Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó, megmondanád, hogy Szombathelyen hol tudtál gyapjút venni?

Andi
_andi
 
 


Kap-tár, Kertész utca 18. Hétfőn nincs nyitva, K-P van ebédszünet, fél kettő előtt ne menj. Kedves Celldömölköm :) Tudok neked küldeni is, ha kell, a kollégáim járnak vonattal. Ott tanítottam a zenesuliban. De igaziból jobb ha látod a két szemeddel.
Ildikó
ilkamama
 
 


Már megint elfelejtettem: Zoknikötés? Hogyan kell? Van valami útmutatótok? A másik, Weleda krém. Ez milyen néven fut? A gyógynövényes rendel nekem bármilyet, csak mondjam meg, merthogy senki nem keresi a mi kis városunkban és nincsenek neki raktáron.
Köszi:
Ildikó
ilkamama
 
 

 
 

Ildikó - weleda körömvirágkrém dm-ben is kapható kis- és nagy kiszerelésben

zokni: angol linket tudok adni sokat is, most nem megy másképp

prefold lényege, hogy több réteg pamutból varrták ösze - szélén 4-6, középen 6-8

most néztem a popoliniét, ugyanolyan, mint a bm, de olcsóbb. nagyméret sajnos nincs belőle
indianyo
 
 


Ebben a boltban akartam pár hete körülnézni, kb. negyed kettőkor értünk oda :-)
A gyerek nyűgös volt, a szomszéd szikvizes belénk kötött, hogy ne álljunk meg a kerítése előtt, mert az ő kuncsaftjai akkor nem tudnak hol parkolni, meg igazából nem is akartam vásárolni, csak körülnézni egyet, úgyhogy nem vártuk meg a fél kettőt :-( De a Savaria Fesztiválon láttam a kirakodásukat, és szép dolgaik voltak.
Köszönöm, nekem most nincs szükségem fonalra, csak kíváncsi voltam, hogy milyen boltról írtál.

Andi
_andi
 
 


Indi, igen, jóval olcsóbb, ezért is kár, hogy nincs nagy belőle, mert nekünk lassan már kéne a következő méret.

Andi
_andi
 
 


Ildikó, én pedig ezt felejtettem el megírni: zoknikötésről volt pont szó ebben a fórumban, a hölgy képeket tett fel a folyamatról, ahogy készítette.
http://torzsasztal.hu/Article/showArticle?t=9134899

Andi
_andi
 
 


Lanolinozás, német fonal? Szóltam hozzá korábban is. Ne hagyjatok infó nélkül! Égek a vágytól hogy beüzemeljem a külsőket. :D

Jöhet az angol leírás is, valaki küldött szószedete nem? A többit megoldja itt körülöttem valaki.
Béna vagyok még, hogyan kell az indexen a képeket megnézni? Nem találtam. :oops:
Ildikó
ilkamama
 
 


kézmeleg vizben gyapjúmosószerrel kimosod, törülközőbe csavarod, törülözőt nyomkodod- igy az felszivja a felesleges nedvet. kiforditod, kezedre diónyi lanolint teszel, összedörzsölöd a két tenyered és elkezded belemasszirozni lanolint- mindenhol érje. visszaforditod és kiteritve hűvös helyen hagyod száradni - akár 2 nap is lehet belőle.
indianyo
 
 


indianyo
 
 


Köszi, Indi, elnézést, Ildikó :-)

Andi
_andi
 
 


Köszi, Indi,
Isten áldása vagy.
:D
Ildikó
ilkamama
 
 


Sziasztok!

Jöttem segítségért :)
Elkészült életem első gyapjúkülsője, csak.... Szerintem bő lett a derekánál, így belefűztem fonalat, azzal fogom össze.
Kérdéseim:
-Eddig ugye a bm belsőt összehajtogatva tettem a külsőbe, így elég sokáig bírta, most a nagy külsőt teszem a gyerkőcre rá snappy-vel rögzítve, de mindig bénán sikerül. Van, hogy a bugyin túllóg a derékrész, így garantált az átnedvesedés. Volt, hogy szorosan pelusoztam, nem lógott ki, mégis a derékrész fölött kifolyt a pisi.
-Hogy bírja ki így az éjszakát? Kell bele még valami plusz réteg? Mik a trükkök? :)
- Esetleg más belsővel próbálkozzak?

Köszi előre is!!!
Pindi, Indi: számítok rátok! :)

Orsi
osoa75
 
 


Orsi, jöttök kedden? El tudnád hozni? Biztos ki tudunk találni valamit. Így leírva nem értem, hogy folyhat ki a deréknál, ha bent van. Nekem ilyet sose csinált, pedig ott nem is lanolinozom.

Én éjszakára ha Bm-t teszek bele, akkor kettőt (az egyik háromba hajtva és úgy a másik közepébe), igaz, mi a kicsit használjuk még. A BM-mel az a legfőbb bajom, hogy időnként előfordul, hogy kifolyik a kaki (egy örökmozgónál már nem tudom olyan kakibiztosan hajtogatni), és gyapjúnál az gáz. Ezért szeretem jobban a combnál gumírozott belsőket, amit varrtam az nagyon jól működik a gyapjúval, meg még kushies basicünk van, az is (bár gondolom, már nem akarsz több pelenkát venni...)

Pindi
pindi
 
 


Orsi keddig húzzátok ki, személyesen majd bizos találunk megoldást. gyapjúkülsőt is hozd :)
indianyo
 
 


Fú, horror olt ez a néhány nap pelenkaszempontból.. Minden pelenkánk, összes külsővel és belsővel átázott csere után nem sokkal, teljes ruhacsere és minden nap pelenkamosás brrr. plusz irtózatos pirosra csipett popsi, szegény kisfiam! De mostanra kezd visszaállni a helyzet, igaz, ma száraz pelus hiján eldobhatóst tettem a gyapjúkülsőbe, hogy biztosan kibirja az utazást :lol: Még nem történt velünk ilyen, úgy látszik ez a fogzás most igy jön ki.
indianyo
 
 


Indi,
én valamit nagyon elrontottam ezzel a lanolinozással. Tiszta ragacs a belseje, feladhatatlan. Túl sokat kentem? Jobban bele kell dörzsölni? Mit csinálkjak vele? MIlyen sűrűn kell ezt csinálni? Valószínűleg nem lesz a szívem csűcske, elég érdekes élmény volt, mkor a maradékot megpróbáltam lemosni. :(
Ildikó
ilkamama
 
 


Ildikó :) Ha egy diónyit kentél rá, akkor nem lehet tiszta ragacs - ragacsos lesz egy kicsit, de a lanolin egyrészt az első pisis pelenkától beleolvad a gyapjúba, másrészt jót tesz a bőrnek, igy semmiképp se gáz. Mosás után kell ezt csinálni, mosni meg csak akkor, ha kakis lesz, vagy nagyon átereszt(ez ritka, mint a fehér holló, velünk kétszer fordult elő másfél év alatt, először a hasmenés miatt, másodszor most). Nem kell lemosni a maradékot, kend bele a kézfejed bőrébe, jót tesz annak is :wink:
indianyo
 
 


Kösz, akkor most kimosom újra, és megpróbálom kevesebb lanolinnal. Nekem úgy tünt, hogy az a diónyi mennyiség nem lesz elég, olyan hamar eltűnt az anyagon. Jelentkezzem, ha kész vagyok.
I.
ilkamama
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Nővérem lánya 6 hónapos és születése óta mosható pelust használnak-popolini UltraFit extra és soft-eddig semmi gond nem volt, de tegnap hallom szüleimtől,hogy amióta elkezdett Panni gyümölcsöket enni iszonyúan kiütéses lesz a feneke, szeméremcsontja...tesómék próbaképp 1 hétig eldobhatóztak, pikk-pakk rendbejött a popsi,miajd ráadták a mposhatót és másnapra már megint kipattogzott Panni feneke...így úgytűnik lemondanak a moshatóról, amit én nagyon szomorúan hallok!
Van ötletetek mit lehetne a kipirosodás ellen tenni??Mi is moshatót szeretnénk és amikor akciós volt akkor vettünk 10 Popolini Ultarfittet, remélem nem hiába...bár mi nagyon bízunk, párom mondta is szüleimnek, hogy mindenképpen megvesszük a hiányzó darabokat, mert mi moshatózni fogunk!!! :wink:
Köszönöm a segítséget!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Réka,
ez a probléma az én lánykámnál is jelentkezettt, és nagyon szomorú voltam miatta. Néhány hétig mi is eldobóztunk, aztán óvatosan visszatértünk a moshatóra, és azóta nincs olyan nagy baj. Most az a helyzet, hogy vegyesen használunk textilt és papirt is, mert ha sokáig csak egyiket adom rá, pöttyösödik. A papirban is! Ezen kivül van szárazontartó betét, van selyembetét, körömvirággal kenegetem a fenekét, ha kell, és gyakran mosom a pelenkákat. Most készülök BM-es pelenkafertőtlenitő mosószert venni, de több ötletem már nincs.

o
orsko
 
 


Réka :) saját tapasztalatom szerint ha az eldobhatósban nem, a moshatóban igen, akkor ott nem elég gyakori a peluscsere. 6 hós babánál a fogzás miatt a csipős kaki szinte normális, de az ugye mindenfajta pelusban csip, mig a pisi többnyire csak akkor, ha túl sokáig főtt benne a popsi. Van egyébként szárazon tartó betét (ez szintetikus anyag, de működik), amit lehet alkalmazni, ha érzékenyebb bőrű a baba.
A kiütés viszont nem egyenlő a csipéssel, az simán lehet a gyömlcsöktől is - plusz egy kis pisi és máris megvan a baj. Szóval én nem hibáztatnáém a textilpelust. Az Ultrafit ráadásul egy jó kis pelus.
indianyo
 
 


LÁnyok!
Köszönöm a tippeket, ez a szárazontarto a burottselyem?mert ezt mondtam már nekik, hogy próbálják ki...remélem kipróbálják és bejön nekik...majd mondom a sűrűbb peluscserét, bár így is elég sűrűn cserélik.Minden kajánál tuti, de 3 óránként általában...elég érzékeny bőrű,és gyors anyagcseréjű Panni...no meglátjuk, a legrosszabb,hogy nekünk adják és így nekünk nem kell venni :oops: no de remélem nem ez lesz
(Kiütéses a feneke, meg a szeméremcsontnál is)

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Sziasztok,
működik a gyapjú külsö, bár most egy kicsit meg nagynak tűnik, de legalább nem szorít. :D A lanolin tényleg nagyon jó, egészen meg vagyok nyugodva. Ti használjátok BM belsővel is, vagy csak popolinivel?
Ildikó
ilkamama
 
 


Ildikó, én főleg a hajtogatós belsővel használom, mert nekünk csak négy frottír belsőnk van. Snappi-kapoccsal rögzítem a pelenkát, mielőtt a gyapjúkülsőt ráhúzom.

Andi
_andi
 
 


Ildikó :) örülök, hogy összebarátkoztatok a lanolinnal :) Ha túl nagy a pelus, akkor a deráknál és combrésznél ajánlom a befúzött kötőt, nekünk igy nézett ki 3 hónaposan:

Kép

Azóta is használjuk, bár msot kicsit nehezebben, mert fiacska kimosta 60 fokon a szennyezett fehérekkel :lol:


Mindenféle pelussal használjuk, tetra, prefold (ezeket snappival vagy kötős pelenkával), és nadrágpelusokkal is. Tökéletes.
indianyo
 
 


Indi,
gyönyörű ez a külső!!!! Kár, hogy a hozzá tartozó gyermeket nem csodálhattam meg, de így is igen jó. Teljesen le vagyok nyűgözve ettől a külsőtől, bár az enyém nem ilyen szép, de tökéletesítem. :D A férjem folyamatosan röhög :lol: , hogy én már mióta ezeket kötöm. De nem baj, nagyon élvezem.
Körbe kötöd, felülről?
Ildikó
ilkamama
 
 


Off Pedig a hozzávaló gyermeket is érdemes megcsodálni..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok,

ha jól emlékszem, itt volt szó egy könyvről is, amiben zoknikötés és hasonló apróságok voltak: egy este alatt elkészül, vagy hasonló címmel. segítsetek, mi volt a pontos címe, ill szerzője?

Más: mivel a gyapjúkülső nekünk is nagyon bevált, eladnám két, bontatlan csomagolású Popo wrap fehér színű, Mes méretű külsőnket. Akit érdekel, írjon privit.

Indi, csodaszépek a gyapjúkülsőid!!

Eszter
ikra
 
 


A hozzávaló gyermek új pelusában ébredés után

Kép
indianyo
 
 


Ikra:

Tongori Mária: Egy nap alatt elkészül

http://www.antikvarium.hu/ant/start.php ... D%3D106154
pindi
 
 


Gyönyörű!! :D :D :D
ilkamama
 
 


Pindi, nagyon szépen köszönöm!!
sajnos úgy látom nincs példány, de nem adom fel, hátha más helyről megszeezhető.

Eszter
ikra
 
 


Indi, gyönyörű a hozzávaló gyermek :D

Andi
_andi
 
 


Indi: tegnap végrevégre kipróbálhattuk a gyönyörűséges gyapjúkülsőt! (Ugyanis a snappy természetesen nincs meg... :twisted:)
nagyon szuper! Bár combnál minthe kicsit szűk lenne. De Bobó egyelőre nem panaszkodott. És olyan jó volt, hogy így nem aggódtam amiatt, hogy hidehóg neki a földön üldögélni, mert melegítette a jó kis gyapjú! Köszi mégegyszer! :)

KépKép
livus
 
 


Livus :) az én gyerekem is eltüntette a snappinket, igy most 3 pelust se tudunk hordani, ebből kettőt én varrtam és jszakára használatosak

Hú, pedig annyira figyeltem a combméretezésre, remélem, nem kicsi mégse, mert ezt csak a teljes derék- és egyik oldal lebontásával lehet kijavitani

Küldesz képeket priviben vagy mélben? felteszem a többihez. Msot úgyis készült egy új háromszög - végre a saját gyerekemnek :lol: akkor frissitek képeket legalább

Köszönöm a dicséreteket, nekem is tetszik a fiatalember erőst :)

Ildikó :) először az alsó részt kötöm meg, azután felszedem a szemeket és körkötöm lentről felfelé - egyébként varrni kellene, ennél a változatnál az nem néz ki jól..
indianyo
 
 


Kép: pesze, még a blogra is akartam feltenni, mert olyan gyönyörű! :) Csak hát a képletöltő zsinór sincs meg.... :?

KÉRDÉS: van-e valahol neten kötős pelus szabásminta? (ha már nincs snappykapocs, gondoltam, lehet, hogy egy ilyen varrása még az én képességeimet sem haladná meg :) és akkor azzal tudnánk a BM-et is használni a gyapjúba)

KépKép
livus
 
 


Livus :) Ez van nekem egy szöveges dokumentumban, felteszem majd a blogba a szöveget is.

Kép Kép
Kép Kép
Kép

az én kötős pelusom egy téglalap, aminek a hátsó része rugalmasan van kötve, igy könnyű előrehúzni. Ez a képen egy merevebb pőlőanyag (nem az én képeim, csak felhasználom őket)
indianyo
 
 


Köszi, Indi! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok! Ez a csajszi rengeteg pelust varr, és dokumentálja is, hátha valaki kedvet kap!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, köszi! :) A pelusokat ugyan még nem találtam meg, viszont nagyon érdekeseket ír az öltöztetésről...
pindi
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a gyapjúkülső szerelmeseihez. Az ínycsilkandó gyapjúkülsős bejegyzések hatására a Kékpandában vettem egy példányt (WoolWrap?????-tehát nem kötős, hanem bebújós). BM belsővel próbáltam, pisinél csodásan működött, nagy volt az én örömöm. Tegnap beütött az első kaki: eleve összemaszatolta kicsit a külsőt (mivel lehet a foltot kiszedni?), aztán sikerült olyan bénán levennem róla a csomagot, hogy gyermek-zokni-ágy-takaró-törlőkendők és az egész naprendszerünk kakis lett. Egyszerűen nem értem, hogy lehet szépen eltávolítani róla egy ilyen csomagot. Vagy szegény Bm belső és gy.külső összeférhetetlenek? Pedig amúgy annyira tetszene!
Előre is köszönöm a segítséget,
zsófi

Kép
zsófica
 
 


ZSófi :) BM-et snappival rögzitsd. Nadrágpelusnál ilyen nem szokott történni. Gyapjúmosószerrel mosd ki a gatyókát, elméletileg a kaki kijön vele - szerencsére ebben nicsn gyakorlatom, csak egyszer volt egy hasmenéses járvány, akkor könnyen kijött, igaz, az olyan folyékony volt, hogy szinte nem is maradt a pelusban semmi.
ISten éltesse Ábelt!
indianyo
 
 


Sziasztok!

Nekünk most lett meg a snappienk, éljen, úgyhogy én is elővettem bm belsőket+ bugyeszt. Nekem gondom volt a belsővel, hogy kilógott a bugyiból, meg hamar átnedvesedett, ahol persze kilógott.

Nem tudnátok képet feltenni, hogy Ti hogy csináljátok? Tehát egyrészt a belsőről, hogyan teszitek bele gyerkőcöt, hátha valamit jobban tudnék csinálni, plusz a külsőről is.

Illetve hagyományos tetra rögzítése is érdekelne, ha használjátok gyapjúval.

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


Köszönöm az Istenéltessét és a javallatot! Akkor felkajtatok egy ilyen snappy dolgot.
És nagyon örülök a környezettudatos mámi topiknak is! Végre lehet valahol ilyesmikről olvasni. Mégsem vagyok lila bibircsókos marslakó!
zsófi

Kép
zsófica
 
 


Orsi,
tetrát is snapival :)

o
orsko
 
 


Sziasztok!
Én februárra várom a babámat, és egész biztos, hogy mosható pelenkát szeretnénk Neki. :)
Igyekeztem végigolvasni a fórumot, egy-két dolog körvonalazódik is bennem. pl. hogy szeretnék kötni gyapjúkülsőt.
Tudnátok abban segíteni, hogy Zala megyében merre lehet kötésre alkalmas gyapjút kapni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Livi
picilivi
 
 


...volna még egy kérdésem kapásból:
úgy tűnik, hogy a cégnél, ahol dolgozom, fogok kapni ajándékba egy adag pelenkát (Pampers). Van tapasztalatotok a Pampers Newborn pelusról?
Arra gondoltam, ha már adják, azzal kezdünk, aztán váltunk moshatóra - mondjuk azt nem tudom, milyen mennyiséget kapok....

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


sziasztok!
Megint kérdésem van...
Családi bevásárlás készül Bécsben. Van ötletetek, hol lehet kint mosható pelust kapni? esetleg gyapjút a kötögetéshez?

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Indi,
segítségre volna szükségem! Kötöttem két külsőt, mire elkészültem nagy lett, az egyiket átkötöttem, megint kicsi. Annyira figyeltem. A probléma a következő: a leánygyermek 9 kg. Óriási sonkákkal (30 cm volt a kerülete, mikor mértem a pelushoz.) :D Ezek a sonkák szélesebbek, mint csípője, tehát csípőben jó a gatyó, de a sonkára csak alig megy fel. Megpróbálnék olyat kötni, amilyet te küldtél korábban. (Eddig háromszöggel próbálkoztam) Leírnád hogyan fogyasztasz és szaporítasz az aljánál? A többi talán menne...
Köszönöm:
Ildikó
ilkamama
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: