Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!!

Bolgog névnapot a kis Gergőnek!!!!!
Mégegyszer gratulálok a kedves Anyukának és Apukának és persze az életetadó Anyának aki nélkül nem teljesülhetett volna ez a hatalamas boldogság!!!!! Nagyon sok örömöt, egészséget, boldogságot és minden jót kívánok a kis családnak!!!!

Mi a párommal még most kaptuk meg az alkalmassági határozatot de reméljük gyorsan lemegy a sor és minnél előbb mi is szülők lehetünk. Ez még távolinak tűnik, de bízunk benne, hogy sikerülni fog talán még előbb is mint 2 év.

Mi volt a rádióban? Sajnos nem tudtam meghallgatni.

A táblázat alapján próbálok eligazodni és nagyon köszönöm, hogy megkaptam és bekerülhettem!!!!!!
vicki
 
 


Sziasztok!

Vicki!

Gratulálok az alkalmasságihoz. Ez egy fontos állomása az utunknak. Ilyenkor már elfelejtjük mennyi ideig vártunk a határozatra, mert már előre nézünk és azon filózunk vajon mennyit kell várni a babóra. Valahogy mi is abban bízunk, hogy talán nekünk sem kell kivárni a két évet.
Mi ez a táblázat? Vagy titkos?
mony
 
 


Mony!

A táblázat nem titkos, belekerülhet bárki, aki szeretne. Ildikónak kell elküldened e-mailben az adataidat, határozat dátumát, stb. (fentebb megtalálod részletesen Ildiko egyi hsz-nél). Így könnyebben nyomon tudjuk követni, hogy ki kicsoda, és éppen hol áll az örökbefogadás folyamatában.

Rvan

Kép
rvan
 
 

 
 

Mony!
Idemásoltam, ezek az adatok szereplnek a táblázatban:

Becenév
Név
Születési idő
1. alkalmassági határozat dátuma
1. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
Honnan fogadtuk örökbe?
2. alkalmassági határozat dátuma
2. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
Honnan fogadtuk örökbe?
3. alkalmassági határozat dátuma
3. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
Honnan fogadtuk örökbe?
4. alkalmassági határozat dátuma
4. gyermek neve
Születési ideje
Családba kerülésének időpontja
Honnan fogadtuk örökbe?
Lakhely
E-mail cím
Honlap cím
MSN
Skype
Telefon
Megjegyzés

Kép
rvan
 
 


Gergőbabának küldöm a virágot (meg a szüleinek)!
Kép

cirbi
cirbi
 
 


Sziasztok!

Kelimoni Kép! Egy családként örülünk veletek együtt! Boldog névnapot Gergő babának!

Tündéri minden gyerkőc aki felkerült ezekre az oldalakra.

Napsugaracska, Hildus hogy vannak a babák? Jobbulást mind a kettőjüknek!

Mi még mindig várjuk a TEGYESZ-es hölgyet környezettanulmányra. Erre a hétre ígérte hogy jön, de szerintem már csak a jövő hét lesz belőle.

Aki Ágacskás tanfolyamra járt annak a segítségét kérném. Jelentkeztünk a decemberi tanfolyamra emailben, de válasz nem jött rá. Felhívjam őket hogy olvasták e, vagy majd később fognak jelentkezni ők?

KépKép
jiny
 
 


Szia Jiny!
Szerintem hívd fel őket, az soha nem lehet gondKép
A honlapon megtalálod a telefonszámokat isKép
Mi is Ágacska tanfolyamon voltunk, nekünk tetszettKépKép
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Nagyon megható volt olvasni azt elmúlt pár nap történetét!

Kelimoni!
Nagyon-nagy gratula és nagyon sok boldogságot kívánok tiszta szívemből!!!!

Di_ti!
Nagyon drukkolok, hogy Ti is hasonlóról számolhassatok be mielőbb!

Nikinozsó!
Az a garzon nagyon jó hír nagyon gratulálok!!!

Rólam annyit, hogy megvolt a laparom, nem találtak semmit, amiért nem jön a baba. Így még érthetetlenebb, hogy akkor miért nem jön évek óta se spontán se semmilyen rásagítéssel, és még nehezebb ebben a "saját" vonalban hinni. Persze az mindig jó hír ha egészséges az ember lánya, és így mindig nyitva marad a kapu, ahogy Ancsúr írta egyszer, de én kezdek úgy lenni vele, hogy akkor legfeljebb becsúszik egy vérszerinti is, abból baj nem lehet,mi amúgy is kettőt terveztünk.

Mindenkinek pusza Gitta

dakini
 
 


Sziasztok!

Hát volt mit olvasnomKép

Gyezsu, Nikinozso
Tudhatunk valamit a rádióban elhangzottakról?
Sajnos 6-tól csoportban voltam és nem tudtam rádiót hallgatniKép.
A vállalkozónak pedig már előre is nagyon boldog ünnepeket kívánok, szeretetben és egészségben!!!
Köszönjük, hogy segített, leendő gyermekeink nevében!
Kép

Vicki
Sajnos nem emlékszem, hogy kitől kaptam itt azt a képet. RöstellemKép. Igaziak a süncik.Kép
Kép

Ildikó
Köszönöm a táblázatot.
Jó rajzolgatástKép. Ha egyszer megízlelik a gyerkőcök az alkotás örömét.......Kép. A Mikulás legalább tudni fogja mit hozzon.Kép

Mosolygós
Remélem Norisz már jobban van. Jobbulást nektek. Aggódj nyugodtanKép, iszen ez az anyák dolgaKép

Amneris
Örülünk, hogy újra itt vagy.Kép

Ggabszi
Üdv közöttünk. Jó, hogy előbújtálKép
Erre bíztatnék mindenkit, aki csak olvas minketKép
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


GERGÕ

BOLDOG-BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!
Kép

Renóca
süni_renóca
 
 


Szia Mindenki!

Nagyon nagyon köszönöm a sok gratulációt, szorítást, névnapi köszöntőt.Remélem, egyszer sikerül összehozni egy találkozót, hogy személyesen is megismerjük egymást.Kép

Elnézést, hogy az sms-re nem reagáltam, gondoltam, megteszem ezt most: köszi szépen, írni nem nagyon volt időm. Tudjátok, egy anyuka nagyon elfoglaltKép

Ma kicsit "lazább" napunk volt. Miután a tegnapi boldog kábulatból magunkhoz tértünk, mentünk ismét a kórházba. A gyomrom egy görcs volt, folyton az járt az eszemben, hogy hátha az életet adó meggondolja magát. És én abba belehalok.

Először hozzá mentünk, megtudni, hogy hogy érzi magát. jobb volt a kedve, megbeszéltük, hogy holnap a férjem haza viszi. Elmondtam neki azt is, hogy mennyire örülök, hogy megismerhettem, de mostmár Gergővel töltünk több időt. Meg is értette, úgyhogy most csak kicsit beszélgettünk.

Aztán mentünk a babaszobába. Most kaptunk egy kis szobácskát, ahol hármasban tölthettük a napot. Gergő nagyon jó baba, apát nagyon szereti, elég ha a kezét rá teszi és máris elhallgat. Még nem evett ma, csak pici teát kapott. Olyan ügyesen szopizta be.Kép A nővérek aranyosak, megelőztem a dolgot, hogy az életet adóról véleményt mondjanak. Kértem, hogy ez ne történjen meg. magunkról bármit elmondok, ami érdekli őket, de csak magunkról.
Megmutatták, hogy kell tisztába tenni Gergő babát és én eljátszottam a kis tudatlant és hálálkodtam segítőkészségükért. Már töredezik a jég, nem néznek ránk olyan furán.Kép

Késő délután fájó szívvel bíztuk a picurkánkat a nővérekre, de muszáj volt. Bementünk az életet adóhoz és elköszöntünk. Ezen teljesen meglepődött. Megbeszéltük ismét a holnapi programot. Ezekre a találkozásokra nekem van inkább szükségem, hogy valóban tudjam, szándéka továbbra is fenn áll.
Erről persze sosem beszélünk, de ma már többször elmondta, mennyire örül a boldogságunknak.

Most értettem meg igazán, hogy ebben az egész történetben milyen fontos szerepe van Nikinozsónak. Az ő ismerettségei és összeköttetései nélkül a bürokrácia útvesztőjében bolyonghatnánk. Bármi van, egy telefon neki és azonnal intézkedik. Ezt mindig tartsátok szem előtt, így gyorsan mennek az események.

Puszi mindenkinek és szép álmokat!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


A karácsony a mi ovinkban:

Jövő pénteken kezdődik Advent az oviban. A gyerekekkel közösen koszorút készítünk, meggyújtjuk az első gyertyát csendespihenő előtt. Ebben az időszakban szeretetről és karácsonyról szóló meséket mondunk a gyerkőcöknek. Szinte egész nap szól a magnó. Karácsonyi versek, énekek, mesék. Délután nyílt nap lesz. A szülőket vendégül látjuk (süti, tea) és velük közösen elkészítjük az adventi naptárat. Minden nap a "legjobb" gyerkőc viheti haza, amit készített. Az a legjobb, aki a legtöbbet segített pajtásainak, kedves volt velük, figyelt...stbKép
Lucázunk, Katalin ágat hajtatunk.
Mikuláskor mi, óvónénik bábozunk a gyerkőcöknek (én vagyok HópehelyKép). A Mikulás személyesen jön el hozzánk és hoz névre szóló csomagot mindenkinek. Mi már jövő héttől várni fogjuk. A dadusnéni néha bekopog az ablakon...Énekeket, verseket tanulunk, díszítjük a csoportszobát, rajzolunk Neki. Az ünnepségen egy nagy-nagy borítékban át is adjuk neki, amit a gyerekek rajzoltak.
Mézeskalácsot sütünk. A dadusnéni begyúrja a tésztát, a gyerekek szaggatják, sütés után díszítik. Karácsonykor mindenki kis csomagban visz is haza belőle. Az ünnepély a művházban van, ahol mi bábozzuk el kis Jézus születését (én vagyok az AngyalKép). A nagycsoportosok kis műsorral lepik meg a helyi nyugdíjasokat, aki szintén kapnak az általunk készített sütiből. Utána visszamegyünk az oviba, ahol már az előző este feldíszített fa várja a gyerekeket, alatta csoportos és névre szóló ajándékokkal. (A szülők csoportpénzből vesznek valami apróságot (pl. maci, kisautó), amit haza is vihetnek a gyerekek.) Mielőtt kibontjuk a sok-sok játékot énekelünk, gyertyát gyújtunk és ami a kedvencük, csillagszórótKép) Mi óvónénik pedig pityergünk, ahogy azt a sok boldog arcot látjuk. Sajnos vannak olyan gyermekek, akiknek nem adatik meg a fa, az ajándék és ami a legszomorúbb ünneplés együtt, szeretetben.Kép Tudjuk, hogy ezt nem tudjuk pótolni, de legalább azt az időt, amíg velünk vannak igyekszünk felhőtlenné tenni.
Előző nagycsoportommal ebben az időszakban sokat játszottuk az általuk "ölelős"nek nevezett játékot. Karácsonyi zenére, mint a kis hópelyhek kavarognak körbe, amikor elhallgat a zene egy társukat szeretettel átölelik............
Jó éjt! Renóca
süni_renóca
 
 


Kép
süni_renóca
 
 


Dakini
Örülök, hogy minden rendben. Tetszett, ahogy megfogalmaztad: "becsúszik..." Tiszta szívemből kívánom úgy legyen!

Kelimoni
Az sms-re nem is vártunk választKép
Én még csak sejtem, hogy egy ANYÁNAK nagyon sok dolga vanKép.
Kedves kolleganőmet reggel a ti örömhíretekkel vártam. Eleinte furcsán néztek rám, hogy más örömének így tudok én is örülni, de ma már nem döbbentek meg. Veletek örülök tiszta szívemből.

Jó éjt! Renóca
süni_renóca
 
 


Kelimoni: Hatalmas örömmel olvastam a beszámolóidat! Isten éltesse Gergőt, Titeket és az életet adót!!!! Szerintem is csodálatos, hogy ott lehettél a szülőszobán KépKépKép Írjál még, amikor csak teheted, jó? Kép

Amneris: Nagyon helyesek a fiúk!!! És örülök, hogy újra köztünk vagy.

Napsugaracska: Hogy van Norisz?

Vicki: Gratulálok az alkalmasságitokhoz!!! Ez azért már nagy "mérföldkő" ;-)

Süni_renóca: Bizony, olyan jó, amikor belejönnek a gyerekek az alkotásba. Kép Jó lenne, ha már az oviban is alkotna, de ott még sajnos csak ül és figyel. Itthon viszont bepótolja Kép
Én nagy örömmel olvastam az ovis készülődésről. Néha olyan jó lenne meglesni őket, mit is csinálnak, hogy is érzik magukat, hogy viselkednek...
ildi_ko
 
 


De szépet írtál nekünk, Sünikém!!! Kép
Nagyon-nagyon köszi! A kedvenc virágcsokromat küldöm érte:

Kép

Pusza! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Jiny!
Mi is Ágacskásak voltunk és minket a tanfolyam előtt felhívtak, hogy egyeztessék tényleg megyünk-e. Na nem sokkal előbb. A férjem úgy emlékszik, hogy hétfőn kezdődött a tanfolyam és előtte való héten szerdán telefonáltak. Nem vagyunk pestiek, ezért útba igazítottak minket és elmondták milyen étkezési lehetőségek vannak a közelben.

Rvan!

Köszi a felvilágasítást táblázat ügyben. Majd visszakeresem Ildikó e-mail címét és elküldöm az adatainkat. Sajna még elég kevés infót tudunk küldeni.

Kelimoni!

Ez a találkozás nem rosz ötlet.
mony
 
 


Sziasztok!

KeliMoni! Olyan, de olyan boldogsággal olvastam a történteket! Kép Gratulálok mégegyszer és boldog névnapot kivánok Gergő babának! Kép

Nikinozso! Tegnap elfelejtettem gratulálni! Örülök, hogy még vannak ilyen emberek, nagy boldogság ez, és óriási segitség az anyukáknak!

Amnerisem! Itt is pusza Neked! Kép

Kizsó, Mosolygós! Mi újság? Hogy vannak a gyerekek?

Renóca! Elszorult a torkom, olyan meghatót és gyönyörűt irtál! Kép Azt hiszem elmesélem az oviban, hogy ott is legyenek HÓPELYHECSKÉK! Persze csak ha lehet, és nem gond! Annyira szép! Kép
Ilyenkor arra gondolok, bizony van értelme, hogy ebben a rohanó, kapzsi világban igenis ezen elvek alapján, jót és szépet tanitunk, tanitok nekik! Kép
Mennyire fontos, és mennyivel gazdagabb lesz a kis lelkük! Kép

Dakini! Örülök, hogy az orvosok nem találtak semmit, annak nem, hogy ennek ellenére sem jön össze. DE! Biztosan sikerülni fog! Kép

Amnerisem! Jó, hogy itt vagy újra! Kép Annyira tündéri Mati és Tomi! Kép

Lányok! Küldjétek csak Ildikónak az adatokat! Olyan jó, hogy egyre többen vagyunk! Egyszer pedig mindenkinek betelik az összes rublikája! Kép Milyen jó lesz! Kép
Kérem a csak olvasókat, hogy irjanak nekünk és legyenek velünk!


Igértem korábban a mociról képet, remélem nem terhellek vele Benneteket! Már nagyon várjuk a karácsonyt, és szeretném már látni a kis arcukat, amikor megkapják! Kép

Ime:

Kép

Bár akkor lesz az igazi, amikor már Mati és Dancsi ül rajta! Kép

Most búcsúzom! Mindenkinek szép álmokat!
Vendég
 


Sziasztok!
Jiny: Köszönöm kérdésed, Hanna még beteg és mostmár én is. Úgy döntöttem orvost váltunk, mert szerintem nem normális dolog, hogy 10 napja megy a hasa és taknyos és nem látom, hogy gyógyulna, az orvos pedig nem tesz semmit. Az Ágacskás dolog nálunk is pont úgy volt, ahogy Mony írta. És tényleg szuper volt.

Renóca: Az ölelkezős hópelyhecskés dolog nekem is bejön, és elszorult a szívem, mert eszembe jutott, hogy mennyire szerettem tanítani (már egy jó ideje nem gyakorlom).

Dakini: Nálunk is így van, majd egyszer "becsúszik". És olyan furcsa, mert mostanában egyáltalán nem érdekel ez a dolog, de valahogy biztos vagyok benne, hogy meg fog történni.

Kelimoni: Mikor lesz a lemondó nyilatkozat, mikor szorítsunk? Megnézte Gergőt az életetadó mama? Nálunk nem nézte meg, bár mi nem voltunk ott, csak ő mondta később. Én megértem, mert akkor biztos nehezebb lett volna.

Matiba: Nagyon tuti a motor! Már alig várom, hogy mi is vehessünk Hannának ilyeneket.A múltkor végigmentünk egy bevásárlókp. játékosztályán és min akadt meg a szeme? Hát egy traktoron! Mondtam is a férjemnek, hogy "Na, kereshetek rózsaszín gumicsizmát neki!"

Napsugaracska, Kizsó: Kisbetegek hogy vannak?
Jó éjt mindenkinek: Hildus
Vendég
 


Jó reggelt!

Matiba: Nagyon klassz ez a kismotor!!! Melyik fiú is kapja? Vagy közösen? Biztos óriási lesz az öröm Kép Vivien lego (Duplo) kisvonatot fog kapni és egy festőállványt (de talán ez utóbbit már írtam). Bálint meleg cipőt és persze mellé valami játékot - az ő ajándéka még "keresőben" van Kép

Hildus: Viviennek épp a múlt héten vettünk rózsaszín, bundás gumicsizmát KépKépKép Õ a szoknyát fel nem veszi, leginkább a fiús cuccokat szereti - és bizony, nem veti meg az autókat, dömpereket, traktorokat sem :D

Kelimoni: Gergőnek a nevét Ti adtátok, vagy az életet adó? (Nagyon szép név!)
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

Ildi! Kettőt vettünk! Kép Mert ugye kettten vannak... , így mindkettőnek lesz saját mocija, amik teljesen egyformák.

Megkérdezhetem, hogy milyen az a kisvonat, meg mi a száma, mert Mati szülinapjára pont illyesmit keresek, és meg nem találtam? Köszi! Jöhet magánban is. Most megyek dolgozni.
Vendég
 


Renóca!
Amit írtál az gyönyörű! Hihetetlen, miket lehet csinálni a gyerekekkel! Hópehely,csillagszóró...biztosan nagyon fognak örülni! Sok gyermeknek ti jelentitek a fejlődést, akiknek otthon alig jut jó szó! Nagyon szép munkád van! Gratula hozzá!

Amneris! A gyereket nagyon aranyosak! Gyula?
Mosolygós! Mi újság??? Jobban vagytok?

Regina tegnap hasra fordult! 4 hónapos és 10 napos! Persze visszafordulni nem tud, így ha megúnja a nézelődést hason, üvölt értem! Tegnap ebből állt ki a napom, hogy forgattam. Férjem mondta, hogy tanítsam meg visszafordulni, de nem tudom, hogy hogy kell. A babák hogy vesznek lendületet visszafelé? Butaság amit kérdezek, de fogalmam sincs! Van ötletetek?
Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok

Süni-renóca, fantasztikus lehet nálatok ovisnak lenni. Annyi szeretet árad a soraidból, hogy kedvem lenne beiratkozni egy kicsit óvodásnak.
Remélem mi is ilyen klassz óvodát találunk jövő ősszel. A bölcsivel nagyon meg vagyok elégedve.Kép

Napsugaracska, remélem már jobban van Norisz.
Én is nagyon szoktam izgulni, ha jön egy megfázás. Folyamatosan nézegetem, hogy nem lázasodott-e be.

Amneris, nagyon jóképűek a fiúk.

Matiba, nagyon jópofa mocitok. A fiúk szerintem nagyon fognak örülni neki. Elgondolkoztam, hogy nekünk is jól jönne, mert Peti imádja a motorokat.Kép

Hildus, nektek is jobbulást. Remélem találsz olyan orvost aki lelkiismeretesebb, mert ez tényleg furcsa, hogy tíz napja ilyen beteg és a doki nem tesz semmit.

Kép
Kép
atan
 
 


Az előbb írtam egy nagyon hosszú üzenetet és egyszercsak eltűnt, megpróbálom újra leírni de előtte kipróbálom, hogy most felkerül -e.
vicki
 
 


Hildus, Napsugaracska!
A gyermekeknek mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Matiba!
A motorotok nagyon jópofa, igazi vagány járgány, biztosan nagyon fognak neki örülni a gyerekekKép

Rayo!
Nagyon ügyes a kis Regina! Jó forgatást. Sajnos jó ötletet én nem tudok adni neked, hogyan lehetni rászoktatni a visszafordulásra, azt inkább valamelyik gyakorló anyuka tudná megmondaniKép

Kép
rvan
 
 


Sziasztok!

Kelimoni örülök, hogy írtál és annak hogy minden renben van. Nagyon drukkolok nektek és várom a további fejleményket!!!

Mony bocsi, hogy nem írtam eddgig de Rvan olyan jól leírta a táblával kapcsolatos dolgokat. Köszike Rvan!!!!

Renóca édesek az igazi sünikék, mindegy honnan kaptad a képet.
Annyira megható volt amit az oviról írtál, nem tagadom potyogtak a könnyeim miközben olvastam. Ilyen ovit szeretnék majd a mi gyerkőcünknek is ha majd ott tartunk. A szeretet a legfontosabb és olyan jó, ha az oviban is ilyen szeretteljes a légkör.

Hildus jobbulást kívánok Hannának!!!!!

Amneris írhatnék neked egy mailt???

Ildikó nagyon tetszett amit ma küldtél, csodaszépek a babák és gyönyörű a szöveg!!!!!

Gitta örülök, hogy nincsen semmi akadálya a babának ha itt lesz az ideje biztosan megérkezik!!!

Most nem írok többet nehogy megint elvesszen.

Sziasztok és sok puszi mindenkinek!!
vicki
 
 


Rayo: Nagyon ügyes Regina!!! Hát, nem tudom, hogy meg lehet-e tanítani visszafordulni - szerintem az majd jön magától. Az enyémek kb. 3-4 hét múlva tanultak meg visszafordulni. Hogy szeret aludni a lánykád? Mert ha hanyatt, akkor lehet, hogy fel kell kelned párszor majd, hogy visszafordítsd Kép
ildi_ko
 
 


Szia Rayo!

Az én kisfiam is kb. 4 hónaposan fordult meg, de gurulni (ide-oda forogni) csak kb. 3 hónap múlva tudott. Visszafordulni nem olyan könnyű szerintem, illetve szerinte!
Tanítani nem lehet ezt, esetleg ösztönözni. Nálunk a hempergőn nagyon érdekes dolgok voltak, néhány dolog megért egy kis erőfeszítést!
Jó forgatást, mami!

Gabszi

Ja, és azt akartam írni már ezer éve, de mindig közbejött valami, hogy nálunk felgyorsultak az események.
Múlt hétfőn határoztuk el az örökbefogadást végleg és teljes bizonyossággal, pénteken már a TEGYESZnél voltunk. Nagyon szimpatikus volt az ügyintéző, kellemesen csalódtunk!
Hétfőn környezettenulmányra jönnek, szerdán pszichonéni. Remélem nem csak a kezdet lesz ilyen lendületes!

Rólam illetve a családunkról annyit, hogy van egy kisfiunk. Õ hatéves. A testvére viszont, mivel szülés után rejtélyes okokból elzáródott mindkét petevezetékem nem akart megszületni. Négy lombik, egy sikeres-ám elvetéltem. Iszonyú lelki teher, ami alól, azzal, hogy a férjem javasolta fogadjunk örökbe, teljesen felszabadultam.
(OFF: a kisfiam most nézi a kisközépsős ovis videót, amit minden évben felvesznek egy napjukról az oviban. Olyan helyesek!!! Hiába a pedagógus vér!Teljesen elgyengülök, annyira édes és szégyenszemre piszkálta az orrát!)

Megkérdeztem Balázst mit szólna hozzá, ha olyan kistestvére lenne, aki nem a mami pocakjában lakott. Nagyon örült, látszólag nem tulajdonított ennek jelentőséget. Tegnap este viszont odabújtam mellé az ágyba és beszélgettünk.
Először szerelmi kérdésekről esett szó (ovis szerelem irtó komoly!!!), majd megkérdezte azt, amitől először a szívverésem is elállt.
Azt kérdezte: Õt ugye nem adjuk oda senkinek? És nem viheti el tőlünk senki?! És akkor sem adjuk oda senkinek, ha nem lesz egyáltalán pénzünk, ha nem tudok enni adni neki???
Mondtam, hogy a világ minden kincséért sem adnám oda soha senkinek... és vártam a kérdést, akkor a kistestvérét majd miért adja oda az anyukája... de ezt nem kérdezte meg... MÉÉG!
Helyette azt kérdezte: annyi kincsért sem adnál oda, mint amennyi a Kincses Bolygóban van?

Jaj, nem tudom, mi a jó válasz ezekre a kérdésekre. Csak abban vagyok biztos, hogy azt kell mondanom, amit érzek, és abból baj nem lehet!
Van tapasztalata valakinek ebben? Tudtok segíteni, mi az okos válasz?

Gabszi, aki most aztán jól előbújt

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Szia Gabszi!

Biztos nehéz megérteni ezt az örökbefogadás-kérdéset a gyerekeknek (is). Konkrétan nem tudok Neked tanácsolni semmit, de abban én is megerősítelek, hogy az a jó, amit a szíved és az eszed együtt diktál Kép

Viviennel szoktunk beszélgetni arról, hogy őt és Bálintot örökbefogadtuk. Nem tudom még igazán, hogy mennyit ért meg belőle, de azt tudom, hogy foglalkoztatja a kérdés. Múltkor például azt mondta, hogy ha majd nagy lesz, akkor bemegy a kórházba, és hoz onnan egy kisbabát, és akkor ő is anyuka lesz. Meg a szülinapi bulijukon ott voltak a legjobb barátnőmék, akiknek majdnem 8 hónapos a kislányuk - Vivien többször mondta, hogy Enikőt is vigyük haza, mert ő úúúúúgy szereti KépKép

Bálintnak pedig ezt mondta, amikor nemrégiben összevesztek: "Bálint! Megmondom anyának, apának, hogy vigyünk vissza a kórházba!" Tudom, hogy ilyet vér szerinti testvérek is mondanak egymásnak, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy ez a mi speckó helyzetünkből eredt-e, mindenesetre erélyesen rászóltam a lánykámra, és mondtam neki, hogy összeveszni, haragudni, rászólni Bálintra szabad, de ilyet nem mondhat neki soha. Erre megsimogatta Bálintot és azt mondta neki: "Semmikor visszaviszünk."
ildi_ko
 
 


Ggabszi! Nálunk Dominik 11, Antónia 7 volt, mikor elkezdtünk nekik beszélni az örökbefogadásról. Felmerültek érdekes kérdések, pl. a nagyfiam rákérdezett nem is egyszer, hogy ők is örökbefogadottak-eKép
Utána Meráékhoz "pofátlankodtunk" el Antóniával, aki beleszeretett a kis hölgyikéjükbe.
Aztán voltunk Fészek-talin, és ott találkoztak más hús-vér örigyerekekkel, és már nem is volt olyan misztikus ez az egész örökbefogadás kérdés.
Viszont nehezen értették, miért kell ennyit várni, és egy 6-7 évesnek az 1 év bizony nagy idő. Hiába ásták fel a homokozót és pakoltak játékokat...
Miután voltak az ügyben "kisebb-nagyobb" problémák, és nem igen szeretett mindet a tegyeszes nő, így ők a bizonytalanságot is átélték velünk együtt. Ennek később két jele volt: jött a tegyeszes hölgy környezettanulmányozni, és a locsifecsi gyerekeim köszönni se akartak neki, mint ősellenségnek, majd pedig főképp a Dominik állandóan azt kérdezte, mikortól biztos, hogy nem jön a nő többet, mikortól véglegesen a miénk a baba. Addig nem merte igazán szeretniKép Félt, hogy visszaveszik.
Viszont nagyon jól fogadták a babát, jól előkészítettük, és mindenben segíthettek nekem, így aztán húzták-vonták, cipelték, fürdették, együtt tanultak a 4-5 hónapossal, aki mindezt azóta is angyali mosolyokkal díjazza.
Féltékenység: A nagynál nem volt, ő hozzá van szokva, a lánykám talán egyszer durcizott, mikor rájött, hogy nem csak ő bujik a papihozKép
Azóta már a fiam bejelentette, hogy ő is fog örökbefogadni, ha nagy lesz.
Na ez most jó zagyva lett, a lényeg, ha tudtok, valami talira menjetek majd el, lásson más érintett gyerekeket, családokat.
És egy kép ízelítőül (nem tartjuk ám ülésben, csak kocsitisztítás miatt behoztukKépKép)
Boszi
Kép
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám a háttérben, csak kezdek fáradni. Zsófinak tegnap bújt ki a második foga és tegnap egész nap szinte ölbe kéredzkedett. Még mindig folyik az orra, és Kingus is náthás még. Pedig szegény már nagyon menne oviba is, meg balettra is.

Rayo!
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Zsófi előbb fordult hanyadt, de ő nagyon szeretett hason feküdni, és rá pár hétre fordult hasra. Ezt teljesen magától, nem tanítgattuk. Kép

A tesók közti kapcsolatról csak annyit, hogy a Kingus mostanában sokat emlegeti, hogy jót hoztunk a kórházból.( ők vérszerinti, saját gyerekeink, mégis megfordul ilyen a fejében!) Kép

Na megyek fürdeni, aztán még megnézem a dominókat aztán alvás, mert holnap megyek korán reggel a bababörzére.
Jó éjt! Kép

kizsó
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy szeretem, mikor ilyen aranyos sztorikat írtok a gyerkőcökről!! KépMeg a fotókat is imádom!
(Nem célzás, vagy valami... áááá....tényleg nem... Kép)

Matiba! Jó kis moci! Biztos eláll majd a srácok szava, mikor meglátják!!

Vicki!
Hát hogyne írhatnál nekem emailt, Kedvesem! Csak bátran! Kép
(A címem a profilomban -asszem...)


Drága Rayom! Ne haragudj kérlek-kérlek!!!

Annyira ott volt az eszemben, hogy felhívlak, aztán átmegyek hozzátok egy kis babaillatért, de ha így lejutok végre, egyszerűen széttép Kép a család...
Most aztán kiváltképp: naponta átlag két kedves rokonnál tettem látogatást, az egyetlen "szabadnapon" meg vigyáznom kellett a fiúkra. Anyukájuk így végre eljutott a barátnőjéhez, meg fodrászhoz, meg ilyenek...
Mondd, hogy nem haragszol! Kép
Legközelebb vissza se tarthatnak majd Tőletek, rendben? Kép

Kép

(Azért biggyesztem ám ide újra és újra ezt a Katicát, mert pont így nézek ki... Kép) Mintha én küldenék ölelést Nektek - de szóljatok ám, ha esetleg ráuntatok az efféle Katicás ölelésekre!! Kép


Ildikó! Csuda szép dolgokat küldessz ám nekünk - le ne szokj róla!
Ezen a mostanin úgy elpityorodtam.(Egész pontosan a diavetítés azon pontján, mikor az volt egy gyönyörű babuska alá írva, hogy érintsem meg, amit szeretnék...Kép Én úgy megtenném már, elhiszitek?)


A jótékonysági koncert ügye egyébként szépen halad! Kép
A szakmai dolgokat én tartom kézben, a reklám oldalához pedig szerencsére segítségem is akadt - nem is egy!
(Leginkább Matibáék - igaz Kedvesem? Kép - de nagy örömömre többek szívét megdobogtatja ám a téma!)
Hamarosan jelentkezem is, Drága Nikinozso! Sőt: holnap este írok Neked emailt, jó? Mehet a Gólyahír emailcímére? Vagy esetleg Kizsóhoz - ahogy gondolod...

Tényleg: sok puszi Neked, Kizsó! Nagy dobozolásban lehetsz! Kép Biztos szuper lesz a saját lakás!!!
Kingus hogy van?

Hát: Puszi Midenkinek! Jó, hogy ilyen sokan összejárunk itt! Kép

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


És itt egy kép a balerináról! Kép
A kép minősége nem a legjobb! bocsi

Kép

kizsó
 
 


Szia Mindenki!
Megpróbálok mindenki kérdésére válaszolni. gergőnek mi adtuk a nevet. Először Gergely lett volna,( most lehet, hogy ki fogtok nevetni ) de a numerológia szerint így jobb. A mama nem nézte meg Gergőt, csak azt akarta tudni, mekkora. Nem is szoptatta. Beszélgettünk ezekről a dolgokról és azt kérte, úgy neveljük, hogy nagyobb korában se akarjon a vérszerintiekkel találkozni. Kérdeztem, hogy csinálhatunk e róla egy képet, hogy megmutathassuk Gergőnek, ha érdeklődik. Azt mondta ne, ne fájdítsuk a gyerek szivét.
Ezért a sok sok beszélgetésből nyert információt rögzítem, hogy amit csak lehet tudjuk majd tovább adni alkalom adtán. Szó esett a bő családról, hogy az életet adó hol nőtt fel, a szüleiről, stb.

Ma nem volt túl vidám napunk. Gergő délelőtt elszürkült és a szive is lassabban vert, mint ahogy kellett volna. Pont a főnővér vette észre, kicsit pofozgatta, aztán ismét pirosodott a kis pofija.
Ezután folyamatosan nézték, megvizsgálták, elmentünk koponya uh-ra, de semmit sem találtak. Majd úgy döntöttek, vérvétel. Szegénykém úgy sírt. Õ bent, én kint. Majd megszakadt a szívem.
Amikor vissza hozták, úgy bújt hozzám, alig született meg, máris negatív élmények. A laborlelet kiderítette, hogy még a méhen belül kapott valamilyen fertőzést, ami gyulladás formájában okoz gondot, ettől van a szürkülés és a szívverés lassúsága. Beültettek egy kanült, amin keresztül két féle antibiotikumot kap. Megint sírtunk, aztán soksok szeretgetés után nyugtalan alvás következett és néha egy keserves felsírás.
Ma nagyon nehezen hagytam ott, az sajnos biztos, hogy a gyámhivatali üi után nem tudjuk haza hozni, pár napig még bent marad.

Tudom, hogy erős fiú és küzd és nem is lesz semmi gond.

Puszi nektek

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!
Szorítunk értetek és a kis Gergőért, remélem minél hamarabb meggyógyul. Addig is sok gyógyító puszit küldünk neki!
Boszi
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Kelimoni: Elszorult a szívem. De tudom semmi gond nem lesz! Erős kissrác és gyorsan meggyógyul.
Kizsó: Én is megyek holnap. Megyek is aludni, mert hajnali 4-kor kelek. Brrrr!
Hildus
Vendég
 


Kelimoni!
Nagyon szorítok Nektek!
Mikor lesz az aláírás?

Gabszi!
Nagyon tetszett a történet a kisfiaddal, érdekes, hogy Õ elöszőr ugye a félelmei oldaláról közelített és ahogy erre megnyugtató választ kapott az egyenlőre Neki elég is volt.
Biztos jönni fognak még a kérdések, én a no tapasztolatommal nem tudok semmi okosat írni ezzel kapcsolatban, de biztos vagyok benne, hogy a lehető legjobb válaszok fognak születni, hiszen azok már Benned meg vannak érve. Úgy értem, hogyha Benned a helyén van ez a dolog akkor nem tudsz rosszul válaszolni.

Mindenkinek pusza Gitta

dakini
 
 


Sziasztok!

Most megint azt az üzemmódomat kapcsoltam be, hogy csak két dologra reagálok, remélem, nem haragszotok meg érte Kép

A Civil Rádió egy budapesti közösségi rádió. Az, hogy közösségi, az én megfogalmazásomban két dolgot jelent: egyrészt nem a pártpolitikákról meg nagypolitikáról meg nagy szenzációkról meg a sztárokról számol be, hanem a mindennapi dolgokról, a helyi ügyekről, a civilekről, másrészt a rádiót kb. 120 ember önkéntes munkában működteti. (Persze van azért néhány fizetett alkalmazott is: ügyvezető, hírszerkesztő, technikai vezető, adminisztrátor.) Reggelenként magazinműsor van fél 7 és 9 között, aminek az a címe, hogy Reggeli jó hír magazin. Kéthetente csütörtökön én szerkesztem. És most csütörtökön az volt az egyik jó hír (amiről Nikinozso számolt be személyesen telefonon keresztül), hogy az egyesület új krízisszobát kapott. Persze ennél hosszabb volt a beszélgetés, Nikinozso röviden bemutatta az egyesület tevékenységét, ahol nem az örökbefogadást emelte ki, hanem a válsághelyzetbe jutott várandós anyák segítését. A Civil Rádió egyébként az FM98-on fogható szerdától szombatig (vasárnap-hétfő-kedd a szintén közösségi rádióként működő Fiksz rádióé a frekvencia). Szerintem érdemes hallgatni, mert nagyon jó zenék mennek (nem a slágerek, és nem csak pop-rock) - és a beszélgetések, a zeneiés egyéb rovatok is érdekesek szerintem. Bővebbet itt: www.civilradio.hu - és ígérem, többet nem szólok a rádióról Kép

Rayo, mi tornáztattuk Katát, mert kicsit feszes volt az izomzata, és a gyakorlatok között volt fordulásos is, de a hátról hasra volt a bonyolultabb, hasról hátra emlékeim szerint csak simán át kellett görgetni a csípőjénél tartva - holnap kipróbálom rajta, hogy jobban eszembe jusson, de most már alszik Kép

Na jó, azért teszek fel egy képet én is Kép

Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


A kis betegeknek pedig mielőbbi gyógyulást!!!
gyezsu
 
 


Kedves Kelimoni!

Gergőnek jobbulást kívánok. Vannak ismerőseim akiknek szintén méhenbelüli fertőzéssel született a babájuk,(2) és ők nem is tudtak semmiféle betegségükről,később lelkiismeretfurdalásuk volt és teljesen kétségbeestek. Azok a babák is antibiotikumot kaptak, és minden rendbe jött!!
Gergővel is biztosan rendben lesz minden, ne izgulj!

Lányok, köszönöm a válaszokat Balázzsal kapcsolatban.
Az a legjobb az örökbefogadásban, hogy azt hiszem, már mindannyian kicsit "többek" vagyunk a kisbabától pedig még nagyon messze van. Nagyon érdekes, hogy a családunk eddig is nagyon szerette egymást, de most mintha a közös cél a hármunkat összetartó láthatatlan szálakat még közelebb húzta volna!Ez így kicsit talán patetikus, de nem tudom jobban megfogalmazni. Biztos veletek is így volt! (Bocs, ez nagyon érzelgős-és ez távol álljon tőlem!!)

Szeretettel: Gabszi

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!
Köszi a reagálásokat! Kipárnáztam az ágyát éjszakára, így nem tud megfordulni, nappal pedig a földre teszem és ha kell százszor is visszafordítom! Mi is kaptunk játszószőnyeget ( ez a hempergő???), amin elvan egy ideig.
Tegnap Neotonra táncoltak az apjával és hangosan nevette! Hihetetlen milyen jó hallani a hangját, eddig csak a sírását és a gögyögését ismertük, de most már a kacagását is!

Kelimoni! Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a babája néhány naposan antibiotikumot kapott. Nem lett semmi baj!!! Nagyon szorítunk értetek és sokat gondolunk rátok!
Puszi: Rayo

Kép
rayo
 
 


Sziasztok!

Kelimoni jobbulást kívánok Gergőnek!!!!!! Remélem gyorsan hatnak a gyógyszerek és hamar hazavihetitek a kis csöppséget. Teljesen áttudom érezni, hogy min mentek keresztül, szerintem én is ilyen kis aggódos mama leszek egyszer.

Szuperboszi olyan jó olvasni, hogy a gyerekeid enniyre jól fogadták a kistesót!!!!! Nagyon helyesek a képen.

Kizso nagyon édes a kis balerina!!! Emlékszem az októberi Gólyahíres találkozón is milyen kis mozgékony volt a kislányod.

Gyezsu köszi a beszámolót a rádióról, megfogom nézni a honlapot és beállítom a rádiómon. Tüneményes a fotó amit küldtél!!!!!!

Amneris akkor írom a mailt!!!!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok és a kis betegeknek gyors gyógyulást!!!!
vicki
 
 


Szia Mindenki!
Tündériek vagytok, hogy így aggódtok a picurkánkért. Tegnap nagyon megijedtem, hiszen még nem is érezhetem, hogy teljesen a miénk é.s máris megsuhint a veszteség szele.
Ma jobb napunk volt, sokkal jobb. Gergő annyit eszik, hogy az hihetetlen. Egyszerűen nem tudom kifejezni, mennyire szeretjük.
Tudom, hogy ez a fertőzés kicsi baj, de én féltem a kincsemet.
Hétfőn írjuk alá a papírokat és aztán azt hiszem nyugodtabb leszek. remélem, utána már nem sokat kell várni arra, hogy haza jöhessünk.

Aki babára vár, az nagyon gondolja meg, hogy valóban nem akar e roma babát. Egy világos hajú, fehér bőrű babát kaptunk egy szőke kék szemű anyától.

Sok puszit küldünk mindenkinek!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kelimoni jobbulást Gergő babának!

Kizsó tündéri a lánykád!

Hildus hogy van Hanna?

Napsugaracska nem tudom megnézni a képeket Noriszról nem enged be valamiért a T-Online fototárba! El tudnád küldeni újból az emailt? Köszi! Kép

KépKép
jiny
 
 


Köszönjük a bókokat! Kép Sajnos nehezen kecmereg ki a betegségből. Kép Ma nagyon elfáradtam, voltam a bababörzén, rengetegen voltak, sokat sétáltunk. Találkoztam Idusáékkal is, igaz? Kép
Na megyek is aludni, holnap jövök!

Amneris, neked is sok puszi!

kizsó
 
 


Sziasztok!
Napsugaracska, nekem sikerült megnézni a képeket, nagyon szépek. Így sorban látszik csak igazán mennyit nőtt, fejlődött a kis fiatalúrKép
Köszi a meghívást, gyönyörködünkKépKép
Boszi
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Kelimoni, a branül még bent van? Remélem, már nem kell infúzió. És hogy van pontosan a menet, nem tudom pontosan: most aláírja majd az életet adó a lemondó nyilatkozatot, de a kihelyező határozat a végleges? Meddig kérhetné vissza a babát elvileg? Egyébként az életet adót hazavittéte már a párod a kórházból?

Napsugi, Katával nagy élvezettel néztük az albumokat Kép Szerette az alvós, meg a cumizós, meg a meztelen képeket, meg hogy milyen szép nagy szeme van, meg mit csinál a kezével. Kép

Kizsó, és mi van Idusáékkal? Épp a napokban gondoltam rá, milyen régen írt.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kedves GyeZsu!
Bocs, hogy beleszólok, csak, hogy pontos legyen.
Hétfőn az életetadó a férjével, Kelimoniék, és én elmegyünk az illetékes gyámhivatalba. Õk lemondanak Gergőről Kelimóniék "javára" Kelimóniék pedig nyilatkoznak, hogy örökbe akarják Õt fogadni. Ahogy aláirták a jegyzőkönyvet, onnantól NEM VONHATJÁK VISSZA az örökbeadók soha!!! Ez a döntés egy életre szól.
Ezután (még hétfőn) megírják a kihelyező határozatot, és onnantól 1 hónapig Kelimóni lesz a gyámja Gergőnek, és ha ez letelt, Õk lesznek a "VÉRSZERINTI SZÜLÕK", és az Õ nevüket viseli.
Az életeadó szerdán szült és pénteken kérésére hazavitték.
nikinozso
 
 


Sziasztok!

Kelimoni
Remélem a múlt éjszaka már teljesen jól volt Gergő. Sokat gondolok Rátok, jobbulást kívánok!
Minden rendben lesz!!!

Rayo
Kép Jó forgatástKép De jó!!!!

Szuperboszi
Lennék én nálatok legkisebb gyerkőcKép A két nagy biztos a tenyerén hodozzaKép

Kizso
Nagyon jó kép a kis balerínáról!!! A suliban jár balettre?

Gyezsu
Nagyon jó kis széket talált magának KataKép!! Milyen huncut mosolya van!

NapsugaracskaKép
Nagyon szépen köszönjük a képeket.
Hálásak vagyunk, hogy megosztottad Velünk Norisz mindenapjait. Csodálatos kisbaba, gyönyörű, mosolygós, kiegyensúlyozott.... Szavakkal ki sem tudom fejezni, mennyire elkápráztatott bennünket.

Mindenki!
Örülök, hogy az óvink tetszik nektekKép Azt azért szeretném elmondani, mielőtt így látatlanban agyon dícsértek,Kép ami persze jól esik, hogy szigorú, következetes óvónéni vagyok. Néha sajna még a hangom is felemelemKép De akkor is nagyon szeretem őket, ha kihoznak a sodromból, mert 26 gyereknél ez is előfordul.

Matiba
Nyugodtan mondd el az óviban, én is egy másik helyen dolgozó kolléganőmtől kaptam az ötletet.
Biztos nagyon fognak örülni a motornak a srácok.

AmnerisemKép
Már megvan a koncert pontos időpontja? Esetleg hónap?

Szép vasárnapot mindenkinek!
Renóca
süni_renóca
 
 


Kép
süni_renóca
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?