Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, Gyezsu, nálunk is rejtély, hogy lehet spirituális világot varázsolni a gyerek köré, ha az ember, mint mi, nincs elkötelezve egy vallásnak sem. Ilyenkor néha azt kívánom, bárcsak lennék "megrögzött" hívő, stabil világot tudnék felmutatni a gyerekeknek. De egy ilyen örök kereső, hogy romantikusan fogalmazzak, mit tehet??

A morzsaút nagyon aranyos!

Oviprogramok: nálunk iscsoportban nemigen lesz különprogram, de aztán beindul a "hajtás". Talán a legjobb egy dologra koncentrálni eleinte, nem? Mondjuk, tánc, vagy rajz.

Az azonosulás-kérdésre nem írtatok, senkit nem érint? Bocs., akkor többet nem hozom elő.

Picinke
picinke
 
 


Szilvi: mennyi anyag kell a babatesthez?
Azért kérdem, mert sikerült bébiplüsst szerválnom (50x140 centi), és ha nem sok kell belőle, akkor szívesen megosztom valakivel.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Picinke, azonosulás kérdés nincs feledve, csak még nem jutottam a válaszig :) Szóval nálunk nincs tévénézés. Én egyáltalán nem nézek, párom a sportot, esetleg hírműsort. Meg mama nézi "a" filmjét, filmjeit (sorozatok) a gyerekekkel, amikor nálunk van gyerekfelügyelni, ennek mondjuk nem örülök, dehát valamit valamiért... Filmnézés viszont van, az tipikus apás program - jellemzően hétvégi reggelen :) A "klasszikusok" vannak meg DVD-n: Égigérő fű, Le a cipővel!, Palacsintás király stb., meg rajzfilmek (Frakk, Kockásfülü nyúl, Magyar népmesék stb). Olvasunk könyvből is (vagy könyvből, vagy fejből kell olvassak :)), most pl. napok óta a Boldizsár Ildikó által válogatott Esti mesék lányoknak-ból a legelső mesét, Csilingelő Tündér Margitról, a lányról, aki mindig táncolt, és ezzel mindenkit jókedvre derített. És hogy kivel azonosul? Hát például Kökényszemű Katicával a Palacsintás királyból. Szeret ilyen "széplány" lenni, királynővé is szokott válni (csak egy kendő kell hozzá). És egy ideje már szerepjátékozik is: anyuka, mostanában meg természetesen óvónéni. (Hát amikor ovisat játszik, nagyon jókat kuncogok magamban. :) Amikor meg anyuka (meg ahogy Misut gardírozza) - na, akkor kapom a jó kis tükröt magamról...)

Ovi - hát igen. Az oviban most az a legújabb fejlemény, hogy udvari játékra gyűjtenek a szülők. Illetve nyilatkozni kell (anoním módon), hozzájárulnék-e anyagilag. Hát készülök írni az SZMK-nak egy levelet, hogy én az a csodabogár anyuka vagyok, aki nem tartom kevésnek sem a benti sem a kinti játékot (bentre kendőket fogunk majd vinni, azt egy itthoni játék során Kata hiányolta - illetve mondta, hogy majd bevisszük ezt a kendőt), úgyhogy "alapból" nem járulok hozzá, aztán persze ha a többség megszavazza, adok majd bele pénzt én is, mert úgy korrekt, hiszen az én gyerekem is használni fogja. Hát ezért (is) nehéz ez az ovi, mert az én hozzáállásom annyira széllel szembeni... A játszótéren most is azt hallgattam, hogy szegény gyerekek (meg szülők), hogy nincs az oviban semmi játék, és a szobában is hogy fognak unatkozni a gyerekek télen, mert ott sincs semmi... Hogy már az első nap azon voltak kiakadva a szülők, hogy a gyerekeket hagyják magukban játszani, pedig kicsik ők még ehhez, nekik az kell, hogy foglalkozzanak velük, hogy már akkor megindult ez a "jaj, de kevés játéka van a szegény új ovinak, majd mi behozzuk otthonról, ami nekünk már felesleges" - miközben az a jajdekevésjáték viszont minőségi (pl. hatalmas fa babaház bútorokkal, öltöztethető babákkal), nem úgy, mint a sok zacskószám ömlesztett, amit anyukák behordanak, és "remélem, cserélgetni fogják a polcon a játékokat, hogy ne únják meg a gyerekek". Az óvodai reggelit általában nem sikerül megúsznunk, hiába eszünk itthon, ha esznek bent a gyerekek, akkor Kata is odaül, na a szülőin jól megsajnáltuk szegény gyerekeket, hogy sokszor csak vajas kenyeret esznek (de olyankor mindig különleges kenyérrel), másnap már bent volt a Nutella... De azért nagyon jó kis társaság a gyerek- és a szülőcsapat egyaránt (a nagyon kritikus és "önsajnáló" anyukák a másik csoportban vannak :)). Kata "igazodásáról" meg még annyit, hogy a Dunapartra már nem is tudom lecsábítani, mindig a játszóteret választja, ott meg nem a játékot választja ki, hanem csak állunk, csak állunk, és keressük a barátokat...

Manóvarrást mikor folytatjuk? Nekem jövő héten a kedd vagy a szerda lenne jó, ha nálunk lenne... akkor a szerda. (Lehet nálunk, szívesen látunk mindenkit, csak nem akarok nagyon pofátlan lenni, vagy bárki ajánlkozót megbántani.)

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Sziasztok!
Először is gyorsan szeretném pótolni a múltheti elmaradt hozzászólásomat, miszerint nagyon köszönjük a manóvarrást és örülök hogy találkoztam Veletek és remélem lesz folytatás!

Márti!
Nekem is az első "netes" találkozóm volt, de mivel 4-5 olyan anyuka is volt, akivel tavasszal rendszeresen találkoztam a játszócsoportban, és azóta nem, valószínűleg ezért főleg velük beszélgettem.

Manóvarrás: én nagyon szívesen felajánlom hogy nálunk lehet, hely van bőven, jó időben terasz és kert is. Nagykovácsiban lakunk, ami kb 10 km a Moszkva tértől, 56-os villamos végállomásától kékbusz hoz ide. Autóval Óbuda kb 35-40 perc a Rózsadombon a Pasaréti téren keresztül (kb 17 km). Tudom messzebb vagyunk, mint Gyezsuék, gondoljátok át, autósokhoz lehetne társulni, egy-két anyukát a villamosvégállomától el tudok hozni.

Ovi: nekünk reggel még nehéz az elválás, bár a hétfők talán mindig egy kis mélypontok, de az megnyugtat, hogy mikor eljövünk, akkor csillog a szeme és jaj de nehéz nekem ezt megfogalmazni, szóval látni rajta hogy jó volt neki ott lenni.

Betti
wedabetti
 
 


Betti :) akkor most menjük hozzátok! távolság relativ, nekünk mindenki messze van :lol:

többit szóban
indianyo
 
 


Livus,
egy babatesthez két A4-es lapnyi anyag kell, plusz a sapka, ami regy harmadik (de ez kábé, viszont több sapit lehet gazdaságosan fektetni). Úgyhogy marad anyag másnak is.

Ha Nagykovácsi, akkor megoldom, hogy Abigél ne menjen oviba, vagy valakihez elmenjen játszani a délutánra. Akárhogy is, három személyt tudok vinni. (Ha Abigél nem jön, akkor négyet.)
(Timó persze jön). Rögtön suli-ovi után mennék, tehát Óbudán lehetne beszállni. :oops:

Most (megint) nem tudok másra reagálni, de majd bepótolom....
h_szilvi
 
 


Mikor lenne a manovarras?

Kicsit OFF: Kisteso érkezésével kapcsolatban nem tudtok valami jo könyvet ajanlani? Mesélek, de ugy érzem szeretné latni, hogy ez hogy is van (babakat kell rajzolni egész nap :)). Olyan könyv kellene, amit egy 2 éves megért.
Eddig csak az Anna és Petit talaltam Bartos Erikatol, de ugy érzem vmi egyszerübb kellene.

Köszi!

Nalatok hogy volt ez egyébként?
saara
 
 


Szilvi, mi beszállhatnánk esetleg? Eliza, meg én...
márti_23
 
 


Kedves Mindenki,

Kirándulni akarunk még ugye (gyermekes, férjes dínom-dánom)?
Mit gondoltok az okt. 20.-i hétvégéről, jó lenne esetleg? (Hosszú hétvége úgy tudom.)

Esetleg más tipp?
márti_23
 
 


Eliza nagyon szívesen nézeget képes könyveket,

tudtok ajánlani? Emlékszem, talán egyszer ez már volt téma, de nem találom. KÖszi szépen!
márti_23
 
 


Köszi, Szilvi! :)
Akkor szívesen megosztozom valakivel a bébiplüssömön, ha érdekel valakit. Halványsárga színű.

Márti: Nálunk a nagy favorit (részemről, mert Bobó lényegében bármit szívesen nézeget, bár azért ebben nagyon vonzóak a pici kis lukacskák): Eric Carle: A telhetetlen hernyócska.

Itt a könyv:
http://www.pagony.hu/index.php?page=20& ... t&id=11383

És itt a művész honlapja:
http://www.eric-carle.com/

Ezenkívül kedvencem még a Találd ki, mennyire szeretlek! Ebben akvarellek vannak.
Ennél a linknél jobbat nem találtam. de ezen sajnos nem nagyon látszódik, milyen szép :-(
http://www.konyvlelo.hu/index.php?id=te ... search_co=

KépKép
livus
 
 


Sára!

A tanfolyamon vettem egy könyvet (inkább füzetecske), a La Leche Liga adta ki vagy egy szoptatási tanácsadó írta, ilyemi. Előkeresem és megnézem, mi a címe. Balázsnak tetszett, a képek benne olyanok, mintha festették volna...

Mi szívesen megyünk manót varrni bárhova, nekem 1 hónap múlva jó lenne szülinapra kész lennem egy manóval!!! :roll: Jajj!

Livus!

Én beszállnék a plüssbe! Amúgy milyen színű?

Márti!
Nekünk Ok a hosszú hétvége. Szívesen mennénk :)

GyeZsu, Orsko!
Ovi_ügyek: :cry:

Orsi
osoa75
 
 


Ovi:
van olyan család az oviban (ismerjük őket régebbről), akik enyhe gúnnyal szokták megjegyezni, hogy náluk otthon több játéka van a két gyereknek, mint az oviban az 50-nek. És tényleg, kb moccanni sem lehet a játékoktól. De kérdem én, hányszor is veszi elő a gyermek őket???
Azonosulás: Dini fiam az önmagáról szóló közvetítésekben mint "Egérke" szerepel. Ez teljesen fix, olyannyira, hogy ha pl éppen a postást ugatja (szokta, tiszta ciki), utána közli, hogy "Egérke azt játszotta, hogy kutya". De érdekes, hogy ha ilyenkor én Egérkének szólítom, azt nem hallja meg. Ez teljesen saját használatra van fenntartva.

o
orsko
 
 


Az Orsi által ajánlott könyvet a Szoptatásért Egyesület adta ki, Kistestvérem születik a címe, W. Ungváry Renáta írta.

Megrendelés itt:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... kistestver

Amúgy, Orsi: a plüss halványsárga színű - amint írtam :lol: :wink:
(sajna csak mindenféle pasztel színekben volt bébiplüss. Én legalábbis erőteljesebb színt szerettem volna... :? )

KépKép
livus
 
 


Márti,
igen, gyertek, de mondom, csak Óbudán tudnátok beszállni, ahogy a fiúkat kitettem. Pl. a Flóriánig vissza tudok jönni értetek, tehát nem kell a sulihoz jönnötök.
h_szilvi
 
 


Szilvi,
köszönöm szépen előre is:)
Autósülést viszek magammal; Flóriánnál is nagyon jó nekünk.
márti_23
 
 


OKé, Orsi!

Kinek lenne jó még a hosszú hétvége,

hogy kiránduljunk családostul?
márti_23
 
 


Sziasztok!

Úgy látom az eddig itt nyilatkozó "varróasszonyok" nem tiltakoztak a meghívás ellen és ennek én nagyon örülök! Többiek?

Nekünk a jövő héten a szerda nem jó, a többi nap lehet, első körben javaslom a keddet.

Betti
wedabetti
 
 


Jó a kedd, betábláztam.
MIT VIGYÜNK, BETTI? Innivaló, kölesgolyó (fejenként 4 zacsi?), süti, főétel???????? Mondjad!
(Ma pl. csináltam egész jó spenótos (túrós) kölest. Mi búzavirslit ettünk hozzá, de akármilyen zöldséggel is finom lehet, mintegy köretként. Egy olyat össze tudnék dobni és elvinni, ott csak meg kéne sütni.)


Márti, rendben. :)
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

mi még nem kezdtük el a babát egyáltalán sajnos, és nagyon lemaradtunk. úgy érzem...
2 babányira való alapanyagot hogyan tudnék keríteni??

Gyezsu! Nagyon köszi, hogy címeket is írsz! Óvodai játékok nálunk pl. kocka, vonat, álarcok, fajátékok, és kész. Többen is akarnak behozni. Én normális kaját vinnék be, de 26 gyereknek (a csoport) egyszerre?? :? :D
Férjem ma azt mondta, hogy, szó szerint idézem, mert történelmi pillanat volt: "lehet, hogy ebből mégiscsak Waldorf ovi lesz" (Mármint, hogy ebből az oviból el egy W-ba). Csak azt nem tudja szegény, milyen messze vannak ide, és milyen nehéz bekerülni...

Saara, én a Sehány éves kislány-t (Marie-Calude Monchaux) mutogattam, nálunk is két éves volt a nagyobbik, mikor a kicsi született-érdekelte, de féltékeny volt :)
Picinke
picinke
 
 


Orsi, Livus, Picinke, köszi :)!

Nekünk nem jo a jövöhét, megint lemaradunk a manovarrasrol :(
Orsi, A tanfolyamon vetted a füzetet?

Marti, szivesen mennénk mi is kirandulni, csak nem 100%, h akkor raérünk (sajnos férjem munkaja teljesen kiszamithatatlan, hétvégén is lehet barmi). Attol is függ mekkora kirandulas lenne és milyen terepen. Van mar elképzelés?

Livus, nalunk is kedvenc a Talald ki mennyire szeretlek! :)

Meg ezek: http://www.pagony.hu/index.php?page=25& ... ng%E9sz%F6
Nincs benne szöveg, csak képek, de abbol jo sok. Viszont nem tudom, Waldorf szempontbol mennyire "jo"...

Jatékok: biztos téma volt mar. :oops: Nektek mi van otthon?
saara
 
 


Jaj, nem tudom, múltkor, mikor sírdogáltam, és írtatok, megköszöntem-e az empátiátokat? Nagyon jól esett, köszönöm szívből!
márti_23
 
 


Sára!

A Böngészők szerintem helyénvalóak (Vekerdy a Teszveszt legalábbis dícséri - ez hasonló ahhoz) :)

Nekünk is jó Bettiéknél, a keddel annyi van, hogy mi játszócsoportba megyünk délután, de akkor lehet, hogy autóval megyek, és majd alszanak előtte az autóban hazafelé. (ergo tovább maradnánk, mint dél. Nem tudom, meddig szoktatok ottmaradni, mindig elhúzunk az alvás miatt...) Ezek szerint van 2 szabad helyünk az autóban, én is Óbuda magasságából indulok, szóljatok!

Livus!

Hol vettél bébiplüsst? Mennyiért?

klári /puma
pumama
 
 


Kirándulás (okt. 20):

visszakerestem, és a köv. elhangzott javaslatokra találtam:

Orsko jav.: Frankhegy; vagy Pomáz, onnét Dunakanyarba, gyerekbarát helyre

Szilvi jav.: kisvasutazás (Hűvösvölgy); séta (Nagyrét)

Eszter jav.: piknik náluk, az udvaron (Sződliget, ha jól tudom)
...

Betti, köszi a meghívást, és bocsi, hogy elkezdek szervezkedni...

Írjatok, kérlek, ötleteket, és azt is, hogy jó lenne-e okt. 20., szombat.

Livus, köszi a könyv-ötletet!
Szilvi, köszi, még majd pontosítsunk!
márti_23
 
 


Hjaj, most látom, hogy okt. 9. kedd nem jó nekünk, egyetlen, kivételes alkalom, orvoshoz megyek :(

Nem lehetne variálni? Vagy szegény Szilvi megint 2X mutatja meg majd a folyamatot? :oops: (Pedig nagyon várjuk ám az alkalmakat...)

klári /puma
pumama
 
 


Esetleg hétfő?

Vagy szerda?

klári /puma
pumama
 
 


megint én :(

Márti!

Mi elutazunk a hosszú hétvégén, sajnasajna nem leszünk itthon...
De most vasárnap annál inkább. :)

klári /puma
pumama
 
 


Sziasztok!

Mi is mennénk kedden! Tudok hozni sötétkék, bordó és krémszínű bébiplüsst, ha valakit érdekel. Szerintem több babára való van mindegyikből.

Képeskönyv: W. szempontjából elvileg az a "jó" könyv, amiben fényképek vannak, olyan dolgokról, amik körülveszik (tehát pl. nem a vadon állatai, akármilyen szép is az elefánt). Vagy az (igényes) művészi ábrázolás. Amiket kerülni kell, az a karikatúra-szerű ábrázolás, főleg az állatos könyvek szoktak ilyenek lenni. És itt is elv, hogy nem kell sok, de az jó és igényes legyen, okosan "forgatva" őket éveken át használhatók. (Először csak nézegetni, aztán mesét költeni hozzá, stb.)
Nekem ezek tetszenek nagyon. (Bár itt nem sok látszik belőlük, de gyönyörűek!)
Ezt csak azért írtam le, mert valaki kérdezte, hogy mi az ami w. szerint jó. Persze nálunk is van néhány, ami nem felel meg ezeknek a kritériumoknak...

Engem a teszvesz jellegűek idegesítenek, nekem "túl sok", sokkoló az a nyüzsgés. Ettől persze a gyereknek még lehet jó... :)

Klári, ide válaszolok, ha nem gond: hozom kedden, és addig megpróbálok készíteni valami rajzot méretekkel, hátha az segít.

Tudom, hogy beígértem, hogy leírok néhány dolgot, de most nagyon el vagyok havazva, ígérem, még a héten pótolom!

Pindi
pindi
 
 


hosszú hétvégétől én félek, ugyanazért, mint a hordozós napon: demonstrációk a városban. nem szeretnék akkor sehová menni.

egyébként mobilak és ráérők vagyunk
indianyo
 
 


Nekem jó lenne a 20., de férjem akkor külföldön lesz, a két gyereket viszont terepen nem vállalom be. Piknik, kisvasút, (vagy valami más, kevés sétával vagy babakocsival megközelíthető hely) okés lenne.

Vagy várjunk csak, ez apás kirándulás, akkor nélküle nem is mehetek??? :cry:
pindi
 
 


Pindi, köszi az infokat!
Hol szerezted azokat a könyveket? Tényleg nagyon szépnek tünik mindegyik.
A fényképes könyvek olyan csunyak nekem altalaban... :( Majd jobban körülnézek.

Marti, nekünk az Eszter féle program lenne a legjobb vagy a Kisvasutas. De talan jobb, ha nem is pofazok bele, mert tényleg kiszamithatatlan alakok vagyunk... :roll: :)
saara
 
 


Nekünk jó a jövő hét (nem jön valaki kocsival nem Óbudáról?), meg talán a 20. is. Célpontnak bármi megfelel, úgyis az együttlét a lényeg :)

Pindi: nem cserélnénk esetleg bébiplüsst? :roll: Én adok Neked halványsárgát, Te meg adsz nekem bordót. Na? Jó üzlet? :)

Ildi: plüsst a Király utcában vettem. Ha a villamostól megyünk, akkor a Terézvárosi textiláruház felé kell menni, de még tovább, és az utca bal oldalán van a bolt egy sarkon. Rövidáru is van, frottir :!: flanelek, szóval egy kincsesbánya. Hát nem olcsó, de szuper! A plüss asszem 1200-1400 körül volt.

KépKép
livus
 
 


Még két babavárós könyv jutott eszembe. Az egyik: Szegedi Katalin: Álomcirkusz. ez a könyv is akvarellekkel illusztrált. Két nyuszi megismerkedésének, házasságának, és a kisnyuszik születésének története. Kétévesnek még biztos, hogy hosszú meg nehéz olvasásra, de a képek alapján el lehet mesélni fejből, röviden.
http://www.picturebook.hu/Hungarian/Default.html

Ezen kívül van még a Kis Vakond, ami nem tudom, mennyire Waldorfos. Nekem sajnos csak videón van (volt) meg "A születés" című történet, de tudom, hogy könyv formában is kiadták régen. Ebben is nyuszik vannak: megismerkedés, udvarlás, gyermekáldás, születés.

KépKép
livus
 
 


Majd még jövök, most csak gyorsan.
Jövő kedd nekünk rendben, valakit tudunk vinni /Váci út, Árpád híd- ilyesmi, de sajnos csak egy gyerekülésünk van. Livus, ha Nektek ok, akkor valahol talizhatunk..Mit vigyünk?
A 20-i hétvége nekünk sajnos nem jó, nem leszünk itthon, sulim van az ünnep ellenére, azt a hétvégét a városban tötjük :(

Babavárós könyv: Nekem imádott kedvencem volt a Sehány éves kislány (Marie-Claude Moncheaux) kiskoromban. Hogy mennyire Waldorf azt nem tudom...Meg azt sem, hogy lehet e mostanában kapni. Az enyém 77-es kiadás :) Van egy másik könyve is, ami egy örökbefogadott kisfiúról szól, annak ez a címe: Nekem két születésnapom van

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szóval akkor jövő héten más nap nem is jön szóba :cry:

A szerda miért nem jó?

(Bocs, önző vagyok, csak akkor 1 hónapig nem láttalak benneteket... :? )

Livus:

Tudom, melyik bolt, köszi, megnézem!

Pindi:

Van igazság a teszveszes gondolatodban...

klári /puma
pumama
 
 


Mi most vasárnap megyünk ide, jónak ígérkezik, szerintem laza túra. Ha van valakinek kedve...

http://www.wwf.hu/index.php?p=hirek&id=92

klári /puma
pumama
 
 


nekünk mindegy melyik nap, ott leszünk
engem is sürget az idő, Iván 28-án 1 éves, addigra el szeretnék készülni.
közben úgy esett, hogy még egy plusz költözés is kinéz addig, átmeneti helyre :x nem vagyok boldog

a teszveszt én azért nem szeretem, mert nem tetszenek a rajzok
a fentebb említett böngészőknek viszont nagy rajongója vagyok, épp most szereztem be az őszit és a téli meg tervben van mikulásra.

A kisvakond és a nyuszimama nekünk meg van és nálunk az volt a felkészítő könyv. :wink: de nem volt valami sikeres, bár ez nem biztos, hogy a könyv számlájára írható. Hana imádta és a mai napig is nagyon szereti a könyvet, a kedvenc része azonban az, amikor mindenki együtt énekel és táncol 8)

Klári de jól hangzik ez a túra, kár, hogy a férjem nem egy nagy gyalogló :(
savitri
 
 


ha megyünk jövő kedden (bizti a kedd?), akkor kocsival megyünk csepelről, és egy anyuka-gyermek párt el tudunk vinni. Plüssöt én is fel tudok ajánlani, többfélét is, valamint egyéb, szerintem szép anyagok is lapulnak a rongyoszsákban.

klári, jaj de jól hangzik a vasárnapi program. nemtom, lehet, hogy bevállalom egyedül a két gyerekkel... mert arra kicsi esélyt látok, hogy apa is ráérne (épitkezünk ugye....).

o
orsko
 
 


Sziasztok!

Sokáig nem voltam netközelben, úgyhogy most köszönöm meg Nektek, Gyezsu és Szilvi, a manócskás válaszokat!

Nálunk is viszonylag kevés játék van itthon: egy kosár fajáték: állatkák, virágok, kocka, és néhány puha jószág. Nagyon keményen szelektálunk az urammal :D , de ez néha nagyon kínos.
Sajnos a könyveket is cenzúrázni kell, mert néha olyan hajmeresztően ostoba, vagy giccses darabok érkeznek, hogy nem akarok hinni a szememnek. S az a rossz, hogy közeli, imádott családtagoktól is.... jót akarnak, pl. klasszikus mondókás-mert ezt már tudják, hogy okés, de olyan képi világgal, hogy :shock: :shock: :shock: De egyébként asszem nálunk meg könyvekből van túlkinálat.....
Na, de nekem 8) most a Marci és az őszi erdő a kedvencem, még a mi időnkből!

Julcsi most, a 2 éves szülinapjára színescerkákat, meg egy rajzkönyvet kapott. Az utóbbi egy 30/30-as üres könyv-nekem is volt ilyen régen, már kicsit nagyobb voltam, és tök jó volt!!!
Úgy készül, hogy papír(ok) papírboltban kiválaszt (borítónak szép csomagoló, vagy textil), és könyvkötőhöz elvisz, majd egyben hazahoz. Nagyon-nagyon bejött! Jó játék, sőt, társasjáték: Dédi rajzol, Nagymama rajzol....Azt tervezzük, h minden szülinapjára kap majd egyet.

No fölébredt a kisebbik. Üdv: Anna
kannácska
 
 


Jövő hét szünet az oviban, így hát tudunk mi is menni kivételesen. :) Kedd jó, szerda, péntek nem jó. Ha megyünk, akkor XVI. kerületből megyünk kocsival, ami 7 személyes, tehát van hely. Az nehezíti a szervezést, hogy szeretném megtartani magamnak a jogot az utolsó pillanatig, hogy mégsem megyek, mert nagyon túlterhelt vagyok. :( Pedig nagyon vágyok menni, már csak azért is, mert szeretném befejezni a babát. És imádom, ha tele van a kocsi, de félek, hogy túlvállalom magam, ha ígéretet teszek rá, hogy megyek. Még az is közbejöhet, hogy valamikor szervizeltetni szeretnénk a kocsit és erre pont a szünet hetét gondoltuk. Hétvégét nem hiszem, hogy bevállalom.

hordozo
 
 


Sziasztok, nagyon lemaradtunk- adjatok tanácsot kérlek, hol vegyek meg két babányi anyagot, cakkpakk mindenestül?
Ovi nekünk nem jön be eddig, gyermek nem szereti, reggel sír, kijövetelkor kedvetlen, újra menni nem akar :(
Mennyire általános tünet ez?

Aki a Harrer Pál W-oviba ment volna, ha megkérdezhetem, végülis miért nem oda ment? Nekünk az lenne elérhető viszonylag emberi módon: villamos, Hév, gyalog. Bocs, ha nem követem teljességgel az eseményeket, és mondom a magam problémáit... :oops:
picinke
 
 


picinke semmiről se maradtál le, ez nem határidős :wink:
www.katica.hu
indianyo
 
 


Az okt. 20. munkanap az apukáknak...

Orsko: Ha nincs más jelentkező, én szívesen mennék veletek kocsival. :)
De Indi, ha Te szívesen mennél Orsival, akkor menjetek inkább Ti, messzebbről jöttök. :)

KépKép
livus
 
 


Pindi, én kérdeztem, hogy milyen a jó képeskönyv.
Honnan szerzed be és hogyan ezt a Négy évszakosat?

1előre azt gondolom, hogy nem szervezkedem most, majd megbeszéljük élőben, hogyan-mikor kiránduljunk, vagy mi legyen. Most asszem, fontosabb, hogy eldöntsük, kedd, vagy szerda? Nekem a szerda se rossz, de kedd jobb.
márti_23
 
 


Livus,
Gica (a grafikusunk :)) bejelentkezett telefonon a kocsiba keddre. Sajnálom, ha számitottál rám. Egyébként kicsit úgy vagyok, mint Ági, még nem tudom, hogy belefér-e az életembe, és ez leginkább csak hétfőn fog kiderülni.

ovi: ma mentek testületileg az Állatkertbe. Ami tulképpen klassz, mert igy emlékezetessé tették, hogy ma van az állatok világnapja. De nem vagyok biztos benne, hogy még egy ilyen bulira elengedném Dinit. Hihetetlen volt ugyanis, amit utána, délután itthon művelt. Mire a férjem hazajött, már a sirással küzködtem, annyira kiboritott. Dini alapból nem egy simulékony, együttműködős emberke, de ma felülmúlt mindent. És mindez miért? Mert hullára elfáradt, és egész délelőtt nyilván folyamatosan izélgették, hogy viselkedjen, jöjjön, menjen, ide, oda, siessen, idő van, menni kell, stb. Elhiszem, hogy kb 50 gyerek terelgetése nem egy leányálom, és nagyon össze kell szedni a bandát, és tudom, hogy ez egy ilyen műfaj, ez van. És azt is, hogy fontos a közösségi élmény, és tökjó, hogy az ovi természet- és állatbarát szemléletű stbstb. De ha az a következménye, hogy szegény gyerek ennyire megzakkan, akkor szerintem többet árt, mint használ.
A férjem persze nem érti, mit nyűglődöm ezen, és lehet, hogy neki van igaza....

o
orsko
 
 


Livus mi majd buszozunk együtt, jó?
indianyo
 
 


Sziasztok!
Bocs, de 24 órát nem volt netem és ma délelőtt sem leszek, de utána igen.
Nekem a szerda nem lenne szerencsés, de a többi nap igen, akkor hétfő vagy csütörtök?

Betti
wedabetti
 
 


Livus,
egy gyerekkel jönnél, igaz? Mert ha minden kötél szakad, akkor kipakolok az autóból (babakocsit) és felállítom a 7. ülést és akkor befértek ti is (meg Mártiék is). (Valakinek elől kell ülnie mellettem!) Abigél ülhetne a "csomagtartóban" Olivér ülésemelőjében, mellette a másik felnőtt, és a középső sorban Timó (saját ülésében), Bobó (Abigél ülésében, majd elvisezm a hozzá való éket, hogy kicsit döntve legyen) és ELiza a saját hozott ülésükben.
Nem ideális, mert a gyerekeitek nem mellettetek ülnek, de kényelmetlennek nem kényelmetlen.
Oké így?

(Pü-ben küldjetek nekem egy-egy mobilszámot (meg vezetéknevet), hogy betehessen a telefonomba.)



Halihó, nem gond a fej-mutogatás, lényeg, hogy mindenki csinálhasson, aki szeretne. :D

(Nekem sem lenne a szerda szerencsés, mert este ovi sszülői, ahová Timót is vinnem kell, és borzasztóan ki lenne... )

Picinke,
a Harrer oviba most nem volt felvétel, mert csak egy csoport van, és ott az iskolába menők helyére testvérek jöttek. Nagy valószínűséggel jövő ősztöl lesz második csoport ismét.


Bocsánat, biztos volt még kérdés, de nem találom...
h_szilvi
 
 


Szilvi: nagyon köszönöm, igazán kedves vagy, de annyira nem életbevágó a dolog, hogy ezért felforgass mindent. :)
Megyek inkább bkv-val, és akkor Indiék sem utaznak egyedül (hátha félnének :) )

KépKép
livus
 
 


Szilvi,

köszi szépen... Vonalast is küldök:)
márti_23
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: