Új privát üzeneted érkezett!

már minden allergizál?
a tehéntej ? OK
liszt OK
de már a citrusok is? lassan tényleg csak répás krumplit ehet almával a kicsi
:-)
szilvamag
 
 


Szilvi,
a répa sem biztos, hogy oké... Kép
Ha túl sokat eszik belőle besárgul a bőre, és ráadásul a nagyüzemileg termesztett répák sok olyan műtrágyát is felszívhatnak, ami nem jó egy babának...
De viccen kívül, már én is elgondolkoztam azon, hogy azért ez már túlzás, hogy mindenről kiderítik, hogy valamiért nem jó. Én a magam részéről már úgy vagyok ezzel, hogy egy-két kivétellel elengedem a fülem mellett ezeket, annál is inkább, mert a lányom nem eszik meg szinte semmit, de amit megenne, azt meg nem volna szabad. Egyedül a tejet próbálom elkerülni, meg a tejtermékeket is csak módjával adom, a többi meg jöhet, különben tényleg érettségiig szoptathatnám.

Volna egy kérdésem is azokhoz, akiknek már nagyobb gyerekeik vannak: a a kaják ledobálásáról leszokik magától egy gyerek -mint mondjuk a papír rágicsálásáról is leszokott- vagy le lehet szoktatni. Mert Eszti újabban mindent, de mindent ledob az etetőszékből. És hiába szólok rá, hogy "nem", meg "ne dobd le", csak annál inkább ledobja. Miután odatettem elé az ennivalót, kb. fél perc múlva az egész a földön landol. És ha erélyesebben szólok rá, akkor meg rettenetes sírásba kezd, de ugyanúgy ledobja. És ezzel az új szokásával azt a kevés kaját ami eddig megevett, már azt sem eszi meg. Ugyanis azt nem engedi, hogy etessem, amit meg elérakok, hogy ő eszegesse, az meg repül. Kép Kép Kép

Yoan
yoan
 
 


Yoan

Amennyire én tudom,ez egy termeészetes fejlődési folyamat,amikorrájön a gyermek,hogy milyen izgi,amikorminden lefelé repül,anya meg szaladgál és felvesziKép.Persze ez minket nem tölt el örömmel,de egyszer biztosan vége szakad.Ha majd rájön,hogy mennyivel jobb,ha a szájában landol,nem a földön.Az én fiam pl. most a pelenkázóról dob le mindentKépKép.
Ha nem megy neki az egyedül evés,akkor egy időre állj le vele.Nálunk is ez volt a megoldás.Most 16 hónapos és nagyon ügyesen eszik egyedül,persze csak kézzelKép.

Sárgarépa/sütőtök:csak annyit tennék hozzá,hogy a fiam szinte csak sütőtököt evett,amikor pici volt és nem sárgult be tőleKép.A répával kapcsolatban igaza van Yoannak,nem árt megtudni,honnan származik a répa,mert ha nagyon nitrátos talajból,akkor az is okozhaz gondot.Bár amennyire én jól tudom,nem sok helyen van az országban nagyon nitrátos talaj,de azt úgyis tudják az ottani kismamik,mert ott sima vizet sem lehet adni a babaának,csak zacskósat vagy palackosat.

Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem kaki-fórum, de jó híreket közlök (mármint nekünk jó hírek):

Borsa ma megint magától kakilt! (6 nap után)
Ma indult az anyatejes krumpli, nagy sikerrel!!!
"Befalt" egy csomót belőle!! Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

Már biztos lerágott csont amit kérdezek de nincs időm visszakeresni, bocsi.
A lányom december 20-án múlt 6 hónapos. Elkezdtem a hozzátáplálást de nem igazán megy. Az alma, banán nem jött be. Mivel lehetne még próbálkozni?
Sütőtök, répa, krumli? Még egy kanállal se sikerült ennie az almából, banánból. Vagy ez így megy? Először csak az ízét kóstolgatja és hetek múlva fog már enni néhány kanállal? Van egy 2 és fél éves gyermekem is de vele se ment jól a kajálás. Mai napig nagyon rossz evő. Már előre aggódom, hogy a pici is ilyen lesz. Lehet, hogy nem kellett volna várnom a hozzátáplálással hanem 3-4 hónaposan el kellett volna már kezdenem? Anyukám szerint igen. Az egyik ismerősöm gyereke annyi idős mint az én pici lányom és már szinte minden nap mást eszik. Főzelék, gyümölcs stb. 3 hósan elkezdtek enni mást is a tejen és tápszeren kívül. Ő csinálta jól?

Tina
tkriszta
 
 


Szia Tina! Minden gyerkőc más, én azt javasolnám, hogy inkább várjál még egy kicsit, ha tud a baba eleget szopizni, vagy ha a tápszerrel még jól lakik. Szerintem nem vagytok elkésve, jöhet /bár már lehet, hogy issza is/ a gyümilé, és 1-2 vagy pár hét múlva próbáljátok újra. Talán krumpli, alma, külön vagy keverve, lehet, hogy a kisbabád még nem akarja, lehet, hogy 2 hét múlva már megeszi. Ne aggódj, adj neki időd! Sok sikert!
Betti29
 


Szia Tina!
Nálunk is így indult,én is csak hat hónaposan kezdtem meg a hozzátápit,Mira most hét és fél hónapos,még szopizik,de már elég sokat megeszik mellé. En sem gondoltam volna az elején,hogy egy-két kanálnál többet fog enni,de szép lassan beindult. Nekem is itt a lányok javasolták,hogy türelem,nem kell sietni,és tényleg! Az elején az alma Mirának sem jött be,banánt meg nemigen adtam neki. A barack meg a sütötök volt a favorit,ezeket párosítottam mindenhez,de most így másfél hónap alatt,megszerette a krumplit,répát,almát is. A Hipp gyümiket meg imádja! Szerintem is csak idö kérdése Nálatok!
Üdv : Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Tina!

Felesleges korán elkezdeni a hozzátáplálást!Ha van azért egy kis időd,olvass csak vissza,ezeregy okot fogsz találni,hogy miért nem.De csak hogy egy nyomósabbat említsek az, hogy a gyermek bélrendszere nincs még felkészülve 3 hónaposan másra,mint a tejci.Utána is azért kell lassan haladni(mint gyermeked is tesziKép),mert nem szabad megterhelni.A barátnőd/ismerősöd nem tette a legjobban,hogy olyan korán kezdte a hozzátáplálást,de tényleg minden baba más.De csak azért,mert ugyan egyen már mást is a gyerek,felesleges hamar lekezdeni.
Teljesen normális,hogy elsőre nem olyan nagy mennyiségeket fogyaszt,sőt, szerinted semmit nem eszik.Ha belegondolsz,eddigi élete sorén egy ízt érzett,és az a tejci volt.Milyen nagyon furi lehet most neki más?KépArról nem is beszélve,hogy eddig csak folyékonyan kapta a kaját,most meg mindenféle furcsa állagú valamiket!KépKépLégy türelmes és előbb-utóbb rákap a finomságokra!
A másik kérdésedre válaszolva,én pl. tökkel kezdem,mert az allergiagyanú miatt almát nem ehettünk.Krumpli is mehet és répa is szerintem.Az én fiam pl. a krumplit utálta.Kép
Másik ötlet.Kevéske almát vagy amit adsz keverj össze anyatejjel,hátha akkor jobban bejön neki,mert érzi mellettte a tejci ízét.
A rossz evésről:ugyan ebben nem vagyok teljesen kompetens,csak félig.Azért,mert a fiam ugyan jól eszik(vagy miKép),de anyukám szt én borzalmasan rossz evő voltam.A doki mindig azt mondta neki,hogy ne féljen,eszik az a gyerek annyit,amennyi kell neki!Éhen halni nem fog!KépEz persze egy aggódó anyát nem nagyon nyugtat meg,de azért érdemes megfontolni.Valóban rossz evő?Vagy csak sokszor eszik keveset?Meg mi is egyáltalán a rossz evő?Mert nem eszik annyit,amennyit mi gondolounk?Ilyenekkel ne is foglalkozz!Úgyis szól,ha éhes,akkor adsz neki,és minden el van rendezve!Arról meg ne is álmodj,hogy a kicsi is ilyen lesz!Majd kiesz Benneteket a gatyátokból!!!Kép

Na,hosszú lettem,bocs!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kedves Tina!

teljesen megértelek, én is ebben a cipőben jártam, járok.
mi 5 hónaposan kezdtünk mást is eszegetni, mert annyira kíváncsi volt, mindent meg akart kóstolni. Holnap lesz 7 hónapos és ma evett meg "végre" egy fél almát. Ha kicsit visszanézegetsz, megtalálod az én hasonló segítségkérő leveleimet.
lányomnak sokáig semmi nem ment le. mint a borkóstolón, forgatta a szájában a kaját, ízlelgette, majd kihabosította. aztán kérte a következő falatot. próbáltam hígabban, sűrűbben, anyatejjel, keverve többfélét, nem ment. Aztán egyszercsak rájött, hogyan is kell lenyelni a kanállal kapott kaját. azóta eszeget.
nekem van bővem tejem, így nem éhezik.
azzal kapcsolatban, hogy mikor kezdjünk mást adni, fogsz még Te is sokmindent hallani. Én már 1,5 hónaposan kaptam más kaját, fél évesen már ugyanazt ettem mint anyuék. ettől most égnek állna minden szakértőnek a szőr a hátán. DE nem vagyok se allergiás, és csak bárányhimlőm volt, még náthás se nagyon voltam.
úgy látom közel egyidősek vagyunk, a mi gyerekkorunkban mások voltak a szokások, ezért lehetett anyukádnak más a véleménye.

nekem Ildi ötlete segített. Az autósülésben adtam neki enni. itt egy kicsit hátradől, könnyebben lefolyik így a kaja, és nem is mocorog annyit
ja és próbálj meg leveket is adni, nekem azt nyelte le először

sok sikert és kitartást

Szilvi
szilvamag
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre hagyom a hozzátápit mert beteg. Gondolom ilyenkor még jobban elutasít mindent. A cici se kell annyira.
Én is úgy képzeltem, hogy lépésről-lépésre megy majd a szilárd étel bevezetése de, ahogy sorra került a dolog meglepődtem, hogy tényleg ilyen lassan megy. Másnál is így működik? Ezek szereint igen. Akkor nem idegeskedem.Kép

Anyapoc,
rossz evés: a nagyobbik lányom 2 és fél éves (lehet, hogy írtam már) és alig eszik. Most fogyott 1 kg.Kép 12 kg. Az a baj, hogy nem eszik főzeléket, kívétel a spenót, nem eszik semmilyen gyümölcsöt. Levesek közül is csak a húsleves megy. Ha sokszor adok neki egy fajta ételt rövid időn belül akkor már azt se fogadja el. A gyömülcsleveket, joghurtokat még a túrórudit se eszi meg. A legtöbb ételt meg se kóstolja. Ezért gondolom, hogy rossz evő.

Tina
tkriszta
 
 


Kedves Tina!

próbáltad már a sütit? egy barátnőm kicsinek, igaz, hogy kicsit nagyobb volt már, csak sütit volt hajlandó enni. így anyucija sütött. abba is bele lehet tenni minden jót, akár zöldségeket is. én például nagyon szeretem a répás sütiket. az alma mellé répát reszelek a sütibe, vagy naranccsal keverem.
egy tévéműsorban azt láttam (azt hiszem szülők iskolája volt a címe, és sok jópofa ötlet volt benne), hogy a rosszevő gyerekeket vonjuk be a vásárlásba, főzésbe, így, ha saját maga dönthet, készítheti el a kaját, szívesebben eszi meg, mert már a sajátjának érzi.
ha már próbáltátok, boccs

drukkolok neked
egy régi rosszevő
Szilvi
szilvamag
 
 


Szilvi,
a sütit se eszi meg.Kép A kedvence a csirke, de mivel elég sűrűn csinálok neki van, hogy azt is elutasítja. Bölcsibe jár és ott se eszik. Ha nincs hús üres hassal megy aludni.Kép A múltkor uzsonna időbe mentem érte és láttam, hogy 1 pohár víz mellett ücsörög mert krémtúró volt a kaja. Nagyon rossz volt látni. Kép
Azért félek, hogy a kicsi nehogy ilyen legyen.

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, köszi a bíztató szavakat, sejtettem, hogy ez a ledobálás másnál is így van. Csak azt remélem, hogy nem fog soká tartani. (Egyébként ő is nem csak a kaját dobálja, hanem a pelenkázóról is mindent lehajít.)

Tina,
nekem a húgom volt nagyon rossz evő, annyira, hogy az oviban semmit sem evett. Annyira nem, hogy már pszichológushoz küldte őt az ovónéni. A pszichológus beszélgetett vele, meg játszottak, aztán megkérdezte anyukámat, hogy miért is hozta ide a gyereket, kedves anyuka? Anyu mondta, hogy az oviból küldték, merthogy nem eszik. Erre ő: otthon eszik reggel, meg este? Anyu: Igen. Mire a pszichológus azt mondta, hogy akkor minden rendben, éhen halni nem fog, ne tessék erőltetni, majd elmúlik.
Hozzáteszem, nem múlt el, most felnőttként is igen vékony a hugom, de ettől eltekintve semmi baja. Kép Ja, és most, hogy felnőtt, fogalmazta meg, hogy mikor tud jóétvággyal, szívesen enni. Ő azt szereti, ha nagyon gusztusosan van tálalva minden. Valahogy úgy, ahogy az éttermekben szokták; kis díszítések, meg ilyesmi.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Régi olvasója vagyok a fórumnak, sok hasznos ötletet kaptam itt.
Kérdésem az lenne, hogy a lisztes dolgokkal most mi a teendő? 7 és fél hónapos a kisfiam, 6 hónapos koráig csak szopizott, most naponta egyszer kap főzit vagy gyümölcsöt. Adhatok neki kenyérhéjat, kiflicsücsköt, stb., vagy várjam meg míg egy éves lesz?

Köszi

Réka
Névtelen
 


Jaj lemaradt, hogy mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!!!

Réka
Névtelen
 


Réka!

Ez egy vitatott téma. Ibolytól is olvastam a közelmúltban több verziót is. Azt hiszem, a végső az, hogy létezik szerzett gluténérzékenység is (a "sima" lisztérzékenység örökletes dolog, annak mindegy, mikor kezded el a lisztet, mert nem megelőzhető). Ennek alapján jobb várni. Ugyanakkor nem tudom, ez mennyire gyakori, mintahogy a banánallergia is azért elég ritka, ha jól követem a dolgokat.
Én úgy gondoltam, megpróbálok kivárni vele (vettem rizslisztet, hogy abból süssek "sütit" a leányzónak), aztán a kiscsaj egy szép napon kikapta apja kezéből a kenyeret és megkóstolta. Azóta naponta rágja a kenyérhéjat, imádja, minden más kaját otthagy érte....Kép (8,5 hós)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy tejpépet mikortól kell adni a gyerköcnek? En még nem próbáltam,Mira nyolc hónapos,és eddig csak fözit meg gyümit kapott. Egyáltalán kell tejpép?
Köszi!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Köszönöm a választ PIldi!
Biztos, ami biztos, várunk még. Épp most bújt ki az első fogacska, a keze állandóan csuklóig a szájában (rágóka 2 percig kell, aztán repül), gondoltam, hátha a kenyérhéjat szivesen rágicsálná...
Réka
 


Mirama!

Nálam eddig 3 nőtt fel mindenféle tejpép és tejbegriz nélkülKép.
Szerintem ha van tejed, akkor a mindenféle tehénalapú tejpépeket egyéves korig legjobb elkerülni, ugyanúgy ahogy a tejet. Végül is eredetileg a tejjelegű fehérje stb bevitel (az unalmas tápszer helyett) alapon találhatták ki szerintem. Ha viszont kedvére szopizhat, akkor a tejtápanyagokhoz hozzájut a neki szükséges mennyiségben. Gabonafélét meg lehet másképp is adni, gondolok itt arra, hogy gyümölccsel.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Mirama!

Én az első gyereknek adtam kül.tejpépeket, de ő tápszeres volt és ezért. A másodiknál már volt elég tejem s nem is adtam neki. 1 éves kor után azonban ha gondolog próbáld ki, hogy más ízekhez is szokjon, de nem feltétlenül szükséges.

Cseni
csenge73
 
 


Helló, megint kérdezek. Ma vettem fagyasztott állapotú meggyet, azt hogy adjam Máténak? Kiolvasztom, lehúzom a héját, turmix?

Réka
Réka
 


Réka, jól hangzik!

(én frissiben sokat paradicsom passzirozón nyomtam át, és adagolva fagyasztottam)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Boldog új évet kívánunk mindenkinek!!

Csemete jövő héten 7 hónapos lesz, rengeteget szopizik nappal-éjjel, ezzel nincs semmi gond. Viszont eddig csak egyetlen "más" kajcinak volt sikere; az almának.
Megpróbáltam a krumplit is anyatejjel - háááát nem igazán. Répát egyáltalán nem szerette.
Végigértük a hat hónaposok "menüét" - az öt kipróbált dolog közül (barack, meggy, alma, répa, krumpli) igazán csak az alma jött be nálunk.
Abból sem sok csúszik le, maximum egy felnőtt evőkanálnyi naponta. Ez is attól függ, milyen napja van, vagy teljesen elutasítja, vagy hajlandó falatozni belőle...

Pár kérdésem lenne, segítsééééég!
Apropó, Matska, merre jársz mostanában?

Szóval: Borsa mikor ihat? Kell-e egyáltalán a szopizáson kívül inni? (Vettem két üveg levet, egy őszibarack és egy sütőtök - viszont 2005-ig eláll, tehát nem sürgős Kép

Mi legyen a következő próbálkozásunk? Főzelék? Husi?

Sokszor bohóckodik a kajával, be a szájába, röhög, úgy csinál, mint aki köhög és fulladozik, én megijedek, erre ő röhög és nagy nehezen lenyeli...Ezzel mit lehet kezdeni?
Nem mintha nem lenne szórakoztató, csak félek, hogy megmarad ez a móka a kajálás körül és később rondább dolgok lesznek itt (kaja falra dobálása, hasonlók) Kép

Ja, a kakilás beállt rendesen, 2-3 naponta előfordul, aminek én olyankor rituálisan örülök...
szipola
 
 


Köszönöm, akkor holnap meggyet produkálok!
Ma csináltam neki brokkoli + krumpli + mamitej, annyira fincsi lett, hogy a maradékot én lapátoltam be :-))))))
Réka
 


Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem. Most kezdtük a hozzátápit, almával. 2 kanál le is csúszott, normális az, hogy a baba ezekután (persze lehet, hogy nem ettől): 3x kakilt egy nap, kicsit piros a feneke, kis kiütések vannak rajta (mik az allergia jelei, ez már lehet az?).
Mit jelent az, hogy izlik neki? Nálunk 1/2 óra alatt fogyott el két kiskanálni, úgy, hogy rendseresen kilökte, anya visszavarázsolta, izlelgette, majd előbb-utóbb lenyelte.

Köszi,
Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

ESZIK A LÁNYOM! Ezért lenne is néhány kérdésem. A gyümiknél tartunk, eszi is, de csak melegen. Erre véletlenül jöttem rá. Baj ha melegen adom neki? Okoz ez bármilyen problémát nála? A kaki ha kicsit másabb színű a hozzátápi óta az normális? Ja, és mennyit ehet egyszerre -persze szopi után kapja- amennyit kér, vagy korlátozzam? Jelenleg egy evőkanálnyinál nem mertem többet adni, bár úgy tűnik ez nem elég neki. Ja és most az őszibarack és a szilva megy nagyon. Persze nem egyszerre. Kép
Bocs, ha hosszú volt!
Előre is köszi!
Andi
Andianyu
 


Amcsi,
Andianyu,
légyszi egy e-mail címet írjatok.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!

A cím: ihaszlak@freemail.hu
Azt még el felejtettem írni, hogy azóta eszik, amióta többet szopizik is. Nem tudom van-e összefüggés, de lehet, hogy fontos.
Köszi!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Ágci,

Köszi a mailt, ez már egyszer megkaptam tőled. :-)
Kérdéseim vannak:
Mit jelent az, hogy izlik neki? Mennyit kell hogy megegyen?
Nálunk 3 napig lecsúszott 2 kiskanál alma, de 2 napja kiköpi az egészet. Mennyi ideig érdemes próbálkozni egyfajta dologgal ha nem izlik neki?

Érdekelne másoknál hogy mennek a dolgok. Hetekig probálkoztok, aztán egyszercsak bevág egy egész almát? Vagy?

Ja és lehet neki adni almát rágcsálni ha már alul fölül kijöttek az első fogai?

Köszi,
Amcsi
Amcsi
 


Szia Ágci!
Köszi a levelet, megkaptam.
Remélem már nem teszek fel ezután butácska kérdéseket!
Szia!
Andi
Andianyu
 


Szia Amcsi!
En is almával kezdtem meg a hozzátápit,de elöször nálunk sem jött be,és én két nap után váltottam,és kipróbáltam a barackot.
Es az bejött. Utána a sütötököt próbáltam,és az is ízlett. Két-három hét után visszatértem az almára,és akkor már lecsúszott. Egy egész,reszelve.
Úgyhogy szerintem az almát hagyjad,szerintem ez elöször sok babának nem izlík. Elöször Mira is csak pár kanálall evett mindenböl,kb.két hét alatt már elég szép mennyiséget megevett.
Úgyhogy nálunk szerencsére eddig minden müködik,de mi is még csak az elején tartunk.
Én még nem adtam Mirának egész gyümit,pedig már majdnem nyolc foga van! Valahogy még nem mertem.
PIldi,Csenge,köszi a válaszokat,akkor tejpépet kihúzzuk az étrendünkböl.
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!

Mirama köszi az infot. Probálgatjuk a barackor.
Ti hogy szoktátok csinalni?
Mert én leturmixoltam, de úgy vettem észre kb. 10-15 perc múlva elkezdett bebarnulni és innentől kezdve nem izlett neki. Én is megkóstoltam, és nekem sem izett...frissen jobb volt.
Ha valakinek van valami jó ötlete azt szívesen venném!

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!
Amcsi, én adok almát rágcsálni a lányomnak, pedig még 1 db foga sincsen! (Már 11 hónapos.) Elmajszolgatja így is, és szereti, már husit is kapott ilyen formában, meg répát.
A barack lefedve nem barnul meg annyira. Én almával együtt szoktam turmixolni, akkor is jobb marad az állaga. Van, aki pár csepp citromlét is tesz bele, de azt nem minden baba szereti.
Mivel még csak kevéske barackot eszik a babád, csak pár kanálnyit vegyél ki neki, a többit fagyaszd le gyorsan. (Vagy eleve fagyasztott barackot adsz neki?)
Szipola, neked mintha nem válaszoltak volna. Nos, szerintem ha az almát kedveli, akkor tegyél mindenbe almát is. A lányom máig így igényli, üresen nem kell a főzi neki, ragaszkodik az alma ízéhez.
Ivás: hát, a 11 hónaposom még nem iszik, kizárólag anyatejet szopizik e célból. Azt mondják, igény szerinti szopinál ez elég. Azokat az üveges ivóléket az enyém szereti hétgabonás pehellyel sűrítve. Így szénhidrátot is kap, viszont tejpépet nem. Husit el lehet kezdeni gyümölccsel is, ha gondolod, de még ráértek.
Mindenkinek jó étvágyat,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Amcsi! En még nyáron tettem el barackot,leturmixolva,kis adagokban,így nem tudom,de nekem nem barnult meg.
Klára! Lehet,hogy nekem is kéne adnom már egész dolgokat rágcsálni? Az normális,hogy Mirának nyolc hónapos létére nyolc foga van? Kicsit sok,nem?!
Azt akartam még kérdezni,hogy mit adjak Mirának,ha szorulása van? Két napja tart,és úgy sajnálom,mert alig jön ki Neki vmi,pedig erölködik! Utána néztem,és olyanokat adok most Neki,ami lazító hatású. De csak a barackra,meggyre,sütötökre írták. Ez meg már elég uncsi! Most meddig ne adjak,krumplit,répát,almát stb.? Eddig még nem volt kaki problémája!
Köszi!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama!

Normális, vannak ilyen sokfogú babák, Ancsim pontosan ugyanigy, 8 hónapos korra lett 8 fogú. (bár nem ez a tipikus, de azért elég sok ilyen is van)
Hajt:szőlő, szilva, körte. Főziből ha jól tuodm lazit a cékla, legalábbis nálunk gyorsan át szokott jutni, de lehet, hgoy ezt nem jól tudom.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Klára, köszi! Kép Tényleg senki nem válaszolt Kép
Erre áttolakodtam a szopis fórumba, ott egyből Kép

Kérdésem van (még bizakodom is a válaszban):
Az adag mikortól emelhető?
Borsát egyszer kínálom meg naponta, ha abból megmarad (kb. 100 g kaja) akkor délután még próbálkozom. Hogyan ehetne mindenből annyit, amennyit kíván, a szopi elsődlegességének megtartásával?
Kép
szipola
 
 


Ja, és még egy! (Túl bátor lettem Kép

Azt eszi szívesen, ami teljesen pépes, ami már picit "rágósabb" (reszelt alma, összepréselt krumpli, barnarizspép almával) az nem tetszik neki. Meddig ehet teljesen pépesen és mikortól "követelmény" hogy ne hátráljon meg a pici darabkáktól sem?

a második foga most bújik kifelé szörnyű kínok között - ettől függ??

Válaszolni!!!
Kép
szipola
 
 


Szipola!
Szerintem nagyon jól csinálod! És ha majd lecsúszik egyben az adag mondjuk gyümi, akkor a másik étkezés helyére adhatsz főzit. Vagy fordítva. A szopi úgy marad elsődleges, ha Borsa bármikor cicire cuppanhatKép.
Mostanra nálunk az az igény szerinti táplálás menete, hogy amikor én igénylem, eszünk szilárdat, amikor Luca igényli cicizünk.
Rágás: addig ehet tök pépeset, amíg van türelmed turmixolni. (Én pl. túl a 30-on még mindig csak krémesre mixelve szeretem a sóskátKépKép)
Egy amúgy rém maradi szemléletű könyv szerint jobb azzal rágásra tanítani a babákat, ha a simára mixelt főzi mellé kap kézbe vehető, elnyammogható falatkákat. Ez az én két lányomra maximálisan bejött.

Jó lesz így???

Borcsa, a megfélemlítettKép

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szipola! itt is szoktunk ám válaszolni, meg vannak nálam nagyobb szakik is. Kép
Szerintem a szopi elsődlegessége tudván, hogy Ti mennyit szopiztok, nincs veszélyben a kajcsitól. Egyen Borsa, amennyi jól esik. (Úgysem fog olyan rengeteget, és alig hiszem, hogy a szopiról lemondana érte.)
Nálunk úgy van, hogy a lányom jelzi, ha szopit kér (=ivás), és jelzi, ha kaját (nem fogadja el a másikat).
Pépeset: szvsz amíg nincs elég foga rágni. Van, amelyik baba szeret nyammogni a kis darabokon, enyim kitolja anyelvével, így kénytelen vagyok papizni. Viszont darabokat meg szeret rágicsálni.
Szóval csak érzéssel. Kép puszi, K.
klara
 
 


Hahó,

Borcsa,
azért ezzel vitatkoznék (hadd legyek pofátlan)Kép Én ugyanis már teljesen hiába próbálok teljesen pépeset adni az egyéves és hatfogú Cicónak, illetve akár csak félig pépeset is. Tíz hónaposan és négy foggal egy szép napon úgy döntött, hogy eztán csak darabosat eszik... Jelenleg bármi pépeset úgy eszik meg, hogy valami darabosat keverek bele, a darabokat felszúrom villára (természetesen az ő tompa műanyag villájára), és ami azon ragadt pépes, az is lecsúszik, illetve közben egy-egy kanállal is, ha nagyon muszáj. A spenótot egyéként én is turmixolva szeretem, Cicó meg legszívesebben levélformában enné - ezen még vitatkozunk Kép

Szóval Szipola,
a pépesítés még mehet egy darabig, bár ez igazán Borsától függ, amíg ő akarja, addig úgyis pépesíteni fogsz (a keresztlányom másfél évesen öklendezett mindentől, amiben akár csak egy aprócska darab is volt). Az adok a kezébe egy-egy darabot a pépes mellé nekünk is bejött (volna, ha egyáltalán sor kerül rá, de ő Borsa korában egészben cumizta be a banánt, a péptől rázta a hideg, a reszelt almától a mai napig öklendezik), illetve egy hasonlóan maradi könyvben olvastam olyat is, hogy a pépes kajába keversz egy-egy darabot, ami akkora, hogy már nem lehet rágás nélkül lenyelni, viszont elég puha - és szólsz is neki, hogy most darab lesz. Bár szerintem jobb, ha nincs belekeverve, nehogy elmenjen a kedve az adott kajától, ha még nem tetszik neki a darab...
A Kismama javasolta a decemberi számban, hogy a rágást lehet pl. a családnak készült sült tökkel kezdeni, vagy gesztenyével (bár az keményebb, mint a tök), mindegyik jó gyakorolni.
És ha már Borcsa írta, mi most úgy csináljuk, hogy minden kaja cicivel kezdődik, illetve a tízórai, az uzsonna még csak szopi (ugyanis elalszik rajta).

Kellemes maszatolást, vicces lesz az elkövetkező pár hónap,
üdv
Kriszi és a még mindig képtelen Cicó
kriszi
 
 


Sziasztok!

Ti akkor pontosan hogy csináljátok? Minden szopi után megkínáljátok gyümivel vagy mással?
Mi most kezdtük, egyenlőre úgy tűnik a barack sikeresebb az almánál. De nem tudom akkor ha izlik neki probálkozzak de. és du. is? És mennyit? Vagy valami mást is nézzünk?

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi,
először csak egy szopi után kínáltam, naponta egyszer. Nálunk ez kora délután volt, de azt mondják, legjobb vagy a déli, vagy a délelőtti szopi után. Aztán ha akkor lemegy egy egész adag gyümi ( a babatáplálásos szakácskönyvem 50g-t ír gyümiből adagnak, én mondjuk megvértam, mj] lemegy majdnem egy deci egyszerre), akkor lehet főzivel próbálkozni, ha a gyümi délelőtt volt, akkor délben jöhet a főzi a délelőtti gyümi mellé. És akkor következőben az uzsi, vagy ahogy nálatok sikerül. Hagyományos sorrend az ebéd, tízórai, uzsi, vacsora, reggeli. De ha nem választasz el, hanem hozzátáplálsz (mindig szopi után adod neki az egyéb kaját), akkor még lazább lehet a sorrend. Volt itt, aki este etetett először, nekik így volt jó. Bár pl. Ágci azt írta, hogy szerencsésebb először a nap első felében próbálkozni, mert ha a gyerkőc valamit szélsőségesen nem bír, akkor az még aznap kiderül. Nálunk pl. úgy sikerült, hogy először volt az "ebéd", bár én elég hamar elkezdtem főzit adni, valamiért azt jobban szerette, aztán a vacsora, aztán a reggeli, és most itt tartunk, a kölkec egyévesen még nem igényel a szopin kívül más tízórait-uzsonnát. És persze szopizik éjjel-nappal a kaja mellett, minden egyes alkalommal.
Remélem, segítettem valamit,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Amcsi! En is úgy csináltam,mint Kriszi,elöször csak egyszer,az egyik szopi után adtam Neki gyümit,majd kicsit késöbb,már két szopi után volt gyümi. Kb. egy hónap után megpróbáltam a sütötököt,répát,krumplit,és akkor délelött gyümi,délután fözi volt a szopi után. Most,hogy 8 hónapos,egy szopit kihagyok,és helyette csak fözit kap. De délelött még mindig a szopi után adom a gyümit. Tehát nekem kétszer kap egy nap szilárdat. En így csinálom,persze lehet,hogy nem ez a helyes,de nekem bevált!
Ildi!
A céklát Te,hogy adod Ancsinak? Sóskát,spenótot adhatok már 8 hónaposnak? Es brokkolit? Olyan jó lenne színesíteni a palettát,de nem tudom ezeket,hogyan készítsem el! Csak kevés vízzel megpárolom,és kész?
Szipola!
Nálunk is még a szopi az elsödleges,de utána valahogy mindig nött az étvágya. En is mindig annyit adok Neki,amennyit Ö kíván. Ha már elkezd bohóckodni,akkor tudom,hogy vége,teli a poci!
Elöször nálunk is a pépes volt a nyerö,de kb.hét hónapossan már szerette a kicsi darabokat. Mondjuk akkor már volt 6 foga,és szeretett rágni. Lehet,hogy tényleg zavarja Borsát a fogzás! Szerintem is pépesítsél ameddig így akarja!
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Na azér' ! Kép

Köszi Mindenkinek!!! Kép

Kriszi,
Cicó fekete hajú? Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok. Még egy kérdés. A kaki nálatok, hogy alakult?
Nálunk nap 3 mióta elkezdtük a gyümiket (alma, barack egyre megy ebben a kérdésben). Okés, hogy szokni kell a szervezetnek, de mikorra várható, hogy beáll? Honnan lehet tudni, hogy esetleg hasmenése van? Kell ezügyben valamire odafigyelni?

Amcsi

PS Ma lecsusszant majdnem egy fél barack :-) Aztán egy elegáns mozdulattal rácsapott a kanálra, repült a maradék ezer fele, egyik fele pont az arcomon landolt.
Amcsi
 


Hahó,
OFF
Szipola,
Cicó a topikban!!! Kékszemű, szőke (kopasz), porcelánbőrű - és folyton vigyorog (kivéve a képen, egészen közelről rászegeztek egy digitális masinát, pláne az egyetlen ember, akitől tart...). Ez nem a legjobb kép róla, viszont legalább friss, és ez volt kéznél. De mivel annyit erőszakoskodtál, úgy kell neked Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!!!!!!!!

Őt titkoltad idáig????????
Te szívtelen.
Olyan gyönyörű, hogy elájultunk Borsával.

Trallala, szép kis Cicó, trallala végre láttuk!

Kép Köszi Mami!!

Hanem ezt megosztom veletek;
Borsa kaki (sokáig morfondíroztam, mire megtaláltam a megfelelő hasonlatot) olyan, mint a GYURMA. Volt már ilyen valakinél?
Minden nap egy pici gyurmakaki - elég sírósan...
???
Kép
szipola
 
 


Off és förtelmesen disznó:
Kép
Borsa szerelmes Cicóba.
Kép
szipola
 
 


OFF
Szipola,
húúúúú, akkor mcvan az első hódolónk Kép Na látod, hát persze, hogy titkolom, még majd hessegethetem sóspuskával a netbetyárokat a végén Kép Cicó egyébként most abban a korban van, amikor minden babáért teljesen odavan, úgyhogy ha majd abbbahagyta az építőkockák bedobálását a piros teknőbe, akkor újra megmutatom neki Borsát, mert már régen látta. Aztán majd értesítelek a fejleményekről...igazi internetszerelem lesz, meglásd Kép

ON
Gyurmakaki nálunk is volt, igaz, csak mostanában, amikor sok virslit eszik a kölkec, banánnal, és az megfogja. Ha esetleg Borsa kap üveges kaját, nézd meg, nincs-e benne rizsdara, ill. banán, ezek fognak. Ha nincs, én úgy tudom, hogy a reszelt alma is fog, meg a krumpli, répa is (bár úgy rémlik, Borsa csak az almát szereti, ez még mindig így van?). Ms tippem egyelőre nincs. Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Magánbeszélgetésünknek egy ország tanúja.
Szegények! Elnézést mindenkitől az offolásért.

Szóval Borsa a képen még elég pici.
Cicót ez megzavarhatja.
Képzeljen hozzá még minden kiterjedésben egy piros teknőnyit, akkora most Borsa
Kép

Ez már talán nem is off:
Virsli banánnal?? Jesszumpepi.
Cicó igazi kis ínyenc Kép

BiztON:
Gyurmakaka = szorulás??
Jááj.
Hááát, igazán a kedvence tényleg az alma (körtével turmixolva) - de a sütőtök sem lendített a dolgon, akkor is gyurma volt. Kép
Egyébként meg most két napja almás bio-barnarizs truttymakot evett, tehát mindent, ami fog.

Annyira szeretnék SPENÓTOT és SÓSKÁT próbálni, de most sehol nincs - mikor van szezonja??
szipola
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: