Új privát üzeneted érkezett!

Két technikai kérdés:

1. nekem még nem jött semmilyen levél, valamit elbaltáztam?
2. Nem lehet valahogy beállítani a babaneten, hogy az általam olvasott/írt topikok egy helyen előbújjanak? (Ne kelljen klikkelgetni ide-oda, már lassan nem tudom számon tartani őket + sok idő megtalálni, pláne, ha lassú is)

klári /puma
pumama
 
 


Klári :) Menj be a levlistára és az edit membership opciónál állitsd be a a saját emailcimedet!

Én a babanetes fórumokat egy helyre mentem, a kedvencek menüben van egy babanet mappám és ott az összes fórum, igy nem kell keresgélnem, csak megnyitom a kedvenceket és ott lapozgatok.
indianyo
 
 


Sziasztok!

Van 2 jegyünk a holnapi Varázsfuvolára, és a gyerkőc nem hajlandó jönni (éppen fél a bábszínháztól).

Ha valaki el tud menni , szívesen odaadom a jegyeket, 10. 30-kor kezdődik, az Andrássy úton lévő nagy Bábszínházban, és nagyon klassz darab, már láttam.

http://www.szinhaz.hu/index.php?id=677&cid=6129
picinke
 
 

 
 

Néhány törpét sikerült lencse végre kapnom ma este.

Kép

Holnap este megyünk, körül nézünk, hogy az ovi udvaron nem szaladgálnak-e. Talán sikerül néhányat elcsípni :wink:

Ma a lányom volt Szent Márton lova. :)
Vendég
 


Melinda :) Jaj de szép az évszakasztal már megint! Törpekereséshez jó mulatást! Otthagyjátok a lámpásokat nekik az udvaron?

Van valakinek a nyolcszög-alapú csillagmécseshez leirása? Nekem az összes kézimunka-anyagom kint marad Indiában, szeretnék hajtogatni, de nem emlékszem a lépésekre :(
indianyo
 
 


Indi,
olyat én is kérek! Eddig mindenki elintézett a "jaj, az nagyon egyszerű" felkiáltással, de nem mutatta meg senki. :(
h_szilvi
 
 


Manófalvi babamamán is törpés mondókák és dalok voltak már legutóbb. nagyon jók, de persze egyet se tudtam megjegyezni.
a mese pedig az iciri-piciri :D
és Éva "bábozott" is hozzá. volt igazi tökházikó, meg iciri-piciri kismacska és iciri-piciri ökröcskék
annyira fantasztikus kis filcállatok vannak az oviban, nem győzöm őket tanulmányozni. mind megáll a 4 lábán és egyértelműen felismerhetőek pedig csak az igazán lényeges részek vannak kidolgozva.
kedvencem persze egy puccos szárnyas ló díszes nyereggel és kócos sörénnyel.

Szerdán kint kezdünk az udvaron majd. nagyon izgiiii :) majd jövök beszámolni. remélem pár mondókát is sikerül majd rögzíteni.

gyűlik a karácsonyi listám Hanának, a végén még kiszorul a duplo :lol:
savitri
 
 


indianyo írta:Livus :) Csúcs vagy! Épp ezt nem tudtam megválaszolni Anikónak, de jó! Ja, hogy mi az a pöckös és pöcök nélküli, azt nem tudom, de ha valaki venne, akkor fontos tudni, hogy ennek a tipusú furulyának vanegy kijárólelke (Seele), ami biztositja a levegő áramlását és a hangzás minőségét, tehát az legyen hozzá mindenképp. A kijárást úgy lehet megelőzni, hogy egy csepp olvasztott méhviaszt cseegtetünk rá, az ott tartja, de engedi a levegő szabad áramlását.


Kedves Indi és Livus!

Nagyon köszönöm!
Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Olyan szép...

Kép
indianyo
 
 


Indi, tényleg!!!!

Megcsináltam az évszakasztalunkat (bár Timó már kezelésbe vette...), mert a manó-törpés időszak kedves nekem, nemtom, miért...

Kép

Remélem, nem lesz túl nagy a kép.
h_szilvi
 
 


Ja, és azóta van a narancs-sapis történek lámpása, Alex csinálta. (Kép a blogban.)
h_szilvi
 
 


Karácsonyi kérdésem: minek örülne vajon egy 15 hós leányka, aki a nemrégi szülinapjára megkapta az Év Ajándékát tologatható belepakolható kiskocsi formájában, és aki amúgy is legszivesebben a tesója szerelőasztalánál kalapál?

o
orsko
 
 


Indi,
Ez a kép miről van? Ovi? Hooool? :wink:
Vendég
 


Vero :) ez egy amerikai család nappalija :)

Szivli :) jaj de szép ez is! a piros manó melletti gyökérmanó a természetben nyerte el ezt a formát vagy kis alkitások történtek rajt?
indianyo
 
 


Indi, pont tegnap jártam én is abban a nappaliban. :)

Lányok, S.O.S.!!! Már leírtam, milyen manóházat szeretnénk, de nem kapunk hozzá rétegelt lemezt. (Praktikerben és Obiban néztük, nem tartanak.) Valakinek van valami ötlete???

Köszi!
pindi
 
 


hobbiboltokban is szokott lenni. A Móriczon levő Hobby Művészben biztosan
Borcsa
borsts
 
 


Sziasztok, Pindi, mi is rétegelt lemez-lázban égünk, mi ezt: http://www.seasonsnaturaltoys.com/servl ... use/Detail
szeretnénk megcsinálni...

http://www.jafholz.hu/1694.0.html
http://www.erdert.hu/termekvalasztek_l1_1.php
http://www.zatik.hu/index.php?stilus=lap&hiv=32&nmo=30

Szilvi, újra hozzád fordunék, elkészítettem egy-két manót életemben először a Peter Berger írta Manókészítés c. könyvből, soha nem gondoltam volna, hogy ekkora élmény lesz, és így fognak örülni neki a gyerekek. Megpróbáltam évszakasztalt is csinálni, felteszem, ahogy tudom. Az egyik manó Tomten, a svéd :), aztán van famanó, stb. Viszont a hozzájuk tartozó "elmélet" (de bután fejezem ki magam), számomra nemigen ismert. Az ásványokkal való kapcsolatukat sem ismerem... :( Lehet valami irodalmat lelni ezügyben? Az egész "manó-ügy" :) nagyon misztikus nekem, és amióta készen vannak, olyan, mintha valóban beköltözött volna ez a sejtelmes, mesés hangulat hozzánk.

Nagyon klasszak az évszakasztalok! :)
picinke
 
 


Itt lenne, iszonyat zsúfolt, tudom...de nincs hely egyelőre nagyobb neki.

Kép
picinke
 
 


Pindi :) Nálunk a faáruboltban méretre vágva kaphatsz rétegelt lemezt. Dominó kiskocsijának kölső része is abból készült. Kábé egy hét a várakozási idő, öreg bácsi az asztalos. A régűtegelt lemez nem olcsó sajnos :( Hehe, leűhet, hogy találkoztunk a nappaliban? :lol:

Pcicnke :) Az évszakasztalra inkább kevesebb, mint több dolgot tegyél, :) Manóvarrást hol kaptál?
indianyo
 
 


Orsko :) beleülős tologatós autóról tegyél fel képet! A kérdéseden gondolkodom.
indianyo
 
 


[quote="indianyo"]Vero :) ez egy amerikai család nappalija :)
quote]

Nem akarják kölcsönadni, hihi úgy 20 évre? :wink: :wink:
(Nem az anthromama, ugye?)
Vendég
 


Éppen Tőle (Anthromama) a manókról (sajnos angol), de olyan jóóóó írás!!

"[Fairies and gnomes] actually come from people's experiences of elemental forces that help the plants to grow or the minerals to form. These "sightings" or "sensings" occur cross culturally, although we are pretty steeped in the European tradition of how these "elemental beings" are talked about and represented in visual form. There is a kind of "truth" in how they are represented in paintings or knitted figures, because the person rendering them is trying to convey certain archetypal truths.
-- Rahima Baldwin Dancy, Waldorf in the Home

One thing that many people notice about Waldorf early childhood classrooms are the gnomes and fairies. Little knitted or felt gnomes might live in a basket ready for children to play with, or silk fairies might hang from golden threads above a springtime nature table.

Kindergarten teachers might lead their children in a circle game about gnomes marching through the forest with heavy sacks of jewels, or sing songs about fairies helping the bees to find nectar in summer blooms.

So, what's going on with this? Why all the emphasis on mythical beings?

Waldorf early childhood methods emphasize imaginative play. We also try to foster the child's natural sense of being "one" with the world and with nature. Children love to be outside, playing with water, mud, sticks, rocks, and flowers.

Children also have a natural feeling that everything around them is "alive." Rocks can talk, trees have feelings, and certainly there are invisible beings all around us helping with natural processes. Fairies and gnomes are a physical manifestation of this feeling of the aliveness of nature.

On another level, fairies and gnomes could be seen as representations of the opposing forces that human beings must try to balance: Fairies are pure spirit, hardly touching the Earth, and working with the forces of life and growth. Gnomes are pure matter, living and working under the earth in the mineral realm, and working with the forces of death and hardening.

Here in our house we have lots of gnomes and fairies around. We've got one in the fridge, for example, who lets us know he's happy with the food selection by making loud knocking sounds occasionally. The kids have numerous little gnomes made of felt, wood, and that dashing knitted fellow you see above. I feel that bringing in a bit of this archetypal, elemental world is one way to work imaginatively with forces and processes that are otherwise invisible, and it encourages the kids to use their imaginations.

I'll give one last personal example of why I like to incorporate the "little people" in my little people's lives:

At night we can see some lights in the distance out of a window in the kids' room. One night I told them that perhaps those were the lights of a far-off fairy castle. I wove a story about how the fairies were so busy all day helping the plants to grow, flowers to bloom, etc. that it wasn't until nighttime that they could rest in their castle. We talked about how they have grand processions (are those lights over there flaming torches lighting their way?) and how they love to dance after they've eaten their feast (are those lights the glow of the stoves in their huge kitchens?). The kids were full of wonder and their eyes shone.

The kids often refer to the fairy castle lights, even though I told that story long ago and haven't mentioned it to them since. They really took in those images and can work with them in an imaginative way. They have never once made the connection between the fairy castle's lights and the building that sits there in the daytime!"
Vendég
 


Most már sok belőlem, de ezt még hadd:
Csoda-csodaszép gyapjúképek itt:

http://www.gyapjukep.hu/
Vendég
 


gyerek résznél rengetes manós kép van!!!!!
Vendég
 


Picinke,
igaza van Indinek: a kevesebb több az évszaksztalon, DE! Ősszel olyan nehéz keveset rátenni. Mert hazajön egy színes levél, egy termés, egy darab moha, egy ág, kerül egy faragott tök, akármi, hoyg az ősziek nálunk is MINDIG zsúfoltak voltak.
És szépek lettek a manók.
Van egy német nyelvű könyvem a manókról, ha eljössz varrni, el tudom vinni és belenézhetsz, vagy kölcsönkérheted. Beszélsz németül?
h_szilvi
 
 


Könyörgöm, áruljátok már el, hol található ez a minta-nappali! :lol:
Indi, igen, én is gondoltam, hogy a zsúfoltság ártalmas, sajnos, Nyilas természet révén, ha egy üres hely van valahol, kb. fél óra alatt telehalmozom...
Manóvarrás könyvtári (ebben ajánlanak eg Astrid Lindgren könyvet Tomten-ről, de nem találom sem az Fszek-ben, sem sehol sajnos), az egy Egy szegletnyi természet is. Én most épp az Ember énekel-t keresem. Ha jól látom, Sződligeten, a Galagonya boltban mintha lenne.
Vero, tényleg nagyon szépek ezek a képek, már olvasom is a cikket.
picinke
 
 


Szilvi, most látom hogy írtál. :) Szóval az ősz ilyen zsúfolt...:)
Sajnos a német nyelv elakadt nálam, pedig nagyon kéne tudni-de egy manós könyv inspirálna , hogy megint belekezdjek! Kicsit lemaradtam, nem tudom, mikor lesz varrás, de regisztrálok, és akkor biztos jön a sok levél :)
picinke
 
 


Indi!
Nyolcszög alapú csillagmécseshez kaptál/találtál már támpontot?
Mertha nem is nyolcszög, de ötszögekből álló 10-12 lapos mécseshez van az egyik kiskönyvben.
Érdekel?
Betti
wedabetti
 
 


Picinke :) Majd ha lesz egy jó nagy évszakasztalod, akkor jöhet a zsúfolás, egy picurkánál inkább legyen kevés - és annyira értem, hogy milyen nehéz, én is zsúfoló vagyok :wink: Például mondjuk egy-két naponta cserélhetnéd a leveleket vagy terméseket, máris könnyebb.

Betti :) Ötszögeset tudok én is, köszönöm! A nyolcszög azért jó, mert egy darabból van és hajtogatni kell és lesz belőle a gyönyörűség. Majd lefotózom tesóméknál, mert nekik két éve még én csináltam, azóta elfelejtettem :lol:
indianyo
 
 


Indi, néha úgy érzem, ha 10 szobás lenne a lakás, azt is be tudnám teríteni a cucokkal 2 nap alatt :lol:
Szerencsére a húgom jó példa: ő el tud rendezni szál virágot gyönyörűre egy csokorban, míg én 2 túlméretezett csokrot cipelek, és nem tudom hova elosztani a rengeteg virágot...

Ismertek ilyesmit? Nagyon szépnek tűnik:
http://www.amazon.com/gp/reader/1883672 ... eader-link
picinke
 
 


pindi

csepelen van egy kék ház nevű hely ahol mindenféle facuccok kaphatók talán rétegelt lemez is
hely rákóczi út a tecsó magassága kb
megismerni mert tényleg nagyon kék

gyermek nyomogatta a gépemet és teljesen szétzilálódtak a billentyűk nincs nagybetűje és központozása
hrrrrrrr :twisted:

o
orsko
 
 


indi
a kiskocsi ikeás
apukámat próbáltam rávenni hogy csináljon egyet de a tengelynél elakadt és mivel az ikeásat mondtam mint példa vett egyet
de amúgy teljesen jó

o
orsko
 
 


Picinke :) nappali itt található

Orsko :) Igen, a tengely nálunk is gond volt, giy lett görgős - legközelebb kereket veszek, ugyanúgy felcsavarozható, mint a görgő, de udvaron is használható-
indianyo
 
 


Kép
indianyo
 
 


Picinke,
de szép könyv!
h_szilvi
 
 


Szilvi, manós könyv címét megírnád? Köszi!

Köszönöm mindenkinek a lelőhelyeket, a Móriczra sikerült eljutnom, a Borcsa által ajánlott hobbiboltba. Tényleg volt, 4-5-600 Ft. körül, mérettől függően, kb. 30x30-as a legnagyobb, nem túl vastag, talán 4-5mm-esek. Hátha mást is érdekel.

Picinke, nekem nagyon tetszik az évszakasztalod! Szerintem az ősz pont ilyen: elhalmoz kincseivel, eltékozol mindent, amit a nyár szorgalmasan érlelt, gyűjtögetett. :)

Pindi
pindi
 
 


Szilvi, Pindi, köszönöm! :)
Viszont a nagy, levegős terek az évszakasztalokon valami jelentőséggel bírnak, az biztos, talán a gyerekek jobban át tudják tekinteni?

Lenne egy kérdésem hozzátok: mit mondanátok egy négy éves kisfiúnak(épp most négy), aki este nagy gondolkodva kérdezi, hogy készültek a bolygók? És azt mondja, szerinte az emberek csinálták? És azt is kérdezi, hogyan lettek a sziklák? Mit válaszoljak? Mesét? Beleszőhetem a manókat? Hogyan? Nagyon "kritikus" a gyerkőc, pl. a manónál is, amikor már fél órája regéltem neki egy történetet Tomtenről, azt kérdezte egyszer csak: jó, de hogyan varrtátok össze a hátát? (Nem mondtam neki, hogy én készítettem a manót...)
Szóval? :)
picinke
 
 


Picinke, most láttam csak, hogy Az ember énekelt keresed. A kiadónálkapható (azt hiszem 20% kedvezménnyel), az Újpesti rakparton egy hajón vannak.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!
Most csatlakoztam a társalgóhoz. Kislányom 3 és fél éves, szeptember óta úttörő tagja egy most indult Waldorf csoportnak. Sopron mellett élünk kis családommal egy mesés erdőben. Minden érdekel, ami a Waldorffal kapcsolatos, most elsősorban az, hogy hol lehet viszonylag olcsón gyapjút, filcet beszerezni.
Köszi puszi mindenkinek
littanyó
 
 


Orsko: esetleg Valamilyen tologatós játék? http://www.fakopancs.com/aruhaz/index.php?cPath=25_49
Vagy hintaló? Vagy az már van?

Pindi: sajnálom, hogy nem néztem be ide korábban :( , de hátha másnak is kéne rétegelt lemez. Szóval: A körtéren van egy faárú bolt, ahol vágnak méretre. Nem tudom, most az átalakítások miatt hogy megy ott a forgalom, de ott van a bolt, ahol korábban a 6-os megállt ("Ott, ahol a hatos megáll" :lol: ). Lehet, hogy most is ott van a végállomása. Talán sárgák a feliratok a bolton, ha jól emlékszem, de biztosan jól észrevehető. Ha a viliről leszáll(t)unk, akkor jobbkéz fele van.

KépKép
livus
 
 


Még jobb tologatós játékok itt: http://www.faunatrade.hu/index.php?page ... port_id=10
:)

KépKép
livus
 
 


Pindi, már meg is hozták nekem a könyvet, és látom, van itt norvég, grúz, finn, svéd, indián, német, latin, francia és még akárhány nyelvű dal-de hogy fogok én ennyi nyelvet a kiskobakokért most megtanulni? :lol:

Szia Littanyó! :)
Most találtam a napokban ezt az oldalt: http://gportal.hu/portal/indexbaba/, itt vannak lelőhely tippek!
picinke
 
 


picinke
 
 


ARS POETICA

az iskolai tanításban és tanulásban (akárcsak saját életünkben) ne a reprodukálás és az utánzás kényszere alatt nyögjünk és nyögessük diákjainkat, hanem az alkotó képzelet megindításával és táplálásával saját utat találjunk
indianyo
 
 


lányok ez a waldorf baba-mama egy csoda tényleg!
most szerdán Ivánt is vittem a hátamon, mert nem volt kire hagyni. Márton napot ünnepeltünk. Óvónéni előre szólt, hogy melegen öltözzünk mert kint kezdünk. Mire megérkeztünk már besötétedett. AZ ovi épülete, egy sima családiház kerttel, körbe volt rakva kicsi mécsesekkel(befőttesüvegben teamécses) szinesekkel meg átlátszóakkal, és a kertben is mindenfelé voltak ilyenek. Hana rögtön kapott egy gyertyát, hogy gyújtsuk meg és keressünk olyan zugot a kertben, ahol még nagyon nagy a sötétség és tegyük oda. Ezzel a feladattal jól bebolyongtuk az apró fényektől varázslatossá vált kertet. Hátul a nagy homokozó televolt kisbarlangszerű várakkal és persze ott is mécsesek világítottak be a sötét zugokba. Mikor elhelyeztük a gyertyánkat visszamentünk a bejárathoz, ahol Hana választhatott magának egy lámpást (papírból hajtogatott, vékony drótból volt a fogantyúja, ebbe is teamécsest kaptunk) és azzal indultunk a többiekkel énekelve bejárni a kertet és törpéket keresni a homokozó törpeváraiban. Nagyon óvatosan kellett lépkedni, nehogy a várakat összeromboljuk. Minden kis "ovisnak" jutott egy nemezelt, csúcsos sipkás szakállas törpe, amit zsebre is tehetett. Persze elmondtuk a törpés mondókákat, meg dalokat, amiket még mindig nem jegyeztem meg de egyet talán igen, de a vonulódalt pont nem.
Ezután bementünk a házba melegedni, ahol most nem az általunk sütött cipó volt az uzsonna(mint általában), hanem kalács birsalmalekvárral és sültalma dióval töltve, amiből minden család csak egyet kapott és annyi részre kellet osztani ahány tagú a család. Az mondjuk vicces, hogy az ovisok nem nagyon lelkesedtek a sültalmáért, így nem biztos, hogy nagyon átélték a megosztás szépségét, de sebaj.
Evés után volt még mese. Hana pisilt a kis wc-be nagyon boldog volt. Sünbalázs volt a mese, amit az óvónéni egy kis asztalon elbábozott, puha sünfigurákkal (nem bábok hanem amolyan játékok). varázslatos volt. Ivánnak egy hangja nem volt, végig a hátamon üdült, majszolhatott kalácsot is, a mese alatt meg szopizhatott. Ő is csak tátotta a száját és fülelt nagyokat. Mese után még minden gyerek kapott nyakba akasztható, édes, törpeformájú kiscipót, hogy Márton napkor ne térjen haza üres kézzel.
Annyira jó nekünk, hogy részt vehetünk ebben.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki otthon van egy 2,5-4 éves gyerekkel. heti egy alkalom és hát milliószor többet ad, mint bármilyen más foglalkozás amire eddig eltévedtünk. nem könnyű bekerülni (időben kell jelentkezni, mondjuk tavasszal)és nem is minden waldorf indít ilyen baba-mamát. hihetetlenül boldog vagyok hogy ez nekünk összejött. Annak is bátran ajánlom aki nem gondolkozik waldorfban a későbbieket nézve.

KépKép
savitri
 
 


Savitri, örülök, hogy ennyire bejött nektek a baba-mama!:)

Nekünk sajnos úgy néz ki, másikat kell keresnünk (ide is milyen nehezen jutottunk be, és mennyi szervezést igényel, hogy járhasson a fiam!), mert valahogy összevontak két csoportot, eltűntek a "nagyok" (3 évesek) és 9 hónapostól 2 évesig vannak a gyerekek. Pedig a waldorfon kívül nekem lényeges szempont volt, hogy a saját korosztályával legyen kicsit, szerezzen kis barátokat, megtanuljanak együtt játszani. Egyévesből elég neki a húga, úgy látom.

Már nagyon nem tudom, hogy ez a játszócsoport-mizériánk az "ami nem megy, ne erőltessük" kategória, vagy ezeken a nehézségeken keresztül kell mennünk. :?

Pindi
pindi
 
 


Biztos van, aki ismeri.
Én évente egyszer megnézegetem, utána széthúzogatom a teljesen összefacsarodott szívemet, s úgy gondoltam, ti is megérdemlitek a vágyakozást:
www.livipur.de

Littanyó! Sopron mellett szervezjedtek?! Van egy barátnőm, aki azon szomorkodik, hoyg nincs feléjük semmi, pedig olyan jó lenne. Na, majd szólok neki, hogy nézzen be ide, esetleg írjon neked! :) De jó!
h_szilvi
 
 


littanyó írta:Sziasztok!
Most csatlakoztam a társalgóhoz. Kislányom 3 és fél éves, szeptember óta úttörő tagja egy most indult Waldorf csoportnak. Sopron mellett élünk kis családommal egy mesés erdőben. Minden érdekel, ami a Waldorffal kapcsolatos, most elsősorban az, hogy hol lehet viszonylag olcsón gyapjút, filcet beszerezni.
Köszi puszi mindenkinek

Írtam neked privit. Gyapjút is, filcet is lehet kapni a Kreatív Boltban, a Várkerületen (Puskás mellett ;-))
Vendég
 


vero írta:
littanyó írta:Sziasztok!
Most csatlakoztam a társalgóhoz. Kislányom 3 és fél éves, szeptember óta úttörő tagja egy most indult Waldorf csoportnak. Sopron mellett élünk kis családommal egy mesés erdőben. Minden érdekel, ami a Waldorffal kapcsolatos, most elsősorban az, hogy hol lehet viszonylag olcsón gyapjút, filcet beszerezni.
Köszi puszi mindenkinek

Írtam neked privit. Gyapjút is, filcet is lehet kapni a Kreatív Boltban, a Várkerületen (Puskás mellett ;-))


Nem Kreatív Bolt a neve, most mentem arra, valami olyasmi, hogy Kézművességek boltja...
Vendég
 


MIkortóllehet i
lyen baba-mama házba menni?
Savitri, kedvet adtál, annyira ihletően ecsetelted :)
márti_23
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: