom, náluk azért muszlin a belseje) kivágnám az egybeszabott testet: ami ugye a két kar és a naaagy vízcsepp alakú test. A karokat végére varrnék a szokott módon kézgombócot, megtölteném gyapjúval (esetleg pár öltéssel megállítanám a gyapjút a "kivándorlástól"), a testet a kölessel és a szokott módon bevarrnám a fejet. Megcsinálnám a külső ruhát, és én bizony a kezeknél hozzáöltögetném. Ezt ki lehet bontani ,ha mosni kell a külsőt, de mégsem csúszkál fel-le.
Biztos nem így KELL, de én erre jutottam...
h_szilvi
 
 


Szilvi, nagyon-nagyon köszönöm! Így fogom csinálni.
(A kölest azért gondoltam, hogy kivehető, mert írja, hogy úgy is lehet, hogy az ember felmelegíti. Gondoltam, csak nem teszi be az egész babát a sütőbe...)

Pindi
pindi
 
 


Minden kép, baba, csillag, Lonka :) gyönyörű, csak csodálom!!! Én is eszkábáltam tegnap törpéket teljesen szabálytalanul, a Puck meséhez, nem tudom, jó ötlet-e?
Nálunk most az ég és a bolygók a téma, nagyon érdekli gyerkőt, és hála a jó égnek, találtam is már hozzá valami jót:

http://www.etsy.com/view_transaction.ph ... id=6379371
picinke
 
 


Picinke,
miért ne lenne jó ötlet?! Puck-ot én is csináltam már, zsúrba vitte Olivér, pipadrót vázuk volt, és az egyik cipőcskét fordítva varttam rá, hehehe.
Szép az a nemezlabda nagyon. Amúgy is gyengéim a szivárványszínű cuccok. Nagyon szertnék egy nagy és hosszú szivárványszínű kígyót, például. Nem zsinórt, hanem aminek feje van. :)
h_szilvi
 
 


Szilvi, azt nem tudom, hogy ugye Puck, meg a két barátja elkészült, de rengeteg szereplő van még a mesében. Őket hogy jelenítsem meg?
A nemezelésben 100 százalékos kezdő vagyok, próbálkozom, épp most fejeztem be egy szivárványos (fej nélküli :) ) hosszú zsinórt, a csön-csön gyűrűs játékhoz, a Gera Klára féle Nemezelés-ben találtam.
Még nem tudtam feltenni a Betlehemet, nálunk is láz (+kórház) volt Karácsonyor, de nem bírom ki, hogy meg ne mutassam majd... :)
Timó eszerint már jól van! :)
picinke
 
 


Megint én, mert ti nem írtok :) : hol lehetne mágnest venni ilyen játékhoz? Ahogy nézem, csak két kicsi kellene.
Jóéjt!

http://www.bananajunctiontoys.com/catal ... photo=true
picinke
 
 


Picinke,
mágnesben nem tudok segíteni, de talán ilyen Brico Store-féleségben meg lehetne nézni... Nem tudom.

Többi Puck-szereplő: szerintem nem kell túlragozni, hiszen soah nem fogod tudni az összes szereplőt megcsinálni. Ha a legfontosabb 3 megvan, akkor a többit úgyis hozzáképzelik, vagy helyettesítik más játékkal. Persze ha sokat akarsz csinálni, sok manót, akkor hajrá! :)
h_szilvi
 
 


És amúgy vagyok én, de szünidő van, hatan vagyunk itthon, és mással telik az idő, kevés alkalom marad netezni. (Meg meg kell osztani a gépet: a párom is, a nagyfiaim is igényt tartanak rá.)
h_szilvi
 
 


Drága Mindenki,
most csak annyit, hogy nagyon-nagyon kevésszer tudok ide ülni, folyamatosan főzés-sütés-vendégelés-mosogatás, etc. DE: sokat gondolok rátok :)
Oh, dec. 23.-ra elkészült/megszületett az édes babám, Berta :) :) :) :) Majd mutatom és mesélek.
Szép óévzárót, és sok új erőt Mindenkinek :)
Márti
márti_23
 
 


Szilvi, de hogy? Mondjuk: megy Puck, találkozik a barátaival, aztán jönnek a kalandok, jönnek a gonoszkodó manók pl. Namost akkor mit csinálok? Esti bábozás lenne ez egyébként. De nem akarlak nyúzni most ilyenekkel! :)
Márti! :) Minden jót&szépet!
picinke
 
 


Jaaaa, azt hittem, ők maguk játszanak vele... Akkor meg én papírra (kartonra) rajzolnám a többi szereplőt...
h_szilvi
 
 


Márti,
gratulálok első baba-lányod születéséhez! :lol: Várom a képeket/beszámolót.
h_szilvi
 
 


Szilvi, jó ötlet, köszönöm! Meg is csinálom!
Boldog és szép évet Mindenkinek! :)
Picinkéék & a Manók :)
picinke
 
 


Újra én, talán már jártok erre. Kérdezni szeretnék megint: nagyon nagy most nálunk a bolygók iránti érdeklődés a négyévesnél, Soulemamánál láttam ezeket a klassz könyveket, de csak az Amazon-on keresztül lehetne rendelni. Mo-on ezek nincsenek szerintem. Van ezekhez hasonló? Waldorf ovikban-isikben vannak ilyenek/ezek? Adnátok könyv-tanácsot, mit-hol lehet-érdemes beszerezni? Arra is gondoltam, talán Ausztriában van olyan könyvesbolt, ahol vannak ezek. Hogy lehetne ezt megtudni?

http://www.amazon.com/dp/1933308184/?tag=soul01-2
http://www.amazon.com/dp/156924443X/?tag=soul01-20
http://www.amazon.com/dp/157912366X/?tag=soul01-20

Picinke& a Bolygókra Kíváncsi Kisfiú
picinke
 
 


Picinke :) a csillagászat 7. osztályban jön elő a waldorf-tantervben. Korábban akkor érintjük a témét, ha egy-egy mesében szerepelnek.
indianyo
 
 


Indi :) ezeket olyan mesés könyveknek néztem, azért gondoltam jónak, természettudományosan nem gondoltam magyarázgatni persze...
Ő hozza elő a témát, nem mi beszélünk róla, ilyeneket kérdez: hogyan lettek a csillagok? Melyik van közel, melyik messze? Hogyan lettek a kövek, az emberek? Meg hogy meséljük el a történetüket, mármint a csillagokéit. Mit mondanál, mit mesélnél?
picinke
 
 


Van egy adósságom, de képtelen vagyok a levlistára képet felrakni, úgyhogy ide teszem.

Szóval karácsonyra sikeresen elkészült a manó. Végül mégis a bordó sapka mellett döntöttem, a hajat elfelejtettem, hogyan kell csinálni, úgyhogy a frufruja "be van tűrve a sityakja alá", a szeme sokkal kisebb lett, mint amekkorát szerettem volna. A szája meg nem olyan mosolygós lett, mint amilyet szerettem volna.

De nekem így is NAGYON TETSZIK!!!!

Kép

Bobó szenteste kapta meg. Nagyon készítettem a lelkem, hogy ne érezzem szarul magam, ha nem fogja őt érdekelni a manó... :roll:
De rettenetesen örültem, hogy nem így lett! Azonnal megölelte, tutujgatta. Így nézte utána a csillagszórót:

Kép

És azóta is egyszerűen imádja. Mindig felvidul tőle, ha rossz kedve van, lovagoltatja a hintalovon, dögönyözi, táncoltatja, beszél neki... Fantasztikus!

Szóval hálás köszönet mindenkinek, aki segített az elkészítésében - elsősorban persze Szilvinek, és Pindinek a plüssért!

KépKép
livus
 
 


Livus, nekem nagyon tetszik! És egy igazi waldorfos baba nem mosolyog! A plüsst szívesen, elsőre nem esett le, hogy miért olyan ismerős a baba! Itt a "tesó":

Kép

Ez pedig a kölessel töltött "terápiás" alvóbaba:

Kép

Nem volt azonnali a hatása, de már kezd ragaszkodni hozzá, remélem, hogy hosszútávon segít. Egyébként pedig fantasztikus érzés ilyet kézben tartani, én időnként "rájárok" és ringatom egy kicsit. Olyan jó, hogy van súlya, vállra lehet tenni és paskolgatni a popsiját, mint egy újszülöttnek. :) És a pocijára feküdni is nagyon kényelmes. Szóval egy csoda, na.
pindi
 
 


Picinke, amazonnal mi baj? Ha nem zavar, hogy angolul van, akkor általában messze olcsóbb, mint ha Ausztriában vagy Németo.-ban közönséges könyvesboltban veszed, már ha kapható ott egyáltalán. Ha többet rendelnél, érdemes megnézni a német amazont, ahol ezek szerintem mind megvannak (néhány németül is), és ugyan ált. drágábbak, de mennyiségtől független a postaköltség (talán 4euró), és így lehet, hogy összességében olcsóbb.
pindi
 
 


Pindi,
miért terápiás?

hihi, nálunk is bordó és kopasz manó lakik :) Piros névre hallgat.

Végül Villőé lett. Dini ugyanis kapott egy Süsüt, teljes nevén Cukor Süsü Sárkányt. Totál véletlen volt, hogy lett. KArácsony elötti pénteken állatkerteztünk egyet, és amig apát vártuk, bementünk a bejáratnál lévő ajándékboltba. Még soha nem voltam ott, mert azt gondoltam, hogy drága és gagyi (igy is van), de most a hideg miatt bementünk. Egyszer csak Dini lelkesen hozza Süsüst, aki valami polc mélyén fedezett fel, és egészen meglepő módon nem volt drága. Mert amúgy szemérmetlenül az az egész hely. Ráadásul ingyen mentünk be az Állatkertbe, úgyhogy nem hagytuk ott Süsüt. Egyébként nem tudom honnan van ez a bensőséges ismeretség, mert én egy helyet tudok, ahol eddig találkoztunk az egyfejűvel: a Természettudományi Múzeum. De a mese maga még semmilyen formában nem került elő. Dini amúgy is sárkányos korszakában van, pont jól jött ki, és óriási a szerelem azóta is.
NAszóval Piros manó Villőé lett, köszönik jól megvannak, de a Macit nem sikerült kiütni az első helyről.
Dinit óvatosan megkérdeztem, hogy neki kellene-e egy manó, és azt felele, hogy olyan kicsi, puha, lábatlan alvós az kellene... hmmm..... elég határozott volt....

o
orsko
 
 


Pindi, Livus,
nagyon szép babákat csináltatok! Úgy örülök, hogy valamilyen szinten hozzájárulhattam!
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

Szépek lettek a babáitok! Irigykedem :oops:

Pindi! Engem is érdekelne, miért terápiás ez a köles-babab. Sajna nem tudok jól angolul még mindig...

Orsi
osoa75
 
 


Orsik, az ötletet innen vettem, itt írják, hogy megnyugtató, biztonságot adó hatása van, többet én sem tudok róla. Pontosabban tapasztalatból most már igen, hogy tényleg nagyon jó ölbe venni, hozzábújni. :)
Nagyfiam kicsi lelkének gyógyítgatására varrtam, mert pár hete nincs rendben, és ez leginkább elalvás körüli problémákban mutatkozott meg. Most két napja ez úgy tűnik, elmúlt, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy Nux vomicával együtt használjuk...

(Arról, hogy nem egészen olyan lett, mint a képen, nem én tehetek, hanem ez egy olyan fajta baba volt, amelyik "súgott", pl. hogy nem olyan sapit akar, hanem hálósipkát, meg másmilyen hálózsákot... Hát mit tehet ilyenkor az ember???)
pindi
 
 


Pindi, semmi baj az Amazonnal, csak zöldfülűek vagyunk (vénen), és még sose rendeltünk tőlük. A német Amazon-t nem tudom olvasni, mert a németem nagyon gyér... :(
Az Atlantisz könyvkiadótól nem rendeltetek még? Kb. hasonló árnak tűnik, mint az Amazonon keresztül.

A manók csodálatosak!!! Van esetleg leírás, hogyan kell készíteni őket? Úgy szeretnék csinálni, annyira kedvet kaptam :) , az alvós nálunk is nagyon elkelne, mostanában horror elalvási idők vannak....

Bárcsak eljutnánk egyszer varrásra...
picinke
 
 


OFF,

de nem hagyhatom ki:

Hundertwasser kiállítás még másfél hétig a Szépművészetiben.
(Vittük a családot, ez volt a karácsonyi ajándékunk a nagyszülők részére.)

Gyönyörű színek, szépséges szép eszmék (mindenütt, ahol hó van, nyáron legyenek fák, növények, stb.), másság és magától értetődő alkotó út, egyszerűség...

Ajánlom szívből :)
márti_23
 
 


Arról, hogy nem egészen olyan lett, mint a képen, nem én tehetek, hanem ez egy olyan fajta baba volt, amelyik "súgott", pl. hogy nem olyan sapit akar, hanem hálósipkát, meg másmilyen hálózsákot... Hát mit tehet ilyenkor az ember???)


Pindi :) ilyen jó esetben meghallja, mit súg a baba :) Az alja nyitott? Nem értettem, hgoy miért kell felhajtani, meg mi van alatta? egy gombóc, vagy vannak lábai is?

Szép babácskák :)

Livus :) szeritnem egy babának ennél nagyobb szemre nincs is szüksége.

Márti :) szülinapi Berta babát kérem szépen megmutatni :)

Hundertwasserre mi is megyünk, jövő héten, én ezt adom magamnak karácsonyra :wink:

Picinke :) az utolsó megjegyszésedből én úgy értettem, hgoy ittt nem a bolygók iráni különleges érdeklődésről van szó, ez egy egészséges természet és környezet iránti érdeklődés. Erre bőségesen elég, ha egyszerűen mesélsz, nem kell bolygókat belevonni - én legalábbis igyekszem elkerülni minden felesleges magyarázást, fejtágitást , intellektuális tanulás időszaka a kamaszkorban kezdődik, addig csak képekben mesélünk és az érzelmi-érzéki világot érintjük meg, a gyermek ezéltal fejlődik.

Ami a könyveket illeti: a gyermek nem akkor lesz olvasó ember feltétlenül, ha már kisgyermekként rengeteg könyve van, hanem, mint mindenben - a mi példánkon tanul. Ez nekem is folyamatos emlékeztetés, mert engem is kisért a sok gyönyörű könyv és könyvet venni tényleg jó dolog...
indianyo
 
 


aha, elolvastam a linken a szöveget, nincs lába.
indianyo
 
 


Indi, valóban nincs, sőt a végén a hálózsákot is levarrtam alul, végülis a gyerekeim hálózsákja is ilyen, nekem ez hálózsák-szerűbb, mint az alul nyitott verzió, olyanunk sosem volt. Ha nem kivehető a köles, akkor úgyis mindegy szerintem.
pindi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: