Új privát üzeneted érkezett!

"Ne itélj, hogy el ne itéltess" - mondja a Biblia.

Ildikó :) én minden waldorfos hozzászólásodkor érzem ennek a mondatnak a jelentőségét. Egy kicsit próbáld meg kivülről nézni, azt, amit irsz, azon kivül, hogy fájdalmat okozhat a sok itélet, bizony te sem tudsz igy közelebb kerülni a waldorf pedagógiához. Kérlek, érezd ki a mondatomból a jó szándékot, nem szeretnék személyeskedni, de bizony időnként fájó olvasni. Mi itt igy működünk, keresünk, a szellemi hátteret, a mélyebb értelmet, a dolgok mozgatórugóit. Ez lehet zagyvaság, de a tisztességünket megkérdőjelezni nem helyes. Én azért linkeltem be ezt a két cikket, mert tetszenek. Nekem nem zagyvaság - persze ettől még nem kell elfogadni, de a szándékot ne kérdőjelezd meg! Tényleg nem értem, hogy mi vonzott téged a waldorf iskolához, ha ennyire sok a negativ érzelem benned iránta. Lehet, hogy félreértelek, de az utóbbi hozzászólásaidban ez olvasható ki számomra.

TAlán kellene egy lista arról, hogy mit szeretsz ott, mi az, amit keresel - igy esetleg könnyebben tudnánk kapcsolódni. A negativumokat egy időre érdemes lenne félretenni .
indianyo
 
 


Indi, nekem más jutott eszembe: élni és élni hagyni. ;)

Ildikó, a második link (Márton) első bekezdésével válaszolok:

"A régi idők embere még ösztönös szellemi látással érzékelte, később pedig – talán nem is olyan rég – egyfajta „népi bölcsességgel” élte át az évkör folytonos változását, és ennek sarokpontjait, az ünnepeket. Egy idő után azonban a szellemiség ősi érzékelési képessége elhalványodott vagy dekadenciába fordult, ill. eltűnt. Mára talán már a nép egyszerű bölcsességét is kutatni kell, ha találkozni akarunk vele. Helyette feltűnt viszont az anyagi szemlélet, a tudományok sora, a városi lét és a gondolkodás. Nem hihetjük azonban, hogy a világ folyamatai az isteni vezetés bölcsessége nélkül haladnak, tehát valami oka kell hogy legyen az imént vázolt iránynak is. Rudolf Steiner említi, hogy az emberi lét története során változnak a képességek: bizonyos képességek eltűnnek azért, hogy ugyanakkor helyet adjanak másoknak. Itt is fellelhetjük ezt: az elveszettek helyébe világos gondolkodást kaptunk, tárgyi tudatot. (Természetesen ez csak az egyik eredmény.) Ha általában a szellemi folyamatokba, jelen esetben pedig az évkör változásaiba szeretnénk betekintést kapni, ennek a ténynek kulcsszerepe van."


Ehhez az úthoz, amin mi elindultunk, hozzátartozik, hogy elfogadjuk, hogy nem csak intellektuálisan lehet megismerni dolgokat. Sőt, a lényeges (=szellemi) dolgokat elsősorban nem intellektuálisan lehet/kell megismerni. Ha a Bibliából, pontosabban a Biblia szavaiból akarsz megtudni mindent, miközben csak azt fogadod el, ami logikus, racionális, ez is egy út. Sőt, dicséretes. De nem biztos, hogy összeegyeztethető a waldorffal.

Ha beadom egy intézménybe a gyerekemet, ahhoz hatalmas bizalom kell. Bíznom kell az óvónőbe/tanítóba, a módszerbe, hogy tudják, mit csinálnak és hogy a legjobbat adják a gyerekeimnek. Ez nem vak bizalom, hanem eleve olyan helyre, olyan emberek kezébe adom, akikben meg tudok bízni. Szerintem igazán az árt a gyereknek, ha nincs meg ez a bizalom, mert ezt nagyon érzik. Márpedig ha lépten-nyomon megkérdőjelezed a módszereiket, a szándékukat, akkor nincs.


Pindi
pindi
 
 


Mi vonzott?
Először is, hogy békén hagyják a gyerekeket.
Van idő mindenre, megérni, megcsinálni.
Igyekeznek egészséges ételeket eléjük tenni.
Befogadják a sérült gyerekeket.
Szépek az ünnepek.

Mit keresek?
Mindazt, ami ezeket a pozitívumokat tisztán és érthetően támogatja. Azt a gondolatot, gondolatsort, amiben ha keveredik is sokféle világnézet (az idézett cikkben legalább háromféle), ezeket tisztességesen tárja az ottlévők elé, el nem hallgatva mi honnan van, indokolva miért is tartja fontosnak a gondolatsor kiötlője. Mi az amit benne lényegesnek tart.
Nem várják tőlem, hogy én ezt a nagy kinyilatkoztatásként elfogadjam.
Keresem azt a tudást és tájékozottságot, amivel kecsegtet a waldorf pedagógia.
És igen, sajnos keresem a tisztességet, az igazmondást. Mert sajnos az idézett elmélkedés olyan tételekből von le következtetéseket, amelyek nem igazak. Nem feltételezek rosszindulatot, de itt ordító volt a cikk írójának tájékozatlansága. Lévén én is tanár vagyok többszörösen, nem adnék ki a kezem közül olyan írást, amiben tárgyi tévedések vannak. A tisztességhez számomra az is hozzátartozik, hogy alázattal és a tőlem tellő legnagyobb körültekintéssel végzem a munkám, amibe ez nem férhet bele. Valószínűleg lehet ezt jobban is csinálni, próbáljuk egy újabb körben. Talán egy másik irás vagy a saját tapasztalataid, tanulmányaid segíthetnek. Nem hiszem, hogy mások jobban tudnák nálad, miért nem mondod el te, miért tartja fontosnak a waldorf pedagógia ezt az angyalt, és ezt az embert?
Mihályt egyébként könnyebben megértem, még a fényhez kapcsolódóan is, de Mártont nem. A szolidaritást oly sok (majd minden) szentté avatott ember a magáénak tudhatta, lévén nagyon erősen a keresztény erkölcsiséghez tartozik. Miért pont őt? Az sem baj, ha esetleges (bár ezt kétlem), csak mondasson ki.
A félreértés elkerülése végett gyorsan leszögezném, hogy mindazokkal az értékekkel, melyeket ezekkel vagy más ünnepekkel közvetíteni akar a pedagógia, semmi bajom nincs. A baj azzal van, amikor elken, összemos kereszténységet, asztrológiát, természetet, és még ki tudja mit. Az egyik tételéből a másik szempontrendszere alapján von le következtetést. Ha ezt el tudjuk kerülni semmi gond.
Hol van ebben az írásban a tisztánlátás?
Kezdjük újra, és felejtsük el ezt az elmélkedést. Azt gondolom, segíthetünk egymásnak.
Bocsánat az esetleg indulatosra sikerült hozzászólásért, de nagyon felbőszített az az elmélkedés.
Ildikó
ilkamama
 
 

 
 

amíg én dobozoltam, ti csudajókat írtatok :D
alig győzöm elolvasni

én már ezerrel a karácsonyon agyalok. és hasonlóképp vagyok mint Livus, engem is lázba hoznak az üzletek dekorációi. Bár az igaz az utolsó időkben érdemes elkerülni a várost.
én majd minden évben elkövetem azt a hibát, hogy túlhúzom magam, tavaly szerintem még szegény lányomat is sikerült., és így éppen az a csoda nem születuk meg amire annyira várunk.
olyan nagy felelősség ez így kisgyerekkel! persze gyerek nélkül is elég nagy felelősség, hogy sikerül-e tényleg díszbe öltöztetni a szivünket...
savitri
 
 


Ilkamama, nem hiszem, hogy akármelyik w.-tanár képes ill. hajlandó lenne elkerülni az általad nem-kereszténynek ítélt gondolatokat, felismeréseket.
Minden mindennel összefügg, és amíg én nem értem, hogy hogyan, addig nem mondok véleményt. Tőlem akár az asztrológia is (nem a Kiskegyedben leírt fajta) összefügghet a kereszténységgel, a természettel meg aztán pláne, de amíg nem értem, hogyan, addig hogy mondhatnám, hogy hülyeség?!

Az sem tetszik, hogy tőlünk csak 100%-os igazságot akarsz hallani. Én "csak" egy szülő vagyok. Nem foglalkozom antropozófiával, de amivel foglalkozom, abban is olyan távol állok a kész, 100%-os tudástól (mi az, egyáltalán???), hogy sosem mernék akkor egyetlen gondolatot sem leírni, ha azt látnám, hogy csak azt szabad.
Most egy kicsit elkedvetlenedtem.
h_szilvi
 
 


Csak egy kicsit off:
Indianyó, olvastad Anthromama-t a Halloween-jükről? Nagyon jó lehetett...
h_szilvi
 
 


Nem szeretek korán készülődni karácsonyra. Pedig kénytelen leszek átnézni a babáinkat, hogy mit hagytak meg a molyok. :evil:
Régen én is már szeptemberben agyaltam a karácsonyon, tökéleteset szerettem volna. Így persze mindig elégedetlen és fáradt voltam. Nálunk a karácsonyi nagytakarítás november végén. Karácsonykor halászlé van, amihez az alapot a férjem már elötte egy-két héttel megfőzi és megy a fagyasztóba, 24-én frissen belefőzzük a halakat. Sütit sokat sütünk advent idején, mindenféle dobozba rakható jól elállóst. Ez a praktikus része.
Oviban karácsony nincs (vki kérdezte). Spiráljárás van. Advent idején minden délben énekelünk közösen. Azóta itthon is este. Ez varázslatos. Amióta próbáljuk a sallangokat levágni, és inkább lélekben készülni, azóta csoda van nálunk Szent este. Adventi naptárral is várjuk a karácsonyt. Igyekszünk legyen vmi saját készítésű a fa alatt, ugyis kapnak annyi mindent a nagy családból.

Mikulás sincs az oviban. Szent Miklós jön hozzájuk. Fenyő Ervin szellemül át Szent Miklóssá.
Majd, ha itt lesz az ideje írok ezekről többet is. Hisz most még Szent Mártonra készülünk!
Vendég
 


Szilvi,
eddig olyan pontosan olvastál!
Én ezt írtam:
Az egyik tételéből a másik szempontrendszere alapján von le következtetést. Ha ezt el tudjuk kerülni semmi gond.
Nem a különböző elgondolások összevetését, és egymás mellett szerepeltetését kifogásolom, hanem amikor egy bizonyos rendszernek a kérdéseire a másik rendszer válaszait adjuk, vagy a másik rendszer elgondolásaival válaszolunk.
Hol írok és 100%-os tudásról? Kinek van olyan, kin kérem számon?
Ildikó
ilkamama
 
 


Ildi,
oké, elnézést, talán túloztam. :oops: De korábbi hsz-eidben kifogásoltad azt is, hogy vannak kerszetény ünnepek, szentek, de csak azt veszik át, ami nekik tetszik, vagy ráaggatnak olyat, ami a Bibliában nincs benne. Többször írtál katyvaszról, ami részben csak a mi fejünkben élne (hogy nem értünk mi sem az antropozófiához, mondtad), részben pedig magában az antropozófiában, ahoyg mindent mindennel összemos.
Most sem idéztem pontosan, mert nem ez a lényeg, hanem a szelleme, annak, amit érzésem szerint mondtál.
Talán nem voltam fair, elnézést még egyszer.
h_szilvi
 
 


A Topiknak :) , sok szeretettel, egy kis dal:

Nem tudom
Vajon eljut-e a Mennyekbe
Az emberi hang.
Nem tudom,
vajon hallja-e a Mindenható, mikor
imádkozom.
Nem tudom,
Vajon teljesülnek-e
vágyaim.
Nem tudom,
Vajon igazán meghalljuk-e
Az Öregjeink szavát.
Nem tudom, Mi történik majd
A Jövőben.
Remélem, Gyermekeim, hogy
Csupa jóban lesz részetek.


Pawne asszonyok éneke; Indián asszonyok bölcsessége, A világ szépségéről s az élet titkairól. Palatinus, 1997.
picinke
 
 


Kannácska:
Az ételért az italér légy áldott jó atyám!
d s s s f m m m r d d d t, d
2/4 és felütéssel kezdődik így értelemszerűen a hangváltás mindig felütés, az utolsó hang pontozott negyed érték.
Ildikó
Nem tudom mi lesz belőle, ha bekerül, próbáltam a szótagok alá írni a szolmizációt.
ilkamama
 
 


No mégegyszer:
Az é -te-lért az i-ta-lért légy ál- dott jó A-tyám!
d l s s s f l m m m r l d d d t, d
A vonalkák az ütemvonalak akarnak lenni. :)
ilkamama
 
 


Én is íjam le az áldásainkat? Sok-sok oldallal ezelőtt leírtam őket, csak azért kérdezem.
Van a:
Te, aki táplálod,...
Földből magba...
Kenyér a magból... (ez Theo kedvence).


Picinke,
köszönjük, nagyon szép vers!
h_szilvi
 
 


Sziasztok!
Szép őszi évszakasztalok:
Kép
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nyitottam egy zártkörű levelezőlistát, ide lehet fényképeket, dokumentumokat is feltölteni. A lista tagjait én veszem fel a csoportba, onnantól szabadon lehet irni, nézelődni. Tehát a moderátori szerepem csak a belépés elfogadására korlátozódik. Ezzel meg is oldódik a későbbiekben csatlakozni kivánók kérdése.

kattints ide, ha tag szeretnél lenni

Liv :) Szép évszakasztalok, no és az a borongós kép a klassz kis treehouse-ról :)

MElinda :) De jó, hgoy irtad ezt a karácsony-kérdést! Pont a minap gondolkodtam ezen, hgoy mindig mást szeretnénk, máshol lenni, másképp kinézni, más tulajdonságokkal birni. Ezen segit a ritmus, az évkör, az ünnepekre készülődést. Amióta tudatosabban foglalkozom az évkörrel, sokkal kevésbé vágyom már másmilyen lenni, külsőt-belsőt egyaránt könnyebben fogadok el.
indianyo
 
 


Miért kell egy zártkörű levelezőlista?
h_szilvi
 
 


Szilvi :) az ügyes-bajosban vetődütt fel, hgoy kéne egy levlista és akkor lehetne azon szervezni a programokat, ki-ki mit hoz enni és kinek kell diákjegy a vonatra és a többi anélkül, hogy ezt a fórumon taglalnánk oldalszám. Talán ez igy egyszerűbb, mert igy minden érdeklődő megkapja emailben az aktualitásokat akkor is, ha a babanet vacakol vagy oylan helyről internetezik, ahol csak az email-je elérhető.
indianyo
 
 


Ilka!
Köszi, aranyos vagy! De én ismerem :lol: , csak Indinek akartam elénekelni, mert Ő mondta, h asztali áldásokat szeretne gyűjteni. ( Aztán kiderült, Indi is tudja kb. )
De nagyon szuperül lekottáztad! Én lezsibadtam a feladattól.
Üdv: Anna
kannácska
 
 


Jaaaaa, tehát akkor NEM arról van szó, hogy stikában megbeszélünk témákat, hogy mások ne lássák! Akkor jó, rendben. :P De azt hittem, hoyg maga az ügyesbajos lesz az, ahol ezeket megbeszéljük.
Jó, mindenesetre akkor jelentkezem én is.
h_szilvi
 
 


Sziasztok, máris kialakult bennem a para, hogy innentől a levlistán megy majd minden érdekfeszítő téma, itt meg meghal a dolog....
Ugye nem így lesz?
Mi még nem találkoztunk veletek, sajnos, nem tudom, iratkozzak fel?
picinke
 
 


Anna,
bocs, akkor félreértettelek. :oops: De talán másnak jó lesz :?:
Ildikó
ilkamama
 
 


Mondok egy példát: Most ugye Szávitriékhez készülünk varróasszony-találkára. Ha mindannyian rajta vagyunk a listán, akkor neki csak egyszer kell leirnia, hogy a 25. kerületben a Kovács János u,. 2-ben lakik, telefonszáma ez és ez. Ellenkező esetben mehet vagy 20 privi ami ismerve a babanetet irgalmatlan nagy munka. Szóval effélékre való a levlista, természetesen egyéb dologkra a fórum való :) ÉS minden fórumozó legyen rajta a listán - ha szeretné persze :)

Ildikó :) Köszi a szolmizálást, még nem volt rá időm, hgoy végigböngésszem, de nagyon hasznos midnenképp!
indianyo
 
 


Indi,
valószínűleg informatikai analfabéta vagyok :oops: , de miután kattintottam, mit kell csinálni?
Zsizsa
zsizsa
 
 


bár ez is ügyesbajos téma de azért leírom ide (is)
szóval azért jutott eszembe a levlista, hogy amikor a címeket meg telefonszámokat küldözgetjük egymásnak priviben, egyszerűbb legyenés nehogy kimaradjon valaki
szóval még a szervezés is mehet az ügyesbajosba akár
csak most épp azon gondolkodom ki mindenkinek kell majd privit küldenem arról, hol is lakunk

nagyon klasszak az évszakasztalok :)

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok,

nagyon szépek az évszakasztalok. Ilyen (vagy hasonló) csodaszép treehouse-t lehet kapni valahol?
Köszi

Kati
anyakati
 
 


Na, nem vót eccerű, de asszem sikerült regisztrálnom.
h_szilvi
 
 


Szilvi, vagy Indi, vagy valaki, akkor ossza meg legyen szíves, hogy mit kell csinálni, mert kattintottam, aztán?? :oops:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Hali!

Lepesek:

1. jobbra fent: join this group
2. ha már van yahoo ID-d, akkor belépsz, ha nincs, akkor létre kell hozni egyet, ehhez:
3. jobbra fent: sign up
4. kitöltöd az űrlapot (lesz egy yahoo-s mailcimed is mellesleg....)
alul raklikkelsz a Creat-re
5. a következő lapon jobbra fönt: Continue

A következő megjelenő lapon tudsz csatlakozni a csoporthoz
1. a középtájon lévő "kalickába" írd be Indinek, hogy ki vagy, hogy tudja
2. aztán írd be a megadott betűket a lentebb lévő "kalickába"
3. alul: Join klikk

Aztán részedről kész, várakozhatsz, hogy Indi beengedjen :-)

Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Én valamit csináltam ezzel e levlistafeliratkozással, de nem találom, hol lehet írni rá. Vagy majd ha valaki ír, megkapom, aztán eltárolom a nevet a listámba, és jó lesz??

klári /puma
pumama
 
 


Hú, azt nem tudtam, hgoy kell hozzá yahoo-s cim, nekem alapból az van és egy kattintással szoktam csatlakozni ilyen listákhoz. Elnézést, amiért ilyen kacifántos az eleje, utána már könnyú lesz, igérem :)
Puma :) ha végigcsináltad Anikó által felvázolt procedúrát, én felveszlek és már irhatod is a körlevelet :)
indianyo
 
 


Elkészült életem első babája. Lányomnak lesz szülinapra.
Kép
Ő kért ilyet. Kinézte magának a babavarrós könyvből, és miután megtudta, hogy a neve is ugyanaz, mint az övé, teljesen beleszeretett. Remélem a kész babába is belefog :)
Vendég
 


a férjem nemtudommióta hajtogatja, hogy miért nem csinálunk egy levlistát, merthogy a fórum elavult dolog, meg különben sem arra való, amire használjuk :shock: (mondjuk, sejtelmem sincs honnan tudja, hogy mi mire használjuk :roll: Lehet, hogy titokban ő is babanetes :lol:

KépKép
livus
 
 


Livus! :lol: :lol:
kannácska
 
 


Cikaboga,
nagyon szép! Biztos, hoyg a lányod beleszeret! 30 v. 40 centis?
h_szilvi
 
 


Szilvi,
Köszönöm, 40 centis a baba. A terv az, hogy varrok neki is egy ilyen ruhát, még van másfél hetem.
Vendég
 


Cikaboga, ez nagyon szééép!
Valami ilyesmit tervezek én is a lányomnak. Nagyon elkezdett most babázni.
nekem továbbra is nagyon jön ki a gyapjú a manóból, mert ugye arra már nem volt időm, hogy újra tömjem. de kénytelen leszek majd valami óvatlan pillanatban.
vagy arra gondoltam, nme is tömöm újra, hanem varrok rá még egy rugit és ugyanúgy odavarrom a széleket a fejhez és a kezekhez. A fejen persze nem jönnek ki a szálak.

az a treehouse nekem is nagy kedvencem. nagyon sok helyen lehet rendelni a neten. de szerintem ez épp olyan amit érdemes magunk elkészíteni a kirándulások során gyűjtött ágakból egyebekből.

KépKép
savitri
 
 


Cikaboga,
annak nagyon fog örülni, de jó! :)
h_szilvi
 
 


Anikó, örök hálám, hogy leírtad az ügymenetet!:)
Cikaboga, nagyon irigyellek a babáért!:):) Nagyon kedves!
Livi, én nem tudtam, hogy van ilyesmi, mármint treehouse, legalábbis ebben a formában. (A igazit persze ismertem, bár nekünk nem volt gyerekkorunkban sajnos.) Találtam egy oldalt, ahol van, lehet ötletet lopni-és vannak csodás antik süteménymintázók, persze, utángyártottak. Ha valakit így Karácsony táján érdekel:
http://www.blueberryforest.com/cooking_ ... _molds.htm
picinke
 
 


Picinke, szivesen. Idokozben az jutott eszembe, hogy nem biztos, hogy feltetlenul kell hozza yahoo-s cim, de akkor Indinek az innen-onnan erkezo mailcimeket kulon kellene feltennie. Vegulis az sem art, ha van yahoo-s cimed :-)

Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


HAhó! Itt egy kis törpicsek a gyönyörűséges házikójában.

Kép
indianyo
 
 


JAj, hát én nem értem, hoy hová ment a korábbi hozzászólásom :(
Lényeg: már szépen gyúlünk a levlistán, csak tessék, csak tessék :)

És Melinda babája nagyon szép, szivesen megnézném majd a gazdáját is a hasonló ruhácskában :wink:
indianyo
 
 


Picinke: hogy ezek a formák milyen jók! Ilyet még csak mézeskalácsosnál láttam, meg múlt héten a kőszegi múzeumban! :)

KépKép
livus
 
 


Ja, és Anna: férjem megjegyzése a levlistára: "Na, még egy dolog, amit nap mint nap lehet olvasni" No komment. :lol:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Anna (Kannácska)!
Jó sokára reagálok, bocs! :oops: (Közben elutaztunk.)

Nagyon örültem ám az érdeklődésnek! :)

A kisoviban nincs korhatár tudtommal. Mi Julival kétévesen kezdtük, Orsival is így tervezem, ezért ebben az évben mi nem járunk. Volt már olyan is, aki kétévesen korainak érezte a gyerekének. Szerintem gyerekfüggő, érdemes kipróbálni. Bármikor be lehet kapcsolódni, illetve lehet alkalomszerűen/megszakításokkal is járni. A múltkori szülői megbeszélésről nincs hírem, de tudom, hogy tegnap már volt miniovi, úgyhogy maradt az időpont (kedd 16-18 ).

Bekerülés: Eddig nagyjából egyensúlyban volt a jelentkezők száma és a felvehetők száma. A miniovisok elsőbbséget élveznek a felvételnél. :)

Szívesen írok még az oviról, ha van kérdésed. (Igyekszem gyorsabban reagálni.)
Habu
habu
 
 


Én is már régen kinéztem magamnak azt a treehouset, 3. szülinapra terveztem megcsináltatni férjjel, de végül egyelőre ilyet fog kapni, a kistesóra is tekintettel. Ez masszívabb, szerintem egy olyan nagy, a sok kicsi tartozékával nem tartana sokáig.

Karácsonyra meg Indi-Szilvi féle tűzhelyet készít nekik a férjem, én meg varrok hozzá kis konyhai köténykéket, edényfogókat. Meg még böngészem a Picinke által belinkelt oldalt, olyan jópofa és házilag is könnyen megvalósítható dolgok vannak rajta!

Pindi
pindi
 
 


Indianyo!

Az jo, hogy gyulunk a listan! De még nem ment üzenet? Mert én nem látok egyet se.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó :) A pentaton furulyám innen való. Az ütőket és a lirát is használtam már, nagoyn sezretem őket

No akkor mindjárt küldök egy körlevelet - de bárki irhat ám :wink:
indianyo
 
 



KépKép
livus
 
 


Livus :) Csúcs vagy! Épp ezt nem tudtam megválaszolni Anikónak, de jó! Ja, hogy mi az a pöckös és pöcök nélküli, azt nem tudom, de ha valaki venne, akkor fontos tudni, hogy ennek a tipusú furulyának vanegy kijárólelke (Seele), ami biztositja a levegő áramlását és a hangzás minőségét, tehát az legyen hozzá mindenképp. A kijárást úgy lehet megelőzni, hogy egy csepp olvasztott méhviaszt cseegtetünk rá, az ott tartja, de engedi a levegő szabad áramlását.
indianyo
 
 


Boldogok ti, hogy játszatok valamilyen hangszeren...
Találtam treehouse-keresés közben még egy elbűvölő oldalt, további ötletek lopásához :) :) :

http://www.seasonsnaturaltoys.com/servl ... Categories
picinke
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: