Új privát üzeneted érkezett!

Ildi,Orsi!
Köszi a tippeket! Ma megpróbálom a gyümölcsös verziót,én megkóstóltam joghurtba keverbe,nekem ízlett!
Ilyen rossz éjszakánk még nem volt,Mira tegnap belázasodott,egész éjjel 39 volt a láza,most reggelre kicsit lejjebb ment,de iszonyú nyügi! Olyan rossz így látni!
Sziasztok!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat.
További kérdéseim vannak:
Répa nyersen reszelve mehet? És a cékla is?
Szerintetek bio boltban vett répalevet adhatok a lánynak?
Ez a hétgabonás pehely mit tud? Mi van benne? Mire jó? Mikortól adjatok?
Az itatást mikor kezdtétek? Mi 7 hónaposak múltunk, szopizunk és reggel, este eszegetünk mellé. Kínáljam meg vizzel, vagy még ráérek?

Köszike,
Amcsi

PIldi,
3 félet egy gyereknek! És még mellette másik három! Minden csodálatom a tied :-)
Amcsi
 


Amcsi!

Á, ne csodálj, egy hónapban egyszer vagyok ilyen lelkes...
(a 3ból egy leves, abból még van, 1 kompót volt a darabos gyümölcsfogyasztás megoldására, ez nagyon bejött, persze kissé cukros..., ma este a nagyokkal megettük a maradékát...)

Huh, nem fogom tudni mindenre a választ.
Nyers zöldség: valahol valaki emlegette, hogy felszivódás meg hasznosulás szempontjából vannak különbségek,de hogy mi,arra sajna nem emlékszem. Saját józan eszem szerint próbálkozni lehet vele, ámr ha te győzöd a reszelgetést.... (utálok nyers répát reszelni, céklát meg se merem próbálni) avagy van gyümölcscentrid?
Biorépalé:ha az vala ráirva, hogy más nincs benne, akkor szerintem mehet.
7gabonás:na, kiszaladok érte
búza, zab, árpa, rozs, sikérbúza, kukorica, rizs, B1 vitamin
Ja, és mindegyik növény elé a bio jelző is irva vagyon.
Szerintem akkortól mehet, amikor úgy döntesz, hogy kaphat glutént is a gyerkőc. Mondjuk jobb, ha előbb az összetevők többségét (vagy amit simán is lehet kapni) külön kipróbálod.
Ezt a klasszikus tejpépek helyett lehet használni (amit tejpép cimen árulnak, abban mind tehéntej van, tán ez, meg mégegy (de az meg mézes) van, amiben nincs tehéntej), gabonafélék szervezetbejuttatására. (értsd nagyanyáink tejbegriz menüpontjának korszerűbb változata). Szerintem felesleges sietni vele, a tejhez jut szopival is, gabonafélék a kérdés. Én most 9 hósan próbáltam először (rizst és kenyeret már evett előtte a gyerkőc), egyelőre eléggé sikertelenül.

Itatás:szerintem amikor főzeléket adsz neki, akkor (mellette, közben, utána) kináld meg vizzel, aztán majd vagy kell neki vagy nem. Legalábbis én ezt csinálom. Ha nyár lenne, akkor mondanám az egyéb kinálgatást is, szeritnem igy télen, szopizó babánál ennyi kinálgatás elég. Ha csak gyümölcsöt eszik, ahhoz szerintem nem érdemes, abban elég lé van.

Szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ildi,
Köszi a részletes választ. Szerintem mindenre sikerült válaszolnod. :-)
Sikeresen kipróbáltam a répareszelést a tutti új botmixerünk darabólójával, aztán pürésítdettem. A minőségellenőröm pedig majdnem mindet elfogyasztotta.

Gabonákkal még várok, egyenlőre egy kis rizslisz, de igazából a nyers cuccokat jobban kedveli a lány.

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi!

Még régebben Ágci hívta fel a figyelmet erre az összeállításra:

http://lalecheliga.fw.hu/

Eta
Eta
 


Sziasztok!
Ez a 7 gabonás pehely nekünk úgy néz ki bejön!
Összekeverem gyümivel, vagy valamilyen kész bébiétellel, várok pár percet, addig megszívja magát, és kész! Szerintem fini!
Üdv!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Köszi az eddigi segyítséget. Szeretném megkérdezni, hogy most kapott Dorkám egy kis krumplit is már (5 hós), mivel keverhetem és hogyan, elég pocsék íze van magában. Sót sem tettem a fözővízben , kellett volna? Répából mennyit kaphat ? Sóskát spenótot hogyan adjam neki? ja és még annyi, hogy mi a különbség a trópusi és citrusfélék között, lehet, hogy én vagyok béna ilyen téren, de akkor sem értem, én úhgy tudom, hogy narancsot sem lehet adni még neki ebben a korban a védőnő meg váltig mást állít....Persze nem adok neki, csak szeretném kérdezni, mik azok amiket tuti ne adjak 1 éve kor előtt, megköszönném ha megírnátok. nemcsak gyömik érdekelnek. Táblázatom van, de jól jönne ha megírnátok.
Ne haragudjatok a sok kérdéseimért, de innen tanulok tőletek.

Dorci
dorci
 


Sziasztok!

Eta!

Én ez nem értem nekem Ágci nem ezt a táplázatot küldte hanem www.otlettar.try.hu-n megtalálhatót. Nekem elsőre úgy tünik nem un.

Dorci,
Nekem azt tanácsolták 6 hóig csak szopi. Utána alma (elsőre nem nyert), barack, folyamatosan bevezetve, majd répa, krumlpi. Én ezeket keverem, ált. hogy édeskés ize legyen (pl. krumpli-répa, répa-barack, répa-alma) de mi már 7és fél hósak vagyunk. Só, cukor, izesítés egyenlőre nincs.
A védőnő nekünk is az mondta mehet a naracs, de az LLL-s és itteniek azt hogy allergizál...

Nekem is lenne egy kérdésem:
Adtam Noéminek céka krumpli főzit. Ugye jól tudom hogy megszinezheti a kakit és a pisit? Pisi narancs szinű lett, a kaki meg egy az egyben cékla. Első ránázásre egy az egyben un. jött ki mint ami bement. Jól tudom, hogy akkor le kell venni egy időre menüről? Bár ez a cékla elég becsapós...
A 7 gabonás mikortól mehet?

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Eta: ennek az oldalnak semmi köze az lll-hez!!!!!

Szerintem inkább az otlettar.try.hu-s táblázatot használjátok!!!!

Dorci: egy kis türelem!!! Igaziból 6 hóig semmit nem kéne adni a babának! Majd pedig nagyon fokozatosan, egy-egy új téma 2 hónapig is tarthat (tehát pl 6 hósan inditani a gyümölcsöt, 8 hósan a főzeléket). Szóval azt akarom mondani, hogy 5 hósan a krumplit még feleslegesnek érzem, ráértek még! (nem érett még az emésztőrendszerük ezekre (többnyire, természetesen mindig vannak egyéni eltérések)
Gyümölcsök (trópusi, citrus): a simán csak trópusiként becézett kupac (ananász, mangó meg hasonlók) azok elfogadottabban alegizálnak, több védőnő tisztában van vele. Második kupac a citrusfélék (narancs, citrom, mandarin), ezt már sokan nem tudják, hogy allergén. (egyesek szerint a héjában van a bűnös). A harmadik kategória meg a banán, ami állitólag szintén lehet allergia forrása, bár azt hiszem, ez a legkevésbé az egész déligyümölcskupacból. És ez ismert legkevésbé.

Ja, ami még közös ezekben, hogy van egy Eakárhány, amivel kezelik őket (héjukat), arra is lehet allergia (vagy esetleg pont amiatt van??)

Szerintem legjobb az összeset kerülni, ha nem is egyéves korig, de mindenesetre nem 6 hósan kezdeni őket.

tuti ne: otlettar.try.hu-n Iboly irásában klasszul össze van szedve. Csak igy fejből:tej, tojás, aprómagvas gyümik (eper, málna stb) (ez utóbbiak 2 éves korig),mogyoró és társai (nagoyn allergén), csokifélék is, ezek is inkább 2-3 éves korig ne. 1 éves még a száraz hüvelyesek, déligyümölcsök, könnyen erjedő gyümölcsök (sárgabarack, cseresznye se, azt nem is tudom mitől?? ) Glutén is vitatott, hogy egyéves korig ne, vagy lehet (az ismertebb a genetikailag meghatározott lisztérzékenység (veleszületett), annak mindegy, mikor adsz először glutént, de állitólag van kialakuló is, annak nem mindegy.

Amcsi: igen!!! Céklától szabad egész pirosasat szinezni (anyám máig meséli az én első céklaevéseimet, mennyire szivbajt kapott tőle). én magam felnőttként is képes vagyok céklától pirosasabb szinűt pisilni! Kakinál is természetes, hogy ilyen, igen, elvileg ez azt jelenti, hogy csak átmegy rajta, nem sok szivódik fel. A levevést nem tudom, mintha valami hasonlót olvstam volna, de lehet, hogy csk azt, hogy náhány nap(hét) múlva megpróbálni újra, és ha akkor is ilyen, akkor levenni (??), de ez sem biztos. Ancsi már többször evett céklát, szereti is, de mindig lilát kakil tőleKép. (9,5 hós) (na mondjuk most éppen állandóan zöldeket kakil)
7 gabonás:amikortól glutént hajlandó vagy adni. Egyesek szerint lehet 7-8 hóstól mások szerint meg jobb 1 éves korig várni. Nálunk Ancsi kenyeret lopikált apjától 8 hósan, igy akkor elindult a glutén, ezekután 9 hósan kináltma neki 7 gabonásat.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Van egy 6 és fél hónapos kisfiam, eddig kapott almát, körtét és krumplit. Naponta egyszer kínálom, de nem nagyon eszeget, max két pici kanállal hajlandó lenyelni. Egy-egy hétig próbálkoztam ezekkel. Segítsetek kérlek, hogy hogyan tovább? Növelhetem napi kétszerre a próbálkozást? Ha kétszer kap valami hamit, akkor az más-más legyen, vagy egy-egy hétig továbbra is ugyanaz legyen a menü, csak épp naponta kétszer?

Köszi, és bocs ha nagyon butákat kérdezek!

Kotkoda
Kotkoda
 


Kotkoda!
Ha egyelőre nincs kedve a kisfiadnak ennél többet enni, kár lenne egy második alkalmat is bevezetni. Elég akkor, ha már egy alaklommal komolyabb mennyiséget eszik. (Ez a komolyabb mennyiség is megitélés kérdése, én 1/2 dl-nél hoztam be második étkezést, nálunk egy főzi, egy gyümi volt.) Teljesen változó, hogy egy gyerek mikor érzi szükségét a más-evésnek. Viszont bátran ráhagyhatod. (Elretentő példa Luca lányom, aki egy évesen még képes volt egész nap csak szopizni, ha nem tetszett neki az aznapi menüKép)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kotkoda,
én egy deci után csináltam második alkalmat. Hogy mi legyen, az babafüggő is, eleinte állítólag nem nagyon szeretik a változatosságot, na nálunk nem így volt, mindig mást kellett produkálnom neki.
Sok sikert,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Ildi köszi. Cékla nagyon izlett neki és tök sokat evett belőle, lehet, hogy ezért nem volt nyerő.
Málnával, eperrel és társaikkal 2 éves korig kell várni? :-(
Egyre szigorubb a rendszer...

Egyébként nekünk a dokinéni a múltkor azt mondta, hogy most olvasott egy Svéd tanulmányt hogy azok között a babák között kevesebb volt a liszérzékeny, akiknél a gabonaféléket a szopi mellett vezették be. Szopis topikban kérdeztem is erről Pelét..

Ti hogy szoktátok, keztétek az itatást?Próbáltam, de elősszőr is rázta a fejét, aztán meg elkezdte rágni a poharat. Se csörös, se csörtelen nem jött be. Van valami trükkötök? Mondjuk engen zavart, hogy nem átlátszó pohárral próbálkoztam, így nem láttam mikorra ér a szájához a víz.

Kotkoda,
Nálunk is ez volt a helyzet 6,5-7 hónapos koráig nem evett csak pár kalállal. Aztán a barack meghozta az átütő sikert (kicsit vizezve, higra pürésítve). Még most is változó mennyit ezik van hogy 30 ml van hogy 100ml.

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi!

Igen, azok nagyon allergének.
Ivás:én kinálgatom főzelék után, simán pohárból, aztán van, hogy iszik pár kortyot, van hogy nem. Mivel szopizhat ha akar, nem félek tőle, hogy folyadékhiánya lesz.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, akkor a második alkalommal még várunk egy kicsit. Pedig estére már nagyon éhes, folyton szopizna, noha korábban jól megvolt a szopi mennyiségével.

És hogyan kell "emelni" az adagot? A könyvekben azt olvastam, hogy szép lassan felelmeljük az adagot, de Marci eddig szigorúan ragaszkodott a két kanálnyi próbálkozáshoz, pedig már három hete próbálkozunk.

Amcsi, a barackot csak nyersen lereszelted, leszűrted és felhigítottad? Vízzel, vagy anyatejjel? És melegítetted is? Kár, hogy most nem lehet kapni és nem tudom kipróbálni.

Milyen gyümiket adhatok még neki? Annyira nincs semmi most így télen a boltokban. Olyan elveszettnek érzem magam. Plíííz, help! Kép

Kotkoda
Kotkoda
 


Kotkoda,

A barackot botmixerrel és kis forralt vizzel pépesítettem. Én most vettem, talan probálkozz valami hiber-szupermárketben. Elsőre abból is csak egy szük negyed barack csúszott.
Egyébként meg ne aggódj, mert nekem 2 ismerősöm gyerek sem volt hajlandó 1 éves koráig semmit sem enni. Ők már az is nagy dolognak tartották, hogy kinyitja a száját a kanálnak.
Nekem még ajánlották a meggyet-fagyasztva kapható-, de ennek nagy részét én ettem meg. :-)

Ildi,
Mikor itatod akkor hogy csinálod? Szájához tettem a poharat, aztán lassan elkezdtem önteni, de mire odaért volna a víz már rázta a fejét, vagy harabdálta a poharat. Majd probálkozom még, szerintem nem tudja mit kéne tennie.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem! 8 és fél hónapos a lányom és már egész szépen eszik. Kb. 1-1,5 dl-t egy evésre. Lassan eljutunk a sóskáig, de csak olyat kaptam fagyasztva, amiben van sovány tejpor? Szerintetek adhatok neki belőle, mert ugye a tejes dolgokat nem lehet egy éves kor előtt. Vagy hagyjam ki a sóskát? És a pasztinákot mikortól lehet adni? Vettem bébiételt és az van ráírva, hogy van benne pasztinák. Ja, még egy kérdés. A gesztenyéről sem hallottam sehol, mi a helyzet vele? Lehet adni, és ha lehet mikortól és hogyan? Sütve, főzve? Bocs a sok kérdésért.
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Eta és többiek!
http://otlet-tar.try.hu/
Ez a biztosan jó!
Ildi
Plldi
 


Szuper.
Előző nem én voltam. MIntha a szerkesztők épp azt mondták volna, ilyet már nem lehet. Szuper!

Ha már oldal:
http://otlettar.try.hu

Igy is helyes és most el vagyok bizonytalanitva, hogy a másik direkt ugyanez-e vagy sem!

Andi:tejport hagyd ki! Türelem, nemsokára jön a sóska frissen. Bár emlékszem anno én vettem zöldségesnél télen is frisset.
Pasztinák fenti táblázatban 9 hónál van.
Gesztenyének sajna nincs meg az ideje a táblázatban. Egyszer már én is nyomoztam, csak sajna nem lett aktuális és elfelejtettem....Kép

Amcsi:odarakom, döntöm. Ugyanezt fürdőkádban is lehet gyakorolni. Nálunk is a mai napig van olyan, hogy inkább elkapja és rángatja meg hasonlók. De bele lehet jönni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Aha, már tudom, előzőt P l l d i -ként, két l (l mint Lajos) betűvel irta be valaki. Nagyon szép, unalmas.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


21h 41:-21h 51:
Tíz perc alatt! Ókóóós, ókóóós!
Ildi
Plldi
 


Hahó,
Amcsi,
gesztenye szerintem mehet, nem tudok róla, hogy allergén lenne (bár attól még lehet Kép ). Nálunk mondjuk nem jött be, de azért, mert nem szerette. Ha veszel, érdemes fagyasztott-hámozottat venni, kis dobozban van pl. Metróban, elég borsos áron, de állítólag pár szem elég, mert nagyon laktató. Anyatejjel érdemes mixelni, ez a hámozott elég gyorsan meg is fő, és nem kell szórakozni a hámozással.
Ivás: Cicó sportzáras üveggel kezdte, arra elég hamar rájött. Most egyik napról a másikra áttért a csőrös pohárra, abból kiszolgálja magát. A sima pohár meg közben valahogy kialakult, egyszercsak tudta Kép

Kotkoda,
mi lenne, ha megcserélnéd, és este adnád neki azt a napi egyszeri szilárd kaját? Lehet, hogy akkor éhesebb...és akkor talán több lecsúszana egyszerre. Mondjuk ezzel az a gáz, hogy akkor ha valamit nem bír, az csak éjjel/nmásnap reggelre derül ki...de volt már itt olyan is, aki este kezdte, csak nem tudom, ki, valahol a topik legelején.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kedves Kotkoda!

én is ugyanígy jártam.
nem nagyon evett a kicsi lányom, csak egéradagokat.
aztán egyszercsak beindult. most már két körte is lecsúszik vacsira.
ösztönzőleg hatott, ha én is ettem, Kinga többször evett az én ebédemből, persze csak abból amit mertem adni. rájöttem, hogy ő az ízesebb ételeket kedveli. pl húslevesben főtt répa
a DM-ben vettem só nélküli Vegetaszerűt, abból rakok picit a krumpliba, céklába . . .
nálunk is délután van más kaja, akkor jobban kívánja

sok sikert
Szilvi
szilvamag
 
 


Sziasztok!
Gesztenye: kismamás táblázat szerint 7 hónapos kortól mehet. Én is előfőzött, hámozott gesztenyét szoktam venni. (200g kb.500Ft, nekünk ez 2×-re elég.) Én pár szem szilvával és egy kis csirkehusival szoktam megfőzni, utána mixelem. Pici fiam nagyon szereti.
Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Kriszi,
Azt hiszem összemixeltél minket Andianyuval. :-)

Kotokoda,
Még valami eszembe jutott, remélem nem köveznek meg érte, de én nem közvetlenül szopi után kínálom, mert akkor nem kell neki. Várok 1-1.5 órát.

A Kismamás táblázat hol található?

Amcsi
Amcsi
 


Hoppá, bocs.
Szóval a piatéma ment Amcsinak, a gesztenye meg Andinak, bár ezt már Panka részletesebben megválaszolta. ííííígy jóóóó? Kép

Amcsi (ez most tuti, itt van fölötte Kép ),
a kismamás táblázatot legalább részben megtaláltam:
http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=8734
Ennek a legalján van a kis gyümitáblázat.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Nem tudom, hogy a neten hol van fent a kismamás táblázat, de e-mailben szivesen elküldöm annak akit érdekel.

Panka

panka
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a gyors választ!

Sóskát megeszi apa, gesztenyét veszünk, pasztinákról meg köszi az információt! Ja, lenne még egy kérdésem! Sertésmájat és egyéb belsőségeket mikortól lehet adni? Erről sincs infóm!Kép
Előre is köszi!
Pá!
Andi
Andianyu
 


Ezt a görcsölést és rettegést, amit ti előadtok etetés címén!
Egymást hülyítitek a rettenetes, és értelmetlen mértékű alergiától való félelmetetekben. Ha rajtatok múlna, ti húsz éves koráig szoptatnátok.
Meg Szilvi azon csodálkozik, hogy gyereke "az ízesebb ételeket kedveli. pl húslevesben főtt répa". Hát mégis mit gondoltál? Mit szültél? Plüssmacit?
De ha itt tanulod meg, hogy mit adjál neki, egy életre elrontod az ízlését...
Ágcika
 


Andi!
Csirkemáj 8-9 hónapos kortól mehet legfeljebb heti egy alkalommal. A többi belsőségről nem tudok én sem semmit.
Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Köszi az 5leteket! Tegnap már magamtól is kipróbáltam az esti etetést. Most mintha picit nagyobb érdeklődést mutatna. Kép
Most rohanok, mert zokogás van...

Kotkoda
Kotkoda
 


Sziasztok!

Panka!
Köszi a segítséget!Kép
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Hét hónapos babának miket lehet adni gyümik után? Eddi alma, szőlő, meggy, körte, barack volt a menű keverve, Hogyan tovább?Milyen gyümiket lehet még, és a zöldségféleéket hogyan érdemes beveztni, mikkel kezdjem?

Köszi: Dorka
névtelen
 


Azt szeretném megkérdezni, hogy banánt, narancsot mikortól lehet adni? Tudom allegének, ezért kérdezem: mazsola
Névtelen
 


Sziasztok!

Dorka: http://otlettar.try.hu/ ezek szerint: répa, krumpli, borsó, cékla, zöldbab, spenót, sóska stb...
Én a répával(bio) és a krumplival kezdtem, majd a többi fokozatosan. A főziket krumplival vagy rizslisztel szoktuk süríteni.

Mazsola,
A narancsról és a banánról kicsit fentebb ítrt PIldi (első üzi).

Zöldborsó mikortól mehet héjával?
Elég macerás ez a héjatlanítás...

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi!
nem passzírozod a borsót?
Orsi

Orsi
orsi
 
 



Orsi, Panka,
Köszi. Paszítozom, de a héját akkor is el kell távolítani, és maga a paszírozás, macerás. Turmixolni egyszerübb...

Amcsi
Amcsi
 


Lányok!

emlékszem régebben szó volt kis gombócokról, amit a gyerköc maga ehet, de nem találom.
Tudnátok segíteni hogy is kell csinálni?!

előre is köszönöm
Szilvi
szilvamag
 
 


Szilvi,
én voltam, jelentem! Viszont abban volt tojássárgája is, és azt még nem ehet a bébi ált. jó ideig az ötlettár szerint. Tehát ahelyett valami mást kell kitalálni kötőanyagnak, bár lehet, hogy anélkül is működik. Szóval van benne mikróban héjában főtt krumpli összetörve, párolt-pürésített pulyka-vagy csirkemell, margarin, petrezselyemzöldje (újabban egy kevés snidlinget teszek bele néha), meg tojássárgája, amit azóta megtudtam, hogy nem szabadna. Ezt gyurmókolom össze (nálunk már elég nagy a kölkec), harmad-fél tojásnyi golyókat gyúrok belőle, és vagy a sütőben, vagy a minigrillben megszárítom, de csak egy kicsit, hogy jobban összeálljon. Most dolgozm egyébként az újabb változatokon Kép Sok sikert hozzá Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy olyan kaját amiben van tartósítószer, mikortól lehet adni? Vett a férjem natúr gesztenyemasszát, de sajna van benn Na-benzoát.
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Kedves Kriszti!
köszi a receptet, megpróbálom
ma szinte csak maga akart enni és csak "kemény" dolgokat
itt a gombócok ideje
még egyszer köszi
Szilvi
szilvamag
 
 


Sziasztok,
tudnatok segiteni, "husmentes" hozzatapinal mikre kell figyelni? Nem eszunk tengeri lenyeken kivul mas hust, azokkal meg ugy tudom, hogy 1 eves korig erdemes varni (allergia is van a csaladban). Illetve a szoja pedig meginkabb allergizalo. Esetleg van hasonlo vagy vega mama-baba?

Koszi,
batkamano
batkamano
 
 


Andianyu!
Ez nagyon érdekes probléma, mindenképpen írj ide is:
http://otlet-tar.try.hu/
Ildi
Plldi
 


Plldi!
Kép
Andianyu
 


Plldi!
Nem választanál egy másik nevet/azonosítót?
Egyébként meg nem értelek...

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok! Édes kicsi fiam 8 hónapos most hagytuk abba a szopit kezdegettük a hozátápit de??? alig akar valamit elfogadni .a sütőtököt,krumpli almával, a tejpépek de minden etetés egy cirkusz,hozzáteszem a másik két lurkóval semmi probléma nem volt evésileg. A picur most 10kg.és 70cm.látjátok hiába a harmadik baba mégis tanácstalanok vagyunk????
Kelemenné Vera
 


Tisztelt Kelemenné Vera!
Javaslom, hogy problémájával keresse fel lakóhelye szerint illetékes Avon tanácsadónőjét,
aki táplálkozási tanácsokkal is ellátja Önt és kedves családját.
http://www.netmami.hu/bemutatkozo.html
Üdv,
Sminkmester
Sminkmester
 


Köszi a tippet.üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Vera!
Gyönyörű méretei vannak a kisfiadnak!KépKép
Szerintem, ha a tápi-tejpép-sütőtök az, amit stabilan megeszik, bátran kaphatja azt nap mint nap. És amikor érdeklődőnek tűnik, pár falatnyit törj össze a nagyok kajájából (mondjuk fokhagyma nyomóval), és kínáld meg azzal az egy kanálnyi akármivel. Így azért apránként bővülhet a menükártya.
Praktikusan annál könyebb, minél lazábbra tudod venni a dolgot.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: