Új privát üzeneted érkezett!

Szia Borcsi! Köszi a biztatást.Fura mert a másik két fiunál nemvoltak evőkés problémák dehát nem egyformák a manócskák...Valóban vitézi méretekkel rendelkezik a Krisztián nem is kéne igazán ennyire aggódnom mert később akarja szilárd kaját ...abban igazad van nem kell drámát csinálni a hamiból akkor sokkal jobban aggódnék ha egyáltalán nem enne meg semmit csak a tápit... a NAN2 -t esszük irtam is egy másik topicban hogy fájdogál tőle a hasa de gondolom hogy eddig anyatejet kapott és át kell állnia a tápira...az ötletet köszi és megpróbálom.
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!
A február 7-i hozzászólásomra válaszolna valaki aki ért hozzá? Légyszi!!!Kép Csak ne Plldi és Sminkmester lenéző hozzászólásai legyenek!
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!
A február 7-i kérdésemre válaszolna valaki aki ért hozzá? Légyszi!!!Kép Csak ne Plldi és Sminkmester lenéző hozzászólásai legyenek!Kép
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 

 
 

Bocs, hogy kétszer ment! Azt hittem az első elszállt!
Andianyu
 


Andianyu:
A nátriumbenzoáttól semmi baja nem lesz a kicsinek.
Szinte minden alapvetően savanykás romló termék tartalmaz belőle valamennyit.
Ha nem _kizárólag_ konzervves ételekkel táplálod, akkor nyugodtan adhatsz bármit, ha úgy hozza a sors.
A beteges rettegéstől, a félkész termékek teljes kizárásától semmivel nem lesz egészségesebb, viszont alaposan megbonyolítod a saját életed.
Olaj bogyót mennyi idősen lehet adni szerintetek?
(Táblázatokra ne hivatkozzatok, már a víz kiver tőlük!)
liberalWOmen
liberalWOmen
 


Andianyu!
A babapontos táblázat "lehetséges allergén"-ként tartja számon. (WOmen ne figyelj, itt: http://www.babapont.hu/bamenu/ecsalad/bebi.html)Amennyi egy gesztenyemasszában van, annyi akár mehet is. Legközelebbre meg a Tesco Fitt natúrban pl. úgy néztem, hogy nincs.
WOmen!
Mivel az olivaolajat kimondottan ajánlják babakajcsiba, úgy gondolom, az az irányadó, hogy megbirkózzon a darabos állaggal. Egy minta persze nem statisztika, de Luca kb. egy évesen követelte ki a kostolót. Nem ízlett neki, de baja se lett tőle.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Kismamás táblicsku fekete listája szerint 2 éves korig ne adjunk tartósitószert. Ugyanitt a csoki, keksz, babapiskóta és társai mellett szerepel a virsli, felvágott és a zsir is. Őszintén bevallom, nekem ez túlzás, a zsir egy kedvelt feketebárány, ahogy valamikor a tojás is tilos volt.

Én úgy alapból úgy vagyok vele, hogy 1 éves kor a nagy limit. Addig nagyon résen vagyok, de utána lényegében mindent megkóstoltatok a gyerkőccel (persze nem az eperre meg a mogyoróra gondolok), szem előtt tartva azt, hogy azért a mennyiség az egészséges kajákból legyen.

Vera: szopis babáknál azt szokták mondani, ha egyéves korig nem fogad el semmit a szopin kivül, az sem baj, belefér. Nem tudom, ez tápi esetében mennyiben módosul, de el tudom képzelni, hogy a baba attól még baba maradKép. Szerintem nem érdemes a cirkuszt csinálni, ha végképp nem eszik, hagyd néhány napra.
Meg ami nekünk bejön: abból adni, amit mi eszünk. A mi tányérunkról, a mi kanalunkkal. (persze csak amit lehet már) (közös családi evészetek vannak)
Gyönyörűek a méretei!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Andianyu, nem emléxem már mennyi idős a picid, de én úgy volnék vele, hogy amíg nem muszáj, addig nem adnék olyat a gyereknek, amiben tartósítószer, meg egyéb adalékanyagok vannak. Annyi minden más is van, amit lehet nyugodtan adni a gyerkőcnek, hogy én inkább mellőztem a tartósított dolgokat. Lesz még rá jópár éve, hogy megismerkedjen ezekkel...

Egyébként jelentem, Esztinek most már van egy-egy jobb napja, amikor egész tisztességes mennyiségeket eszik. Kép Olyankor mindig azt hiszem, hogy nnna, meglódul végre az étvágya, és jól elbízom magam, de aztán persze másnap megint visszautasít mindent.

Batkamano, amennyire én tudom, az ilyen piciket nem ajánlott vegán tartani. A növekedéshez, fejlődéshez nagy szüksége van a húsokra. Ha magatoknak nem főzöl, azért a gyereknek szerintem csinálhatnál csirkét, pulykát egy pár évig. (És azt hiszem -bár ebben nem vagyok biztos, - hogy a hal sem elégíti teljesen azokat az igényeket, amik miatt a húsokat ennie kell egy gyereknek.)
Nem tudom elvből, vagy egyéb okból nem esztek húst, de azért az ember alapvetően mindenevő és az őseink meg elsősorban vadászok voltak, és így húsevők. Ha viszont mindenképpen el akarod kerülni a húst, akkor érdemes lenne egy dietetikussal megbeszélni a dolgot, hogy milyen vitamin és ásványianyag kiegészítést javasol majd, hogy ne legyen gond a gyerek fejlődésével, növekedésével. Hozzáteszem, én is vegetáriánuskodtam kb. három évig, és teljesen jól elvoltam, (sőt, a bőröm is sokkal szebb volt ezidő alatt,) úgyhogy megértem, ha valaki így táplálkozik, de más szükségletei vannak egy gyereknek és más egy felnőttnek.

LiberalWomen, a bogyósgyümölcsöket úgy másfél, két éves kortól javasolják, szerintem ez az olajbogyóra is igaz lehet. Ugyanakkor az olajbogyó nagyon sós, ami nem igazán ajánlott, mert a só nagyon megterheli a gyerek éretlen veséjét, szóval ha adsz is neki, csak nagyon keveset.

Pusszancs!

Yoan
yoan
 
 


Hahó,
Yoan,
klassz, hogy Eszti már iperedik evéstémában is! Hajrá!!!
Cicó viszont most egyszerre négy fogát növeszti, én ennek meg a frontoknak tudom be, hogy alig vesz magához kaját (szinte csak húst, tojást meg paradicsomot), viszont folyton szopizni akar. De azért persze aggódom, főleg amikor éjjel sírva hajtogatja, hogy cici, cici. Az én örökvidám kislányom... Ilyenkor annyira sajnálom Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Koszi a valaszokat!

Meg az jutott eszembe, hogy olivaolajat es algat mikortol lehet adni?

batka
batkamano
 
 


Batkamano!
Lehet többre jutsz, ha az ottani hozzátáplálási irányelvekhez igazodsz. Nálunk ezek az "egzotikus" dolgok többnyire a végére maradnak, mert nagyon idegenek, gyakrabban okoznak gondot. Viszont ahol állandóan fogyasztják őket, kevesebb gondot okoznak, mivel az ottaniak bélflórája az ottani kajcsikhoz idomult.
Ezért fogalmaz a WHO úgy, hogy megfelelő minőségű helyi élelmiszerrel kell kezdeni a hozzátápit.
Pl. a hal is, nálunk egy éves kor után, a finneknél meg szinte az első fehérje-forrás.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


liberalWomen! Andris fiam egyéves körüli volt amikor a papájától kérte az olajbogyót ha látta hogy eszi hamizott is belőle baja nem lett azóta is szereti...üdv vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a választ! Aranyosak vagytok!
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Batkamano, asszem olivaolajat már egészen korán lehet tenni a főzikhez. (Hogy tudományoskodjak Kép is kicsinyt: aszongyák, az esszenciális zsírsavak amik az olivaolajban vannak nagyon hasznosak az agy fejlődéséhez.) Szóval amikor már nem csak gyümit adsz neki, onnantól mehet az olivaolaj is.
Az algához nem tudok hozzászólni. Illetve csak annyit, hogy rengeteg jód van benne, de hogy ez a gyereknek jó-e, kell-e, vagy káros ha túl sok jódhoz jut, azt nem tudom.

Miközben írtam az előző üzimet, akkor futott be elém Ildi írása is, és csatlakozom hozzá, én is úgy vagyok vele, hogy úgy egy éves korig érdemes jobban odafigyelni, utána már azért egyre bátrabb lehet az ember.
És visszautalva az előző levelemre, én pl. már kb. 10 hónapos korától adtam a gyereknek virslit, noha nem lett volna szabad. Szóval kicsit vizet prédikálva ittam a bort, Kép amikor azt írtam, hogy a tartósítószert kerüljük, mert a virsliben a só mellett még jó sok tartósítószer is van. De védelmemre legyen szólva, az én lányom még 1 évesen is jobbára anyatajen élt, és egy ideig, csak a virslit volt hajlandó megenni. Én meg boldog voltam, hogy egyáltalán hajlandó a cicin kívül mást is a szájába tenni.

Kriszi, köszi a szurkolást! Szegény Cicó! Hány foga van? Eszti most növeszti az 5-6-ost. Eddig nem szólt, hogy fájna. Le is kopogom gyorsan: kop-kop-kop! (Szabad! Kép)

Puszik!

Yoan
yoan
 
 


Borcsa!
Az olivaolaj nem az "egzotikus" kategoria. Otthon azt hasznaltunk (pont ugyanaz a marka, csomagolas mint itt), mindenhol lehet kapni, raadasul mivel spanyol termek, igy inkabb itt lehetne "egzotikus"-nak nevezni. Algarol en is csak olvastam regebben, es most beugrott.

Az itteni hozzatapirol regenyt tudnek irni, de nem teszem, hisz nem ez a topic temaja. WHO ajanlas a fold minden pontjara ervenyes, tehat a tojas, tej, hal stb. mindenhol allergizal(hat). A "helyi" azt jelenti, hogy az adott teruleten termo, mivel a tobbit sok esetben meg eretlenul szedik es a hosszu szallitas miatt vegyszerezik is - de ez ok, ezzel tisztaban vagyok, nem is papayat kerdeztem. (Csak zarojelben: az otthoni szakertok is angolbol forditanak, azt egeszitik ki vagy hagynak ki belole - tehat ha mast nem, egy linket biztos tudnak.)

Ha kicsit visszaolvastal volna, lattad volna, hogy a husmentes hozzatapirol kerdeztem, ehhez kapcsolodva jutott eszembe e 2 dolog. Ennek semmi koze ahhoz amit irsz, hiszen itt sem mindenki vega.

De azert koszi a hozzaszolasodat...

Udv,
batka
batkamano
 
 


Yoan!

Egyszerre irtunk... koszi, az olivas infot Kép

batka
batkamano
 
 


Batkamano!
Őszintén szólva, az algára és a "déli" gyümikre gondoltam, ami itt idegen, de nálatok (ezt nem tudom hol van) helyi. Az egzotikus nem volt szerencsés szó rá, valóban.

(Az olivaolaj ajánlottsága nem sokkal a kérdésed felett volt téma, bár az olajbogyók kapcsán.)
A húsmentességben előre megfontolt szándékkal nem nyilatkoztam, mivel egyáltalán nem értek hozzá. De a google felhozott jópár angol cikket ebben a témában.
Pl. http://www.bbc.co.uk/food/children/feature_vegetarian4.shtml
(Szerintem mindent kicsit korábban ad, mint ajánlott lenne, az ételkombinációk viszont nyilván helyesek)

Sajnálom, hogy ennyire felbosszantottalak. BocsiKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia Borcsi! A kajakérdés kezd megoldódni.A NAN2-t felváltottuk a BEBA2+-ra ezt édesdeden megissza az utolsó cseppig. Tegnap husikás főzekléket is hamiztunk, sárgarépa ,krumpli és pipihusika benne,szóval alakulunk...üdv.vera ,igy is el sem merem vinni mázsára mert kiakad a mérleg
Kelemenné Vera
 


VeraKépKépKépKép!
B.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

A napi evésprogrammal kapcsolatban kérdeznek. Szóval mindjár 8 hónaposak vagyunk és 2x eszik egy nap. De. gyümölcsöt (50-100ml), este pedig főzit (100-150ml). Ez szerintem nem valami sok, azaz nem is kevés, csak nem látom, hogy mikorra várható az hogy felváltja a szopit. Nálatok ez hogy van/volt? Érdemes/kell esetleg egy ebédet vagy uzsit is bevezetni?

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok Krisztiánom ma rekordot döntögetett.Reggel megette a tápiját úgy 250gr-ot,délelőtt babapiskótát rágcsált ,délben főzeléleztünk sütőtök almával és egykis csirkemellel de két adagot csináltam hogy legyen délutánra is és mitörténik? oda kellett adnom neki az egészet mert mikor elfogyott kiabált és látszott hogy nem volt neki elég, a mennyiség kb.300gr.e percben édesen alszik már másfél órája . És én még aggódtam hogy milesz ha már nem szopik és mást is adnom kell a cicin kivül.Amcsi !itt az én példám hogy minden szépen megoldódik,idáig szopizott az én kisfiam is de kezdett neki kevés lenni a tej igy tápszert kellett adnom abból is próbáltunk egypárat , a szopi délben nekünk úgy maradt el hogy én tejpépeket kezdtem neki adni meg gyümit és mindig egy kicsivel többet próbáltam naponta és igy jóllakott az ebéddel és a cici márcsak bújáshoz kellett na jó egy kicsit azért szopizott még/látni rajta mert 8.hónapos és 10kg.70cm./üdv.vera ,ne aggódj
Kelemenné Vera
 


Amcsi!

Ha jól megnézed Iboly irását, vagy bármi LLL-es infót, ott is szerepel, miszerint 1 éves korig a fő táplálék az anyatej. A hozzátáplálást pont azért igy hivják és nem elválasztásnak, mert nem az a cél, hogy leváltsuk vele a szopit, hanem az, hogy a megnövekedett igényeket (tápanyag, vitamin) ki tudjuk elégiteni. Azaz szerintem egyelőre ne aggódj ezen, ne az legyen a célod, hogy ki tudj hagyni egy szopit!
El fog az is jönni, lehet, hogy ugrásszerűen, lehet, hgoy szépen fokozatosan.
Nálunk ez úgy alakul, hogy úgy érzem, Ancsinál a tej egyre kevésbé kaja, egyre inkább nyugtatás, összebújás stb. Ettől még szopik napjában vagy 6-szor, plusz éjjel, max 3 óránként ált cicire kerül. De egyre komolyabb dózisokat tud megenni (ha épp hajlandó), egyre többször igényli a más jellegű kaját (most velem leül reggel, akkor kap egy kis üres kenyeret, aztán délben főzelék, sokszor utána még rágicsának kenyér vagy buláta, délután gyümölcs, esetleg gyümölcs gabonapehellyel, vagy pl. tegnap kenyérrel (szilva kenyérrel, végülis kitalálta magának a lekváros kenyeret, csak épp cukor és tartósitószer nélkül), este megint főzelék, utána esetleg még gyümi vagy rágcsa. (Ancsi nem szeret főzelékből extra sokat enni, ha kedvére van, akkor is max 2 dl)) Mindemellé alvások előtt-után szopizik, meg vigasszopizik is olykor.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Vera, te hogy adtál egyre többet a gyerkőcnek a főziből? Az én pici fiam egyik nap hajlandó mondjuk az egyik kajából enni úgy 5-6 kanállal, néha 8-10 kanálkával, aztán utána napokig már a harmadiknál elfordítja a fejét. Szóval nem igazán tudom ezt az "felemeljük az adagot" felfogni.

Kotkoda
Kotkoda
 


Kotkoda, Vera, Amcsi,
ahogy Ildi is írta, akkor tudsz neki többet adni, ha elfogadja, és akkor fogadja el, ha szüksége van rá. Minden egyéb - most nagyon sarkítva és szigorúan fogalmazok - beleavatkozás a dolgok természetes menetébe. Szóval fölösleges azon aggódni, hogy mikor fog "egy adagot enni", vagy "eleget egy szopi kiváltásához". Igény szerinti szopinál és szopi utáni kajaadással ez nem így működik. Cicó lányom 13 és fél hónapos, ÉS MÉG EGYETLEN SZOPIT SEM HAGYOTT EL, abban az értelemben, hogy megtömi a hasát mással, és nem kell neki cici. Napi 4-5 alkalommal szopizik normális esetben (azaz ha nincs szél, front, és nem jön a foga) nappal, és átlag 2x éjszaka is. Alváshoz kell neki, ez kettő naponta (már csak egyszer alszik napközben), reggel muszáj, aztán van egy valamikor délután, és néha este is vagy délelőtt, attól függ. Éjjel pedig, ha felébred, azzal alszik vissza. Tehát a napi ha jól számolom 6-7 alkalomból 4 elalváshoz van, a maradék szintén rituális bújás, ill. innivaló. Ez fokozatosan rendeződött át, a cicizés egyre kevésbé evéskor volt, egyre inkább máskor. Igaz ugyan, hogy az első szava az volt, hogy cici, úgyhogy azóta nyugodt vagyok, mert egyértelműen kéri, ha kell neki, ha meg nem kéri, akkor már nem kínálgatom, hiszen nagylány már, ő tudja.
Szóval ne aggódjatok, a csimota elrendezi magától a témát, ha itt lesz az ideje Kép Addig meg hadd szopizzanak kedvükre Kép

Ildi,
Ancsi ugyan sokat eszik, Cicó 13 hónaposan is csak a nagyon jó napjain követ el ilyeneket. Ott kezdődik, hogy csak nemrég kezdett el tízórizni/uzsonnázni, de egy nap csak egyiket, mikor hogy, de akkor is csak pár falatot (ma pl. csak megitta tízóraira a reggeliről maradt joghurtitalt, uzsonnára meg kunyizott a pogácsámból). Aztán 2 dl főzi után ő már nem kér rágcsát, néha lemegy egy kis gyümi, de nem sok, és inkább csak ha kevesebb volt a főzi. Este nem hajlandó főzit enni, sőt kanállal szinte semmit, darabosat kell neki prezentálni. Na szóval szerintem összességében kevesebbet eszik, mint Ancsi, pedig idősebb. Na mind1, nem vagyunk egyformák.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok,

nincs valakinek ötlete, hogy egy 10hónapost hogy lehetne rávenni szelepes (varázs)itatóból való ivásra? (Csak rágja, nem szívja...)

Pim
pimpa
 
 


Pim,
nalunk nem volt ilyen gond, igy csak elmeleti otletem van, gyakorlatban még nem probaltam. Ha kivenned a szelepet belole atmenetileg? Akkor siman kifolyna belole es hatha rajonne, mire is valo. Aztan par alkalom, par nap mulva visszateszed.
-Afonya
afonya
 
 


Pimpa,
nagyon kell az a varázsitató? csak azért kérdezem, mert én is hasonló cipőben járok - ott van a majdnem egyévesen vett varázsitató, a kölkec meg csak rágja, ha előkerül, és borzasztó dühös rá... Inni meg iszik mindenből és mindennel, csak ebből nem...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik félreérthető voltam...Nem célom felváltani a szopit, meg kihagyni, csak érdekelt, hogy másoknál hogy is van ez. Meg hogy érdemes-e esetleg még egy evést bevezetnem, megkínalnom, mert őt minden érdekli, de nem érzem azt, hogy "kérne", de tuti, hogy elfogadná.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!Én sem úgyértettem hogy egy hét alatt lett elhagyva a szopi,de miután láttam hogy talán éhes maradt és esetleg kivánna más kaját is /látta a nagyokat is enni /mert nem elég neki a tej akkoriban akármit csináltam nem akart több lenni...van ilyen is ,ezért próbáltam meg azt hogy valahogy eljutunk odáig hogy tudok neki adni egy adag főzeléket vagy tejpépet és igy próbáltam hogy kanalanként emeltem a mennyiséget .csakhogy ez nem egyés nem két hét alatt tudtunk odáig eljutni hogy egy teljes adag legyen.Mert volt olyan nálunk is hogy nem akart enni mert:fájt a foga,köhögött náthás volt stb...üdv vera
Kelemenné Vera
 


Pim!
szívd meg Te egy kicsit, ne fordítsd vissza, úgy add neki oda
az első egy-két szívásra ugyanis többnyire csak levegő jön, ezért nem érti,
ha viszont Te "előszívod" rögtön jön a víz
Szilvi
szilvamag
 
 


Pim!
Nálunk is uez volt, nyitottam egy topicot Avent varázsitató címmel. Olvasd el!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne:
Egy hete kezdtem hozzátáplálni a kisfiamat. Volt már alma, répa, krumpli, de nem tudom, hogy a sütőtököt és a céklát hogyan kell megcsinálni. Főzni kell? És hogyan? Légyszi segítsetek!
Köszi!

zit
zit
 
 


Szisztok!

Zit,
Én mindkettőt megpucolom, majd, kis vízben, kis darabokban meg szoktam főzni, és turmixolom. Céklától nekünk lila lett minden mikor ette, majd a kaki is, a pisi meg naracs.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!
Nem tudjátok meddig kell forralni a vizet a babóknak? Ha babavizet veszek, azt kell forralni még egy 9 hónaposnak?

Köszi!

Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!

Amcsi:
Köszönöm!

zit
zit
 
 


Zit!
Ha ti szeretitek a sült tököt, a családnak készített adagból is mixelhetsz némi anyatejjel tökpürét.
Mirama!
Én ekkorának már nem forraltam. Tudtommal a pesti ivóvíz bakteriológiai szempontból nagyon is OK. A nem szénsavas ásványvizekkel viszont vannak fenntartásaim.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


kÖSZI A TIPPEKET!
Pim
pimpa
 
 


Szia Borcsi!A sütőtököt én is igy csinálom...ma voltam a Krisztiánnal a védőnőnél "mázsán":-)nem mondom kicsit elájult "csak" 80 dekát hizott a legény.Azt mondták fogyóztassam :-0 üdv.vera
Kelemenné Vera
 


a smyle nem sikerült...sajna
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Kriszi, köszi a tanácsot, igyekszem nem aggódni, és remélem, hogy hamarosan elindul az evéssel, csak azon aggódom, hogy mivel már biztosan nem elég neki a tejecske, de mást meg még nem eszik eleget, hogy nehogy elkezdjen fogyni. Nem igazán egy vasgyúró... és elég kis súllyal született. Próbáltam adni neki tápit is, de az sem igazán fogyott.
Vera, köszi választ.

Kotkoda
Kotkoda
 


Szia Kotkoda!Mennyi idős a picikéd?Milyen tápit próbáltál neki?Egyébként tényleg ne aggódj a nagyfiam volt kb.ilyen amilyet leirtál a piciről és szépen megoldódott minden elkezdett eszegetni igaz 1.éves korában volt akkora mint most a 8.hónapos öccse 10kg.de ez is egy másik eset... most a nagy 6,5 éves és 20kg ugyhogy ne aggódj
Kelemenné Vera
 


Borcsa,
bocs ha ingerulten valaszoltam, nem akartam am igy "nekedugrani". Mentsegem nincs, enyhito korulmeny talan, hogy mar azt is elfelejtettem mit jelent az "alvas" szo.

batka
batkamano
 
 


Zit: nem gyors ez egy kicsit? Állítólag legfeljebb négy-öt naponta szabad újabb ételt bevezetni, hogy be lehessen azonosítani, ha valamit nem tolerál a babád!

Liana
Liana
 


Sziasztok!

Borcsa:
Köszi neked is!

Liana:
Eddig mindenhol azt olvastam, hallottam, hogy 3-4 naponta. Én 3 napig adtam egy-egy fajtát. De majd visszafogom magam. Amúgy az almát rögtön elsőre utálta, azt nem is kellett volna 3 napig sem próbálnom.

zit
zit
 
 


Sziasztok,
Misi lassan nyolc hónapos lett, nagyon szépen eszik két hónapja a szopi mellett, de most egy hétig beteg volt, szinte egész idő alatt szopizott, így mást nem akart enni. Most már meggyógyult, de enni nem hajlandó, a korábbi kedvenceire is úgy reagál, mintha szart akarnék belekanalazni. Volt már valakinek ilyen?

Egyébként Zit én a sütőtököt feldarabolva megsütöm és utána egy kis vízzel vagy anyatejjel turmixolom.
s.kata
 


Hahó,
Kotkoda, szerintem nem lesz gond. Az én lányom pont fordítva volt, zabálta a főzeléket, és előtte (!) nyammogott a dugig telt cicin. De általában nagyon is tudják, mi kell nekik. Amúgy rengeteg a nem túl vasgyúró baba, és a magyar hagyományok szerint ez rossz, de igazában nem! Hány elhízott felnőtt volt vagy édes, duci baba, vagy még inkább eredetileg vékonyabb, de agyonaggódott és agyonetetett gyerek, akinek aztán elromlott a természetes éhségérzete vagy mi, és elhízott felnőttként/kamaszként. Az én családomban két ilyen is van, az egyik anyám Kép Én nagyon kapaszkodom, hogy ne essek ebbe a hibába én is. A leányom 8.3kg volt egyévesen! A hossza átlagos, a súlya átlag alatti. És teljesen átlagos súllyal született (3.15). Ő ilyen alkat. Makkegészséges, örökmozgó, okos baba, most már egymás mellé tesz szavakat (csak legyen, aki megérti), megy, énekel, táncol, beteg egyetlenegyszer volt (3 nap nátha, orrszívó-porszívó, Sterimar, kikúráltuk pillanatok alatt). Amúgy eszeget, ma éppen jó étvággyal benyomott egy vödör sonkás-spenótos tésztát ebédre. Lehet, hogy holnap ezt folytatja, de lehet, hogy megelégszik egy szelet hallal.
Egyébként a pici súllyal született babáktól nem lehet elvárni, hogy pont akkorák legyenek, mint a nagyobb tömeggel indulók Kép És a súly is, az étvágy is nagyon alkati tényezők. Ha pl. a Kismamában elolvasod Pele tandemszopis történetét (a végén van, az olvasói levelekben), láthatod, hogy a nagylánya a tesó születésekor hetekig visszatért a csak cicire, és egy kilót hízott ezalatt.
Ha meg nem látszik elégnek a tejecske, és nem sok mást eszik, akkor nincs mit tenni, mint a gyakoribb szopi, attól több is lesz a tej, a kölkec meg csak kihúzza vele addig, amíg megjön a kedve a más kajcsihoz. Most nem tudok visszaolvasni, de mióta próbálkoztok? Mekkora a babád? Mennyit is fogad el egy-egy alkalommal?
Ahogy egy nagyra becsült topiktársunk írta anno (talán nem is itt, hanem egy másikban?):
NO PARA, LESZ ZABA!!! Kép

Zit,
sok baba nem csípi az almát, az enyém pláne reszelve a mai napig öklendezik tőle (egészben vagy totál pépesen semmi baja vele).

Sok sikert,
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Borcsa, köszi!
Kata, nekem ugyanez volt, pár hete, amikor Mira beteg volt. Aztán szép lassan, amikor meggyógyult, kezdett visszatérni minden. Elöször csak pár kanállal, aztán pár nap múlva már mind! Nekünk az egész nem evés kb. egy hétig tartott! Sok sikert!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama, köszi.
s.kata
 


Kriszi, Kata köszi Kép
zit
 
 


Szasztok!

Kelkáposzta, kelbimbó, fokhagyma és a zeller(csak füszerezni) mikortól mehet? És ti a húsit hogy csináljátok? Só nelkül? Mikortól lehet sózni?

Alma nekünk sem ment elsőre és reszelve. Pürésítve okes, meg főzve is.

Amcsi
Amcsi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: