Új privát üzeneted érkezett!

indianyo
 
 


Indi! Köszönöm!
Én itt írom: nagyon jók a képek!!!!

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Foldori!

Most néztem: mosható leszoktató pelusok - kushies
http://www.happy-baby.hu/index.php?cPat ... 5442a77131

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 

 
 

ANikó :) köszi :)
Pindi és Orsko irt a leszokatókról valamikor még a nyáron, erre emlékszem, nem volt náluk sikeres a dolog., de nem tudom, melyik márkát emlegették.
indianyo
 
 


Anikó, Indi!

Köszi az infót, visszakeresek, hátha megtalálom, hogy miket írtak róla. Azért gondoltam arra, mert zavarja a lányt az eldobható, a mosható meg olyan széles a lába között, hogy zavarja a kisasszonyt mindennapi tevékenységében. Jó lenne valami megoldást találnom, mert egyre többször fájlalja a pelusban lévő testrészét.
Más. Fiacskám moshatóban tengeti napjait, de már többször észrevettem, hogy a kis kukijának a töve piros, és mintha a bőre be is lenne repedve. Remélem nem a mosható miatt van?! Néha nem tudom időben tisztába tenni (11-15,30ig aludt) és jó pisis volt. Ez lehet a baj?
Megint más. Ma találkoztam egy erdélyi bácsival, aki saját készítésű portékáját árulta. Elkezdtem lelkendezni a gyapjú zoknik láttán, hogy hát honnan lehet ilyen szép fonalat szerezni, meg milyen szép. Azt mondta a bátyó, hogy most nincs nála, mert nem volt ideje kifésülni és kimosni. Tehát ő készít fonalat is. (Új lelőhely kilátásban. :) )

Indi, nagyon édesek vagytok!

Dóri
foldori
 
 


Na, indulhat a következő nagy kaland: bevásároltunk BM-ből... Éjszakára még nem tudtam kipróbálni, mert nem száradtak meg (az összeset kimostam), de köv. éjszaka belevágunk. Nagyon érdekes egyszemélyes tanácsadáson jártam, mert a mostani bemutatóra senki nem jelentkezett :) De így jó kis hangulatos volt. Most van 2 közepes és 2 nagy (9-12) BM külsőnk, 13 db belsőnk, 1 kg Miofreshünk és egy doboz Popelli papírbetétünk. Pisinél meggyőző volt, nos, a továbbiak még kipróbálásra várnak.. :) Szerintem nem is az lesz a vízválasztó, hogy a pelus bírja-e a megpróbáltatást, hanem az én eldobható pelushoz szokott hozzáállásommal (fúj, gyorsan becsomagol, kidob, szagol 1-2 napig szemetesben) bírom-e a macerát... Majd beszámolok. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
orsi
kamcsatka
 
 


Megint én. A többi kezdő kedvéért, csak 2 dolog: ma voltunk a védőnőnél akit szeretünk, 10 éve ismerünk, fiatal, stb. Mondtam neki büszkén, hogy elkezdtük a textilpelenkázást. 2 kérdése volt: és nem pirosodott ki a popsija? a másik kérdés: Minek...?
Na, ez nem dobott fel, mert szívesen hallottam volna egy olyat, hogy gratulálok, csak így tovább, vagy nagyon helyes... Tulajdonképpen mi szól a textilpelusozás ellen? Ez nem költői kérdés volt, tényleg nem tudom.
A másik, hogy a pelenka, nos... átesett a tűzkeresztségen. Egy olyan komolyabb fajtán. Mivel már kissé teli volt pisivel, a pelenkaborítóra is került, de csak belülre. Anyuka pánikba esik, irány a fürdő (2 helyen szoktam pelenkázni, a szobában és a fürdőben is van pelenkázó. Ez egyértelműen egy fürdőszobás sztori volt). Levettem a cuccot, most mit csináljak??? Aztán végül egy törlőkendővel nagyja leszed, szemetesbe be. A papírbetét valahogy összeszed (fúj), WC-n lehúz. A többit pedig kicsit elmostam a csap alatt egy kis szappannal. Meg a bébipopót is. Szóval nem is volt akkora gáz, ahogy gondoltam, meg ahogy hangzik.
Folyt. köv.
orsi
kamcsatka
 
 


kamcsatka írta:...2 kérdése volt: és nem pirosodott ki a popsija? a másik kérdés: Minek...?
Na, ez nem dobott fel, mert szívesen hallottam volna egy olyat, hogy gratulálok, csak így tovább, vagy nagyon helyes... Tulajdonképpen mi szól a textilpelusozás ellen? Ez nem költői kérdés volt, tényleg nem tudom.


Szia Orsi!
Szerintem az általad is leírt "macera" szól az emberek fejében a textilpelus ellen. Vagy mondjuk a környezettudatosság tökéletes hiánya. Vagy a kettő együtt - Kinek mi...
Szerintem sokkal kisebb gáz az általad leírt esethez hasonlók megoldása, mint az az iszonyú mennyiségű hulladék, ami körül vesz minket. (persze nem csak pelusból...)
De ha valakit nem érdekel a környezete, azt mégis csodálom, hogy nem érdekli, hogy egy adag eléggé agresszív vegyi anyagba burkolja órákra a babája alfelét. Van, aki mégcsak nem is cseréli mondjuk 4 óránként, mert a szuper nedvszívó izé úgy is bírja, és gazdaságosabb ritkán cserélni... :(
Szóval azt hiszem az emberek baromi kényelmesek, és ehhez akkor is ragaszkodnak, ha maguknak/szeretteiknek ártanak vele. Tehát azt is mondhatnám: buták...

Egyébként a közelgő trónörökösnek mi is BM-et készülünk venni...

Az meg, hogy a védőnőd ilyeneket kérdez, azért van, mert talán még senki sem mondta el neki, hogy végsősoron elég gáz az eldobható pelus. A kiütéses popsi tipikusan erre utal: sokkal több kiütéses baba van az eldobhatót használók között.
Szerintem beszélgess vele! Hátha megvilágosodik, és másoknak már ő fogja ajánlani!! :lol:

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok Lányok!
Hetek óta olvasgatom a fórumot, nagyon jól szórakoztam rajta :D , és nagyon-nagyon jókat tudtam meg.
Mi BM-t használunk, + van pár monapelünk is, de nem nagy kedvencek..
Azt akarom nektek újságolni, hogy mivel teljesen belelkesültem a gyapjú külsőkre, és jártam ma a Vörösmarty téren, beszéltem a Gulyás Gyapjús bácsival..pont tervezgeti, hogy készít nemezeltet is, meg kötöttet is januárban. Meg is egyeztünk, hogy majd küld, és tesztelek neki. Esetleg aki arra jár, megerősíthetné benne, hogy van rá igény! Ha pedig vki mutatna neki egy popoliniset, vagy valamilyet, az még szuperebb lenne!
Kérdésem is van ám! A száraz tárolással (én az ecetes vizeset alk.) a kaki foltok nem makacsabbak sokkal? Mert én így is nagy harcban vagyok velük.
Zsófi
zoka7
 
 


A mi védőnénink mindig tőlünk tudakozódik, szerencsére ő nyitott a témára.. :)
Nem az lenne a normális, ha ők ebben is otthon lennének, és ajánlanák, mint alternatívát?
Zs.
zoka7
 
 


Megint csak a kezdőkhöz szólnék, a régi motorosoknak nem új a kérdés. BambinoMio-t már 2 éjszakája használjuk, plusz tetra betéttel. Tök pisis reggelre, de nem ázik át, tehát működik. És esküszüm, nem vagyok egy marketinges, de a hátsója sokkal finomabb tapintású (kicsit cikin hangzik ,de így van).
Egyébként megkérdeztem azt a német lányt, akitől a hordozót is vettem (hordozós-pelekázós stb. netshop-ja van), hogy szerinte milyen a BM. Azt írta, hogy jó minőségű, de neki az ImseVimse jobban tetszett (állítólag svédül icipicit jelent :) ), és ezért azt árulja. Megnéztem a kínálatot, tényleg jól néznek ki, ugyanilyen külső-belső rendszerű, de a belső hasonló formájú, mint a külső, tehát jobban illeszkedik a bébire, mint a hosszú betét! Meg van biopamut külső is, és nagyon szép gyapjúkülső gatyóka (ezt a gyapjúhívek kedvéért :D ).
Ha legközelebb az ismerősöm jön haza Németo-ból, rendelek 1-2-t kipróbálásra.
orsi
kamcsatka
 
 


Senki sem jár erre mostanában.. :(
Szereztem Kusies Ultrákat, és az első mosás után szembesültem azzal, hogy csak 40 fokon lehet mosni?! Viszont az nem fertőtlenít..
Ti hogy szoktátok? Félek, hogy hamar tönkremegy, ha az ajánlással ellentétben 60 fokon mosom.
Egyébként ezt használjuk most éjszakára 1es BM belsővel megerősítve (8 kilósak vagyunk), és tuti. Nem mertem eddig nekivágni az éjszakának, de annyian írtátok, hogy semmi gond nincs, hogy megpróbáltuk, és szuper!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zoka, én általában 40 fokon mosom a pelenkákat (Popolini prefold és frottír belső), és tiszták, a gyerek fenekének sincsen semmi baja, pedig popsikenőcsöt egyáltalán nem használok (csak olyankor, ha kicsipi a kaki, ott középen, de az általában háromhavonta egyszer van). Úgyhogy az én véleményem szerint elég a 40 fok is.

Andi
_andi
 
 


Zoka, szerintem az előáztatás lesz az, ami fertőtlenít. Ezért kell az ecetes áztatás. Illetve akik szárazon tartják a használt pelust mosásig ezért tesznek a tartóba teafa vagy levendula olajat (mindkettő elsőosztályú baciölő :))

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Zoka, nekem is kushies ultráim voltak az első méretből, soha nem volt gond, hogy negyven fokon mostam, mindíg gyönyörű fehérek voltak a pelusok, és a kisfiam popsijával sem volt soha semmi gond (csak ha időnként eldobhatót kapott és tovább maradt rajta). A 60 fokos sem fertőtlenít, igazából csak az ha kifőznéd őket, de ezt már biztos nem bírnák a pelusok, úgyhogy szerintem ne is próbáld meg (a 60 fokot se). ha az öblítő helyére ecetet raksz, akkor az fertőtlenít, ha esetleg kicsit ki tudod teregetni őket a napra, az a tuti, a napfénynél jobb csírátlanító nincs is.
kicse
 
 


Andi, Livi!
Hát akkor átállok a 40 fokra azthiszem..
Most azt próbálom, hogy a kakis pelusokat ecetes vízben tárolom, a pisiseket meg szárazon olajjal. Olyan hihetetlen, hogy a vödör alján az a pár csepp olaj fertőtleníti az összes pelust.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zoka, amit Kicse ír, az is fontos: igazából a 60 fok se kezd semmit a bacikkal. Ecet, illóolaj és napocska! :) És napocska akár ilyen téli zúzmarában is!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok!

Érdekes Magyarországon a védőnők hozzáállása a textilpelushoz. A mienk komplett hülyének néz, a gyermekorvossal egyetemben. Most volt itt egy tanuló gyakorlaton, ő sem hallott még a modern textilpelenkákról, de alapból hülyeségnek tartotta :( Megmutogattam neki, de nem is érdekelte.

Apuci próbálkozik a textillel (nem voltam itthon): belülre monapel, kívülre BM, persze kilógott, egy merő pisi volt szegény mire hazaértem :) Köv. alkalom, mivel hajtogatni még nem tud, kívülre is már monapelt adott, csak éppen kifordítva. Végülis nem ázott át :) Olyan édes az igyekezete:)
borsika21
 
 


Sziasztok!

Illóolajjal találkoznak a pelusok a vödörben? Mert azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnám azt megoldani, hogy olaj, de a pelus ne legyen olajos. Vagy hülye a kérdés, és nem baj, ha a pelus olajos lesz?
Hány csepp kell? Teafa jó, ugye?

Dóri
foldori
 
 


Most akkor mi van? Nem 60 fokon kell mosni??? Egyébként a teafaolajnak nagyon finom az illata, eddig nem is tudtam.
1 hete textilezünk BM-val. Úgy érzem, elkelne még több belső, most 13 db van. A Miofresh szerintem is nagyon szuper. Immár nem látok semmi okot arra, hogy visszatérjek az eldobhatóhoz :D
Az a papírbetét egy naccerű találmány, tényleg védi a belsőt. Tárolűs: én a száraz módszert választottam, és ha dzsúzos lesz a belső, azt egyből kiöblítem, aztán dobom a többihez. 2-3 naponta mosom.
kamcsatka
 
 


Orsi!
Mi is 13 BM belsővel kezdtük, de néha kevésnek bizonyult. Most van mellé 4 Monapel, meg 3 Kushies Ultra éjszakára, ez így most tökéletesen, kényelmesen elég.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok,
november végén kérdezgettem tőletek párszor, gondoltam leírom a fejleményeket. Voltam pelusbemutatón a Kékpandában, és a Bambinomiot választottam, de Peti méretében nem létezik próbacsomag, ezért összeállítottak nekem egyet, amiért tegnap mentem el. Ki is próbáltam...DE szegény Peti annyira sírt, hogy le kellett vennem róla 10 perc után. Szétvetett lábakkal járkált (gondolom sok volt neki az anyag a lábai közt), aztán csak ült és sírt, próbálta levenni a pelust. :( Azt hiszem majd a 2. babánál használunk textilpelust, Peti már "öreg" a váltáshoz...sajnos...

Szóval: Kell valamelyikőtöknek egy tíz percig használt (ezalatt se pisi, se kaki, papírbetét is volt benne) Bambinomio külső (XL 12-15 kg) belevaló belsővel? Az árban szerintem könnyen megegyeznénk.
Ha érdekel valakit írjon püt! (Bp, IX ker-ben lakom.)

Vagy van esetleg tanácsotok, hogyan bírhatom rá mégis a textilpelusra? Bár amilyen heves volt az 1. reakciója erre kevés esélyt látok... :(

Köszönöm a sok választ mégegyszer, majd a második babánál biztosan ilyen pelust használok majd.
potter_76
 
 


Kedves Ági!

Hasonló cipőben járunk, ezért kicsit mosolyogtam, mikor olvastam soraidat, mert az én lányom detto.
Azért gondoltam a leszoktatót, mert az mintha úgy lenne szabva, hogy a lába között nem olyan széles, de nálatok ez még korai.
Talán tegyél még egy két próbát, találj ki valami jópofa mesét, vagy egy titkos barátot, aki u.ilyet használ, vagy valami elterelő hadműveletet.
Nálunk nagyjából bejött, csak a két gyerekre akkor még nem volt elég pelus, így a nagy most eldpobhatóban virít, de nem tesz jót neki. Viszont már ezeknél is kiabál, ha szélesebb a lába között. Jó kis menet lesz.

Dóri
foldori
 
 


Végre vettem Popolini papírbetétet! Nagyon tetszik (miért is nem volt már korábban.... ezt is ebből a topikból tanultam :-) Kérdéseim: Ti mindig használtok a pelenkába papírbetétet vagy csak ha kaki várható (mondjuk ezt nem mindig tudom kiszámítani....)

Indi! Írtad, hogy ezt is lehet mosni. Pelenkákkal együtt simán? Olyan nagyon "papír" :-) nem ázik el?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Nemez peluskülső: Gulyás Árpád adott nekünk tesztelésre. Lényegében csak egy szabott nemez, tépőzár kellene még rá, de lehet, hogy nem fogok rá varrni, ugyanis túl nagy a combnyílása és nagyon keskeny a lába között, szóval monapel belső simán kilóg alóla :-(
Mondtam is neki, majd januárban is beszélünk, várja a tanácsokat.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó, bár nagyon friss tapasztalat, de hadd osszam meg Veled: én addig rakok papírbetétet a belsőre, amíg meg nem jön a napi termés... Utána a nap hátralevő részében és éjszaka nem. Én együtt mosom a többi pelussal, úgy látom, 2-3 mosást bírnak (kb. mert nincs megszámozva, hogy melyik melyik :D ) Mármint akkor mosom, ha csak pisis lesz, a komolyabb cucc zuttyan a WC-be...
orsi
kamcsatka
 
 


Anikó,
a nemez külső nekem is eszembe jutott már, és szabtam is egyet, ami a leirásod alapján lehetne akár a Gulyás féle :) nincs rajta tépőzár, nagy a combnyilás, és keskeny a lába között :) Indivel konzultáltam már róla, ő azt javasolta, hogy a combrészre kötött passzét tegyek. A zárásra nekem a tépőzár helyett amúgy szimpatikusabb lenne valami megkötős verzió. Szivesen beszállok a tervezgetésbe, mert szerintem ha működik, nagyon jól használható külsőt lehetne csinálni.

o
orsko
 
 


Segítsetek kérlek! Olvastam még a korábbi oldalakon (csak nem tudom, ki írta), hogy IKEA-s szemetest használ(tok) a pelus tárolására, mert az olcsó volt és jó.
Voltam IKEÁban, és csak ezt a Rationell-t találtam, ami olcsó, van fedele és kb. használható méretű (11 L). Viszont egyáltalán nem tűnik úgy, hogy ez majd képes lesz "szagmentesen" zárni. Olyan "képlékenynek" tűnik az a tető... Így nem mertünk venni még.
Ez az a kuka, amire gondoltatok? :oops:

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Kép Erről a kukáról beszélek...

Livi
Kép
picilivi
 
 


Szia Livi!

Az ikeásat nem ismerem, nekünk sima fedeles vödrünk van (amúgy a KIKA-ból), és max. levendula vagy teafa illat jön belőle, mikor kinyitom (még az ecetet se érezni...)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó,
én is úgy használom a papírbetétet, mint Orsi, de persze a legváratlanabb pillanatokban tud meglepni a babó, így gyakran betét nélküli pelusba megy a kaki.. :( Nem is tudom, miért nem rakok mindbe, hiszen úgyis mosható (a BM 2-3*).
A nemezkülső engem is érdekelne!

Livi,
hosszas keresgélés után nem vettem fedeles vödröt, mert nagyon drágákat találtam csak, hanem dobozt vettem, aminek a teteje zárható. Tescoban talán. Jól működik, és a tárolás is egyszerűbb nekünk, mert extra mini a fürdőnk.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Anikó, én minden pelusba használok betétet, mert nem tudom másnál hogyan, de nálunk totál kiszámíthatatlan, mikor lesz rá szükség :)

Livi, nekünk sima fedeles vödrünk van, egy 100forintos boltban vettem, és nem jön ki belőle semmi szag, amíg nincs nyitva. Csak rá van téve a tető simán.

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!

Sokat olvasgatom ezt a fórumot, és mindig nagy lelkesen. Most megint. Varrtam már egy-két béna pelenkát régebben, gyapjú külsőt is kötöttem mellé, nyáron a kánikulában használta is a kislány az eldobhatósok mellett. Aztán abbahagytam, mert nem szeret öltözködni. Nektek nem nagy macera annyiszor öltöztetni? Főleg ilyenkor télen? Mert ugye ruhapelust sokkal gyakrabban cserél az ember.
A ruhapelust párszor úgy összekakilta, hogy órákat dörzsölgettem, rengeteg vizet elhasználtam, amire mosógépi mosásra alkalmasnak találtam a textilpelenkát. Ti hogy csináljátok, hogy nincs ilyen gondotok?
Hallottam már az eldobható pelus vegyianyag-tartalmáról, ami bőrön keresztül könnyen felszívódhat. Ezzel kapcsolatban tudunk konkrétumokat is vagy csak szájról-szájra adjuk tovább az infót? Mert ha annyira káros, akkor természetesen kész vagyok dörzsölgetni a kakis pelenkát.
Szerintetek érdemes egy 13-hónapos kislánnyal elkezdeni a textilezést. És ilyen hidegbe nem fagy bele vajon a feneke?
nesica
 
 


nesica írta:Hallottam már az eldobható pelus vegyianyag-tartalmáról, ami bőrön keresztül könnyen felszívódhat. Ezzel kapcsolatban tudunk konkrétumokat is vagy csak szájról-szájra adjuk tovább az infót? ........ És ilyen hidegbe nem fagy bele vajon a feneke?


Kedves Nesica!

Nálam sokkal avatottabbak vannak itt, és biztos fognak reagálni arra, amit írtál. Én most csak a fenti két kiragadott mondatodra válaszolnék.

Természetes gyógymódokkal foglalkozom, ezért számomra teljesen nyilvánvaló, hogy a bőrünket óvni kell, mert azzal érintkezünk leginkább a külvilággal. Sok helyen olvasható, hogy a bőr a legnagyobb szervünk - és ez igaz. Lélegzik, saját anyagcseréje van. Magába szívja a környezetéből az anyagokat. Illetve megfelelően agresszív szerek hatására leadja a saját nedvességtartalmát is - erején felül. Nem akarlak furcsa kísérletekre ösztönözni, de ha valami műanyaggal befeded pl. az alkarodat, viszonylag hamar fogod érezni, hogy ez nagyon nem jó. És az alkar bőre még csak nem is a legérzékenyebb részünk. Hogy a bőr természetes élettani körülményeit biztosítani kell, különösen igaz a kisgyermekek bőrére, mely érzékenyebb, mint a mienk, mivel még kevesebb szeméttel találkozott a világból... Többek között ezért nem jó agyonkrémezni sem a pabapopsit, miközben tisztába teszed.
A dolog úgy áll, hogy az ultramagok igen durva anyagokat tartalmaznak, ami hivatottak magukba zárni a kisebb-nagyobb "baleseteket" a pelusban. Az ultramag nem olyan intelligens, mint a mosóporok :lol: ezért, ha nincs produktum, akkor is szív és szív. És csendben tönkreteszi a baba bőrét pusztán azzal, hogy megvonja tőle a természetes nedvességet. (És akkor még nem esett szó a vegyianyagokkal való érintkezésről...)
Ezek a dolgok a legtöbb mosható pelenkát gyártó vagy forgalmazó cég honlapján megtalálhatók, és gondolom különböző zöld szervezeteknél is utána lehet nézni az infónak, illetve az ezzel kapcsolatos kutatásoknak.
Egyébként én egy olyan cégnek dolgozom, amely maga is gyárt eldobható pelenkákat :oops: Nem véletlen, hogy én is moshatót vettem....

Ami meg a befagyást illeti: Tudott dolog, hogy az eldobható pelenkában melegebb van - ez elsősorban a kisfiúk esetleges későbbi sterilitásának kapcsán szokott előkerülni -, de azért ez a pár fokkal melegebb nem azt jelenti, hogy attól nem fog fázni télen... :D

Livi
Kép
picilivi
 
 


Orsi és Zsófi!
Köszönöm a papírbetétes tanácsokat/tapasztalatokat. Azóta én is inkább minden pelusba teszek, mert nálunk is eléggé kiszámíthatatlan, hogy mikor jön a "termés". De így is jó :-)

Üdv és boldog ünnepeket!

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Kedves Nesica!

Én sem vagyok igazi nagy mosható pelus használó, de nagyon igyekszem. Sajna a nagyobbikkal leálltam olyan 8 hónaposan, és most két évesen nem hajlandó újra magára ölteni a moshatót. A kicsit moshatóba csomagolom.
A kakis baleset enyhíthető papír betéttel, ami felfogja még az anyatejes dolog nagy részét is. Van aki ezt a WC-be, van aki a szemetesbe dobja. Ezután a peluson maradt elszíneződést, vagy netán foltot körömkefével kiszedem, így nem használok sok vizet, az ecet pedig fertőtleníti.
Cserélni pedig az eldobhatót is max.3 óránként kell. Nekem kibírják a moshatók majd 3 órát, tehát nem kell sűrűbben cserélni.
Próbálkozz vele, így tényleg sokat lehet spórolni, és a babának is sokkal jobb. Ne add fel, ha további kérdéseid lennének, gyere ide, itt nagyon kedves anyukák vannak, akik szívesen segítenek. :)

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!

Semmiféle drága dolog nem kell a pelusozáshoz, sima fedeles akárhol kapható vödör tökéletesen működik. A szárazon tárolás kicsit büdösebb pelust eredményez, de ezt is csak a vödör kinyitásakor lehet érezni. Ha valakit ez a szag zavar, akkor mindenképpen az ecetes vizet ajánlom, ott semmi de semmi szag nem keletkezik. Mosáskor én vagy egy rövid öblitéssel, vagy egy ecetes centrifugálással kezdem a pelusokkal, aztán hozzáteszem a többi ruhát is, igy tényleg alig használunk plusz energiát a pelusozásra és az eredmény tökéletes (na nem fehér, de ez engem nem is érdekel)

Anikó :) Pop. papirbetét 3-4 alkalommal simán mosható, napközben mindig teszek a pelusba, mert kizárólag éjszaka nem várható - alváskor már nem történik baleset.
Én ugyan nagyon szeretem a popolini gyapjúszövet külsejét is, de a kötött gyapjúnak párja nincs. A kötött anyag rugalmas, a nemez pedig nem az, így nem tudja ugyanazt a hatás elérni. A kötött gyapjúgatyót a baba nem érzékeli, hiszen az egy nadrág tulajdonképpen, nicsn rajta sehol varrás, patent, tépőzár, ami zavarná, kényelmes, nem nyomja, illeszkedik a testéhez.
Én még nem kaptam negativ visszajelzést.
indianyo
 
 


Livi, nekünk nem ez az ikeás van, hanem egy fehér, ami több (3?) méretben is kapható, felnyitható és levehető a teteje. Most persze nem találom az oldalukon, de pár száz forint volt. Nem mondom, hogy légmentesen zár, de nem jön ki belőle a szag. Egyébként sokan arra esküsznek, hogy szellős kosárban kell tárolni.
pindi
 
 


Pindi, Köszi! És Indinek is!!

pindi írta:Egyébként sokan arra esküsznek, hogy szellős kosárban kell tárolni.


Ez izgalmasan hangzik! Vajon ők miként birkóznak meg a szagokkal? Vagy tárolás előtt öblítik?

Livi
Kép
picilivi
 
 


A héten azt próbáltam ki, hogy nem a vödör aljára, hanem a vödör tetejének a belsejére cseppentettem az illóolajat, és így nem olyan zavaró a pelenka szaga, amikor kinyitom a vödröt, hiszen a fincsi levendulaillatot érzem.

Andi
_andi
 
 


Örömmel látom mennyire megindult a topic! alig győzöm olvasni pár nap kihagyás után :)

védőnőkhöz csak annyit hogy itt debrecenben engem is mindenki inkább furcsának, különcnek tart, a védőnő szinte minden alkalommal megkérdezi hogy még mindig ezt használod????
és csodálkozva néz mikor mondom hogy persze. és mikor elkezdtük itt debrecenben árulni is mivel sehol nem kaptam, még furcsábban nézett rám...
de azért lassan lassan kezdenek az emberek érdeklődni, én jógát tartok (baba-mamát, és hatha jógát) ott azért nyitottabbak az anyukák.

papírbetétet mi is mossuk. én száraz vödörre szavazok, ha van kakis akkor azt nagyjából leöblítem és beszappanozom. két-három naponta mosok így nem vészes, nekünk is sima 400 forintos vödrünk van, semmi nem távozik belőle. bár levi újabban csak azzal szeretne játszani ha betéved a fürdőbe...

egy kérés itt a sok szakértőtől: nézzétek már meg a honlap tervezetet amit csinálunk itt, egyenlőre bm van rajta de lesz más is. ha már belekezdtünk csináljuk rendesen. ha van kritika észrevétel, szívesen veszem. www.megadenta.hu/new (később babamosoly.hu lesz)
mi is tartottunk itt bemutatót a jóga stúdióban, az nagyon jól sikerült. úgy látom a z emberek ha elmondjuk miért is jó, fogékonyak rá .

ja még a pirosodásról:
ritkán de levinek is van egy kicsi, olyankor először egy kis aloe gélt rakunk rá, utána olajat, és másnapra minden ok. olajból vagy mandulát vagy bio ricinust (az nagyon jó sűrű) itt nem használják ilyesmire de külföldön igen.

boldog új évet mindenkinek!!!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Kedves pelenkavarrós asszonykák!

Az a szomorú dolog történik velem, hogy nagyon sokat olvasgatok vissza a topicban, de sajna a régi linkek kb 90%-a nem elérhető már, így a kétségbeesés kezd a hatalmába keríteni, hogy nem lesz nekem pelus szabásmintám :(
Tudom, hogy sokan varrtatok, kérlek segítsetek! (Az amerikai hölgyike blogját nézegetem, de az nem egészen egyértelmű)
Szóval, ha valakinek van szabásmintája, kérem, ossza meg velem!

Ja, szerintetek lehet valahol kapni külsőnek való anyagot, ami nem ereszti át a nedvességet, de a levegőt valamennyire igen(bár erről nem vagyok teljesen meggyőződve).

Köszönöm az infókat előre is és mindenkinek Kegyelmekben gazdag, áldott új esztendőt kívánok!

Dóri
foldori
 
 


Szia!
Itt egy képsor a szabásminta szerkesztésről:
http://family.webshots.com/album/262005662xKCumw

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Dóri, továbbküldtem Neked 3 e-mailt, amiket régebben én kaptam szabásmintákkal.[/b]

Andi
_andi
 
 


És még egy: ugyan angolul, de bővelkedik fotókban:
http://www.diapersewing.com/

A titkos kulcsszó cloth diaper pattern - azt kell gondolnom, ez egy komoly, addiktív elfoglaltság, mert rengeteg oldalt hozott fel a google.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Most visszaolvasva magam, lemaradtak a vigyorik :) És így inkább gúnyosnak tűnik, bár tréfásnak lett szánva :oops:

De ez tényleg fertőz :D, a hátam mögött várja egy csomó kinőtt, foltos póló az átlényegülést :) Ági ötlete nyomán pluszos, 60 fokon mosható felmosórongy nedvszívó betéttel.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ja, és külsőnek nem gondoltál a gyapjúra, Dóri?
Az nem engedi át a nedvességet, és szellőzik.

Andi
_andi
 
 


Kedves Borcsa és Andi!

Nagyon köszi a segítséget, már bele is vetettem magam a tanulmányozásba, ezt követi majd a megvalósítás :?
Gyapjúkülsőt használok a kicsinek, a nagynak szeretnék valami nőcist fabrikálni, ami a lába között nem vastag, és nincs macera a föladásnál. Át kell vágnom a hölgyet, mert különben nem hajlandó fölvenni. Ezért szeretnék all-in-one modellt gyártani, vékonyabb kivitelben.

Az az át nem eresztő matéria beszerzési hely (ha tud valaki) még mindig érdekel.

Dóri
foldori
 
 


Értem. Majd mutasd meg nekünk, légy szíves, ha csinálsz a nagylánynak ilyet. Már én is gondolkodtam, hogyan lehetne majd leszoktató pelust készíteni a kinőtt S-es prefoldokból.

Andi
_andi
 
 


Borcsa :) de jó, hogy itt vagy! Mi lett a Reatex-től vásárolt fonaladdal? hogy vált be? Arra gondoltam, hogy téli kezeslábast abból kötnék, mert az jó vastag.
indianyo
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: