Új privát üzeneted érkezett!

Figyelem!

A 19:21-kor "haladó felhasználó" által berakott link NEM a La Leche Liga honlapja!!! Az oldalon található táblázat NEM az LLL-től származik.

Iboly
iboly
 
 


Iboly,
akkor mégis mi ez? Kép
És hogy lehetséges egy ilyen létezése?
Ha tovább megyek a táblázat után, ott vannak a ligás anyagok...
J.
jamina
 
 


Jamina,
egy freewebes oldal, barki beregisztralhatja es azt tesz fel, amit akar. Akar lelop egy masik oldalt, kicsit atirja es kiteszi. Bar remlik, valaki hasznalta a "letukrozi" szot valamelyik masik topicban, emlekszem, meg is lepett...
Lehet irni a szolgaltatonak cegszeruen, hogy torolje az oldalt. Aztan lehet buntetoperre, illetve polgari perre is vinni a dolgot, ha csak egy kicsit is amator a lelkem... (jegyzem meg halkan, varva ismeretlenuk szitkait).
Névtelen
 

 
 

Iboly,
egyébként (tartalmilag legalább) korrekt vagy nem?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi!

Nem. De még ha az lenne, akkor sem merném kijelenteni, hiszen bármikor megváltoztathat az oldalon bármit.

Iboly
iboly
 
 


Na szép.
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Megint egy kérdés!
A gyümiket már szépen bevezettem Mira étrendjébe,minden nap kap is egyik szopi után. De az a bajom,hogy a zöldségekkel nem barátkozik. Kivéve a sütötököt! A krumplit meg a répát nem akarja megenni. Kis anyatejjel összeszoktam keverni,de se így se úgy! Vagy,hogy kell a fözit csinálni? Keverjem vmi gyümivel,hátha úgy megeszi? Pedig direkt vettem bio krumplit,meg bio répát. De nem kell a csajnak! Mit csináljak,van vmi tippetek? Köszi
Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama!

Elsősorban türelem, lehet, hogy most nem kell, két-három hét (hónap) múlva meg majd falja.
Én lánykám most olyan, hogy a neki készült egy idő után nem kell, bezzeg a nekünk főtt, sima üres krumpli, az kell! Persze darabosan....Kép

Iboly: jó, hogy irtad, mintha itt a babaneten már láttam volan máshol is ezt a linket!!!

ILdi

Ildi
pildi
 
 


Ja, egyébként tényleg látszik, hogy valami türöroldal lehet átbuherálva (van egy remek mondat, aszongya 12-15 hónaptól tejtermék, de allergiánál meg kell várni az egyéves kort. Na itt látszik, hogy az eredeti más lehetett). Amúgy nagggyon durva egy dolog az ilyesmi!!!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Mirama,

nálunk is hasonlóan indultak a zöldségek. Én összekevertem gyümivel (almával, őszibarackkal, körtével, meggyel) és fokozatosan csökkentettem.

Pimpa
pimpa
 
 


Almás krumplit anno sokáig standard főzelékként adtam a nagyoknak. Ancsi meg a meggyes krumplit eszi (ilyet végül is mi is eszünk, marha hús (ez ANcsinak még nincs) főtt krumpli és meggyszósz. Na igy szoktam nevezni, ha megkérdik mit is eszik a gyerekKép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Mirama, az én lánykám pl az alma ízéhez ragaszkodik, minden főzibe kell kevernem almát (vagy más gyümit), csak akkor eszi meg. Üres krumplit, répát nem fogadta el ő sem, anyatejjel főleg nem. (Utálja a fagyasztott anyatejet.) A sütőtök almával és husival is komplett menü, ha azt szívesen eszi, add bátran minden nap. A fiam anno szintén nem ette a répát, krumplit, csak ínyenc módra különleges főziket: cukkinit, brokkolit. Mondjuk érdekes volt ezekkel kezdeni a hozzátápit, még ha későn is (gyümit félévesen kezdte, de a főzelékig csak hónapok múlva jutottunk el), de mást nem kért. Kép Klára
klara
 
 


Ja bocs, közben beelőztek Kép K.
klara
 
 


Sziasztok!
Ildi!

Nekünk még nem aktuális, csak kicsit előreolvastam Kép
Mi a gond ezzel a lappal? Nagy vonalakban egyezik az eddig itt-ott talált táblázatokkal. Nem?

Somlai Erika
Erika
 


Köszi a tippeket!
Tegnap megpróbáltam az almás krumplit,és sikere volt,igaz mind nem ette meg,de haladunk!
En az almát is megföztem,lehet,hogy nem kellett volna. Jó reszelve is? Rakhatok a répához is almát? Elég furcsa párosítás! Egy 7 hónaposnak kell még turmixolni,vagy jó összenyomva is. Már van 4 fogacskája.
Mirama
 


Mirama!
Alma mehet nyersen is, párolva is. Az előbbi előnye a több C-vitamin, az utóbbié a kevésbé savas íz és a könnyebb emészthetőség. Répa-alma mehet, ha nincsenek kaki-gondok, mert erősen fog. (Furcsa, nem furcsa, Kubu néven aranyárban adják a répa-alma-akármi leveketKép).

Turmix vs. összetörés: csak a próba döntheti el. Sokkal inkább gyerek, mint korfüggő. Kipróbálod, ha nem boldogul vele, még mindig turmixolhatsz.

További jó étvágyat!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Matska átzavart a szoptatás-ból, aminek nagyon örülök, azt sem néztem eddig, hogy van ilyen topic is...

Anamnézis:
Borsa hat hónapos múlt, két hete próbálkozunk hozzátáplálással - kevés sikerrel és sajnos kaki gondjaink is vannak. Hetente kakil és csak ha beavatkozom. Kép Kép
Első kaja a barack volt - nem szereti
Második most a meggy - nem szereti, maximum a levét...

Szóval Matska!
A kaki normális volt, csak Borsa közben nem Kép - szenvedett szegény.
A kúp tudom, hogy végső eset, de ez az volt, minden nap masszíroztam, tornáztattam, még a hőmérőt is próbáltam, hiába. Ja és egész nap pukkant, az egész gyerkőc egy nagy pukk lett, olyan büdiket, amiket én is megirigyeltem...ezért lett kúp a vége.

Szóval barack volt az első - nem sok sikerrel.
A második a meggy lett, azért, mert az is hajt.

Nem akarom siettetni, sem össze-vissza etetni, csak azért, hogy kakiljon.

A meggyből épphogy a levét sikerül bejuttatnom, de azt is csak kb. egy kanállal összesen/nap.
Ez valami, vagy kaki szempontból nulla?

Mi a helyzet a szőlővel? Az nem lehetne a következő? Úgy értem, mondjuk kizárólag a leve.
Vagy készült már pipihusi+répa pép, le van fagyasztva adagonként - az még ráér?
(tudom, a répa fog!)

Káosz. Bárcsak végig szopizhatna tinédzser korig. Kép

Visszaolvasok. Hátha válaszokat lelek.
szipola
 
 


Szipola!
A klasszikus módszert, miszerint te iszol ánizsteát, eszel őszibarack(befőtt)et, szilvalekvárt, próbáltad már?

Amíg nem eszik Borsa komolyabb mennyiségeket, addig nem fog az általa megevett gyümi bejátszani a kakiba. Saját emlékeim szerint kb. a napi evőkanál (15-20 ml) elérése hozott említésreméltó változást. (Bár Luca az egy nap 10x kategóriába tartozott, az kezdett el lecsökkenni.)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szipola, látom megketyeredtélKép.

Borsa rosszulléte és pukijai arról tanúskodnak, hogy valami nem stimmel a bélésével. Ennek okai lehetnek:

a.)az adott gyümölcsre allergiás (ugye lehúztad a héját???!!!) vagy egyszerűen még éretlen a hozzátáplálásra a bélése! nem szabad erőltetni, nem is érdemes! a hozzátáplálási kritériumoknak mindenben megfelel?
b.)bakteriális vagy vírusfertőzés
c.)nem kapott Sabin cseppet mostanában? az is csinálhat ilyet
d.)Te ettél valamit, amit nem bír.

Szőlőt felejtsd el jövő őszig, akkor is csak pucolva, magtalanítvaKép.

Kicsit hagyd lógva azt a gyereket, tarts pár nap szünetet, hogy rendeződhessen. Emléxel Pele Hannájára vagy Rjuli kislányára? Nnnna.

puszi,
matska
matska
 
 


Borcsa, oké, holnap veszek szilvalekvárt...
Borcsa segít Borsa! Kép

Matska!
Én teljesen ketyeredve vagyok, mert nem kakil az átok! Felőlem akár tótágast is állhat a sok gyümölcs, ha kakilna a kölök, de így!
Annyira várom. Tök hülyén elképzelem, amint én egy hétig nem kakilok és ez rossz érzéseket kelt bennem, ezért aggódom és ilyenkor nem értek semmit, amit szépen elmondtak már négyszer, azt sem Kép

Visszatérve a gyakorlati részre;
itt van példának okáért a szőlő-koma.
Te lebeszélsz róla, az ötlettár-táblázatban pedig ott van, mint 7 hónapos kortól adható csemege. FURI. Miért ennyire eltérőek a vélemények?

Borsa pukkant:
Nos, ő alig múlt 5 hónapos, mikor elkezdett nem kakilni és azzal párhuzamosan pukkantani ily sokat, tehát kizárt, hogy én ettem volna vmit, ill. a fertőzést is szerintem kizárhatjuk, hiszen ha ennyi ideje beteg lenne, már látnám jelét - csemete minden jel szerint nagyon jól van, jön a második foga, rengeteget pisil, mértéktelenül szopizik (nappal-éjjel), vidám, szóval minden gromek, csak éppen a KAKA!!! ÉDES KAKA! HOL VAGY?????

Ja, nem tudok Hannáról és Rjuli-lánykáról semmit!
Velük mi gond volt? Kakilási probléma?

Kép
ketyeredés befejezve
szipola
 
 


Szia Szipola, üdv itt! Az én gyerkőceim híres nemkakilók voltak csak szopis korukban, lányomnál 19 nap volt a rekord (minden egyéb tünet vagy gond nélkül), fiam viszont szenvedett is a (nagy)dologgal, fájt a hasa, felfújódott, tekergett. Volt lázmérőzés, masszírozás, kúp, mindenféle. Ehettem szilvalekvárt is, semmi. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy magam is szorulásos típus vagyok. Összefügghet ez vajon? Szóval, miután elkezdtek mennyiségeket enni gyümiből (fél barackot érts ez alatt), rendeződött a helyzet, napi egy kakira kb.
Szőlő és társai: annyi mindenről mondják, hogy allergizál, hogy ha egyiket sem adnánk, a gyermek egy éves koráig csak almás krumplit kaphatna legfeljebb. Kép
Sok sikert! Klára
klara
 
 


Drága Szipola, meg ne sértődj, lécci, lécci, ugye tudod, hogy nem akarnálak sose bántani!Kép Kép

Hannácska és a Juli lánykája sem szívesen fogadott el semmit jó darabig, a Szoptatás topikban olvashatsz a sztorikról.Kép

A kakilás 7 napi szünete pedig nem vészes egyáltalán. Kérdezd Pelét, ha nekem nem hiszel!
Ugyanígy a szőlővel kapcsolatban. A paraffinolaj nem használt? Furcsa, mindig szokottKép.

Fel a fejjel, látod, Klára gyerekei se piskótákKép.

matska
matska
 
 


Kedves Szipola!

nálunk a narancs(-lé) a "kakimeghozó", pedig nem is eszik mennyiségeket.
Jópár levéllel ezelőtt kértem segítséget, mert nem nyeli le a kaját, csak amennyi a gravitációval lemegy, mégis van hatása szerintem a kajáknak.
Valamelyik levélben volt egy táblázat, hogy melyik gyümi milyen hatással van a végtermékre.

Klára!

az én védőnénim azt mondta, a sütőtököt max. egy héten egyszer adjak, mert túladagolhatom a bétakarotint. Persze ez mennyiségtől függ, de a sárga orrú gyerek sem éppen a legszebb szerintem.

üdv mindenkinek
szilvamag
 
 


Megint kérdeznék: a hozzátápolás során megállapított időpontok és a sorrend menynire függ össze? Magyarul: adhatok-e X hónaposan marhahúst úgy, hogy előtte nem kapott csirkét? Vagy adhatok-e yoghurtot úgy, hogy előtte nem kapott túrót, karfiolt úgy, hogy előtte nem kapott babot, vagy akármit, de mondjuk az ajánlott kort már elérte?
Szóval mennyire kell a lépcsőfokokat betartani és mennyire a hónap-ajánlásokat? A tej és tojás allergiát értem, a gyümölcs-allergiát is, de mi van, ha a zöldségeket össze-vissza adom?
Előre is köszi.

OFF:
Matska!
Nem jelentkeztél!
rjuli
 
 


Sziasztok!

Visszafelé megyek.
Juli: szerintem a domináns a hónap betartás. Ha egyik másik zöldség kimaradt -pl. mert ti magatok sem nagyon eszitek- attól még mehet a másik, ha elérte a hozzá való kort. (Mondjuk ez sem azt jelenti, hogy soha semmi krumpli-répa stb könnyebbek, hanem 10 hóig semmit nem eszik a gyerek,a kkor meg egyből kelkáposzta meg karfiol. Szóval az azért legyen, hogy először a könnyebbek, amikkel kevesebb a gond, és csak utána a nehezebbek. De ez csak csoportra értendő, egyes tagok kimaradhatnak, szerintem.) A tejes témában fontos lesz a sorrend, hogy először savanyitott tejtermék jöjjön, és majd csak később maga a tej. Húsokról passz, de most azt olvastam, hogy a marha és a csikre nem igazán favorit, különösen előbbi nem, mert ugyanaz a fajidegen allergén fehérje,mint a tej és a tojás. Meg hogy most a pulyka, meg a nyúl a nyerők, talán. De erre nem esküszöm. Meg talán inkább csak rizikós helyen.

Szipola, szőlő: ezt most én sem értem, ha van mirelit szőlőd, amit kimagoztál, héjaztál, akkor azt mért ne adhatnád? (én paradicsompasszirozón nyomtam át, héjra tökéetes, magot sajna töri. Meg kaptam rendesen préssel kinyomott szőlőt-szűrve persze.) Amig érdemi mennyiséget nem eszik hozzátápit, addig kakiügyben ugyanaz igaz, mint a csak szopis babára, napokkal is. Viszont ha majd már eszik rendesebben, akkor elvárható lesz valamivel gyakrabban produkálni.
Ha te jó alaposan begyümölcsözöl (szilva, szőlő, narancslé stb) az nincs rá egyáltalán hatással?

Erika: nagy vonalakban igen, bár hátrafele van benne csúsztatás, pontosakat meg én nem mernék mondani ezügyben, lévén nem érzem magam profinak a témában. Viszont az nagyon durva ezzel a lappal, hogy felveszi valakinek a nevét, egy szervezetnek, mintha azok csinálták volna, holott nem. És ki tudja, később miképp módositja, aki csinálta, aki meg nem tudja, azt hiszi, a szóban forgó szervezet ajánlását látja, és vakon hisz benne.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Jó reggelt! Mindjárt karácsony! Kép

Klára!
19 nap?? JESSZUMPEPI!!! Hát ez kész. Zöld lettem már attól is, hogy elolvastam.

Matska!
Dehogy sértődöm. Na. Izé...ő...uhh...szóval szeretlek. Kép De első csemete és ha van egy kis ok a pánikra, azt nem hagyom ki.
Ja, a paraffinolajhoz hozzá sem jutottam, a gyógyszertárban szemmel vertek, hogy azt meg hogy jut eszembe csecsemőnek adni, nem szabad, vigyem a kúpot - közben Borsa sírt, besült már, szóval nem álltam ott le kérdezni/vitatkozni, csak pucoltam a megszerzett kúppal, mint egy egér. Kép
Mitől ijedt meg ennyire a gyógyszerész néni?
Mi ez a paraffinolaj? Kép

Szilvi!
Narancslé? Azt még nem kaphat Borsa (6 hó)
- remélem, mire kaphatna már kakil majd rendesen... Kép

Ildi!
Még nem próbáltam anya-hajtást Kép - de ma veszek szilvalekvárt, társait és hátha tényleg a legegyszerűbb módszer a legjobb Kép

MINDENKInek köszönöm, hogy nem tojtatok Borsa kakilására és ennyien próbáltok segíteni.
szipola
 
 


Sziasztok! Szipola, szerintem a kitartó masszírozás a legkíméletesebb. Told fel a két lábacskát a hashoz, és közben a pocit tenyered élével lefelé gyűrjed, persze finoman. Avagy köldöd körül vándoroltassad az ujjaidat. Szélcsövet esetleg próbáltad?
Matsek, azt írtad, valami gond lehet Borsa belsejével, ha 5 hós kora óta pukkant meg szorul. Akkor az enyimekkel meg születés óta gond volt? De mi? Fiam szerintem túlzabálta magát anyatejjel, mondjuk hízott is, mint egy kis lufi. Lányom a 19 nappal sem szenvedett, tök normálisat kakilt utána, segítség sem kellett hozzá. Nagyon jól feldolgozzák az anyatejet az ilyen babák, és az emésztésük meg lassú talán.
Szilvi, a narancslé 1 éves kor alatt én is úgy tudom, hogy nem ajánlott. Ettől függetlenül sokan adják. (Én nem.) Sütőtök: és ha csak azt eszi szívesen? Inkább éhezzen? Na majd rákérdezek én is a bétakarotinra valami orvosfélénél. Vagy itt tudja valaki? Matska?
PIldi: persze, normális esetben kell egy sorrend, de az olyan gyerkőccel mivan, aki nem eszi meg a répát, krumplit, csak a különlegesebbeket? Fiam ilyen volt, míg komplett menüt nem kapott, inkább max. gyümit fogyasztott. Csirkével mi a baj? Nyúl??? Elájulok. Kép
Klára
klara
 
 


Szipola, oleum paraffiniKép, hátha így megérti a gyógyszerésznéni. Nekünk a gyermek-gasztroenterológus ajánlotta, tutira bevált, és SEMMI nem szívódik fel belőle, egszerűen csak síkosít belülről, ami a bélben való mozgást és a kijutást is könnyűvé és fájdalommentessé teszi.

juli, nem találkoztunkKép. a marhahús fajazonos fehérkje a tehéntejjel, 1 éves kor előtt nagyon meggondolandó, pláne, ha allergiás van a családban.

matska
matska
 
 


Hahó,
Szipola,
ahogy olvastam, eszembe jutott valami. Cicó mondjuk milliószor kakilt egy nap, amíg el nem kezdtem répakrumplival tömni, nálunk éppen fogni kellett mindig (most mondjuk már nem így áll a helyzet, mióta marokból falja a héjában főtt krumplit egészben). De! Annakidején, amikor Cicó elkezdett folyékonyat kakkantani naponta négyszer-ötször, engem először a szopisteáról beszéltek le. Addig képes voltam literszámra vedelni, illetve később fél literszám naponta. Különösen a Laktoherbre meg a Fitolacra mondják, hogy meghajthat anyát-babát-mindenkit, na én akkoriban napi fél littyet ebből, fél littyet abból...hát még én is "anyatejeset" rittyentettem tőle Kép Ezt is érdemes megpróbálni, úgy rémlik, ezek úgy hatnak, hogy serkentik a bélműködést. (Más kérdés, hogy Cicó a teljes leállás után is ugyanannyit kaksizott, de ez nem tartozik ide).
Ja, és a paraffinolaj. Anyám szerint annak idején azzal olajozták az újszülöttet fürdetés előtt, tán ha erre kéred, nem borul ki úgy a gyógyszerész néni Kép
Sok sikert!

Ja és van egy eretnek kérdésem.
Mi volna akkor, ha a felnőtt világban nem tyúk-, hanem - mondjuk - pulykatojást ennénk? Akkor nem lehet, hogy a pulykahús lenne tiltva az azonos fajidegen fehérje miatt?
Nem rossz szándékból kérdezem, vagy aláásásból, csak motoszkál a fejemben.
(Még jó, hogy a nyúl nem tojik tojást - mit bonyolítanék akkor?! Ja igaz is, a húsvét...na jó, eldugultam már Kép )

üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Ildi, Matska!

Köszi.
rjuli
 
 


Szasztok!

Kriszi:egyetértek, épp ma gondolkodván a gyermeknek a közelgő hústémán jutottam én is erre, hogy val. a többi húsállatka is idegen fehérje, és azokra is van allergia, csak lévén nem azok voltak eddig a felkapottak/hozzáférhetők igy azokra nincs annyi adat.
Erősen gondolkodom,mennyire vegyem komolyan a dolgokat.
Mondjuk nekem anyóstermelte csirkemellek figyelnek a hűtőben, és épp most kérdezte anyós, mikor vágja a nyulat a lyánynakKép. (tényleg van nyuluk is, marhájuk viszont nincsKép)

Más.
Olajat/zsiradékot most mikortól javallot és mit???
(anno a nagyoknál kukorica(csira?)olajat volt legjobb(divatosabb?) adni.)

Mégegymás: tud valaki olyan sütiféle receptet, amit át lehetne alakitani úgy, hogy baba is ehesse? Gondolok itt olyanra, hogy liszt helyett rizsliszt, tejféle helyett anyatej, zsiradék??? lásd fentebb a kérdésem, stb. Úgy szeretném, ha Karácsonyra ANcsi is kaphatna valami nekivaló rágicsálható sajátsütésű sütikét.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Klára!
Masszírka ment minden nap, de sajnos nem volt eredmény - vagy nem voltam elég kitartó Kép

Azon ne múljon, Kriszi, megpróbálom a laktoherbet újra Kép - kb. két hónapja leálltam.
- viszont az tényleg szelessé teszi majd Borsát, de hátha kakil is picit és főleg önállóan Kép

Matska, hétfőn rohammal veszem be a gyógyszertárat!

Nekem az is motoszkál a fejecskémben, hogy ugyebár a fogzás kísérőtünete az emelkedett kakimennyiség is - Borsa most engedi ki az első fogát, mégsem??
szipola
 
 


Ildi!
Van vmi krumplipogácsa, egy rész liszt, egy rész főtt krumpli, egy rész margarin, pici só. Mondjuk, én csak olvastam, nem próbáltam.

Lucának anno egy rész reszelt krumpliból, egy rész rizs és egy rész kukoricalisztből gyúrtam anyatejjel és szódabikarbónával tésztát, ujjnyi hurkákat sütöttem belőlük. Iszonyú kemény, de elfogadható ízű valamik lettek belőle, amit Luca lelkesen rágcsált fogzáskor.

Szipola!
Házi feladat: altatáskor felolvasod Borsának, hogy ő most a fogzás miatt többet kakilKépKép. Hátha csak a tudatlanság az okaKépKépKép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Szipola, bár már elláttak sokféle 5lettel kakilás ügyben, én is idebiggyesztem azt, ami nálunk meghajtotta Esztit. Hozzáteszem, szerencsére ő elég rendszeresen kakil, max 1 vagy két napot hagy ki, de amikor Sárgabarack-őszibarack levet kapott, akkor aznap három kakilás is volt. Ha jól emléxem, ez a gyümilé Hipp lé volt.
Ja, és másoktól hallottam, hogy a szilvalé is nagyon eredményes.

Kriszi, jó, hogy látlak! Bocsi, de győzött rajtam a lustaság. Kép
Nem varrtam meg a festőköpenyt, mert a karácsonyi vásárlások közepette az Auchanban találtam ujjas előkét, úgyhogy inkább megvettem azt.

Puszikák, és mindenkinek kellemes Karácsonyt kívánok! Kép

Yoan és Eszti
yoan
 
 


Borcsa, én is kérdeznék, 1 éves kor után mi a súlygyarapodás normális üteme?

jóccakát mindenkinek,
matska
matska
 
 


Sziasztok Anyukák! (Még mindig nyomulok Kép, mert nem írt nekem erre senki)

Még nincs nálunk hozzátápl., az első gyereknél a gyümit nem főztem, puhítottam fel, pl. almát. A sárgarépát viszont igen.

Most azt olvastam, hogy jobb először felpuhítani forró vízben, azaz majnem megfőzni egy picit kezdetben, hogy könnyebben emészthető legyen.

Az almát pl. hasznosabb főzni, az emészthetőség szempontjából, vagy értékesebb, ha nyersen, reszelve, turmixolva adom majd.
(Majd csak 6 hónapos kora után akarom etetni+szopi)

Ja, és pl. van gyüm.centrifugánk, amivel a sárgarépából is könnyebb levet, masszát lehet csinálni. Ezt lehet így adni majd egy 6-7 hónaposnak vagy inkább főzve (krumplival)?

Válaszokat előre is köszi, Lilla
mlilla
 
 


Lilla,
asszem mintha Borcsa vagy Matska írt volna az almáról. Én volt hogy puhítottam, volt hogy csak reszeltem, de reszelve nem ette meg. Szerintem a nyers gyümi mindig értékesebb, mint a főtt/akárhogyan hőkezelt, mert a hőtől csak bomlik benne minden. Később volt, hogy a bármilyen főzelékbe (ami már főtt volt) turmixoltam nyers almát, az egészen oké volt neki.
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Borcsa!

Köszi!

Nekem is az ilyen főtt krumpli-liszt-zsiradék dolgokon járt az agyam (mint a szilvásgombóc tésztája, meg a zsirban sülő krumplispogié), bár azok valamelyikébe tudom, hogy kell tojás is (most nem tudom melyikbe).

Persze mire ezt kisakkozom, leányzó módosit. Ma elcsórt az apja kenyeréből egy darabot, (nesze nekem gluténmentes), és totál be van lelkesedve a kenyérhéj iránt (na ja, többiek ennyi idősen már javában ették). KÉszülődnek szerintem a rágófogai is, állandóan nyammogna ill. nyafog utána, tipikusan,mint fogzáskor (viszont az egyes, kettesek már kint vannak). Igy aztán nagyon élvezte a kenyérhéjrágást, én meg bizonytalankodom,mennyire legyek óvatos vagy sem.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,
a sütőtök, sárgarépa és a bétakarotin összefüggéséről már régebben betettem ide egy cikket, íme:
"A sárgarépa legértékesebb tulajdonsága magas béta-karotin tartalma. A béta-karotinból a szervezet szükség esetén A-vitamint készít. Ez a vitamin fontos a jó látás, a bőr és a nyálkahártyák védelme, az immunrendszer működése, és egyes daganatos megbetegedések megelőzése szempontjából.


Az A-vitamin a zsírban oldódó vitaminok közé tartozik. Ez a vitamincsoport folyamatosan raktározódik a szervezetben, a felesleg nem ürül ki. Az A-vitamin tehát túladagolható. (Folyamatos túladagolás esetén hányás, gyengeség, fogyás tapasztalható, veszélyes májkárosodás is kialakulhat. Terhesség, vagy tervezett fogamzás idején semmiképp sem szabad a szervezetbe juttatni napi 5000 NE-nél több A-vitamint, mert ennél nagyobb adag a kisbabánál fejlődési rendellenességet okozhat.)

Legjobb, ha napi A-vitamin adagunkat inkább karotin formájában vesszük magunkhoz. A sárgarépa fogyasztása ugyanis nem jár a túladagolás veszélyével, mivel a répában található béta-karotinból éppen annyi alakul át A-vitaminná, amennyire a szervezetnek szüksége van.
Forrás: Kismama magazin 2002.

Egyébként, ha picit sárga lesz az orra a babának, nem úgy kell elképzelni, hogy hú de sárga, inkább kicsit kreolos. Néhány napi sárgarépa, vagy stök felfüggszetése után, pedig ez az esztétikai bibi teljesen elmúlik. Úgyhogy nyugodtan ehetik a kicsik.

PIldi,
nézd mit találtam neked:
"Gluténmentes "rágóka" óvatos mamák fogzó babáinak
Hozzávalók:
egy kis krumpli finomra reszelve
1/2 dl kukoricaliszt
1/2 dl rizsliszt (végszükség esetén rízsbõl kávédarálón frissen készíthetõ)
egy csipet szódabikarbóna
egy csipetke só
1/2 dl anyatej
Elkészítés:
A hozzávalókat összekutyuljuk.(Kevéssé lesz tésztaszerû állaga.) Vékony rétegben teflontepsibe simítjuk, elõmelegített sütõben sütjük.

Jó rágicsálást!"
kb. 9 hótól mehet az olaj, most leginkább a finom olívaolajat ajánlják.

Matska,
gyakorlatilag nincs megadva egy éves kor után. Illetve akkor már ha gyarapszik jó, ha nem akkor kell csak odafigyelni. Az én gyerkőcöm 1 évesen volt 11,3 kg, most kétévesen 13,5. (3,4gyel hoztuk haza. De 1 évesen 82 cm volt, és most 93 cm.) No, jó ez sem az átlag, mert olyan mintha lenne egy 3 éves gyerkőcöm.Kép
Ha részletesebben érdekel, ezen az oldalon megnézheted a standard értékeket:
http://www.babaszoba.hu/services/percentil?BCID=90D1D29F-8158748B-7E537F89-8B12B 4E6

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Borsa két napja reszelt almát kap. Kép
Ma magától kakilt.Kép
szipola
 
 


Ja, és az almáért odavan, zabálja.
Kép

Annyira boldog vagyok, hogy megint leírom:
Magától kakilt.
Borsa kakilt.
A fiam tojt.
Ma kakiltunk.
Nem csak puki volt, amit éreztem.
Végre büdi van a szemetesben.
Minden olyan lett.


Szipola, állj le.
szipola
 
 


Szipola Kép Kép Kép
kriszi
 
 


Sziasztok mindenki!
Hogy csináljátok, hogy ilyen gyorsan esznek a gyerekeitek? A lányom már elmúlt 7 hónapos és idáig mindent kiköpködött. Ma mézédes körte volt a porondon de olyan képet vágott tőle, mintha citrom lenne. Már teljesen elkeserít a családom, hogy ez nem lesz így jó. De mit csináljak vele? Anyatejjel is próbáltam már mindent keverni de úgy se ment. Szóval úgy tudom, hogy egy éves koráig ráérünk, de mi lesz ha addig nem kezd el enni? Meg nem tömhetem!Kép Biztos írtatok már erről is, de nics időm visszaolvasni. Előre is köszi a válaszokat!
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Andianyu, nyugi! Kép A 7 hónapos baba még csak éppenhogy elkezdte kipróbálni a nem folyékony kajákat, és ahhoz, hogy megszokja, idő kell. Van amelyik babának kevesebb, van amelyiknek több.
Az én lányom most múlt 11 hónapos pár napja, és még mindig nem eszik rendesen... napjában csomószor szopik, már nem is számolom annyiszor, és a legnagyobb mennyiség, amit valamiből valaha is megevett, az kb. fél decik voltak.
Ehhez képest -legnagyobb medöbbenésemre- amikor egy hete lemérték a dokinéninél, 9 kiló 72 dekát és 76 cm-t mértek, ami teljesen oké egy 11 hónapostól. Szóval a szopival is nagyon jól el tud lenni a gyerek még hosszú ideig.

Sziasztok!

Yoan
yoan
 
 


Andi!
Nyugi! Én is végigcsináltam Dórival. Már nem volt olyan ötlet ezen a földön, amit ki ne próbáltam volna, mégis csak öklendezett. Aztán másfél hónap után egyszer csak beindult a dolog. Addig idegesítő közhelynek tűnt, hogy egy érettségizőt sem szoptat az anyukája, de tényleg így van. Előbb-utóbb el fog kezdeni enni. Még most, 8 hónaposan sem eszik nagy adagokat, de alakul. És imád az asztalnál velünk nyammogni egy darabka almával vagy milupa-keksszel, kenyérhéjjal. A családi nyomást pedig ereszd el a füled mellett, de tényleg!
rjuli
 
 


Ágci!

Köszi!!!!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Yoan, Rjuli!
Köszi a megnyugtató szavakat! Kicsit jobban érzem magam tőle. Szerencsére tejjel mi is el vagyunk látva, így annyira nem bánom a dolgot, hogy nem eszik. De egyelőre teljesen elképzelhetetlen számomra, hogy mosolyogva lenyel egy falatot.
Na, pá!
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Mindenkinek jól evős, boldog karácsonyt kívánunk!

Szipola és Borsa, aki szereti az almát
Kép
szipola
 
 


Kedves Lányok!

eddig döglött volt a gépem, ezért lemaradtam egy kicsit.
A narancsot nem eheti egy 6 hónapos????? ez nekem új. a védőnénim az alma után a narancsot ajánlotta. vagy ez (is) divat - nem divat kérdése?

boldog karácsonyt mindenkinek

Szilvi
szilvamag
 
 


Szilvi!

Újabb kutatások szerint a déligyümölcsök allergizálhatnak, ezért nem javasolják őket 1 éves korig. A citrusfélékben, ananászban és egyéb egzotikusokban egységes az álláspont, de olyat is lehet olvasni, hogy a banán is allergizálhat, na ebben már eléggé megoszlanak a nézetek.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: