Új privát üzeneted érkezett!

Bóbita! Köszi, én is arra gondoltam hátha nem kell felforralni de akkor majd fözöm. Más. Ma reszeltem (volna) almát is a barackhoz, hát nem tudom kinek lesz pépes, nekem nem lett az. Nagy darabok voltak, milyen reszelön szoktátok csinálni?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!

Van ez az üveg almareszelő, tálkaszerű, közepén rücskök, azzal lehet pépet képezni. Abból is van, amin durvább lesz, de azért pép mind, amit ezeken lehet csinálni.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita! Du. 5kor evett a baba öszit almát, tegnap kapott elöször rostot is. Izlett neki, de amit furcsállok hogy este 11-kor olyat böfizett, hogy tele volt rosttal, szerintem az 2-3 kanál mind visszajött. Azt gondolom ennyi idö alatt meg kellett volna eméssze, nem? Lehet a rostot még nem adhatom neki?

Köszi: Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Sziasztok!

Karmen, ehhez nem értek, hogy mennyi idő alatt kell a gyomrából továbbmennie a dolognak. Talán valaki meg tudja mondani, hogy ez annak a jele volt-e, hogy még nem érett rá a gyomra, én nem tudom... Az viszont néha megtévesztő, hogy mennyi jön vissza, többnek tűnik, mint amennyi.
Rémlik, hogy a fiam is ki szokott böfögni jóval korábban bekerült cuccokat, bár mostanában már nagyon ritkán bukik.
Eleinte én úgy csináltam, hogy az őszit mixerrel patyiztam, nem villával, így elég homogén lett, talán könnyebben emészthető is.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita! majd veszek 7végén ilyen almareszelöt. Köszi. Igen, én valóban villával törtem össze, akkor ma mixelek. Ha megint visszajön akkor várok pár napot, amugy kényelmesebb a csak szopiKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Most kellene a segítségetek.A védőnő+gyerekorvos szerint,egy 6 hónapos babának 2-szer 200ml főzeléket meg kellene ennie egy nap aki anyatej+tápszeres. Még a babanet-rendelőben is azt olvastam,hogy a második főzelékadagot 7-8hósan lehet bevezetni.Én úgy tapasztalom,hogy maxxx 200-at eszik meg jóízűen,de aztán is egész du. nyűgös.Ráadásul jól lealáztak a rendelőben,amikor akartam feliratni tejpépet(Ha).A bnet-rendelőben is említi a tejpépet tápszeres babáknál.('meddig kell a tápszert adni'részben)A védőnő is mondta,hogy majd lehet felíratni,ha nem lesz tejci.A dokinéni meg a túlzott fehérjebevitelről beszélt.De ki akarja egyszerre adni?Most tényleg nem értem.Csak annyit mondot a védőnő,hogy majd hétfőn jönne..
Na addigra kéne vmi jó kis táblázat,bármilyen adat,ami alátámasztja,hogy korai még ennyi főzi.
Egyébként miből készülnek a tejpépek?Nem rizsből,meg kukoricából?Az nem egyenértékű azzal,hogy csinálok tápszerbe-rizst?????
Kérlek,vki gyorsan,gyorsan...Köszi.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nem tudok semmi tudományosat, de az biztos, hogy az én fiam nem mindig eszik meg napi 2x200ml-t, pedig 10 hónapos.
A védőnők általában buták, én szinte semmit nem csinálok úgy, ahogy az enyém mondta. Ha ráadásul a hülyeségeit olyan stílusban adná elő, hogy lealázva érezném magam, én be se engedném.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita! én pl. hallottam amikor 5 hónapos baba anyukája mondta a védönönek nem eszi meg a gyerek a spenótot, erre azt javasolta cukrozza be! Na kösz az ilyen védönö.

Edit! nem tudok, mi csak tejcsit eszünk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Edit,
az ötlettáros táblázat nem jó? Nem ír ugyan mennyiségeket, de abban eleve hat hótól kezdődik a hozzátáplálás, és akkor még csak gyümi. Iboly írta, szóval hivatkozhatsz arra, hogy szoptatási tanácsadótól van. Egyébként az én babám 11 hós, és csak három hete kezdett enni mennyiségeket bármiből is, addig csak pár kanállal. Jelenleg egy nap 2-3x úgy 50-100g-ot eszik meg, annál többet soha, és emellett úgy 4-5x szopik nappal, éjjel meg hangulatától függően. Az én védőnőm és dokim ezt nem tartja bajnak egyáltalán. Remélem, sikerül őket leszerelned valahogy.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Edit,
megerősíteni tudom csak Bóbitát és Zsizsát. Egyrészt mi az, hogy ennie KELL??? Ki a védőnő? Az atyaúristen, aki megmondja, hogy mennyit KELL ennie a babádnak? Kép KépKépKép Szó sincs róla. Fontos, hogy legyél jólinformált és legyen önbizalmad. Ha akarsz, mutogathatsz táblázatokat, de a védőnőd lehet, hogy elhessegeti, kimagyarázza. Ha viszont te pontosan tudod, mit csinálsz, tökéletes nyugalommal a szemébe nézhetsz, és azt mondhatod: "Én nem értek egyet önnel. Mást látok helyesnek, és aszerint is fogok cselekdni." És arra is nyugodt szívvel megkérheted, hogy ne jöjjön hozzád, vagy ne olyan gyakran. (A védőnők szolgálatairól le is lehet mondani a vezetővédőnőnél a kerületedben, ha úgy tetszik.)

Bízz a babádban. Mi az, kacsa, akit megtömnek, mert az van a nagykönyvben írva? A férjem orvos, és elővettük a gyermekgyógyászat tankönyvét, és elolvastuk a szoptatásról szóló minimális részt. Kínunkban röhögtünk. Bár elég siralmasak, amik oda vannak írva. Kép Nehogy azt hidd, hogy a gyerekorvosok sokszor többet tudnak az átlagvédőnőknél a szoptatásról... Kép

A tejpépek pedig, ha jól emlékszem, még több tehéntejet tartalmaznak, még allergénebbek...

Megnyugtat, hogy Ráhelem 11 hónapos koráig csak szopott? Nem fogadott el mást. A gyermekorvosunk pedig csodájára járt és dicsérte. Pedig még most is csak 10 kiló körül van, pedig lassan 2 és fél...

Áááááá, bocsi, hogy ilyen hosszú vagyok, csak nagyon felháborít, hogy egyesek veszik maguknak a bátorságot, hogy megalázzanak anyukákat, ráadásul baromságokat beszélnek, és ártanak mind a babának, mind az anya önbizalmának. Ne hagyd.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Kis történetek:
-A védőnőm szerint onnan lehet tudni, hogy fázik egy baba, hogy remeg, sír, kék és szederjes a bőre. Nem mondtam neki, hogy nem az a kérdés, hogy honnan tudom, hogy perceken belül fagyhalált szenved.Kép
-Lementünk az ügyeletre, ahol a gyerekorvos(!) számára mellékesen kiderült, hogy a 9 hós gyerekem még szopik. Alig jutott szóhoz, hirtelen nem is tudta, mit kezdjen az infóval. "Hát...hát...hát...egy 9 hónapos gyereknek már nem kell szopnia!"

Off voltam, bocsi, de talán érzékelhető, hogy mennyire lehet komolyan venni a "szakembereket".

bóbita
bobita
 
 


Legszívesebben orvost váltanék.Kép
Ha jó kedvű akkor aranyos,ha nem akkor minden baj.KépÉs mi lesz,ha megint nem lesz jókedve,mondjuk huzamosabb ideig.Szerencsére jövő héten kell mennünk,aztán meg 15 hónaposan.Lesz egy kis szünet.
Karmen,v. vki nem tudna jó gyerekorvost ajánlani Szegeden?
Köszi a buzdítást,jól esik.Majd igyekszem..Kép
Rátok mindig lehet számítani.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit,
tényleg válts orvost. Sajnos a védőnő marad, de tudod. Kép El lehet hajtani. Kép Csak bátran. Szedd össze a bátorságodat. Kép

Bóbita,
szégyen ide, szégyen oda, nagyon jót nevettem a szederjes védőnőn. KépKépKép és Kép Ez azért nagyon durva! Az orvosodat meg csókoltatom a két és fél évesemmel együtt. Kép

Kép

Virág
virág78
 
 


Bóbita!
Nekem is úgy tűnik,hogy nincsenek képben.
Múltkor totál betegen(vírus) felhívtam a védőnőt,hogy izomfájdalora szopi mellett vehetek-e be Rubophent.Mikor 1-2 hét múlva mondom neki mi volt,hogy kiszáradásveszély volt meg tejciapadás,arra sem emlékezett,hogy hívtam.Én a sok elfoglaltságnak,meg a nyaralásnak tudtam be.
Aztán..A gyerekorvos állította,hogy a gyerkőccel én befekhetnék a kórházba,a védőnő meg azt mondta,hogy csak akkor,ha mindketőnknek úabaja van,de akkor is vszleg külön kórteremben alhatnánk.Na így igazodjon ki az ember.Néha az is az érzésem,hogy rivalizálnak.Főleg a védőnő.Bár most egyikőjük sem áll jól nálam.Kép
Ezzel a tejpép üggyel kihúzták a gyufát.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde és a többiek,
holnap van kedvetek eljönni az LLL sétájára és/vagy a babanetes nagytalira? Szilde, Csongrádból nehéz volna feljönni?
virág78
 
 


Sziasztok lányok!
Örülök, hogy készültök a babanetes talira. Gyertek nyugodtan, tuti jó idő lesz, ha váratlanul jönne egy zápor, van ott egy nagy sportcsarnok, az is a miénk!!!!
Egyébként gyönyörű helyen, egy szép parkban, nyugod környezetben csak mi (babanetesek) leszünk.
Ja, és pelenkát ne hozzatok, mert lesz pelenkázó hely, ingyen pelenkákkal és törlőkendőkkel. Meg egy kis meglepetés a NiveaBaby-tól is...
Üdv, Kiss Andrej (apa)
apa
 
 


Zsizsa!Virág!Nekem is az a gyanúm,hogy kidumálná a dolgot,hogy a neten sok hülyeség is fent van,meg elavult dolgok..Ami sokszor igaz is..
Tudjátok,a kiskönyvvel is adnak Kismama újságot.Na én abban olvastam vmit,ami ellentmondott a védőnő szavának.Kérte mutassam már meg honnan vettem.Mutattam.Persze,hogy az hülyeség,csak azŐ szava,azŐ tapasztalata..Meg higgyem már el.....KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Látom, Apa, dolgozol. Kép Lobbizok ám mellette. Kép

Kérdés: ugyanúgy lesz a kaja, mint 2 éve, hogy mindenki hoz és közös?

Virág
virág78
 
 


Edit!

Az mi doktor nénink azt szokta mondani, hogy tényleg biztosan nagyon kényelmes lenne, ha a gyerekek teljesen egyformák lennének és rájuk lehetne húzni mindenféle egyentáblázatokat. Nem kellene mérlegelni minden babánál a dolgokat. DE. Mint ahogy mi sem vagyunk egyformák, a csecsemők, kisgyermekek sem. Nincs olyan, hogy egy babának mennyit kellene ennie. Ha jól fejlődik, akkor neki elég az amennyit eszik. Ha nagyon lealáznak, akkor először meg kell próbálni velük megértetni, hogy te erről mást gondolsz. Ha nagy az ellenállás, akkor lehet orvost váltani, a védőnőről meg le lehet mondani.

Kitartás, tudom, hogy nem egy egyszerű helyzet, mikor az elvileg szakemberrel kell vitába szállni. De itt a babád a tét.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Virág!Apa!
Köszi az invitálást.Mennénk mi szívesen,csak férjem nagyon elfoglalt.
Virág!
Nem tudnátok,te v,férjed,v.ismerőse,olyan könyvet ajánlani ami korszerűen leírja hogy hogy működik egy babagyomor?A védőnő mindig azzal jön,hogy kiürül a szervezetből a vas meg ilyesmi,és azt kell pótolni hozzátápival?
Jól értem,hogy a picúr 21/2 éves és szopizik?Csak?
Mást nem kap,v.mégis?És jól van,egészséges,nem vashiányos..stb?Bár kislányod 11hónapja is magáért beszél.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit,
sajnálom, hogy nem jöttök. Kép

Vas: Amikor a baba világra jön, elég nagy adag vasraktárral rendelkezik, ami ÁLTALÁBAN 6 hónapos korukra a babáknak valóban kiürül. Amelyik babának tápanyaghiánya van, pl. vas ugye, az eszik. Ha egy babának még elegendő vas és egyéb, az anyatejjel nem bevihető tápanyag van a szervezetében, mi a fenének enne? Jó lenne, ha felfogná a védőnőd azt a nagyon fontos dolgot, amit Zita írt. Nem a te babádról írták azt a könyvet... Megmondhatod a védőnőnek, hogy terített asztal mellett nem hal éhen egy gyerek sem önszántából. Ilyen egyszerű: a baba éhes - a baba eszik. A baba nem éhes - a baba nem eszik. Ha erőlteti az ember, elkeseredett harc válhat belőle, nem pedig élvezetes dolog. (A védőnődet elküldeném a fenébe. A mienk érezte, milyen határozott vagyok szopi ügyben, nem is próbálkozik. Kép)

Vas még: az egyik legnagyobb vastartalmú élelmiszer a csirkecomb. Ez lehet az egyik első kaja.

Ráhel majdnem 2 és fél éves, igen, de természetesen nem csak szopizik. Kép Abba beleőrülnék. Kép Meg nem is volna egészséges. 11 hónaposan sem volt vashiányos, pedig addig kizárólag anyatejet fogadott el. Az orvosunk is teljesen egészségesnek találta. Kép

Fontos: 6 hónapos kor után hetente egyszer mindenképpen meg kell kínálni a babákat.

Virág
virág78
 
 


Azért még vannak csodák,és hátha eljutunk a talira.Kép
A terített asztal példa nagyon találó.KépAmúgy gondolkodtam,és lehet ám ,hogy az én főzim sűrűbb mint a bolti.Mondjuk a boltiból 200-at,az enyémből kb.175-öt eszik meg délben.Du. pedig az az igazság,hogy már nem is kínálom főzelékkel,ha délben megette a 200-at.Max. ha a déliből kimarad,megkapja uzsira.Egyébként meg csak gyümipépet kap.Próbáltam du is főzeléket a 200-on fölül,de kitolta a kis nyelvével.Lehet,hogy én is"hibás" vagyok amiért nem kínálom,de én úgy látom ezt is nehezen emészti meg.Aztán meg kapdoshatom fel 5 percenként inni meg büfizni,mert közvetlen utánna nem iszik.Nem azért nem akarom megpróbálni még etetni főzelékkel, mert leesik a gyűrű az ujjamról,hanem mert ez így nem épp öröm egyikőnknek sem.Nekem pedig nagyon fontos hogy a babának öröm legyen az evés,és utána is jól érezze magát.Bár lehet,hogy idővel el is fogadná..Végülis nekem mindegy lenne,hogy gyümi,v.főzelék.Ezt is azt is el kell készíteni!Nálam ez tudatos döntés is,amit a gyermekem igényeire alapozok.Ez is épp eléggé megterheli a kis gyomrát,úgy látom.Most még. Ez van.És ez is marad egy darabig.
Ti milyen arányban keveritek ki a főzeléket?Van erre vmi." recept"?Milyen állagú lesz?
Köszi.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Virág, nagyon szépek vagytok!KépKép
Magunk részéről az LLL sétára nem tudunk menni, de a találkozóra asszem igen (délután), már csak azért is, mert végre valami, ami közel van hozzánk.Kép

Edit, ne hagyd magad!Kép

Bóbita
bobita
 
 


Edit! Én elégedett vagyok a dokinénivel, a csajok ajánlották, de csak jövö héten megyünk a fél éves mérésre, majd kiderül mit mond a hozzátápiról. Addig nem merem ajánlani. Mondjuk nekem az tetszett benne, hogy amikor nem engedtem a védönönek ott hogy megmérje a babát, mert folyton ezzel idegesitettek, nem eszik eleget, akkor a dokinéni nevetett és azt mondta hagyjam a csudába ezt a suly aggodást, vékony lesz mint az anyja, ilyen is van.
Merre laksz mert gondolom hiába jo egy doki azért a város másik felébe nem akarsz elmászni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Űrhajós street.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Edit, ahogy olvasom, meg amennyi tapasztalatom van (nem nagyKép), szerintem 100%-osan jól csinálsz mindent. Egy betű nem volt a 17ó12perces írásodban, amivel ne értenék maximálisan egyet.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita!
Köszönöm!Ez jól esik.Kép
Igyekszem.Azért én sem vagyok tökéletes.Kép
"Recepted" lenne esetleg?
Köszi.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok.
Leírnék egy történetet. Nekem 4 hónapos a kisfiam. Kb 3hónapos kora óta sokat nyöszörgött nap közben. Úgy nézett ki, mintha szorulása lenne. Csak nyomott-nyomott egész nap, kisebb szünetekkel, de kakis pelus ritkán volt. Ráadásul szopizni is csak rövid ideig tudott, mert kis idő után elkezdett nyöszörögni, nyomni, sírni. Korábban nem volt ilyen gond, csak 3 hónapos korától kb. Elvittük az orvoshoz, akit nagyon kedvelek és igazán jó szakembernek tartok. Ő elmondta h szerinte a babónak azért van ritkán széklete, mert már szinte sz egész anyatejet megemészti, viszont a gázok képződnek továbbra is, csak nincs amivel kijöjjön. Ezért az egész napi erőlködés, nyomás. Egy nagyon egyszerű dolgot tanácsolt. Adjak neki minden nap reszelt őszibarackot. Először furán néztem, mert mindenki a "6hónapig csak szopi"t hangoztatja, s nekem pedig van bőven tejem.Ez mégiscsak fura egy gyermekorvostól h ilyet javasol (a Nagykönyv ellen beszél). De én bízom benne és kipróbáltam. Kb 2 hete. Azóta semmi nyöszörgés. Naponta min egyszer, néha többször könnyű széklet. Ja, és imádja a barackot, gyönyörűen eszik kiskanálból. Azóta megkínáltam már többfajta ízzel is. Pl alma, répa. Persze csak az íze miatt, tehát nem sokat. Így szerintem nem lesz baj majd a hozzátáplálással sem, hiszen megismerkedik többfajta ízzel és nem ragaszkodik csak az anyatejhez. Már egy kicsi rizspépet is kapott (egy-két kiskanál). És a tejcim mennyisége sem változott, sőt többet szopik mint eddig, mert már nem fáj a hasa.

Csak le szerettem volna írni az én történetemet. Mindenki vonja le a tanulságot. Szerintem nem kell merev szabályokhoz ragaszkodni. Csak e gyermekünk igényeihez.
anita78
 
 


Anita,
a bélflórájába belelátsz a babádnak? Látod, mit változtatott ott? És tisztában vagy vele, hogy lehet, hogy máshogy, hozzátápi bevezetése nélkül is meg lehetett volna oldani a dolgot?

Bóbita,
köszi. Kép Várom, hogy személyesen is megismerkedjünk. Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Edit!
Receptem, mire?Kép

Bóbita
bobita
 
 


Gondolom a védőnőűzésre. Kép
virág78
 
 


Edit! Én alsóvárosra járok. A szegedi csajok biztos tudnak arrafele is ajánlani orvost.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Virág!
Gongolom nem vagy cinikus.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bóbita!
A recept alatt olyasmit értettem,hogy arányok.X db/ml/gr vmihez,y gr husi.Bár ez az előző hozzászólásaimból kiderült(17.12-es).Különben hagyd,nem érdekes.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Karmen!
Kösz a tippet,megpróbálom.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
minek is tagadnám? Kép
virág78
 
 


Sziasztok!

Én is ezen dilemmáztam, hogy az emberekkel, vagy az ételekkel kapcsolatos receptjeimre gondolsz, Edit.Kép De tényleg, hogy az utolsó mondatból kiderül. Hát, az én receptem, hogy amit én nem ennék meg, azt a gyereknek se adom, egyébként érzésből arányosítom a kajákat.Kép Ennél tudományosabbat ne tőlem kérj, én is eléggé kezdő vagyok.Kép De ott van pl. Pildi, ő egy csomó jó dolgot tud, szokott is ide írni, de már rég volt erre, biztos nyaral.

Anita!
A fiamnak 3-4 hónaposan ugyanez volt a problémája és ugyanezt a tanácsot kaptuk. Én viszont úgy gondoltam, hogy 20 évesen, allergiásan a túl korai hozzátáplálástól, marhára nem fogja izgatni, hogy 3 hónapos korában flottul kicsusszant a kaki, úgyhogy nem kapott almát.

Bóbita
bobita
 
 


Virág!
Ez nem volt szép tőled.A mosolyjelek helyett nyelvnyújtogatóst kellett volna raknod.Kép
Ez a stílus itt ismeretlen,úgy tudom.Jó volt a hangulat..
Bóbita!
Oké,oké.Könnyű a kisebbet kinevetni.(Off:Nehéz vki-vel konfliktust felválalni,akivel gyakran találkozol.Tanácsadáson,következő gyerek esetén az otthonodban...Főleg,ha előtte nem volt gond.Szeretem az ügyeimet úgy rendezni,hogy a kapcsolatok ne törjenek,ha nem muszály.)

Végülis szinte egyetlen kérdésemre sem kaptam választ.Tényleg jobb lesz,ha olyan ír aki tud mit.Azért kösz,hogy írtatok.Legalább volt akinek szereztem néhány vidám percet.
Üdv.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Anita!
Nálatok van a családban allergiás?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Pzita!
Te hol laksz?Bárcsak nekünk is ilyen jófej dokink lenne.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit,
erősen félreértettél. Mi bajod? Az én hangulatom továbbra is jó, a többiekét nem tudom. Kép Nem megsértődni kell, csak mert tehetetlennek érzed magad.

Egyébként pedig egy csomó nagyszerű tanácsot kaptál. Sajnos ha neked nincs önbizalmad, bátorságod, azt mi nem tudunk interneten sem, élőben sem adni. Neked csak ez hiányzik. Hiába kapnál akármilyen táblázatot, nem segítene rajtad. Csak az, ha felnőttként tudnál viselkedni a védőnővel szemben, felnőttként, akinek gyereke van, és akinek az érdekeit képviselned kell. Mi pedig sajnos ebben nem tudunk neked segíteni, a felnövesztés nem megy a neten keresztül. (Gondolj bele: ha a védőnőnek nem tudod határozottan megmondani, hogy te máshogy gondolod, és ezt bízza rád, akkor ha a gyerkőc ovis vagy sulis lesz, hogyan véded majd őt meg, ha a pedagógusok hibáznak vele kapcsolatban? Igaz, addig még van pár éved, de jó lenne elkezdeni felnőttnek lenni addig.)

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Edit, biztos béna vagyok, de én még most sem érzékelem, hogy mi volt bántó abban, amit mondtam... De ha a védőnőűzés, akkor mi a gond? Én is szivesen fogadnék egypár tanácsot ezügyben, bár én főleg a gyerekorvos elűzésére, de nem érzem, hogy emiatt bénább lennék, mint mások. Tényleg igaz, hogy minél mézesmázosabb az illető, annál nehezebb a képébe mondani, hogy mi a véleményem róla.
A vigyorgó fejek nem kinevetések akartak lenni, csak azt hittem, rém poénos vagyok. De ezek szerint nem.
Mindenesetre bocs.

Bóbita
bobita
 
 


Virág!
Azt hiszem te értettél félre.Amit az elején írtál:Jólinformáltság és önbizalom,mindkettő egyformán fontos.
Viszont én nem vagyok jólinformált csomó dologban.Az átlag anyukáknál intellektuálisabban közelítem meg a témát.Vitázni,érvelni,szembeszállni csak úgy lehet,ha az ember már kialakította a megingathatatlan meggyőződését egy témában.Az én érveim még elég ingatag lábon állnak,amiket tényleg ki lehet dumálni.Úgy gondolom az önbizalom a jólinformáltsággal lesz teljes.
Ez olyan dolog,hogy a könyvpiacon is megjelenek mindenféle könyvek,de önmagában az,hogy vmi le van írva,v. vki mondta az nem érv.Manapság már bárki leírhat bármit,hülyeségeket is.
Más:Tapasztalat.
Lehet elméleti vitákat folytatni meggyőződésből,de ha azt a tapasztalat nem igazolja,megbukott az egész.Ha vki kezdő bármiben,bölcsebb,ha nem pattog,hanem figyel és tanul.Elsőgyerekesként lehet mondani,hogy kezdő vagyok.Mire fel lennék olyan hűde öntudatos.Egyenlőre.Kép
Majd a sokadik gyerek után lesz annyi tapasztalatom,hogy el tudom dönteni,mi az ami badarság.Próbálunk hajózni az információk özönében,de saját tapasztalat nélkül ez elég nehéz.

Biztosan alá tudja ezt támasztani rajtam kívül még csomó kezdő szülő.Írjatok bátran!

Te így négy gyerkőccel ,haladó anyukaként naná hogy te vagy az önbizalom kis szobra.De így is kezdted?
Amúgy a gyerekek tényleg nem egyformák,ahogy Pzita írta.Dehát ezt te tudod a legjobban.Lehet,hogy a második gyerkőcöm simán megenné a 2-szer 200-at.Ha nem fájna a pocakja,lehet,hogy hagynám.Végülis az igény szerinti táplálás nem csak a szopira vonatkozik..A kérdés most nem az,hogy megtömjem-e a gyereket,hanem az,hogy nem lesz-e vashiányos így.Kell-e máshogyan pótolni esetleg.Bár,azt sem tudom mit okozhat a v.hiány.Jólinformáltság?
Szóval önbizalmat senki nem tud adni senkinek,de én nem is azt kértem.Biztos vagyok benne,hogy elég felnőtt vagyok ahhoz,hogy gondolkodó felnőttként érveljek,és szembeszálljak mindenkivel,ha kell.Ha úgy érzem,hogy baja lehet a picúrnak kibújik belőlem az anyatigris.
Eddig is elmondtam a védőnőnek világosan miről mit gondolok.Most is így lesz.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Anita78
Új felhasználó
Azonosító: Anita78

Üzenet száma: 1
Mentés: 07-2004

Anita,
a bélflórájába belelátsz a babádnak? Látod, mit változtatott ott? És tisztában vagy vele, hogy lehet, hogy máshogy, hozzátápi bevezetése nélkül is meg lehetett volna oldani a dolgot?


Íme az iskolapéldája annak, hogy hogyan kell egy újonan regiszrált, jószándékú babanetezőt kiutálni, csak azért, mert nem a legtrendibb, a babanet legharsányabb magja szerinti hozzátáplálós módot választotta.
Lehetett volna normál stílusban is válaszolni arra, amit írt, sztem semmivel nem szolgált rá, hogy ilyen pökhendi, magaslóról leugatós módon tudja meg a frankót. Sőt, a legjobb az, hogy Virág hsz-ából meg sem tudja, hogy mit lehetett volna másképp, csak azt, hogy ő-Anita78- egy alávaló, tudatlan, ártó anya.
Virág, miért beszélsz úgy az emberekkel, mintha te fújnád a passzát-szelet?
rjuli
 
 


Rjuli!
Nagyon egyetértek veled abban,hogy normál stílusban,gyakorlati tanácsokat mindenki szívesen vesz a neten.Végülis erre jó a társalgó.Tapasztalatcsere,vita,sztori ebbe belefér.Viszont ez a "Mindenki le a vasútról"- stílus,nem jön be.KépNem lehet kisajátítani a Babanetet!Attól,hogy vki. régi motoros,nem biztos hogy mindent ő tud jobban.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Asszem seki sem nyelte le a Bölcsek-kövét.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
a vasas kérdésedre egyértelmű választ írtam már. Tudományosat. Tartom magam ahhoz, amit tegnap írtam. Akárhányan akármit is írhattunk volna... Tudod, érdekes, hogy Bóbitára és rám egyszerre sikerült megsértődnöd. Legalább magaddal szemben őszinte vagy?

Az pedig felettébb vicces és gyerekes, ahogy rákontráztál Julira. KépKépKép

Már korábban egy elődödnek megírtam: a bölcsek köve itt lapul a zsebemben. Még ha nagyon irritál egyeseket, akkor is.

Juli, drága,
ismered azt a sztorit, amikor, ha jól emlékszem, Széchenyi fia írt egy levelet, ami mindössze ennyiből állt: "Apa, küldj pénzt!"? Mellesleg miről beszélgessek veled és hogyan, mikor lazán ignoráltad a nevtan-beli hozzászólásomat? Kép

Virág, a bölcs, cinikus, agresszív, beképzelt, arrogáns

Kihagytam valamit? Kép
virág78
 
 


Igen, kihagytam.

A további kedveskedéseitekre csak azért nem fogok válaszolni egy jó ideig, mert nyaralni megyünk, de ne aggódjatok, nem szabadultatok meg tőlem. Kép Újult erővel és netre kiéhezve térek vissza. És akkor aztán kisajátítom teljesen a babanetet, végül ki fognak tiltani. KépKépKép

Boldog nyarat! Kép
virág78
 
 


Drága Virág!
Nem baj,hogy később olvasod,de csak leírom.A vasról klassz dolgokat írtál.Sajnálom,hogy elfelejtettem megköszönni.Viszont nem tudom mire alapozod,hogy a baba mindenhez hozzájut a táplálékból,amit megeszik.Mi van,ha nem hasznosul,nem szívódik fel,pl:a vas
Ne haragudj,de abból,hogy a nekem cézott kérdésre te reagáltál az jött le,hogy lesajnálsz.
"Gondolom,nem vagy cinikus."-mondatom arra volt kisérlet,hogy kipuhatoljam jól értem-e,hogy így van.S miután nem tagadtad,és előtte Anitára rádörgedeztél,nekem egyenesen következett,hogy vmi megváltozott.A segítőkészség helyett mintha személyeskedő,anyáskodó stílusban kezdtél volna vájkálni a lelki világomban,amit természetesen bárki kikérne magának,aki egy kicsit is felnőttnek érzi magát.Ez nem sértődés,csak joggyakorlás.
Ha félreértettelek volna,bocs.KépBár az utóbbi írásaid inkább azt támasztják alá,hogy nem.Kép
Ami Bóbitát illeti,nagyon érdekes volt,hogy ahogy összemelegedtetek,ő is stílust váltott,és hasonló módon viszonyult Anitához.Ezek csak apro dolgok,de beszédesek.Tévedhetek is.Mindenesetre különös és véletlen egybeesések ezek.
Mégegyszer:én nem mondtam ,hogy te cinikus vagy.Azt te mondtad,v. meghagytál a kétségben.
Amúgy bárkinek az írására reagálhatok,és nem válok gyerekessé.Gondolom feltűnt szép,és hosszú levelem,amit neked írtam,még Juli előtt.Nincs szükségem másokra ahhoz,hogy leírjam a véleményemet neked.
Ki az elődöm?
Amúgy engem tényleg érdekelne,ha leírnád,mi történik a babák bélflórájában,stb.
Hagyd abba a durrogást,higgadj le és írjál még okos dolgokat.Jó nyaralást!Jó netezést.
A FELNŐTT.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Tök higgadt vagyok, nyuszifül. Kép És nem veled szemben voltam, vagyok cinikus!!! Hanem a védőnőddel szemben! Hát mégiscsak félreértettél...

Mittudom én, ki az elődöd. Rég volt. Ő is a bölcsek kövével dobálózott. Kép Veled kapcsolatban a sértődött leveled után változott meg a véleményem. Istenem, ha a hangsúlyok átmennének a neten!

"mire alapozod,hogy a baba mindenhez hozzájut a táplálékból,amit megeszik"
Hát ezt meg honnan vélted kiolvasni?

Az anyatej hatására a belekben különféle enzimek keletkeznek, amik nagyban elősegítik a későbbiekben a másfajta táplálék megemésztését. Amikor 6 hónapos kor előtt a baba akár teát, akár gyümölcsöt vagy bármi mást kap, a bélflórát lemossák, és újabb (ha jól emlékszem) 3 hétre van szükség, hogy regenerálódjon. Ez kizárólagosan anyatejes táplálás mellett tud megtörténni. 6 hónapos kor után már nem okoz gondot, sőt sok babánál kívánatos a hozzátápi. Sajnos mélyebben, sejtszinten nem tudom, hogyan történik a dolog, de ha érdekel, megtanulom és leírom.

Virág
(mégis volt ma reggel egy kis időm. Kép)
virág78
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: