Új privát üzeneted érkezett!

Szia Bogi!
Nem vagyok egy nagy szakértő, de a saját tapasztalataimból merítve gondoltam írok Neked. Először is nyugi, akkor sincs semmi baj, ha még egyáltalán nem fogad el semmit a szopin kívül, ha visszaolvasol láthatod, hogy vannak babák, akik szinte csak 8 hósan ettek először igazán. A szopisztrájk hátterében nálunk mindig fogzás állt, de szerintem ezügyben érdeklődj a Szoptatás topikban, ott vannak szakértők, akik biztos segítenek.
Egyébként Petránál(lassan 10 hó) is volt egy időszak, amikor kanál-averziója volt, de ha kézből adtam neki, pláne a mi kajánkból, azt nagyon érdekesnek találta és fintor nélkül megette. Szerintem kóstolgassatok így, ha ez bejön, aztán majd hátha megkedvel valamit. Most még úgyis csak a kóstolgatás időszaka van, nem az a lényeg, hogy mennyiségeket egyen valamiből.
Barackot próbáltad már? Nálunk az volt az első kedvenc. (alma, krumpli nálunk sem aratott nagy sikert).
Szóval szerintem kóstolgassatok, ízlelgessetek, aztán 7 hósan már kicsit bővül a paletta és akkor hátha lesz majd olyan, amit szívesen eszik (Petránál pl. a brokkoli volt sokáig nyerő - pontosabban mind a mai napig).
Remélem tudtam kicsit segíteni.
Bogárka

Ja, ételízesítő: létezik un. natúr vega mix (DM-ben, Kaiser-ban kapható), ez olyasmi mint a vegeta csak mindenféle műdolog nélkül. Én ilyet teszek a főzikbe, meg pici sót.

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bocs, miközben én még javítgattam a szövegen Bóbita "megelőzött" Kép
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogárka!

Micsoda összhang!Kép

Bóbita
bobita
 
 

 
 

Sziasztok!

Erika, Kriszi:
Eddig nem tudtam megköszönni a válaszaitokat, vidéken voltunk egy héteig.

Levi most már krumplit eszik almával, nagyon ízlik neki, csak úgy tömi magába.
Most a sütőtököt, vagy a répát szeretném kipróbálni.

Még egyszer, köszi.

Noja
noja
 
 


Noja,
hát ha segített valamit, akkor jó Kép A sütőtököt Cicó eleinte imádta (de csak üvegeset, ha én csináltam, az nem volt jó), aztán egyszercsak abbahagyta - igaz, ő inkább a sós kajákat csípi, mint az édeset. A répát sokan nem szeretik, illetve ilyenkor lassan már figyelni kell, hogy ne új, hanem öreg répát adj neki, mert az újban felhalmozódhat a nitrát vagy mi (amivel turbózzák).

Bogi,
az ételízesítővel, meg általában a fűszerekkel még nagyon vigyázz, pici még a babád, nagyon megterhelheti az emésztőrendszerét, a veséjét a fűszeres kaja. Én még a Vegamixszel is várnék egy picit. Inkább érdemes belefőzni egy kis hagymát, fokhagymát, friss fűszert a kajájába, amit aztán kiszedsz pépesítés előtt. Ehhez hozzá van szokva, mert ha te eszel ilyet, akkor az anyatej ízén ő is érzi. Ráér még az intenzív ízekre (mondom én, akinek a lánya tíz hónaposan kicsavarta a kezemből a lilahagymát Kép ). A tejpéppel sem sietnék, ha szopizik, mert ugye az tehéntejfehérje, és előhozhat lappangó allergiás hajlamot, illetve a rizspép kivételével glutént is, ami szintén előhozhatja, ha érzékeny rá. De sajna az egyetlen ilyen pép, ami nem tartalmas tejet, asszem a Mildi rizspép (ja meg van a hétgabonás pehely, de azt nem ismerem), de azt meg tejjel kell elkészíteni Kép Egyébként naná, hogy szereti, mert finom édes Kép

Alma: nálunk jó ideig teljesen krémes bébiételben ment, aztán botmixerrel pépesítettem, nekünk az jobban bejött. Aztán nagyon hamar harapdálva ette, pedig még foga sem igen volt. A banánt Cicó lányom soha nem volt hajlandó áttörve enni, anyám kapta a frászt, amikor látta, hogy a nyolc hónapos kis fogatlanom szájából lóg ki a nagy hosszú banán Kép

No kanál: ez bármikor eszükbe juthat Kép Cicónak volt egy időszaka, amikor egyszerűen nem volt hajlandó, csak darabosat enni - és volt összesen négy foga Kép Viszont ha együtt van a szopisztrájkkal, akkor valami más állhat a háttérben. Ami kapásból eszembe jut (de azért kérdezz rá az Anyaságról/ Szoptatás topikban is mindenképpen, keresd Pelét, Snoopyt, PIldit vagy Borcsát, ők járnak ott mostanában a hozzáértők közül): fogzás, megfázás-torokfájás, valami fájdalmas a szájában, illetve rossz élmény, ami a szopizáshoz-evéshez kötődik. Ha csak szopi nincs, kanál van, akkor lehet, hogy meg fog jönni vagy más hormonális ok miatt megváltozott a tejecskéd íze.
Remélem, segítettem valamit Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mindegy-e, hogy sima rizslisztet vagy barnarizslisztet használok sűrítés gyanánt?

Másik: a céklát simán meg kell főzni, és magában lehet adni?

Köszi!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa:szerintem mindegy, állitólag a barna a jobb.
Cékla:igen, én mondjuk egy pici krumplit teszek hozzá, de csak egész kicsit, jobb az állaga.

Bogi:előttem állók szerintem minden fontosat elmondtak. Alapszabály, akár szopi akár hozzátápi tekintetében: nem szabad pánikolni és nem szabad erőltetni!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hahó Etetők!

Izé...marha furcsa a helyzet (szó szerint, marha Kép)

Borsa 10,5 hónapos.
Eddig döcögött v. egyáltalán nem ment a hozzátáplálás.
Egyik napról a másikra viszont most megőrült és kizárólag azokat akarja fogyasztani, amiket a mi tányérunkban vagy szánkban lát Kép

Na de hát ez már mégis hogy miért jaj!

Szóval nem mindig eszünk ám mi baba-kóser kaját és hááát azért ne nyissunk már sajtos virslivel, meg tartósítószeres toastkenyérrel..

Azért a nagymama gulyásából ma csúszott le neki és imádta a kornspitz-et, megenne mindent, amit nálunk lát, úgy érzem.
Viszont azóta ismét bojkottálja a "bébi" ételeket. Hiába dolgozom vele, nem kell.
Üveges sem kell.
Kép

Így megint ott tartunk, hogy nem eszik rendesen, csak bekap valamiket össze-vissza és szopizik egész nap. (az, hogy szopizik, nem baj, félre ne értsetek, csak hát végre elkezdett elfogadni mást is, erre egyből a nagyvilági koszt Kép felé akar nyitni)

Nem biztos, hogy jó hozzászoktatni, hogy nassolgathat tőlünk egész nap és nem lesz rendszer az evés körül - ez + probléma...

Na, egyelőre ennyi, ha valaki jár/járt már így, ne kíméljen!!

név, cím a szerkesztőségben
jelige: ínyenc

Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

Még mindig az érdekelne ha tudtok segíteni, hogy mit érdemes mostantól adni Robónak. 15-én lesz 10 hónapos. Eddig a husit próbálgattuk, ami ízlett is neki. A tejtermékektől még nagyon tartok, így szeretném ha segítenétek, mivel tudnám változatosabbá tenni az étrendjét, hiszen már napjában 3-szor eszik, ebből 1 alkalom gyümi.Nem igazán adok bébiételt én főzicskélek neki.
Ha jár erre valaki kérem írjonKép.
A dokink nem ajánlotta a joghurtokat sem, amivel egyet is értek. Viszont egy valamin meglepődtem, egy idős dokibácsi azt ajánlotta az egyik anyukának, hogy kapartfehérszalonnát tegyen a kenyérre és ezt adja a 9 hónapos lányának. Ez normális szerintetek??Vagy ennyire le van maradva és nem képezi magát...


Szipola: ínyencKép.

Anita
anita77
 
 


Ildi,
köszi a választ!Kép

Nyolchós kortól már lehet ízesíteni a baba kajáját (egész hagyma bele, vagy csokor petrezselyem, egyéb zöldfűszer, amit kiveszek a végén)? A kislányom semmit sem eszik, csak cicizik, gondoltam, ha lehet, fűszerezném egy kicsit a kaját, hátha...

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szipola!
Ha bírjátok, próbálj "babásabb" dolgokat csinálni magadnak. Mittudomén zöldséges-rizseshús (Luca nagy kedvence), paradicsomos káposzta - ha már esztek parit, jó sűrű zöldséges leveseket - levesbetétnek durum tésztával vagy rizzsel, és nyugodtan ehet a tiédből. Akár úgy, hogy a tányérjába szedsz ugyanolyat - mert ő már nagyfiú.
Szerintem ez sokkal jobb, mintha két évesen még mindig csak az üveges kajcsikat fogadná el.KépKép Fel a fejjel!

Borcsa
(Ui:a kesztyűk is üdvözölnekKép)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Szipola:csatlakozom Borcsához, azzal együtt, hogy nekem sem megyKép. (Na most volt két nap, hogy egykosztos lehetett, de aztán megint jön valami tejes-tejfölös-tojásos).

Anita:nem igazán tudok újat irni, sok zöldség, husik, anyatejes tejbegabonafélék, gyümik és ezek mindenféle módon vegyitve, zöldfőszerekkel izesitve. Néha egy picit más izesités csodákat tesz (utálom a kaprot, Ancsi meg falta a kapros tököt elsőre)

Zsizsa:elvileg lehet, de ha eddig nem fogadott el semmit, akkor ne azzal nyiss, szerintem. Ti ételetekből rizst, főtt-párolt zöldséget elfogad esetleg?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hahó,
Szipola,
mélyen együttérzek, ha ez segít... Cicó pont tíz és tizenegy hónapos kora között SEMMIT nem volt hajlandó megenni, ami kanállal jött. Hízott is abban a hónapban vagy tizenöt dekát Kép És igen, akkoriban kapott rá a virslire meg a parizerre (...hm...), az aszalt gyümire, illetve akkor szerette meg a borsót (azzal együtt, hogy nyelte egyben).
Akkoriban jóformán ragulevesen, rizsen, párolt husin meg héjában főtt krumplin éltünk mind a hárman (bár Apa néha lázadt, hogy szeretne már egy kis sült kolbászt Kép ). Aztán egyszercsak visszaszokott. Most éppen a főzelék csak pépelve megy, illetve ilyen tejes kutyulmányokat eszik még kanállal, de minden más ugyanaz, mint a miénk - le se tagadhatjuk, kedvence a krumpli, a hal, a hagyma meg a kolbász Kép

Kitartás,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hétfői Sziasztok! (amikor az apukák dolgozni mennek, hogy a fene enné meg Kép)

Borcsa!
Köszi, igen, mi is ilyesmiken törjük a fejünket. Már tartottunk is gyorsan egy reformbevásárlást - de picit azért nyomasztó, mert akkor meg ott van a hülye "E-kérdés", mindenben ott vannak ezek a gyanús adalékok és így ettől is lehet szorongani.

Off
Kesztyűk vigyázzanak magukra(vagy maguk a kesztyűkre), puszilom mindkettőt!

Izé..hajrá most már kutyálkodni! Kép
(elnézést) - apropó, Lucát sikerült külön szoktatni?
On

Tudom, amíg az iskolabüféig elérünk, viszonylag azért megóvható a csemete, de ez marha komplikált lesz így...(vegyél bio-t háromszoros áron és kerüld az E-ket, és főzz minden nap olyat, amibe Borsa is beleugorhat, ha kedve van)
De hát ettől izgalmas! Kép
Mit panaszkodom! Ez még csak a kezdet!

Kriszi,
Jaj, Cicóról mindig kiderül valami hátborzongató - virslifalás, parizerelés - jujjj!
Kép
Együttérzés segít, kell, köszi.
Nálunk apa lenne az, aki nem hiányolná a kolbászt, sőt, kezd mániákusan félni a nem természetes étel-összetevőktől, szóval már nem is tudom, mit ehetnénk igazából.


Ildi, hát ez az. Ancsi még mindig nem kap tejest? Én azon morfondírozom, vajon megvárjam-e az 1 éves kort? (Borsa-apa valaha pollenallergiás volt, de évek óta elő sem jött- vagy ez nem tud eltünni? Hülye vagyok ehhez.)
szipola
 
 


Szipola!

Én úgy vagyok vele, nem vesztett semmit, ezzel is jól néz ki, rendesen fejlődik, szóval minek rohanjak, fő a biztonság. Most már sajtot meg túrót kapott, most jön a joghurt (ha veszek végreKép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szipola!

Amikor olvastam a problémádat, az általad írt egész nap nassolgatás rémén elgondolkodtam, hogy hasonló helyzetben mit tennék. Tehát nem tanácsokat akarok osztogatni alább, csak - mivel kotnyeles vagyok - megírom, hogy mire jutottam esetleges saját használatra.

Azzal kezdem Sherlock Holmesként, hogy ha srác nassolgat tőled egész nap, az csak amiatt lehet, hogy te magad is nassolgatsz egész nap, nemdebárKép?
Ez vagy azért van, mert talán nem is olyan nagy gond, ha valaki nassolgat egész nap (pl. az evés-szakértők is azt mondják, hogy többször keveset, mint kevésszer sokat), vagy pedig baj, akkor viszont sajnos a jó példával elöljárás rögös útjára kell lépni.

Én arra szavaznék hasonló helyzetben, hogy egyen amikor akar, ha jól érzékelem, még ennek is örülni kell.
Pl. ha a szopás mehetett igény szerint, akkor kezdetben még a kaja is igazán mehetne úgy (főleg, ha így még működne is a dolog).

És ez persze megint csak az én babámra vonatkozik, de ilyen kicsin (mi: 7hó) ha van is neki valamilyen szokása, az rövid ideig tart, aztán jön egy másfajta szokás. Ha most rászokik az össze-vissza evésre, aztán bármi miatt le kell szoknia, mert már tényleg zavaró, pl. az óvodában nem így megy, akkor majd szépen leszokik. Vagy ha nem, akkor még mindig lesz valami más megoldás, ami a helyzetnek legjobban megfelelKép.

Úgyhogy én hagynám, hogy bekapjon valamiket össze-vissza.Kép

Szörnyűket mondok?

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Bóbita, nem mondasz szörnyűeket, éppen ellenkezőleg! Kép
Egy ilyen "összefoglalás" végképp megnyugtatott, köszi! Kép

Ildi, igaz! Mi is várunk még, de nem bizti, hogy az 1 év pontosan be lesz tartva Kép meglátjuk!
szipola
 
 


PIldi!

Köszi, köszi, köszi a megerősítést. Szerinted ezt a mostani étrendet akkor tartsuk 1 éves koráig? Addig semmi új dolog már nem jön, majd csak 1 éves kor után, ugye?
Akkor viszont hogyan érdemes kezdeni? Annyi minden van, amit csak 1 éves kora után kaphat, azokat majd hogyan érdemes bevezetni?Tudom, hogy addig van még időnk, de jó tuniKép.

Köszi szépen: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Latom vannak itt ismeros nevek.Kép
Szoval az en fiam 8 es fel honapos es egyaltalan nem akar enni ,napi 6-szor szopi es ez neki eleg is lenne.Nagyon ritkan nyitja a szajat de max 3-4dkg -t eszik magatol de ez tenyleg inkabb ritka.Neha jatekosan becsapom es teszek a kis szajaba na de ezt meg sem lehetne evesnek nevezni.6honaposan meg evett de aztan egyszer csak megmakacsolta magat es csukott szajjal ul a szekeben es meg ugy is mosolyog.Nem tudom mi tevo legyek ,tenyleg nagyon elkeserito hogy mindjar 9 honapos es semmi.A sulya az szep most volt 9500 gr,es az utobbi 24 nap alatt hizott 30 dkt ,neha nem is ertem mitol hizik.Inkabb az zavar hogy nem tudom hogy eleg -e neki az anyatej(vitamin ilyenekre gondolok).A sulya nem erdekel .Mar mindent kiprobaltam es nem az izekkel van baja az biztos mert volt olyan hogy regebben 100 gr-ot is bevagott gyumibol es nagyon szerette inkabb a kanallal van baja en ugy latom.O is erdeklodika mi kajank irant,de mi sem eszunk kimondott bebi etelt,na meg volt olyan hogy megkostoltattam vele de amikor ossze tortem neki es bele tettem a tanyerjaba mar nem kellett.Neha amit kezzel teszek a szajaba elfogadja de csak egy ket falatot.
Szopi sztrajk az nalunk is volt ezerrel,az volt a leg kiboritobb hogy szopi sem es kaja sem.Volt izgulas rendesen.
Ti mit tudtok ehhez hozza tenni?Bontom fel nap mint nap a bolti bebi etelt es dobom ki,vagy fozicskezek egy fel orat es utana megy a mosogatoba.Kiabrandito neha Kép

MIndenkinek koszi a hozzaszolast!
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Anita:mivel mi pont most vagyunk ott, majd igyekszem beszámolgatni! Mondjuk nekünk kitartottak az "új" dolgok mostanáig, mert volt egy pár zöldségféle, amivel kivártam (k betűsök pl, vagy zöldborsó), igy végül is nem volt olyan hosszan olyan időszak, hogy ne lett volna valami új, de mondjuk "kategóriájában" újat tényleg nem vezettem be. Az egy évet sem kell persze napra pontosan tartani, ahogy te érzed. Én kb egy-két héttel egy év előtt kezdtem pici sajtot adni, aztán -kb pont egyévesen- a túrót, most fog jönni a joghurt. Én most úgy gondolom, hogy a drasztikusan különbözők között hagyok nagyobbacska szünetet -most a savanyitott tejtermékeké az április, aztán kicsit szünet, hogy nincs ennyire új, május közepe felé a tojássárga, aztán majd júniusban a vaj-tejföl-tej kupac, és talán júliusban a tojásfehérje. És persze közben kiszélesedett a zöldség-gyümölcs tárház is, hiszen sokra egy év a limit (pl cseresznye, sárgabarack, citrusfélék és egyéb déligyümölcsök, hüvelyesek -meg nekünk még mindig kimaradt a karalábé és a káposzta...., paradicsom) közben apránként ezeket is "bevezetem", most már azért nem annyira a heti egy, inkább a 2-3 naponta legyen csak új szellemében. És fokozatosan egyre könnyedébben, lazábban veszem a dolgokat és hagyom a miénkből enni. (ma pizzát sütöttem, annak a tésztája neki nem jó, főztem neki krumplit, a husiját viszont beleraktam és azzal pépeltem) Bővitve a fűszereket is. Ja és a husipalettát is, most már ettünk sertést, majd jön a marha is (azt valahogy mi nem nagyon szoktunk enni), meg nekünk még a hal is elmaradt (szegény gyerkőcöm, rám ne küldjétek a GYIVI-t!!!), szóval szépen apránként jönnek ezek. A fő szerintem, hogy azért ne egy hét alatt zúditsuk rá a sok újat, és a kategóriájában mások között teljen el idő.

Gabi:szerintem elsősorban NO PANIC, gyönyörű súlya van, tipikusan az a baba, aki alátámasztja, hogy akár egy éves korig is elég a szopi! Lehet esetleg olyat csinálni, hogy főzöl -friss zöldségből- és kis adagokban (jégkocka) fagyasztassz le neki ételt, akkor mégse minden nap kell pepecselni, ugyanakkor nem fogsz sokat dobni ki, ha nem kell neki (amúgy meg ti is megehetitekKép ) Lehet, hogy én vagyok túl laza, de nálunk egyenest a mi tányérunkból, mi evőeszközünkkel is szabad a gyerkőcnek csipegetnie olykor -bár jobban szeretem, ha sajátjából eszik- de tényleg sokszor csak az jó neki. Meg nekünk is volt olyan, hogy kézzel kellett, kanállal nem. Legfontosabb, hgoy lazán kell venni, ha szopik, éhen halni nem fog. Fontos, hogy ne csinálj magadnak stresszt belőle, meg neki se az evésből, legyen ez egy jó érzésű dolog, de ne egy olyan pontja a napnak, amitől mindketten rettegtek!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Gabi, nyugi! Én is agyonizgultam magam, -néha most is rámjön a pánik- pedig a lányom majd' kétszer annyi idős mint a kicsi fiad (15 hónapos), és mondhatni, még mindig a szopi a fő tápláléka. Napi 6-7-sok szopi, más kaja szinte csak mutatóba. És ő is hízik és nő, rohangál ezerrel, mint egy mérgezett egér és nem látszik rajta, hogy vitaminhiányos lenne. 82 centi, 11 kiló. Kép Én sem értem, hogy mitől, de úgy látszik, azért az anyatej elég tápláló valami. Kép
Én a magam részéről már szinte alig csinálok valamit külön a gyerkőcnek, -bár, amíg 1 éves nem lett, addig azért én is főzőcskéztem, meg üveges kaját is adtam felváltva, aztán többnyire bosszankodva kidobtam. Mondjuk annyit, hogy igyekszem olyat főzni, amiben van valami olyan is, amit megeszik. (Nem könnyű, mert rém válogatós. Kép )Megtömni nem igazán van értelme, mert attól a plusz egy-két kanáltól, amit beleszuszakolunk, nem lesz jobb evő.
Vannak babák, akiknél az elválasztódás az átlagnál tovább tart. Már ha a baba ütemét követi az ember. Őket -idő előtt, mármint az idő előtt, amikor maguktól is többet esznek, és ez akár két éves kor is lehet, - csak úgy lehet rávenni a több, másféle étel evésére, ha az ember megfosztja őket a szopitól, és akkor kénytelen lesz mást enni helyette.
Én, egyenlőre azon az állásponton vagyok, hogy a magam részéről inkább kivárom, hogy magától mondjon le róla. Aztán persze lehet, hogy egy idő után besokallok... majd meglátjuk. Kép

Yoan
yoan
 
 


PILdi: köszönöm szépenKép. Olyan sokat segítesz mindig!A K betűseket te mikor kezdted el adni?
Annyira szépen és következetesen neveled a gyermekeidet, hogy öröm nézniKép. Köszi méggyszer, hogy tapasztalataidat megosztod velünkKép

Anita
anita77
 
 


Anita!

Köszi,nem érdemlem ám meg, látnád Ancsi arcocskáját... csupa folt és nem egy alkalomból...
K-betűsök: valahol 10 hó táján kezdtem a karfiolt -mondjuk a brokkolit is- aztán kb itt áll a tudomány, a többi valahogy eléggé kimaradt, primőr karalábét nem akartam/ok venni, káposzta meg valahogy a családnál idén kimaradt.... na, lám újabb példa, hogy vannak itt problémákKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Gabi!
Nem lehet, hogy az én fiamról írtál? Kép
Még pár hete azt írtam, hogy íztől függően 1-2 dl kaját megeszik (most 8 hónapos), azóta fokozatosan csökkentette a mennyiséget, de az almát még mindig elfogadta. 3 napja ott tartunk, hogy az alma is csak délelőtt kell neki, aztán egész nap csak szopi. Meg se kóstolja, hogy mit akarok adni neki, száj becsuk, fej elfordít, két kézzel tolja el a kanalat. Próbáltam szopi előtt, szopi után, kanállal, kanál nélkül, a mi kajánkból... Tök mindegy. Már ott tartok, hogy most egy hétig nem kínálgatom, lehet, hogy valami rosszra emlékezik, hátha addigra megváltozik a helyzet. Meg abban reménykedem még, hogy talán fogacska készülődik - az első Kép-, hátha utána jobb lesz. Én fagyasztottam le zöldségeket, azt is ugyanolyan frusztráló kidobni / kutyával megetetni, mint a frissen főttet. Kép És - most mindenki szörnyetegnek fog engem kikiáltani - én nem szeretném még 2 évesen is szoptatni. Egy éves korában szeretném folytatni az egyetemet, addigra el kellene érnünk, hogy legalább csak reggel - este (+ éjszaka, ha muszáj) legyen szopi.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Annyian írják, hogy 8-9-10 hós korban a babájuk egyszer csak visszatér a csak szopihoz, hogy már előre edzem a lelkemet a dologhoz.
Aki még nem találkozott ilyen beírással, de a babája pont most csinálja ezt, annak megnyugtatásul: ahogy olvastam itt, hosszabb-rövidebb idő után (lehet, hogy csak pár nap, de hetek is lehetnek) minden baba visszaterelődik a rendes mederbe.
Terveim szerint én nem fogok a dolog miatt pánikolni, annak próbálok majd örülni, ami van, úgyis olyan hamar vége az egész szopis korszaknak.

Bóbita
bobita
 
 


Zsófi!

Szeretnélek megnyugtatni.
Ancsi is hasonlóan evett 8-9 hósan, mondjuk beteg is volt, de volt időszak, hogy alig valamit, azt is úgy, hogy közben 3-an szórakoztatták... Szopi viszont mindig annyi volt, amennyit ő akart, ez nappal 5-6-7 körül volt (plusz éjjel minimum 3). Most egy éves, és ott tartunk, hogy nappal sokszor csak "reggel-délben-este" szopizik, (reggel nála 10-kor van, dél az a déli alvás, kb 1-2 óra tájban, hol alvás előtt, hol csak utána), este meg az alvás előtti). Na azt akarom kinyögni az egéssszel, hogy ha 8 hósan még nem nagyon kéri, attól még simán lehet, hogy egyévesen a reggel-esti szopi menni fog!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Köszi a biztatást! Ma reggel úgy örültem, hogy lelkesen megevett 1 banánt, 1 körtét, kevés gabonapehellyel, és egy kis tápszerrel keverve (hogy minél laktatóbb legyen, mert szerintem fogyott picurkám). Egy órával később szopizott, aztán letettem aludni. 20 perc múlva úgy találtam rá, hogy az egészet kihányta, szegénykémnek még az arca meg a feje búbja is csupa hányás volt. Szerintetek lehet, hogy túl sokat evett egyszerre? Még két órával később is öklendezett. Kapott a dokinénitől valami port, infúzió helyett, ami persze nem kell neki, de szerencsére azóta szopizott még 4-szer, és az benne maradt (ezt most gyorsan lekopogom).
Azt hiszem, 1-2 napig felfüggesztem a hozzátápit.
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk mérésen, és úgy tűnik, hogy Botinak sikerült az elmúlt hónapban kb. 20 dkg-t fogynia (ennyit hízott előtte, úgyhogy most 2 hónappal ezelőtti a súlya). Persze lehet, hogy a hétfői betegsége miatt volt, amit az előzőekben írtam, és talán egy-két nap alatt visszahízza, de most már fele sem tréfa a nemkellfőzeléknek. Muszáj lenne valamit ennie, mert ezek szerint a tej már nem elég neki.
Szerintetek hogy lehet az, hogy fogy egy baba, tehát elvileg éhezik, ő mégsem jelzi? Nem kér nappal több szopit, nem ébred éjjel gyakrabban, nem kell a főzelék, gyümölcs is csak módjával? Mindig azt mondják, hogy ők tudják, ha éhesek. Lehet, hogy mégsem?
Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi,
húsz deka egy nagyobb kakival is lemehet, nemhogy hányással...szegényke... Ha nem jó a gyomra, akkor persze nem támdja meg azonnal a kaját, a szervezet ilyenkor is tudja, mi a jó neki. Szerintem nem jelez éhezést az, ha most két hónappal ezelőtti a súlya. Azt viszont el tudom képzelni, hogy stagnált a súlya ebben a hónapban, plusz ez a betegkedés, akkor levihette simán. A stagnálás viszont nem jelent éhezést, előfordulhat már ebben a korban. Cicó lányom ugyan minden hónapban hízott valamicskét, de kb. úgy, hogy 20 deka, 40 deka, 18 deka, 19 deka, 45 deka... Biztosan tudja, mikor éhes, csak vannak dolgok, amik bezavarnak. Nálunk az első fogacska úgy jött, hogy Cicó szépen dobálta be a két deciket naponta kétszer (ő ebből a szempontból mintaszerűen kezdte a hozzátápit), aztán egy szép napon teljes szájzár. Csak szopi, de az aztán éjjel-nappal. Hát mit tudtam csinálni? Szoptattam, amikor kérte. Másnap be is lázasodott. Vasránap lévén futás az ügyeletre, ott beszéltek mindenféle vírusokról, szóba hozták a vashiányt (csak tudnám, miért, semmi köze nem volt a témához), illetve hogy egy ekkora gyereknek még nem szabadna felállnia (!!!), a láz maradt egész nap, aztán másnapra érdekes módon megjelent az első fogacska, és fura módon leesett a láz...de a biztonság kedvéért aznap még nem evett. És utána is szép óvatosan, fél-egy decikkel kezdte. Akkor múlt éppen nyolc hónapos.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok, szia Kriszi itt is!Kép

Azt szeretném megkérdezni, olvasva benneteket az édesített babaételek hátrányairól, hogy a házilag készített teszem azt almapépbe nem lehet-e mézet rakni? A méz mint édesítőszer nem jó? 6 hónapos babáról lenne (most) szó, illetve hát húzom, ameddig bírom,ameddig elég, a csak tej étrendet.
Az egész topikot nem tudtam még visszaolvasni, bocs, ha már volt szó erről.

Köszi

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!
Kriszi!
Remélem, hogy csak a hányás miatt esett a súlya, szegénykém legalább 2-3 dl-t kihányt.
A furcsa csak az, hogy már 2-3 hete egyre kevesebbet eszik (ő is nagyobb adagokkal kezdte, 1-2 dl-t evett az elején), most már eljutottunk oda, egyáltalán semmit sem fogad el, még az almát se, pedig az eddig egy biztos menekvés volt. Talán jövöget a foga, de okozhat az heteken át kaja-sztrájkot? Kezdem egyre gyakrabban szoptatni, hátha növelhetem a tej mennyiségét (igaz, ez nálam sose jött be Kép), már tiszta seb a mellem megint. Nem tudom, mikor lesz ennek vége, már kezd idegesíteni.

Éva!
A méz két okból nem ajánlott 1 éves kor alatt: egyrészt allergizálhat a virágpor miatt, másrészt tartalmazhat (minimális százalékban) egy vírust (bacit?), ami komoly betegséget okozhat, ha jól tudom, botulizmusnak hívják. Miért akarod az almapépet édesíteni? Válassz egy eleve édesebb fajtát, pl. Golden almát. Szerintem nem jó, ha már ilyen pici korban az édesítéshez szoktatja az ember a babát. Persze más a helyzet, ha mondjuk kiviről, vagy ribizliről lenne szó, amik nagyon savanyúak.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Rizike, a mézet csak 1 éves kor után ajánlják. Lehet benne valami olyan spóra, vagy mi a szösz, (a nevére nem emlékszem már) ami roppant veszélyes a picikre. Nagyjából 1 éves korra már elég fejlett az emésztőrendszere és akkor már meg tud birkózni vele, előbb nem.

Zsóf, szerintem is azért hányt a picid, mert tényleg túl sokat ehetett egyszerre. Egy ekkora gyerek gyomrának a befogadóképesége kb. 2 deci űrtartalomnak felel meg. Én ugyan magunkból indulok ki, Kép de ha az én lányom egy egész banánt, VAGY körtét, VAGY gabonapelyhes cuccot megeszik, akkor már ugrabugrálok az örömtől. Ha mind a három lecsúszna egyszerre, hát azt hinném, itt a világ vége. Kép
A korábbi írásodra: ha egy éves korig szoptatod, már az is sokkal több, mint az átlag, és már úgy is a hosszan szoptatók táborába fogsz tartozni. (Sőt, már most is ott vagy a 8 hónappal. Kép )

Yoan
yoan
 
 


Éva!

Nem járok sokkal előrébb, mint te, de azért beledumálokKép.
Ha rám hallgatsz, mindenképpen csak akkor adjál Mikinek akármit is, amikor már alaposan áttanulmányoztad a témát (nekem minimum 2-3 hét volt, a neten nézelődtem, amikor volt időm). Pár napon nem múlik semmi, és az a tejdolog tényleg nem volt valami nyerő).
Szülőket én nem hagyok beleszólni, nagyon másképp csinálták ők még, és nálam pl. meg is van az eredménye.
Én is mostanában nyertem képet pl. arról, hogy édesíteni csak akkor szoktak babának, ha egyébként nagyon nem csúszik a kaja, és akkor sem valami jó módszer.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Yoan!
Nem volt ám az egész cucc olyan sok, a pelyhet folyadék nélkül tettem hozzá, de az egészet kihányta, még 2-3 órával később is öklendezett, a doki néni szerint ez nem lehetett attól, hogy sokat evett. Másnapra hasmenése is lett, úgyhogy valami vírusféle lehetett.
Most viszont már ott tartunk, hogy egy kanál kaját sem hajlandó enni, csak a szopi. Kanálból még anyatejet sem fogadott el. Úgy döntöttünk, hogy most egy hétig nem kínálgatjuk, hátha addigra megjön az étvágya, vagy elfelejti, ha valami rossz emlék fűzi a kajához.

Bóbita!
Szerintem, amíg tanulmányozza az ember a témát, natúr reszelt almát azért már lehet adni, abból nagy baj nem lehet. Egyébként sajnos minél többet tanulmányoz az ember, annál jobban összezavarodik: mindenki mást mond. Én kiválasztottam egy véleményt, ami szimpi volt, és ahhoz tartom magam, bármi mást is olvasok.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Bóbita, épp ezt a tanulmányozást csinálom, de ahogy Zsófi írja, egyre jobban belezavarodom! Ki azt mondja, hogy 6 hónap után már etetni kell, ki 7 hónaposan kezdte, ki 1 éves korig is elfogadhatónak találja a csak szopizás-t. Jaj.

Azt hiszem, most hetekig a neten lógok, és mindent el fogok olvasni.Kép

Yoan, Zsófi, köszönöm a mézről szóló tanácsokat! Talán azért forszíroztam, mert én elég nagy méz-fan vagyok.

A szilva pl. másik kedvencem, mennyire édes. Adható már az 7-8 hónaposnak?

Éva
rizike
 
 


Sziazstok!

Bár mindenki másra esküszik, szerintem a jelenlegi legújabb kutatásoknak legjobban az ötlettáros táblázat felel meg (http://otlettar.try.hu). NÁlam az volt az alapelv, hogy inkább mindenből a későbbi dátumot alkalmaztam, mert kisebb a baj abból, ha nem eszünk valamit korán (lehet, hogy azt a valamit soha életünkben nem ennénk, és akkor se lenne semmi bajunk), mint sem abból lehet, ha túl korán adjuk. Ancsi lányom szép példa arra, hogy ettől a "szigorú" étrendtől még gyönyörűen lehet fejlődni, bár kilóra nem hizott annyira sokat, de gyönyörű gömbölyded, zsirpárnás klasszikus baba fazon (1 éves múlt), semmi nyoma hiánynak vagy ilyesminek.

SZilvát 7-8 hónaposnak már lehet adni.
(gyümik: első kör -6 hó-:alma, meggy, őszibarack, ribizlilé
második kör (7-8 hó):szőlőlé, szilva, körte
tulajdonképpen az összes többi gyümivel jobb 1 éves korig várni (citrusfélék és déligyümölcsök többségéről ma ez már elfogadott, banán vitatott, de még az is allergizálhat, na mi ezzel úgy 10 hóig vártunk, de minden más gyümivel kivártam az egy évet) )

6 hó után meg kell kinálni a babát, de rá kell bizni a döntést, ha eszi, hadd egye, ha nem kéri, akkor nem baj (perzse ilyenkor is egy-egy hét szünet után újra és újra próbálkozni kell).

Hú, ez az egész iromány elég dogmatikusra sikeredett, értsétek bele mindenhova, hogy ez az én véleményem ill tapasztalatom, és persze mindenki úgy dönt, ahogy akarKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Zsóf!
Igazad van, tényleg kicsit hülyén hangzik, hogy azt tanácsolom, hogy nem csináljon Éva semmit, magam is éreztem, hogy inkább ötletek kellenének, de így is túl sok ötletemet adom itt elő, ahhoz képest, hogy mennyi a tapasztalatom.Kép

Éva!
Az tényleg rossz, ha mindenki mindenfélét tanácsol, aztán összezavarodik az ember gyereke, de érdekes (én is csodálkozom magamon), hogy az a típus lettem anyaként, aki minden, de minden ötletet meghallgat, és nem tudom miért, de rögtön tudom, hogy melyiket akarom megfogadni, és melyik az, amitől az első pillanatban feláll a hátamon a szőr. A neten böngészés is valóban csak úgy megy, hogy kritikával, mert sok hülyeség is fenn van, de szerintem előbb-utóbb kialakul valami összkép, amibe az újabb infókat jól be lehet passzítani. Én ezt a homályos összképet akartam nyomatni, hogy amig ez kialakul, várj.
De lehet, hogy már ki is alakult, mert Pildi és Pelcsi az alapvetéseket már leírtaKép.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Bóbita, nagyon is hasznos volt, amit írtál. Legalább tudom, hogy az információerdőből van kiút.Kép
Ildi, abszolút nem dogmatikus, sőt. Ésnagyon nagyon nagy segítség! Hát tudjátok.Kép
Nekem most a ti véleményeitekből öszeállt a kép, úgyhogy ma a goldenalmával ismerkedtünk, míg ücsörögtünk egy margitszigeti játszótéren a fűben: teljes siker volt! Először kicsit meglepődött, forgatta ide-oda a szájában, aztán vérszemet kapottKép.

Ha van még valami, amit ebben a témában elmondanátok,nagyon várom! Meg persze olvasok visszafelé.


Éva&Almaevő
rizike
 
 


Sziasztok!

Mi is most kezdtük a hozzázáplálást, Szabolcsom hat hónapos. (És négy naposKép).

Az alma nem jött be, kipróbáltunk több almafajtát, de nem ízlett egyik sem. Aztán vettünk pár üvegest, bár kicsit félrevásároltunk, mert Kecskemétieket vettünk, amik lekvárszerűen édesek, nem is adtam oda neki. Most azt javasolták, próbáljuk ki a banánt, vacilláltam, mert a védőnő is azt mondta, inkább csak később, de végül kpróbáltuk, és nagyon ízlett. Három nap alatt egy fél banánig felment a fejadag, aztán ma reggel zöldes-barna sűrű kaki volt Szabolcs alatt. Azt szeretném kérdezni a tapasztaltaktól, hogy ez a banántól lett ilyen? És igaz, hogy voltaképpen meg sem tudja még emészteni?
A másik bajom, hogy ha délelőtt kínálom, amikor "kellene", akkor semmit nem fogad el, délután viszont igen... Gondoltam, hogy ebben is rendhagyóak leszünk, már nem is csodálkozom...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fülescsacsi, a banántól simán lehet más szinű a gyerek széklete. És nemcsak a banántól, de bármitől, ami még új a gyomrocskájának és nem emészti meg teljesen.
Nyugodtan kínálhatod délután is. Ettől nem lesztek rendhagyóak, nagyon sok baba van, aki délután szívesebben fogadja az új dolgokat.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Biztos unjátok már a témát, de hátha van valakinek egy tippje, amit még nem próbáltunk ki. Boti továbbra sem eszik semmit szopin kívül, folyamatosan fogy, és már kezdek igazán kétségbe esni.
Az az igazság, hogy nekünk nagyon sok minden nem jött be a szopival kapcsolatban, amit mondjuk az LLL, vagy a Kismama mond, hát ez sem: 8 hónaposan már nem elég a tej, hiába mondják, hogy 1 éves korig fő táplálék. Nálunk ez nem igaz. Tényleg tanácstalan vagyok, mert már meg sem kóstolja, amit nyújtok neki, mindegy, hogy kiskanálból, cumisüvegből vagy kézből. Ha a szájába kerül valami kaja, nyújtja ki a nyelvét, hogy kitolja. Kiskanálból még az anyatej se kell.
Persze tápszert se sikerült neki adnom sehogyse.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Már 30 dkg-t fogyott, ami több, mint amit az utóbbi hónapokban havonta hízott Kép.

Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi!

Nekem csak az jut eszembe, hogy a szopit kellene valahogy gyakorítani, a kanállal evést ezek szerint úgysem lehet most.
Talán, ha 1.5-2 óránként cicire raknád? Én ezt csinálom most, mert ugyan az én fiam most eszik napi egyszer-kétszer mást is, de nálunk is az van, hogy az anyatej nem igazán elég már neki, főleg ha annyiszor raknám cicire, ahányszor ő kéri (gyakorlatilag sose kéri, de ha cicire rakom, akkor mindig mindent kiszív, békés egy jószágKép). És a tejszaporító módszereket is alkalmazni lehetne esetleg, hogy több legyen a zanyag.
Nekem ezek jutottak eszembe, de lehet, hogy már próbáltad őket. Mindenesetre ő tudja, hogy mi a legjobb kaja neki, ehhez legfeljebb alkalmazkodni lehet.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Elkezdtem elolvasgatni a topic létrehozásától kezdve a hozzászólásokat,de az 5 hónapos kislányom mellett erre nem igazán lesz időm,hogy végigis olvassamKép
Én egy három gyerköcös anyuka vagyok,tehát mondhatni van gyakorlatom abban,hogy ha a gyerköcnek már nem elég az anyatej.Azt írtam mondhatni....Mert bizony én is kezdek gondban lenni a kislányom etetésével.Egyenlőre csak szoptatom,mert mást elsem fogad.A dokinénink tanácsára kezdtem el 4 hónaposan próbálkozni az almával,sikertelenül.Ő csak azért ajánlotta az almát,mert én kevesebbnek éreztem a tej mennyiségét,úgy vettem észre,hogy nem elég neki a tejcsi.Ő mondta,hogy inkább almával pótoljam a"hiányt"mint tápszerrel.Én szót is fogadtam,de sajna sikertelenül.
Most ott tartunk,hogy sűrűn szoptatom,kb.2 óránként,így úgy veszem észre most elég neki a tej.De azért néha amikor elbizonytalanodom,és úgy veszem észre,hogy mégsem elég a tejci,próbálkoztam már tápszerrel,ordít és mérgesen fordítja el a cumisüveget.Tehát ez kiütve(egyenlőre),sem teát,sem vízet nem hajlandó elfogadni.Eddig még csak az almát és a banánt próbálgattam kiskanállal,itt is teljesen elutasító,ordítás lesz a vége.
A 2 nagyfiamnál nem voltam ilyen gondban(márha ezt annak lehet nevezni)Ők hamar tápszeresek lettek(habár én már örömujjongásban törtem ki,hogy a középső gyerköcömet 4 hónapig szoptattam,néha tápszerrel pótolnom kellett.)De nem volt ilyen hiszti a gyümik,főzelékek bevezetésénél.Nem azt mondom,hogy egyik napról a másikra ment,de azért alakulgatott.
Most viszont teljesen tanácstalan vagyok.Folyamatosan a szoptatás mellett vagyok,de mit tanácsoltok,hogy mikortól kezdjem a gyümi bevezetését és ha elkezdem és ordítás van belőle,hogyan tovább?Pár nap szünet,vagy mindennap próbáljak adni neki egy kis gyümit?

Zsófinak én is azt tanácsolom,hogy sűrű mellre tétel,és nekem nagyon beváltak a tejserkentő teaivászatok is és napi egy literrel megemeltem a folyadékbevitelt is 3 literről.

Ma megyek a kicsivel az 5 hónapos oltásokra,kikérdezem a dokinéninket is,de azért kiváncsi volnék a ti tanácsaitokra is,ha már adva van-e lehetőség!
Köszönöm előre is!
Sziasztok,Rita.
rita29
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mikor tanácsos elkezdeni inni adni a gyerekeknek. Lányom 11 hónapos, elég sokat szopik, nappal is, éjszaka is kb. három óránként. Nappal néha több, néha kevesebb idő telik el két szopás között, és a szopással töltött idő is hol több, hol kevesebb. Ezek alapján úgy gondolom, hogy egyelőre anyatejjel oltja a szomját is. Naponta kétszer-háromszor szoktam megkínálni szilárd étellel, nem falja, de eszeget. Inni még nem adtam neki.

Más: eddig zöldséget, gyümölcsöt, kis húst kap, és időnként egy pici olivaolajat szoktam keverni a főzelékébe. A családban sok az allergia, ezért is nagyon óvatos voltam, nomeg eleinte abszolut nem rajongott a hozzátápitól. Gabonafélét még egyáltalán nem kapott. Azt kérdezném, hogy milyen módon lehet elkezdeni a gabonaféléket (gondolom először a gluténmenteseket), tudván, hogy még egy foga sincs és nem is fogadja el a darabos ételt, csak a pépeset.

Előre is köszi a válaszokat!

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem, biztosan volt már róla szó, de mindenütt mást írnak. 6 és fél hónapos kisfiamnak adhatok-e már egy kevés brokkolit, spenótot?
Annyira unalmas mindig sütőtököt, répát, céklát adni. Egyébként 5 és fél hónapos kora óta eszik főzeléket és még szopik.

Köszi.

Noja
noja
 
 


Sziasztok!

A sűrűbb mellretétellel éppen most próbálkozunk, napközben 2 óránként szopik, éjjel csak egyszer ébred, de azért éjjel nem ébreszteném fel. Sajnos már pici korában sem sikerült a sűrűbb mellretétellel növelni a tejmennyiséget, én ebben őszintén szólva már nem hiszek. Mindig éppen hogy elég volt a tejci, hát most már kevés. Szegény törpémet ma vérvételre kellett vinnünk (kétszer kellett megszúrni Kép), mert már a dokinéni is izgul, hogy miért nem hajlandó enni. Egyébként ma szépen megcsócsált egy hasábkrumplit (tudom, nem ideális baba-kaja Kép), de amikor a szájában maradt egy darab, olyan igyekezettel tolta ki, hogy nem tudta nem nevetni rajta!

Katicabogár!
Gluténmentes gabonát eddig is adhattál volna már, pl. rizst. Mi vettünk rizslisztet, spenótba tettem sűrítésnek, és főztem egyszer tejbe(tápszerbe-)rizst, gyümivel keverve. Egyébként talán egy kis kenyérhéj? Állítólag azt szeretik fogzáskor. Vigyázz, mert a kifliben tej is van!

Noja!
Szerintem lassan adhatsz majd brokkolit és spenótot is, nem tudok róla, hogy bármi ellene szólna.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Rita,
Nem tudom mekkora a babód, de 6 hónapig csak a szopi javasolt. 3 és 6 hónapos kor körül van növekedési ugrás akkor több tejcsit igényel a baba. Ilyenkor 1-2 hétig többször kell mellretenni még gyarapodni fog az anyatej. De a Szopis topikban (Anyaság, Szoptatás) profik adnak választ, nézz be oda.

Katicabogár,
Én a szilárd kaja mellé meg szoktam kinálni forralt vizzel. Nem iszik sokat, nem is fontos ha szopizik akkor az elég neki.
Gabonafélének elősszőr a rizs és riszlisz (ez gluténmentes)a nyerő. Mi a gyümiket szoktuk riszliszttel sűríteni. Nem kell belőle sok. Aztán a puffasztotrizs (Hamlet), meg a Buláta (ez már gluténes) nálunk nagy kedvenc, mert az egyedül is tudja enni. Ha már adsz neki gluténeseket is akkor jöhetnek a gabonapelyhek, meg a kenyér.

Noja,
www.otlettar.try.hu Kismamáknak részben van egy táblázat, mikor mit érdemes beindítani. Pl. répa, krumpli ? Brokkolival én még várnék mert az k betűs...

Amcsi
amcsi
 
 


Zsófi!

Ha kisebesedik a cicid, akkor a szopitechnikával valami gond lehet, és ha a szoptatás benned rossz érzésekkel párosul, attól is csökkenhet a tejtermelés. Ez már tisztázódott? Ha nem, a szoptatás topicban érdemes lenne rákérdezni.
Ha majd kiderült, írd meg, hogy mi lett a vérvétel eredménye! Remélem semmi gond nem lesz!
És próbálj, amennyire lehet, nem stresszelni a mérlegadatok miatt! Tényleg valószínű, hogy a korábbi hasmenés miatt van ez az ügy.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Amcsi!
A kislányom most múlt 5 hónapos,a dokinénik ugyanezt javasolta amit te is.Most egyenlőre nem fogok neki semmit adni a cicin kivül,aztán majd ha elmúlt fél éves akkor újra előveszem a gyümiket.Köszönöm a jó tanácsot!Kép
Rita
rita29
 
 


Sziasztok!

Bóbita!
A sebesedés időközben megoldódott, van egy kenőcsöm (PureLan), azt néhány éjszaka rákentem, és meggyógyult. Úgy látszik, hozzáedződött a gyakoribb szopihoz. Az is volt még a baj, hogy Boti a szopi végén kicsit ráharapott (bár még nincs foga), de ezt szerencsére abbahagyta.
A vérvétel eredményével ma mentünk a dokihoz, minden rendben van, babóca makk egészséges, csak nem eszik továbbra sem. Tovább fogyott. A dokinak az volt az ötlete, mivel a cicin kívül semmit nem fogad el, hogy a cicire kenjek egy kis sűrű tápszert plusz kalóriák miatt. Hát, úgy köpte ki a cicit, hogy ezzel nem fogok tovább próbálkozni, még a végén a szopit is abbahagyja.
Viszont ma már sikerült össz. 5 kanál almát megetetni vele (ez 3 próbálkozás alatt jött össze), hátha javulni fog a helyzet. Az eddigi 0-hoz képest már ez is eredmény.

Noja!
Még egy eszembe jutott: ha spenótot akarsz adni, az első főzővizet ki kell önteni az oxallátsav (?) miatt. Nem tudom az mi, de rossz.

Katicabogár!
Szerintem kínálgatni kell innivalóval, ha kell neki, majd iszik. (Mondom én, akinek a fia az eddigi 8 hónap alatt összesen nem ivott 5 kortynál többet Kép)

Zsófi
zsóf
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: