Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, haladunk. Kora délutáni szopi panaszmentesen megszünt, így már napi 4. Én erdetileg azt hittem hogy egyszer majd azt mondja: "Anya nem kérem a cicit inkább egy kolbászos kenyeret!" No de erre lehet hogy még várnom kéne.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!
Már kb. egy hete nem jutottam a nethez, most látom, hogy többen is érdeklődtetek, nagyon jól esik, köszönöm! Kép
Szóval, a helyzet az, hogy voltunk a héten gasztroenterológusnál, és sikerült begyűjtenünk az x.-ik féle tanácsot. Miért van az, hogy ahány orvos, szakértő, védőnő, stb., mindenki mást mond? A lényeg: ne szoptassam a babót igény szerint (az igénye kb. 2 óránként nappal, 2-3-szor éjjel), hanem szigorúan 5-ször egyen egy nap, éjjel ne szopjon, csak vizet igyon (attól nem tudom, hogyan aludna vissza). Az 5 kajából 2 szopi: reggel és este, a többi szilárd. A férjem azért óvatosan megkérdezte, hogy szabad-e erőltetni a kaját, ja, azt nem! Tehát, ha nem fogad el szilárd kaját, az ő baja, szopi nuku. Ha elfogy az anyatej (ami így persze programozva van), tápszer, ill. tejmentes étrend az allergiaveszély miatt. Ha tovább csökken a súlya (ez is programozva lenne), akkor menjen kórházba további kivizsgálásra. Egyébként ránézésre semmi baja, mindenki csodálkozik, hogy ez a baba nem eszik??! Hát, ez volt a gasztroenterológus véleménye, talán enyhén sarkítva. Egyébként vettek vért, előtte kellett innia valami cukros löttyöt, ebből néznek valami felszívódás-zavart.
Egyébként most 3 hét alatt 7 dkg-ot hízott! Ennek már örülni kell! Kép Legalább nem fogy már.
Mostanában napi 0,5-1 dl főzeléket már megeszik, hátha növekedik majd a mennyiség. Sajnos a gyümi nem kell, bár az eperre nagyon hajtott, csak azt meg még nem ehet.
A házidoki ma Béres Csepp-et ajánlott, de az van ráírva, hogy 10 kg testsúly alatt nem adható. Szerintetek adhatom neki?
Zsófi
zsóf
 
 


Zsofi,

Kép Ez nem hangzott valami jól... Nekem nem fér a fejembe miért jobb a táp az anyatejnél, miért ne kapjon éjjel cicit stb... Nekem is szoktak hozzáértő "védőnénik" hasonlókat tanácsolni, csak nem azért mert nem fogy, de én ált. nem hallgatok rájuk.
Remélem hamarosan hizni fog a srác!

Amcsi
amcsi
 
 

 
 

Zsófi!

Milyen indokot mondtak arra, hogy mivel nem hízik, ezért etesd ritkábban? Nekem ez egy nagy ellentmondásnak tűnik. Biztos ezeréves doktornéni, vagy -bácsi volt a hetvenes-évekbeli szövegével, nincs is köze a dolognak a nem-hízáshoz, nem?
A gasztroenterológián nem nézték, hogy nincs-e esetleg valami baktérium, vagy ilyesmi a beleiben? Bár, ha már megállt a fogyás, sőt hízik, akkor lehet, hogy akármi is volt, már elmúlt.Kép
A Béres-cseppet szerintem vedd be te, akkor is átjut egy része.
Megkérdezhetem, hogy mennyi a srác súlya most? Az én fiam sem viszi túlzásba mostanában a hízást, és az szerintem azért van, mert nagyon nagy és dagi volt, most használja fel a tartalékokat.

Bóbita
bobita
 
 


Zsófi,
hát ez elég durván hangzik.Kép Nem is értem, nekem ez a tanács egyáltalán nem tűnik ésszerűnek, sőt, pont ellenkezőleg. Miért hízna már jobban a gyerek, ha nem kap kaját, vagy csak kevesebbet kap?? Ráadásul pont az anyatejtől fosztanák meg, ami a lehető legjobb kaja neki, ha valami baja van? Lehet, hogy volt valami fertőzése Botinak (a hányásból gondolom, meg hogy utána csak cicit fogadott el), és ezért fogyott, de szerintem, mint okos babuci, azért tért vissza a kizárólagos cicizésre, hogy helyreállítsa a bélrendszerét. (Mondjuk én nem vagyok szakértő, csak nekem így tűnik ésszerűnek.) Mit fogsz csinálni? (Esetleg írj a "Szoptatás" topikba, Pele szoptatási tanácsadó, talán tud valami okosat mondani, én is kíváncsi lennék a véleményére.) Ez jó, hogy elkezdett hízni!Kép Lehet, hogy most már minden rendben lesz vele amúgy is, mennek a drukkok.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Azért mondták, hogy ritkábban szoptassam, mert ha éhes lesz, elfogadja majd a szilárd kaját. Az éjjeli szopit is ilyen megfontolásból kellene abbahagynunk. Egyébként bél-bacit nem néztek, csak a vérvétel volt.
Most azzal próbálkozom, hogy 3 óránként szoptatom, nem 2 óránként. Persze ez sokszor nem jön össze, mert elaludni is csak szopin hajlandó, és van úgy, hogy hamarabb van alvásidő, mint ahogy lejárna a 3 óra. 2-3 szopi előtt kínálom kajával, ha ízlik, amit adok neki, egy nap alatt elfogy kb. 1 dl. Ez ugyan nem hangzik soknak, de a semminél több.
Bóbita! Boti most 9 hónapos, és 7770 gr (70 cm). (3850 gr-mal született). Két hónapja 8 kg volt. Nem rossz ötlet, hogy a Béres Cseppet vegyem én be, nem is gondoltam még rá. Csak az a bajom vele, hogy az elvileg étvágyjavító, és így is van kb. 25 kg feleslegem. Az én étvágyamat inkább rontani kellene! Kép
Zsizsa!
Köszi a drukkot! Ti hogy álltok? Elkezdett már enni a picurkád?

Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi!

Én is igen kiakadtam ezen a dokin, totál az elválasztást erőlteti, holott 1 éves korig az anyatej a fő táplálék, akár csak és kizárólag is. Nem hiszem, hogy jelen esetben erőltetni kéne az elválasztást, mintahogy a szilárd kaják nem feltétlen járnak nagyobb gyarapodással (bár ezt már sokszor irtam, nálam ikreknél látszott nagyon, 8,5 éve, én is erőltettem, hogy egyenek "komolyabbat", de semmivel nem hiztak jobban tőle.)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Én is ezt tapasztaltam, amit Ildi, hogy mióta szilárdat is eszünk, egyáltalán nem lódult meg a gyarapodás, sőt. Ami nem is csoda, ha azt veszem, hogy a legtöbb gyümölcsben és sok zöldségben kevesebb a kalória, mint az anyatejben. Szoktam sűríteni őket rizzsel, stb., hogy kalóriadúsabbak legyenek, de így sincs valami nagy hízás. Úgyhogy a tejmegvonás szerintem se járna gyarapodással, viszont sok a hátránya. Kíváncsi vagyok, Pele mit mond. Szerintem továbbra is hülye doktornéni.
Zsófi! Nem nézeted meg ezt a baci-dolgot? Én már hallottam ilyesmiről, a tünetek hasonlóak voltak, a kezelése pedig nem egy nagy ügy, csak észre kell venni. De nem akarom adni az écát, nem vagyok szakértő...
A srác pedig tényleg teljesen oké kinézetreKép.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Ezt a bacit hol lehet megnézetni? Mert a gasztroenterológushoz augusztus elején megyünk kontrollra, ennél előbb semmiképpen sem akarok. A gyerekdokink meg úgy van vele, hogy már elkezdett hízni, és mindent kivizsgált már. Végülis lassan már kezd enni, ma is evett egész sok főzeléket (kb. 1,5 dl), aztán még az apja megetette majdnem egy fél rántott csirkecombbal (panír nélkül). Remélem, most már tényleg elkezd normálisan enni.
PIldi!
Én sem akarnám elválasztani, de azért csökkenteni a szopik számát igen. Szeptembertől visszamegyek egy suliba, ami heti kétszer 6 óra elfoglaltság, tehát ennie kell mást is, nem tudom szoptatni. Persze az még messze van, 3 hónap alatt sokminden változhat.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Zsófi: Vitacolant próbáltátok már? Az is étvágyjavító és az adható csecsemőknek is. Hátha.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Hasonló helyzetben voltam/vagyok. A fiam 1 évesen 7,80 volt. Mi is voltunk gasztroenteorologián, a drnő, jó ismerős, javasolta az elválasztást főleg ami az éjszakai szoptatást illeti, de én nem értettem egyet vele. Nándi 21 hónapos még mindig szopik, az éjszakai szopásról kb. 1 hete magától szokott le.

Ami nekünk jó volt az a Sinlac nevű, szentjánoskenyér alapú tápszer. Ezt kifejezetten tejallergia gyanús vagy kimutatott tejallergiás gyerekeknek írják csak fel. Nagyon finom, sajnos nekem is ízlettKép. Első héten reggeli-vacsora ez volt, aztán már csak reggelre kapta. Idővel persze megunta és teljesen leszokott róla, de akkor jól megdobta a gyerek súlyát.

Én is vacilláltam egy darabig a Béres cseppen, de végül több hasonló cipőben járó anyuka bíztatására elkezdtem adni. Cebion cseppel kell, én 4-5 cseppel kezdtem, ezt a vizébe tettem, valamennyit csak megivott belőle. Mostmár annyi cseppet adok ahány kg. Mi most léptük át a bűvös 9 kg-t.
Ezenkívül homeopata orvoshoz is járunk.

Mondom a Sinlac-ot érdemes kipróbálni, ha csak reggelire adsz neki, már az is megéri.

Kitartás. Egyszer csak elkezd többfélét és többet enni!

Hintaló
hintaló
 
 


Zsófi!

Megkérdeztem, és kakamintából lehet kimutatni a bacit, amihez a gyerekorvosnak kell valami kísérőlevelet, vagy beutalófélét adnia.
Azt a tippet is kaptam, hogy lehet gilisztája is a fiúnak, de az is a kakában látszik, és azt gondolom, hogy a gyerekorvos már megnézte.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

A tudomány mai állása szerint mikortól lehet olyan fűszerekkel fűszerezni, mint pirospaprika, fahéj, meg úgy általában, amiket gyakran szoktunk használni?
Köszi!

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Köszi, hogy megkérdezted, székletvizsgálata volt már a babónak, ott mindent rendben találtak. Én már hajlok affelé, hogy nem betegség miatt van ez az egész, csak nincs kedve enni. Majd megjön. Mármint a kedve. Kép
Ami a fűszereket illeti, úgy tudom, hogy zöldfűszerek mehetnek már 7-8 hónaposnak, és a dokinénink azt mondta, hogy 1 éves koráig nem eheti azt, amit mi, tehát gondolom, a fűszerek nagy része 1 éves kor után. De ez csak tipp.

Cory!
Köszi a tippet, de a Vitacolant már eszi 6 hete. Na, abból azt hiszem, meg tudnám etetni rendesen, mert imádja! Úgy tátja rá a száját, mint egy kis veréb! Kép

Hintaló!
A Sinlac receptmentesen kapható? Más HA tápszerrel már próbálkoztunk, nem ízlett egyik sem.

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi!

A Sinlac-ot csak receptre lehet kapni. Nekünk valami olyasmit írt az Ambuláns lapra a gasztr. drnő, hogy fennáll a tejallergia veszélye. Javaslat: roborálás, tejmentes étrend és felsorolt három tápszert amiből a Nutrilont meg a Humana szójapép-et Nándi visszautasította, a Sinlac-ot nem.
Azontúl a gyerekorvos is felírta. Próbálj meg beszélni a gyerekorvossal.

Hintaló
hintaló
 
 


Bóbita,
a fahéjra úgy emlékszem, keményen allergizálhat, sőt rémlik olyan is, hogy csak két éves kor után. Cicó mindenesetre még nem kap. Pirospaprikát viszont igen (pl. gulyáslevesben, zöldbabfőzelékben), persze keveset. Egyébként paprikakivonat némely joghurtokban is van...erre mondta múltkor a barátosném, hogy chillis-meggyes Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Zsófi és Kriszi! KösziKép

Közben kutattam a dolog után a neten, ideírom, hogy mit találtam, hátha másokat is érdekel. Itt életkorokról nincs szó, gondolom egyéni megítélés kérdése, hogy ki mikor érzi úgy, hogy elkezdi adni az allergizálóbb fűszereket (családi allergiáktól, ilyesmiktől függhet).

Sok helyen említik, mint allergizáló fűszert:
ánizs, curry, fahéj, szegfűszeg, mustár, szerecsendió, zeller, paprika, vanília, menta, kömény.

Egy-két helyen említik:
kapor, bors, babér, hagyma, fokhagyma, snidling, koriander, kardamom, kurkuma, édeskömény, gyömbér, sáfrány, petrezselyem, zsálya, kakukkfű, bazsalikom.

A kutakodás közben érdekes mellékkörülményként arra figyeltem fel, hogy több olyan étel, amely itt, a babaneten az abszolút veszélytelen kategóriába sorolódik, a legfőbb allergiát okozó ételek közé tartozik, úgymint sárgarépa, őszibarack, meggy, szilva, gyökér.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Ti mit szoktatok csinálni mikor a gyerek nem hajlandó enni? Az etetőszékből 2 perc mulva mászik fel az asztal tetejére, ha lekötöm üvőlt, közben pedig biztos hogy éhes.
Ha van valakinek jól bevált ötlete az jól jönne. Már próbáltam kezébe adni a kanalat, játékot stb.. de ezek sem kötik le hosszabb ideig.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok, ezeket már lehet adni 13 hós korban? Magos kifli, kornspitz, aszalt gyümik, mazsi, müzliszelet?
Fö az egészség! :-)
Amcsi! Hát ez elég szar lehet! Szerencsére Mira szereti a hasát, így az etetöszéket is, mert tudja mi jön utána! Ha már nyüglödik, adok Neki kanalat, az leköti! De látom Nálatok ez sem müködik!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Amcsi,
pocsék dolog, de ha nagyon nem megy a kajolás (nálunk ez jobbára este szokott lenni), akkor néha, ha végképp nincs jobb ötletem, kajástul leülünk a tévé elé. Természetesen nem javasolható senkinek, de ha végképp nincs más, esetleg és persze átmenetileg ezt is meg lehet próbálni. Minden szakmai javaslatnak tökéletesen ellentmond persze. Én is tudom, hogy nem kellene. De mire nem képes egy elkeseredett anya... És tízórai-uzsonna közben általában hagyom mászkálni, mert az amúgy is kint szokott lenni mostanában, és úgyis csak pár falat.
kriszi
 
 


Magos kifli elvileg asszem már mehet, báááár, mert pl dió meg mogyoró féle olajos magvak viszont még nem, nesze neked, döntsd el melyik mag milyen...
Kornspitz azt nem tudom mi (ciki?)
Aszalt gyümi:ha aszalatlanul ugyanaz mehetne és meg tudja enni (van foga, pépeled stb) akkor miért ne?
Mazsi:ugyanaz, szerintem nem tetszene neki benne magféle ha van, de ha birja, szerintem mehet, szőlő az elég békés dolog
Müzliszelet:el köll olvasgatni, mi van benne, és összetevők alapján eldönteni.

Ancsinál is kell a szórakoztatás, mondjuk ha egész de. kint voltunk és bejövünk, addigra piszok éhes (vagy uez este), akkor sokkal tovább tűri (értsd kb 3 percig), majd jön a szórakoztatás, kanál, pohár és benne kézpancsolás, műanyag fedő pörgetése (ez nagyon tetszik neki), beszélgetés a mit láttunk kint, illetve behallatszó zajok (kutyaugatás stb) alapján, terítő mintáiról beszélgetős-mutogatós, a nagy tuti:mosogatószivacs (apró gond, hogy előbb utóbb a szájában landol). Ami fontos, hogy gyorsan lapátolható legyen a kaja, és végezzünk pár perc alatt az adaggal (pempőevés kb 5 perc nálunk). Este, ha mindenki itthon van, akkor a családi étkezés megteszi a magáét, van elég inger, amire lehet figyelni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Amcsi,
Mennyi idös? Lehet, hogy magától szeretne enni?
Nálunk 15 hós korában volt ilyen, minden este. Véletlenül került a kezébe a kistál és kanál (míg én kiakadva más kaja után néztem) és boldogan evett. Amikor ez már harmadszorra történt meg, hagytam, hogy egyen magától, csak néha besegítettem másik kanállal. Ja, és általában egyszerre eszünk.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat sorra veszem őket. Attól tartok bezavar a foga(vagy valami más) ezért nem akar enni...aludni...fürdeni (hogy ezutóbbi miért nem tetszik most neki, nem értem). Kép
Ti mit szoktatok csinálni ha nem kell neki a szilárd? Kap extra cicit, vagy éheztetitek a következő evésig?
Na jó egy kevéskét bele tudtam varázsolni, de ehhez végig kellett üldüznöm az egész lakáson.

Katica,
Gyermekem holnap lesz 1 éves. Kép Apát és anyát szokta etetni, bár az orromba több jut mint a számba. A koordinációs készségén még javítani kell.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi!

HOgy ezek a lurkók milyen hasonlók! Ancsi most van túl egy egyhónapos víziszonyon, de totál mindenhogy üvöltött, rettegett (semmi konkrét nem előzte meg), a fenékmosást is végigüvöltötte, az esti fürdést is (volt vagy 2 perc már a végén), kiskád, nagykád, zuhany, anyával, tesókkal, egyedül, mindenhogy. MÁsfél hete megtört a jég, most már azért üvölt, ha kivesszük, azóta a fenékmosás is negyedóráig tart!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Köszi Ildi!
Mégegy kérdés! Meggy, cseri, barack mehet héjastól vagy nem? /13 hónaposnak/
Köszi!

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Ancsi (14 hó) nekikezdett már a cserinek héjastól, baja nem lett tőle, más kérdés, hogy általában pépelést is mellőzvén a végtermékben is felismerhető. Könnyen hámozhatót (barack) viszont még inkább hámozom. Szerintem az van, hogy bajt már nem csinál, de nem is tudja megemészteni rendesen, így feleslegesen terheli a pociját.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi!
Tegnap Mira is kapott cserit, meggyet hámozatlanul, és este ki is kakilta úgy ahogy van!
Tényleg! Jó eltenni, lefagyasztani vmi gyümit télre?
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama!

Ha van tárolókapacitásod, mindenképp!
Sőt, én úgy tervezem, hogy lesz darabban is, meg pépben is, kisadagosban, gyümölcsösjoghurtnak például.
Mondjuk nekem már ládám van, meg nagyrészét a kertemből ill anyuék vagy anyósomék kertjéből töltöm fel.
Nálam már ez az év is ilyen volt.
Mindent csúcsszezonban érdemes beszerezni és eltenni. Árban is, minőségben is a legjobb szerintem iylenkor ( a korait agyonvegyszerezhetik főleg zöldségeknél, üvegházas és nem oly jó az ize stb).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Köszi Ildi, akkor fagyasztok én is ezt-azt! :-)

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!
Csütörtökön voltunk mérni, és Boti végre hízott 28 dkg-t 2 hét alatt! Annyira örültem, hogy ezt szerettem volna veletek is megosztani.
Az áttörést lehet, hogy az hozta, hogy bevezettük a kenyérféléket, mert a zsömle nagyon ízlik neki. Képes majdnem egy egész zsömlét megenni, de sajnos csak üresen. Most ott tartunk, hogy mindent saját maga akar enni, kézzel, és lehetőleg nagyobb darab kajákat, pedig nincs még egy foga sem. Így persze nem eszik főzeléket, mert a kanál nem kell. Nem tudom, hogy fogok neki vitaminokat adni, ha csak zsömlén akar élni. Még a hasábkrumpli is lecsúszik néha, de az igazán nem egy klasszikus baba-kaja.
Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Kép
bobita
 
 


Zsófi,
nagyszerű, hogy ennyit hízott Boti!Kép Úgy tűnik, hogy végre Gabi is kezd rájönni arra, hogy enni nem rossz, az utóbbi héten elkezdett gyümit és zöldséget is enni (meg husit a zöldségben). Nem azt mondom, hogy sokat, de legalább nem köpi ki pár falat után.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, a kanállal mit tegyek? Hogyan rakjam a szájába a gyümipürét, mivel most csak úgy megy, hogy: ordít, belerakok egy keveset a nyelvére, aztán kb. a felét kényszerűen lenyeli. Most 7,5 hónapos, már 1 hónapja sikertelen vagyok. Mielőtt bárki megkérdezné: azért kell, mert a tejem már nagyon kevés.

Köszi
jarenata
 
 


Jarenata!

Nem vagyok valami tapasztalt, meg elég problémamentes is a fiam e téren, de hátha beválik:
Én eleinte odaadtam a tányért is néha a fiúnak, tudott benne patyizni, és ettől jobb étvágya lett, jobban a szájába akarta venni az ételt. Persze utána az etetőszék és a srác egyenletesen be volt vonva étellel, de az eredményért mindent.Kép
A másik, hogy én ügyelek mindig arra, hogy csak akkor tömjek a szájába ételt, ha látom, hogy azért nyitotta ki. Ha beszélget, vagy sír és azért van nyitva, én meg beletömöm a kaját, az rövid távon cseles volt, de szerintem a visszájára sül el hosszabb távon.
Persze ez az én fiam, más gyerekeknél lehet, hogy nem így kell.

Ha kevés a tejed, lehet, hogy érdemes lenne a szoptatás topikban felvetni az ügyet, hátha lehet valamit tenni, nem?

Bóbita
bobita
 
 


Zsofi,
orulok, hogy vegre hizott Boti, es meg mennyit! Kép Sajat evesnel nalunk az jott be, hogy teleszorom az etetoszek talcajat falatokkal (ez nalunk natur puffasztott rizs) es mikozben egy-egy darab felcsippentesere koncentral, lapatolom be a kajcsit a szajaba... majd varok, amig megeszi a felszedett darabot egyedul... es kezdodik elolrol. Kozben beszelgetunk, en is eszek, sot idonkent o etet engem, bar igy majdnem 1 ora 1 eves (= kb 100ml)

Sziasztok,
batka, a tobbnyire csak olvasgato
batkamano
 
 


Sziasztok!
Batka!
Kösz a tippet, de sajnos nálunk már semmilyen trükk nem válik be. Már ott tartunk, hogy kanállal egy falatot sem bírok neki adni, semmilyen módon. Olyan ügyesen eszi kézzel a kaját, hogy fogja, be a szájába, és már be is csukta. Ha kanál közelít, teljes szájzár. Most szépen hízik, látszik is rajta, mert kizárólag zsömlét hajlandó enni (lehetőleg üresen), meg olyanokat csinálok neki, hogy húsgombóc, zöldségfasírt. Ezekben mindegyikben liszt van, és zsiradékkal készülnek, tehát hízlaló. Nem szeretném, ha ehhez szokna hozzá, de semmi mást nem eszik, ill. nincs más ötletem Kép. Egyik nap vízben főztem a húsgombócot, addig nem ette meg, míg meg nem pirítottam egy kis margarinon, hogy barnás színe legyen. Néha nagy kegyesen megeszik 1-2 cseresznyét, vagy meggyet, de egyébként semmi más gyümölcsöt. A fő baja az, ha a kaja nem "szilárd", tehát nyomásra szétmegy. Így pl. párolt répa sem jön be. Mindezt fog nélkül műveli!
Remélem, változni fog a helyzet, végülis még semmilyen állapot sem tartott örökké.

Jarenata!
Amit az előbb leírtam, az lehet, hogy a kanállal való evés erőltetésének az eredménye (a fiam kb. 2 hónapig nem evett szopin kívül semmit, és fogyott is), úgyhogy csak óvatosan! Esetleg ha nem gyümivel próbálkozol? Nálunk egy időben a húsleves jött be: mindenféle zöldség + csirkehusi összefőzve, pépezve (gondolom, hús nélkül is jó).

Zsófi
zsóf
 
 


Jarenata!

Közben gondolkodtam és szerintem a szopi oldaláról meg lehetne fogni a dolgot. Miért kevés a tejed? Csökkent a mennyisége, vagy a mennyiség jó, csak a baba akkora, hogy nem elég neki? Mert optimális esetben egy átlag méretű 7.5 hós babának még akár az anyatej is elég lehet, ha mást nem hajlandó enni.

Zsófi!
Ezek szerint azóta is minden rendben van a gyarapodással?

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Azóta nem voltunk ugyan mérni, de szemmel láthatóan hízott a babóci, szépen kikerekedett mindenhol. Csak amilyen pesszimista / aggódó anyuka vagyok, most az a bajom, hogy szinte csak kenyérfélét eszik, nem lesz-e vitamin- vagy vashiánya. Alig tudok másféle kaját megetetni vele.
Egy hét múlva megyünk megint mérni, biztosan sokat hízott.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Zsófi!

Ez nagyon remek!!!Kép
Szerintem ennyi aggódás után a csak-kenyér miatt már végképp ne aggódj! Azt olvastam, hogy kezdetben a tej melletti más evés csak a plusz kalóriák miatt kell, a vitaminokat, nyomelemeket a tej továbbra is megfelelő mennyiségben tartalmazza még egy jó ideig. Pl. az angolszász országokban mindenféle gabonapempőkkel kezdik a hozzátáplálást, az pont ugyanazt tudja, mint a zsemle. Lehet, hogy neki most pont a kalória kell ilyen fogyi után.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Bocs, de az utóbbi két napban nem jutottam a nethez.
Valószínűleg igazad van. Végülis a tejben is van vitamin, meg ásványi anyag, stb. Tegnapi óriási előrelépés: zöldbabfőzeléket evett egy keveset. Persze ez nekünk készült, hagymával, pirospaprikával, a tejföl szerencsére pont kifogyott, így meg tudtam kínálni vele. Álmomban se gondoltam volna, hogy ízleni fog neki. Pár kanállal evett, aztán kézzel folytatta a zöldbab-evést! Kép Aztán este elkérte a körtémet, abból is evett két falatot, ma meg megnyammogott egy fél sárgabarackot. Persze mindent kizárólag kézzel! De a tendencia egyértelműen javuló.

Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi,
nagyszerű, hogy végre eszik Boti!Kép Képzeld, három napja az én Gabim is elkezdett mennyiségeket enni, már megeszik fél üveg bébiételt, és rájöttem, hogy az nem is kevés!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Zsizsa!
Csak elkezdik előbb-utóbb mindannyian az evést. Fél üveg bébiétel tényleg egész jó kezdetnek, biztosan emelkedni is fog a mennyisége. Gyümölcsöt is szokott enni?
Én sajnos nem igazán tudom eldönteni, mennyit eszik Boti, legalábbis ebédre, mert azok a zöldséges-husis gombócok, fasírtok, amiket sütök neki, hol ízlenek, hol nem, és általában a fele a földön landol. Reggel-este pedig eszik egy-egy fél zsömlét, legszívesebben üresen, de azért szoktam belecsempészni egy kis sonkát is. Ezen kívül még kekszet sütöttem neki, azt szereti, abból is megeszik naponta 2-3 darabot. Csak az a bajom, hogy ez mind nagyon lisztes dolog, nehogy az legyen a vége, hogy most meg elhízik (mint az anyja Kép).

Tudja valaki, hogy a pirospaprika, bors, tehát nem-zöldfűszerek ártanak-e a babónak?

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Megint szeretném a segítségeteket kérni. Ti hogyan vezettétek be a lisztet? Lehet, hogy ez hülye kérdés, de egyelőre fogalmam sincs, hogy csináljam. Sokszor ajánlják a rántást, de én mostanában nem nagyon tudok főzni (nyaralunk), úgyhogy más út érdekelne. Kenyér pl. mehet elsőnek? Vagy búzacsíra gyümölcsbe keverve? Vagy buláta? Vagy más ötlet? A babám 10 hónapos még se tojást, se tejet nem kapott (és ezekkel még várnék is egy darabig), úgyhogy ez is nehezíti a dolgot (úgy tudom a kifliben pl. van tej).

Köszi, ha segítetek!

Alocasia
alocasia
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Picit feljebb összeírtam, amit fűszerügyben a neten találtam, de ide is bemásolom:

Itt életkorokról nincs szó, gondolom egyéni megítélés kérdése, hogy ki mikor érzi úgy, hogy elkezdi adni az allergizálóbb fűszereket (családi allergiáktól, ilyesmiktől függhet).

Sok helyen említik, mint allergizáló fűszert:
ánizs, curry, fahéj, szegfűszeg, mustár, szerecsendió, zeller, paprika, vanília, menta, kömény.

Egy-két helyen említik:
kapor, bors, babér, hagyma, fokhagyma, snidling, koriander, kardamom, kurkuma, édeskömény, gyömbér, sáfrány, petrezselyem, zsálya, kakukkfű, bazsalikom.

Alocasia!
Én zsemlével kezdtem, arra vigyáztam, hogy vizes zsemle legyen. Levágom a héját és mind a két részt odaadom neki, de csak a héját eszi. Sztem azért jó a zsemle, mert abban liszten, vizen, meg valami élesztő-anyagon kívül más nincs.

Bóbita
bobita
 
 


Hi!
Tudna vki. segíteni abban,hogy mikor minek van a szezonja,mit érdemes,biztonságos venni?(ár,vegyszerek)
Táblázat létezik erről?Azt írják az okosok,hogy csak ellenőrzött zöds.-gyüm.-öt vegyünk.Ki vizsgálja ezeket?

Szia Bóbita!Megint összefutunk.Kép
Áááá!Szóval innen a jólértesültség.Kép

Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Liszt:nálunk a gyerek lenyúlta apja kenyerét, oszt hajrá, na onnantól hagytam. Ez végül is elég fokozatos, mert elsőre úgyse tud sokat enni belőle.

Szilde:na lássuk sorra.
Időpontok:ha figyelmesen olvastad az ötlettárat, Iboly irásában azt hiszem benne van, hogy a tápszeres babák emésztőrendszere ugyanúgy éretlen 6 hós kor előtt a hozzátápira, mint az anyatejeseké!! Azaz e tekintetben a védőnőd (orvosod) elavult nézeteket vallm, és ráértetek volna még a kezdéssel. Alapvetően az a tendencia, hogy egy-egy újfajta ételkupac között hagyunk 2 hónap külöbséget. Igy jön a 6 hó gyümi, 8 hó főzelék (bár ez így nem teljesen igaz, mert a zöldség és gyümölcs hasonló kategória), 10 hóra a fehérje. De sokak szerint a husit, épp a kiürülő vasraktárak miatt hamarabb is be lehet vezetni. Valamennyire támpontok a táblázatok, de igaziból ezt valahogy egyénileg, érzésre kell csinálniKép. Nálunk 6 hósan indult a gyümölcs, 7,5 körül a zöldségek, 9 körül a husi.
Krumpli hazai viszonoyk között az egyik legkevésbék allergizálónak minősül (merthogy érdekes mód nálunk pl a citrusfélékre azt tartják, jobb 1 éves korig várni, ugyanakkor pl Spanyoloban olyna, mint az alma, azzal kezdik, ha jól tudom)
Hús és allergia téma ment valamikor kb egy éve, pontosan olyan logikával mint neked, hogy akkor ha a tojást nem adjuk, miért adjuk a csirkehúst és ha tejet nem adunk miért adnánk marhát. Valahogy ebből jönnek ki, hogy a pulyka, a borjú, a nyuszi a szerencsések eleinte (nem túl logikus, tudomKép)
Bébiételeken levő korokat felejtsd el!!!!! Nagyon! Erről is van tán szopis, meg kitől ne fogadj el tanácsot szopis topikok arhivában rengeteg irás. a bébiételek feliratai nagggyon elavultak!!! (tejtermék is van benne 4 hós kortól pl, vagy eper, málna, ami másfél-két éves korig nem ajánlott)
Ribizlilé az nem a klasszikus aprómagvas (rossz az elnevezés). Utóbbiba a málna, eper, szeder tartoznak, a ribizli a szőlővel rokon inkább szerintem, másfajta növény -bár eme rokonságról lehet hgoy a biológusok tiltakoznakKép.
Az allergiák -gyerekkori- egy része kinőhető, erre gondolhatott a védőnőd. De az újrapróbálás ilyenkor inkább néhány év és utána is csak nagyon óvatosan.
Szezon:ribizli kifutóban, már kezd potyogni a bokromról. Meggy kb most, sárgahúsú őszi lassan most, fehérhúsú majd augusztusban. Augban jön a ringló és utána a szilva (aug végére kb) Szőlő, körte szeptembertől. De ez most igy nagyon leegyszerűsitett. Ki kell járni a piacra, figyelni az árakat. Meg vidékre, kertvárosi részre stb és ott figyelni a növényeketKép.
Ja, zöldséggel is mehetnek a dolgok!
Na igen, a legjobb, ha van saját kerted, rokonnak stb, és akkor tudod tutira. Vannak biopiacok félelmetes árakkal. Én azért mondom azt, hgoy főszezonban, zöldséget is, mert talán az a legkevésbé agyonvegyszerezett.
Pépeléstéma: a szűrés az utolsó fázis nálam, elvileg műanyag szűrővel kéne, nálam fémmel volt sokszor.
Nálunk nem annyira ivás lett belőle (inni vizet iszik főleg a kicsi), hanem kevertem pl almával, avagy csak úgy magában kanalaztam, később gabonyapehellyel kevertem, vagy túróval, joghurttal. Szerintem jobb igy, mint a bolti joghurt a sok E betűvel. (más kérdés, hogy érdekes mód gyerek a házi joghurtot nem komálja annyira, mint a boltit, bár abból csak pár kanállal kap) Siker változó volt, ribizli nem kellett neki (most bezzeg eszi, ő maga szedi a bokorról, a feketeribizlit is és tömi befelé), őszi nagyon nyerő volt, szilva változóan, körte ment, szőlő nagyon folyt, azzal az volt a bajom. Meggyet meg krumplival ettük és nagyon imádtuk.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Azt nem is gondoltam volna, hogy a fűszerek is allergizálhatnak, most már mindegy, kapott a pirospaprikás zöldbabfőzelékünkből.

Alocasia!
Mi is a zsömlével kezdtük, nagyon ízlett Botinak, akkor kezdett el végre enni valamit.

Ildi!
Kicsit OFF: nem tudom, olvasod-e a Kismamát, a mostaniban az volt, hogy a ribizlit nyár végéig a bokron tarthatjuk, csak tovább érik, nem romlik meg! Nem tudom, aki ezt írta, látott-e már ribizlibokrot, ill. aszalt ribizlit?? Nálunk már most megaszalódott volna, ha nem szedem le.
ON: Nem tudod, hogy olyat ehet-e egy 10 hónapos, hogy málnalekvár, kizárólag a levéből, és cukorból készítve? Magok nincsenek benne.

Zsófi
zsóf
 
 


Köszi Ildi!
Megfontolom.KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Közben eszembe jutott még egy lisztbevezetési módszer, méghozzá a durumlisztből készült főtt tészta, abban aztán tényleg nincs semmi, csak liszt és víz. Még nem dolgoztam ki, hogy mivel kéne összekeverni, hogy ehető legyen, de fontolgatom a dolgot.

Szilde! Kép itt is.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

A tészta!!! Na igen, Ancsi zabálta a tésztát az első perctől fogva, üresen!
De csak és kizárólag azt, amelyikben tojás van.
Amúgy nem szoktam, de csak miatta vettem és főztem az egész családnak durumosat. Nem kellett neki sehogy, se magában, se gyümölccsel (lekvár gyanánt), sehogy.

Ribizli:b verzió:lepotyogKép Nálunk a maradék pár fürtön, amit Ancsinak hagytam ez a kettő megy, van már rajta aszalt is, meg ahogy hozzáérünk a többihez, hullik lefelé.
Málnalélekvár:én kihagynám. Epernél volt téma, hogy végül is a mag allergizál vagy sem, azaz lehet-e "hámozva" enni. A bébiételeknél is az van állitólag, hogy vmi spéci eljárással magtalanítják. Talán Ibolytól eredt a válasz, már nem emlékszem, de tuti, hogy eléggé szakértőtől, miszerint bár a legfőbb allergén valóban az eper magja, de nem csak a magja allergizál! Málnáról nem hangzott el ugyanez, de ezek után ki tudja.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: