Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsóf, Amcsi köszi a választ, brokkolit ma végül is kipróbáltam, hát nem mondhatnám, hogy falta, de azért evett belőle.

Lassan a spenótot is megpróbálom, köszi az ötletet, hogy öntsem ki az első főzővizet, rákérdeztem anyósomnál és ő is azt mondta.

Köszi

Sziasztok.
noja
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy itt bárki bármit ír, mindig segítetek egymásnak. Már annyi jó ötletet kaptam én is, hogy ismét bátorkodom írni. Látom vannak ismerős nevek, hajrá a hozzátápival mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy lassan már a régi burgonya nem igazán tartom szépeknek, de az újburgonyát még nem igazán adnék Robónak. (10hós). Tényleg az újburgonya mikortól mehet?Gondolom a keményítő több benne és turmixolni is nehezebb...Nehezen kapok már régi sárgarépát is. Bioboltok pedig felénk nem igazán vannak. Milyen ötlettel tudtok szolgálni?
Az is érdekelne, hogy lassan jönnek a friss gyömik. Köztük a cseresznye, sárgabarack.Ezek mikortól nem okoznak hasfájást. Fagyasztotból még nem adtam Robónak, de talán mire megérnek eme gyümik, akkora már adható? Elég hasfájós volt picinek, ezért is tartok ezektől a dolgoktól.
Lassan már elég nehéz neki kitaláni mit főzzek, mert egyre többet eszik. Milyen nasi jellegű (pépek esetleg, nem édességre gondoltam) adható már ebben a korban?Eddig anyatejet, gyümiket és főziket kapott. Tejtermékeket nem, lisztes dolgokat sem. valami rágcsi jellegű dolgok is érdekelnének.
Bocs a rohanásért de sietnem kell....

Köszi: Anita
anita77
 
 


Anita,

Szerintem rágcsának a puffasztott rizs (gluténmentes) nagyon tutti, a Buláta még jobb, de az már gluténtartalmú. 10 hósan ezeket már egyedül is tudja enni.

Amcsi
amcsi
 
 

 
 

Sziasztok!
Anita!
Én csináltam Botinak tápszerbe-rizst, pont úgy, mint a rendes tejberizst. Aztán kevertem egy kis gyümölcsöt hozzá, és az egészet összemixeltem. Szerintem fincsi lett.
Aztán van egy olyan receptem, amit kipróbáltam ugyan, de mivel Boti most éppen semmit nem eszik, nem mérvadó, hogy ezt sem ette:
Kukoricakoch:
kukoricadarát megfőzni (kb. 10 dkg, 1/4 liter víz), összekeverni 1 ek. tejmentes margarinnal (pl. Liga), 2,5 dkg porcukorral, és 1/2 tk. szódabikarbónával. Az egészet kivajazott formában lassú tűzön megsütni. Otthon készült lekvárral lehet adni, vagy magában, rágcsálni. Viszonylag puha állaga lesz, de lehet belőle mondjuk formákat kiszúrni, és a babó kezébe adni.

Gyümikről (pl. cseresznye, meggy) meg azt hallottam, hogy ilyen korban már lehet adni mixelve, héjastul. Sárgabarackot is adtunk már HIPP félét, szombaton evett belőle 4-5 kanállal, ami nálunk most óriási eredmény!

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok, lehet adni epret, meghámozva, egy 1 évesnek?
Elvileg akkor nincs bent mag, nem? Tudom, hogy allergizáló, ezért kérdezem!
Kaptam olyan szép epret, hogy alig tudok ellenállni neki! Persze ha nem lehet?!
És a cseresznye, meg a meggy az csak héj nélkül mehet, vagy már úgy ahogy van? Nemsokára itt a szezonja! :-)

Pildi!
Nem írnád meg privibe a mél címed?
Szeretnék kérdezni egy-két dolgot, csak itt már lehet, hogy off lenne!

Köszi!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama!

Mail ment.
Eper:állitólag -bár a közismert allergén valóban a magja- nem csak a magja allergizálhat. Ezért jobb megállni még idén. Nekem régről a 2 éves korhatár rémlik, de most valamikor valaki rákérdezett, honnan, hát nem sikerült irásos infót találnom, leginkább még a régi szakirodalomból szedhettem.
Cseresznye, meggy: mirelitet ANcsi (13 hó) már evett héjastul, kutya baja. Viszont mivel nem rágja meg, én meg nem pépeltem, ki is jött belőle szinte változatlanul. De falta. Gyanitom ez lesz a frissel is. Szerintem ha kicsit megpépeled, akkor pláne mehet nyugodtan már. (mondjuk cserinél érdemes figyelni, puffaszthat)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi!

Nekem is írj egy pár sortKép.Mindig megnyugtat amit te írsz. Már én is kerestem a mail címed, de nem leltelek felKép. Persze lehet, hogy csak buta kérdésekkel árasztanálak el , bár már tőlem megszoktad szerintemKép.

Köszi: Anita
anita77
 
 


Hahó Csajok,
Cicó evett epret!!! És nem lett tőle pöttyös!!! Ez óriási eredmény, mert tavaly, amikor még csak szopizott, ha én ettem epret, az is kicsapta, tele lett szegénynek az arca, háta, karja... De jelentem, 16 hósan már bírta Kép
Na csak meg akartam osztani veletek az örömömet.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi:gratula! Na lám, azért van akkor valami abban, hogy kinövik ezeket a dolgokat és nem véletlen, hogy vannak korhatárok.

Anita:friss babás táblázatod van? Merthogy ott felleled a cimemKép. Majd irok azértKép. MOst kicsit el vagyok havazva, de holnap igyekszem.

Sziasztok:
ILdi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam ide, de gyakran olvasgatlak Benneteket és sok hasznos infót kaptam Tőletek - utólag is köszi mindenkinek!

Most is szükségem lenne egy-két tanácsra...
Kislányom 8 hónapos múlt, szépen haladunk a hozzátáplálással (6 hósan kezdtük), már sokféle gyümölcsöt és zöldséget eszik, sőt egy hete elkezdtük a husit is. Most azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy Ti egy héten hányszor adtok a kicsiknek húst ill. erre vonatkozóan van-e valami "hivatalos irányelv" (mennyi a szükségletük vagy a minimum stb.)?
És még egy kérdés: a 3. étkezést mikor célszerű bevezetni? Most egyszer eszik gyümölcsöt, egyszer pedig főzeléket + husit és az utóbbi időben egyre jobb étvággyal.

Nagyon köszi!

Alocasia
alocasia
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés (mert rohannom kell): vajat mikortól lehet adni?

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Hahó!

Újabb kérdésem lenne, és mintha nem köszöntem volna meg, hogy az előzőre kaptam választ, szóval most megköszönöm: köszi, Ildi!Kép

Kisleánykám majd kilenc hósan még mindig nem igazán eszik semmit, egyedül szilvából nyomott be mérhető mennyiséget eddig (két alkalommal 1/3-1/3 bébiételt, mondjuk ez sem sok, de jóval több, mint amit másból eszik). Ált. 8-10 kiskanál cucc megy le abból, amit nem köp ki két kanál után. A darabos kaja jobban érdekelné, de mivel nem rágja egyáltalán, mindig köhögés a vége már az elején (na, ez most elég értelmetlenül hangzikKép). A kérdésem a következő: elkezdhetek-e próbálkozni a husival a már próbált zöldségekhez és gyümölcsökhöz keverve, vagy várjak addig, amíg többféléből is eszik normálisabb mennyiséget (gondoltam, hátha a husival ízlik neki)? Ha várjak, akkor meddig? Egyébként csütörtökön megyek méretni a kiscsajt, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyit hízott az elmúlt hónapban a majdnem kizárólagos szopival...

Köszi a választ előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem. A 15 hós oltás előtt (itt 11 hósan adják) ki kell a tojást próbálni?
Remélem tud valaki segíteni mert napokon belül aktuális a dolog...

Zsizsa,
Én adnék neki húsit (husilevest), de nem minden nap. Ezenkívül ha a darabos érdekli esetleg próbáld meg a főtt répa, alma, sütőtök stb...kisdarabban sajátkezüleg. Azokat elég ha elnyammogja.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi,
úgy érted, az almát is főzzem meg? (A nyerset már próbáltam, letüdőzi a kiscsajKép).

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa,
Igen, én meg szoktam mikrozni 2-3 percig, olyan kompótos lesz. Attól nem fulladt, persze sokat nem eszik meg belőle. Még azt szoktam hogy én adom neki egészben héj nelkül (nyersen banán, puha körte, őszi...), ő meg harapja a 6 fogával.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!
Orsi!
A vaj - az igazi - tejből készül, tehát akkortól adjad, amikortól tejtermékeket adnál, én pl. 1 éves kor után fogom, de függ a családi allergiás háttértől. Margarinból létezik tejmentes: Liga, Delma Light, azokat szerintem már előbb is lehet adni.
Amcsi!
Én úgy tudom, hogy ki kell próbálni a tojást. Nem tudom pontosan, hogy mi az eljárás, de az oltás anyagában valahogy van tojásfehérje, ezért fontos, hogy ne legyen rá allergiás. Viszont vedd figyelembe, hogy egy allergia nem jön ki feltétlenül első alkalommal, úgyhogy két-háromszor is kéne adni szerintem.
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem!
1 éves kor után kell még paszírozni a borsót? És a babbal, lencsével mi a helyzet? Azokat is héj nélkül eheti csak? És meddig kell így adni? Ja, és a paprikának és a paradicsomnak le kell húzni a héját? És azt meddig? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de erről sehol nem találok írást!
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Zsofi,
Köszi.

Andianyu,
Borsót én már egyszer kérdeztem itt akkor 9 v. 10 hó volt a határ. Többit nem tudom, talán elsőre héj nelkül probálnám ki. A bórsót már többször próbáltam az okés volt.
Paradicsomról úgy rémik elősszőr a húsát majd a többit (magos rész) kell adni.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Alocasia:én kb heti 3-4-szer adtam husit, mondjuk mi nem ettünk másfajta fehérjét egyáltalán (tejtermékfélét pl). Anno, a nagyoknál apránként az lett, hogy minden napra legyen valami fehérje, msot ANcsinál nem ragaszkodtam ilyesmihez, szemlátomást semmi gond nem lett belőle.
3. étkezés:nálunk lényegében kikövetelte a kiscsaj, látván, hog ymi is eszünk este, őt is kinálni kellett. Azért egy-egy újabb étkezés között szerintem 1 hónapot érdemes tartani.

Orsi:egyetértek felettem szólókkal, Ancsi (13 hó) igazi vajat (tejeset) még nem evett, hamarosan lesz aktuális, tejmentes margarint már jó régen, tán 9 hó táján kapott.

Zsizsa:van olyan lurkó, aki a húsra indul be! Szerintem próbáld meg nyugodtan!
Darabosként nekünk a nagyon puhára főtt rizs (pépelgetés nélkül) nagyon bejött, abba nem fuldoklott és megemészteni is tudta. (esetleg "szaft" formájában valami zöldséget is mellé elfogad)

Amcsi:azért én rákérdeznék, hogy menniyben ugyanaz ez az oltás, mint a nálunk 15 hós... mert lehet, hogy máshogy csinálják. BÁr talán nálunk épp azért 15 hós, hogy meglegyen a fehérje.... (csak csendben kérdem, nem lehet megdumálni, hogy később adják? Ancsi 13 hós, de még nem evett tojásfehérjét...lassan nekem is igyekezni kellKép)

Andi:egyszerű, próbáld ki, látni fogod az eredményt. Ikreim ettek 1 évesen a-la-natúr borsót, kukoricát stb (franciasalátát! örültem, hgoy legalbáb valamit esznek), de még másfél évesen is viszont láttam a pelusban egyértelműen felismerhetően a borsót vagy a kukoricát! Nagyfiam anno meg el se fogadta (Ancsi is ez a tipus), ha főzelék, akkor az legyen pép, darabot nem tűrt benne. (Ugyanakkor egyebeket evett darabosan) Én a pépelésre szavazok keményhéjú zöldségeknél, mert különben nem emészti meg. Ancsi a cseresznyét (még mirelitet) is megeszi egyben (mag nélkül azértKép), az is gyönyörűen kijön alul... Szerintem hámozgatni ugyanakkor ekkora gyerkőcnél már felesleges, de hangsúlyozom, csak szerintem.
Paradicsom:háhhh jó kérdés, lassan aktuális. Mi eddig csak p.levesből ettünk, az értelemszerűen héjatlan, p.paszirozón átment pléből készült...
Én elsőre tán ezeket a könnyebben hámozhatókat héj nélkül adnám (avagy lásd leves ill egyéb ételben formában), és ha az ment, azután próbálkoznék. MOndjuk parihéjat lehet, hgoy ki is köpi, nem ritka!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Zsóf, PIldi!
Köszi a "vajas tanácsot". Én is erre gondoltam, de mivel zsiradék, eszembe jutott, hogy lehet, hogy nincs benne tejfehérje.

Amcsi!
A 15 hónapos (kanyaró-mumpsz-rubeola elleni) oltás előtt azért kell a tojásfehérjét kipróbálni, mert az oltóanyag gyártása során (úgy emlékszem, tojásban szaporítják a legyengített vírust) bekerül a tojásfehérje is.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Amcsi!
Már evett borsót a lányom nekem is 9 hó körül, csak akkor még paszíroztam. Most meg már nem szeretném, ha nem feltétlen szükséges, mert elég macerás.Kép

Pildi!
Köszi!Kép A főtt kukoricán már túl vagyunk, ahogy bement úgy jött ki a másik oldalon. De nem volt pocakgondja.Kép Az is valami.
Most meg ugye jönnek ezek a nehezebb kaják ezért vagyok bajban. De majd megpróbálkozunk velük. Köszi a tippeket!Kép
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat oltás ügyben.

Andianyu,
Borsót héjjal értettem. Kukoricát is próbáltuk már. Bár ezeket nem egészben hanem pépként.

Amcsi
amcsi
 
 


Hahó,
Borsó: Cicó kb. egyéves kora óta pépesen ugyan, de héjastul eszi. Imádja egészben is, csak úgy nem rágja meg Kép
Paradicsom: eleinte nekünk héja nélkül, mag nélkül ment, most már magosan, de héjatlanul Kép
Oltás: Orsi, uramatyám, hogy ezek miket nem csinálnak...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hahó!

Ildi, Amcsi,
köszi a választ!Kép

Azt kérdezném még, hogy a gyerek kajáját ti szoktátok sózni egy picit? Én azon gondolkodtam, hogy amit a levesből kap zöldséget, az már amúgy is sós, ezért nem feltétlenül muszáj ragaszkodni a sónélküliséghez a többi kajánál. Vagy inkább ragaszkodjak? A másik kérdésem, hogy a rizst, amikor a gyereknek csináljátok, akkor először olajon megpirítjátok, úgy, ahogy a felnőtteknek készül, vagy szimplán megfőzitek vízben. Nekem a szimpla főzés után nagyon fura ízűnek tűnik, nem is csodálom, hogy nem eszi Gabi, inkább krumplival szoktam sűríteni a zöldségeket (mondjuk, azzal sem eszikKép). Ha pirítjátok, akkor milyen olajjal szabad, mehet a napraforgó? Vagy inkább a kukorica? Harmadik kérdés: a husit érdemes zöldségekkel együtt főzni, hogy legyen is valami íze, vagy szimplán vízben (először csirkemellre gondoltam, azért kérdezem)?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa:ha miénkkel együtt fővő kaja, akkor értelemsezrűen ugyanúgy készül mint nekünk. Ha külön főzök zöldséget, én bizony egy pici sót teszek bele. Meg néha vöröshagymát, meg egyebeket. Rizst miénkkel együtt főzőm, napraforgóolajjal, piritva. Husit meg bedobom neki az aznapi zöldség mellé, együtt főnek. (én nyersen adagoltam és fagyasztottam le neki husikat) Szerintem egyébként forditva van, a zöldségnek lesz a husitól jobb izeKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
köszi szépen, akkor indul a husiproject, és mostantól a rizst is pirítom.Kép Egyébként 22 dekát hízott a kiscsaj egy hónap alatt, ami a fele annak, amit a védőnő szeretett volna, de én még ennek is nagyon örülök, annyit mozog a drágám, és három foga is kinőtt, kettőt meg növeszt. Most kilenc hósan 7,25kg, nem sok, de több, mint én egy évesen.Kép Remélem a husi bejön neki, és nekiáll enni.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

PIldi köszi a választ husi + 3. étkezés ügyben.
Zsizsa: nálunk a husi indította meg az evést igazán, azóta lecsúszik kb. 2 dl ebédre, akkor is ha nincs benne hús Kép) Előtte max. 0,5 dl volt. Bár lehet, hogy csak véletlen egybeesés ...
alocasia
 
 


Alocasia,
köszi, ez bíztató!KépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Egy kérdés: mit tudtok a cseresznyéről? 9 hónaposan mehet héjával együtt mixelve? Vagy passzírozni kell?
Zsizsa!
Ha jól értettem a 22 deka hízást csak szopival érte el? Szerintem ez nagyon jó! Nálunk kajával együtt is csk 15-20 dkg volt a 6-7. hónapban, és az orvosunk szerint ez normális. Most, hogy Boti 3 hétig nem volt hajlandó enni, csak szopizni, 35 dkg-t fogyott...

Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi,
igen, csak szopival hízott ennyit, akkor ezek szerint ennek örülni kell.Kép De jó!Kép Sajnálom, hogy Boti fogyott, mi idáig szerencsére még nem jutottunk el, remélem most már hajlandó lesz Boti enni, és hízni is fog! Olyan jó, hogy vannak még normális orvosok, a dokinéni nálunk is olyan, hogy látja, hogy jól van a kiscsaj, valamennyit mindig hízik (a negatív rekord 14 deka egy hónap alatt) és nem abajgat.Kép Bezzeg a neurológus dokinéni...

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Cseresznye: inkább csak 1 éves kor után ajánlott, puffaszthat (meg mittomén, de epeköves nővérkém sem birja a cseresznyét, sőt egészsséges párom is ha túl sokat eszik, akkor panaszkodott tavaly utána). Én a 13 hós lánykának mirelitben úgy ahogy van adtam, ki is jött alul ugyanúgy...Kép, de pépelve tuti jó, de én úgy is csak 1 év után adnám.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Júniusban 10 hónapos lesz a kisfiam, szerencsére mindent eszik szépen.Kép Nekem azt tanácsolta a védőnő, hogy semmit ne sózzak meg neki, eddig nem is tettem, de szeretnék már neki adni a mi kajánkból is néha, ezek szerint lehet azért?
A másik kérdés: tudja valaki, hogy a barna rizzsel mi a helyzet? Mehet most is, vagy majd csak a többi teljes kiőrlésű gabonával? (1 éves kor után?)
Köszi a segítséget!
H.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Barna rizs mehet, a rizs már korán mehet, mert gluténmentes.
Sózás:én bevallom, sóztam, picikét, szerintem fokozatosan és keveset (meg zöldfűszereket) lehet, szépen közeliteni a ti kosztotokhoz.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi, köszi!Kép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!
Nem értem rá a hétvégén netezni, úgyhogy a válaszok olvasása nélkül próbálkoztam a cseresznyével. Úgy tűnik, hogy mindegy, hogy adhatnék-e Botinak, mert úgysem kellett neki. Persze akkor tepert érte, amikor a tálban volt, még eredeti állapotában! Kép
Két napig megint semmit nem evett, ma egy pár kanál zöldborsó főzelék lecsúszott. Már lassan kifogytam az ötletekből, hogy mit adjak még neki, semmi sem ízlik igazán.
Zsizsa!
Ami a dokinénit illeti, abban lehet, hogy normális, hogy nem erőlteti a hízást (azt mondta egyszer, hogy gyereket etetünk, nem malacot hízlalunk! Kép), viszont úgy érzem, a fogyást meg nem veszi elég komolyan. Persze lehet, hogy csak én veszem túl komolyan, és nem kéne ennyire aggódni miatta. Most már talán nem fogy tovább, de ha így van, az annak tudható be, hogy már gyakrabban szopizunk, mint újszülött korában, így talán nőtt a tej mennyisége.
Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi,
hát, akkor a ti dokitok meg a ló túlsó oldalára esett át sajnos. Nem volt beteg Boti, és azért fogyott? Remélem, nem fogy tovább, de ha igen, akkor tényleg érdemes lenne elvinni egy másik dokihoz megvizsgáltatni. Bár szerintem akkor már a ti dokitok is kivizsgáltatná (remélhetőleg).

Kipróbáltuk Gabival a húst, egyelőre nem jött be neki, de még próbálkozunk.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Zsizsa!
A fogyás úgy volt, hogy egyik nap egy nagyot hányt, aztán 3 hétig egyáltalán semmi szilárdat nem fogadott el, és a tejem igazából sosem volt túlságosan sok, csak éppen elég. Most már néha hajlandó enni, csak annyira kiszámíthatatlan, egyik nap nem elég amit főzök neki, másnap megint semmi. A héten pl. egyik nap evett 2 dl zöldbabfőzeléket ebédre, tök happy voltam, másnap egy kanállal evett belőle. Lehet, hogy minden nap más kajára vágyna? A baj csak az, hogy annyira kevés kaját fogad el, hogy így nehéz minden nap mást főzni. Holnap viszem mérni, remélem, legalább nem fogyott tovább. Ha mégis, kiverem a dokiból a beutalót gasztroenterológiára.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem a tejtermékek bevezetésével kapcsolatban?
Elősször is a sorred: joghurt, sajt, turó és ezután a tej?
Mikor érdemes bevezeti a tejet? És milyet?
Arra gondoltam hogy amig szoptatok nem annyira fontos a tej, masrészről viszont jó lenne olyan ételeket is adni neki amiben tej is van és mi is esszük (krumplipüré, főzelékek...).

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Amcsi:sajt, túró, joghurt az első kör (én ebben a sorrendben adtam, de asszem mindegy), lényeg, hogy a savanyitott tejtermékek az első menet. Tej, tejszín, tejföl, vaj a második kör. Az első kört -ha nem volt allergiás a családban, s nem vagy emiatt extra óvatos- 10 hósan el lehet kezdeni és 1 évesen a másodikat. Ha volt allergiás, akkor 1 évesen jön az első kör. aztán 1-2 hónapra rá a második.
Én, megmondom őszintén, nem szándékszok babatejet meg külön spéci tejet venni a kicsinek. Friss kategóriás tejet (nem uht-t), normál 2,8-asat, inkább dobozosat mint zacskósat, de végül is azt, amit mi is iszunk. És én is úgy képzelem, hogy nem tejivás céljából, hiszen ott a szopi, hanem csak a kaják kompatibilitása miatt. Nálunk most esedékes a dolog, csak vasárnap volt egy kis hasmenésünk (1 napos), igy most halasztottam a témát a jövő hétre.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Zsófi,
mi volt a dokinál?

A többiektől bocsi az offért!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa és Zsófi!

Én megbocsátomKép, mert engem is érdekel.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Köszi a válasz. Még egy kérdés. 1 éves kor után hogy alakul a szopi és a rendes kaja viszonya? Kezdhetem a rendes kajával az evést?
Egyenlőre nem zavar hogy sokat szopizik a gyerek, de (előbb-)utóbb szeretnénk majd tesót, és a jellenlegi állás szerint ez lehetetlen. Nálatok most mi a helyzet? Még a szopi dominál?

Amcsi

PS Zsófi mit mutatott a mérleg?
amcsi
 
 


Szia Amcsi!

Hát nálunk már nem a szopi dominál, de megvan, és egy darabig szerintem még lesz is!
Mira most 13 hónapos, hajnalban, és este szopizik, a többi már szilárd kaja.
jövöre mi is szeretnénk tesót, de akkor már úgy is két éves lesz, lehet akkor már nem is fogja igényelni a szopit! Bár ezt jelenleg még nem tudom elképzelni!
Azt nem tudom, hogy ezt a két szopit mikor fogja elhagyni, de majd csak eljön az ideje!
Nálatok hány szopi van még?

Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama,

Nálunk főleg a szopi dominál. Napközben min. 5 éjjel meg sok... eszik mellé napi 2-3dl kaját, olyan még nem nagyon volt hogy nem kérte. Igazából el sem tudom képzelni, hogy a cici helyett rendes kaját kér. Nálatok így volt?

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi!

Én mindig fokozatosan hagytam el szopit. Ugye régen öt volt, majd olyan 8 hónaposan elhagytam a délelöttit, 10 hónaposan a délutánit, majd most 1 évesen a délit.
Szerencsére egyikkel sem volt semmi probléma!
Mondjuk Mira szereti a szilárdat, gyümit föleg!
Én úgy tudom, hogy 1 éves korig a fö táplálék a szopi, viszont utána azért már inkább a szilárd kezd több lenni!
Szerintem megpróbálhatnál fokozatosan egyet elhagyni, azért elég nagy már ennyi szopihoz.
Nincs kedvence? Gyümi, fözelék? Mert akkor próbáld azt adni! Mi lenne, ha egyik szopit úgy kezdenéd elhagyni, hogy elöször kap szilárdat, majd a végén még szopizhat, és egyszer csak elhagynád a végéröl a szopit!
Nálunk volt olyan, hogy úgy jól lakott a kajával, hogy már nem is kellett Neki a cici, pedig megkínáltam!
Na, de csak jön valaki hozzáértö, aki segít Neked, pl: PIldi, a mindenttudó! :-)

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!

Azért ennyire neKép, hol vagyok én a mindentudástól!

Ancsi (13,5 hó) most napjában min 3-szor szopik, plusz az éjjeliek. Nálunk az hozott változást, hogy lement napi egyre az alvás, és a szopit "korlátoztam" az alvás köré. Igy szopizik "reggel", ami nálunk 9-fél 10, aztán 12 körül adok főzeléket, utána cicin elalszik. 3 körül kel, cici, utána uzsonna, 7 körül vacsi és 9 körül alvás előtt szopi. Na jó, ez akár 4 is, de a délinél sokszor csak beájul.
AZtán persze vannak napok, hogy korán kel du, ilyenkor 7 körül már nyügi, de egy szopitól megnyugszik, szóval ilyenkor van még szopi. Meg olyan is van, hogy délelőtt nyügi vagy valamikor és akkor van "extra" szopi. Viszont tény, ha kedvére való a kaja, akkor nem nagyon látszik rajta, hogy szopizott, utána is jóétvággyal eszik. Mondjuk a pempő-főzelék nem ilyen, abból napi kétszerre eszik kb 3-4-5 dl-t, mikor hogy.
Nálunk a folyamat kb úgy volt, hogy a szilárd kajákat egyre inkább fixáltam időben, ebéd, vacsi, uzsi időnek, ha itthon a család, velük, és apránként engedtem hosszabb szünetet két szopi között. Eleinte 3-4 óra volt a max, ha ennyi eltelt, akkor tuti felajánlottam a cicit. Most már 6 órát is kihagyok olykor. Mondjuk ANcsi békés fajta, ha kinálom cicivel, szinte mindig elfogadja, de napközben -játék közben- nem jön oda polót cincálni vagy ilyesmi. Bezzeg éjjel, szó sem lehet cicimegvonásrólKép.
Na, ebből hámozzátok kiKép.
Ja, mennyiségre szerintem nálunk már nem a cici dominál, bár fogalmam sincs mennyit szopizhat egyszerre. Mondjuk az is igaz, hogy most hogy volt egy hasmenése, és diétáztattam, hagytam sokat szopizni, jól elvolt vele.
Mégegy. Szerinem nálunk a szopi egyre inkább független az étkezésektől, nem étkezési, hanem bújási, vigasztalási, altatási funkciója van. Azt is mondhatnám, hogy a szopik mellé bevezettünk újabb étkezéseket, a szilárdakat, volt korszak, hogy napi 6-8 étkezés is volt, mindenfélét számolva. Most meg egyre inkább a négy szilárd kajást számithatom étkezésnek, a szopi meg már nem számit annyira annak. Ebben az értelemben nem váltottunk ki egyszerre egy szopit se, vagy másképp meg apránként minden szopis étkezést szilárdra cserélünk, egyszerre de lassanKép.

Ugye milyen világosan tudok tippeket írni?Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Zsófi, az én lányom is ezt csinálja velem. Egyik nap megevett pl. egy egész joghurtot, másnap meg hozzá se volt hajlandó nyúlni. És ugyancsak rettentő válogatós, alig pár féle ételt hajlandó megenni. Ha nem olyat adok, amire épp kedve van, akkor nem eszik egyáltalán. Még olyankor is, ha azt az ételt pár napja két kézzel tömte magába, tehát nem lehet szó arról, hogy nem szereti. Épp csak nincs kedve hozzá. Viszont olyankor rám jár egész nap, hogy cici-cici és vetkőztet.
Azt viszont megfigyeltem, hogy ha mondjuk két-három napig inkább husit eszik, akkor az utána következő napokon jobban hajlandó enni valami másfélét. Pl. gyümit, vagy pékárut. Szóval pár napig husi, aztán pár napig gyümi, pár napig tejtermék, stb. Egy idő után körbeér, és kezdi előlröl.
Talán segít...

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat.
Szerintem nálunk még elég sokat szopizik mert tényleg nem eszik sokat, de eldöntöttem hogy egyre többször fogom kinálni. Eddig nálunk csak de. gyümi, du. kenyér+sonka, meg esti vacsi volt a fix. Viszont este néha annyira fáradt, hogy nem eszik szinte semmit, délben pedig inkább a sonkát preferálja a kenyérről.
Akkor ha napi 4 étkezés van miket adtok neki?
Nálunk a vacsi a meleg. Adjak neki ebédre is meleget? Vagy adjak neki ebédre főzit vacsira pedig sajátkézzel elfogyasztható zöldeket húsival?
Milyen sűrúna adtok húsit? Minden nap?
Végülis lehe hogy simán elhagyhatnék egy-egy szopit mert néha olyan jó étvággyal eszik, hogy öröm nézni. Viszont néha egyszerűen unja az evést, és a kanalasat már csak különféle trükkökkel kombinálva tudom bevarázsolni.
(Egyébként olyan aranyos, szopi közben simogatja az arcomat, a kezemet, a hasamat...lehet, hogy én vagyok a "függőbb" kettőnk közül.)

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi, nálunk az ebéd főzi feltéttel, reggeli amit mi eszünk, kenyér rávalókkal, illetve zöldségfélével (a kölkec paradicsom-, hagyma-, és uborkaevő bajnok), a vacsora ritkán főzi, inkább melegszendvics, tojás, krumplis ez-az, megintcsak zöldségfélével. A negyedik kajolás gyümölcs, tízórai vagy uzsonna, attól függően, hogy jön ki a napunk.
Cicó jó ideig minden nap megette a husit, sőt naponta többször is képes volt rá, most egy ideje megunta. Azért megkínálom minden nap, vagy majdnem minden nap, de csak hetente kb. háromszor vagy négyszer kell neki érdemleges mennyiség. Most ráállt viszont a sajtra, azt minden formában képes megenni.
Nálunk a szopi úgy "maradt el", hogy egyre kevésbé kapcsolódott a kajához (bár kb. 15 hónapos koráig a tízórai meg az uzsi csak szopi volt), hanem inkább az alváshoz. így ahogy egyre tovább bírta alvás nélkül, a délelőtti szopi csúszott egyre későbbre. Ma már délutáni Kép És ezzel együtt a délutáni is későbbre csúszkált, aztán esti lett belőle. A reggeli sztenderd meg maradt.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Amcsi!

Nálunk a négy evés: reggel kenyér leginkább margarinnal, sajttal, lekvárral. Délben "főzelék" (mindent bele és pép), alvás után uzsi gyümölcs gabonapehellyel vagy joghurttal vagy magában, este "főzelék". Amikor családdal együtt eszik, akkor főzelék helyett néha a miénket kapja (ha olyan) avagy egy kis főzelék és utána a miénk.
Szerintem olyan rendszert csinálj -mikor egyen meleget- amilyet a család amúgy is tart, hosszútávon az a jó, ha madj tudtok egyformát enni. Ha ti délben hideget, de este meleget esztek, akkor egyen ő is úgy. (nálunk délben, este meleg kaja van általában, kivéve nyáron-kánikulában).
Husi:én kb heti 3-szor adtam neki, nem úgy néz ki, hogy kevés lett volna.

Szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: