Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Csak átfutottam a termést :)
MI is mennénk kedden játszócsoportozni du, ezért nem lenne szerencsés a kedd, sok lenne a jóból, esetleg csütörtök???

És a másik, hogy én nov. elejére szeretném megvarrni a manómat, szerintetek van erre esély? Egy gyapjúfejem van, semmi más...

Pindi! Beneveznék a kék v. bordó plüssre, bocs Livus, de ez jobban bejönne...

És akkor Bettinél lenne a buli?

Nekünk hosszú hétvége jó, itthon leszünk és bárhová szívesen megyünk.-

Orsi
osoa75
 
 


Rájöttem időközben, h nem jó a csüt, akkor marad a kedd.

Orsi
osoa75
 
 


osoa75 írta: én nov. elejére szeretném megvarrni a manómat, szerintetek van erre esély? Egy gyapjúfejem van, semmi más...



Van. :) A fej a legbonyolultabb része. Meg ha megvannak a plüssök, esetleg kiszabva, akkor azokat sztem mindenki otthon varrja össze géppel, kézzel ui. sok lenne. Akinek nincs gépe, biztos szép mosollyal meg tud kérni valakit, hogy egy füst alatt az övét is.... Maga a test összevarrása nem több egy negyed óránál. Na jó, gyakorlatlannak fél óra, de akkor el is kötötte a szálakat. :P
h_szilvi
 
 

 
 

OFF
Valaki esetleg járt babaúszásra?

Mi járunk, mert doki javasolta, mégpedig gerinc-probléma kiküszöbölésére. De nem vagyok nyugodt, mert
-messze van, rettenetesen kidöglünk, mire oda-hazaérünk, és
- a "módszer"-ben sem vagyok egészen biztos (Kálovits-gféle program)

Tudtok valakit ajánlani? Vagy van tapasztalata vkinek? (Tudom, h Steiner nem ajánlja, de nem tudom, mit ajánlana geinc-ferdülés gyógyításra.)

Köszi szépen.
márti_23
 
 


h_szilvi írta:
osoa75 írta: én nov. elejére szeretném megvarrni a manómat, szerintetek van erre esély? Egy gyapjúfejem van, semmi más...



Van. :) A fej a legbonyolultabb része. Meg ha megvannak a plüssök, esetleg kiszabva, akkor azokat sztem mindenki otthon varrja össze géppel, kézzel ui. sok lenne. :P


Hááát, remélem, hogy legközelebb kész lesz a fej, és akkor valakit majd megkérnék szépen, mert gépem, az nincs. :roll:

Orsi

Márti! OFF
Mi úsztunk Kalovits program szerint. Balázs nem szerette, csak mi akartuk. Most már tudatosan nem viszem Zsombort úszni. Szerintem biztos van más megoldás is, pláne ebben a korban, amikor még sok egyéb elem van az usziban, ami nem hiszem, hogy javít a gerincen (dobálás, merülés, csúszdázás, stb). De lehet, hogy tévedek...
osoa75
 
 


Sziasztok!
Próbáljunk dűlőre jutni a jövő heti manóvarrás időpontját

illetően.
Megpróbálom összeírni az eddig jelentkezett "varróasszonyok"

lsitáját és kérlek nyilatkozzatok, hogy Nektek melyik nap jó,

vagy melyik nem:

Wedabetti (ez lenni én:): szerda nem jó
h-szilvi:
Márti: "szerda se rossz, kedd jobb"
osoa-75: csütörtök nem jó, kedd jó
livus:
indianyó:
picinke:
orsko:
savitri:
pumamama:kedd nem jó, szerda jó
esztercica:
pindi:

GyeZsu: Te tudsz jönni?

Tehát eddigi összesítésben kedd mindenkinek jó, kivéve pumamát.
Szerdán ne legyen, amennyiben nálunk lesz.
Csütörtökről eddig csak osoa nyilatkozott és neki nem jó.

Betti
wedabetti
 
 


Betti,
nekem a szerda NEM JÓ, és a kedd jobb, mint a csütörtök.

Nem mondtad, hogy mit vigyünk. Ez független attól, hog ymelyik nap lesz. :wink:



Márti,
Alex és Abigél úszott a Gézengúznál. (Születési károsodott babákkal foglalkoznak, nem tudom, milyen "módszer", de sztema Kalovits-hoz hasonló. Alex szerette, Abigél imádta. Igazából nekünk bejött. Ilyen dolgokban, hogy "barátságosabb, nyitottabb", nem tudom. De tény, hogy a (mély) víztől ők nem féltek soha, míg Olivér igen. Timóval azért nem jártam, mert így is agyon van hurcibálva szegény, nem akartam még oda is "rohanni".
h_szilvi
 
 


Ja, mi nem gerinc- vagy akármilyen problémával jártunk, hanem csak úgy, mert jó volt. Olyan esetben lehet, hogy a gyógytorna hatásosabb. Milyen gerincproblémája van Elizának?
h_szilvi
 
 


hétfő kivételével bármelyik nap jó nekünk. :)

KépKép
livus
 
 


este 10-kor lezárom a szavazást. igy nem lehet terveni.
indianyo
 
 


Lekéstem a 10 órát:): nekünk jó a kedd. Köszönet a szervezőknek!!!
picinke
 
 


Csüt nemjó, hétfő nemjó, kedd jó, legyen a kedd ha lehet, jó?

Indi, kurjantsál, kérlek, hogy keddddd.
márti_23
 
 


viccet félretéve: akkor szervezhetem a jövő hetemet és keddben maradtunk?két találkám is lóg emiatt a levegőben
indianyo
 
 


OFF

Szilvi, és Orsi, köszi.
Igazából ez nem egy kialakult gerincprobléma, hanem ún. "hajlam", amit már most fontos megelőzni pl. azzal, hogy úszkál a kicsi drága. A Gézengúz hol van helyileg? Ismerem ott a Büki dr.-t, de ő nem föllelhető mostanában.

Nekem is pont ez a nyúzás aggasztó, totálisan kikészít az út oda-vissza, plusz van vmi. ott, ami nekem nem oké, csak még nem tudom, mi. Jó lenne még a tél beállta előtt találnunk vmit közelebb, ami megbízható is.
márti_23
 
 


Márti, a Gézengúz Budakalászon van, és drága. (Részben azért hagytuk abba 3 évesen Abigéllel. Mert kiköltöztek és elszálltak az árak. Régen Békáson voltak.) De felhívni talán érdemes őket, mert lehet, hogy még mindig tartanak úszást a Héliában, az közel(ebb) lenne nektek.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Akkor KEDD!!! és küldök pü-t minden "varróasszonynak" a megközelíthetőségünkről elérhetőséggel ma este.
Hozhattok: pl. kölesgolyót :)
Szilvi: spenótos kölest megtudjuk itt sütni, ha tudod, hozhatod.
Én dahlbatot gondoltam főzni, az gyorsan kész.

Aki most nem tud jönni ne aggódjon, mert lesz még alkalom és ahogy egyre többen megtudjuk a manóvarrás titkát úgy mi is tovább tudjuk adni.

Várlak benneteket,

Betti
wedabetti
 
 


Betti, lehet, mi is tudnank menni kedden hozzatok manot varrni :) kuldesz nekem is elerhetoseget? koszi
recca
 
 


Betti! Én is írtam még korábban, hogy mennék és még mindig szeretnék. Ha nem vagyunk mi még túl sok (nem 100%, hogy elmegyünk, ahogy írtam), kérek szépen elérhetőséget. Ha már nem férünk bele, megértem és túl tudom magam tenni rajta. Majdcsak befejezem a fejet valahogy.

hordozo
 
 


Nem voltam gépközelben csüt. óta, bocs hogy nem reagáltam. Ma kivonták a forgalomból az autómat :cry: , úgyhogy nem tudom hogy megyünk kedden, de igyekszem megszervezni, nagyon szeretnék menni, Betti majd írok privit hogy mit sikerül.

Márti, mi járunk Gödre úszni (Kalovis) Nándi imádja..Meglátja a medencét és ki akar ugrani a kezünkből :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!
Küldtem pü-t a manóvarrásról, aki nem kapott és jönne, kérem síkitson.

Ági, Recca!
Nektek is küldtem, hely van bőven, ne haragudjatok, figyelmetlenségem folytán nem kerültettek a sorba.

Betti
wedabetti
 
 


esztercica írta:Márti, mi járunk Gödre úszni (Kalovis) Nándi imádja..Meglátja a medencét és ki akar ugrani a kezünkből :)


Abigél is ilyen volt! Búvár Kund-nak becézték! :lol:
h_szilvi
 
 


Dé is! Ki is ugrott a Balatonon a kezemből a nekem derékig érő vizben - no és akkor még járni se tudott :lol:

Szilvi spenótos köles recipéjét a megfelelő topikba feltennéd? Kölessel sok harcom van :lol:
indianyo
 
 


Jaj, basszus, annyira jó érzés, hogy vagytok. Komolyan.

És hogy reagáltatok erre az uszi dologra. Köszönöm, köszönöm:) :) Eliza is annyira imádja, sikoltozik, és nekem is úgy kell lefognom, hogy ne ugorjon, míg be nem megyünk. Szóval abban megerősödtem, hogy járjunk, a távolságot még nem tudom, hogy oldom/juk meg.
márti_23
 
 


Indi, mit harcolsz a kölessel?
márti_23
 
 


Márti. lehet, hogy Újpestről Göd közelebb lenne.. A barátnőmék is onnan járnak, meg többen a csoportból.És nagyon szép a környezet, tiszta, stb.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Köszi, Eszter, holnap ha leszel, még beszéljünk picit róla, jó?

Szilvi, jelezd kérlek, hogy holnap hol, mikor?
márti_23
 
 


Sziasztok,
mi mégsem megyünk, nem merek, a hétvégén hasmenés volt.

o
orsko
 
 


Betti, koszi a leirast, de valszeg nem megyunk :cry: :cry: x napja eleg ramatyul erzem magam. remeltem, tegnapra mar jobb lesz: ehhez kepest a mai nap is mint a varangyos beka talpa... :?

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Van valaki, aki beszállna az autónkba? A XVI. kerületből megyünk az Erzsébet-hídon át, Moszkva teret érintve. A hátam előre borsózik a várható dugótól!

hordozo
 
 


Livus :) Nem találom a telefonszámodat, mi lesz a holnappal? Még mindig Veszprémben vagytok? Gyorsan elküldöm az enyémet emailben, hátha te se találod az enyémet :wink:
indianyo
 
 


Köszönöm mindenkinek a mai napot, különösen Bettinek a vendéglátást. Most megint feltankoltam legalább két heti szeretetenergiával :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Nagyon jó volt ma!:)
köszönöm mindenkinek
és igen Bettinek külön köszönet a sziveslátásért!

ráadásul nagyon belelkesültem, mert úgy látom innen magam is be tudom fejezni majd a manót és így jó esélyem van, hogy elkészülök hónap végére 8)
savitri
 
 


Valami fantasztikus erőt kaptam ma én is! Szinte nem is a földön járva jöttünk haza, Csipetke este negyed 9-ig csicsergett (7-kor már aludni szokott bőszen) Nagyon köszönöm mindenkinek, olyan jó volt kicsit beszélgetni és énekelgetni és mondókázni és még egy kicsit kézimunkázni is jupijééééj! Na meg a közös ebéd is olyan jól esett.

Betti mindent köszi, remélem, Andris nem haragudott meg a nénikre, hogy hazajöttek ahelyett, hogy rá vigyáznának :) A lépcsőktől eltekintve ( :wink: )álomotthon a tiétek, kivánom, hogy az új házikó is ilyen fantasztikus legyen!
indianyo
 
 


Csatlakozom az előttem szólókhoz! Köszi Betti a lehetőséget a csodás helyen, Szilvi: az okítást és a finomságot (még a héten megsütöm én is!) Indi: a gyönyörű új bugyrot, és MINDENKINEK: a fantasztikus társaságot! Olyan jó veletek lenni! :)

KépKép
livus
 
 


Képzeljétek, most kaptam a mailt, holnap mehetünk Aprók Házába :D
éljen éljen éljen! nagyon izgatott vagyok, csak azt nem tudom kire bízom addig Ivánt. Apa holnap épp nem ér rá.
na de csak megoldódik.

KépKép
savitri
 
 


Én is csatlakozom, jól éreztük magunkat, Bettinek még egyszer köszönet a vendéglátásért!
Bár a fejjel nem igazán tudtam haladni, de Szilvinek hála világossá vált, ami eddig nem volt az.
Köszönjük a finomságokat és a társaságot is.

Indi, le tudnád írni (+kottázni :)) az iskolás áldást?

Egyszer olyan időben kéne szervezni a találkát, amikor nem hulla fáradtak/hisztisek/nyűgösek a gyerekeim... (Ők délelőtt szoktak aludni, ilyenkor ez kimarad, látszik is.)
Mondjuk reggel 6 és 8 között? :)

Pindi
pindi
 
 


Én is hasonlóan hálás vagyok. Nagyon jól éreztük magunkat, Timó megtanult tök jól lépcsőzni (Indi: a mi lépcsőnkhöz Bettiéké álom-lépcső!!! :lol:)
Timó az ebédből olyan jól evett, hogy vacsira alig csipegetett valamit a szilárd kajából. :lol:

Pindi, :D

Savitri,
Aprók Háza jó hír! A manóval meg hajrá! Azért majd a végeredményt egyszer mutasg meg!

Két hét múlva az pont 23.-a, tehát akkor nem varrunk, 29-30-án vidéki vendégeink lesznek, tehát nekünk azon a két héten csak más napok jöhetnek szóba. (Vagy halaszthatjuk novemberre is.)
h_szilvi
 
 


ahh, belehalok az irígységbe előbb utóbb...nem lehetne nálunk a következő? Pindi, jöhettek reggel 6-ra is, akkor le sem kell feküdni! :D :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nekem is fáj a szívem. Attól tartok, reménytelen, hogy valaha eljussak vagy meghívjalak Titeket egy ilyenre, pedig nagyon vágyom rá. :( :( :(
Savitri! Alig várom, hogy Eszter belenőjön az Aprók házába – olyan sokat kaptam ott Évától! Csodálatos volt! Sok örömöt, meghitt élményt kívánok Nektek is hozzá!

hordozo
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtunk végül eljutni Bettiékhez, nagyon sajnálom.
Manóról letettem, nélkületek nem fog menni nov. elejére :(

Azért remélem, karácsonyra csak összejön! :)

Orsi
osoa75
 
 


Ja és Óbudán ismét van játszócsoport most keddenként, nagyon klassz volt, már hiányzott Balázsnak is és nekem is! :)

O
osoa75
 
 


liv731 írta:ahh, belehalok az irígységbe előbb utóbb...nem lehetne nálunk a következő? Pindi, jöhettek reggel 6-ra is, akkor le sem kell feküdni! :D :wink:



Milyen jó is lenne! (Na nem reggel 6-ra...)
h_szilvi
 
 


Sziasztok,
mi megint lemaradtunk, betegségek. :(

Osoa! Szeretnék kérdezni!:)
AZ ÓBUDAI JÁTSZÓCSOport -ba simán oda lehet menni? Az óvoda szervezésről (A mi owink) lemaradtunk, és nem tudom, lett-e abból valami?? Itt van új ovónéni? Mekkorák a gyerekek?

Picinke&aTakonykóros sereg
picinke
 
 


Livi, én benne lennék amúgy is imádom Pécset, de azért a reggel 6-ot nem vállalom..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Jaj de jó lenne Pécsre menni Liviékhez! No ehhez viszont tényleg autós vállalkozók kellenek. Vagy mindenki vonatozzon :wink:

Azt gondoltam, hogy tematikusan készülhetnénk a következő varróasszonytalálkozóra: Most Márton-nap közeleg, ki-ki hozza az időszaknak megfelelő verseket, énekeket, mondókákat körjátékokat és együtt a gyerekekkel is csináljuk ezeket! Mert nagyon jó kiscsoportosan kézimunkázni, de nekik milyen jó lenne, ha a szabad játék mellett egy kis közös tevékenység is lenne. A mostani közös ebéd nekem olyan szivmelengető volt. No és az otthoni repertoárhoz is mindig jól jön a kiegészités.

Pindi :)

Te hivsz meg minket a lakomára
Az együttlétért Tiéd a hála
Mert úgy szerettél, emberré lettél,
Kenyeret adtál, velünk is ettél.

Szolmizálva jó lesz a kotta?

A másik iskolás:

Ki táplálod az ég madarait, öltözteted a föld virágait,
Kárjük, számunkra is terits asztalt, s add, hogy amit most magunkhoz veszünk, az a javunkra váljék.

Persze sok áldás van, én örülnék, ha ezeket is gyújtenénk.

Szávitri :) Azt hiszem, egy eredetileg balul kiütött történetet fogtok ti sikerre vinni! Ha megérzésem nem csal, akkor éppen annak a családnak a távozása miatt lett szabad számotokra az út, akikről meséltem Bettiéknél. (ezt nem részletezhetem itt) Én nagyon szivesen lennék a helyetekben most :wink:
indianyo
 
 


Sziósztok Széplelkűek!

Csak most tudok írni, mert sok munkám adódott.

Nagyon, nagyon jó volt együtt lenni, beszélgetni, örülni, nevetni, csodálni Gyerkőcöket, Benneteket, élvezni a finom ízű kajcsit, szuszogni befelé azt a klassz levegőt, megijedni, mikor a leánykám hanyatt esett (többször is), és megvigasztalni, próbálkozni a fejkészítéssel és föladni könnyedén:)), elképedni, hogy a 8 hónapos lányom hogyan "pasizik", beszélgetni és beszélgetni, és hálát adni a kellemes kocsiztatásért-fuvarért, a vendéglátásért, és hogy találkoztam Veletek.
:)
márti_23
 
 


Indi, nagyon klassznak tartom a tematikus készülést:)

Én megyek Pécsre (testvérem ott lakik), tavasszal. Megszervezhetjük majd...
márti_23
 
 


Férjeket is bevonós

programot kezdjük el most szervezni. Kérlek, találjuk ki:

Mikor menjünk kisvasutazni? És még mit csináljunk a kisvasutazáson kívül? Kinek mikor jó, mettől meddig?
márti_23
 
 


De jo lehetett tegnap, csak ugy sugarzik a sok +++ a betükböl :)
Remélem egyszer nekünk is sikerül egyik talalkara eljutnunk...
Vagy meghivunk titeket hozzank Gödre, ha elkészül egyszer a hazunk. össze lehetne hozni szedd magad akcioval (meggy, szilva, cukkini, birs...? :lol:)
saara
 
 


saara írta:Vagy meghivunk titeket hozzank Gödre, ha elkészül egyszer a hazunk. össze lehetne hozni szedd magad akcioval (meggy, szilva, cukkini, birs...? :lol:)


Oda is el tudunk jutni! :lol: :D És a szeddmagadot is szeretjük.
h_szilvi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: