Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

korabban irtatok arrol, hogy a bambusz pelenka nagyon lassan szarad. Azt melyik markara ertettetek? Erdekelne, mert azt en is kineztem magamnak, totsbots markajut.
Koszi szepen,

Jutka
jutka78
 
 


Szia Jutka, nekem Popolini van ami lassan szárad..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


sziasztok!

Hú, nagyon belelkesedtem olvasva hozzászólásaitokat. A lányom 2 éves, születése előtt bevásároltunk mosható pelusból (monapel), külön külsővel. Egy ideig jó is volt, amíg nem pisilt sokat, de ahogy nőtt, egyre többször ázott át a külsőnek az a része, ahol össze van varrva egy másik anyaggal. Nagyon elkeseredtem, s egy éve már eldobhatót használunk, nem kis lelkiismeret-furdalással. Azt hiszem, még a gyapjú külsőt megpróbálom, bár a lányom már nem viseli el magán, de a fiamnál talán működni fog, nagyon remélem.
Kérdés: hol tudom Pest környékén beszerezni a fonalat, nem túl durva-e, nem szúr-e? Lehet, hogy már beszéltetek erről, de nem tudok annyit visszaolvasni. Előre is köszi.
Dóri
foldori
 
 

 
 

Dóri :) Szerintem vissza tudsz olvasni, és érdemes is. A Guzsalyasban tudsz nyesgyapjúfonalat venni, koszos és szúrós ránézésre, mindkét tulajdonság elmúlik majd a mosás után

Ildikó :) akkor én a bordás kötöttet javaslom inkább. Azt egyszerú megkötni, csak egy téglalap - mérete a csipőszélesség és itt van a lényeg, a bordás kötéstől rugalmas lesz, szépen "ráfekszik" a popsira és nem kell szaporitani-fogyasztani. Amikor a kivánt hosszúságot elérted, akkor összevarrod úgy, hgoy közben rápróbálod a babára, majd a combrésznél passzét kötsz - esetleg a deréknál is lehet egy külön passzé. Szerintem szép, Livuséknak ilyet kötöttem és annyira megtetszett, hgoy a következő Dének oylan lesz megint :)
indianyo
 
 


Köszi Indi, csak az a baj, hogy már jojózik a szemem néhány 10 oldal után :( Tényleg sok jó dolog olvasható, csak ezekre pont nem találtam semmit. Majd ha nekiállok a kötögetésnek, biztos szükségem lesz segítségre.
Ja, és nagyon tetszik a gyerkődön látható külső, remélem én is tudok majd hasonlót. :)
Dóri

Dóri
foldori
 
 


Dóri, bár én is gyapjúpárti vagyok, de próbáltad a monapel külsőt impregnálni? A Popolininek van egy "waxed cotton" nevűje, az pont erre való, de talán meg lehet próbálni lanolinnal vagy méhviasszal is. Rá kell kenni a szegélyre és óvatosan kicsit ráolvasztani hajszárítóval.

Pindi
pindi
 
 


Kedves Pindi!

Micsoda ötlet! Megpróbálom, de a kötögetésről nem mondok le :) !
Köszönöm!

Dóri
foldori
 
 


Ildikó: nem tudom mennyire erős az angolod, de ez egy jópofa mintának tűnik hurkás babákhoz:
http://cache.lionbrand.com/patterns/BK4K70430.html
Guzsalyos: átalakult Kincses-tár-házzá (új üzemeltető), 4500 Ft egy kiló nyers gyapjúfonal - és amikor ottjártam, 18 dkg volt a bolt teljes készlete :(
Úgyhogy a következő kötögetéshez ezt szemeltem ki:
Rea Tex

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Köszönöm a tippeket,
angollal nem állok valami jól.
Indi, a bordás kötés az lehet, amit én mackókötés névvel ismerek? Egyet leköt, egyet csak levesz?
I.
ilkamama
 
 


Kép

Ildikó - bordás- azaz patentkötés: Ez itt 4 sima 4 forditott váltakozása, derékonés combnál 2-2. azért jó ez, mert nem kell számolgatni a combrészt, utólag be tudod állitani. Ezen a képen az én fiacském is jó kövér baba volt :lol:
indianyo
 
 


Szép. :lol:
Bár a másik külső jobban tetszik, olyan csajosabb.... :D
ilkamama
 
 


ilkamama: szerintem ha látnád az Indi által kötött csodás rózsaszínes külsőnket, a finom kis virágokkal, azt mondanád, hogy ennél csajosabb külső nem is létezik :lol: :wink:

Indi: most már valljál színt, légyszi! Hány darab gyapjúkülsője van Dominak? De őszintén! :lol:

KépKép
livus
 
 


Livus :) na jó, szint vallok: olyan, amit bármikor lehet használni, most 3 db van, ezen felül még 2, amit Dé kimosott ugye, azok alig mennek rá meg már át is áznak hamarabb, mint a többi, valamint 1 gombos, ami túl nagy, de túl szép ahhoz, hogy elbontsam :lol: De ha látnád, hogy a legújabbat hogy szereti! Esküszöm, mint valami csipkés-flitteres ruhát a kislányok, úgy ölelgette, mikor meglátta!

Ildikó :) hát persze, lehet ám horgolni is szegélyt neki, vagy az egész combrészt horgolni, meg diszes zsinórt a derekába, a variációk végtelenek :) Sőt, lehet ám szoknyásat is :wink: Nyáron ruha helyett kis fodros-habos szoknya, cukorfalat :)
indianyo
 
 


:lol: :lol: :lol:
ilkamama
 
 


Ja, még azt akartam írni, hogy miyen jó, hogy egyre többen leszünk ezen a fórumon is! :) És Picilivi: a kérdéseid közül sajnos egyre sem tudom a választ. :(

Amúgy megtaláltam a képletöltő zsinórt, úgyhogy amint nem felejtem el, csinálok egy képet a külsőről, és feldobom ide (is). :)

OFF: Indi: Te írdat egysze valahol, hogy az egyik kedvenc könyved a Volt egy farmom Afrikában?

KépKép
livus
 
 


Off: Livus ! Itt maradt a Snappi... :( Mikor adjam oda?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Hát igen... :( Már nekem is eszembe jutott. Majd legközelebb! Köszi!

KépKép
livus
 
 


Indi: Rendben, akkor köthetsz még Dominónak :lol: :wink:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Mi a véleményetek a nyers gyapjú fonalról? Abból is lehet kötni külsőt?

Dóri
foldori
 
 


Foldori :) Csak nyersgyapjú fonalból lehet külsőt kötni. a gyárilag feldolgozott (superwash) fonalakból pont azt a képességet veszik el, amire nekünk szükségünk van.

Livus :) OFF Nem én irtam, de nekem is egyik kedvencem, a belőle készült filmmel és Mozart klarinétversenyeivel együtt :)
indianyo
 
 


esztercica írta:Szia Jutka, nekem Popolini van ami lassan szárad..


köszi szépen!
J
jutka78
 
 


Nagy öröm! Elkészült az első gyapjú külső!!! Remélem nekünk is beválik.

Kérdés: kívül belül kell lanolinozni?

Dóri

Dóri
foldori
 
 


sziasztok,
én nemrég vettem egy popolinis gyapjú külsőt de sajna az uram kimosta a többi pelussal és most kb egy újszülöttre is kicsi lenne. mit tehetek vele? semmit? kész - vége?

sajnálom nagyon. valaki el tudná mondani a helyes kezelését? mikor kezelitek és hogy lanolinnal?
köszi szépen

egyébként mi bambinomio használók vagyunk az vált be a legjobban. a popolini külsőket nem szeretem, a bm pedig használható tetra belsővel is.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Az előző oldalon leirtam a gyapjúkülső mosását és a lanolinozás menetét ahogy én csinálom. Másképp is lehet persze.
indianyo
 
 


Sziasztok!
Lenne két Popolinis külsőm eladó, PopoWrap fehér L-es méret, valamint Vento delfines L-es.

Annak idején egyszerre rendeltem az M-es méretűekkel, megspórolni akarván a postaköltséget, de most tudatosult bennem, hogy mivel főleg prefoldot használunk, ez nekünk mindig nagy lesz.
Ki lett bontva, kimosva, de épp csak rápróbáltam a gyerekre, és láttam, hogy óriási.
Ezen kívül van még egy Bambino MioSoftunk, az 5-7 kg-ig méret. Ezt használtuk, de nem sokat (úgyhogy az is szép fehér), mert az elején nem nagyon ment nekem ez a mosható pelenkás dolog, kicsit később kaptam rá igazán az ízére.
Ha érdekelne valakit, kérem, írjon nekem üzenetet.
(Talán a képet is sikerül feltennem.)
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1193927625.2082.jpg[/img] [/img]

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!

Hagyományos patentos gumibugyit vennék textilpelenkázáshoz ,minden méretben.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csaba.
fcsaba
 
 


Szia Csaba,

Én már írtam neked a másik topikba is hogy itt találsz mindenféle textilpelenkát:

www.kekpanda.hu
www.babanatura.hu

Laura
tabajd
 
 


Szia!

Nem olyanra gondoltam.
És kicsit húzós az ára is.
fcsaba
 
 


ja bocsi akkor nem tudom majd a többiek segítenek.

Laura
tabajd
 
 


Ilyenekre gondoltál? Általában szokott lenni olyan bababoltokban, ahol Baby Bruin termékeket árulnak.

Megkérdezhetem, hogy miért akarod PVC-be csomagolni a gyerekedet?

Pindi
pindi
 
 


Popolini two size feladható bugyiként, vagyis úgy, hogy be van patentolva?
pindi
 
 


Szia !

Igen ilyenekre gondoltam, és nem én hanem az unokahúgom akarja PVC-be csomagolni a gyerkőceit. Hogy miért azt ne kérdezd.
Nálunk pedig sajnos nem lehet már a bababoltokban kapni.
fcsaba
 
 


Sziasztok!

Korábban már jártam Nálatok, és most ismét a Ti segítségeteket kérem! Most, hogy gyerkőc már "nagy" (1 éves múlt), engem is elkapott a gyapjúkülső-mánia.... Kérdéseim a következők:

a superwash fonalakat utólag nem lehet vissza-lanolinozni?

próbálta már valaki a Kenderkócban kapható szalaggyapjút?

esetleg összemosott-nemezesedett gyapjúpulcsiból nem lehet mondjuk BM fazont varrni és aztán lanolinozni?

esetleg azok a fonalak (kellő kezelés után, mert most elég durvának tűnnek) alkalmasak- e kötéshez, amiből az erdélyi zoknikat csinálják (aki tudja, milyenre gondolok)?

Megpróbáltam egyébként utánaolvasni a gyapjúfeldolgozásnak (kártolt, fésűs, meg kallózott stb..), de elég zavaros egyelőre a kép....

Köszönöm!

Nyúlszi
nyúlszi
 
 


Sziasztok
egy kérdés:
mosószódát hol szereztek be?

köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica :) Mosószódát 2 kilós kiszerelésben az Ökoszolgálatnál és a Hold Boltban, 25 kilósban pedig a József körúton az Azúr vegyszerboltban lehet venni.

Nyúlszi :) Kenderkócos szalaggyapjú túl vastag, leglaább 3 ágra kéne tépkedni, hgoy kötni tudj belőle. Én próbáltam, beletört a bicskám.

Superwash fonal már nem élő gyapjú, nem képes magába szivni a folyadékot, mint a nyers, élő gyapjú, igy elpárologtatni sem tudja a lanolintól átalakult pisit. A lanolin önmagában nem elég hozzá. Én nem ajánlom semmiképp - no meg 5 deka 700 forint belőle, mig a legdrágább helyen (Kenderkóc) is maximum 7000 egy kiló nyersgyapjú fonal. Én abból zoknit és sapokát kötöttem, arra jó volt ugyan, de nem rugalmas. Ha nagyon összenemezelődött a pulőver, akkor inkább nadrágot varrj belőle a babának, sima használt nem nemezesedett gyajúpulcsik jól működnek.

Ezt csak emlékezetből: ha jól tudom, a kártolt a fésült idegen nevéből (carded) származó kifejezés, a szalaggyapjú például kártolt.
indianyo
 
 


Sziasztok,

csak egy rövid kérdés?
Van három monapel belsőm de eddig nem használtuk mert monapel külsővel átázott mindig. Viszont most kaptam (és még lesz több is) popolini külsőt, azzal nagyon jó a monapel. kérdés hosszútávon van valami negatív vélemény monapel belsőről? pl. tépőzár gumi stb.? mert akkor lehet beszereznék abból is többet.
eddig BM--t használtunk de azon kevesek közé tartozunk ahol a lányom combját kidörzsöli a külső pelenka hiába próbálom jól ráadni egy örökmozgóra nehéz. most kifogom próbálni Indi által felrakott kötös pelust (csak még nem varrtam meg) BM belső fölé és arra rá BM külső hátha úgy nem dörzsöli ki a combját. de addig monapelezünk illetve BM belsőt használok popolini külsőbe az is jó.

Szóval a kérdés a monapel belső????

köszi Laura
tabajd
 
 


Laura, nekem az anyag eléggé lerongyolódott, a gumi meg teljesen szétment a combjánál, pedig nem is használtuk sokat.

(Szerintem nem fog működni a kötőssel, mert akkor oldalt lesz anyag, és az ki fog lógni. De ez csak az én véleményem, próbáld ki.)

Pindi
pindi
 
 


Laura,
a monapel belsők nálunk is rongyosak és a gumi már régen nem gumi. De ennek ellenére teljesen működőképesek. Mi csak ezt használunk saját külsővel, de főleg kötött bugyival.

o
orsko
 
 


Köszönöm a tanácsokat!

Volt egy kis időm, próba szerencse alapon beleolvastam az előző oldalakba és mit találtam!

Szombathelyen is lehet fonalat kapni!!! (A közelben lakom)

Megtaláltam Indianyó honlapját is! Micsoda pelusok!!! Ez ám az ösztönzés! Egészen felvillanyozódtam!

Még olvasgatom az előzőeket, biztos arról is írtatok már, hogy készülnek ezek a gyönyörűségek. (Egyelőre a gombolós tűnik a legpraktikusabbnak-de lehet, hogy csak azért, mert BM-et használok)
nyúlszi
 
 


mi BM pártiak vagyunk, nekünk remekül bevált és soha nem dörzsölte ki a combját. de lehet ez alkat kérdése is.

a más belsők nem túl jók a BM külsővel mert tényleg kilóg. én még tetrát használok hozzá ha elfogy a bm belsőm.

köszönöm a mosószóda tippeket, sajna debreceniek vagyunk. de akkor vmi vegyi boltot keresek itt is.... :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok,

Indianyó,
Hozzád intézem a kérdésem, mert már félig meddig Te is válaszoltad meg :-) Páromnak lelkendezetem a kötött külsőről, de elég szkeptikus, hogy az hogyan lesz vízzáró. Én annyit érveltem, hogy maga a gyapjú nedvszívó, meg ott van a lanolin, ugye... de itt megakadtam. Orvos szegény, így határozottabb és felkészültebb kell legyek, mert különben a szkepticimusa előtérben marad :-)
Megtennéd, hogy elmondod elejétől végéig, hogy hogy is működik ez?

Plusz a honlapodat én is nagyon megnézném, rádgugliztam, és az indianyo.blogspot.com-ot találtam, ez vagy Te?

Köszi, szép napot mindenkinek

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Jutka :) Az is én vagyok, igen :) pelusos képek pedig itt:

A többit majd este
indianyo
 
 


Jutka :)
ezt a férjtípust ismerem. :lol: :lol:
Ildikó
ilkamama
 
 


köszi a monapel a tanácsot

Pindi kipróbálom és megírom a tapasztalatomat

Laura
tabajd
 
 


Indi,
Köszi, várom este!

Ildi,
:-) igen, így egészítjük ki szépen egymást, nemde? Én legalábbis nagyon élvezem, hogy ő ilyen, mert emellett érdeklődő is, és nem veti el a 'női', sokszor csak megérzésből vezérelt ötleteimet, hanem átgondolja, és legalábbis tiszteletben tartja őket. Persze az segít, ha tudományosan alá tudom támasztani :-) És sokszor alá is tudom, hisz a tudomány is a valóságból táplálkozik, amit meg mi nők, könnyebben megérzünk :-)

Példa a fentiekre - felmerült a kérdés, mi határozza meg a szülés időpontját?

Én: hát természetesen a baba. Mikor tudja, hogy itt az idő, akkor valahogy jelez, vagy elindul, ilyesmi...
Szabi: Az nem lehet. Az anya kell, hogy legyen. Vagy valami hormon, enzim, vagy bármi. Az a kis baba ott még nem dirigál bentről.
Én: hát pedig valahogy a baba kell, legyen, drágám, mert én ezt érzem. Ő tudja, hogy megérett az idő, és akkor elindul a szülés.

Erre előveszi az egyetemi szülészet-nőgyógyászat tankönyvet, és mondja, hogy hú, tényleg, mindkettőnknek igaza van (ezt mondja mindig, ha nekem van igazam :-) ) mert amikor a baba készen van, akkor a mellékveséje termelni kezd egy hormont, amit az anya szervezete mint jelzést vesz, és a szülés megindul...

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Jutka
:lol: :lol: :lol:
ilkamama
 
 


Még azt is el kellett volna mondanom, hogy kb ugyanezeket a szavakat írtam anno Eszternek, amikor a tanácsát kértem... :D
ilkamama
 
 


Sziasztok!

Szombathelyi Ilkamamától kérdezem, hogy szuperál-e a gyapjúkülsője, és mennyibe került a fonal.

Valaki (elnézést, de elfelejtettem, hogy melyiktek volt) írta, hogy megpróbál a Reatextől rendelni. Van már ezzel a fonallal is tapasztalat (mennyire szennyezett pl.)?

Nyúlszi
nyúlszi
 
 


Jutka, Ildikó

enyém férj detto :lol: :lol:

o
orsko
 
 


Sziasztok,

beszereztem egy kötös pelenkát, de megmondom őszintén nem igazán tudom hogy kell rátenni a gyerekre, ő pedig nem hajlandó "gyakorolni velem". :)

Laura
tabajd
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: