Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, a lányom a múltkor déltől egészen estig elvolt cici nélkül. Több, mint 8 órát. Evett ebédet, uzsonnát, vacsit, és csak a lefekvési szopi volt már aztán este. Igaz, hogy szerintem marha keveset evett, de valószinűleg elég volt neki, mert nem jelezte, hogy éhes lenne. Nagyon jó lehet az anyagcseréje. Kép Valószínűleg kevesebb kaja kell neki, mint amennyit én elégnek gondolnék. A menüje délben kb. 1 deci leves volt, egy féldeci püré, néhány husifalatka, és három krumplikarika. Délután egy harmad körte. Vacsorára evett egy negyed üveg bébiételt és fél deci gyümilét. Ugye ez az ételmennyiség egy 10 kilós egyévesnek nem túl sok? Vagy csak én hiszem, hogy ez kevés? Valahogy úgy képzeltem eddig, hogy egy üvegnyi, azaz 2 deci bébiétel, az kb. egy ebédnyi mennyiség... viszont annyit sose evett még meg egyszerre, max egy felet, ha éppen kivételesen rá volt izgulva valamire.
Na, mindegy, kevés, vagy nem kevés, neki szemmel láthatóan elég volt, majdnem egy napra. Délelőtt volt még két szopi, és szinte nulla reggeli...

Amcsi, kelkáposzta, kelbimbó, úgy tudom inkább 1 éves kor után javasolt. (Nem vagyok benne biztos.)

Puszika!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Vera, Marci most múlt hét hónapos. Azokat a tápikat próbáltam, amit kaptunk pici csomagban mintaként. Volt Milupa, meg Beba.

Kriszi, igaz, ami igaz, mi sem vagyunk óriások a párommal. Kép Egy hónpaja próbálkozunk, és egy adag, amit elfogad, az legfeljebb 6-8 kanálka. De ez is talán ha kétszer volt. Többnyire már a harmadik negyediknél veri ki a kezemből a kanalat, és fordítja el a fejét. Egyébként próbálok többet szoptatni, de úgy látom nem elég neki és éhes marad.

köszi!

Kotkoda
Kotkoda
 


Hahó,

Yoan, az ebédre van egy tippem. Add össze, hogy az a sok kis ez-az, amit Eszti megeszik, kb. mennyi lenne, ha mindet összemixelnéd... Kép Amúgy Cicó egy picit többet eszik, és egyévesen 8.3kg volt csak... Ha Eszti ennyivel is tud tíz kiló lenni, annak érdemes örülni, nem eszik ki benneteket a vagyonotokból Kép Kép Kép

Kotkoda,
miből látod, hogy éhes marad?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

 
 

Szia Kotkoda! majdnem ugyanigy voltunk mi is a fiacskámmal mivel már nem volt neki elég a tej ezért próbáltuk a NAN2-t az nem vált be aztán a BEBA2+-t.ez egy kicsit sürübb állagú táplálóbb jobban laktatja a babát...Krisztiánnak este adok 250gr-ot végig alussza az éjszakát vele,Krisz.8 hónapos/.KépKépKép esetleg próbáljátok ki a BEBA2+-t 2650ft egy dobozzal és persze azért szoptasd őt amikor kivánja,este is adjál cicit és ha látod hogy nem elég neki akkor adj tápit KépKépKép üdv vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Először írok ebbe a topikba.
Kislányom, Anna, 8 és fél hónapos. Nekünk is nagyon nehezen kezdődött a hozzátáplálás. Én már azt hittem, hogy még iskolás korában is szopizni fog hazajárni. De nem így történt.
5 hónapos kora körül adtam neki először egy kis almát, nem sok sikerrel. Aztán még próbálkoztam tejpéppel, az sem ízlett neki. Majd feladtam. Egy hónap múlva újabb próba és kézzel adtam neki a reszelt almát nem kanállal. Így megette. Aztán már evett mandarint is, imádta.
Most már ott tartunk, hogy egyszerre megeszik egy üveg főzeléket (napi kettőt) ill. gyakran én főzök neki. Azt is imádja.
Anna nem túl kövér két hete volt 7800g és 70 cm. Állandóan mozog, szerintem ezért enm hízik ennyi kajától sem. Úgy látom, hogy a szopi már nem nagyon elég neki. A védőnőm azt mondta, ha éhes, nem elég neki a cici, akkor eszik amjd rendesen.
Ti délelőtt mit adtok gyermeketeknek?
Hűűű, jó hosszúra sikeredett. Ennyit mára.
Sziasztok.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Lányom most lesz nyolc hónapos. Eddigi menük gyömölcsökben: alma, barack, meggy, szőlő, körte.Zöldségfélék: burgonya, sütőtök, s.répa. Miket adhatok még neki.Sóska és paradicsom van eltéve, viszont a paradicsom magjával van egy kis gondom.Hogyan érdemes eltávolítani? Sózni nem sóztam eddig semmit, bár a burgonyának kicsit fura íze van nélküle. Ízesíteni mikortól kell? Husikat mikortól és hogyan készísem el neki? Szerintetek délelőtti és délutáni egyszeri evészet elegendő ugye még nekik? Valójában még az ízeket kóstolgatjuk. Az adagokkal is bajban vagyok. mennyit kéne ennie? Erpltetni nem szeretném, viszont úgy vettem észre, hogy lili ha többet is adok neki eszi, mint a gép, de evés után sok visszajön. Ez normális ilyen korban?
Bocsi a sok kérdésért, már régen írni akartam ide, de most olt időm rá és kicsit sok kérdést gyűjtöttem össze.

Bettina
névtelen/bettina
 


Sziasztok!

Era: lányom történetesen délelőtt csak kenyérhéjat rágcsál, elég későn kelő, első kanalas nála a déli főzelék, amit egyébként reggeli keléstől számitva 4-5 óránál hamarabb el se fogad.

Bettina:gyümiből mehet még szilva, ribizlilé. zöldségből:cékla, saláta, sóska, spenót, fehérrépa, tök, cukkini. Mondjuk csak ami van eltéve, ill. esetleg mirelitben natúrban kapható, a mostani "friss" salátát szerintem nem érdemes megvenni, ezek a primőrök vegyszereket tartalmazhatnak, és az izük sem ugyanaz, mint a szezonban. Paradicsomot szerintem egyáltalán ne adj még neki, 1 éves kor alatt, mert allergizálhat.
Sózni nem kell, mondjuk én egy icipicit szoktam tenni bele. Meg zöldfűszereket lehet (pl. petrezselyem, zeller), meg esetleg hagymát (belefőzni egyben, és kivenni mixelés előtt, egyébként eleinte ugyanezt tenni a petrezselyemmel (stb) is.) Husikat szerintem akkor érdemes, ha már a zöldségeket szépen eszi és elég nagy a választék (4-5 napnál sűrűbben újfajtát nem érdemes adni, nekem eltartott 2-3 hónapig, mire a gyümi és zöldség repertoárt bevezettem, ill némi fűszert), csirke, pulyka, nyúl szerepelnek az elején, bár a csirkefélénél meggondolandó, hogy végülis ugyanaz a fehérje, mint a tojásban, amit viszont nem adunk 1 év előtt). Én simán belefőzöm a főzelékbe, apritom egy kicsit mixelés előtt (ne legyen szálkás a turmixon) és egybe mixelem a főzivel. Lehet úgy is, hogy nagyobb adagot megfőzöl egyben, pépeled és adagolva lefagyasztod, akkor csak hozzá kell tenni a friss főzelékhez egy-egy kockát.
Napi kettő evészet tökéletesen elég szerintem, mennyiségre nem kell hajtani, szopi után érdemes kinálni, igy annyit fog enni, amennyire nem elég már neki a tej, hozzátáplálódik, nem pedig szopi helyett eszik.
Visszajön: sűrűbb kajáknál meg a mozgásfejlődéssel ez ált meg fog szűnni, nem tudom, tejet is bukta? Nálam tejet sokat buktak, aztán ahogy jött a sűrűbb kaja, meg kb pont ezzel egyszerre a mászás (na a mozgás eleinte fokozza a bukást, viszont közben erősödnek az izmok), akkortájt szoktak le róla.
Remélem nem hagytam ki semmit.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Először írok ebbe a topicba, és egy kis segítséget szeretnék kérni.

Kisfiam 5 és fél hónapos, ma először kapott egy kis almát pépesítve. Nagyon keveset adtunk neki, 5-6 kanálvégnyit Kép Délelőtt kapta az almát, délután a pelusban viszontláttunk 2 kis darabkát. Ez azt jelenti, hogy nem tudta megemészteni? Ne adjak egy darabig?

Amúgy nagyon jó evő baba, csak anyatejcit kapott eddig Kép Az alma láthatólag ízlett neki, szépen elfogadta a kanalat.

Most egy kicsit tanácstalan vagyok, ha valakinek van ötlete, írja meg nekem.

Előre is köszönöm!

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Nekem sajnos nem jött be Anna hozzátáplálásában az, hogy szopcsi után egyen, ugyanis úgy nem volt hajlandó enni.
Én először adok neki főzeléket, vagy gyümölcsöt, aztán jöhet a szopcsi, ha még kéri.
Ő gyakran cicizik csak úgy, szerintem nem éhes, de az olyan jó alapon. Engem nem zavar, sőt imádom!!!!
Anna étlapja:
krumpli, répa, sütőtök (főzve), brokkoli, spenót, zöldborsó, csirkemell, csirkemáj.
Alma, meggy, körte.
Inni csak vizet iszik.Nem szoktattuk teára, gyümölcslére, ill. Ő nem szoktatta magát.
Én nem sózok semmit.
Anna szerencsére megeszi a bolti kajákat is, azt is adok neki.
Anna is csak kétszer eszik főzeléket, délben és délután. Szerencsére Ő "szól", hogy mikor elég. Nem szokott neki semmi visszajönni. Én nem hagyom, hogy rögtön elrohanjon, megvárjuk a büfit.

Gabi

Nem tudok segíteni. De ha megnyugtat, hívd fel a dokitokat, ő biztos segít.
Nem emlékszem, hogy nálunk volt e ilyen.

Jó evészetet mindenkinek!
Sziasztok.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Gabi, szerintem nincs hova sietnetek, ha az anyatejci elegendő neki (és szerintem úgy néz ki, bár nem írtál sokat rólatok). Bár nem tudom, mennyire gáz az alma a kakiban. Emlékeim szerint eleinte semmit nem emésztenek meg maradéktalanul, hozzá kell szoknia a bélrendszernek a más állagú és kémhatású Kép kajához. A józan eszem azt mondja, hogy két kis darabka azért nem a világ vége. De hangsúlyozom, nem vagyok hozzáértő!
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Talán nem tartozik közvetlenül ide, de remélem tud valaki segíteni...
Mi a jele, ha a Babó nem bírja a glutént? 9 hónapos kisfiam kb. egy hete kap 7 gabonás pelyhet a gyümibe (előtte 8 és fél hósan kenyérhéjjal már edzette magát), viszont kb. azóta komoly kakigondok vannak, pedig előtte sose voltak. Naponta többször van, mennyisége csekély, viszont nagyon megkínlódik vele :-( Ráadásul 10 napja éjjel is óránként ébred, és mintha a pocakja bántaná (soha életében nem volt hasfájós). Ilyenkor szopi, és jönnek a pukik. :-(
Most persze beszüntetem a pelyhet + kenyérhéjat, de addig is hátha valaki tud valami okosat? Eddig semmilyen kajával nem volt gondunk, szépen
Réka-béka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

Rekabeka
Sajnos nem tudom, hogy mik a jelei a glutén érzékenységnek. Az én lányomnak is vannak olyan napjai, hogy sokszor van kevés kaki, és elég nehezen jön ki. Máskor meg rengeteg kaka van. Ő 8 és fél hónapos és vajaskenyeret eszik majdnem minden nap, ill. babakekszet amiben van glutén. Lehet, hogy ezért van ez a kakival? Most már engem is érdekel a dolog....
Szia.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Gabi,
Nálunk volt ilyen, sőt ha bevezetek egy-egy új kaját akkor még most is előfordul. Almánál kb. 1 hétig tartott. Van amikor még a szagát is érzem :-)

Bettina,
Nekem is 8 hónapos a lányom, ő mostmár de. eszik 1 körtét vagy mást kb. 100ml, este kicsit több főzit, igaz én sem tudom "mennyit kéne ennie..."

Valaki megtudná mondani kelbimbót, fokhagymát, zellert mikortól lehet?

PIldi,
Most nézem hogy az ötlettar.try.hu-n az eper és más aprómagvasok 1 éves kortól mehetnek? Te a két évet hol hallottad?

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Gabi:
az természetes, hogy megjelenhet az alma, hiszen még nem tudja rendesen emészteni. Azért kell szép fokozatosan emelni az adagot, hogy a bélnek legyen ideje hozzászokni.

Réka-béka:
a glutén-érzékenységnek nem a szorulás a jele, hanem pont az ellenkezője. Nagy mennyiségű, habos, bűzös, zsírfényű széklet, elég nehezen letörölhető a baba popsijáról. Másrészt étvágytalan, nem gyarapodik. Inkább vmi más okozza a gondot. Lehet pl, hogy kevés folyadékot iszik, és azért dugul be a kaki. (A vastagbélben még van vízvisszaszívás szükség esetén; ha kevés a folyadék, amennyit lehet, visszaszív a bél, ezért lesz száraz a széklet, és nehezebben ürül. Ilyenkor a puki is több.) A szopásra beindul a bélműködés, vsz. az segít neki, és megkönnyebbül.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Amcsi: meg vagyok fogva, nem tudom! Most gyorsan megnéztem, a Kismama táblázata 18 hót mond. Ezzel együtt valahonnan nekem nagyon a 2 év rémlik, majd megpróbálok utánakeresni!

Réka:én sem értek a gluténérzékenységhez, ráadásnak van egy volt ismerősöm (oviba jártak együtt a gyerekek), ahol a kislánynak csak valami 4 (5?) évesen derült ki, hogy lisztérzékeny. Akkkor is azért, mert mandulaműtét végett vérképet néztek, és abban valami gyanús volt. Gondolom a széklete nem lehetett évekig olyan.....
Orsi féle magyarázat tök logikusnak tűnik. Próbálj neki hajtós gyümiket adni (szőlő, szilva, körte), meg sok folyadékot.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Kaki-gond úgy tűnik megoldódott, adtam neki némi szilvát. :-)
A kevés folyadékban lehet valami, nappal alig szopizik, olyan sok dóga van... Attól tartok a mostanában bevezetett éjjeli "óránként kelek, és szopizok" c. műsor is emiatt lehet... Aztán reggelre úszik a pisiben. Megpróbálom nappal többször cicre csalogatni. (Hátha alszunk is végre)
Annak azért örülök, hogy nem érzékeny rá, picit megijedtem...

Köszi mégegyszer

U.i.: most látom, az eredeti hsz.-nak lemaradt valahogy a vége. Mindegy a lényeg benne volt...

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Ma már a 4-ik alkalom volt, hogy Zsoltika almát kapott, és már nem láttam a kakiban almadarabkát Kép Az adagja egyébként nagyon kicsi, kb. 1 teáskanálnyit eszik meg, persze apró részletekben. Többet egyenlőre nem kér, viszont vissza sem jött szerencsére Kép Úgy látszik, maradunk az anyatejnél, de azért minden nap kóstolunk egy picikét.

Sokan ajánlják a banánt, én is szívesen adnék Zsoltinak, csak aggaszt, hogy nagyon messziről jön és nem tudni, mennyi mesterséges anyag van benne. Persze almában, körtében is lehet, pedig az hazai... Mi a véleményetek? Adható? Várjunk még? Zsolti hamarosan 6 hónapos lesz Kép

Köszi:
Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabi!

Szerintem, ha még csak kóstolgattok, akkor a banán ráér, mert az elég szeles. A védőnő azt mondta, hogy csak délelőtt, és nem szabad belőle sokat adni (2db/hét).
Az én lányom nem is szereti, sajnos. Ilyenkor télen nem nagyon tudok neki mit adni.

Szia.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Szia Era!

Igen, még csak most kezdtük Kép Még gondoltam a körtére, de majd csak később, előbb szokja meg az almát. Ezen kívül meggy van még a fagyasztónkban, csak azt nem tudom hogy vajon megeszi-e majd Zsoltika, mivel ugye elég savanyú lesz neki Kép Cukrot nem szeretnék adni semmiképp!

Aztán majd a zöldségek, de hát az még odébb van nekünk.

Néztem a profilod, nagyon-nagyon aranyos és szép kislányod van! Anna miket eszik már? És mennyit?

Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabi!

Anna már szinte mindent eszik.Kivéve bab, k betűsek és tejtermék ( én allergiás vagyok, ezért).
Nálunk nagyon nehezen indult a hozzátáplálás. 6 hónapos kora körül alma, amit a kezemmel adtam neki, nem kanállal, mert csak így ette meg. Aztán már kanál, aztán már kevés főzelékek, de még inkább szopott. Most már rengeteget eszik (régi önmagához képest). Egy üveg főzelék egy evésre, amit én főzök abból több is lecsúzik.
Én nem sózok, nem fűszerezek semmit, olajat sem használok.
Szerencsére most már a vizet ügyesen issza. És persze a szopcsik. Bár már gyakran kiköveteli a főzeléket cici helyett.
Szép lassan mindennek eljön az ideje!
Én meg voltam ijedve, hogy nem fog enni semmit, de nem így lett.
Nekem a doktornőm mondta, hogy 6 hónapos kora körül azért már egyen egy kis főzeléket, mert az ásványi sókra szüksége van a szervezetének.
Hát nem 6, de 8 hónapos kora óta azért már jól eszik.

Jó kóstolgatást gyönyörű, mosolygós kisfiadnak!!!

Szia:Era.

Era
Kép
era75
 
 


Kifelejtettem az étlapból a ropit.
Imádná, csak engem a szívbaj kerülget, hogy megfullad tőle.
Ime:
Kép

Jó éjt!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy 10 hónapos babának mit adjak vacsorára. Kábé így alakul a napja:
reggel és délelőtt szopi, tízóraira plusz egy kis gyümölcs, ha elfogadja, ebédre valamilyen főzelék(párolt zöldségek összeturmixolva csirkemellel, meg anyatejjel), délután gyümölcs meg sok szopi.
Vacsorára néha szintén főzeléket eszik a szopi mellett, de szeretném kicsit változatosabbá tenni az étrendjét.
A családban sok allergiás van, ezt is figyelembe kell venni.
Légyszi, adjatok ötleteket!

Anyakati
anya_kati
 
 


SZIASZTOK!

Mikortól lehet rendes rizst főzni a babának, anyatejben, vagy vízben?
Kukoricadarát mikortól lehet szintén anyatejben, vízben főzni? Lehet-e ezt sűrítésre házi tejpépnek gyümivel, anyatejjel adni, próbáltátok már így?

Válaszokat köszi, Lilla

Utolsó kérdés, hol van olyan weboldal, ahol a táplálékokról lehet olvasni, milyen tápl.ban milyen ásv.anyagok, vitaminok vannak, allergizáló dolgok stb.
mlilla
 
 


Sziasztok!!

Anyakati
Én is meg vagyok "lőve", mert mi is allergiásak vagyunk...sajnos.
Olyan jó lenne tejterméket adni. Én már tegnap adtam Annának virslit vacsorára, ill. Ő rendszeresen eszik vajas kenyeret. Szoktam még neki adni tonhalas (rio Mare) kenyeret, vagy lazackrémeset, de lehet, hogy halat sem lehet. Én már kifogytam ötletekből.

Lilla
Kérdéseidre nem tudom a választ, de én is kíváncsi vagyok. Aki tudja, adja át...

Sziasztok!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Erika!

Van pár reggeli ötletem, majd írok magába, mi is sokáig virslisek voltunk, de nem valami jó táplálék sajnos a virsli és felvágott, pedig reggeli és vacsi is fontos, és a vajas kenyér uncsi.

Rizst mikortól lehet???? Szakértő anyukák segítsetek. Tejpép helyett inkább ezt adnék.

Lilla
mlilla
 
 


Rizs: akár az első étel lehet fél évesen.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa,

Hurrá! Kép

És kukoricadarát, vagy búzadarát? Peti már evett tejpépet, abba is van búzaliszt, tul.képp, és nem lett allergiás, vagy az felvan dolgozva valahogy?

És pl. Haas étkezési keményítő főzelékhez mehet 7-8 hónaposan? Az kuk.keményítő és burg.keményítő. (ez bébiételekben is használják 4 hótól)

Köszi a választ, Lilla

Fentebb van még egy kérdésem, olvasd már vissza, köszi
mlilla
 
 


Sziasztok!

A brokkolit és a cukkinit ti hogy csináljátok? Főzitek? Vagy van más eljárás?
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Lilla!
A kukoricadara is mehet akár fél évesnek is. Ha kipróbáltátok, és a gluténnal nincs baj, akkor a búzadara is.
Ez egy tápanyagtáblázat:
http://www.fogyinfo.hu/tapanyagtablazat.html

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Lilla
Írtad, hogy van egy, két reggeli ötleted. Megosztanád velem? Már nincs semmi ötletem, hogy mit adjak a lányomnak. Ma nem is evett semmit, csak szopott.

Andianyu
Én a brokkolit együtt főzöm meg a krumplival, husi bele, és turmixolom. Cukkinit még nem adtam.

Borcsa
Mivel csináljam a kukoricaddarát, vízzel?

Köszi a válaszokat előre is!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Andi!

Én minden zöldséget megfőzök-párolok, együtt a krumplival, aztán turmix. Illetve mikor olyan korszaka van lánykámnak, hogy csak darabosat fogad el, akkor direkt ezek a puhábbak jönnek, és nincs turmix.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok anyucik!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol, melyik gyógyszertárban lehet Milumil3 Babatejet kapni? (Lehetőleg valahol a belvárosban, vagy belbudán.) Ha jól emlékszem, ilyet kaptunk kis mintában, és most szeretnék venni, de a környéken sehol sem kaptam. A második kerületben több gyógyszertárat is végigjártam.

köszi!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mehet már natúr joghurt, túró, sajt, egy lassan 10 hósnak, vagy még egy kicsit várjak?
Nem akarom sürgetni, de ha lehet?!

Köszi! Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama

Ha allergiára hajlamos a pici (pl. családban van valaki), akkor tejtermék sajnos csak 1 éves kor után mehet. Én így tudom.
Ugyanis nálunk is ez a helyzet, bár én már reszeltem egy kis sajtot a főzelékébe.

Szia.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Mirama!

Ha viszont nincs allergiás a családban (ide minden allergia, nem csak étel számit, pl. pollen is), akkor 10 hónál (persze kb) el lehet kezdeni a savanyított tejtermékeket.

(Mi a pollen allergiás bátyó miatt várunk még, ANcsi 10,5 hó)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Pildi!

Köszi!
Én is így valahogy gondoltam, de azért -gondoltam- az a biztos, ha megkérdezem. Köszi mégegyszer!
Andi
andianyu
 
 


Szia Erika, bocs, de kicsit kiment a fejemből, és nem tudtam, hogy ilyen vész van, hoztam a kislistámat:
ez kb. 1 éves kor felett ajánlott szerintem:

1: körözött, nem túl fűszeresen, tejföl, esetleg kis vaj, túró, só
2: tonhal konzerv (haltörzs, vagy haldarabok, ezek kisebbek), kenyérrel, zsömlével. Az olajat nagyrész le kell önteni róla.
3: tejbegríz v. tejberizs (ha van fagy.anyatej abba is lehet tehéntej helyett) gyümölccsel v. bébigyümivel lehet ízesíteni, de szerintem egy kis fahájas cukor sem nagy bűn.
4: lecsós rántotta 1-2 tojásból estleg egy kis pirított sonkával (ez csak a lecsóban lévő tartósítószer miatt nem jó, de aki be tud szerezni paradicsomot, paprikát, az még jobb) (persze a túrórudiban is van tartósítószer, szóval néha elkerülhetetlen)
5: házi májkrém (csirkemájkrém vajban, v. olajban kisütve) (a margarinba mest. szinezék van, dehát mi is használjuk, a teavajjal váltogatva) Ha olajban sütöd, akkor le kell önteni a végén, és kevés vaj/margarinnal összeturmixolni + só
6: húspástétom (ez szakácskönyvekben is benne van, kis hagyma pirítva, +só, pirosparika, és darált hús, van olyan amit tojással együtt kell csinálni, + vaj, de egy kicsit a végén meg kis lehet turmixolni.
7: ha használtok bolti felvágottat, (mi próbáljuk mellőzni) akkor
pirított sonkakocka, paradicsomos mártással felöntve, kenyérrel kitunkoljuk a mártást, (de ezt én csak azért csinálom, mert van dédi aki házi paradicsomot főz be) (ja, de pl. a fevésbé fűszeres, paradicsomlé sem káros szerintem, sőt.)

Remélem tudam segíteni,
Jó evést, Lilla
mlilla
 
 


Szia Erika,

Most figyeltem a profilod, hogy még csak 9-10 hónapos Annácska, és az allergia miatt is kiesik pár dolog a fenti 7ből,
De pl. jó az anyatejesrizs, gríz, ez gluténmentes is, jó a házimájkrém, a húspástétom tojás nélkül, vagy csak sárgájával., lecsós rántotta csak sárgájával (és a friss zöldség bőre és mag nélkül), tonhal, (azt te is írtad)

De én ebben az időben csak gyümit adtam reggelire (a nagyobbnak, a kicsinek meg szintén most csak gyümi megy, de pl. ha bébigyümi, akkor az laktatósabb, mert van benne kukoricakeményítő, rizsliszt stb.). Azt nem eszi meg Annácska, vagy kevés neki? (sokan már házt. keksszel keverik a gyümit, hogy laktatósabb legyen, bár abban búzaliszt van, meg egy-két E-betűs.)

Ja, a Mildinek van 10 hónapos kortól Műzli almával bébigyümi, ez is laktatós, picit darabos.

Lilla
mlilla
 
 


Sziasztok!

Akkor egy kicsit még várok a tejtermékekkel, bár kimondottan ételallergiás nincs a családban, viszont én a pollenekre, meg a macskaszörre allergiás vagyok! Ez is számít?! Tök érdekes!
Köszi!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!

Lilla
Sajnos Anna nem szereti a bébigyümölcsöket, pedig már nagyon sok fajtát próbáltam. A végén mindig nekem kellett megenni (nekem ízlikKép).
Én is gyümölcssel próbálkozom reggel, több kevesebb sikerrel. Most inkább a szopcsi a menő. Így délelőtt van úgy,hog csak szopik. De elég neki.
Ettől függetlenül nagyon jók amiket írtál, nekem nem sok ötletem volt. Majd próbálkozunk.

Mirama
Sajna minden fajta allergia számít. Sőt én azt olvastam, hogy allergiás Anyuka a terhesség és a szoptatás alatt minél kevesebb tejet igyon, mert az is hatással van a kicsire. Így nálam tejmegvonás van. Minden más tejtermék mehet, csak a tejcsi nem.

Sziasztok!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Mirama!

Azt hiszem, ez azér van, mert allergia nagyon sokféleképpen megjelenhet, de végül is közös-rokon dolog. Tehát ilyen értelemben nem szabad nagyon elkülöniten a különböző dolgokra alleriás emberkék esetét. És ha valahol van, az azt jelenti, genetikailag a piciben is lehet hajlam az allergiára. Akkor meg jobb vigyázni.
Nálam is közlik a skacok vigyorogva, hogy "Ancsi, te ebből nem ehetsz a Bálint miatt". Ancsi meg csak nyúlkák a tányérjuk felé. De inkább kitartok, mert ehet még 80 évig, de ha most adok és allergiás lesz, sose tudom majd, hogy volt-e szerepe ennek a korai evésnek vagy sem. Lehet, hogy igy is úgy is lezs valami, de legalább a lelkiismeretem nyugodt lehet.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

A Gluténes termékek is veszélyt jelentenek allergiánál? Vagy azok csak a lisztérzékenységnél számítanak?

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi!

Glutén témában megoszlanak a vélemények. A hivatalos verzió az, hogy a gluténérzékenység veleszületett (örökletes) dolog, ezért valahol 6-7 hónál van a határ, fölötte lehet adni. Ugyanakkor lehet olvasni olyat is (lásd valahol Ibolytól), miszerint létezik szerzett gluténérzékenység, aminél viszont számithat a kor, emiatt jobb várni egy éves korig vele.
Gondolom ez utóbbinál esetleg számithat az allergia a családban. Igaziból nem tudom, én végül a két dátum között valahol félúton kötöttem ki, pontosabban lányom nyúlt le kenyeret az apjától, azóta hagyom ilyesmit enni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani darabos kaját mikoról kell adni. A korától vagy a fogak számától függ? És ti hogy szoktátok legyártani?

Amcsi
amcsi
 
 


Szia Amcsi!

Nekem van olyan ismerősöm, akinek a kislányának nincs egy foga sem, de megeszi a darabos kaját. Az én lányom 9 hónapos, és öklendezik, ha a főzelék darabosKép. Bezzeg a kemény kekszet úgy tudja harapni, ill. a kenyeret is megeszi, csak a főzeléket nem.
Én úgy emlékszem, hogy 8-9 hónapos kortól lehet elkezdeni próbálkozni. De én mindig bajban vagyok az időpontokkal.
Elvileg, ha darabosat akarsz, akkor csak törd át villával, és nem kell turmixolni.

Szorulásra mit szoktatok adni? Szerintetek a máj okozhat szorulást?

Sziasztok.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Nálunk sem megy egyáltalán a darabos a kilenc hónapunkkal Kép

Kérdésem, mikortól mehet a csirkemáj?
Áfonya?
A joghurt savanyított tejtermék? (annak érzem, de azért inkább kérdezek először Kép

Köszi előre is!
Jó étvágyat mindenkinek! Kép
szipola
 
 


Szipola

Én a csirkemájat már kb. 8 hónapos korától adom Annának, igaz csak hetente egyszer. Mert amennnyire jót tesz, azért annyira nem is jó belőle sokat enni. (Vagyis én így tudom)
Anna viszont imádja!!!!

Szia.
Era

Era
Kép
era75
 
 


Hahó,
a máj csinálhat szorulást. A joghurt savanyított tejterméknek minősül. A pépes kajára még vissza is lehet esni pl. fogzáskor. De hogy ki mikortól hajlandó darabosat enni, az egyedi kérdés Kép A májadást nem tudom Kép Nálunk ment olyan kilenc hónapos kor körül, de mi hamar ettünk húsfélét minden mást is. Most viszont már nem szereti Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Üdv,

Köszi.
Szorulásra: szilva, körte, szöllő. Bár nálunk csak egyszer volt és én akkor erős összefüggést láttam azzal, amit én ettem (mivel elsősorban szopik).

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem. A kislányom hat és fél hós, és hat hósan kezdtem (volna) a hozzátáplálást, de eddig sem az alma (több félét próbáltam), sem a meggy nem ízlik neki. A kérdéseim a következők:

Tudja-e valaki, hogy hol lehet mirelit őszibarackot kapni Pesten?

A védőnő azt ajánlotta, hogy nyers (nem primőr) sárgarépát reszeljek le, gézbe csavarva nyomjam ki a levét, és ezt adjam oda. Ez szerintetek oké? (Nekem eszembe sem jutott nyersen adni a répát.)

Ha nem jön be neki a barack sem (vagy nem tudok venni), milyen sorrendben és mit vezethetek be neki már most? (Légyszi, sorrendet is írjatok!) Van a hűtőben eltéve egy kis körte meg szőlő, azokat már adhatom?

Előre is köszi a választ!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: