Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsizsa!

Én ezt a táblázatot használom. www.otlettar.try.hu Itt a kismamáknak alcím alatt a szilárd ételek bevezetése címszónál találsz egy táblázatot. Szerintem nagyon jól össze van állítva. Remélem a többiek is megerősítenek. Szia!
Andi
andianyu
 
 


Andi,
köszi, megnéztem!

Rizs és kukoricapehely hol kapható? Anyatejjel keverve kell adni? Ha az sem jön be neki, akkor kipróbálom a körtét, hátha...

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Mélyfagyasztott öszibarackot kapsz a nagyobb multiknál, az Auchanban tuti szokott lenni, felezett mirelitt barack.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

 
 

Ági,
köszi! Azért kérdeztem, mert egy ismerősöm nézte a Tescoban, és ott nem volt, és az Intersparban sem, szóval nem reménykedtem, hogy az Auchanban van, de akkor elmegyek.Kép

Most nézem, hogy a rizs az rizs, és nem rizspehely? Azt hiszem, kicsit félreértettem.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Puffasztott rizst lehet kapni közértekben, egyébént meg dm, azúr tipusúakat is érdemes megnézni, mert mindenféle gabona szokott lenni.
Pénteken a csömöri Auchanban tuti volt őszibarack (mirelit)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Kicsi fiam féléves múlt, az elmúlt 2 hétben viszont nagyon keveset gyarapodott. Ezért az orvosunk azt javasolta, hogy kezdjünk neki főzeléket adni. Tegnap próbáltuk a krumplit, kihányta Kép Só nélkül készítettem, simán a főzőlével összetörve.

Kérdésem: szerintetek szabad sózni?

Ezen kívül úgy gondoltam, hogy megpróbálkozunk egy kis teával is. Itt pedig a cukorról nem tudom, hogy tehetek-e a teába egy kis cukrot, vagy azt sem szabad?

Gyümölcsök közül Zsoltika a banánt imádja, szerencsére azt nagyon eszi. Adhatok-e neki mindennap?

Meggyünk is van, azt még nem próbáltuk, viszont az tuti savanyú. Szabad-e curkozni?

Egyenlőre ennyi kérdésem lenne Kép Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabi!

Én úgy tudom, hogy sem sót, sem cukrot nem szabad még használni. Én a lányomnak, 9 hónapos múlt, még mindig nem használok fűszereket, kivéve egy kis hagymát, néha. Ő nagyon szeret mindent, amit csinálok neki.
A banánt pedig csak kettőt szabad adni egy héten, a védőnőm mondtaKép
Szerintem türelmesenKép, egyszer enni fog. Egy ismerősöm szokta mondani, hogy egy gyerek sem hal éhen önszántából...KépKép
Lehet, hogy még korai a hozzátáplálás...
Azért jó próbálgatástKép
Szia:
Era

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mikortól kellene egy babának inni?
Az a gondom, hogy, 8 hónapos fiam semmilyen formában nem tud jelentős mennyiséget inni csak a szoptatásból fedezi a folyadékigényét.
(Ez csak azért probléma, mert itt a tavasz küszöbén, séta közben pl. nem igazán tudom előkapni a cicit az utcán... meg nem tudok semmit elintézni, ami 1,5-2 órahosszánál tovább tart.)
A cumisüveget ütögeti, befogja a cumi részét. Nem szívja, ha nagy lyukút adok, vagy csőrös poharat azzal is csak bohóckodik. Anyatej, víz, gyümilé sem kell neki ezekből. Pohárból is próbáltam, de jelentéktelen mennyiség jut így is be.

Erika,
ha erre jársz, fahéjjal nem próbáltad még "megbolondítani" a gyümiket (bébigyümiket)? Hátha erre a különleges ízre rákapna, és így többféle gyümit is tudnál neki adni. Hallottam másoktól, hogy nekik a fahéj bevált, így sokmindent el tudtak fogadtatni a bébivel. És gy.dr. is mondta, szóval nem káros, 6 hónapos kortól nyugodtan lehet így ízesíteni.

A néhány fűszert azért lehet használni, bébiételekben is van, meg a mi dr.nőnk mondta: pl. fahéj, amit fent írtam, só, cukor, pirospaprika- 8 hótól, meg hagyma, pici növ.olaj. Ez segíti a zsírban oldódó vitaminok felszívódását!

Válaszokat előre is köszi, Lilla
mlilla
 
 


Szia Lilla!

Anna sem nagyon iszik. Bár egy pár napja a pohárból már elég sokat megiszik. Én csak vizet adok neki, és elég sokat próbálkoztunk mire idáig jutottunk. Gyakran kínálgatom, és egyre többet iszik. Persze a cici még mindig ugyanúgy kell nekiKép
Én is izgulok egy kicsit a nyár miatt, de szerintem, ha szomjas lenne, akkor elfogadná bármibőlKép
A szopós gyerekek amúgy is kevesebbet isznak.

Fahéj nagyon jó ötlet!!!Köszi.
Én még csak hagymát próbáltam, de a védőnő is mondta, hogy lassan lehet majd babérlevelet, kaprot is.

Szia.
Era

Era
Kép
era75
 
 


Szia Lilla!

Anna sem nagyon iszik. Bár egy pár napja a pohárból már elég sokat megiszik. Én csak vizet adok neki, és elég sokat próbálkoztunk mire idáig jutottunk. Gyakran kínálgatom, és egyre többet iszik. Persze a cici még mindig ugyanúgy kell nekiKép
Én is izgulok egy kicsit a nyár miatt, de szerintem, ha szomjas lenne, akkor elfogadná bármibőlKép
A szopós gyerekek amúgy is kevesebbet isznak.

Fahéj nagyon jó ötlet!!!Köszi.
Én még csak hagymát próbáltam, de a védőnő is mondta, hogy lassan lehet majd babérlevelet, kaprot is.

Szia.
Era

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Fahéj???????
Én azt olvastam erőssen allergén...

Gabi,
Hogy csinálod a krumplit? Mert az én lányom a villával összertőrtet nem eszi meg, de a botmixereset igen (azt is sok főzővizzel). Igaz magában még nem adtam krumplit csak gyümülccsel, vagy főleg répával.
Szerintem próbáld meg a gyümiket esetleg rizsliszttel sűríteni. Nálunk nagyon bevált ha kicsit megfőzöm kompótnak (cukor nelkül) és egy pici rizsliszttel sűrítem.

Zsizsa,
Bio bolt nincs a közeletekben? Ott lehet hogy tudsz venni bio-répalevet, vagy pürét, csak arra kell vigyázni, hogy lehet hogy tesznek bele citromot.

Akinél nem megy a kajálás két dolgot érdemes kipróbálni: az állag, meg a hőmérséklet. Nálunk a folyósabbak jobban csúsznak, és ha kihül a kaja akkor nem kéri...

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok,
mi is nemreg (6 hosan) kezdtuk a hozzatapit, es en is kerdezni jottem Kép

- Alma, banan, sutotok -> ezeket csak 1x probaltuk, mert kiuteses lett, de nem is izlettek, rendesen borzongott toluk.
- Korte, oszibarack -> ezek sem izlettek a max. 1 nagyon lapos bebikanal volt, de legalabb nem lett toluk baja.
- Bolti bebikajat (korte) is csak 1x probaltunk, de az sem izlett.
- Meggyet, ribizlit nem tudok beszerezni.
- Szopi megy ezerrel, ejjel kb. 2 orankent, mert nappal nagyon elfoglalt Kép

Kerdeseim:
- mivel probalkozzunk, gyumivel vagy zoldseggel, es azon belul is mit es milyen sorrendben?
- ha csak kortet es oszibarackot kapna meg egy par hetig, az baj?
- lehet 1-2 het szunetet tartani a hozzatapiban?
- a rizst hogy kell elkesziteni? Siman megfozni es turmixolni?

Koszi elore is a valaszokat!

batka
(akinek meg mindig lelkiismeretfurdalasa van a multkori kirohanasa miatt)
batkamano
 
 


Sziasztok!

Gabi:
-sózni eleinte teljesen felesleges, nekik még igy is új, érdekes, izletes iz minden más
-simán lehet, hogy még nem érett az emésztőrendszere a főzelékre, érdemes előbb a gyümölcsöket kipróbálni, és ha már nagyobbacska mennyiséget elfogad (nálam ez kb 40 ml / nap volt) , akkor próbálkozni újabb dologgal
-alma, őszibarack, meggy, ribizlilé mehetne első körben, majd 7 hótól körte, szilva, szőlő(leve)
-cukrozni sem kell, inkább a higitás, más gyümivel, majd krumplival keverés egy jó megoldás, pl. nálunk a meggy krumplival fogy nagyon (ugyanakkor pl a ribizlilét próbáltam már több-kevesebb cukorral, teljesen eredménytelenül)
-banánról én is hallottam itt valahol a babaneten, hogy vigyázni a mennyiséggel. Másfelől pedig allergizálhat a banán is, nem árt óvatosnak lenni vele
-teát nem igazán tudom, miért akarsz adni neki. Szomjoltásra a legjobb a sima viz (forralt csapviz -ha olyan helyen laksz, ahol jó a csapviz, avagy lehet ún. babaásványvizet kapni), cukros tea egy nagyon rossz szokás. Egyébként amig érdemi mennyiségű főzeléket nem eszik, viszont kedvére szophat, addig nem nagyon szokták igényelni a plusz folyadékot.
-krumplipépelésről lásd fentebb a többiektől, még egy tipp:anyatejjel keverve sok baba jobban elfogadja

Lilla:
szerintem érdemes rendszeresen kinálgatni, értem ezalatt leginkább azt, amikor éppen evett-eszik, ha csak egy-egy korty megy le,akkor is megtanulja vele, hogy van az a valami, és amikor tényleg szomjas lesz, meglátod, fog inni! Ancsi (11 hó) kb 1 hónapja iszik érdemibb mennyiségeket, most már gyönyörűen jelzi, ha kér, van, amikor egy korty se megy le, máskor meg többször is mutogat rá egy egy evésnél. Nekem mind a négy gyerkőccel az vált be, hogy semmi segédeszköz (amúgy se volt cumisüvegük sose), hanem egyből egy sima pohár. Nem mondom, még most is leissza közben magát Ancsi, de hallom ahogy kortyolja, szóval lefele is megyKép.

Fűszerek:
-mindegyiknél igaz, hogy először csak egybe bele a kajába, majd kivenni főzés után, és csak később tenni őröltet avagy belemixelendőt,bennehagyandót.
-történetesen a fahéjat én is itt olvastam, miután az akkor 8 hós gyerkőcnek almakompótból adtam almát, amely kompótban egész fahéj és szegfűszeg volt... semmi baja nem lett, persze ettől még lehet, hogy másnak igen
-hagyma:drága kicsi lányom ma épp nyers hagymát evett, mégpedig fogta a vöröshagymát héjastul és nekikezdett. És képzeljétek, rágcsálta lelkesen! Aztán lecseréltük egy kis "újhagymára" -csirázó vöröshagymáról levő zöldre- azt is nagyon lelkesen ette. Bátyókája (lassan 9 év) is kedvet kapott, fogta a párját, megkóstolta, közölte, hogy piszkosul csip, Ancsi viszont panasz nélkül rágcsálta tovább! Tiszta hagyma szaga volt egész délután a gyereknekKép.

Batka:
-simán el tudom képzelni, hogy lurkód még nem érett a hozzátápira.
-milyen gyakran próbáltál új kaját? Legszerencsésebb egy héten csak egyet próbálni, de legalább 4-5 nap legyen két új dolog között, hogy jól el lehessen különiteni, melyikre hogyan reagál (ezt csak azért irom, mert irod, hgoy nemrég kezdtétek, de ahogy látom már elég sok mindent próbáltatok)
-meggy: szupermarketekben mirelitben lehet kapni (én most Auchanban láttam)
-elvileg a gyümölcs és a zöldség azonos kategória, tehát lehet akrá a zöldséggel is kezdeni. Talán azért alakult ki a gyümis szokás, mert azt könnyebben el szokták fogadni a babák, de ez persze nem igaz mindegyikre.
-ételsorrendre jó táblázat (meg sok egyéb okos hasznos): www.otlettar.try.hu
-gyümisorrendet lásd fentebb is, Gabinak irottnál, zöldség:krumpli, sárgarépa, saláta, cékla, sütőtök, sóska, spenót, fehérrépa, tök, cukkini kb ezek az első kör.
-teljesen jó szerintem, ha először egy-két hétig csak kétféle gyümölcsöt -őszi, körte - kap
-ha nagyon nem fogad el semmit, akkor pont azt szokás mondani, hogy várj néhány napot -egy hetet- és utána próbálkozz újra, lehet, hogy még nem érett a hozzátápira. Sok baba 7-8 hónapos korig semmit nem fogad el, sőt sokuknál közel 1 éves korig érdemi mennyiség nincs is, és ez is normális.
-rizs: lehet kapni rizslisztet is, lehet főzés előtt kávédarálóval ledarálni, lehet főzés után turmixolni. Én lányom történetesen a mi tányérunkból evett elsőnek rizst és azóta is minden pempősités nélkül eszi a rizst (simán párolva, avagy anyatejes tejberizsnek)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Era,
a banánról én is hallottam, hogy max kettőt szabad 1 héten enni. Zsoltika talán egy kisebbet eszik meg egy héten.

Amcsi,
villával törtem össze a krumplit, szerintem sok főzőlével Kép Elég kezdő vagyok még Kép Legközelebb anyatejjel próbálom meg, és turmixolom, hátha...
Gyümit szereti Zsolti, azzal nincs gond. Arra is gondoltam, hogy keverem majd őket, egy kis krumplit adok majd az almához kezdetnek Kép

Ildi,
Zsolti eszi a gyümiket, de nem túl nagy mennyiséget. Én úgy látom, elég neki az anyatej, a hozzátápit igazából azért kezdtük, mert elmúlt féléves. A főzeléket pedig azért, mert nagyon keveset gyarapodott.
Banánnal vigyázunk nagyon! Valóban lehet, hogy az emésztőrendszere nem érett még, ezért nem kéri a krumplit.
Zsoltika igény szerint szopizik. Tényleg nem kért sem a forralt vízből, sem a teából, inkább csak rágcsálta a pohár csőrét. Azért gondoltam arra, hogy olykor igyon, mert elég száraz nálunk a levegő (a párásítás ellenére), és olykor köhög, bár ez lehet attól is, hogy félrenyeli a nyálát. Fogacskánk még nincs, de nyáladzunk ezerrel Kép

Nagyon-nagyon szépen köszönöm még egyszer!

Gabi

pgaboka
 
 


Ildi,
koszi! Akkor most nyugodtan felfuggesztjuk erre a hetre a hozzatapit Kép
Kulfoldrol irok, es itt nincs se meggy se ribizli (fagyasztott sem), mar mindenhol neztuk.

Hozzatapi menete a kovetkezo volt:
1. nap alma, majd ettol pottyos lett a pofija, igy masodik nap csak szopi. Aztan 5 napig korte. Utanna 1 nap banan, de mivel attol is pottyozodott, igy masnap megint szopi. Utanna megint 5 nap oszibarack, mivel mind visszajott es tobben irtak, hogy a boltit jobban szereti a babo, igy a kovetkezo nap kiprobaltuk a bolti kortet. Persze ez sem izlett. Vegul tegnap volt a sutotokot.
Lehet, hogy nem jol csinaltam valamit?

Koszi a segitseget,
batka
batkamano
 
 


Hahó,
nemtom, hová írjak, ide látszott logikusnak, pedig hozzátápiban már nem vagyunk kezdők. A probléma: 14 és fél hónapos kölköm nem iszik. Kb. két napja szó szerint egy-egy kortyot. Eddig nem nagyon izgattam magam azon, hogy egy-egy kajoláskor megiszik kb. fél deci folyadékot, ill. pár kortyot egyszer-egyszer kajálások között, mert szopi van még ezerrel, biztos elég neki, annál is inkább, mert egész okésan pisilt. De ez már komoly, ma eddig (most du. fél három van), a reggelin kívül egy pisis pelus volt, abban meg kb. egy adag, azaz nem volt valami nehéz. És tényleg, se tegnap, se ma nem ivot érdemi mennyiséget, szopi a szokásos volt, de úgy tűnik, ez már kevés folyadék neki. Mit tegyek, hogy erre ő is rájöjjön? Ja, tud inni mindenből, pohárból, csőrikéből, varázsitatóból, szívószállal, üvegből, üdítősdobozból Kép, pontosan tudja, mit jelent inni, stb. Eddig nagy vízivó volt, pár napja megkóstolt dobozos gyümilét, de abból sem ivott meg többet, mint a vízből, sőt kért hozzá vizet is, azaz nincs oda érte. Ma meg tegnap meg éppen csak megízlelte, egy korty és slussz. Vizet, gyümilét, akármit. Reggel elharapta a száját, lehet ezért??? De hogyhogy nem szomjas??? Amúgy a szopival nincs gondja, de nem kéri többször, mint máskor.
Kérlek, segítsetek, kezdek pánikolni, nehogy kiszáradjon a kölköm Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi: na, látom már, látod, lehet, hogy a szája, simán lehet, fáj neki bármi hozzáér (cici más eset, ott mindjárt fájdalomcsill van csomagolva hozzá). SZerintem ne erőltesd, ellenben hagyd többet szopni. Ha az elharapás, az egy-két nap alatt el kell múljon.

Batka: nem vagyok ám én olyan szakértőKép. Igy már értem, hgoy jött ki ennyi időre ennyi minden. Végül is elég reálisan meggyőzőnek tűnik, ha rögtön pöttyös lett. Mindenesetre türelem, lehet, hogy egy-két hét és elfogadja a dolgokat!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
Szoptatásba írtam neked választ Kép Köszi itt is Kép
kriszi
 
 


Sziasztok!

Megint itt Kép Úgy tűnik, sikerült találni Zsoltika számára jó megoldást: alma-krumpli főzeléket már nagyon szépen eszik!

Kérdésem most az lenne, hogy a nap melyik szakában kellene enni a főzeléket? Ma két szopi között adtam, kb. 1 deci mennyiséget evett meg Zsoltika. Lehet, hogy többet is evett volna, de elfogyott Kép Most azt a tanácsot kaptam, hogy a főzeléket szopi helyett adjam ebédidőben. Viszont ez az 1 deci még kevésnek tűnik.

Gyümit is szépen evett ma, szintén 2 szopi között, alma-banán keveréket Kép

Előre is köszömöm a válaszokat!

Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabi!Az én kisfiam is az alma-krumpli verzióval kezdte a hozzátápit én délben adtam szopi után és megette a szentem ...szerintem a déli etetés legyen a főzelék evés ...nálunk ez vált beKép pl.ha új ételt próbálsz ki akkor jobb adélelőtt és a déli órák mert ha valami gond van akkor nem este vagy éjjel"derül" ki a dolog ,a gyüminél az alma-banánnal vigyázz! mert székrekedést okoz nekem a dokinénink és a védőnő is figyelmeztett és igazuk volt mert valóban fájt a kisfiam hasaKép további jó hamizást üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Többször olvasgattam ezt az oldalt és sok hasznos ötletekkel gyarapodtam.
Szeretném én is a segítségeteket kérni egy két dologban.
Robó most nyolc hónapos, eddig gyümiket és főzeléket evett. Két szopi között sikerült így kikisérleteznem, hiszen szopi után nem volt egyáltalán éhes.
Gyümölcsök: alma, körte, meggy, barack, szilva(székletére), szőlő.
Főzi: burgonya, s.tök, s.répa, sóska, cékla.
Délelőtti órákban kapott gyümit délután pedig főzeléket. Jó így?
Olvastam, hogy inkább délre kéne próbálni a főzeléket.Azért adtam inkább délután, mert estére kevesebb már a tejcsi, és így elegendő neki a szopi is lefekvés előtt.
Főzelékeket vízzel csináltam eddig, anyatejjel kéne inkább?
Fűszerezni nem fűszereztem, mivel érdemes egy kis ízt varázsolni az étrendben?petrezselyem , zellerzöldje , hagyma...ilyenkre gondoltam
Milyen mennyiségben lehet?
Inni eddig pár korty gyermekteát és forralt vízet kapott, kéne esetleg gyömölcslét adni?
Húsokat milyen adagokban kezdjem el Robónak adni? Májat mennyit lehet elsőre ? Ha a húsokat megkóstoltuk, akkor mi a következő?
Mi az az étel (hús, gyümi...), amit érdemes minden nap adni és mi az amivel óvatosabban kell etetni, esetleg nem minden nap adni.(répa?)
Húst főzibe keverjem?
Sűriteni esetleg mivel érdemes pl a gyümiket?

Tetszik nagyon PIldi hozzátáplálási segítségei, hasonló elveken szeretném én is Robót etetniKép.Ezért is fordultam ide, biztosan jó ötletekkel tudtok segíteni. Sajna én a védőnénitől nem túl sokat tudok meg, így innen próbálok tapasztalatot szerezni.

Allergia nem volt családunkban, ettől függetlenül amivel csak lehet kivárnám az egy évet. Viszont egy év után akiket nem ehetett azokat gondolom lassan kell szintén bevezetni? Milyen tűnetei lehetnek, ha esetleg allergiás lenne vmelyik ételfélére?Ha esetleg több napon át kap egy félét és nincs semmi gond tőle, akkor később is lehet adni neki, ugye?

Ne haragudjatok a sok kérdésért.Előrre is köszönöm: Anita
anita77
 
 


Gabi!

A kérdés az, mit szeretnél, hozzátáplálni, vagy elválasztani. A hozzátápinál azt csináljuk, hogy a baba igénye szerint egyen az anyatejen kivül, de 1 éves korig a fő táplálék az anyatej mottójával nem csökkentjük a szopások számát. Ebben a megközelitésben mindig szopi után kinálunk mást (után alatt fél-egyórával utána még belefér). Ne várjuk ki, hogy hű de éhes legyen.

AZ elválasztásnál a cél, hogy kiváltsunk egy étkezést, ekkor szopi előtt adunk mást. Ezt ma kevésbé tartják jónak, csak akkor alkalmazandó, ha valami -egészségügyi pl. -okból fontos, hogy elválasszuk a babát. Itt a szopi előtt jön a más.

Én nem értek egyet a szopi helyetti főzelékezéssel, de ezt neked magadnak kell eldönteni. Ha szeretnéd, hogy sokáig az anyatej legyen neki a fő, akkor ne a szopi helyett adjad a főzeléket.

Új ételt mindenképp a nap első felében jó kipróbálni, mert akkor nem éjjelre jön az esetleges hasfájós hatás. Nekem az vált be, hogy a családi étkezéseknél eszik a kicsi is szilárdat.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Anita!

Délelőtt, délután:ha Robónak jó, akkor persze, hogy jó! (Ancsi is hamar rákapott az esti főzelékezésre, igaz,sose eszik egyszerre sokat, de elég hamar napi két főzeléke volt)
Főzeléket nem kötelező anyatejjel csinálni. Ez inkább olyan, hogy ha van a fagyasztóban, akkor remek elhasználási mód. Avagy ha a baba vizesen nem kedveli, esetleg anyatejjel jobban elfogadja. Nekem vannak főzelékek, amit nagyoknak is mindig tejjel csinálok (pl. sóska, spenót) ezekben "hiányolom" ha nem teszek valami tejfélét, ezekbe teszek anyatejet, ugyanakkor esetleg másba (pl cékla, s.tök) nem teszek.
Fűszer:igen. pont ahogy irod. Mennyiség, jó kérdés, szerintem úgy mértékkel, azért kevesebbet, mint felnőttnek tennél (hagymát pl én egy icipicit -szinte mint a dughagyma- szoktam belefőzni egynapi kajába) Végül is itt arról van szó, hogy megismertetjük ezekkel az izekkel és hosszú távon oda jutunk majd el, hogy velünk együtt ehessen a baba (persze ha mi egészségesen étkezünk).
Gyümölcslé:ha amúgy eszik gyümölcsöt, akkor szerintem ennek semmi jelentősége, pozitivuma nincs. Szomjoltásra a viz a legjobb, evések közt különösen, cukros löttyök csak elveszik az étvágyát és a fogaknak sem jók.
Husi:néhány dekányi, nyersen kb mit egy jégkocka (na béna meghatározás, sokféle jégkocka van), de mondjuk később is a napi össz 5 deka szerintem bőven jó. De ezt most hasból irom, meg kéne valahol hivatalosan nézni. Májat nem tudom, nálunk sose volt nyerő.
Husi, máj, aztán további fehérje kb 10 hótól jöhet a sajt, túró ha semmilyen allergia nincs.
Minden nap? ezt nem tudom, max a krumpli. Husi egy héten kb 3-szor (nálunk, ahol nincs más fehérje), anno nagynál az volt, hogy apránként minden napi kajába jusson valami fehérje. MInden nap legyen valami gyümölcs, valami zöldség. Majd valamikor jön a zsiradék (olaj) is, mi most úgy 9 hósan kezdtük. Én azt csinálom, hogy piros -fehér-zöld, beosztottam a zöldségeket, és igy körbe mennek, szépen fel lehet fejleszteni a kinálatot, és akkor két-három hetente jön csak ismétlés (lehet vegyes zöldségeket is csinálni, bölcsikben van olyan kitétel, hogy egy hónapban(?) csak egyszer lehet ugyanaz a kaja.)
Husit én mixelem a főzelékkel, de késsel apróra vágva lehet adni külön is (néha magában nasiztatom hússal a lányt)
gyümit sűriteni: pl puffasztott rizs, vagy ha majd a glutént kipróbálod (eltérőek a vélemények egy év avagy fél évtől mehessen), akkor pl a 7gabonás gabonapehely szuperjó gyümivel.
Igen, egy év után is óvatosan, lassan, a sorrendet tartva (előbb savanyitott tejtermék és csak később tej, előbb a tojás sárga és csak később a fehérje), ugyanakkor minél nagyobb a gyerkőc, annál gyorsabban lehet. Allergia alattomos valami, sokszor csak évek múlva jön elő... Igy aztán ha néhány nap után nem tűnik fel semmi, mit tehetsz mást, mint bizol benne. (pl. lisztérzékenységről nem egyet hallottam, ahol 4-6 éves gyereknél derült ki, akkor is lényegében véletlenül)
Tünetek:nálunk sose volt ételallergia, nem vagyok kompetens, de amennyire tudom:lehetnek bőrelváltozások: pöttyök (anyám mindig a hasunkat nézte, mert ott kellett volna legyen?), ekcéma, piros foltok. Lehetnek emésztőszerviek, hasmenés, nyálkás tudomisén milyen széklet.
Szerintem ha bármi szokatlan van a gyereknél, ami addig nem volt, akkor az lehet allergia.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettélKép.
Husikból pl csirkének bármely része, vagy éppen a mellével kezdjem?csirkén kívül mehet még később a pulyka husi is?Májat azért ajánlod, vagy csak éppen nálatok nem ízéett nagyon. Tudom, hogy sok méreg anyag is lehet benne, de ritkán azért nem árt a vas miatt nem?
Jó kérdés, de pl jód miben lehet? Nálunk elég jódhiányos a víz, nem is tudom mivel lenne érdemesebb Robónak is főzni, de előbb utóbb meg kéne neki szokni , hisz később is ez lesz itthon...
Tojással is várjunk 1 éves korig?
Jó ötlet a husi lefagyaztás, mert ilyen kis adagokat nem igazán vesz az ember.
Piros-fehéz-zöld jó ötlet, hogyan kategorizáltad öket?Olyan ügyes vagy tényleg!!
Szerinted a 7gabomnáspehellyel is érdemes várni? Várni várok én mindennel, csak gond ne legyen.
Hüvelyeseket pl borsó mehetne már héj nélkül? Gondban vagyok, ugyanis Robó extra hasfájós volt, így azt hiszem nem árt a K betűsekkel és ezekkel vigyázni. Ugye?Vagy szoktassam apránként hozzá?
Ne haragudj, hogy ilyen sok bugyuta kérdéssel jövök elő, örülök, hogy tudok kérdezni TőledKép.
Ancsi hányszor eszik és szopik egy nap? Olvastam, hogy nálatok is rosszak még az éjszakák, hát nálunk is Robó sűrűn fent van, de nekem annyival könnyebb, hogy még csak egy gyermek vanKép.
Irigyellek az energiád miatt!

Köszi előre is : Anita
anita77
 
 


Szia Anita!

Husi:én is csirkemellezek, elvileg a pirosabb húsokban több a vas, azok azért szerencsések, talán a pulykacombot olvastam ezirányban javasoltat. Csirke, pulyka, nyuszi megy nálunk (utóbbi apósomtólKép). Máj igen, mehet, kicsit később,m int a hús, nem igazán tudom, pontosan a mikort, talán 9-10 hó? Lehet, én veszem Ancsinál túl lazán a dolgot, de a gyerek nem néz úgy ki, mint aki vashiányos vagy hasonló, pedig tényleg csak fenti 3 husit eszi, meg anyatejből van fehérje és azonkivül zöldség, gyümölcs.
Jód:bevallom őszintén, én teszek pici sót a lány kajájába és én mindig jódozott sót használok itthon.
Tojás:én várok vele.
Piros:cékla, s.répa, s.tök, meggyeskrumpli (Ancsi kedvence)
Fehér:sima krumpli, almás krumpli (Ancsi ezt nem szereti, nagyobbak ették), tök, cukkini, zöldbab (sárgahüvelyesKép), később karfiol, karalábé
Zöld:saláta, sóska, spenót, később brokkoli, zöldborsó, kelkáposzta (kelbimbó? azt most hirtelen nem tudom, most fog Ancsi kapni először, többiek nem szerették, én se, szóval az vagy zöld vagy fehérKép)
7gabonás:glutén kérdés. Valahol jó fél éve volt Ibolynak ezügyben irása itt valahol. Hivatalosan 6 hó körült mondanak, azzal, hogy a gluténérzékenység (lisztérzékenység) örökletes dolog, hiába vár az ember, kijön. Ugyanakkor Iboly irta,van ún. szerzett (kialakuló) gluténérzékenység is, annak viszont számíthat. ÉN úgy terveztem, hogy ha az 1 évet nem is várom ki, de kb 10 hót igen. Aztán leányzó egy szép napon elcsórta apja kezéből a kenyeret és megkóstolta. Kb 8 hónapos volt. AZóta imádja a kenyeret és mivel látható baja nem lett, adok neki ilyesmit.
Borsó:jó kérdés, még picit szerintem várjatok, főlegmert Robó hasfájós volt. Ráadásul szerintem héj nélkül késziteni elég macera.... Ancsinál valahogy lemaradt, ezt is most fog kapni először.
Szóval én úgy 10 hó tájáig várnék a Kbetűsökkel, puffasztókkal.

Ancsi kb 4-5-ször szopik nappal plusz az éjjeliek. Van olyan nap, hogy tényleg csak 3-4 óránként, aztán van, hogy vigasz gyanánt vagy nyügi és akkor pár kortyokat többször is.
Ma jó éjszakám volt, éjfél és 3 között volt ébrena lány 3-szor, de 3 után 8-kor kelt legközelebb!Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Amcsi, Ildi, többiek,
köszi a válaszokat, szereztem barackot, de azt sem komálja a kiscsaj. A körtét sem. (Eddig ugye az alma és a meggy nem tetszett neki.) Mivel most két hét alatt 1 dkg-ot gyarapodott csak, a védőnéni erőlteti a főzelékek bevezetését. Mivel 28-án lesz hét hós, úgy gondoltam, hogy végül is megpróbálhatom, de ha a répa és a krumpli se jön be neki, akkor szerintetek várjak egy hetet, hátha nem érett még a hozzátápira? (A súlygyarapodáshoz zárójelben megjegyezném, hogy úgy három hete tanult meg hasra fordulni, és azóta nagyon sokat mozog.)
Még egy kérdés, azt olvastam, hogy a krumpli valójában nagyon erősen allergizálhat, állítólag benne van az első tízben (hogy miben, azt nem tudomKép). Ti erről mit tudtok?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Ismételten köszönöm a válaszokat Kép Akartam korábban írni, de vírusos volt a gépünk Kép

Vera,
alma-krumpli nálunk is nyerő Kép Alma-banán pedig szerencsére nem okozott székrekedést, de nagyon vigyázok vele, mert banánt amúgy sem szabad sokat adni.

Ildi,
hozzátáplálni szeretnék Kép De nagyon kezdő vagyok, és a dokinénink mondta, hogy szoptatás előtt kell adni a főzeléket... Nagyon szeretném továbbra is anyatejjel táplálni Zsoltikát, szerintem is az a legjobb a számára.

Mint már korábban írtam, a főzeléket a doktornő erőltette, mivel Zsoltika csak nagyon keveset gyarapodott 2 hét alatt. Erre ma azt mutatta a mérleg, hogy Zsolti 1 hét alatt majd' 30 dkg-ot hízott!!! Azt mondta a védőnő, hogy a múltkor biztos hibásan mérték Kép A lényeg, hogy nem kell aggódnom a súlya miatt, a főzelékeket pedig tényleg nagyon szépen eszi, most már szopi után, és kb. 80-100 grammot KépKépKép

Zsizsa,
látom nálatok is a főzelék a téma Kép Próbáltál már bolti bébipapikat is? Nálunk nagyon bejött a Mildi sárgarépa-sütőtök püré. Én úgy vagyok vele, hogy szívesen főzök, ezt a papit kaptuk és kipróbáltuk. Hátha Gabó is jobban szeretné! Egy próbát esetleg megér...

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Valakinek van valami jó tippje, azellen hogy a gyerek kiverje a kezemből a kanalat? Állandóan ráüt a kezemre, már kezdem elveszeni a türelmem.

Zsizsa,

Krumpliról nem olvastam semmit. Talán Iboly, vagy Ildi. Részemről biot veszek neki, de nekem ez nem extra fáratság mert a szupermarketben kapható.
Próbáltad már esetleg nem közvetlenül szopi után kínálni? Hanem két szopi között? Vagy nem te hanem apa?Lehet, hogy nem éhes. Szerintem nem gond ha még nem eszik 7 hósan...
Most az én eddig egész jól evő lányomba is alig tudok valamit belediktálni, neki pedig a súlygyarapodása is figyelemreméltó.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi,
köszi az ötleteket, én általában két szopi között szoktam kínálni. Ő nagyon érdeklődik a kanál iránt, amíg a szájába nem jut a matéria, de aztán azt a fancsali arcot mutogatni kéne, annyira cuki.Kép Szóval nem igazán nyerték el a tetszését az eddigi ízek. Ez az apa általi etetés jó ötlet, kipróbáljuk.Kép

Gabi,
majd akkor azt is megpróbálom.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Ildi: nagyon szépen köszönöm, hogy ennyire lelkiismeretesen leírtad és segítséget nyújtottál. Nagy tapasztalat van a hátad mögött és örülök, hogy ezt megosztod velünk.Kép
Jövök ám még biztosan kérdésekkel, mert mindig elakadok vmibenKép.

Zsizsa, Gabi: sok sikert nektek isKép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!


Többször írtatok már a 7 gabonás pehelyről (majdnem 7 babonás-t írtamKép)
Szóval a kérdés; pontosan mit keressek és hol, ha ilyet szeretnék venni?

Az van, hogy számtalanszor evett már sütőtököt a csemete, tegnap is; de utána pöttyös lett az arca, a homloka. Furi, icipici vöröses pontok.
Ha eddig nem volt baja a sütőtökkel, létezik, hogy most mégis allergiás reakciókat mutasson kontra sütőtök???
Kép

Csemegekukorica mikortól mehet??
Röf-röf Kép

Köszi köszi köszi
szipola
 
 


Szipola!

Sütőtök allergénként ismert, szóval lehet! Allergia olyan valami, hogy nem feltétlen elsőre jön ki, hanem ahogy újra találkozik vele a szervezet, egyre erősebben.
7gabonás:mint a tejpépek olyan doboz, élelmiszerüzletekben kapható (érdekes mód nem mindig és nem mindenhol, pl dmben, ahol tejpépek bőven vannak, sose láttam), auchanban, tescoban tuti szok lenni.

Kukoricát nem tudom, jó kérdés.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Pildi,
írtad feljebb, hogy spenót már mehet 9 hós babának. Még csak szopik a lányom de azért szeretnék próbálkozni.
a kérdésem, hogy ha nincs lefejt tejem (vagyis van a mélyhűtőben csak már több mint 6 hósak) és nem tudok fejni akkor, hogy kell csinálni a spenótot? Vízzel, sima tejjel?
Szerinted ha én allergiás vagyok a mézre, parfümre a férjem pedig a pollenre akkor mindenféle tejtermékkel várjunk egy éves korig? Joghurt, túró, TúróRudi mehet?

Tina
tkriszta
 
 


Tina!

Azt tartják most, hogy ha a családban bármilyen allergia van, akkor minden tejtermékkel várjunk 1 éves korig. Azaz nálatok is, joghurttal, túróval is. 1 évesen mehetnek azok, amiket másoknak 8-9 hósan (kismama táblázat) avagy 10 hósan (ötlettáros javaslatok) szokás kezdeni, majd 1 hónap (szerintem lehet az másfél, kettő is) jöhet a többieknek egy évesen javasoltak (tej).

Spenót:én a magam részéről a több mint 6 hós tejet tuti elhasználnám a főzelékbe, akár forralva is. Próbálhatod vizzel, mondjuk magam részéről azokat, amiket a nagyok is tejesen esznek (tipikusan a sóska, spenót) jobban kedvelem tejjel. De úgyis főzöl hozzá krumplit, és a krumpli főzővizével is lehet. Tehéntejet még ne!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Köszönöm.
Bevallom nem is jutott eszembe krumplival csinálni a spenótot. Hogy mért nem?
Tésztát már lehet adni neki? Tegnap húsleves volt és most először evett egy kicsit többet. Igaz én tésztát is adtam neki.
Bocsi a sok kérdésért.Kép

Tina
tkriszta
 
 


Hahó,
a krumpliról nem tud senki semmit allergia ügyben???

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Tetszeni fog Nektek amit tegnap láttam a mekiben. (Ez is egyfajta hozzátáplálás.)
Ca. 6 hónapos kisbabába anyukája lelkesen tömi a hamburgert. Ha időnként megakad (mivel foga még nincs) leöblíti egy kis fantával.
Sose hittem volna, ha nem a két szememmel látom!
Enic
enic
 
 


Szaisztok!

Zsizsa:ez a krumpli dolog akkor hangzott el, amikor nagyon téma volt a mi miként allergizál dolog, és igaziból nem derült ki, hogy komolyan vagy nem komolyan gondolták.
Nekem az a véleményem, hogy az allergia kérdése részben lakóhely -népcsoport, szokások, életvitel kérdése is. Ami lehet, hogy totál nemigaz, hizsen manapsgá nagyon nagy akeveredés, de lehet, hogy azért van benne valami. Hogy ahol élünk, nekünk felnőtteknek mik a természetes kaják,mik azok, amiket sokat eszünk, várandósan is, de úgy egyébként is. Déli országokban pl a narancs totál első kaja, nálunk meg azt mondják allergizálhat. Hasonlóképp a tésztás olaszoknál -ha jól tudom- hamar adják a babának. Mi magyarok eléggé krumplisok vagyunk, nálunk ez jön az elején. Szerintem minden ételre létezik-létezhet olyan ember, aki allergiás rá.

Tina:tészta általában tojással készül, ez esetben 1 éves kor alatt nem javallott. A tojás mentes tészták viszont ezalapján mehetnek. Azokról én nem tudom -nem nagyon eszünk olyat- , hogy miket raknak bele? Mert szerintem minden ételnél eszerint kell mérlegelni, hogy mi van benne. Ne legyenek tiltólistás dologk és minél kevésbé legyenek benne E-k, meg mindenféle műdolgok.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Eniko,
Na, pont egy hete lattam en is hasonlot! Csaj nyomta a kiskolyokbe a hambit! Az meg falta!

Mikinek most bevasaroltam a bioboltban! Vettem egy zacsko tonkolytesztat (nincs benne tojas sem), kolest, es mindenfele lisztet (kukorica, tonkoly...stb.), meg magokat.
Hogy mire allergias meg nem derult ki, gyanum szerint a lopott csoki a bunos! Meg en, hogy annyit ettem belole, mikozben szoptatok!
De egeszen megtetszett ez a biosutes-fozes!
Bar a tojast nem igazan tudom kikerulni (arra ugyan nem is nagyon allergias), de mar sutottem tej-, vaj-, es buzalisztmentes muffint, nagyon fini!

Tina,
Tej helyett hasznalhatsz szoja-, zab-, vagy rizstejet, bar nem ugyanazt az izt kapod majd! Peldaul inni egeszen finom mindegyik, de kaveba pocsek! Kép A zabtejtol meg mintha meg a tejci is tobb lenne.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Ildi,
köszi!Kép Csak azért érdekelt ennyire, mert a férjem családjának minden tagja nagyon sok mindenre allergiás (jó, krumplira nemKép), ezért igyekszem betartani amit csak lehet.Kép De akkor jöhet a krumpli, aztán meglátjuk.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Ildi,
köszi.Kép


Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

PIldi, köszi a segítségeid, most jöttem simét pár kérdéssel.

Húsit , csirkemellet most vasárnap kapott Robó először. Igaz nem adtam azóta minden nap, tegnap kapott ismét vacsira. Igaz a székletét szerintem ismét megkeményítette, de gondolom hozzá kell szokni a szervezetének az új dologhoz. Viszont tegnap este is írtó nyűgi volt és még a karomban is feszítgette magát, mintha a pocija fájna.Fogára is gyanakodtam(még nincs ), de lehet hogy a husit nem bírja még a gyomra.
Egyébb tünetek nincsenek, ezért sem igazán tudom, mitől is lehettt nála ez a nyügi este.

Azt szeretném még kérdezni, hogy lassan 9 hós lesz Robó. Így a napi kétszeri evés eseleg növelhető három alkalomra, ha igényt tart rá?
mennyi a megfelelő szopizás egy nap. Eddig jóformán igény szerint volt így nappal 5-6 alkalommal, este kb 4 , de az inkább komfortKép. De úgy érzem kevesebb már a tejcsim, és nem elég neki.(ezt főképpen esti szopiknál érzem, ha nem alszik el a cicin). Viszont ha elegendő lenne + egy főzi, talán megfelelő mennyiség jutna neki.
Szeretném még nagyon szoptatni és tudom, hogy a gyakori szopi serkentő hatású ezért is cicizünk sűrűn.Viszont azt sem tudom, hogy mennyi idő után változik annyita a tej szerkezete, hogy már nem lesz annyira tápláló? Mindenesetre egy éves korig szeretném ha kitartana, csak most az zavart be, hogy a hozzátápival elegendő kalóriához jut majd?
ne haragudjatok, hogy buta kérdésekkel jövök rendszeresen.
Ja és még egy. Mostanában azt vettem észre, hogy a délelőtti gyümiket nem szívesen eszi. Almától szinte megrázkódott tegnap is, így nem is adtam neki. Most lehet, hogy nem is volt éhes, mert még a kisszáját sem nyitotta ki, de később is próbáltam és nem fogadta el. Lehet, hogy egyelnőre szüneteltenem kéne? De akkor mit adjak neki? Mert eddig mindig almához kevertem a többi gyümölcsfélét.Az is lehet, hogy nem vol éhes, akkor viszont a fenti kérdés kilőve, hogy többször adjak neki.vagy próbálka főzit adni délelőtt is, hátha elfogadja?
Jó , hogy írtatok a fagyasztott tejről. Akkor szerintetek mehet még a 7-8 hós tejcsi is forralva?
Ugyanis én csak júl-aug fejtem és elég sok zacsi van lefagyaztva jó lenne felhasználni ha lehet.

Köszi szépen:

Anita
anita77
 
 


Ildinek megkésve köszönöm a választ!

Kép ha valaki kukoricázott már gyerkőcével, ne habozzon írni nekem, hogy mikortól tette ezt!
Köszi!
szipola
 
 


Sziasztok!

A gombáról tudja valaki, hogy mikortól lehet adni? Nem találtam róla semmit.

Panka

panka
 
 


Cicó olyan 11 hós kora környékén nagyon csípte a franciasaláta alapot párolva-pépelve (abban volt kukorica is), de egyszercsak megunta, és azóta se. Hogy mi a hivatalos álláspont, nem tudom Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Anita:
-husi:lehet, hogy még nem birja a pocija. Én ezekben nem vagyok otthonos, de azt csinálnám, hogy kétszer-háromszor megpróbálnám, pár nap szünettel, ha következetesen ez a reakció,a kkor várnék vele néhány hetet.
-ételmennyiség, anyatej:vannak babák, akik közel egyéves korukig alig fogadnak el szopin kivül mást, mégis tökéletesen fejlődnek. Az első életévben a babák fő tápláléka az anyatej. Én a magam részéről osztom azt a nézetet, miszerint az első évben ne korlátozzuk a baba szopizását, szopizhasson kedvére, ahányszor csak akar. Szopi után kínálva a szilárd ételekkel működni logikus, hogy ha kevés lenne neki tápanyagban a tejecske, akkor eszik. Én 9 hósan azt csináltam már, hogy adtam délben és este a családi vacsora közben is Ancsinak főzelékfélét, ezenkivül "uzsiidőben" megkináltam gyümölccsel (sokszor inkább vacsi után "második fogás" gyanánt eszi a gyümölcsöt), illetve reggel szoktam adni neki egy kicsi kenyeret. Van, hogy nem eszi, van hogy eszi, rá van bizva. MIndenesetre napközben -programtól függően- 4-5 szopi mindig összejön, néha több is, plusz az éjjeliek. Szerintem ha ezt igényli a baba, akkor érdemes megengedni neki.
Na, ebből hámozd ki a válaszKép. Szóval szerintem nyugodtan kináld meg, legjobb, ha olyankor amikor ti is esztek, de ne szopi helyett, és majd ő jelzi, hogy kétszer akar-e főzelékezni vagy sem.
Gyümi:igaziból szerintem néha ennek is túlzott jelentőséget tulajdonitunk. Ha valamit eszik, legyen az akár főzelék, akár gyümölcs, akkor már megszerzi a vitaminpótlást. Ha jól tudom, szokták mondanki, Magyaro-n tipikusan a legtöbb (c és egyéb?) vitamint az emberek a krumpliból eszik.
Ancsi 40-50 ml gyüminél nem nagyon eszik többet, én is gondoltam, hogy majd ezeket a lefagyaszott adagokat felnövelem egy-egy almával, de nem fogy el... Szerintem nyugodtan próbáld meg alma nélkül, végül is nem muszáj neki minden nap almát enni!
Fagyitej:szerintem ha rendes mélyhűtőben (-18 fok alatt) tároltad, akkor nyugodtan használhatod. Én használtam el közel egyéves tejet is (ikrekkel rengeteget raktam a fagyasztóba), sose lett baj belőle.


Gombában nem vagyok járatos, lévén magam sose eszem meg, és nem is főzök a többieknek se.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Azt hiszem azt olvastam valahol, hogy gombát egy éves kor után lehet csak.
Véda kb 8 hónapos kora óta eszik kukoricát,más zöldségekkel keverve. ő szereti, semmi baja tőle, de a hivatalos álláspontot nem ismerem én sem.

Anyakati
anya_kati
 
 


Ildi!

Köszi szépen.Te milyen gyümiket szoktál adni Ancsának? Nekünk inkább fagyasztottak vannak itthon(kivéve: alma, körte), de azoknak magában elég vacak ízük van. Ma sem ette meg Robó, lehet, hogy tényleg váltani kéne .Sőt, váltok is. Ma anyatejcsivel ette a krumplit +spenóttal. Ízlett neki. JA és honna lehet tudni, hogy nem jó már az anyatej? Talán összemegy, vagy az "illatáról"?
kenyeret is írtad, hogy eszik már Ancsi, abból milyet adsz neki?Mivel kínáljam még meg Robót, vagy most egyenlőre a húsit próbáljuk még a többi eddigi mellett?

Köszi szépen: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita:
nálam mirelitben van meggy (bár ezt csak krumplival esszük), körte, szilva, ringló, szőlő, barack, mind pépelve. Van még ribiszkelé -nem szereti, és feketeribiszkelé -ezt meg előbbi után nem is próbáltam.
Hm, nem tudom, milyen a romlott anyatej, jó kérdés. Gondolom savanyú, összeugrik de ez csak tipp.
Kenyér:hááát őszintén bevallva, csak egyszerű mezei normális kenyeret, amit mi magunk is eszünk (hol fehér, hol félbarna). De szerintem is, most husiztok, várj egy kicsit a kenyérrel, különösen, ha eddig még liszteset nem ettetek.
Még egy dolog jutott eszembe:az, hogy esti elalvás és ciciben levő tej mennyisége szerintem ekkora babánál már nem kell, hogy összefüggjön. Ancsi kb 8 hós kora óta ha korán vinném aludni, akkor nem alszik el, hancúrozik még egyet, ugyanakkor ha nagyon álmos, akkor akármennyire is éhesnek kéne lennie, belealszik akár az első cicibe. Van, hogy kieszi mindkettőt, és alszik, kieszi és nem alszik, nem eszi ki és nem alszik, szóval mindenféle összeállitás, de nem a tej mennyisége ill. a cicik kiüritése határozza meg az elalvást.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Anita,
Cicó jó ideig kukoricás Abonettet evett kenyér gyanánt, nagyon szerette, és abban elvileg nincs semmi káros Kép De ha veszel, figyelj oda, van, amelyiket vegyes gabonából csinálják, sózzák stb. Nekünk sárga csomagolású volt, ráírva: gluténmentes, sómentes.
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: