Új privát üzeneted érkezett!

Indi, az a kettő a mienk lesz? :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter :) bizony :)
indianyo
 
 


nálunk nagyon úgy áll, hogy nem igazán váltak be a kushies AIO-k :(
egyszerűen nem tudom úgy ráadni a gyerekre, hogy ne álljon el valahol a derekánál, főleg has résznél. így max 2 órát bír ki, de van hogy annyit se. most hogy itt a hideg nem igazán veszek jó néven semmiféle nedvesedést :evil:

kérdés: aki BM-t használ, a vastag tépőzáras derékrész alá is felér a prefold amikor ráadjátok? vagy olyan rövidre hajtjátok, hogy ott már ne legyen pelus?
mert ha a külső széléig felér akkor ugye hozzáérhet a póló és pisi kivezetődik ha viszont csak kicsivel alatta, akkor mivel a tépőzárral megerősített rész kissé merv, megint csak eláll vagy lehetetlen formákat vesz fel, aminek a vége mindig átázás. vagy lehet már nagyobb méretet kéne venni?
azt se tudom hány kiló a gyerekem :shock: :lol:

éjszakára használom az egyszem kushies külsőnket BM belsővel. nagyon jól működik, mert az egész derékrésznél csak a külső van, a töltelék lejjebb kezdődik és még csak snappy sem kell

BM belsőket is használtok gyapjú külsővel? olyankor snappyt használtok? és hogy kell akkor hajtogatni?

jön a tél, nagyon hivogatnak engem is a gyapjúkülsők :D

KépKép
savitri
 
 

 
 

Sziasztok!

Még tapasztalatlan babanetező vagyok. Először a pelenkanélüliség témakörében kértem tanácsot, onnan keveredtem át a pelusos topicba. Egyelőre ott tartok, hogy most kezdek a négy hónapos kislányomnál textilpelenkát használni.

Monapelt használunk, már csak azért is, mert ezt használtan kölcsön kaptam egy ismerősömtől. Bár korábban rossz tapasztalataim voltak (nagyon hamar átázott), ezért is nem használtam sokáig, most úgy tűnik bevált, egy kis szépséghibát kivéve: a belső szépen illeszkedik a popsira, hogy úgy mondjam csinos, de ha a külsőt ráadom, egy ormótlan labda lesz belőle, akadályozza a mozgásban is (pucéran már kezd hemperegni, de textilpelusban nem tud átfordulni), meg vágja a kis hasát, husi combját is.

Bár hosszú távon pisiltetni szeretnék, és elhagyni legalább a külsőt, de egyelőre még kezdők vagyunk ebben, és fő a biztonság. Milyen külsőt tudtok ajánlani, ami csinos is, és a lehetőleg szabad mozgást is lehetővé teszi?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Györgyi
szerencsefia
 
 


Indi, akkor varok. Be kell mennem majd a Kék pandaba, kérdés, h ellen tudok-e allni az ottani gyapjubugyiknak :lol:.

Savitri, a BM-nél nem log ki a belsö. Ugy van kitalalva az egész, h nem tud kilogni, ez a tapasztalatom. Lehet allitani, h milyen hosszu legyen a belsö, de az alap hajtogatsaokkal is nagyon nehéz lenne ugy raadni a bugyort a gyerekre, h a belsö kilogjon valahol. En erre nem figyeltem különösebben, altalaban böven volt hely elöl és hatul is a belsö 2 vége és a külsö gumirozott része között.
Viszont nem marad olyan jol a helyén a belsö, mint a Monapel, Popolini, stb. bugyi alaku pelusokon. Nem szökik ki csak összegyürödik kicsit elöl. Nalunk legalabb is ez volt.

Pindi anno ezt ajanlotta prefold+snappy-re: http://www.littleturtleknits.com/sidewallpf.htm

Szia Györgyi :) Eggyel kissebb külsövel nem probalkoztal?
A külsö egész vékony anyagbol van, fura, h pont ez zavarja a kislanyodat :?.
Mivel egyméret a Monapel (ha jol emlékszem??) lehet, hogy mas pelust kellene kiprobalnod, amiben méret is van, igy garantaltan kissebb a bugyor.
Szerintem a Bambinomio-nal lesz a legkissebb a csomag, föleg csajoknal :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára:

a Monapel belső adva volt, a szó szoros értelmében, azaz grátisz. Van belőle 20 db, nemigen verném plusz költségekbe magam, meg tényleg inkább a külsővel volt gond. Igaz, hogy a külső vékony, de nem simul rá a belsőre, és olyan, mint ha felfújná az egészet. Meg a széle is vág, de legalábbis dörzsöl.

Most, ahogy jobban megnézegettem a fórumot, talán a gyapjú lenne a megoldás: ez illeszkedik is, és nem irritál. Kötögetni se kedvem, se időm, meg nem is tudom, mennyivel lenne olcsóbb, mint készen megvenni. A Popolini gyapjú külső dereka meg combja viszont gyanúsan szűknek tűnik a képen, de biztos kellően rugalmas, legalábbis remélem. Kár, hogy olyan képet nem találtam, ami használat közben mutatja a külsőt. Azért kipróbálom majd az eggyel kisebb méretet is.

Szerinted/szerintetek érdemes a gyapjú külsőbe invesztálnom?

Györgyi
szerencsefia
 
 


Gyorgyi, szerintem erdemes a gyapjura kolteni, ha nem akarsz kotogetni. Nekem ugyan nem Popolini kulsom van, de ugyanaz a kotott, bebujos fazon. Este is az van a gyerkocon, es amikor nagyon pisis a belso, akkor sem azik at. (Ha eleg a lanolin tartalma.)

A mosasnal figyelni kell. Ha nem jo hofokon mosod osszemegy, jobbik esetben egy kisebb gyerekre meg akkor is raadhato, de ha nagyon nemezelodik, elveszti a rugalmassagat. Mindket esetre lattam mar peldat.

Ezek a pelusok combnal, dereknal patent kotessel vannak csinalva (ha jol remlik az elnevezes kotogeto korszakombol), azert tunik szuknek, de az eleg rugalmas.

A WoolWrap kulso is jo, olyanom is van, de azt nem nagyon hasznalom, a bebujos jobb.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, és miért jobb a bebujos gyapju külsö?
Pont a wollwrap-el szemezek vagy egy éve.. :)

Györgyi, a sok külsö biztos jo lesz a lanykara valamikor :)!
saara
 
 


látom már hogy az e havi gyed egy része is pelusokra megy majd el.
ha az ember egyszer erre rákap... :lol:
savitri
 
 


A bebujosnak van kis "nadragszara" , nem azik at ott se, a Wool Wrapnal azert az a pici perem nem annyira biztos. A bebujosnal talan meg annyi van, h azt le kell szedni a gyerekrol es akkor a pisis pelus atnedvesitheti, ami alatta van.

Biobaba
biobaba
 
 


Savitri: nekünk is felét a prefold a külső széléig, de ki már nem lóg. Még nem folyt ki a pisi sose.

Nekem is kezd megjönni a kedvem a gyapjúkülsőhöz, pedig mikor elkezdtem beleásni magam a mosható pelus témába, még azt gondoltam, hogy ez már a ló túlsó oldala :lol:

Abból szoktak hosszú szárút is csinálni (mint egy harisnya)? Olyan van vkinek?

KépKép
livus
 
 


felét=felér

KépKép
livus
 
 


Livus :) én ilyet kötöttem, lehet persze hosszabb szárral is
Kép
indianyo
 
 


De jó ez is! Bár én teljesen hosszúra gondoltam, mint egy lábfejrész nélküli harisnya. Vagy az nem jó ötlet?

Ez egyébként térdig ér? És combfix van Domin? 8)

KépKép
livus
 
 


Livus, de, jó ötlet! Télen nadrág alá, vagy itthonra önmagában nagyon jó!

Én ilyet kötöttem (nem ezt):
Kép

Pindi
pindi
 
 


Nagyon ügyesek vagytok: ezek sokkal szebbek, meg szerintem kényelmesebbek is, mint amit készen lehet kapni. Talán én is megkísérlem. Nektek mennyi idő volt a beszerzéstől a megvalósulásig?

Györgyi
szerencsefia
 
 


Livus :) ezen a képen még picurek volt a gyermek, úgyhgoy a térdzoknija felért combtőig :lol: ma már a gatyó is csak combközépig ér, a dereka meg rövid - igaz, egyszer tudtomon kívül a mosógépben landolt a 60 fokos mosásban :wink:

Györgyi :) Használd ki, hgoy még kicsi a babád, 1 éves korban ez már hónapokig is eltarthat :) Míg kicsi volt az enyém is, 1 hét alatt hímzéssel-mosással együtt is kész voltam, ma már 3 hét csodaszámba megy.
indianyo
 
 


Györgyi, amit én szoktam (rövid szárú), két este alatt megvan, vagyis kb. 4-5 óra. Viszont spéci fonalból (előszál, vagyis kezeletlen, sodratlan gyapjúfonal) készül, amit elég nehéz beszerezni, de cserébe nagyon gyorsan halad vele a munka.
Igaz, én nem mosom (ezt nem kell) és nem hímzem. :)


Pindi
pindi
 
 


Pindi, mi az, hogy kezeletlen, sodratlan fonal?
Ezt kérdezted tőlem, hogy ilyenből csináltam-e, de nem tudtam rá válaszolni.

Ez a hosszú szárú nekem is tetszik :-)

Andi
_andi
 
 


sodratlan gyapjú, előfonat= szalaggyapjú
indianyo
 
 


Andi, az előszál az, amiből később a gyapjúfonalat sodorják. Ha tudod, milyen a fésült gyapjú, olyat képzelj el, csak szálba húzva. Rendkívül finom, puha anyag, nem szúr egyáltalán. Ebben még természetes módon benne van a lanolin. Na elvileg ebből kellene a gyapjúgatyókat készíteni, de itt néhányan csináltak már rendes nyers gyapjúfonalból, és ha jól tudom, működik azzal is.
A képen nem sok látszik belőle, de talán így el tudod képzelni, mennyire nem hasonlít a rendes fonalhoz.
Na persze nálunk nincs ilyen színválaszték, nagyon nehéz a natúrhoz is hozzájutni, mert nem szokták ebben a formájában felhasználni, hanem fonalat sodornak belőle.
(Én Lappföldről ismerem, hogy van ilyen egyáltalán, ott ugyanis kesztyűt kötnek belőle - nagyon meleg és vízálló.)

Kép

Pindi
pindi
 
 


Hú, ez a képen is fincsi puhának látszik!

Szerintem én a nyers gyapjúból csináltam, legalábbis az eladó azt mondta, hogy az, amikor rákérdeztem.
Jó tájékozatlan vagyok e témában, de nagyon nyitott és remélem fejlődőképes :D

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!

Mégis megvettem a Popolinit (igaz, csak egyet), de bár ne tettem volna. Ormótlan, szerintem szorít is, ha egész nap rajta van, de a legfőbb baj, hogy még félórája se volt a gyereken, totál átázott egy kis pisitől: a ruhán, lepedőn is nagy pisifolt. Ismétlem, nem arról volt szó, hogy órákon át gyűjtötte a pisit, és végül kifolyt, hanem már egy kicsi is kiment belőle.

Ezek után nem tudom, mit gondoljak. A kézzel kötöttek, amiket ti csináltatok, sokkal csinosabbak, és nem olyan szorosak, de valóban hatékonyak is? Vagy én valami selejtet fogtam ki a Popoliniból? Van valakinek tapasztalata a Popolini kötött gyapjúkülsővel kapcsolatban?

A fonalat hol lehet beszerezni?

Györgyi
szerencsefia
 
 


Györgyi: :(

Indi, te milyen gyapjubol kötöd a bugyikat?
saara
 
 


GYörgyi :) Egy kicsit olvass vissza, érdemes...
A gyapjút lanolinnal kell kezelni - a Popolinit is. Nekem soha nem ázott át pisitől eddig egyetlen külsőm sem - sem a saját, sem a Popolini Wool Wrap.

Sara :) Én nyers kétszálas sodrott gyapjúfonalat használok(ezt lehet csak kapni, használnék vékonyabbat is, de nincs). Az előfonat kínok kínjával beszerezhető és drágább lényegesen, mint ez, no meg nekem nem is könnyű vele kötni(ez utóbbi mondjuk nem szempont).
indianyo
 
 


Indianyo: igazad van, nem olvastam el a használati utasítást, bár igazán lefordíthatták volna magyarra is. Mert hogy mi lehet valójában a "wool cure" meg a "wool impregnation", arra magamtól úgyse jövök rá, de lehet, hogy a magyar fordítás is ugyanilyen talányos lett volna. És még így is én voltam tájékozottab a témakörben, mint az eladó.

Ettől függetlenül a Popolini ha vízzáró is lesz, szorítani valószínűleg akkor is fog. Ma este átrágom magam kicsit a topikon, és remélem, okosabb leszek.

Györgyi
szerencsefia
 
 


Indi, és az finom puha?
saara
 
 


Pindi, hol lehet ilyen fonalra szert tenni?

Biobaba
biobaba
 
 


Sara :) Hát edig nem volt rá panasz :wink: No és a műanyag külsőknél biztosan lényegesen puhább.

Szalaggyapjúból vastagot (kb. 3-4 fonalnyi vastagság) 6000-ért lehetett tavaly kapni a Kenderkócban. Én nekiálltam 3 ágra fejteni, nem sikerült - így szakadozik. A Szövőházban lehetett volna rendelni, de annyira körülményesek ott , hogy végül feladtam. Guzsalyasban nincs. Gulyáséknak írtam, de nem válaszoltak. Azóta áll az ügy.
indianyo
 
 


Pedig ez engem is érdekelt volna. Esetleg valami külföldi lelőhely, ahonnan esetleg megérné nagyobb menyniséget megrendelni és elosztanánk egymás közt?

Indi, Guzsalyas és Szövőház amúgy hol van és mik vannak ott?Biztos leírtad már valahova a címet, csak most nincs energiám visszakeresni,bocs :oops:
Gulyással beszélek a napokban, rákérdezek. Azt kérdezzem, hogy szalaggyapjút tud e adni/csinálni? Vagy?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Györgyi!
Én is Monapel belsőt használok, csak Kushies külsővel. Szerintem is nagyobb a csomag a saját külsőjével, mint ezzel a fajtával, ez sokkal jobban összetartja. Éjszakára a régi megkötős pelusvédőt még aláteszem, ez olyan vékony, hogy észre se veszi, viszont 12 óra alatt se jön ki semmi! Tehát éjszaka nem kell öltöztetni! Hurrá! Nekem nincs gyapjú külsőm, de úgy néz ki a Kushies beválik.
Vendég
 


Sajnos ilyen fonalat én sem tudom, hol lehet beszerezni. nekem évekkel ezelőttről van, és csak annyit tudok róla, hogy Somogy községből valósi a készítő. Lehet, hogy ez alapján ki lehetne deríteni? Gondolom nem nagy falu...
Akkor is úgy kellett kérni, és furcsálták, tehát alapban nem árultak ők sem ilyet.

Kenderkócban nekem mindig azt mondják, szokott lenni, én még nem láttam.

Finnországi lelőhelyet tudok, többet is, 30euró/kiló a legolcsóbb, viszont a postaköltség szerintem nagyon sok lehet. (Egy-egy olyan nagy korong, mint ami a képen van 10-15 dkg) Az észt állítólag olcsóbb, 20euró/kg, de nem tudok netes boltot.

Szóval csak jobb lenne egy hazai lelőhely...

Pindi
pindi
 
 


Szuper ez a hosszú peli!!!!
Pont ilyenre gondoltam, mikor írtam! férjemet se lenne nehéz rábeszélni, mert épp a hétvégén mondta, hogy milyen jó lenne, ha nem kéne mindig a harisnyával bajlódni pelenkázáskor. És akkor jutott ez eszembe.

Nekem van egy ismerősöm Észtországban. De pasi...

KépKép
livus
 
 



KépKép
livus
 
 


Livus :) Ha mész a Guzsalyasba, vigyázz az eladó nénivel! Nagyon kedves, de nem ért a gyapjúhoz és simán megvetet veled valami használhatatlant (nem rosszindulatból) úgyhogy csak határozottan :) Ja és csak délután van nyitva.

Szövőház : Hidegkúti úton van. Fura hely, igazából nem bolt, rendelni kell jó előre, titkos forrásból jön a gyapjú (Guzsalyasba is!) és sokszor nem tudják az árakat sem előre megadni. Én egyszer kértem mintát, küldtek is azonnal, nagyon jó minőségű anyagokat ár megadásával, de mire rendeltem volna, már nem emlékeztek, hogy amit küldtek, az honnan volt :shock: Így nem lett nekem ilyenem

Angolul pencil rovingnak hívják ezt a dolgot, ez a kártolt, fésült gyapjúból fonott vastag szál, ebből sodorják a fonalat.

Eszter :) Ha beszélsz Gulyással, akkor ezt kérdezd meg, igen - tehát előfonat vagy szalaggyapjú, vékony. Illetve akkor már kérdezd emg azt is légyszi, hogy egyszálas fonalat is vállalnak-e, mert a weboldalon csak 2 és 3 szálasat ajánlanak.
indianyo
 
 


Kösz, Indi! Már voltam ott, és a néni tényleg kedves... De akkor megyek, és visszaolvasom, milyet is kell vennem pontosan, nehogy ne legyen jó! :)

KépKép
livus
 
 


Indi, akkor szeretnénk mi is gyapju külsö, ha van kedved persze és ha megcsinaltad Nandi bugyijait :)

Honlapod mar nincsen?
Vagy azt lehetne esetleg, hogy hozol mintakat szept. 22-én és ott élöben megbeszélünk mindent? (Szolj, ha kell elöleg anyaghoz vagy barmi, nem tudom hogyan szoktad ezt megoldani :?)
saara
 
 


Nekunk van egy gyapju harisnyank, azt is lehet kulsokent hasznalni.

Akkor szalaggyapju utan kell nyomozni?

Biobaba
biobaba
 
 


Hát úgy néz ki kéne szalagygajú után nyomozni, Gulyás azt mondta, hogy neki régebben volt, de az 3 cm átmérőjű(?) és szerinte az nem alkalmas arra amire mi szeretnénk, ráadásul befulladt a lelőhely :cry:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Nagbri: köszönöm a tippet! Lehet, hogy megkötöm még a gyapjúkülsőt, de ez még a jövő zenéje. Addig is orvosolni kell a problémát, és erre a Kushies külső jelenthet azonnali megoldást.

Györgyi
szerencsefia
 
 


Szia Györi!

Remélem bejön neked is! Majd írd meg, hogy vált be!

Brigi
Vendég
 


Szia Brigi!

Nem tudod, hol lehet Kushiest kapni nem on-line? Netes megrendelés esetén ki tudja, mikor ér ide. A Kék Pandából a Brendonba irányítottak, de ott nics.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi, Ökoszolgálatnál lehet kapni. (1050 Budapest, Nádor u. 34. fsz. 2., Tel.: 06-80-269-446 vagy 06/1/311-7855)

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok,

Eddig csak olvasgattalak Benneteket, köszi a sok-sok jó tippet, a hatásotokra vettem én is kötött Popolini külsőt, és nekem nagyon beválik!

Most is csak azért ragadtam virtuális pennát, hoyg Györgyi, kitartásra buzdítsalak! Én még nem lanolinoztam az én külsőmet, és tényleg, az elején egy kicsit átnedvesedett, azaz hogy a gyapjúbugyi nem volt nedves érzetű (hiszen a saját súlyához képest sok nedvességet tud megtartani), de ha szorosabb ruha volt felette, az bizony pisis lett.
Mostanra a sok használattól filcesedett, és így tökéletesen tartja a nedvességet is.
Hány kiló a kicsid? írod, hoyg szorosnak tűnik, én inkább passzosnak mondanám. Az én fiam is mindjárt 4 hónapos, most 6 kg, az Mes nadrágunk van. A használat során kicsit össze is megy, tehát szerintem nem fogjuk tudni 10 kgig használni, de egy jó ideig biztosan.
Én még azért is nagyon szeretem, mert főleg ebben a hideg időben a derekát is jül melegíti, és sokkal jobban szellőzik mint bármelyik, állítólag légáteresztő külső.
Remélem, sikerül megbarátkoznod a gyapjúval.

Eszter
ikra
 
 


Pindi: köszi!!
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Eszter: én a szorost úgy értem, hogy pl. amikor egy (a te szavaddal élve) passzos sapkát a fejedre teszel, először nagyon kényelmes, de két óra múlva már ide-oda tologatod, mert szorít. A babának meg nem egy-két órát kell magán tartani, hanem majdnem egész nap. Különben főleg Apa ilyen szorosság-mániás: a zokni, nadrág, sapka, pelenka stb. úgy jó, ha már majdnem lecsúszik. Ha a mintája nyomot hagy a bőrön, az már nem jó. Végül is van benne valami. Ezért pl. ha zokni van a gyereken, azt 20 percenként újra fel kell húzni. A Popolini külsőt épp ezért még nem is mutattam Apának (most 3 hétig nem is lesz itthon), mert kibukna a látványtól.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


kérdés a gyapjúsokhoz:

hány deka fonal kell egy rövid szárú gatyóhoz 7 kilós gyereknek? Már átrágtam magam a topikon, de lehet, h felületesen, mert nem találtam meg, hol lehet lanolint beszerezni, és mi a lanolinozás menete. Ha tudtok, segítsetek!

Köszi, Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi,

A te fiad nagyobb, mint az enyém, az enyémnek nem hagy nyomot a bőrén a gyapjúkülső, az tényleg nem lehet kényelmes. Elvileg, mivel 5-10 kg-ig ajánlott, szerintem egy 7 kgos babának sem lenne szabad, hogy bevágjon, de nem vagyunk egyformák.
(még egy dolog jutott eszembe: nem mostad ki véletlenül használat előtt, esetleg kicsit melegebb vízben, hogy összemehetett?)
A passzost nem úgy értettem, hogy szoros, hanem hogy a szabása folytán rásimul. Én nagyon szeretem, sőt, inkább azt kell mondjam, imádom :), és a kisfiam is kényelmesen érzi magát benne. De persze ha tudnék kötni, akkor inkább kötöttem volna, mert az anyagilag is jobban megéri, meg lehet testreszabni, egy kész bolti külső mégis csak konfekcióméret.

Lanolint gyógyszertárban lehet kapni, de készülj fel, nem mindenhol adnak állítólag. Latin neve Cera Lanae, állítólag ha így kéred, nem akadékoskodnak. Én egyből kaptam itthon, a mi kis falusi patikánkban. A lanolinozást majd leírják a nálam sokkal többet tudók, én még nem csináltam.

Eszter
ikra
 
 


még az jutott eszembe megoldásnak, hogy a külsőt a nyáron én úgy használtam, hogy a derekánál lehajtottam, így pont akkora volt, mint a mona belső alatta. így nem próbáltad még? ekkor nem is érne a bőréhez.

Eszter
ikra
 
 


en is megneztem ma a Kek Pandaban a Popolini gyapju kulsot, de az tagult rendesen dereknal is, combnal is. Fura, h szorit, de ha szorit, akkor szorit, az nem jo a gyereknek. Meg az jutott eszembe, h a sok le- es felvetel soran kitagulhat. A mi kulsoink legalabbis tagultak a gyari allapothoz kepest.

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: