Új privát üzeneted érkezett!

Gyapjúgatya fazontól, mérettől és fonaltól függ, én eztszoktam, ehhez 70-90 g (0-8 ill 10-14 hónapos méret) előszál kell. Indi majd biztos mondja a nyersgyapjús verziót.

Pindi
pindi
 
 


Szia Györgyi!

Én vidéki vagyok, Szegeden a Brendonban vettem. Amúgy most legutoljára a babanaturától rendeltem. Nagyon kedvesek és segítőkészek,bár ez netes rendelés. De igazándiból olcsóbb darabra minta Brendon, és ha felszámolom az utiköltséget, helyijáratot, jobban megéri netről megrendelni!


Brigi
Vendég
 


Nyersgyapjú fonalból 4,5-5-ös tűvel kötve 20-25 deka fonalra van szükség. A gyapjú a használattól nem megy össze, hanem pont inkább kitágul egy kicsit. Ha összemegy, akkor rosszul mosom - mellesleg ha nem éri kaki, akkor egyáltalán nem kell mosni, csak szellőztetni - tehát pelenkacserekor félreteszem, a következő cseréig ki is szellőzik
indianyo
 
 

 
 

Köszi mindenkinek a tanácsot!

Brigi: sikerült megvennem a Kushiest, tényleg jobb, mint a Monapel külső. Nálunk eddig az a probléma sem merült fel (bár még csak egy napja használjuk), amire többen panaszkodtak, hogy kivezeti a nedvességet.

Eszter: lánykám van, és tényleg érzékeny bőrű, Apától meg tőlem is ezt örökölte. (Most úgy kiütötte valami a kis pofiját, hogy a doktor néni elhalasztotta a védőoltást.) Mint említettem, főleg Apa ilyen szorosságmániás, de már rám is kezd átragadni. Inkább lötyögjön minden, de a legcsekélyebb lehetősége se legyen meg, hogy szorítson. Ha valami gumisat adok a gyerekre, mindig leellenőrzi, hogy elég laza-e. A Popolini külső jóval Apa tűréshatárán kívül van, innentől kezdve tökmindegy, hogy tényleg szorít-e vagy sem.

A lanolint milyen kiszerelésben lehet kapni, és mennyit kell belőle venni? Egyáltalán folyékony vagy szilárd? Jó tudni, ha tényleg ennyire szoktak kukacoskodni a gyógyszerészek.

Holnap megyek a Guzsalyasba nyers gyapjúért. Még bizos lesz kérdésem.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


nemeteknel mar csinalnak olyat, h kuldenek fonalat, meg kotesi utmutatot, aztan megkotheted magadnak a pelenka kulsot:)
http://www.primel.de/UserFiles/Media/pr ... en_007.pdf

lanolint celszeru ugy kerni, h Cera lanae, azt szoktak erteni mindenhol:) Zsir allagu, ragacsos kence, wax - ezek jutnak rola eszembe. Azt hiszem , a mienk 50 g. Jo sokaig eleg, masra is kenem, aztan alig fogyott valami belole. A hivatalos lejarati ideje mar reg elmult, de meg mindig jo.

Biobaba
biobaba
 
 


Jujjj, elnézést, hogy lekisfiúztam a kislányodat :oops: :oops: !

Eszter
ikra
 
 


Györgyi, mi is szorossagmaniasak vagyunk (férj is és én is).
Irtad a szoros zoknit... En mindig levagom a sajatomrol és a fiamérol is a gumis részt, mert nagyon nehéz olyat talalni, ami normalis (föleg gyerekzokniban, de hogy miért...? :roll:)
saara
 
 


indianyo írta: Illetve akkor már kérdezd emg azt is légyszi, hogy egyszálas fonalat is vállalnak-e, mert a weboldalon csak 2 és 3 szálasat ajánlanak.


Kedves Indi!

Gulyasek keszitenek egyszalas fonalat is (a Mestersegek Unnepen is epp ezt kerdezte toluk valaki, mikor ott jartunk), ugyanannyiba kerul, mint a 2 szalas...

Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


indianyo írta:(Gulyásék az Ultrát ajánlják :shock: )

Kedves Indianyo!

En hallgattam Gulyasekra, es ultraval mostam a gyapjut (fura volt a hasznalati utasitas, mert az ultra aztan tenyleg minden "zsirt" kiszed, de hát a készítő mondta....), a fonal valoban elegge kiszaradt - az eredeti allapotahoz kepest - még a kezem is, mikor gombolyitottam...
Viszont valoban elgge koszos es "szemetes" volt a fonal, foleg a barna.
Ilyenkor mi a teendo? Tudok meg javitani a dolgon? Lanolinozas segit?

Kotottem mar belole a mosas utan, eleg jo, igazabol a nedvesseget sem engedi at (bar az is igaz, hogy nem hagyom, hogy nagyon pisis legyen a belso, ejszakara nem ezt hasznaljuk), de azert nem "bombabiztos".

Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó :) Hát igen, a fonal tényleg borzasztó koszos általában - ez például a külföldi fonalaknál(német és amerikai fonalakat ismerek) nem így van, tapasztalatom szerint ott jobban tisztítják a feldolgozás során. Nekem az ultrával fonalmosás olyan, mintha a baba sapkáját hypóval tisztítanám, szentségtörés. Gyapjúmosószerrel (frosch, sonett) vagy mosódióval szoktam mosni kézmeleg vízben a már elkészült darabot - illetve épp langyos vízbe beáztatom és néhány óra múlva finoman átmosom és nyomkodva kicsavarom vizet belőle, lanolinozom és fektetve állványon szárítom.
A fonalat azért nem szeretem előre kimosni, mert egy csomó pluszmunka a fonal feltekerése így. Elkészülés után meg úgyis kimosnám. Éjszakára sem ázott még át nekünk egyik sem, pedig istibizi semmi különlegeset nem csinálok a külsőimmel és átlagos nyersgyapjú fonalból vannak. Annyi csak az éjszakai történet, hogy a pisiszag a gyapjúból jobban kiérezhető egy idő után (egymás mellett alszunk), így ilyenkor inkább a monapel külsőt alkalmazom.
indianyo
 
 


Kedves Indi! Nekem is gyanus volt, es igy utolag mar banom, hogy kimostam ultraval, de ez van. Es akkor már veszett fejsze nyele? Azert lehet javitani rajta? Pl. lanolinozassal? Azert nem szeretnem felretenni vagy kidobni. Egyebkent most egy takarot kotok, annal nem kerdes, hogy atazik-e, de a puhasag itt is fontos. Azt is erdemes lanolinozni?

Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Sziasztok, no, ezek a gyapjúkülsők engem is "megfogtak". Mosható pelus terén kicsit kudarctörténet az enyém (eddig :) ), ugyanis a lányomnál, aki 2003 nyári, használtuk a monapelt. Egészen addig, amíg intenzíven el nem kezdett mászni, és kétszer igen csúnya sebesre dörzsölte a combját a külső. Próbáltam kisebb külsőt, nagyobb külsőt, tanácsot kértem Lieseléktől, de nem változott a helyzet, így elcsomagoltam a monapeleket. Most viszont a másfél éves fiamnak gyapjúkülsővel újra megpróbálnám. A kérdésem az, hogy a zavartalan használathoz hány külsőre van szükség szerintetek.
katicabogár
 
 


Nekem 2 gyapju kulso eleg volt a nagyobb lanyomnal. Most is eleg a kicsinel a ketto.

Biobaba
biobaba
 
 


És akkor minden pelenkázásnál cseréled, és az éppen használaton kívüli szellőzik?
katicabogár
 
 


Sziasztok,

megvettem a külsőt a Guzsalyasban, bár nagyon hezitáltam a helyszínen. Egyrészt elég vastagnag tűnik a kétszálas fonal, de csak ilyen volt, másrészt a néni ijesztgetett, hogy közvetlenül bőrrel ne éríntkezzen, mert szúr, harmadrészt meg olyan irdatlan térfogatúnak tűnik az Indi által ajánlott 25 deka, hogy ebből ránézésre nem csak egy kisgatya, hanem két kezeslábas is kijön. Nem baj, ha mégis sok lenne, jól jön még később a nagyobb mérethez.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Katica, nem cserelem, minden pelenkazasnal. Amikor ugy latom, h mar szaga van napkozben, akkor a masikat adom ra, de alt. az a jellemzo, h nappal az egyik, este a masik van rajta, es a hasznalaton kivuli szellozik. Kozvetlen napra nem lehet tenni. A gyapju alt. a kicsit nyirkos
levegot szereti.
biobaba
 
 


Van valakinek TwoSize-ba valo betétje? Lemérné nekem, hogy milyen hosszu?
Rendeltem és nagyon hosszunak tünik, sztem nem azt adtak, amit kellett volna.

(Van régebbröl egy betétem, nem tudom mibe valo, de popolini és sokkal rövidebb, mint, amit most kaptam. Nem hiszem, h jo, ha tul hosszu a betét, mert a fenék részhez is elvezeti a pisit, mit gondoltok?)

A mostani betétek Ultrafit pelusba valok amugy a csomagolas szerint :?

A honlapon sajnos nem irjak, h melyik betét milyen hosszu...

Köszi!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sara :) A One Size betétje 12X31 dm, ez szerintem a Two Size-ba is jó, a One size-nak a háromnegyedéig ér csak.
indianyo
 
 


cm
indianyo
 
 


Sziasztok!

Már épp elkezdtem kötni a gyapjúkülsőt, de sajnos közbejött valami. Ekcémás lett a gyerek. Azóta jó sok cikket elolvastam, és ezekből többek között megtudtam, hogy kerülni kell a gyapjúruházatot... Bár a foltok most csak az arcán meg a nyakán jelentkeztek, de idővel áthúzódhat máshova is, pl. a térdhajlatba. Szóval inkább nem kísérletezek, hogy bírja-e vagy sem...

Ha valaki igényt tartana a Guzsalyasos nyers gyapjúfinalra, szívesen elküldöm postaköltség áron. Két kupac van: az egyik olyan 28 deka, a másik 22. Plusz 50g lanolin.

Különben nem olyan nagy tragédia, mármint a pelenkakülső szempontjából, mert elkezdtem pisiltetni a kicsit. Még csak egy hete csináljuk, de nagyon ügyes!! ma délelőtt minden pisi, kaka a lavorba ment, a pelenka száraz maradt. Szóval, amikor itthon vagyunk, csak a textilt adom rá, külső nélkül. A külső csak arra kellett volna, ha elmegyünk itthonról, vagy besokall valamelyikünk, mert kicsit (kicsit?!) macerás a pisiltetés, de nagyon büszke vagyok magunkra!

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi, nagyon ügyesek vagytok!

Nekem ez a pisiltetés olyan hihetetlennek tűnt, amikor először olvastam róla, de itt most már többen is mondtátok, hogy igenis lehetséges, működik. Büszke is lehetsz magatokra, én nem hiszem, hogy meg tudnám csinálni. Mondjuk az enyém már nagy is hozzá, hogy elkezdjük.

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!
Újonnan csatlakoztam a honlaphoz. Ha érdekel titeket megosztom veletek a kisfiam pelenkázási történetét. Sokmindent kipróbáltunk a legdrágábbtól a legolcsóbbig. Etetés után és nagy dolog után mindenképpen ki kell a pelenkát cserélni, és a drágább mellett is sokszor kifolyt a combján akár a kis dolog akár a nagy. Így mi az olcsóbbik tescós bordó vagy fehér csomagolású mellett döntöttünk és soha nem volt gond a popsival még fogzáskor sem, rendesen bekrémeztük, ami kitartott a következő pelenkázásig. Pedig a kisfiamnál 2 hónaposan kiderült, hogy ekcémás és nemrég dícsért meg 1 doktor, hogy milyen szépen rendben tartjuk a bőrét nem venni észre az ekcémát és sebhelye sincs. Véleményem szerint nem érdemes a textil pelenkákkal szenvedni, mosni, feertőtleníteni, szárítani, vasalni, és a drága eldobható pelusokat megvenni, szó szerint a szemétbe dobni a pénzt, mikor az olcsó is bevált, nagyon sok barátnőm követett engem miután bevallottam nekik, hogy mi hogyan csináljuk. Amikor a kisfiam óránként szopizott mi nagyon sok pelenkát használtunk el 1 nap. Persze ez csak az Én véleményem mindenki másképp csinálja.
Üdvözlettel lucafranci
lucafranci
 
 


Lucafranci: A textilpelenka minden létező papírpelusnál olcsóbb és környezetkímélőbb. És szerintem ezen a topicon nem érzi senki "szenvedésnek" a mosását. Inkább szenvedély! :lol:

KépKép
livus
 
 


Hát nem tudom, Livus, elképzelem, amint vasalom a Kushiesokat. Hát az tényleg szenvedés lenne. :D:D:D

Pindi
pindi
 
 


hát ez meglepett engem ennyi textilpelusos hozzászólás után. végülis jogos, ez is egy fajtája pelenkázásnak... bár kétlem, hogy ugyanolyan örömet okoz, mint a textilpelenka alkalmazása. Ja, hát vasalót még a ruháim se látnak, nemhogy a pelusok :wink:
indianyo
 
 


Lucafranci: szerintem a textilpelenkát a legtöbben a környezetkímélő volta miatt választják. Én legalábbis így voltam vele. A gyereknek csak akkor előnyös, ha gyakran cserélik. Szóval szerintem is tényleg jóval több macera van vele, már csak ezért is. Bevallom, én csak most kezdtem el használni a textilt, pedig már a gyerek születésekor megvolt a készlet. Nem (csak) a pluszmunka tartott vissza, hanem úgy éreztem, kényelmetlen a gyereknek: egyszerűen elveszett a nagy csomagban. Mostanra nagyjából belenőtt, szóval úgy döntöttem, beüzemelem végre a pelenkákat. De eddig rendesen lelkiismeretfurdalásom volt az általunk termelt sok veszélyes hulladék miatt. Az eldobható törlőkendőtől is csak most szabadultam meg, pedig azt azért sem szerettem, mert természetellenesnek tartottam azt a ragacsos folyadékot a gyerek fenekére kenni, pedig igyekeztem leaglább illatmenteset venni. Csap alatt sose tudtam feneket mosni, de most már mosható pamutkendőt használok. Ez is egy önként vállat plusz macera.

Andi: a te babád már tényleg elég nagy a pisiltetés elkezdéséhez, bár elvileg még ebben a korban is lehetséges. Három gyerek után nem tudom, lesz-e még alkalmad kipróbálni. Csak azért írok, mert én is úgy álltam hozzá kezdetben, hogy én biztos nem tudnám csinálni: ezzel még több plusz feladatot vállalok magamra, és egyáltalán, hogy veszem rá, hogy oda ürítsen, ahova én szeretném? De elképesztően hamar megtanulta, pedig teljesen következetlenül, hébe-hóba kezdtem a módszert alkalmazni. Amikor először sikerült, azt hittem, véletlen, de két nap alatt kiderült, hogy pontosan veszi a lapot: adott szituációban az a dolga, hogy kinyissa a csapot, ha tele a tartály. És megteszi!! de tényleg nagyon sok többletmunkával jár, főleg így a kezdeteknél, ahol még mi tartunk. Az első délelőtt, amikor következetesen kezdtem el pisiltetni, teljesen kipurcantam testileg-lelkileg, semmi másra nem jutott időm. De az a többlet, hogy órákon át teljesen száraz maradt a baba, illetve a tudat, hogy nem engedem elsorvadni azt a képességét, amivel most még rendelkezik, nem engedi, hogy feladjam. Majd csak belerázódunk a napi rutinba! Lucafrancinak igaza van abban, hogy a legkevésbé megerőltető megoldás naponta ötször-hatszor becsomagolni a gyereket az eldobhatóba.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Lucafranci:???? ezt nem értem...:wink:

Csajok, szeretném megosztani, hogy nagyon bevált nekünk a Miofresh. Használja valaki? A pelusok fehérek, és pisiszagmentesek, puhábbak is. 2 teáskanállal teszek 1 mosáshoz, tehát rengeteg mosásra elég...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv: és akkor mivel mosol pontosan? Ezzel meg mosószódával? És a fehér mit jelent: hogy kiszedi a nem anyatejes kakát is?

KépKép
livus
 
 


Livi, dejó, hogy irod a miofresht. Ki akartam próbálni, csak tartottam tőle, hogy kidobott pénz lesz. De ezen felbuzdulva megyek és veszek, mert mostanában olyan büdik a pelusok.

o
orsko
 
 


Sziasztok!
Nekem is az volt a tervem, amíg kismama voltam, hogy nem használok eldobható pelust. Aztán kimostam a textil pelenkát és annyi volt neki. Persze mondhatjátok miért nem vettem jobb minőségűt (hol a világ végén vidéken?). A másik oldal, amikor hazatértem a kórházból itthon várt a rakás mosni való (segítségem nem volt) és nem volt egyetlen ruhája sem a babámnak amit ráadhattam volna az órákénti szoptatás alatt örültem ha ettem, ittam, és több részletben kivasaltam a ruhákat, mivel érzékeny a kisfiam bőre, ezért nem maradhatott el a vasalás. Mivel rooming in-ben voltunk a kisfiammal az összes civil ruhát felhasználtuk a kórházi benntartózkodás alatt. Kétlábon járó zombi voltam a fáradságtól már beszélni sem tudtam csak dadogtam. Így a mosható pelus érdekelt a legkevésbé. Egyébként mi sosem használtunk semmilyen ragacsot mindig gyógyszertári popó krémet, receptre írta a doktornőnk, ami tökéletesen bevált. De ha örömet okoz a pelus mosás + a tudat, hogy kíméled a környezetet, akkor mindenképpen jó, de biztos, hogyha beleszámolod a munkát, időt, energiát és a víz koszolást stb...
Persze én örülök, hogy léteznek olyan elszánt anyukák akik elhatározták, hogy textil pelenkát használnak és bevált nekik. További kitartást kívánok és biztassatok másokat is erre a követendő példára.
Üdv lucafranci
lucafranci
 
 


Lucafranci, nem vagyunk egyformák, és ez a szép a dologban :).
Megvallom, én sem az elejétől textilezek, azon okból, hogy nem is hallottam róla (az első fiamat eldobhatóba csomagoltam), nekem a textilpelus egyet jelentett a régi hipózós-ecetesáztatós-vasalós macerás dologgal. Viszont a második kisfiam minden evés után összekakilta a pelust, és látva az iszonyatos mennyiségű szeméthalmot, nagyon gondolkodóba estem. Aztán, hála az internetnek, rátaláltam a modern textilpelenkákra. És igen, kicsit macerásabb, de nagyon örülök, hogy ennyivel kevesebb szemetet termelünk. Igazából az átmeneti időszaktól félek egy kicsit, amikor kint már nem tudok teregetni, bent viszont még nincs fűtés, és lassan száradnak a pelusok, ekkor biztosan gyakrabban kell mosni, mint kétnaponta. Viszont ez sem tántorít el a dologtól.
A gyapjúkülsőkbe pedig egyenesen beleszerettem :).

Mondjátok, milyen ötletetek lenne, mit érdemes még köttetni finom puha gyapjúfonalból babának? Esetleg ha van valakinek kötésmintája, megköszönöm (a nagy gyerekkalauz megvan).

Eszter
ikra
 
 


[quote="lucafranci"]Sziasztok!
Véleményem szerint nem érdemes a textil pelenkákkal szenvedni, mosni, feertőtleníteni, szárítani, vasalni,

Lucafranci, ezzel vitatkoznék, én nem fertőtlenítem (csak teafaolajos vödörben szárazon tárolom, utána 60Con mosom), nem vasalom.
Persze macerásaab, mint az eldobható, de nem annyira, mint anyáink idejében. És én nagyon szeretem, amikor szárad a sok szép pelus a kötélen :)

Eszter
ikra
 
 


livus írta:Liv: és akkor mivel mosol pontosan? Ezzel meg mosószódával? És a fehér mit jelent: hogy kiszedi a nem anyatejes kakát is?


Csak hozzászórom a szódához, igen. Háát, a fehér azt jelenti, hogy eltűnt a szürkés árnyalatuk. Folt halványan marad azért...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


és ez a miofresh környezetbarát megoldásnak számít?
a 2 teáskanál mondjuk jól hangzik
és a vegyszerekkel mi a helyzet?
savitri
 
 


Savitri,
ez jó kérdés. De asszem mégis mindenképpen veszek, mert jelenleg a büdösség, de méginkább Villő folyton piros feneke jobban aggaszt.

Lucafranci,
én sem azonnal kezdtem az első gyerekkel. Kb 3 hónapos volt, mire kiláttam annyira a fejemből, hogy tudtam pelenkamosással is foglalkozni. És nem kell kizárólagosságra törekedni mindenáron. Pl elterjedt gyakorlat, hogy éjszakára és elmenetelkor eldobósat kap a baba, a textilpelus a nyugis otthonlétek idején van.

o
orsko
 
 


Lucafranci, én épp a második gyereknél akadtam el egy kicsit és az első 6 hónapban eldobósat kapott a fenekére. Viszont két gyerek eldobós pelenka szemete már olyan mennyiség amnit szerintem nincs jóérzésű ember akit ne zavarna legalább egy picit.
Az én fő érvem(magamnak természetesen) a textil mellett, inkább a vegyszermentesség. Minimum 2 évet pácoljuk a pelusban a dedek alsó felét, nagyon nem mindegy, hogy miben.
na és igen ebbe bele lehet szeretni. annak ellenére, hogy a teregetést kimondottan utálom, a pelusokat mégis mindig nagy kedvvel teregetm. imádom őket pakolászni, meg hasonlók.
Én egyébként éjszakára is textilt adok és ha elmegyünk akkor is. Csak akkor adom az eldobhatót, ha előre tudom, hogy 4-5 órán keresztül nem tudok majd pelenkázni sehol. Viszont ilyenkor is a cserepelus az általában már mosható.

KépKép
savitri
 
 


Eszter, ez a kérdés bennem is felmerült, hogy mit lenne még érdemes gyapjúból készíteni a gyereknek, úgy "beleszerettem" a gyapjúfonalba, -külsőbe. Egyelőre elfogyott a fonalam, két külsőre lett elég, nem akartam elsőre többet venni, hátha nem tetszik majd mégsem, de szerencsére nem így lett.
És láttam Szombathelyen egy boltban szép festett, vékony gyapjúfonalakat. Igaz, nem olcsó, 1500 tíz deka.
Valaki kérdezte itt régebben, hogy takarót érdemes-e belanolinozni, hogy ne legyen szúrós. Akkor azt hiszem, nem kapott választ, de én most úgy gondolom, hogy igen. Ti mit mondtok erről?

A Miofresht én is próbáltam, de nagyon hamar elfogyott. Ezek szerint nem kellett volna belőle annyit tenni :oops:

Andi
_andi
 
 


Szerncsefia!
Megvan még a gyapjú, hány szálas, vagy rosszul figyeltem és írtad?
Ildikó
ilkamama
 
 


Gyapjúból zoknit, kesztyűt, harisnyát, sapkát, pulcsit/kardigánt/mellényt, hálózsákot.
Ha kicsi a gyerek, és hordozzátok, akkor a hosszú szárú kesztyű és zokni nagyon praktikus, nem kell öltöztetni/vetkőztetni a babát, csak a gatyára, pulcsira (ilyen időben, mint most, harisnyára, hosszú ujjú bodyra) ráhúzni.

Pindi
pindi
 
 


Egy éves, de hordozom, naponta egyszer, egy kb. húszperces útra, ez a hosszú szárú kesztyű, zokni ötlet nagyon tetszik :-)

Andi
_andi
 
 


Hol lehet ilyenekhez kötésmintát szerezni? van valami jó honlap vagy könyv ötletetek? (jó lenne magyarul, angol ugyan viszonylag jól megy, de a kötési szakszavakat nem tudom, egyszer láttam már peluskülső kötésmintát angolul, és kettéállt tőle a fülem-na és persze mivel kötni sem tudok, Anyukámnak kéne lefordítani...)

Eszter
ikra
 
 


Andi, boldog születésnapot a kicsidnek!!! :D :D

hordozás: ma próbáltuk ki a kendős sétát (négy hónapos a manó), és nagyon bejött neki, nagyot aludt a hasamon, csak azt nehezményezte, hogy hajolgattam a nagynak gesztenyékért :)
most még nem is annyira nehéz, hogy megterhelje a hátamat, sajna elég hátfájós vagyok, a naggyal sem tudtam sokáig hordozni.

Eszter
ikra
 
 


Köszönjük szépen, Eszter :D

Azt én is imádtam, amikor rajtam aludt :-)

Andi
_andi
 
 


Ez egy magyar nyelvű peluskülső leírás:
http://szulesutan.atw.hu/bugyi.htm

Itt pedig kötési szakszavak fordítása, ha esetleg mégis egy angol nyelvűt választasz:
http://1evesforum.extra.hu/segedlet.html

Ezeket a linkeket én innen, ebből a topikból gyűjtöttem össze:
http://community.livejournal.com/punk_knitters/110889.html
http://www.littleturtleknits.com/pages/diaperingpatterns.php
http://www.curlypurly.com/pdf/soaker.pdf

Neked küldtem el a nlc-n a mintákat, ugye? Persze, az is angol volt :-(

Andi
_andi
 
 


nálunk a pelenkázás semmiféle pluszmunkával nem jár. Na jó, le kell venni és megy a pelenkásvödörbe, de együtt mosom a többi ruhával, így semmi egyéb nehézség nincs vele. gyapjúkülsőt néha kezelni kell, de a pelussal semmi pluszmunka.
indianyo
 
 


Ildikó:

a gyapjú már elkelt... :( Privát üzenet keretében csaptak le rá, ezért nem láthattad.)

De még van egy feleslegessé vált M-es Popolini gyapjú külsőm és 50 g lanolinom, ha valakit érdekel. A Popolinit kétszer használtuk, de természetesen kimosom óvatosan gyapjú mosószerben.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok,
friss vagyok itt, de esztercicával már privátban megtárgyaltuk a dolgokat. Használok mio fresht, nem maradnak szagosak a pelusok, egész jól tisztul az anyatejes kaki is. A gyapjú külsőt nagyon lassan sikerül kötnöm, mert mindig bontok is (sajna a kiscsaj kicsit túlsúlyos, és mindig kicsi lesz, amire én azt gondolom, hogy már biztosan jó :D )
Használ valaki Popolini bambuszt? Nekem nagyon tetszik, de csak akkor vennék belőle még néhányat, ha jók a tapasztalatok. Nálunk borzasztó nehezen szárad :( .
Sziasztok.
Ildikó
ilkamama
 
 


Ildikó :) Biobaba vett bambuszt, arra emlékszem, hogy panaszkodott a száradásra. nekünk natur soft one és two size van, azok is lassan száradnak, de midnent elnyelnek, úgyhogy esküszöm rájuk.
indianyo
 
 


sziasztok,
legújabb szerzeményeim a szárazontartó és a selyembetét, mindkettő a folyton pirosodó popsi kúrálására lenne. tudja valaki, hogyan kell használni őket? az rendben, hogy bele kell tenni a pelusba :) de hova? papirbetét alá vagy fölé? ha aláteszem, elérem-e a kivánt célt, ha fölé, kakis lesz, ez baj-e? hogyan kell mosni őket? simán a pelusokkal? áztatni lehet-e? két kis darab anyag és mennyi fejtörést okoznak....

orsi
orsko
 
 


Bourette selyem? (Az nekünk is van. De totál megfeledkeztem róla...)
Azt csak kézzel szabad mosni (rajta is van szerintem a csomagolásán), és hát azt kell legfölülre tenni, igen, hogy az érintkezzen a bőrével.

köszi, hogy eszembe juttattad. Tényleg teljesen kiment a fejemből, hogy van ilyenünk. Pedig néha jól jönne a piri popira! :)

KépKép
livus
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: