Új privát üzeneted érkezett!

PIldi, Kriszti, köszönöm szépenKép


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Megvettem a 7 gabonás pelyhet - de forralt tejjel v. tápszerrel javasolják készíteni. Nem igazán áll össze a pék, hogy hogyan lesz ebből csemege. Mibe tegyem? Anyatejbe? Forraljam fel? Jesszus. Vagy sima vízzel készítsem el és úgy bele a gyümölcsbe (reszelt almához, gyümölcspürékhez)??

Borsa most 9,5 hónapos. Kép Tej kizárva. Anyatej forralva bizarr. Víz?

Segítsetek Szipolának! Kép
Izé..hol van a só??!? Kép

ez bénázás, ugye? Kép

Ja, a kukoricát ma este kipróbáljuk, köszi a válaszokat.
szipola
 
 


Szipola,
passz. Szerintem próbálkozz, és kóstold meg előtte Kép Egyébként hihetetlen néha, hogy mit meg nem tudnak szeretni néha. Cicó pl. most éppen egyetlen formában eszi meg a rizst - natúrban, egészben, keményen Kép
Nyugi, az Erő veled van Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

 
 

Szipola!

Simán tedd bele az anyatejbe, nem kell forralni. A gyümölcshöz (lédúshoz) pedig csak a pelyhet add, nem kell vízzel keverni, a gyümölcs leve elég. Pl. reszelt almához egy evőkanál pehely, vagy ahogy szereti, és akkor eszik gyümölcsöt is, gabonát is.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Kép Halleluja kreatív stáb, köszi.

El.
Keresem a konyhát...
Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

Megtudná nekem valaki mondani hogy mogyoróvajat (pinutbutter) mikortól lehet adni, ha lehet, ha meg nem miért nem. Nem áll szándékomban, de sógorasszonynak azt tanácsolták az itteniek, hogy semmi gond 7 hónaposan, és nekem ez olyan furcsa.

Szipola,

Én meg szoktam főzni a gabonát kis vízben -nekem ez volt ráíra- és úgy kverem a gyümölcshöz.

Tina,
Emlékeim szerint durum tésztában -mindenütt kapható- nincs tojás, de hogy mi van benne arra már nem emlékszem.

Itt is feltenném a szopis topikban is fetett kérdésemet:
A Rendelőben olvasgattam a Csecsemőtáplálása, Hozzátáplálás témában a kérdéseket-válaszokat. Ezek mennyire mérvadóak??? Mert én akkor nagyon rosszul csinálom ezt az etetést. Ő pl. azt javasolta, hogy 8 v. 10 hónaposan csak reggel-este cici a többi pedig szilárd...

Amcsi

PS Mekis hozzátápi :-) vegülis nem is olyan gáz, hiszen ők is csak ezt eszik, gyerek is ezen fog felnőni.
amcsi
 
 


Zsuzsi,

Ilyen bio-süti/kenyér recepteket hol lehet találni?

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi!

A másikban irtam, nem mindig a legfrissebb infókkal rendelkeznek sajna ezek a dokik.
Mogyoróvaj: nem tudom, csak azt, hgoy maga a mogyoró erősen allergén, egyik legtovább tiltólistás dolog.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Már régóta olvasgatlak Titeket (egészen pontosan 3 hónapja, mióta nálunk is aktuálissá vált a hozzátápi), sok hasznos ötletet kaptam, de most egy kis bíztatásra, tanácsra lenne szükségem. 9hós lánykám, aki a hozzátáplálás első hetének buktatói után elkezdte falni a gyümiket, majd a főzelékeket, kb. egy hónapja egyre rosszabbul eszik. Most jutottunk el odaáig, hogy egész nap pár kanál kaja csúszik le, de általábam nagy lendülettel fordítja el a fejét a kanáltól. Viszont újra rengeteget szopizik (legszívesebben egész nap ezt csinálná). 7 és 8 hó között már azt hittem, pár hónap és teljesen leszokik róla, volt olyan, hogy szinte csak reggel és este fogadta el igazán. Egyébként egy nagyon vidám,aktív, pörgős kiscsaj, nem egy vasgyúró, most 7,5 kiló (én 1 évesen voltam ennyi). Szerintetek lehet, hogy elég neki ennyi? Ne parázzak? Volt már valaki hasonló helyzetben?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Szia Boglárka!Én is kértem már itt tanácsot a többiektől mert a kisfiam nem akarta elfogadni a szilárd kaját 8.hónapig csak anyatejet kapott és nem nagyon akarta elfogadni az új izeket de mostanára minden rendbejött és szépen eszik a szentem hol ennyit hol annyit ez attól is függ hogy épp nincs-e fogzási fájdalma vagy nem beteg-e ....az én fiam is 9 hós...de ő 10kiló 40dkg de ez egy dolog mert a te kicsi lánykád is súlyánál van ne aggódj ha azt látod hogy jókedvű és aktiv addig nem lehet baj és ami a legfontosabb hogy SZOPIK ez a lényeg KépKép jó hamizást üdv.veraKép
Kelemenné Vera
 


Vera!
Köszi a megnyugtató sorokat! Igazából ilyen történetet már én is sokat olvastam, meg hallottam is, hogy nehezen ment a hozzátáplálás, de nekünk az a fura a dologban, hogy volt kb. egy hónap, amikor imádott enni, volt, hogy ebédre lecsúszott kb. 200 gr főzelék, és csak úgy tátotta a száját, mint egy kis madárka. Most pedig határozott visszautasítás szinte mindenre. Először a fogára gyanakodtunk, mert sokáig nagyon duzzadt volt a felső egyesek helye. Aztán mikor kibújtak (kb. két hete), két napig úgy tűnt, hogy tényleg ez volt a gond, aztán újra jött a nemevés. Szóval így, hogy volt egy jól evős periódus, így olyan érthetetlen, hogy mitől lehet most ez.
Persze, annak én is nagyon örülök, hogy szopizik, csak olyan hihetetlen, hogy ebből annyi energiát merít, amennyit "ledolgozik" egy nap (nem egy nyugisan megülős típus, állandóan jön-megy - négykézláb -, kapaszkodik fel mindenbe, egésznap "dumál" stb.)
Azért köszi a bíztatást!!!
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogárka!

Teljesen normális, ha nem kéri, egyéves korig a fő kaja az anyatej.
Nálunk ilyenkor ami esetleg bejön: étlap-bővités, állag-változtatás (darabos kaja, kézzel), izesités feljavítása, felnőtt koszt fogyasztása (na persze, amit lehet, de láynom pl. sokszor inkább eszi a sima főtt krumplit vagy rizst tőlünk, mint a nagy gonddal elkészitett vegyes, zöldséges, husis stb pépes sajátját.)
És fogd fel lazán, semmi gond ha nem eszi. Majd ha szüksége lesz rá, fogja.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szipola,
én úgy csináltam, fogtam egy kanalat, belezuttyantottam egy adagot a pehelyből a gyümölcspürébe, gyerkőc már ette is.

A mogyoró anaphilaxiás sokkot okozhat. Volt 1x vhol, hogy melyik országban, mivel kezdik a hozzátápit stb. Elég érdekes dolgok jöttek ki.Kép
Egyébként vhogy józan paraszti ésszel kell gondolkodni erről: egy 7 hónapos boldog és elégedett egy kis krumplis anyatejjel vagy tápszerrel, minek "lefárasztani" nehezebbel...Kép

Ági

Kép
Ágci
 
 


Bogárka

Ahogy olvastam soraidat, mintha az én lányomról írtál volnaKép Nálunk ugyanez a helyzet.
Anna is gyönyörűen evett mindent, már egyre kevesebbet szopott, aztán...Van olyan nap, hogy jobban eszik, van olyan, hogy alig egy pár kanállal. Én most már nem fogom semmire, úgy vagyok vele, hogy amíg szopik éhen nem fog halni, gondolom azután semKépKép. Az én családomban egyik gyerek sem egy zabagép, ezt kell elfogadni.Kép
Szia.
Era

Era
Kép
era75
 
 


Bogárka,Erika,

Csatlakozunk a most éppen nem eszünk csapathoz.
Most hogy látom ebben a korban (9 hó) másoknál is előfordul, nem izgatom magam.
Ami nálunk néha bejön: főtt répa, krumpli stb... darab elharabdálása (fele a földre), gyümölcs (v.kompót) felhigítva és pohárból itatva.

Ágci,
Mi az a anaphilaxiás sokk?
Egyébként ő tápos óriás baba,4 hósan kezdték a hozzátápit, szóval nem példaértékű. Nekem csak az volt az egészben a megdöbbentő, hogy valami 24 órás hivatalos info vonalon mondták neki hogy okés.
Nekem ő "tesztértékű" mert van allergia a családban, ennek ellenére mindent kap.

Amcsi
amcsi
 
 


Hahó,
én úgy vettem észre, vannak hullámok az evésben-nemevésben. Nálunk éppen minden páratlan hónap volt ilyen nemevős: 7., 9., 11.... Aztán egyéves kora után megszakadni látszott mindenféle hullámzási rendszer. Szóval nyugi, mi sem eszünk mindig egyforma étvággyal. Nekik meg pláne fogzás, frontok, szél, események, változások, minden bekeverhet, amire mi nem is gondolnánk. És igen, 9 hós kor körül asszem mintha lenne egy szeparációs szorongós szakasz. Ha tényleg van, nem csoda, hogy többet szeretne hirtelen szopizni.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Még nem írtam ide, csak olvasgatom az archív-ot, és gyűjtöm az infokat Kép.
Kisfiam most 7 hónapos, egy hónapja eszünk "hozzá", eddig úgy alakult, hogy délelőtt gyümi (alma, körte), délben főzelék (krumpli, sütőtök, cékla, sárgarépa), egyébként szopi napi 5x. Elég szép adagokat megeszik ahhoz képest, hogy még csak egy hónapja próbálkozik vele: pl. 2 kisebb alma, főzelékből 1-2 dl (íztől függően Kép)
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy kb. mikorra várható, hogy a pelusban már "átalakul" az anyag? Ma is kiszedtem a sárgarépafőzeléket úgy ahogy bekanalaztuk Kép. Lehet, hogy még nem érett a bélrendszere? Nem kellett volna már egy hónap alatt hozzászoknia?
Előre is köszi.
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Jó volt olvasni, hogy nem vagyok egyedül a problémával, meg egyszerűen az, hogy leírtam, sokat segített. Így visszaolvasva a saját soraimat nem is tűnik vészesnek a dolog. Egyébként ma ebédig teljes "szájzár" volt (szopi persze ment), majd ebéd után észrevettem, hogy kijött egy felső kettes fogacska. Hogy ez volt-e a bűnös nem tudom, de délután bevágott két(!) körtét, este pedig egy kis cukkinikrémes kenyeret. Vagy egyszerűen csak az volt az oka, hogy lelazultam!
És bizony, a szeparációs szorongás is nagyon szépen jelentkezett nálunk, és én is annak tudtam be a több szopit, csak nem gondoltam, hogy akkor így már nem is kell más.
Mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget!
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok! Kép

Borsa sem eszik megint szinte semmit.

Visszafejlődtünk, pedig lassan már kezdett eszegetni (max 2 decit naponta és inkább gyümölcsöket) - szóval ő is egész nap szopizni akar és semmi kanalas. (lassan 10 hónapos)

Mellesleg vashiányos lett, tehát Maltofer kúrán van hónapokig. Kép

Picit azért megnyugtat, hogy pont ilyesmiről van szó és ez ránk is vonatkozhat.

Egyébként semmi de semmi baja, csak belőlem és a ciciből akar többet. Kajából meg semmit.

Nos, ez inkább olyan pusztába kiáltott hülyeség, ne is válaszoljatok! Kép

(állítólag a netes mamák kevésbé depresszívek, mert kidumálják magukat)
szipola
 
 


Sziasztok!

Nátom sokan jarunk hasonló cipőben kaja ügyileg. Akkor kérdezek tőletek egy OFF-t:
Nem lett kissé akaratos mostanában a gyermeketek? Rendkivűl nyugodt lányom eléggé követelőző és néha hisztis lett 9 hónaposan. Kicsit aggódom, hogy genetikai hiba, vagy életkori sajátosság. Nálatok is van ilyesmi?

Zsófi,
Ságrarépa megszinezi a székletett. Múltkor adtam darabosat és az még nálunk is darabban jelent meg.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi!

Szerintem ne aggódj, ez életkori sajátosság. Petra is nagyon akaratos mostanság, és ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy ő azt elképzeli, akkor aztán jön a hiszti.
De ha már a 9 hónaposok életkori sajátosságainál tartunk, még egy off kérdés: az alvásban nem történtek az elmúlt hónap(ok)ban változások? Kicsi lánykám ugyanis, aki 4 hós kora óta átaludta az éjszakát, újból ébred hajnalonta, este pedig előfordul, hogy többször fájdalmasan felsír álmából. Ez utóbbi talán fogzás, az előbbi talán a szeparációs szorongás következménye, úgyhogy végülis a magyarázat (talán) mindkettőre megvan, csak kíváncsi vagyok a többieknél is volt-e ezidőtájt változás az alvásban (is).
Köszi, és bocs az off-ért!
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Gondolom életkori sajátosság, mert az én 10 hónapos lányom is produkálja a fent leírt tüneteket.
Egy kicsit akaratos, egy kicsit hisztis, ha rossz napja van, nagyon akaratos és nagyon hisztisKépKép
Állandóan a nyomomban van, de azt írják a pszichológusok, hogy ez a normális ebben a korbanKép Az Anya a legfontosabb, ennek örülni kell!!!!KépKépKép
Csak néha nagyon fárasztó!
Az alvás nálunk katasztófális! Van olyan, hogy 3x, 4x is ébred....
De ez talán 3 éves korra elmúlik....már csak két évKépKépKépKép

Sziasztok!
Era

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Kép Akarat jelentkezett nálunk is - de nem vészes, tehát olyan igazi nagy "hiszti" nincs. Csak érzem, hogy picit változott a helyzet. Kezelhető.

Éjszakákban nálunk nincs változás, tehát továbbra is minimum 4X ébred szopizni. Felsírás nincs, talán azért, mert családi ágyunk van, együtt alszunk.

Abszolút rajtam csüngés van, millió nappali rövid szopizással - de ilyen periódus is többször volt már, ez sem újdonság.

(Borsa 10 hónapos lesz jövő héten.)

Ilyenkor, ha picit fáradtabbak vagyunk, gondoljunk egymásra Kép, nekem mindig bejött ez a szomszéd tehene módszer..
szipola
 
 


Sziasztok!

Végülis nálunk sem olyan vészes a hiszti, valahogy úgy mint Erikáéknál. De jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül...Köszi a válaszokat!
Alvás nálunk sosem volt fényes, de ha jön a foga akkor ált. teljes káosz. Olyankor vannak hangos felsírások is, ákár félóránként éjszaka. Aztán ha kibújt a bűnös újra nyugodtabban alszik.

Szipola,
Gondoltam rátok mikor egyszer nagyon nehezen ment a kaki. :-)

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Előrebocsátom, nem vagyok spenótügynök! Kép De: az Auchan-ban legutóbb vettünk Bonduelle spenótot, ami kis adagokban van lefagyasztva (kb. tojásnyi), és nincs benne se tejpor, se egyéb nemkívánatos tartozék, csak spenótpüré. Szerintem nagyon jó így a hozzátápi elején, ezért gondoltam, hogy elmesélem.
Ja, és régebben valaki kérdezte, láttam fagyasztott őszibarackot is, meg szilvát, azt vettünk is (őszit már nyáron magam is fagyasztottam).

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!


Jó lehet, az az Auchan. Itt (Debrecenben) már mindenhol kerestem fagyasztott barackot, de sajnos nincs. Az Auchen meg egy kicsit messze vanKépKépKép
Ha valaki látott barackot, és persze Debrecenben, írja meg nekem hogy hol!!!!Köszi.

Era

Era
Kép
era75
 
 


Era!

Barackot a Kaiserben és a Smatchban is lehet kapni, nem tudom, hogy a közeletekben van-e valamelyik.

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogárka

Köszi az infót! Ha arra járok megnézem. De jó lenne, ha végre tudnék szerezni!!Kép

Hogy vannak a gyerkőcök? Mindenki ügyesen falatozik?

Sziasztok!
Era

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mikortól lehet forralatlan vizet adni egy pindurnak? Fél évesen nagyon durva lenne?
Meg azt sem tudom, hogy minden ásványvíz jó? Persze szénsavmentes, idáig már eljutottam.Kép

Köszi előre is!

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita, azt hiszem egy éves koráig kell forralni, de én csak kb 10 hónapos koráig forraltam. Van kifejezetten babáknak való ásványvíz, de márkát sajnos nem tudok mondani, nem emlékszemKép

Anyakati
anya_kati
 
 


Szia Bóbita!

1 éves korig kell forralni a vizet a kicsiknek.
Az Óbudai Gyémántnak van a Babavize, Anna 9 hós korától azt issza, de addig csak forralt vizet ivott.
Most már a fürdővizét is isszaKépKépKépKép

Szia.
Era

Era
Kép
era75
 
 


Az Óbudai Gyémánt babavizén kívűl az ásványvizet is forralni kell, u.annyi idős koráig, mint a csapvizet -így hallottam/olvastam v.hol. Úgyhogy azzal nincs előbbre az ember. Ez a babavíz viszont tényleg praktikus, és nem is drága.
rjuli
 
 


Az Óbudai Gyémánt babavizét nem kell forralni? Ez biztos?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Én - csak elvi alapokon - nem lennék benne biztos. A nem szénsavas ásványvizeket hűteni kellene ahhoz, hogy a csíramentességben biztos lehess.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Nekem a védőnőm is ajánlotta ezt a babavizet.Megkérdeztem, azt mondta, hogy csak újszülötteknek kell forralni. Ez rá is van írva.
Remélem azért nem lesz tőle baja, akkor inkább forralok.....

Era

Era
Kép
era75
 
 


Az óbudain az van még, hogy elkülönített üzemrészben fokozott ellenőrzés mellett készül. Kinyitva 1 napig tárolható. Ez azért érdekes, mert 1,5 liter az életben nem fogy el 1 nap alatt.
Persze, nem szentírás, amit a gyártó ír, de ilyen alapon tápszert, bébiételt se lehetne biztonsággal adni. No meg, csak lenne visszhangja, ha gond lenne vele. Én 10 hónapos kora óta adom Dórinak, semmi baja tőle.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Gondolom, nem sokan jártok mostanában errefelé, de ha mégis...

A tanácsotokat szeretném kérni. Kisfiam 5,5 hónapos, 1 hete kap almát. Addig csak anyatejet kapott. Almát azért kellett elkezdeni, mert szinte egyáltalán nem nőtt a súlya. A héten pedig csökkent! 2-3 grammot. Szerintetek mivel folytassam a hozzátáplálást? Valamilyen fagyasztott gyümölcs, vagy krumpli? Fagyasztott gyümölcs mennyire megbízható?

Ja, és a héten kijött rajta néhány piros pötty. Nem sok, 3-4. Lehet, hogy az almától?

Köszi a választ!

Noja
noja
 
 


Anyakati, Erika és a többiek!

Köszi a tanácsokat vízügyben!

Az ásványvizet én nem azért gondoltam adni, mert azt nem kell forralni, hanem azért, mert esetleg egészségesebb, vannak benne mindenféle anyagok, meg príma bigyókKép. Csak abban nem vagyok biztos, hogy nincs-e esetleg túl sok bennük egy pici babának. Pl. van olyan ásványvíz, amit felnőtt is csak bizonyos mennyiségben ihat, és gondolom babáknál kisebb a túladag.
Erről nem tud valaki valamit?

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Rjuli!
Én is olvastam, hogy csak egy napig lehet felbontva tárolni az óbudait. Ezt úgy oldottuk, meg, hogy amit Anna nem iszik meg azt mi iszukKépKép


Noja!
Nem tudom, hogy milyen a védőnőd, de vele is meg lehet az ilyeneket beszélni (vagyis a miénkkel igen). Én az alma után krumplit adtam, majd egy kis répát.
Egy hét után is jelentkezhet allergia!

Bóbita!
Az óbudaiban csökketett arányban vannak az ásványi anyagok, hogy a kicsiknek is jó legyen. Nincs rá írva, hogy korlátozva fogyasztható csak. Bár én ezen nem aggódom, mert a lányom max. 2 dl-t iszik meg egy nap a szopcsi mellettKép

Mit tudtok arról, hogy szóját mikor lehet adni? Vettem Annának Abonettet, és szója van benne. Attól még mehet?
Köszi.

Era

Era
Kép
era75
 
 


Hahó,

Noja,
2-3 gramm még nem csökkenés, csak mérleghiba Kép Emiatt nincs okod aggódni. Az almától viszont biztosan nem fog jobban hízni, annál az anyatej jobban hizlal. Azért szokták elsőként adni, mert elég könnyen emészthető, és nem nagyon szokott gondot okozni (bár sok babának nem ízlik elsőre). Ha aggódsz a súlya miatt, kaphat krumplit, esetleg anyatejjel vagy almával keverve, illetve rizst. Egyébként az első gyümik között van az almán kívül a meggy, az őszibarack, a ribizli (persze mag és héj nélkül, passzírozva) - pech, hogy ezek most legfeljebb fagyasztva vannak. Zöldségekből most a répa ugrik be nekem is. De van egy jó kis táblázat a www.otlettar.try.hu oldalon, a Kismamáknak címszó alatt.

Era,
úgy rémlik, a szója is allergizálhat, legyél vele óvatos. Van egy sárga csomagolású kukoricás
Abonett is, abban úgy emlékszem, nincs szója sem.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi Kriszi. Keresem a sárga csomagolástKép
Nekem is rémlett valami a szójával kapcsolatban, de csak itthon figyeltem fel, hogy szójaörleményt tartalmaz.
Majd én megeszemKép

Era

Era
Kép
era75
 
 


KépKöszi, Erika, megnézzük az Óbudait!

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Nagyon sokat segített PIldi eddig, remélem azért néha olvasgatja az itt leírtakatKép. Most a 9 hónál tartunk és érdekelne, hogy most hogyan tovább? Eddig zöldségfélék,gyümik és húsi volt a menű. Mit érdemes mostantól bevezetni? Szerencsére jó étvágyú Robó, eddig (gyors kopp kopp) nem volt gond a hozzátápival.
Azt hiszem egy két tejtermékféle jön, de ezektől kicsit félek ezért jó lenne ha leírnátok, Ti milyen dolgokat adtatok ebben a korban.

Köszi: Anita
anita77
 
 


Szia Anita!

Én tejterméket családi allergia miatt nem adtam még mindig (Anna már elmúlt 10 hós).
Nálunk még mindig a zöldség, gyümölcs és husi megy. Most kezdtem el a K betűsöket adogatni. Eddig azzal is vártam.

Era

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!
Én még nem írtam ide, de nálunk is a hozzátáplálás volt a legnehezebb. Mikor, mit?
Beni szerencsére mindenevő , forralatlan á.vizet iszik, az étrend a következő:
reggel 5-6-7,amikor felkel, 3-as tápszer, kakaóval színezve.
10kor gyümölcs(alma)reszelve, túróval, joghurttal.
ebéd főzelék,leveszöldség hússal+babajoghurt
4-5 között a tízórai ismétlődik,tejberizs vagy gríz lehet még a variáció
8kor 3-as tápszer kakaóval színezve.
Beni most 10. hónapos, aktív, fognélküli baby.
Remélem leírtam a lényeget, majd még benézek ide.
Sziasztok!
babyboy
 
 


Sziasztok!

Következő teoretikus kérdésem: mi van a sózással? Mennyit, mikortól, mibe (pl. zöldségpürébe mikortól rakjak?), ilyenek. (6 és fél hós babám van.)
Egy kicsit tudatlan vagyok, rajtam kívül ezt biztos mindenki tudja...Kép
Meg a cukrozás is érdekelne...Kép

Bóbita
bobita
 
 


Réka!

Nem nagyon szeretnék beleszólni, de a tejet nem nagyon ajánlják 1 éves, sőt, egyesek 2 éves korig. És azt hiszem, ilyen korban a kakaót sem, de ebben nem vagyok biztos.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Bóbita!
Én egy ici-pici sót teszek a főzelékbe (7,5 hó), cukrot nem használok, bár lehet, hogy akkor jobban csúszna a kaja, mostanában csak az almát hajlandó megenni, a főzelékek: fúj (legalábbis a legtöbb).

Kérdés: kb. 2 hetesen Boti kapott egy párszor tápszert kiegészítésként, és megmaradt az egyik zacskó (HA tápszer). Szerintetek még adhatom neki, mondjuk tejberizsként? Úgy értem, hogy az a tápszer kezdő tápszer, ő meg már lassan 8 hónapos. Vagy egyszerűen csak kevesebb a tápanyag benne?

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Kislányom 6 hónapos, a hozzátáplálással próbálkozunk. Almát, krumplit nem fogadja el. Répát nem merek neki adni a nitárttartalom miatt. Tejpéppel próbálkoztunk, ízlett neki, elég szépen megette. Pár napja nem akar szopizni sem és a kanalat sem akarja bekapni. Összeszorítja a száját. Mit tegyek?
Kicsit olvasgattalak benneteket, olvastam, hogy az almát nem csak reszelni lehet. Hogyan adjátok még a babának?
Tegnap ebédkor megkóstoltattam vele a mi kajánkat. A tepsis krumpli szétment teljesen pépesre, azt adtam neki. Nagyon ízlett neki, egyáltalán nem fintorgott, mint a saját kajájánál. Szerintetek lehet ételízesítőt adni neki?
Este az apja banánt evett, megnyalattuk vele, nagyon szopizta, ízlett neki. Ma szitán átnyomkodtam neki, így nem kellett.
Segítsetek légyszi! Miket adjak neki? Hogyan vegyem rá, hogy kinyissa a száját?

Előre is köszi

Bogi
bbogyó
 
 


Szia Zsófi!

KösziKép, akkor pici sóval indítunk majd! A cukor meg - eddig úgy tűnik - nem hiányzik.

Szerintem az 1. és 2. tápszer csak annyira akar különbözni, mint ahogy az anyatej összetétele változik az idők folyamán, tuti, hogy lehet neki adni, legfeljebb hamarabb szól, hogy elég volt, mert az 1. azt hiszem táplálóbb.

Szia Bogi!

Ha nem akar szopizni, az anyaság/szoptatás nevű topikban kérdezz, ott sokat próbált szoptatósok vannakKép. Lehet, hogy ha egyáltalán nem akar enni, akkor mással van a gond, nem az ízekkel.

Szilárd kaja: esetleg próbálkozz őszibarackkal vagy meggyel, ezeket szintén lehet 6hósan adni. Hátha pont az almát nem szereti. Ha szeretnéd sűríteni a gyümölcsöt, épp ma olvastam a szopitopikban, hogy 1 teáskanál rizslisztet fél deci vízben megfőzöl, és azzal lehet. De persze lehet hagyományos főtt, pépesített rizzsel is sűríteni, én eddig ezt csináltam. (6 és fél hónaposak vagyunk.)
Unokatesóknál azt vettem észre, hogy nem mindig a kaja ízén van a lényeg, hanem, hogy ugyanazt ehessék, mint a felnőttek. Lehet, hogy ha úgy csinálsz, mintha a te kajád lenne, akkor több kedve lesz enni belőle.Kép

Bóbita
bobita
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: