Új privát üzeneted érkezett!

Pindi :) igen, róla van szó, Szilvi megkért a móltkor, hgoy vegyem gondjaimba, azóta itt őrzöm - és még belenézni se volt időm! Úgyhogy én is kérek szépen egy szkennelt példányt.

Holnap pedig küldöm Szilvi manóvarrós leirását fotókkal az illetékeseknek.
indianyo
 
 


Kezdek hinni abban, hogy lesz manó/baba Karácsonyra! Fotózásban én is tudok segíteni szívesen. Hurrá!!! :)

Kis filcmanókat szerintem érdemes még 3 napra készíteni, én is meg fogom próbálni....valamikor éjjel 3 és négy között... és itt van egy mentő ötlet, "gyors-manóra" (ez a kifejezés biztos nem kerül bele a w. kánonba :D )
http://www.hobbybolt.hu/otlet/index.php ... &year=2004
picinke
 
 


Picinke,
hát annyi az összefüggés, hogy a világunk így épül fel. Legalacsonyabb szinte az élettelen ásványok, majd a növények (éteri világ), aztán az állatok (asztrális sík) és végül az ember. (Persze akkor még jönnek a mindenféle angyalok és archék, ésésés, de azokban nemvagyok otthon egyáltalán.)
A háttér színe (nálunk) nem változik, hiszen az egy kék selyemkendő, ami rögzítve van.
A blogomban is biztos írtem erről, mert fotók is vannak, azt biztosan tudom. Mindjárt megnézem a dátumokat.
2006 dec. 4., dec. 19., 24.

Ásványokat ásványbörzén vagy bazárokban lehet kapni, bár pl. tavaly nem volt ott az ásványos bácsi hidegkúton. Vannak spéci áványos boltok, de azok baromi drágák. Lehet ám kőfejtőkben is gyűjteni csillogobb darabokat, mi voltunk egyszer valahol Ürömön.
h_szilvi
 
 

 
 

Picinke :) Hát elképzeltem, amint 3 és 4 között kiugrasz a határba találni egy megfelelő fát a gyors manóhoz, hogy még Advent előtt legyen :lol:

Ásványvilág = fizikai test

Én simán szép kis kavicsokat és kövecskéket használok, nem az értéke számit, ez szimbólum. Úgyhogy ha nincs ásványod (nekem sincs, mindig elajándékozom) hát nosza, szaladj ki a Városligetbe a gyerekekkel és keressetek szép kavicsokat! Persze azért egy waldorfos ember egy idő után állandóan a földet és az út szélét kémleli, hátha talál valami jó kis évszakasztalra valót :)

dokumentumot este küldöm.
indianyo
 
 


Szilvi, Indi! :)
És szó szerint, négykor, manóalapanyagért, ki a hidegbe: csak sajnos nem a határba, hanem a gang-ra, ahol összehajigálva mindenféle kirándulásokról gallyak, levelek, gyökerek- a szomszédok értetlen arckifejezései ellenére...
Végül filcmanók lettek, félálomban varrogattam a sipkákat, fúrni nem mertem hajnali fél hatkor :lol: , aztán még kinéztem az ablakon, már mentek a kutyások a reggeli sétára...

A kavicsok értelmezéséért köszönet! Én azt hittem, minden naphoz illik majd egy ásvány, egy növény, egy állat, de ez talán valami alkimista dolog lenne inkább, nem értek hozzá sajnos.
Vasárnap Kőország Ásványbörze!
http://www.koorszag.hu/

Most lekapcsolom magam kicsit... :wink:
picinke
 
 


Ásványbörze nem vasárnap, hanem szombaton!!!
picinke
 
 


Picinke :) Természetesen van jelentősége annak, hogy miylen ásványokat használunk, erről még a gabonák/napok/bolygók kapcsán irok, de ez nagyon hosszú téma. Viszont rugalmasan állok hozzá a dolgokhoz, kis léptekkel haladunk, nekünk még évszakasztalunk sincs, most készülök a polcunk legtetején egy pici részt kialakitani. Az a lényeg szerintem, hogy belülről jöjjön, amit csinálunk, vannak pesze ajánlók, útmutatások, de ezek mit sem érnek, ha csak szabályok és nem érintenek meg bennünket. Én igyekszem mindent egyszerűen megoldani.
indianyo
 
 


Szilvi :) csillagot gombostűzöd?

Ötlet a csillaghoz: mi mindig fémtubusos fogkrémet veszünk, annak levágjuk a palástját és abbül lehet szép kis ezüstcsillagokat vágni - vagy egy tollbetéttel, kötőtűvel lehet rá domboritani képeket. Jó móka!
indianyo
 
 


Indi, régebben ígérted, hogy írsz róla, én azóta is nagyon várom!! Könyvet, forrást esetleg tudnál ajánlani? Kicsit (nagyon) elveszett így az ember: végülis elméleti megalapozottsága minden ilyesfajta gyakorlatnak van, anélkül elég nehéz beleélni magát az embernek, legalábbis ha ilyen betűmoly, mint én... :)

Persze, én is azt gondolom, hogy az érintettség számít, és nem a szabályzatok...Hacsak nem az Univerzum nagyszerű szabályairól van szó...Kikapcs, Jóéjt :)
picinke
 
 


Indi, régebben ígérted, hogy írsz róla, én azóta is nagyon várom!! Könyvet, forrást esetleg tudnál ajánlani? Kicsit (nagyon) elveszett így az ember: végülis elméleti megalapozottsága minden ilyesfajta gyakorlatnak van, anélkül elég nehéz beleélni magát az embernek, legalábbis ha ilyen betűmoly, mint én... :)

Persze, én is azt gondolom, hogy az érintettség számít, és nem a szabályzatok...Hacsak nem az Univerzum nagyszerű szabályairól van szó...Kikapcs, Jóéjt :)
picinke
 
 


bocs, hogy 2x
picinke
 
 


indianyo írta:Természetesen van jelentősége annak, hogy miylen ásványokat használunk, erről még a gabonák/napok/bolygók kapcsán irok, de ez nagyon hosszú téma.


NAGYON VÁROM!!!!!! Erről nemigen tudok semmit. Azt hittem, legyen szépen fénylő, ennyi. :oops:


A csillagunk cérnán lóg, de lehetne gombostű is, Timó nem érné el.

Picinke, pont ma reggel láttam a hirdetést az autóból és szólni akartam, hehe!
h_szilvi
 
 


indianyo írta:Természetesen van jelentősége annak, hogy miylen ásványokat használunk, erről még a gabonák/napok/bolygók kapcsán irok, de ez nagyon hosszú téma.


NAGYON VÁROM!!!!!! Erről nemigen tudok semmit. Azt hittem, legyen szépen fénylő, ennyi. :oops:


A csillagunk cérnán lóg, de lehetne gombostű is, Timó nem érné el.

Picinke, pont ma reggel láttam a hirdetést az autóból és szólni akartam, hehe!
h_szilvi
 
 


Szilvi, és jöttök? :D
picinke
 
 


Nem, mert akkor megrakottan kéne hazatérnünk, és aígy az ünnepek előtt ez nem nyerő. Meg bazárokra megyünk vasárnap meg a jövő héten, ott költünk eleget. :)
h_szilvi
 
 


találtam egy ilyet

bolygókhoz rendeli a hét napjait, állatokat, növényeket, ásványokat, egyebeket

a holdhoz nem írja a hétfőt, de az sok más helyen írják.
meg ha jól emlékszem elég sok nyelv (lehet csak az indoeurópaiak) a bolygókról nevezi el a hét napjait (pl: sunday, saturday, lunes)
persze nem mindet, de pl a vasárnap és a hétfő elég jellemző
nem tudom a waldorf is erre támaszkodik-e de valamiért azt gondolom igen.
Indi?
savitri
 
 


Szilvi, kár! Hol lesznek bazárok hétvégén?
Savitri, mi már alkalmazzuk is mingyá' :)

Most jutott eszembe, hogy a karácsonyhoz illő állatokat még el kellene készíteni, bárány, tehén, stb., és bizony nincs hozzá szabásmintám (filcállatokhoz). Megpróbálok nemezből is, de nemrég egy olyan torzzülöttet sikerül teremtenem, hogy azóta csodájára járnak a gyerekek...

Egyszóval: koldulhatnék tőletek filc-állat szabásmintákat??
picinke
 
 


Bolygók-gabonák-kövek stb. kapcsolatáról itt

Hamarosan felteszem Steiner gyakorlatait a hét napjaihoz (Helyes elmélkedés) és a gabonákról is most már irok- kaptam nagy-nagy segitséget hozzá Dakó Gabitól a kecskeméti iskolából (vasárnap lesz náluk bazár, ha valaki arra jár, feltétlenül ugorjon be hozzájuk!)

Szilvi :) A tanárképzésen az első epocha a Bevezetés az antropozófiába cimet viselte, Vekerdy tartotta. A Teozófiát vettük, a hierarchiákat stb. Az első, amit felirt a táblára:
KŐ - VAN (FIZIKAI TEST)
ezt követte a Növény - él - étertest stb.

Szóval szerintem az ásványi világot egy egyszerű kis kavics is méltóképp szimbolizálja. De ez az én véleményem és simán lehet, hgoy egyedül vagyok ezzel.
Még annyi jutott eszembe, hogy Alex fiad hamarosan sokkal többet tud majd az ásványvilágról, mint mi összesen, hiszen 6. osztályban van egy fantasztikus korszak, az Ásványtan (vagy már volt is nekik?)
indianyo
 
 


ezt itt egy angol nyelvű újság, van benne előfonatból (roving) angyalkakészités, adventi mese, adventi koszorú gyújtáskor vers, évszakasztalhoz néhány mondat

használjátok, örvendezzetek :)
indianyo
 
 


Ja, és a dalt, ami az angyalka mellett van, szivesen megtanitom nektek a következő varróasszonyoson, ismerem, csak más szöveggel. Nem épp pentatonikus, hehe
indianyo
 
 


Picinke,
leítam a blogba néhány vásárt, ami mostanság lesz.
Merre laksz? A Gellérhegyen lakó barátnőmnek megvan a filcállatos könyv, tőle lehetne fénymásolni. (Én a fénymásolataimat kölcsönadtam, nem tudom, kinek. :()

Indi,
igen, hamarosan ásványtanuk lesz. :) Juj, csak nem már hétfőtől?! MEg kell néznem az epochatervet... Izgi. :)

Juj, Indi, ezek a linkek de jók. Csak sok idő. És nekem inkább a babákat kéne csinálnom. (De már úgyis késő van!)
h_szilvi
 
 


Indi,
Fenyő Ervin :) Pünkösdkor hallottuk verset mondani az Őrségben. Barátnő, azt mondta, hogy eddig azt hitte már sok embert hallott jól verset mondani, most már tudja, hogy most hallotta az elsőt. Tényleg fantasztikus volt. És nagyon jó arra gondolni, hogy ő a gyermekei Szent Miklósa, és nem egy piros ruhás paprikajancsi.

Nálunk Szent Miklós hozza az ajándékot. Télapó az a tél apja. Mikulás pedig beöltözött bácsik.

Advent első hetében még nincs nálunk közös éneklés, csak Szent Miklós után. Azt nem tudom, hogy a csoportban mi fog történni, ha mesélnek a gyerekek majd írok.

Gödöllőn is dec. 8-án lesz bazár 14-19 óráig. Az oviban nincs, de készülünk az iskolaira. Most is karácsonyfadíszeket kéne varrnom filcből. :)

Ilyen volt tavaly az évszakasztalunk.
Az ablakpárkányon egész advent idején vándorol József és Mária a szamárral. Karácsonykor érkeznek meg a jászolba. De az asztal nálunk is hasonlóan, fokozatosan épül fel. Az aranydiókat Szent Miklóstól kapták.
Kép

Egy kép egy igazi spirálról:
Kép
Vendég
 


Melinda, de jó, hogy ezeket megosztottad velünk!
A kis figurák nagyon tetszenek így is, hogy alig látni őket.

Akkor ezért van, hogy w. körökben mindig Szent Miklósról van szó? És a kék ruha miért? Azt hittem, az valami német beütés. Mifelénk piros a püspöki ruha, nekem az természetesebbnek tűnik.

Meg nekem az volt a természetes, hogy Mikulással - Szent Miklóssal nem találkozunk, hiszen ő éjjel jön. De ezek szerint itt a w. nem követi a magyar hagyományt.
pindi
 
 


Melinda!

Józsefet, Máriát, szamarat kútfőből készítetted? Én is ilyet készülök készíteni, csak nincs leírásom hozzá.


Más:

Bocsánat, kicsit kizökkenek a karácsonyi-adventi hangulatból, visszatérek a mesékhez. (Picinke!Elkezdtem olvasgatni a Gyermeklélektant neked, de belemelegedtem olyan jó dolgokat találtam benne. Azért ne add fel!!)
Szóval azt kérdezném, hogy ha a kisgyereknek olyan mesekönyv jó, amiben élethű képek vannak, ami a mindennapjairól szól, amiben ízlése (kicsit impresszionista) képek vannak, akkor ez elég kevés könyv. Ez még okés is. Szanáltam Juli könyvespolcát (ahol eddig a mi régi leporellóink álltak), maradt így is sok még. Most előszedte a Sün, akit meg lehetett simogatni címűt, nem tudom, ismeritek-e. Abból kell olvasgatnom neki napi 5 mesét minimum 2X. Ezek állattörténetek, kvázi semmiről szólnak, csak én néha már olyan szinten belegabalyodok ebbe a milyen könyvet kérdésbe, hogy nem tudom, jó-e ez Julinak.Ti mit gondoltok erről? Nálatok steril a könyvespolc? (Valahogy kivitelezhetetlen ez számomra -persze, ez rólam szól:))

klári /puma
pumama
 
 


Klári,
a w. szerint olyan mesekönyv jó neki, amiben nincsenek képek. :lol: De élethű képek végképp nincsenek.
Nem, nálunk nem steril a könyvespolc, sosem volt az. A giccset menthetetlenül kidobtam (Füzesi Zsuzsa és tsai), meg a leporellók nagy része ilyen undormány manapság, sajnos, de a többi maradt, és jön. Pl. a Janikovszky-k tele vannak képpel, rajzzal. Timóra is maradt pár vastaglapú könyv, amiben fotó-szerű képek vannak. Én nem akarok ennyire radikális lenni, mert ez ennyi és ilyen korkülönbséges gyerekeknél már sztem meddő törekvés lenne. Pl.a fiúknak van már vagy 5 Mi Micsodá-juk. Abigélnek nem mondom, hoyg "teszed le azonnal?!" ha épp arra szottyan kedve, hogy nézegesse. Nagyon sok -waldorfos szempontból is- nekik valót kapnak pluszban, pl. az apjuk már vagy 4 éve minden este Grimm meséket mesél nekik (mert ő maga teljesen el van tőlük varázsolva, hehe, a saját spirituális fejlődése miatt is olvassa őket, hehe), és akkor így belefér az is, hogy tőlem meg az épp aktuális kívánságukat kapják. Ezek néha elég meredekek: Olivér most rákattant a Geronimo Stilton könyvekre. Jaj. Ez egy egér, egy egérvilágban él, ami tök olyan, mint a mienk, csak egeresítve. Nagyon modern dolgok, tulajdonképpen mese-paródia. A legújabban hazahozott (könyvtár) a Da Vinci-kód "paródiája" és kópiája, persze gyilkosság nélkül. De rejtély, labirintus, megfejtés, titkosírás, stb. Namost egy kötet után kijelentettem, hoyg ezt olvashatja, de nem lesz esti mese. És olvassa, magától. Ez nagy szó, mert ő még mindig nagyon nehezen olvas... Úgyhoyg sokat lazultam e téren is.
Van egy barátnőm, akiknél a gyerekszobában nem volt könyv. Egy sem. Mama olvasott a Grimm összesből és kész. Én ezt sosem akartam, vagy tudtam volna bevezetni.

Na, megint szétdumáltam a fejem...
h_szilvi
 
 


Aki baba szabásmintát kért, kukkantson be a lev.listára.

Pindi
pindi
 
 


anyakati írta:A kamaraerdei waldorf suliban 22 ezer a minimum vállalás. Az ovit sajnos nem tudom.


Sziasztok!

Nem vagyok waldorfos szülő, de még "akármi is lehet". Bár az enyéim még picik, a waldorfos szellemiséggel már megbarátkoztam. Talán a játékkészítés vitt közel a témához, nem is tudom. Meg a tv nélkül élés. Meg a Barbie undor...Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy nagyon sok minden szimpatikus. Aztán felfedeztem, hogy nem is annyira nagyon messze tőlünk van egy waldorf ovi és suli. Bár oviba már biztosan nem oda járnak majd a gyerkőcök, hanem az egyházközségünk református ovijára esett a választás, a suli meg még messze, azért szívesen hallanék néhány tapasztalatot.
A barátnőm ugyanakkor jövőre kell, hogy döntsön és nagyon hajlik a waldorf iskolára, az egyetlen amitől tart, az a hozzájárulás, amit ki kell nyögni - nekik 20-25 ezer elég húzós lenne havonta.
Szóval miattunk és miattuk is kíváncsi vagyok olyan tapasztalatokra, amelyeket olyan szülőktől hallok, akiknek oda jár a csemetéjük.
Milyennek találják? Milyen a légkör? Milyenek a tanárok? Milyen a nyelvoktatás? Milyen az iskolán kívüli közösségi élet? stb....
Előre is köszönök minden információt!
kikki
 
 


"w. szerint olyan mesekönyv jó neki, amiben nincsenek képek"

Szia Szilvi!

Olvastam a hozzászólásodat és elgondolkoztam rajta. Vajon miért az a jó mesekönyv, amelyben nincsen kép? Ez valóban minden korosztályra igaz lenne? Hiszen egészen piciknél, akik még nem tudnak olvasni, nem ösztönző, ha vannak benne illusztrációk (most a giccseset hagyjuk, arra kár is szót fecsérelni, abban úgyis egyetértünk), hiszen akkor maga is kezébe veszi, lapozgatja, újra és újra átéli a mesét, anélkül, hogy olvasnék neki - kvázi nézegeti a képeket. A kép nélküli mese nálam elsősorban a "fejből mesélést" jelenti, ami szintén nagyon fontos.

Nálunk rengeteg mesekönyv van, a lányom 3,5 éves kora ellenére nagy könyvmoly, talán a kedvenc elfoglaltsága, ha mesélek neki és emellett a szerepjátékokban éli ki magát, szinte hihetetlen módon (nekem biztosan nem volt ekkora fantáziám, ennyi képzeletbeli barátom). Én két dologra ügyelek: a tartalom + illusztráció legyen elég színvonalas. Az sosem volt kritérium, hogy ne legyen benne kép, vagy minimális, inkább az, hogy amivel illusztrálnak, az legyen szép, eredeti, ízléses, fantáziadús. Nem tudom a nagyobbaknál hogy van ez, de a fiam oda sem hederít, ha csak úgy mesélek, akárhogy próbálom. De van egy- két könyv, amelyben a képeket annyira szereti, hogy ha abból mesélek, egyből odabújik és figyel. És olyankor tuti, hogy nem csak a képeket nézegeti, hanem figyeli a mesét is.

Kíváncsi lennék mi a véleményed erről. Félre ne érts, nem kötekedésből írom a hozzászólást, tényleg elgondolkodtatott, hogy miér is nem támogatja a waldorf a képes mesekönyveket.
kikki
 
 


Ja, és rájöttem, hogy tulajonképpen be sem mutatkoztam:
Név: Kriszti
Gyerkőcök: 1 lány (3,5), 1 fiú (2), 1 pocaklakó (nemrég költözött barlangjába)
kikki
 
 


A figurák a sokat emlegetett Egy szeglettnyi természet c. könyvből vannak.
Remélem látszani fognak a következő képen. Ilyen, amikor megérkeznek.
Kép
Vendég
 


Melinda, de szépek! :)

Kikki,
nem értelek félre, mondtam, hogy nálunk is sok könyv van, a 16 hós negyedikem is gyakran leül egymaga egy keménylapossal és elejétől végégig egyesével végiglapozza és hangosan elolvassa az egészet halandzsázva. Miért is ne etenné ezt: sok könyvünk van, és mindenkit lát olvasni (sajnos netezni is :oops:, bár ő még "telefonál" az egérrel).

Én csak azt mondtam, hogy mit mond erről a w-pedagógia. A mese nem szórakozás, hanem táplálék a gyereknek. Elsősorban lelki táplálék. Nem az a cél, hogy töménytelen mennyiségben "nassoljon" még ha "bio-magocskák" is azok (hogy a nasi analógiáját továbbvigyem), hanem azt, hoyg bár kevesebbet, de azt minőségit kapjon. A kisgyereket a képek táplálják, gyógyítják. De azok a képek, amiket ő alkot meg a saját fejében a mesét hallgatva. Ha kész képeket adunk neki, legyenek akármilyen igényesek, megfosztjuk attól a lehetőségtől, hogy csak a saját kis fejében kialakított képeket lássa.

kikki írta:Szóval miattunk és miattuk is kíváncsi vagyok olyan tapasztalatokra, amelyeket olyan szülőktől hallok, akiknek oda jár a csemetéjük.
Milyennek találják? Milyen a légkör? Milyenek a tanárok? Milyen a nyelvoktatás? Milyen az iskolán kívüli közösségi élet? stb....

Hú, ez nagyon sok. :) Nekem Óbudára jár két fiam, 4.-be és 6.-ba. A lányom jövőre kezdi az elsőt. Testületileg imádjuk ezt az iskolát, életünk legjobb döntésének tartjuk a gyerekeket illetően. Ha van sok időd és türelmed, olvasgass a blogomban. Ha ráklikkelsz a waldorfos "cimkére", akkor nem kell a többi, nem w.-ról szóló sok-sok bejegyzést is elolvasnod. Röviden: én csak áradozni tudok, bár persze problémák, hárányok itt is vannak, de azok a mi számunkra eltörpülnek az előnyök mellett.
A pedagógia szellemi oldaláról pedig itt a babaneten a karma kontra kegyelem topikban is olvashatsz, hiszen pont keresztény egyházakhoz tartozóknak nagyon érdemes elgondolkozni azon, hogy el tudják-e fogadni ezt a hátteret.[/i]
h_szilvi
 
 


Szilvi :) Mekkora Mária és József az évszakasztalon nálatok?

A csillagok végül a mécsesek fémtartójából lettek, a nagy a kerek aljából, a kicsik az oldalából.

Dominó pedig énekli a báránykáját.
indianyo
 
 


Szia Szilvi!

Köszi a kimerítő választ!

A blogoldalt is megnézem, ha lesz egy kis időm olvasgatni!
Na, és a karma kontra kegyelem topik is érdekesnek bizonyul, kíváncsi vagyok!!!

Üdv,
Krisztij
kikki
 
 


Idessetek, mit vettünk ma: :lol:

Kép

Kép
h_szilvi
 
 


Indi,
nálunk olyan 15 centisek, egy sima arasznyiak...
Dominó énekel: :D
h_szilvi
 
 


Melinda, gyönyörű!

Szilvi, ez király! :)

Mi meg itt agyalunk, milyen legyen a tűzhely, ami a karácsonyi ajándék lesz, erre ma improvizáltam kettőt is, és nagy sikerük volt. :)

A nagyé:

Kép

Mindent tud, amit egy drága bolti konyha: forgathatók a gombjai, szikrát ad, világít a sütőben a lámpa... csak egy gyerek kell hozzá. :)

Ez meg a kicsié:

Kép



Pindi
pindi
 
 


Annyira gyönyörűek ezek a képek, nagyon sokat hozzáadtatok az én adventi lelkiállapotomhoz, köszönöm szépen!

Pindi :) csodajó kis konyha ez :) No és a kissámli ünmagában is megér egy fotót. Alig várom, hogy elég nagy legyen a főzősegédem egy saját konyhához.
indianyo
 
 


Sziasztok!

Áldott készülődést kívánok mindenkinek.

Indi, köszi megkaptam, ma jutottam először a gép elé (újratelepítés vagyon), most pedig már aludnom kéne, hosszú éjszakánk vala. A lényeg, hogy holnap tanulmányozom.

Pindi! Én nem vagyok levlistás, akkor hogy kaphatom meg a szabásmintát?

Gyönyörűek az évszakasztalok!

Valamikor 11 éve azon gondolkodtunk, Kecskemét, avagy Szfvár legyen-e az otthonunk. Egész eddig azt gondoltam, jól döntöttünk. Szeretem ezt a várost, és mindent, de annyira vágynám... Na, ennyi.
zsugyu
 
 


Zsuzsi :) átküldöm neked a szabásmintákat. úgyis van megbeszélnivalónk sok. és levlistás is lehetnél ám :wink: na majd részletezzük, puszi
indianyo
 
 


Sziasztok,

Indi, Szilvi-még nem tudtam megnézni a leveleket(netezni sem tudtam), közben ajándékba kaptam egy Stofftiere című nemezállatos könyvet, úgyhogy megpróbálok németül megtanulni 2 nap alatt :lol: :lol:

Egy cukrászati info-t szeretnék kérni, bár nem tudom, csináltok-e ilyesmit: mézeskalácsházra igazán jó hóimitáló hab, ami nem csorog le, meg nem lappad le...tudtok valami receptet?
Aztán itt ez a kép: miből van a koripálya? :o

http://home.comcast.net/~l_anderson/gin ... maller.jpg
http://www.gingerbreadlane.com/moremary.gif
picinke
 
 


Picinke: 1 tojásfehérje felverve, 20 dkg porcukor bele.
Ez elég kemény, hímeztem már vele házikót is, nem csorgott le (Igaz, én nem vontam be teljesen a tetejét, hanem tetőcserepeket rajzoltam rá vele). Ha mégsem elég sűrű, még több cukor, bár szerintem ez is rengeteg, elégnek kell lennie.
pindi
 
 


Picinke,
Jégpályának zseletin?

Indi :)
Ígértél nekem hosszú írásokat!
Vendég
 


Pindi, ezer hála! Én már néztem receptet könyvben, újságban, megcsináltam, a vége mindíg az lett, hogy eltűnt a hab, és összedőlt az egész...
Melinda, a zselatin nem rossz ötlet-bár nem tudom, meddig bírja?! Melegen, a szobában? Lehet, hogy ez a pálya megolvasztott és kihűtött cukor? De mitől áttetsző? Cukrásztanfolyamra is be kéne iratkozni... :D
picinke
 
 


Levelezek egy kicsit magammal :) : http://web.tvnetwork.hu/vidaa/wic/yule/
picinke
 
 


Szent Miklós ünnep kapcsán vannak gondolataim, lehet, hogy csak ki kell írnom magamból, nnnna, nem is kell elolvasnotok :)

Waldorfiában Mikulást, Télapót nem ünnepelnek, ha ezt jól vettem ki a tapasztalt szavaitokból.
Szent Miklósról esik szó, nem tudom, milyen formában (megajándékozta azt a szegény testvérpárt, vagy más történet?)

Hogy jön a Mikulás (honnan, ki ő, miért pirosban, miért szarvassal, miért hoz ajándékot?) az valahogy nem kérdés mégsem nekem. Igazából azt az oldalát fogtam meg magamban (mert nagyon nem állok biztos talajon ezzel a Mikulás-kérdéssel), hogy ez a gyerekeknek egy csoda is lehet. A cipőcske tisztítása, ablakba helyezése, és reggel dobogó szívvel húzni el a függönyt, és aztán békésen csemegézni pizsiben a magocskákat, almát. S hogy itt járt egy valaki, aki gondolt RÁM is. Ez nekem teljesen oké, gyerekszemszögből.
Hogy megjelenik a Mikulás piros ruhában-na ez már kevésbé, de ez is megtörtént ma velünk. (ráadásul itthoni kezdeményezésre :oops: ) Szóval az extrajó családi társaság, (akik a mi játszóterünkön összeberbuválódott) szervezte, varrtam kis zsákokat, megtöltöttük mandarinnal, magokkal, mazsival (ez is egy jó érv volt, hogy egyik este ötyézhettünk asszonyok), majd a Mikulást vártuk délután, szürkületben , fáklyák fényénél. És megjelent az erdőben, odajött közénk, beszélgetett velünk, adott mindenkinek kis ajándékot, majd elment. Nem volt puccos, nem volt ciki, egyszerű volt, és a gyerekeknek is élmény.
Ezen kívül jóleső érzés, hogy tartozunk ezen a síkon is valahová, meg az odajövő anyukák, akik megköszönték, hogy nem csokoládét kapott a gyerek.

Huh, tényleg ne haragudjatok most, csak annyira kedves élmény lett nekem is végül (pedig már mennyire nem akartam, mert nem vagyok biztos én sem, mit ünneplünk ekkor stb. ellenben Karácsonnyal, ahol MINDEN a helyén van bennem, ezáltal itthon is)

klári /puma
pumama
 
 


Sziasztok,
Klári, szerintem Szent Miklós hoz ajándékot a Waldorf-ovikba is, legalábbis én láttam a szegedi oviban fényképeket, ahol egy (leendő?) apuka volt Szent Miklósnak öltözve. És olyat is hallottam (vagy épp itt olvastam :wink: ), hogy van, ahol "csak" bedob egy zsákot, őt magát nem látják a gyerekek. Nekem ez utóbbi jobban tetszik egyébként.
Szerintem a tiétek nagyon jó lehetett, olyan meghitt.

Szeretnék kérdezni tőletek.

A baba-mama csoportok érdekelnének. Milyen gyakran szokott összejövetel lenni, és általában hogyan zajlik, ha éppen nincs valamilyen ünnep (Savitri beszámolóját a Szent Mártonos alkalomról olvastam :) ) Kell-e alkalmanként fizetni?

A másik pedig, az anyagi dolgok. Hogy is van ez? Milyen pénzeket kap egy "állami" iskola/óvoda, amiket egy Waldorf nem? És az egyházi iskolák? Sajnos nem nagyon vagyok képben, és erre most kíváncsi lettem.

Annyit még hozzátennék, hogy nagyon szívesen "jövök" ide, olyan sok szívmelengető dolgot találok általában.
katicabogár
 
 


Picinke!

A cukrászati kérdésedhez szeretnék tippet adni.
Hó-hab: tojásfehérjét addig kavarod KRISTÁLY cukorral (1 fehérjéhez kb 8-10kanál cukor), fém kanál hátával, amíg olyan kemény lesz, hogy nem folyik ide-oda. Ez megtapad, ha rárakod, és hagyod megszáradni. Legalábbis ez a családi tapasztalat.

A jégpálya tudtommal olvasztott cukor, ami még nem karamellizálódott meg. Tehát kis tűzön olvaszd föl, majd öntsd le a pályára. De itt már használjál porcukrot, és kavargasd fakanállal. Edényt utána langyos vízzel áztasd, ne ess kétségbe...
márti_23
 
 


Puma!

Ez milyen aranyos dolog, hihetetlen :) Csudállak benneteket :)
márti_23
 
 


Márti :) valamit nem értek: amikor kiöntöm a pályára, utána keverjek hozá porcukrot? A habot nem kell felverni, hanem keverni kell? Sajnos, nem vagyok egy cukrászzseni...
A hó, ami a pálya mellett van, az lehet ez a hab is? Hoppá, át kéne menni az evős topikba :)
picinke
 
 


hozzá, bocsánat. Utolsó kérdés: a fa miből van??? Marcipán? Mostmár tényleg megyek innét :)
picinke
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: